Jump to content

Forumun IQ seviyesi kaç ?

Recommended Posts

İnternette gezinirken gerçek bir IQ testi buldum/söz konusu test cambridge ünisinin IQ testi.Quora da bu testin gerçek olduğu ve kullanılabileceği yazıyordu.

Konuyu görenler bu testten kaç aldıklarını söyleyebilirlermi acaba ? Test 29 soru en yüksek 123 puan.

Konunun tavanarasına taşınmamasını umut ediyorum.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, bar232 yazdı:

Hangi test ? Bahsettiğim testmi ? Yoksa zekatestimerkezi olanmı ? İkiside geçerli sayılabilir/ ama birinin en yüksek puanı 160.

Zeka merkezi testi gecerli degil, buna emin olabilirsin. Ben deha degilim ama bana deha diyor.

Gercege yakin bir test istiyorsan: http://iqtest.dk

Sitelerde Paylaş

Bu iq testleri bi halta yaramaz.Siz 120 iq lusunuzdur ama bir bakarsınız daha  düşük iq lu bir kimse sizden çok  daha zekice işler  yapar.

Bir anımı  anlatayım.Bir ara bir mühendisle sohbet ediyorduk, bana bazı  yarışmalara girdiğini  ve ödül  aldığını  söyledi.Bende ne tür projeler yaptığını  sorunca bir kaç  şey  anlattı.Bunun üstüne  projeleriyle ilgili bir kaç  şey  söyledim  ve çok  şaşırdı.Çünkü  benim herhangi  bir mühendislik  eğitimim yok.

Yani zeka ölçülebilir bir şey  değildir.Bir çocuk, nice insanın düşünemediğini hayal edebilir.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, adalet123 yazdı:

Bu iq testleri bi halta yaramaz.Siz 120 iq lusunuzdur ama bir bakarsınız daha  düşük iq lu bir kimse sizden çok  daha zekice işler  yapar.

Bir anımı  anlatayım.Bir ara bir mühendisle sohbet ediyorduk, bana bazı  yarışmalara girdiğini  ve ödül  aldığını  söyledi.Bende ne tür projeler yaptığını  sorunca bir kaç  şey  anlattı.Bunun üstüne  projeleriyle ilgili bir kaç  şey  söyledim  ve çok  şaşırdı.Çünkü  benim herhangi  bir mühendislik  eğitimim yok.

Yani zeka ölçülebilir bir şey  değildir.Bir çocuk, nice insanın düşünemediğini hayal edebilir.

Aynen öyle.Sorgulamadıktan sonra iq yüksek olmuş neye yarar...

tarihinde quayz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, rootx yazdı:

Low IQ insanlarinin uydurmalari bunlar. IQ ise yarar, baya hem de. Sizinki dusuk oldugu icin kiskaniyorsunuz iste. Bu kadar mi zavallisiniz?

Madem kiskaniyorsun, konuya yazip kendini rezil etme.

Sen de IQ'su yüksek olduğu için kendini bir halt sanan bir zavallısın.

tarihinde quayz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, rootx yazdı:

Benim IQ'm cok yuksek degil.

Zeka  ölçülebilir  birşey  değildir.Ancak kendinizi günlük  hayatta gözlemleyerek

anlayabilirsiniz.Sürekli  pratik yapan bir kimse bu testlerden daha yüksek  sonuç  alacaktır.Oysa zeka çok  yönlüdür.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...