Jump to content

İzlanda'da Allah yok mu?

Recommended Posts

10:5

Alıntı

O Allah'dır ki, senelerin sayısını ve hesabını bilesiniz diye güneşi bir ışık, ayı da bir nur yaptı. Ve aya menziller tayin etti. Allah bunu hak olarak yarattı. O, bilecek olan bir kavim için âyetlerini ayrıntılı olarak açıklar.

14:33

Alıntı
Sürekli olarak yörüngelerinde hareket eden ay ve güneşi, geceyi ve gündüzü sizin emrinize verdi.

17:78

Alıntı
Güneşin batıya kaymasından, gecenin karanlığına kadar (belirli vakitlerde) gereği üzere namazı kıl, bir de sabah namazını kıl. Çünkü sabah namazında, gece ve gündüz melekleri hazır bulunur.

21:33

Alıntı
Geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı yaratan O'dur. Bunların her biri kendi dairesinde dolaşmaktadır.

31:29

Alıntı
Görmedin mi ki, Allah geceyi gündüze sokuyor, gündüzü geceye sokuyor. Güneş ile ayı da emrine boyun eğdirmiştir. Her biri belirli bir süreye kadar akıp gidiyor. Şüphesiz ki Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

39:5

Alıntı

O, gökleri ve yeri hak ile yarattı, geceyi gündüzün üstüne sarıyor, gündüzü de gecenin üstüne sarıyor. Güneşi ve ay'ı emrine âmade kılmış,her biri belli bir süreye kadar akıp gitmektedir. İyi bil ki, çok güçlü ve çok bağışlayıcı olan ancak O'dur.

55:5

Alıntı
Güneş de ay da bir hesab iledir.

İzlanda'da Allah yok mu? 

2133-gneindnyazerindebatmadt.jpg.ea92756e013c20d66a55cd755b714c5d.jpg

Sitelerde Paylaş
Şimdi, fezadabirtürk yazdı:

kuranda benimde garibime giden ayetler var  ,katılıyorum . lakin kusur aramada acale etmek iyi değil,yoksa kuranda bir yığın garip anlaşılmaz şey bulunursunuz.ki bulunuyorda..hangi din olursa olsun ,tarafsız iyi incelemek lazım.

İslam vahşet midir değil midir?Evet vahşettir,bitti.

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, quayz yazdı:

İslam vahşet midir değil midir?Evet vahşettir,bitti.

Tanrı varsa dünyayı ve canlıları yaratarak vahşete izin vermiştir zaten..fakat ,ilahi denilen bir kitapta vahşet görmekten bende hoşlanmıyorum.kuranı açıp okuyup sular seller gibi ağlayanlar var.bu insanlar birde okuyup ağladıkları bu kitabın neden olduğu vahşeti,katliamları,acıları,yıktığı yuvaları düşünseler..hatta 1400 sene önceye gidip günümüze kadar ne kadar islam adına ne kadar insan öldürülmüşse izletilse,acaba aynı duygusallıkla kuran okuyabilecekler mi merak ediyorum..

Sitelerde Paylaş

Tanrı varsa dünyayı ve canlıları yaratarak vahşete izin vermiştir zaten..fakat ,ilahi denilen bir kitapta vahşet görmekten bende hoşlanmıyorum.kuranı açıp okuyup sular seller gibi ağlayanlar var.bu insanlar birde okuyup ağladıkları bu kitabın neden olduğu vahşeti,katliamları,acıları,yıktığı yuvaları düşünseler..hatta 1400 sene önceye gidip günümüze kadar ne kadar islam adına ne kadar insan öldürülmüşse izletilse,acaba aynı duygusallıkla kuran okuyabilecekler mi merak ediyorum..

Kuran okurken duygusallaşmalarının sebebinin İslam'ın vahşetlerini ve yaptığı katliamları bilmediklerini düşünüyorum.Yani sorgulayan insanlardan olmadıkları için inandıkları dini iyi birşey zannediyorlar.Bunun en büyük etmenlerinden birisi de din tüccarlarının insanlara islamın gerçeğini anlatmayıp "ılımlı islam" diye birşeyi anlatmalarıdır.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, quayz yazdı:

Kuran okurken duygusallaşmalarının sebebinin İslam'ın vahşetlerini ve yaptığı katliamları bilmediklerini düşünüyorum.Yani sorgulayan insanlardan olmadıkları için inandıkları dini iyi birşey zannediyorlar.Bunun en büyük etmenlerinden birisi de din tüccarlarının insanlara islamın gerçeğini anlatmayıp "ılımlı islam" diye birşeyi anlatmalarıdır.

bir kısmı için evet bilmiyorlar diyebiliriz ama herkes için geçerli değil bu..bir insan vicdan sahibiyse,kuranı avucunun içi gibi biliyorsa ,kuran okurken ağlayarak kendisiyle çeliştiğini farkediyorsa ,herşeye rağmen müslüman kalabiliyorsa ,kuran okumaktan keyif alabiliyorsa ,böylelerine hangi teşhisi koymalıyız ?

Sitelerde Paylaş

bir kısmı için evet bilmiyorlar diyebiliriz ama herkes için geçerli değil bu..bir insan vicdan sahibiyse,kuranı avucunun içi gibi biliyorsa ,kuran okurken ağlayarak kendisiyle çeliştiğini farkediyorsa ,herşeye rağmen müslüman kalabiliyorsa ,kuran okumaktan keyif alabiliyorsa ,böylelerine hangi teşhisi koymalıyız ?

Din bir afyondur.Kendilerinden de geçerler herşey olabilir.Zikir çeken tarikat üyeleri de kendilerinden geçiyor.Halbuki İslamda zikir diye birşeyin olmamasına rağmen.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

tamam,bu kendini kaybetmelerin,aşırı duygusallığın sebebi ne ? bunun bilimsel olarak incelenmesi gerekir.

Duygusal bir film izleriz,duygusal oluruz.Hatta çok duygulanırsak ağlarız bile.Ama hepimiz biliyoruz ki o film gerçek değildir.Ama buna rağmen duygulanırız.Bence bunun gibi bir durum olabilir.Aradaki tek fark teistlerin inançlarını gerçek sanmaları.Bunlar kendilerini kandırmaktan başka birşey değildir.

tarihinde quayz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

aman ateistler duymasın izlandaya giderler

Dünyanın merkezine yolculuk isimli Jules Verne'in romanını okumuş olanların gitmek isteyeceği yerlerden biri diye düşünüyorum. 

Sizin de kabul ettiğiniz gibi allah yok orada :)

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

bir kısmı için evet bilmiyorlar diyebiliriz

Binlerce senedir dinleri anlamadan inanan insanlar artık sorgulamaya dahi gerek görmeden ağlarlar, çünkü bunlar için dinleri sorgulamak ve gerçekleri görmek öyle kolay değildir. Bu uyanma meselesini şöyle düşünün, kitapları, dinleri yalamış-yutmuş olan Turan Dursun dahi o yaştan sonra bir tesadüf sonucu uyanabildi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...