Jump to content

Bu kadının tedavi olması gerekiyor

Recommended Posts

Arkadaşlar bu kadın  zannedersem şizofreni  yani hasta.Sağlık  Bakanlığı  na Bimer üzerinden  "bu kişiye  yardım  edin tedavisi  olması  gerekiyor"  diye yazsam bir işe  yarar mı?

tarihinde adalet123 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim de ağır depresyon da halisünasyon gördüğüm olmuştu.Korkunç gelebilir ama evde kimse yok iken  işitsel halisünasyonlarca uykumdan uyandırılmışlığım var.Genellikle annemin babamın veya sevgilimin seslerini duyardım/5-6 defa yaşadım bu tür olayları/depresyon geçince bunlarda geçti tabi.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bar232 yazdı:

Şizofreni evet.Çok hızlı düşünüyor farkındaysan.Beyindeki dopamin resöptörleri bozulduğunda böyle oluyor işte.Bilim belki bir gün bu hormonun sırrını çözerde hem bu hastalık biter hemde insanlık uzay çağına erişir.

Hocam hızlı  düşünme  konusunu açar  mısınız?

Tedavisi var mıdır?

Sitelerde Paylaş

Benim de ağır depresyon da halisünasyon gördüğüm olmuştu.Korkunç gelebilir ama evde kimse yok iken  işitsel halisünasyonlarca uykumdan uyandırılmışlığım var.Genellikle annemin babamın veya sevgilimin seslerini duyardım/5-6 defa yaşadım bu tür olayları/depresyon geçince bunlarda geçti tabi.

Büyük  geçmiş  olsun hocam şu an iyisinizdir umarım.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, adalet123 yazdı:

Hocam hızlı  düşünme  konusunu açar  mısınız?

Tedavisi var mıdır?

Dopamin hormonu kaynaklı oluşuyor hızlı düşünme.Aynı hormon zeka hormonu ama şizofenlerde artışının bir faydası yok/nedenini açıklayan görüşler var ama doğruluğu belli değil.

Şizofreni antipsikotik ilaçlarla tedavi ediliyor.Ekt de yapabiliyorlar bazı durumlarda/antipsikotikler dopamini azaltmayı hedef alan ilaçlar.Beyine giren dopamini bloke ediyor yani.

4 dakika önce, adalet123 yazdı:

Büyük  geçmiş  olsun hocam şu an iyisinizdir umarım.

Ben antidepresan kullanıyordum kestikten sonra birkaç defa bu şekilde halisünasyon gördüm.Ama sanrı şeklinde değildi.Gözlerimi açtıktan sonra kalmıyordu zaten/uyurken oluyordu yani genellikle.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bilgivehis yazdı:

Anormal bir şey göremedim, anormal olan nedir anlatırsanız biz de öğreniriz.

Hocam merhaba,bu kadın  zamanında  mankenmiş.Sabancı  ailesinin beynine çip  takarak kendisini kontrol ettiklerini söylüyor.Konuşurken birbirinden kopuk ve anlamsız  cümleler kuruyor.

tarihinde adalet123 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, adalet123 yazdı:

Hocam merhaba,bu kadın  zamanında  mankendi.Sabancı  ailesinin beynine çip  takarak kendisini kontrol ettiklerini söylüyor.Konuşurken birbirinden kopuk ve anlamsız  cümleler kuruyor.

O halde Türkçe konuşmuyor, nasıl anlıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Anladım, peki sağlık bakanlığına mektup gönderecek kadar seni neden ilgilendiriyor, her sorun bitti de bu mu kaldı?

Kesinlikle.. onu niye ilgilendiriyor ki ? Bende forumu birkaç kişiyi aydınlatayım diye üye oldum ama bunların çoğu boş beyin ateist.Kendileri ve ülkemiz dışında her şeye faydaları var ?

Sitelerde Paylaş

Anladım, peki sağlık bakanlığına mektup gönderecek kadar seni neden ilgilendiriyor, her sorun bitti de bu mu kaldı?

Çünkü  yardıma  ihtiyacı var.Bir sürü  sorun var diye her şeye  duyarsız  mı  olmalıyız?

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, adalet123 yazdı:

Çünkü  yardıma  ihtiyacı var.Bir sürü  sorun var diye her şeye  duyarsız  mı  olmalıyız?

Hımm, anladım, bana da yardım eder misin, dokuz tane hastalığım var, bunlardan bir tanesi dünyanın en kötü hastalığıdır, yani kanserden daha kötü.

Sitelerde Paylaş

Hımm, anladım, bana da yardım eder misin, dokuz tane hastalığım var, bunlardan bir tanesi dünyanın en kötü hastalığıdır, yani kanserden daha kötü.

Sizi seven ve saygı  duyan bir kimseyim.

Ancak burdan pek yardım  edebilir miyim bilmiyorum.

Kanserden daha kötü olan  hastalık  nedir?

Sitelerde Paylaş

Bende forumu birkaç kişiyi aydınlatayım diye üye oldum ama bunların çoğu boş beyin ateist.

Cümleye bak... Egosu ayrı kokuyor, mantıksızlığı ayrı. 

Aydınlanması gereken birileri varsa aydınlanmamış olmaları gerekir yani boş beyin olmaları gerekir. Eğer boş beyin değillerse zaten foruma aydınlatma amacıyla giremezsin. 

Sen gitte parkta oyna bence. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...