Jump to content

kalbi dar ve sıkıntılı olanlar

Recommended Posts

• İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 30.10.2018 at 19:39, Hurma yazdı:

İtici olmamı istemiyor musun? Niye benden hoşlanıyor musun?

itici olmam gerekiyorsa itici oluyorum olmamam gerekirse olmuyorum

Valla seni gram tanımıyorum, ilk defa bu başlıkta gördüm. Senin itici olmanı istemek veya istememekle ilgilendiğimi nereden çıkardın?

Ben olanı söyledim. Acayip iticisin zaten, bir de öyle her cümle sonrası hahaha diye gülerek daha da itici hale gelmeye çabalamana gerek yok diyorum. Yani itici olmak veya olmamak konusunda herhangi bir çabaya ihtiyacın yok, doğal olarak iticisin. 

Hal böyle olunca yalnız ben değil, genel olarak insanlar seni tartışmaya değer bulmaz, tartışmak istemez. Böyle gevşek birine laf anlatmak insanın içinden gelmez.

Ama sen böyle gülerek güya muhatabının düşüncelerini değersiz, anlamsız bulduğunu göstermeye çabalıyorsun. Ortada bir çaba varsa o da bu. Karşındakini sinirlendirip onun üzerinden zafer nidaları atmak falan... Aman da söylediklerim ağır geldi, altında kaldı, yenildi falan...

Bir taşla bir sürü kuş vurabileceğini sanıyorsun falan filan...

Sitelerde Paylaş
On 31.10.2018 at 13:35, EnverPasa yazdı:

Sen kullan Misvak. Diş hassasiyeti olanlar için de misvak var mı? 

Çelişkilerle dolu yazında bir tek bu dediğine cevap vericem çünkü bir şey diyorsun burada.

dil hassasiyetin varsa asıl şimdi misvak kullanmalısın

Sitelerde Paylaş
On 31.10.2018 at 14:09, rootx yazdı:

Diş fırçası yerine misvak mı? Bu poposunu da 3 tane taşla siliyordur.

Misvak ile diş fırçasını kıyaslaman o kadar skandal ki senin gibilerinin  ne derece aşağı cahil olduğunu gösteriyor bu durum çok içleri acısı.

her zaman su kullanarak abdest alan peygamberin tuvaletten sonra taşla silerdi Rivayetinl inanmak aklı mantık işi değildir herhalde allah aklını kullanmayanların aklını sıçmış

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, quayz yazdı:

Diğerlerine cevap vermek işine gelmedi mi sahtekar?

Nesine cevap vereyim bilimde ilelemekten tut dünyadaki bütün güzellikler dindarların eseridir dindarlar yapıyordur desem karşı çıkılıyor dünyanın %90’ı Ateisttir deniyor. Şimdi ise % 16 sı ateist olmuş Hahaha

bıktım tutarsız kimselerle tartışmayı. Bunlar gerçeklerş bildikleş halde böyle mahsus turarsız oluyorlar bunlarla konuşma tarzı farklıdır 

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:D O gerçek dindar değil, bu gerçek dindar değil diye diye dünyada dindar bırakmaz bu muslim kafa!

Nerde o zaman bu dindar, uzayda mı? Ne kolay bahaneymiş yahu? Herif cennette yetmiş asıl iki de bonus Muhammed'den hediye huri kazanmak için kendisiyle birlikte insanları havaya uçursun, "ateisttir aslında o ateist!" :lol: 

E iyi o zaman İslamı yaymak için kafirleri öldürün diyen Muhammed ve emri yerine getiren adamları da ateistti aslında? Aslına bakarsan Allah da ateist! Çünkü hiç bir tanrıya inanmıyor! :0_80cbc_37a71a73_L:

Ateistten geçilmiyor dünya haaa! Her yer ateistle dolmuş! Biz neymişiz be abi! :D

Sitelerde Paylaş

Ben çok sıkışınca "ben de gerçek Müslüman değilim, dünyada hiç gerçek Müslüman yok, Bir tane bile yok!" diyeni de gördüm.

Bu saftirik veya öyle görünmekte yarar gören sahtekarların anlamadığı veya anlamazlıktan geldiği, niyet okuyamayacağımız! Osmanlı bile "kişi aynı beyandır" ilkesini düstur edinmiştir. Kişi ne olduğunu deklere ediyorsa odur. Niyet ve zihin okuyamayız.

Bir istatistik yapıyorsunuz örneğin, ne beyan edilmişse ona bakarsınız. Bu görünürde bu yanıtı vermiş ama aslında şunu demeye çalışmış diye istatistik sonuçlarını çarpıtamazsınız!

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Hurma yazdı:

dünyanın %90’ı Ateisttir deniyor.

Saftirik misin öyle mi görünmek işine geliyor! En gelişmiş birkaç ülkede ancak bu kadar yüksek ateist oranı olabilir. En geri kalmış ülkelerde ise neredeyse sıfırdır. Bir bunu şimdi anlayamadım deme sakın! :lol:

Sitelerde Paylaş
On 01.11.2018 at 17:19, Hurma yazdı:

Çelişkilerle dolu yazında bir tek bu dediğine cevap vericem çünkü bir şey diyorsun burada.

dil hassasiyetin varsa asıl şimdi misvak kullanmalısın

Misvak diş fırçasının ilkel bir formudur. Günümüzde bunu kullanmaya devam etmek bilimi hiçe saymaktır. 

Sitelerde Paylaş
On 29.10.2018 at 20:33, fezadabirtürk yazdı:
  • İnşikak Suresi, 13. ayet: Çünkü o, (dünyada) kendi yakınları arasında sevinçliydi.
  •  
  • Rum Suresi, 32. ayet: (O müşrikler ki,) Kendi dinlerini fırkalara ayırmış ve kendileri de parça parça olmuşlardır; ki her grup kendi elindekiyle övünüp sevinç duymaktadır.
  •  
  • EN'AM-125 için 40 meâl bulundu. Diyanet İşleri (eski) (6/EN'ÂM-125: Allah kimi doğru yola koymak isterse onun kalbini İslamiyet'e açar, kimi de saptırmak isterse, göğe yükseliyormuş gibi, kalbini dar ve sıkıntılı kılar  . Allah böylece, inanmayanları küfür bataklığında bırakır.

yukardaki ayetlerde sevinçlidirler diyor,enam 125 te kalbini dar ve sıkıntılı kılar diyor.

1.soru kalbi dar ve sıkıntılı olan nasıl sevinç duyar ?

2.soru: ateistler kalbiniz dar ve sıkıntılı mı ? lütfen samimi cevap verin 

Kalbimin dar ve sıkıntılı olduğunu düşünmüyorum ama herkeste olan bir kaygı felan kesinlikle var sonuçta herkesin hayatı, deneyimleri ve korkuları çok başka.

Ve yukarıda bahsettiğin EN'AM-125 sure ise bana biraz değişik geldi. Şimdi Allah isteyeni kendisine inandırır ve istemez ise kalbini kapatıp Tamu'ya mı gönderir? Diyelim ki, siz sınavdasınız ve bir hoca gelip sizi yanlış yönlendiriyor ama başka birini ise doğruya yönlendiriyor bu sınav adil midir? Ayrıca Allah çok merhametli ise şüphede olan birinin neden kalbini kapatıp Kızıl Tamu'ya göndermek istesin?

tarihinde SNEK tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 31.10.2018 at 10:04, rootx yazdı:

Kalp, kan pompalayan bir organ. Bu dindarlar, bu organı beyin gibi bir şey sanıyor.

http://evrenselenerji.net/blog/item/250-kalp-cakrasi-ve-kalp-cakrasinda-sifa-calismasi-yapmak.html

ayette nasıl yazıyorsa birebir sordum.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...