Jump to content

Allah'ın yarattıklarına ihtiyacı yoktur! Her cemal ve kemal sahibi

Recommended Posts

6 dakika önce, bar232 yazdı:

Seni ölümle veya işkence ile tehdit eden kim

Dinden dönenleri öldürmenin gerektiğini söyleyen hadislerin varlığından hala haberdar değil misin?Yoksa sen onları da inkar eden,islamla hiçbir alakası olmayan kendi kafandan uydurduğun "kuran yeter" diye bir saçmalığa mı inanıyorsun?

Hadi senin dediğin gibi olsun kuran yetsin bakalım.Kuran çok mu insancıl sanki?"İnanmayanı sonsuza kadar yakacağım" diyen bir sadist putun işkence ile tehdit etmediğini nasıl kanıtlayabilirsin?Bu düpedüz bir tehdittir.

tarihinde quayz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, bar232 yazdı:

Seni ölümle veya işkence ile tehdit eden kim ?

Bütün bir muslim toplumu! Bir milyarı aşkın oldukları söyleniyor! :D 

Osmanlıda gayrimüslimler cizye ödemek zorundaydı. Kaldı ki Osmanlıda asıl baskı görenler gayrimuslimler değildir. Osmanlıda bir ateist olsaydın bakalım ne yapıyorlardı. Ehli sünnet bile olmadığın zaman canın malın ırzın helal edilmişti! Kapı gibi şeyhülislam fetvası! İnkar et de seni bir kepaze edeyim! Kapı gibi Ebussuud fetvası var!  

Stalin Mao katliamları siyasidir, ateizmle alakası yoktur. Nedenleri tamamen siyasidir.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, quayz yazdı:

Dinden dönenleri öldürmenin gerektiğini söyleyen hadisler

Bunlar meşhur hadisler oldukları için herkes bunları biliyor ama çok daha vahimi, daha ötesinde Kuran pasajları olması. Bunu ise pek kimse dile getirmiyor. Kuran pasajları bu hadisleri yaya bırakır.

Kuran'da bırak dinden dönmeyi, hicret etmeyenleri öldürün yazıyor! Yani adam Müslüman ama Mekkeliler dostum, Mekke'den ayrılamam derse öldürülecek! Düşünebiliyor musunuz olayı!

Sitelerde Paylaş

Hayal dünyasında yaşıyorsunuz.Kimse sizi tehdit etmiyor.Hele bu ülkede mümkün değil.Suudiler bile artık Liberal/laik reformlar yapmaya hazırlanıyor.İnsanların inancı hakkında ağzınıza geleni söylemeyi bence kesin çünkü burası gerçek dünya... insanlar daha tehlikeli olmaya başlıyor inançsızlık yayıldıkça.Şimdi anlıyormusunuz niye Allah 'a inandığımı ?

tarihinde bar232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Side Effect yazdı:

Forumu nurcu zırvalarıyla doldurdun ya artık bir şey demiyorum. Lafa gelince nurculukla alakası yok fikire önem veriyorum cart curt der. Bu ne idüğü belirsiz şeyleri kabul etmek için hayatında hiç adam gibi bir kitap okumamış kısa yoldan huzura erme gibi kurnaz yola başvuran ya da bu tür şeylerle kafasını afyon gibi uyuşturmayı seven biri olmak lazım ama malesef  bu kadar karaktersiz olmayı çoğumuzun kaldıracak midesi yok.

ben  bunları  eleştirileriniz  ne  olurdu  diye  kopyaladım.Yani  fikirleriniz  bu  manada  değerli  emin  olun.Bir  şey  ispat  çabasında  değilim 

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, quayz yazdı:

İnanmayanı sonsuza kadar yakacağım" diyen bir sadist put

Put bunu demekle kalsa iyi. Kuran sadist işkenceci psikopatın el kitabı gibidir. Kuran'da yazan işkenceleri en değme korku filmi bile içi alıp canlandırmamıştır! Bu kitap dedikleri şeyin her sayfasından kanlar irinler akar. Dünyanın en korkunç kitabıdır. 18 altı satışı yasaklanmalıdır.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, bar232 yazdı:

Suudiler bile artık Liberal/laik reformlar yapmaya hazırlanıyor.

Senin artık tescilli salak olduğun ortaya çıktı. Sana kibar olup bok çukurunda yaşayan bok kokusundan rahatsız olmaz demek yerine deri fabrikası filan diye kibarlık yapmak hata imiş!

Geri zekalı embesil, Suudi dediğin iğrenç alçak katil herifler Cemal Kaşıkçı'yı parçalayıp yok ederek mi reform yapmaya hazırlanıyor idyotun en embesili geri zekalı! Şu söyledğin zırva ile bundan bin kat ağır hakareti hak etmene rağmen sana çok az laf söyledim.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, democrossian yazdı:

Sorun kelimeler değil. Arapçayı iyi bilirim. Hepsini de gayet iyi anlarım. Sorun anlatım tarzı. Böyle çok manevi ruhsal gerçekleri açıklıyormuş gibi ağdalı anlatımlardan nefret ederim. Düzgün, açık, herkese hitap eder şekilde yazılmazsa okumam.

Ayrıca bizdeki güzellik gibi Allah’ın cemal ve kemali bir ihtiyaçtan gelse, ihtiyaç gittiğinde güzellik ve kemalatın da eksilmesi lazım. Mesela, insan açlıktan dolayı yemek ister. İhtiyaçtan dolayı gezmek, keyiften dolayı seyir ister. Bu ihtiyaçlar kesilse artık yemek, seyir ve tenzzühte biter. Cenab-ı Hakk’ta ise bu şuunat ezelidir. Asırlardan beri yaratma, tezyinat, taltifat ve kemalat devam ediyor. Ve ebediyen devam edecektir. Demek ki Cenab-ı Hakk’ın kendi cemal ve kemalini görmek ve istemesi, ihtiyaçtan değil İRADE-Yİ İLAHİYEDENDİR.

örneğin  son  kısım  en  can  alıcı  noktası  gibi  yani  çok  ağdalı  değil  eleştiriniz  ne  olurdu  sizin?

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

ben  bunları  eleştirileriniz  ne  olurdu  diye  kopyaladım.Yani  fikirleriniz  bu  manada  değerli  emin  olun.Bir  şey  ispat  çabasında  değilim 

Eleştirin diye aynı tartışılmış konuları bin kere açmak forumu çöplüğe çevirmektir. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

çok  ağdalı  değil  

:D Ağdalı değil de "tenezzüh"ü "şuunat"ı nereye koyacaksın? Boşuna uğraşma, zırvaya yorum yaptıramazsın bana. Bunlar zırva. Deli hezeyanı. Deli hezeyanlarına yorum yapmam.

Sanma bu kelimeler ne anlama geliyor bilmiyorum. Son derece iyi biliyorum. Ama mevzunun o olmadığını söyledim.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, democrossian yazdı:

Senin artık tescilli salak olduğun ortaya çıktı. Sana kibar olup bok çukurunda yaşayan bok kokusundan rahatsız olmaz demek yerine deri fabrikası filan diye kibarlık yapmak hata imiş!

Geri zekalı embesil, Suudi dediğin iğrenç alçak katil herifler Cemal Kaşıkçı'yı parçalayıp yok ederek mi reform yapmaya hazırlanıyor idyotun en embesili geri zekalı! Şu söyledğin zırva ile bundan bin kat ağır hakareti hak etmene rağmen sana çok az laf söyledim.

Senin bir şey bildiğin yok.Suudiler tabii ki pisliğin teki bir hanedan.Cemal Kaşıkçı katliamınıda hiç hoş bulmadım/ ben hangi bok çukurunda yaşıyormuşum ? Hayatımda 1 gün bile oruç tutmadım/ Allah inancı hakkında şüphe ve psikotik belirtilere sahipsin/Yada Allah'a inanınca rahatsızlandığını düşünüyorsun.Tamamen psikotik belirtili bir insansın.IQ seviyende en fazla 90 dır kesin.

Sitelerde Paylaş

Suudilerin reforma hazırlandığı hayali gören bok çukurunda yaşayan bok kafalılar bok yığını kadar çok oldukları için zaten insanlığın büyük kısmı bok çukurundan çıkamıyor. Rezalete bak yahu! Suudiler reforma hazırlanıyormuşmuş! Ömrümde duyduğum en iğrenç iddia! Neredeyse kusacaktım! Midem ağzıma geldi! Nasıl bu kadar bok kafalı bok çukurunda yaşayan bok yığını var anlamadım gitti! 

İyi git sen de taş dolanıp taş öpüp taş taşlamak için kuyruğa gir geri zekalı embesil idyot! Hayır bu kadar geri zekalı olmak için özel çaba mı sarfediyorsunuz anlamıyorum ki! Dininiz size geri zekalı olmak için yırtının, embesil olmak için kendinizi paralayın diye emrediyor zahir! Başka olmaz bu kadarı!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Her cemal ve kemal sahibi kendi cemal ve kemalini görmek ve göstermek ister. Bu bir acizlik ya da ihtiyaç anlamına gelmez mi?

Bu Arapça yumağını anlamak zor olduğu için cevaplamak ne kadar isabet olur bilmiyorum ama.

İsteyen varlık eksiktir. "Allah bilinmek ister" dediğiniz zaman, bunun bir ihtiyaç olması gerekmez, evet. Ama illaki istektir. İsteyen varlık da istediği şeyin eksikliğinde olduğu için müselmanların deyimiyle "acizdir".

Tanrı eksiksiz bir varlık ise, hiçbir şey isteyemez. Bu yüzden kendisini başkalarına bildirmek gibi amaçsız bir işe girişemez.

Şimdi bunun üstünde kalkıp da bu yazının bir yerlerinde olduğu gibi "Allah'ın istemesi insanın istemesi gibi değildir" minvalinde saçmalayacaksınız, tanrıyı tanıtın ki öyle tartışalım. Tanrının istemesi insanınki gibi değilse nasıldır? Bunu tanımlayabiliyor musunuz? "İnsan gibi değil" demek bir açıklama değildir. Açıklama onun ne olduğunu birincil özellikleriyle betimlemektir. Yani "tanrı ister" dediğiniz zaman herkes elbette insandaki istenci düşünecektir. Kalkıp da "allahın istemesi insanınki gibi değildir" derseniz, insanınki gibi değildir de nasıl istemektir öyleyse, bunu tanımlamanız gerekir.

Yaratmak bir istek değil de sadece bir iradenin sonucuysa da, o halde amacı olmayan bir iş yapılmıştır. O halde saçma bir iştir. Yani toparlayacak olursam:

Eğer yaratmanın amacı varsa, (örneğin kal'u belada onu tanıyacak kimsenin olmaması ve birilerinin onu bilmesi amacıyla yaratma işine girişmesi gibi) allahın mevcut hali o amaca ulaştığı durumun eksikliğindedir , o halde "acizdir".

Eğer yaratmanın amacı yoksa, yani bir isteğin değil, sadece iradenin bir sonucuysa, o halde yapılması en başta amacı olmadığından gereksiz olduğu için, risalecilerin iddia ettiğinin aksine "hikmetli" bir iş olmayacaktır.

Yani tanrı ya acizdir, ya da saçma, gereksiz işler yapan bir varlıktır.

Ayrıca risale falan okuyorsan vazgeçip boşuna vakit kaybetmemeni öneriyorum.

Sitelerde Paylaş
53 dakika önce, skeptikal yazdı:

Bu Arapça yumağını anlamak zor olduğu için cevaplamak ne kadar isabet olur bilmiyorum ama.

İsteyen varlık eksiktir. "Allah bilinmek ister" dediğiniz zaman, bunun bir ihtiyaç olması gerekmez, evet. Ama illaki istektir. İsteyen varlık da istediği şeyin eksikliğinde olduğu için müselmanların deyimiyle "acizdir".

Tanrı eksiksiz bir varlık ise, hiçbir şey isteyemez. Bu yüzden kendisini başkalarına bildirmek gibi amaçsız bir işe girişemez.

Şimdi bunun üstünde kalkıp da bu yazının bir yerlerinde olduğu gibi "Allah'ın istemesi insanın istemesi gibi değildir" minvalinde saçmalayacaksınız, tanrıyı tanıtın ki öyle tartışalım. Tanrının istemesi insanınki gibi değilse nasıldır? Bunu tanımlayabiliyor musunuz? "İnsan gibi değil" demek bir açıklama değildir. Açıklama onun ne olduğunu birincil özellikleriyle betimlemektir. Yani "tanrı ister" dediğiniz zaman herkes elbette insandaki istenci düşünecektir. Kalkıp da "allahın istemesi insanınki gibi değildir" derseniz, insanınki gibi değildir de nasıl istemektir öyleyse, bunu tanımlamanız gerekir.

Yaratmak bir istek değil de sadece bir iradenin sonucuysa da, o halde amacı olmayan bir iş yapılmıştır. O halde saçma bir iştir. Yani toparlayacak olursam:

Eğer yaratmanın amacı varsa, (örneğin kal'u belada onu tanıyacak kimsenin olmaması ve birilerinin onu bilmesi amacıyla yaratma işine girişmesi gibi) allahın mevcut hali o amaca ulaştığı durumun eksikliğindedir , o halde "acizdir".

Eğer yaratmanın amacı yoksa, yani bir isteğin değil, sadece iradenin bir sonucuysa, o halde yapılması en başta amacı olmadığından gereksiz olduğu için, risalecilerin iddia ettiğinin aksine "hikmetli" bir iş olmayacaktır.

Yani tanrı ya acizdir, ya da saçma, gereksiz işler yapan bir varlıktır.

Ayrıca risale falan okuyorsan vazgeçip boşuna vakit kaybetmemeni öneriyorum.

stenger'in  başarısız  hipotez  tanrı  kitabına  başladım  da  ne  dersiniz  bilginiz  var  mı  kitap  doyurucu  mu  çünkü  pek  felsefi  değil  o  yüzden  noksan  gibi?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, democrossian yazdı:

:D Ağdalı değil de "tenezzüh"ü "şuunat"ı nereye koyacaksın? Boşuna uğraşma, zırvaya yorum yaptıramazsın bana. Bunlar zırva. Deli hezeyanı. Deli hezeyanlarına yorum yapmam.

Sanma bu kelimeler ne anlama geliyor bilmiyorum. Son derece iyi biliyorum. Ama mevzunun o olmadığını söyledim.

anladım  haklı  olabilirsiniz.Okumaya  tenezzül  etmemekle.Surekli  soruyorum  ama öncelikle  kusra  bakmayın  araştırdığım  kadarıyla; ineklerde  bir  takım  yapay  secilimden  geçip  süt  artırma  olayı  vuku  bulmuş.Yalniz  Teistlerin  hayvanların  ve  insanların  süt  vermesindeki  hayret  verici  dedikleri  onların  anlayamadıklari  ateistlerin  anladığı  ne  var  bu  konuda  sizce ?

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, bar232 yazdı:

Hayal dünyasında yaşıyorsunuz.Kimse sizi tehdit etmiyor.Hele bu ülkede mümkün değil.Suudiler bile artık Liberal/laik reformlar yapmaya hazırlanıyor.İnsanların inancı hakkında ağzınıza geleni söylemeyi bence kesin çünkü burası gerçek dünya... insanlar daha tehlikeli olmaya başlıyor inançsızlık yayıldıkça.Şimdi anlıyormusunuz niye Allah 'a inandığımı ?

Inancsiz toplumlar daha mi tehlikeli oluyor. Mesela Isvec halkinin 60% indan fazlasi ateist ne tehlikesi varmis Isvecte?

Atasina islamiyetin zorla dayatildigini bilmeyip anasinin babasinin yolunu takip eden biri gelmis burada kendi secimlerini sorgulayarak yapan insanlarin akillarina hakeret ediyor. Sizin gibi insanlar sorgulamaz, gercegin pesine dusmez ve salak durumuna dusme pahasina zirvalar. Sen git baban gelsin cunku senin dinini bile o secmis ? Sen daha bebeyken kulagina ezan okutup daha sonra da cukunu kestirmis. Herseyine o karar vermis. Sen en onemli kararlari ailene birakip kendi fikirlerini ortaya koyamayan cahil bir ucubeden baska bir sey degilsin.

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, kirec yazdı:

Güneşin ısı ve ışık yayması gibi bir olaya benzetilebilir tanrının yaratması...

İstemek eksiklik değildir...

Eger buna benzetirseniz insan bilinsizce yaratildi sonucuna ulasirsiniz. Buda insanin, bu dunyaya imtihan icin geldigi soylemini bosa cikarir.

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, fumes yazdı:

Inancsiz toplumlar daha mi tehlikeli oluyor. Mesela Isvec halkinin 60% indan fazlasi ateist ne tehlikesi varmis Isvecte?

Atasina islamiyetin zorla dayatildigini bilmeyip anasinin babasinin yolunu takip eden biri gelmis burada kendi secimlerini sorgulayarak yapan insanlarin akillarina hakeret ediyor. Sizin gibi insanlar sorgulamaz, gercegin pesine dusmez ve salak durumuna dusme pahasina zirvalar. Sen git baban gelsin cunku senin dinini bile o secmis ? Sen daha bebeyken kulagina ezan okutup daha sonra da cukunu kestirmis. Herseyine o karar vermis. Sen en onemli kararlari ailene birakip kendi fikirlerini ortaya koyamayan cahil bir ucubeden baska bir sey degilsin.

Ne seçimini yapmışsın ya sen ? Bu ülkenin yarısı ateist zaten.Senden tek farkları Ateistim demiyorlar.Geçen gün bir iş adamı ile tanıştım cuma ya gidicekti ama bi yandan karısını nasıl aldattığını söylüyordu .Sonra yanındakilerle birlikte dinle dalga geçti.İşin özü para abicim kimse samimi olmadan dine inanmaz.Sen gerçekten yabancı ülkelerdeki sağcı iş adamlarının(evenjelikleri kastediyorum) inançlı olduğunu düşünüyormusun ? İnanmak için gönül ve İstek lazım.Her inanıyorum diyen inanmıyor gerçekte.

Sitelerde Paylaş
23 saat önce, bar232 yazdı:

Senin bir şey bildiğin yok.Suudiler tabii ki pisliğin teki bir hanedan.Cemal Kaşıkçı katliamınıda hiç hoş bulmadım/ ben hangi bok çukurunda yaşıyormuşum ? Hayatımda 1 gün bile oruç tutmadım/ Allah inancı hakkında şüphe ve psikotik belirtilere sahipsin/Yada Allah'a inanınca rahatsızlandığını düşünüyorsun.Tamamen psikotik belirtili bir insansın.IQ seviyende en fazla 90 dır kesin.

pardon benmi yalış anladım o zman hasteneler niye var cimanız hayrlu olsun ama götünüzde çıkan  kılı bile hastenye baş vurmadan haldemiyorsunz cumaya gitiyin oruç turuğun zaman kıl göbnesi diye bir şey  var bari bu basit hastelğı yok etsin sizden bizi b-oş ver

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...