Jump to content

Tıp düşmanı gerizekalılar hakkında

Recommended Posts

Canan Karatay gibi bazı gerizekalılar salak salak komplo teorileri uydurarak devamlı modern tıbbı kötülemeye çalışıyorlar. En çok da psikiyatri ve psikiyatrik ilaçları hedef alıyorlar. 

Psikiyatrik ilaçlar hakkında kara propaganda yapmak için bir sürü yalanlar uyduruyorlar.

Efe Aydal gibi bir ateistin bile böyle yalanlara ortak olduğunu görünce hayal kırıklığına uğramıştım açıkçası. O mesela antidepresanların intihar ettirdiğini falan iddia ediyordu. Halbuki benim mesela antidepresan kullanmaya başlamadan önce ciddi ciddi intihar etme düşüncem vardı. Şimdi de var ama eskisinden çok daha az kesinlikle.

Şu an yine iyi değilim ama başlamadan önce kesinlikle daha kötüydüm. Bırakmayı denediğimde de bana iyi geldiklerini daha iyi anladım.

Özellikle de dindar kesim çok yapıyor bu düşmanlığı. Neyi hazmedemiyorlar? Bilimin kendi dogmaları karşısındaki üstünlüğünü mü?

Sitelerde Paylaş

anti depresan konusuna gelirsek.

Bi kere beyin ağır bir travma veya olay yaşadı ise ve bu olaylar sonucunda komplikasyonlar oluştuysa  örnek veriyorum aşırı takıntı  kafanın içinde oluşan sesler halisinasyon kendine veya çevreye zarar verme vb  kesinlikle anti depresan ilaçlar şart öyle doğaya çıkıyim mutlu oluyim iyileşirim diyemessin çünki beynin kimyasallarını etkiliyor bu tramvalar  anti depresanlar ise bu kimyasalları yeniden normal seviyeye getirip iyileşmeni sağlıyor.

Efe aydal doktorların ihtiyacı olmadığı halde  antidepresan vermesinden şikayet ediyor olabilir direk antidepresana karşı ise bu haksız bir karşılık olur.

bir diğeri karatay cübbeli vb  gibi kişiler eğer iğneye ilaçlara karşı ise  ne sebepten en ufak bir olayda en yakın hastaneye gidiyorlar ?  neden kendi yöntemleriyle kendilerini iyileştirmiyorlar ? 

düşünün bunları değerlendirin benim şu an bulunduğum ünide bunlar gibi oldukça saçma yorum yapan kişiler var örnek vermek gerekirse  ilaç endüstirisi için şunu diyeni duydum ''bugün ilaç endüstirisi kişiyi tedavi etmekten ziyade nasıl ölmeden uzun süre hasta kalmasını sağlarız ve para kazanırız  düşüncesinde'' 

bu zihniyette insanların benim gözümde karataydan cübbeliden farkı yok   komplo teorisyenliği yapanlarda öyle  

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, İlluminatus yazdı:

ilaç endüstirisi için şunu diyeni duydum ''bugün ilaç endüstirisi kişiyi tedavi etmekten ziyade nasıl ölmeden uzun süre hasta kalmasını sağlarız ve para kazanırız  düşüncesinde'' 

Bu görüş elbette tam olarak doğru değil, ancak önemli derecede doğruluk payı bulunuyor.

İlaç endüstrisi de diğer dev şirketler gibi kapitalisttir, sermayeyi, kârı yükseltmek, daha çok para yolmak için yapamayacakları hiç bir şey yoktur.

Üretilen ilaçlar gelişmiş ülkelere dağıtılmadan önce sömürge, yarı sömürge ve bağımlı ülkelere gönderilir. Bu ülkelerin halkı en az 10-20 yıl bilmeden kobaylık yapar,, bu kobaydan biri de biziz. ilacın önemli sayılabilecek yan tesiri yoksa ve iyi çıkarsa ancak o şekil kendi ülkelerine sokabilirler. 

Tabi geri kalmış ülkelerin bu kobaylık meselesi sadece ilaçta uygulanmaz, her şey için geçerlidir, sigara, alkol, uyuşturucu, çeşitli madenle yapılmış elektronik eşyalar ve hatta çocuk eşyalarına kadar uzanır, profları dahi bu ürünlerin reklamı amacıyla kullanıyorlar. Dolayısıyla pazar payında güçlü olanlar için güvenilecek herhangi bir şey yoktur.

İşte bunun için "Bilimi kapitalistlerden kurtaralım" diye bir başlık açmıştım, yeterli uyanışı orada görememiştim, maalesef insanlar işin ne denli ciddi boyutta olduğunun farkında değiller. 

Sitelerde Paylaş

bence karatayın yemeyin dediği şeyler sebebi ile büyük şirketler karalamaya çalışıyor, heryerde mısırcı crepçi pastacı waffleci gerçekten zararlılar ticaret şeker ile dönüyor, bir kere bıraktığınızdada canınız asla çekmiyor kullandıkçada kullanasınız geliyor eroin gibi.

tarihinde xRibellax tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
On 03.11.2018 at 14:30, Ulusalcı yazdı:

Canan Karatay gibi bazı gerizekalılar salak salak komplo teorileri uydurarak devamlı modern tıbbı kötülemeye çalışıyorlar. En çok da psikiyatri ve psikiyatrik ilaçları hedef alıyorlar. 

Psikiyatrik ilaçlar hakkında kara propaganda yapmak için bir sürü yalanlar uyduruyorlar.

Efe Aydal gibi bir ateistin bile böyle yalanlara ortak olduğunu görünce hayal kırıklığına uğramıştım açıkçası. O mesela antidepresanların intihar ettirdiğini falan iddia ediyordu. Halbuki benim mesela antidepresan kullanmaya başlamadan önce ciddi ciddi intihar etme düşüncem vardı. Şimdi de var ama eskisinden çok daha az kesinlikle.

Şu an yine iyi değilim ama başlamadan önce kesinlikle daha kötüydüm. Bırakmayı denediğimde de bana iyi geldiklerini daha iyi anladım.

Özellikle de dindar kesim çok yapıyor bu düşmanlığı. Neyi hazmedemiyorlar? Bilimin kendi dogmaları karşısındaki üstünlüğünü mü?

Bu arkadaş bu iletiyi ne kullanıp atmış biri bana açıklasa ? Öncelikle bir insanın ateist olması her konuda haklı olduğunu göstermez.Ayrıca son yıllarda antidepresan kullanan insan sayısındaki artış bir tek benim mi gözüme çarpıyor bilmiyorum.Birde "Psikiyatrik ilaçlar hakkında kara propaganda yapmak için bir sürü yalanlar uyduruyorlar."yazmış garibim.Evet bu insanlar bilerek ilaçları bırakın diye bunları uyduruyor.Sen böyle devam et tebrikler.

Bu arada konuyu hortlattık ama neyse...

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

S.Kris,ilaclarin faydasi oldugu halde az yada oldukca zararlarida vardir.Yiyeceklerde öyledir.Yiyeceklerin kiminin az kimisininda daha cok zaralarida vardir faydalari yaninda.Örnegin 3 bayazin(sekerin unun,tuzun zarari faydasindan coktur.)ama insanlar genede dinlemeyip yiyip duruyoruz.Ilaclarda biraz buna benzer.

Bu demek deyilki hastalandigimizda ilac almayacagiz deye.

Bazi doktorlar biraz daha süphecidirler,Az zararli ilaclarida cok zararli görürler,Hatta nerdeyse ilac kullanmayin demeye getirirler.

Doktora gittim bir recete yazdi bana.Eczaneye gittim,eczaci bana dediki bu ilaclari alacagina susu yiyecekleri yemeniz daha tasarruflu vede faydalidir.Dedimki sen bir eczaci olaraktan nasil böyle söylersiniz bu gercekleri.Dediki ben biliyorum senin hastaligina iyi gelecek yiyecekleri gidip alman onlarla ugrasip hazirlaman sana zor geleceginden benden ilaci almayi tercih edecegini,Gercektende öyle.Eczaci yari saka yari ciddi Dogru söylemisti.

Kizkardesimin bacagi katlanmisti.Acipda ayaga kalkip yürüyemiyordu.3 sehirin Devlet hastanelerine götürdü peder ama hicbir faydasini göremedik.Erzurumdan otobüsle babamla erzincana gelirken otobüsde bir koca kari sordu kizkardesime neyin var deye.Oda anlatmis böyle böyle.Koca karida demiski ALABALIK alin,onu yarin dizin altina baglayin.Bunlar eve gelince durumu bize anlattilar.Abeyimle Erzincanin Mercan deresine gittik ordan bircok alabalik yakaladik eve getirdik.Babam balik hastasi oldugundan usaklar geturun olari pisurup yeyelum dedi.Anam baligin birini ayirip digerlerini pisirdi yedik.

Gece anam ayirdigi baligi yardi kizkardesimin diz altina bagladi.Sabahleyin  kizkardesimin yattigi odaya girdimki kiz kardesimin bcagi dümdüz duruyor.Kosdum anneme durumu anlattim ikimiz kizkardesimin yatagina gidip uyandirdik.Oda abtallasti benim bacagim iyilesti deye.Bir balik bir gecede bacagi iyilestirdide,3 Devlet hastanesinin verdigi ilaclar hic fayda vermedi.Ama bu demek deyildir her kocakari ilaci hastaligi iyi eder deye,Eczaci biryerde hakliydi.

Kemiklerimin kalsiyumeksikliginden kemik hastanesine gittim.Hastaneye yatacan dediler.Her persembe günü övleden sonra doktoru biri isteyenleri bir salonda toplayip kemik hastaliklarindan anlatirdi.Bir gün ne dedi biliyormusunuz?Beni göstererek dediki örnegin mustafanin hastaliginin 33 türü vardir. Bu türlerden hankisinden oldugunu tesbih edebilmek icin mustafanin bu hastanede 3 ay kalmasi gerek.Buukadar hastayi hastanede tutma yetkimiz yok.Peki biz ne yapiyoruz enyüksek ihtimalle hankisi olabilir deye düsünüp belirtilerdeki fazlaligi göz önüne alarak alacagi ilacda karar veriyoruz.Bundada yanildigimiz zamanlarda oluyor.

Benim aile doktorumla cok samimiydim. birgün bir soru sordum ona.soruma söyle yanit Verdi.Biz doktorlar bir yerde AVCIYA benzeriz.Nasilki her Avci calilarin arasindaki tavsani göremezse biz doktorlarda her hastanin hastaligini bazan cesitli nedenlerden dolayi bazan bilmede yaniliyoruz dedi.

Yalniz TIPDA degil bu yanilma her meslekte vardir.Birde bunun dinci sapanlarida vardir

Adam 25 yil egitim almis devletin ilahiyat okullarinda pirofesör olmus ama söyle diyor.GÖLCÜK  depreminin nedeni burdaki deniz subaylarinin biribirinin karisiyla dans ettiginden GÖLCÜK depremi olmustur.Insan yanilgilarinin cok cesitli nedenleri vardir-

Bulanim ilaclari önemlidir.Bu öneme karsin ilaclari zarli görebilen YARARSIZLARda vardir.

Istanbulda,Cecenistanda DUA hastanelerinin acildigini biliyormusunuz?

Dedeniz Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, tolonbey yazdı:

Iste böyleee,

S.Kris,ilaclarin faydasi oldugu halde az yada oldukca zararlarida vardir.Yiyeceklerde öyledir.Yiyeceklerin kiminin az kimisininda daha cok zaralarida vardir faydalari yaninda.Örnegin 3 bayazin(sekerin unun,tuzun zarari faydasindan coktur.)ama insanlar genede dinlemeyip yiyip duruyoruz.Ilaclarda biraz buna benzer.

Bu demek deyilki hastalandigimizda ilac almayacagiz deye.

Bazi doktorlar biraz daha süphecidirler,Az zararli ilaclarida cok zararli görürler,Hatta nerdeyse ilac kullanmayin demeye getirirler.

Doktora gittim bir recete yazdi bana.Eczaneye gittim,eczaci bana dediki bu ilaclari alacagina susu yiyecekleri yemeniz daha tasarruflu vede faydalidir.Dedimki sen bir eczaci olaraktan nasil böyle söylersiniz bu gercekleri.Dediki ben biliyorum senin hastaligina iyi gelecek yiyecekleri gidip alman onlarla ugrasip hazirlaman sana zor geleceginden benden ilaci almayi tercih edecegini,Gercektende öyle.Eczaci yari saka yari ciddi Dogru söylemisti.

Kizkardesimin bacagi katlanmisti.Acipda ayaga kalkip yürüyemiyordu.3 sehirin Devlet hastanelerine götürdü peder ama hicbir faydasini göremedik.Erzurumdan otobüsle babamla erzincana gelirken otobüsde bir koca kari sordu kizkardesime neyin var deye.Oda anlatmis böyle böyle.Koca karida demiski ALABALIK alin,onu yarin dizin altina baglayin.Bunlar eve gelince durumu bize anlattilar.Abeyimle Erzincanin Mercan deresine gittik ordan bircok alabalik yakaladik eve getirdik.Babam balik hastasi oldugundan usaklar geturun olari pisurup yeyelum dedi.Anam baligin birini ayirip digerlerini pisirdi yedik.

Gece anam ayirdigi baligi yardi kizkardesimin diz altina bagladi.Sabahleyin  kizkardesimin yattigi odaya girdimki kiz kardesimin bcagi dümdüz duruyor.Kosdum anneme durumu anlattim ikimiz kizkardesimin yatagina gidip uyandirdik.Oda abtallasti benim bacagim iyilesti deye.Bir balik bir gecede bacagi iyilestirdide,3 Devlet hastanesinin verdigi ilaclar hic fayda vermedi.Ama bu demek deyildir her kocakari ilaci hastaligi iyi eder deye,Eczaci biryerde hakliydi.

Kemiklerimin kalsiyumeksikliginden kemik hastanesine gittim.Hastaneye yatacan dediler.Her persembe günü övleden sonra doktoru biri isteyenleri bir salonda toplayip kemik hastaliklarindan anlatirdi.Bir gün ne dedi biliyormusunuz?Beni göstererek dediki örnegin mustafanin hastaliginin 33 türü vardir. Bu türlerden hankisinden oldugunu tesbih edebilmek icin mustafanin bu hastanede 3 ay kalmasi gerek.Buukadar hastayi hastanede tutma yetkimiz yok.Peki biz ne yapiyoruz enyüksek ihtimalle hankisi olabilir deye düsünüp belirtilerdeki fazlaligi göz önüne alarak alacagi ilacda karar veriyoruz.Bundada yanildigimiz zamanlarda oluyor.

Benim aile doktorumla cok samimiydim. birgün bir soru sordum ona.soruma söyle yanit Verdi.Biz doktorlar bir yerde AVCIYA benzeriz.Nasilki her Avci calilarin arasindaki tavsani göremezse biz doktorlarda her hastanin hastaligini bazan cesitli nedenlerden dolayi bazan bilmede yaniliyoruz dedi.

Yalniz TIPDA degil bu yanilma her meslekte vardir.Birde bunun dinci sapanlarida vardir

Adam 25 yil egitim almis devletin ilahiyat okullarinda pirofesör olmus ama söyle diyor.GÖLCÜK  depreminin nedeni burdaki deniz subaylarinin biribirinin karisiyla dans ettiginden GÖLCÜK depremi olmustur.Insan yanilgilarinin cok cesitli nedenleri vardir-

Bulanim ilaclari önemlidir.Bu öneme karsin ilaclari zarli görebilen YARARSIZLARda vardir.

Istanbulda,Cecenistanda DUA hastanelerinin acildigini biliyormusunuz?

Dedeniz Tolonbeg

Tıp baştan aşağı yalan bana göre.Karatay hoca tam söylemese de  aslında iş benim dediğim noktaya geliyor.Bu durum ayrıca bana göre Allah'ın varlığının en sağlam kanıtı.Ben müslüman olma kararı aldım.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kris123 yazdı:

Tıp baştan aşağı yalan bana göre.Karatay hoca tam söylemese de  aslında iş benim dediğim noktaya geliyor.Bu durum ayrıca bana göre Allah'ın varlığının en sağlam kanıtı.Ben müslüman olma kararı aldım.

Ne mutlu sana!

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, kris123 yazdı:

Modern tıbbın insanları nasıl kandırdığını Ateistcafe de açtığım konuda detaylıca anlattım.Okumaya tenezzül ettin mi ?

Ne alaka?!

Yukarıda tıbbı tamamen tü kaka  ve müslüman olduğunu ilăn etmişsin, ben de içimden geleni yazdım.

Evet, müslümansan, ne mutlu sana!

En azından sağ gösterip sol vuranlardan değilsin, çünkü ben bunca seneler çok iki yüzlü insanların bu forumda cirit attığını gördüm.

Ve her konuyu da okumak mecburiyetinde değilim ancak madem ki orada işaret ettin, uygun zamanda bakarım.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kavak yazdı:

Ne alaka?!

Yukarıda tıbbı tü kaka  ve müslüman olduğunu ilăn etmişsin, ben de içimden geleni yazdım.

Evet, müslümansan, ne mutlu sana!

En azından sağ gösterip sol vuranlardan değilsin, çünkü ben bunca seneler çok iki yüzlü insanların bu forumda cirit attığını gördüm.

Ve her konuyu da okumak mecburiyetinde değilim ancak madem ki orada işaret ettin, uygun zamanda bakarım.

Peki kardeş.Uygun zamanda okursun.Açtığım konu bu forumdaki en önemli konulardan biri bu arada.Bilimsellik 10 üzerinden 9.9

Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Kuranin ayatlarindan olan bu dogrularin hankisi seni müslüman yapti?

1- Yahudülerin peygamberi ABRAHAM TÜRKCESi ibranim diyürki ilk müslüman benim.

2-Gene yahudularin peygamberi MUSA diyorki ILK müslüman benim.

3-Müslümanlardan tek peygamber olan Muhammette diyorki ilk müslüman benim.

Simdi soruyorum sana seni müslüman kimler yapti Yahudi dinin peygamberlerrii olan ABRAHAM ve MUSANIN sözleri mi Yoksa islami cikaran Muhammedin kurandaki ilk müslüman benim sözümü.

Yoksa hakka suresi 40 inci ayatta ALLAH diyorki bu kitap cok muhterem bir nebinin(muhammedin ) sözüdür.

Geciyor iki ayet öteede Hakka suresi 43 de diyorki ayati yazan bu kitap ALLAHIN sözüdür.Bu ayatti söyleyen Allah olsaydi derdiki ayette BU  KiTAP benim sözümdüür.Simdi.Bu ayatlarmi seni müslüman yapti.

Sana iki ayat daha veriyim.ALLAH diyorki AKLINI kullanmayanlarin basina pislik yagdiririm.

Sana ayat degil ama bir islami KURAL veriyim.Cok önemlidir bu kural.Söyledir bu kural.Bu kuralda müslüman ALLAMALAR diyorki ALLAHIN ayatini kenara elinin tersiyle iterek DiN  AKIL isidegil NAKIL isidir.NAKIL arabin dedigidir.Allah AKLINIZI kullanin diyor.Müslümanlarin cokmu cok bilen din adamlarinin pek coguda diyorki Dinde akla gerek yok.Yani adamlar ALLAHLARINDANDA cok biliyorlar.

Simdi sana soriyim seni bu ayatlarin hankisi müslüman yapti.

Beni bu ayatlar ,bunlara benzeyen ayatlar dinden cikardi.Sen nasil bunlarla müslüman oldun?.

Sana bak ne deyecem,sen müslümanmi oldun yoksa imanmi ettin.Ayette ALLAH araplara diyorki --siz NAMAZ kilmakla,ORUC tutmakla,HAACCADA gitmekle ancak müslüman olursunuz,iMAN  etmiss olamazsiniz.Müslümanlikta önemli olan imandir.Simdi sen müslümanmi oldun yoksa TANRIYA imanmi ettin?Ben bunu uydurmuyorum.Allah kitabinda yaziyor.Simdi gelin düsünelim.EVRENLERI var eden MUAZZAM bir güc bu TUTARSIZLIKLARI  YAZARMI bence yazmaz.Sen yazar dersen sen müslüman olmusun ama Iman edememisin demektir.Bense muazzam bir gücün olabilecegine inanabilmisim.Dolayisiyla TANRININ varligina inanmisim demektir.Sense birinci basamakta kalmisim:-)))

Erzurumlu ismayil Hakki hoca diyorki islama enbüyük ZARAR müslümanlardan gelmektedir.Gercekten DADAS hoca Dogru söylemistir.

Dedeniz Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

tolon dede haydi hayırlısı sıra sende :)

şu koronanın yaşlıları biçerdöverin buğday başaklarını devirdiği gibi devirdiği bir zamanda

iki ayağınında çukurda olduğu son deminde iman ette öte tarafa ebedi cennetine kavuş:)

haydi korona uğramadan son nefesini imanlı ver:)

gerçi koronada nefesiz bırakarak öldürüyor mübarek boğmaca sanki:)

haydi tolon dede son nefesini veremeden iman et:)

gerçi sen iman etmişim ama müslüman değilim dersin deist misin:)  nesin anlamdık

**

şaka bir yana sayın tolon dede islam  ilk insandan son insana cari olan dinin adıdır

peygamberlerin hepsi müslümandır  ve ilk müslümanlardır zira ilk iman edenler onlar. 

doğal olarak ilk mesaj kitab onlara geliyor onlar iman ediyor sonra kavmini yakınlarını imana çağırıyorlar

yani din aynı ancak zaman farklı olduğu için ilk benim demesi aykırı değil

misal: öğrenciler aynı sınıfa her gün gelirler

her gün ilk sınıfa giren öğrenci ilk ben  sınıfa girdim dese bunda tezat olmaz 

yer aynı ancak zaman farklı 

peygamberlerde din aynı islam hepsi

ancak kendi zamanlarında ilk ben inandım demesi yanlış ve tezat değildir.

hz musa ilk müminim der

hz peygamber ilk muslimim der

mümin müslim farklıdır aynı değildir

aslında ikisi de ibrahimi dinin mümesili zira hanif dindir 

üç semavi dinde ibrahimi dinlerdir kök orasıdır

**

8 saat önce, tolonbey yazdı:

Yoksa hakka suresi 40 inci ayatta ALLAH diyorki bu kitap cok muhterem bir nebinin(muhammedin ) sözüdür.

Geciyor iki ayet öteede Hakka suresi 43 de diyorki ayati yazan bu kitap ALLAHIN sözüdür.Bu ayatti söyleyen Allah olsaydi derdiki ayette BU  KiTAP benim sözümdüür.Simdi.Bu ayatlarmi seni müslüman yapti.

sayın tolon dede az çok arapça bilen bir Kur'an talebesi olarak

acizane yazacağım şudur:

40 ayette kavlin resulun kerim der اِنَّهُ لَقَوْلُ رَسُولٍ كَر۪يمٍۚ

43 te تَنْز۪يلٌ مِنْ رَبِّ الْعَالَم۪ينَ 

ancak  "44,45,46. Eğer o (Muhammed), Bize karşı, ona bazı sözler katmış olsaydı, Biz onu kuvvetle yakalardık, sonra onun şah damarını koparırdık." der

imdi izninizle az ukalalık yapacağım lütfen hoş görün:

Kur'an da kavl kelam ve nutk geçer hepsi konuşma yazma manasında anca aralarında fark var

misal Kur'an a kelamullah denir kavlullah denmez

kavl söyleme demek bir çok ayetee kul hüve Allahu ahed kul euzu bir rabbin nas 

yani kul kavl deki diyen hz peygamberdir zaten ancak kelam Allahındır

nutk misal sesli cesedi konuşma demek

hz ibrahim tüm putları kırar büyüğüne bırakır ona söyleyin der ken kavl kullanır konuşsun derken nutk kullanılır o konuşamaz ki denir

kelam daha manevi bir şeydir

misal bir ayette  31: 27 de: "

وَلَوْ اَنَّ مَا فِي الْاَرْضِ مِنْ شَجَرَةٍ اَقْلَامٌ وَالْبَحْرُ يَمُدُّهُ مِنْ بَعْدِه۪ سَبْعَةُ اَبْحُرٍ مَا نَفِدَتْ كَلِمَاتُ اللّٰهِۜ اِنَّ اللّٰهَ عَز۪يزٌ حَك۪يمٌ

ağaçlar kalem denizler mürekkeb olsa onlar tükenirAllahın kelimatı tükenmez

"

kelam kelimeden gelir.

misal hz isa ve hz musa için kelamullah denir Allahın kelimesi veya tekellüm ettiği kişi hz musa

çoğu tefsirde resulu kerime cebrail as diyende var

zira tekvir süresi 19-20 de aynı ifade geçer

81:19-20:"اِنَّهُ لَقَوْلُ رَسُولٍ كَر۪يمٍۙ ذ۪ي قُوَّةٍ عِنْدَ ذِي الْعَرْشِ مَك۪ينٍۙ "

burda cebrail as manasında kullanılmış

ancak hakka 40 ta şair kahin gibisıfatlarda var onlar cebraile değil hz peygambere söylenmiş şeyler olduğu içinçoğunluk

hz peygamberdir der

kelam daha çok kelime ve yazılı olan kitap suhufları içindir

kavl de onu seslendirme söylemedir

misal suç ve ceza kitabı yazılıdır biri onu sesli kitaba dönüştürse okuyan yani kavli diyen ayrıdır ancak kitabı yazan yani kelamı yazarı ise dostoyevskidir

hz peygamber sade tebliğ edici bir nevi seslendirici dir.

zaten ilk emrin oku olması da ikra olmasıda tesadüf değildir

misal deki yani kavl kul demiyor oku diyor

okunan şey kitabdır kelamdır kelamullahdır

bu konu çok daha su kaldırır ama ben saygı ile kısa keseyim

ne kadar kısa oldu ise:)

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

On 11.04.2020 at 00:12, kris123 yazdı:

Vay canına! 

E süpermiş! Tıp baştan aşağı yalansa ve bu durum sana Allah'ın varlığını kanıtlıyorsa ve de Müslüman oluyorsan, bundan sonra hastalandığında deve sidiği falan iç kardeşim. Organik işte, tam istediğin gibi. Her bakımdan kârda oluyorsun.

Ateistcafe'de açtığın ve kendi elinle çöpe çevirdiğin başlıktan belliydi kafanın nasıl çalıştığı.

Yakışmış Müslümanlık. 

Sitelerde Paylaş

Hasiktirya, Allah'ın en büyük kanıtına bak. Keşke diğer müslümanlardan izin alsaydın. Ben bu yüzden islama geliyorum kabül edermisiniz diye sorsaydın. Bir alim şey demişti: bir ideolojiye zarar vermenin en güzel yollarından biri kötü savunmaktır. Tam böyle dememiştirde, buna benzerdi. Yoksa hala ateistsinde. Neyse şaka yapıyorum, itham ettiğim falan yok. 

Tıp baştan aşağıya yalan öyleyse Allah var! Yemekten zehirlendiğimde o ilaçlar olmasaydı ziki tutmuştum. Sende birgün zehirlenirsen. Allah serumu başımızdan eksik etmesin.

Sitelerde Paylaş

Hastalanınca Hastaneye gitmeyeceğine ve eczanelerde satılan hiç bir ilacı almayacağına En sevdiklerinin ve seveceklerinin ölümünü görme yemini eder isen, Bu söylediğin sözünde samimi olduğuna inanırız. 

Yapamıyorsan da samimi olmadığını ve kendi inanmadığım şeyi millete satma derdinde olduğunu çok net ortaya koymuş olursun. 

15 saat önce, Nuri Kara yazdı:

bir ideolojiye zarar vermenin en güzel yollarından biri kötü savunmaktır

Her ne kadar bu laf çok tanıdık gelse de nerden hatırladığımı çıkaramadığımdan söylemek isterim ki. 

Kik demiş ise çok güzel söylemiş. O kadar güzel demiş ki, Belirtmeden edemedim. 

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Beni korona moonora götüremez.

Cünkü ben daha ilk okulda köyün imami olan babama söyle dedigimi animsiyorum.Baba diyelimki islam haktir.

Peki mezheplerde hakmi deyince babam karadeniz AKSANIYLA söyle dedi.USAGUM sen daha ilkokula giden bir cocuksun bunlara kafan calismaz deyince baba hani erzincan depreminde yikilan sehirkütüphanasinda yikintilar arasindan kurtarip getirdigin kitaplar varya onlarin birinde okuduydum,diyorduki kitapda mezhepler uyduurmadir herr kendini bir b..... sanan birmezhep uydurmustur diye yaziyordu kitapda deyince,peder dediki usagum sen daha ufaksun bunlari pilemesun dedi ama,icindendevay anasini ulan el kadar cocuk bile gerccekleri bile biliyor isimiz cokk zor der gibi yüzüü konusuyordu.

Pakistan Cin arasinda eyalet gibi bir Türk bölgesi varmis,yas ortalamalari 120 yilmiis sanirim ben onlar kadar uzun yasiyacam .KORONA MONORAYI sallamiycam icime öyle geliyor:-)))

Yasantimda Allah kerim deyipde hicbirsey yemedim dersem pek fazla yalan olmaz.Ben ALLLAHIN degil yiyeceklerin icve dis olaylarin yasami uzattigini,yahutta kisalttigini biliyorum.

Hastanede doktorun karisi sordu bana, Mustafa kacyil yasamak istersin?Dedimki 150 yil.O an kapi acildi kadinin kocasi doktor iceri girdi.Kocasina dediki HANS bak mustafa ne diyor,150 yil yasamak istiyormus.Bukadar yasanirmi?Doktorda dediki yemesini,icmesini gerektigi gibi yasamasini bilirse rahat yasayabilir 150 yil dedi.

Dinler vede bu dinlere inananlar derlerki ömrün süresini ALLAH belirler.Pekiiiii afrikadaki insanlarin yas ortalamasi 40-45,Türkiyedeyse 70,isvicredeyse 80-90, Cin ve Hindistan arasinda bir bölgede yasayan Türkler var onlarda yas ortalamasi 120 yil.Bu sizin Allah ne bicim ALLAHki insanlar arasinda ayrim yapiyor?Süle bakem böyle ALLAH olmaz ancak FELLAH olur.Tanri insana akil vermistir.Bu akilla tanrinin var ettigi hersey üstünde arastirma yapacak nekadar zararli nekadar yararli oldugunu bulacak,ona göre onlari kullanacak.

Amarikada nufusa göre ölüm orani koronadan bizden cok cok fazla.Amarika bizden cok cokda varlikli ama erken uyanmadi,erken geregini yapmadigi icin koronadan orani TÜRKIYENIN cok üstüünde ölüm orani oldu.

Ne demis atalarimiz erken kalkan isine,

Gec kalkansa düsüne.

Araplar deve sidigini ilac deye icerler.

Sidik nedir, insanin yiyeceklerden ,iceceklerden dolayi vucutta toplanan kirleri toplayip disari atan sudur.Bu suyu taniyamayan TANRIYIMI taniyacak Imkani yok taniyamazlar.Bunlarin sözleriyle inananlar isgörenler BATARDA  BATARLAR.LUTUFEN bunlarin sacmalarini bize TANRI sözüdür deye yazmayiniz,CARPILIRSINIZ VALLAAAA:-)))

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...