Jump to content

kalbi dar ve sıkıntılı olanlar

Recommended Posts

2 saat önce, Türk Ateist yazdı:

İstisnasız bütün insanların kalbi kimi zaman dar ve sıkıntılı olur, kimi zaman ferah... Mutluluktan uçar, rahatı keyfi yerinde olur. Bir şeyler olur, mutsuzluktan, sıkıntıdan, huzursuzluktan perişan olur.

Sağlam dindar bir Müslüman tanıyorum, mutsuz olduğu anlar hayatının dörtte üçünü kaplıyor. Son derece de iyi niyetli, iyiliksever, düzgün bir adamcağız, namazı niyazı kaçırmaz falan ama kalbi hep sıkıntılı, hep acı çekiyor, mutsuz. Çünkü hasta. Sürekli kısa aralıklarla nükseden kronik bir depresyonu var. Koyu dindar olması onu intihardan korumuş, o ağır depresyon ataklarından birinde intihar etmesi çok kolayken edememiş. İyi ki etmemiş tabii. Ben kalbi dar ve sıkıntılı olma halinin şiddetini anlatmaya çalışıyorum sadece.

Binlerce Müslüman gördüm kalbi çok sıkıntılı, görmeye de devam edeceğim. 

Bunun karşılığında ateistler inanırlara göre daha mutlu. Yaşamdan zevk alma ve sorunlarla başetme konusunda daha başarılılar.

Allah iyi ki ateistlerin kalbini İslam'a kapatmış da elini eteğini çekmiş valla...

Hahaha. Cunku biz dunyaya, insana oldugu gibi bakiyoruz. Beynimizde her sey yerli yerinde. Bunlarin ki ise darmadagin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, rootx yazdı:

Hahaha. Cunku biz dunyaya, insana oldugu gibi bakiyoruz. Beynimizde her sey yerli yerinde. Bunlarin ki ise darmadagin.

Elemsiz emelsiz hiç kimse yoktur müminler ve müslüman hariç.

Yokla kendi ey ateist ey müminim diye geçinen 

ya bir sıkıntın var kurtulmak istersin yahut bir şeyi rica edersin yalvarmadasın.

bütün kainata sahip olsanda yakanı bu ikisinden kurtaramazsın.

bak adamın milyarları var hala o ihale benim bu ihale benim diye yırtınıyor.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Hurma yazdı:

Elemsiz emelsiz hiç kimse yoktur müminler ve müslüman hariç.

Yokla kendi ey ateist ey müminim diye geçinen 

ya bir sıkıntın var kurtulmak istersin yahut bir şeyi rica edersin yalvarmadasın.

bütün kainata sahip olsanda yakanı bu ikisinden kurtaramazsın.

bak adamın milyarları var hala o ihale benim bu ihale benim diye yırtınıyor.

Sen ne diyorsun ya? Sen benim dediğimi anladın mı?

tarihinde rootx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Hurma yazdı:

Allahsız ahlaki kalkınma olmadan bilimde ilerlersen ya hitler gibi adamları çocukları kesersin yada Amerika gibi bir düğmeye basıp atomla zavallı insanlaron hiç bir şeyden haberi yokken milyonla insanı kan kusarak öldürürsün. Bilimde ilerlrmrk çok kötü. İlerde hıristiyanlat bir düğmeye basıp milyaları öldürücek. Sonra insanlık “yeter artık biliminizinde ilerlemenizin de! Bize bilim bilim diyenler kim! yakalayım ve düdükleyin diyecektir”hahahahah

Hitler Tanrıya ve takdir-i ilahiyeye inanıyordu. Kendisini Dünya Ruhu'nun İradesinin, yani İlahi Takdir planının gerçekleştirildiği aracılardan biri olarak görüyordu. Kitabı Kavgam'da Yahudilere karşı savaşarak Yüce Yaratıcının iradesine uygun hareket ettiğini yazıyor. Evanjalistler de Armagedon Savaşını başlatmak için Ortadoğu'yu parçalama planları yapıyor. AKP'nin eski müttefiki Fethullahçılar Allah'a inanıyordu, fakat devlet içine yerleştirdikleri militanları katliam yaptı. Kritik kurumları işgal edip, soru çalıp, torpil yapıp, hak yemelerini savaştayız, darül harpteyiz diyerek kendilerine mübah görüdüler. Görüldüğü gibi, teistik düşünce yapısıyla da pek çok vahşet, haksızlık ve kötülük temellendirilebilir. Birisinin hamuru, mayası zaten bozuksa hangi inanç olursa olsun asla düzelmez, hatta dinî inançları ahlaksızlığına kılıf bile yapabilir. O yüzden allahsızlık ahlaksızlıktır önermesi son derece sığ bir önerme bana kalırsa.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, rootx yazdı:

Sen ne diyorsun ya? Sen benim dediğimi anladın mı?

Benim dediğimi anladın mı? ateistler mutlu zevk içinde filan değil. Emelsiz elemsiz kimse yoktur.

İçki içiyorsan zaten mutlu değilsin, içki neşelenmek için kafayı dağıtmak içilir hahahaha. 

sahte mutluluk tablolarını çıkar binde birde zafer kazanınca içerler

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Şövalye yazdı:

Hitler Tanrıya ve takdir-i ilahiyeye inanıyordu. Kendisini Dünya Ruhu'nun İradesinin, yani İlahi Takdir planının gerçekleştirildiği aracılardan biri olarak görüyordu. Kitabı Kavgam'da Yahudilere karşı savaşarak Yüce Yaratıcının iradesine uygun hareket ettiğini yazıyor. Evanjalistler de Armagedon Savaşını başlatmak için Ortadoğu'yu parçalama planları yapıyor. AKP'nin eski müttefiki Fethullahçılar Allah'a inanıyordu, fakat devlet içine yerleştirdikleri militanları katliam yaptı. Kritik kurumları işgal edip, soru çalıp, torpil yapıp, hak yemelerini savaştayız, darül harpteyiz diyerek kendilerine mübah görüdüler. Görüldüğü gibi, teistik düşünce yapısıyla da pek çok vahşet, haksızlık ve kötülük temellendirilebilir. Birisinin hamuru, mayası zaten bozuksa hangi inanç olursa olsun asla düzelmez, hatta dinî inançları ahlaksızlığına kılıf bile yapabilir. O yüzden allahsızlık ahlaksızlıktır önermesi son derece sığ bir önerme bana kalırsa.

Hayır! Hırıstiyanlıkta düşmana mukabale etmek bile yasaktır. Yanağına vurdu mu? Diğer yanağını cevirmen lazımdır. hitlerin yaptığı anasının gözüdür hele amerikanın yaptığı zehirli gazlar atomlar bombalar nedir? Bunların dinle alakası yoktur. Maddeyle dinsizlikle alakası vardır 

fetocularında dinle hele islamla alakası yoktur. Masum Halka ateş açılır mı tanklarla ezilir mi? 

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adamlar şer'î hüküm teknisyenliği yaparak kitabına uydurmuşlar işte, bütün tarikat ve cemaatlerin yaptığı gibi. Hile-i şer'iyyenin kitabını yazmış bir milletiz ne de olsa. Dinî kuralların etrafından dolaşmayı iyi biliriz. İslam'da çareler tükenmez. İslam kolaylık dinidir.

tarihinde Şövalye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

21. yüzyıldayız.
Bilişim çağındayız.

Din uğruna hălă insanlar öldürülüyor, ötekileştiriliyor, yerinden yurdundan ediliyor.

Bu dinlerin müritleri, hiç kimseye bulaşmadan ve hiç kimsenin haberi olmadan tanrılarına neden tapamıyorlar ?

Artı neden başkalarına, kendinden olmayanlara tanrı güzellemesi yapma gereği duyuyorlar ?

Halbuki dinsizlerin tahtalı köydeki akibetleri(!) yüzünden hergün göbek atmaları gerekirken, taa buralara kadar gelip kendi inançlarının reklamını neden yaparlar acaba ?

Hatta bazıları o kadar ileri gidiyor ki, kopyasını(!) çektikleri diğer dinlere ve din kardeşlerine dahi iftira atmaktan çekinmiyorlar. Sürekli tahtalı köy endişesi bunları epeyi tedirgin ediyor ki, muhtemelen kalpleri daralıp sıkıntıları da artıyor.  

Hal böyle olunca, tanrılarına yaranmak için mecburen birşeyler yapmaları gerek ki, rahatlasınlar. Gönül isterdi ki, bütün dindarlar tapınırken ve ibadet ederken, hiç kimsenin ruhu(!) duymasın. Bu şekilde icra edilen ibadetten tanrılarının haberi olur mu, onu bilemem!  :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Şövalye yazdı:

Adamlar şer'î hüküm teknisyenliği yaparak kitabına uydurmuşlar işte, bütün tarikat ve cemaatlerin yaptığı gibi. Hile-i şer'iyyenin kitabını yazmış bir milletiz ne de olsa. Dinî kuralların etrafından dolaşmayı iyi biliriz. İslam'da çareler tükenmez. İslam kolaylık dinidir.

Hayır Dinin emirleri nefse ağır gelir.

insanlar maddeye taptıkları için

hile ve şeriat kelimelerinin bir arada kullanılması bile sakıncayken maddeye paraya paranın üzerindeki yazıya taptıkları şehvetlerine mağlup oldukları için bunun bile farkında değillerdir 

Hile-i şerriyd tabire bak hile ve şeriat bir arada olur mu hahahahah

Sitelerde Paylaş

Bence o veya bu kötü değil kötü olan inasanların ideolojilerine sarılarak birbirlerinin yaptıkları hatalara ortak olmalarıdır. Her inancın yada görüşün ötekileştirdiği insanlara hazırlamış olduğu kötülükleri vardır. Örneğin Amerika'da bir kadın yan hanede namaz kılan insanlar görüyor ve 911'i arayıp yan tarafımda teröristler var plan yapıyorlar çabuk gelin diyor. Sonra ekipler geliyor kişileri ve yeri inceliyorlar bir şey bulamayınca kadına soruyorlar; Terorist olduklarını nasıl anladınız hanımefendi? Cevap çok ilginç. Çünkü namaz kılıyorlardı.

İşte böyle sevgili dostlar. Elbette her düşüncede ve inançta özgür olmalıyız bu sağlanmalı fakat aynı görüşte yada inançta olan insanların birleşip çete gibi karşı görüşte olanlara yaptığı zulümler insanlık tarihini oluşturuyor. Bu maalesef böyle ve teist taraf için de ateistler için de durum böyledir. Konuyu sadece teolojik görüşler için sınırlamak istemiyorum ancak kalbimizin darda ve sıkıntıda olmaması için özde çok temiz bir düşünceyle hareket edip insanlığa zararı olan her şeyden kurtulmak gerekiyor. Fakat bunu yaparken ideolojilerinize gereksizce fazla sarılmadan objektif ve empati duygusuyla hareket edilmelidir. 

Herkesin ateist olmasıyla tüm bu sıkıntılarımızdan kurtulabilecek olsaydık inanın herkes ateist oluvermişti ama durum öyle değildir. Yine teist olma durumu için de bu geçerli olabilir.

Her neye inanıyorsak yada düşünüyorsak ötekileştirmeden aşağılamadan sahip olduğumuz düşünceleri aktarabildiğimiz sürece ve doğru olanı yapmaya özde çok temiz bir duyguyla meyil edersek gerçekte tüm dünya olarak sahip olduğumuz tüm sıkıntılardan kurtulabiliriz.

Neyse konu çok başka yerlere geldi. Ben bu konuyu buradan şu şarkıya bağlayabilirim.

https://www.youtube.com/watch?v=scE1KJMygn0

tarihinde ilahişaban tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Hurma yazdı:

Allahsız ahlaki kalkınma olmadan bilimde ilerlersen ya hitler gibi adamları çocukları kesersin yada Amerika gibi bir düğmeye basıp atomla zavallı insanlaron hiç bir şeyden haberi yokken milyonla insanı kan kusarak öldürürsün. Bilimde ilerlrmrk çok kötü. İlerde hıristiyanlat bir düğmeye basıp milyaları öldürücek. Sonra insanlık “yeter artık biliminizinde ilerlemenizin de! Bize bilim bilim diyenler kim! yakalayım ve düdükleyin diyecektir”hahahahah

Efendim 

İşte bilimin stop tuşuna basıp 1000 yıl boyunca gelişmesini önlemiş olan anlayış bu. Yakalayın! 

"Olduğun gibi görün

Ya da göründüğün gibi ol"

Madem bilimde ilerlemek çok kötü;

Şunları kullanmayın lütfen: 

Modern ilaçlar

Diş fırçası

Saat

Araba

Otobüs

Telefon

Bilgisayar

İnternet

Uçak

Elektrik

Lamba

Asansör

Gazete

Matbaa'da basılmış kitaplar

Gidin Hz Muhammed'in hanesine benzer bir yere, bütün kuzenlerinizi ve dişi akrabalarınızı kendinize eş olarak alın. Kurun hareminizi.. Çıkartın 1 tane cihat.. Kendi halinizde geberin. 

Sizin hayattan anladığınız bu. 

Mutluluklar

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, EnverPasa yazdı:

Efendim 

İşte bilimin stop tuşuna basıp 1000 yıl boyunca gelişmesini önlemiş olan anlayış bu. Yakalayın! 

"Olduğun gibi görün

Ya da göründüğün gibi ol"

Madem bilimde ilerlemek çok kötü;

Şunları kullanmayın lütfen: 

Modern ilaçlar

Diş fırçası

Saat

Araba

Otobüs

Telefon

Bilgisayar

İnternet

Uçak

Elektrik

Lamba

Asansör

Gazete

Matbaa'da basılmış kitaplar

Gidin Hz Muhammed'in hanesine benzer bir yere, bütün kuzenlerinizi ve dişi akrabalarınızı kendinize eş olarak alın. Kurun hareminizi.. Çıkartın 1 tane cihat.. Kendi halinizde geberin. 

Sizin hayattan anladığınız bu. 

Mutluluklar

Saygılarımla

Kusura bakma dinsiz!

dinsizler bu saydıklarını kullanıp avantaj sağlayıp dinsizliklerini  ahlaksızlıklarını fenalıklarını yayıyor çoğaltıyor mu? Evet o halde bu saydıklarını kullanmak Zorundayız.

yoksa bu saydıkların olsada olur olmasada olmasa sanki ne olur!

Oldu da ne oldu dünya huzur ile mi doldu kavgalar mı bitti fenalıklar mı önlendi ne oldu koçum onu bana anlat.

Hatta bunlar oldu beşeriyet çıldırdı önlenemiyor deli gibi oldular.

1-zır deli

2-zır zır deli

3-hınzır deli

Hınzır deli oldular

Ve Saat diş fırçası bilimde ilerlemek sayılıyormuşsa hahahahahah 

artı Misvak varken Diş fırçası kullanan gerizekalıdır. hahahah

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, Hurma said:

Kusura bakma dinsiz!

dinsizler bu saydıklarını kullanıp avantaj sağlayıp dinsizliklerini  ahlaksızlıklarını fenalıklarını yayıyor çoğaltıyor mu? Evet o halde bu saydıklarını kullanmak Zorundayız.

yoksa bu saydıkların olsada olur olmasada olmasa sanki ne olur!

Oldu da ne oldu dünya huzur ile mi doldu kavgalar mı bitti fenalıklar mı önlendi ne oldu koçum onu bana anlat.

Saat ve diş fırçası bilimde ilerlemel sayılıyormuş muhahahahahah 

Misvak varken Diş fırçasını aptallar kullanır. Muhahahahah

Kötü bir şey nası avantaj sağlar, bi yazsana hele..

Avantaj sağlayan şey, nasıl kötü olur?

Ha bu o zaman "o şeyi" nasıl kullanıldığına bakar ki, bu da onu mutlak kötü yapmaz.

Tecavüz etmek avantaj sağlıyorsa eğer, sen de mi tecavüz edecen mesela?!

O zaman bırak da elin gavuru o kötülüğün içinde boğulsun işte, sen bulaşma kötülüğe üstün zeka!

Kapa çabuk interneti, kapa! Hemen en yakın mağaraya koş!!

Ulumalarına bakılacak olursa eğer, sen harbiden Kenopsia'nın dediği gibi @Dindarrsın..Tevekkeli değil, benim de aklıma gelmişti..

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, rootx yazdı:

Kalp, kan pompalayan bir organ. Bu dindarlar, bu organı beyin gibi bir şey sanıyor.

Limen kanu lehu kalb

“ben bunları kalbi olana söyledim”

demek ki herkeste kalb yok

Allahın bu ayette bahsettiği kalb kan pompalayan kalp ise kalbi olmayan insanlar nasıl yaşar ey münkirler!

Demek ki bahsedilen başka bir kalb

zaten arapçada 2 tanr kalb kelimesi vardır 

kalb sözlükte: değişen demekr

inkılab kelimesinin köküde işte bu kalbtir

Kuranda bahsedilen kalbi kan pompalayan kalb sanmışsan zavallısın 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, teflon yazdı:

Ha bu o zaman "o şeyi" nasıl kullanıldığına bakar ki, bu da onu mutlak kötü yapmaz.

O zaman bırak da elin gavuru o kötülüğün içinde boğulsun işte, sen bulaşma kötülüğe üstün zeka!

Kapa çabuk interneti, kapa! Hemen en yakın mağaraya koş!!

Ulumalarına bakılacak olursa eğer, sen harbiden Kenopsia'nın dediği gibi @Dindarrsın..Tevekkeli değil, benim de aklıma gelmişti..

Elin gavuru kendi kötülüğünde boğulmuyor kendi kötülüğünü sayılan şeyleri kullanarak yayıyor yayıyor?

allahsız bilimde ilerlemek insanlığı imhadır nitekim insanlık ölmüştür herkes hayvan oldu hahahahhahahaha

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Hurma yazdı:

Limen kanu lehu kalb

“ben bunları kalbi olana söyledim”

demek ki herkeste kalb yok

Allahın bu ayette bahsettiği kalb kan pompalayan kalp ise kalbi olmayan insanlar nasıl yaşar ey münkirler!

Demek ki bahsedilen başka bir kalb

zaten arapçada 2 tanr kalb kelimesi vardır 

kalb sözlükte: değişen demekr

inkılab kelimesinin köküde işte bu kalbtir

Kuranda bahsedilen kalbi kan pompalayan kalb sanmışsan zavallısın 

Zavalli olan sensin. Şu haline bir bak... Arap zırvalarını savunuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Sırayla cevap vereyim cahilliklerine: 

19 dakika önce, Hurma yazdı:

dinsizler bu saydıklarını kullanıp avantaj sağlayıp dinsizliklerini  ahlaksızlıklarını fenalıklarını yayıyor çoğaltıyor mu?

Kim bu dinsizler cahil adam? Dünyanın yüzde 16'sı kendini bir dine mensup olarak görmüyor. Ancak siz bir yaratıcıya inanan insanlar, ateistleri kabullenmiş değilsiniz. 

Sen hristiyanlığı ve museviliği dinsizlik olarak görüyorsan senin inancın külliyen yanlış demek. Bu dinler Allah'ın gönderdiği peygamberin yaydığı dinler değil mi? 

Bu kitaplar Allah'ın gönderdiği kitaplar değil mi? 

Alıntı

o halde bu saydıklarını kullanmak Zorundayız.

Sen müslümanlıktan ayrılmışsın o zaman. Ya müslümanlığın gerektirdiği gibi yaşayacaksın, ya da "ben müslümanım" demeyeceksin. Bu senin yaptığın ikiyüzlülüktür. 

Alıntı

Öncelikle bütün kötülüklerin anası dindir. Tutturmuşsunuz bir cihad, insanları öldürüyorsunuz, kafa kesiyorsunuz, intihar bombacılığına başladınız. Hayatınız yalan, hayatınız zulüm, hayatınız mundar.

Daha yaşamayı bilmiyorsunuz. 

Alıntı

Hatta bunlar oldu beşeriyet çıldırdı önlenemiyor deli gibi oldular.

1-zır deli

2-zır zır deli

3-hınzır deli

Hınzır deli oldular

Dindarlardan daha öte deli var mı?  Olmayan bir şeye var diyorsunuz. Konuşabiliyor musun sen Allah ile? 

Alıntı

Ve Saat diş fırçası bilimde ilerlemek sayılıyormuşsa hahahahahah 

Bilim dalları hakkında hiç bir fikrin olmadığı için hunharca gülmüşsün cahilliğine. 

Alıntı

artı Misvak varken Diş fırçası kullanan gerizekalıdır. hahahah

Sen kullan Misvak. Diş hassasiyeti olanlar için de misvak var mı? 

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, Hurma said:

Elin gavuru kendi kötülüğünde boğulmuyor kendi kötülüğünü sayılan şeyleri kullanarak yayıyor yayıyor?

allahsız bilimde ilerlemek insanlığı imhadır nitekim insanlık ölmüştür herkes hayvan oldu hahahahhahahaha

Evladım sen bilimde ilerlemek kötü dedin mi? Dedin.

Şimdi kıvırma.

Bak bir  daha soruyorum:

İslam dünyasının bugünkü hali nedir? Sürünüyor.

O zaman din de kötü senin mantığına göre.

Gerçi sürekli anıran bir deliye yazıyoruz ama neyse.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...