Jump to content

Nuh Tufanı Bölgesel ve tek topluma yönelikti

Recommended Posts

hz ibrahimi yakan ateş için ey ateş ibrahime serin ve selim ol emri verildi

şayet selim denmese idi ateş yakma derecesinden donma derecesine geçerdi yani yakmaz ancak dondurarak öldürürdü

selim lafzı ile sıcak ile soğuk arası mutedil hayati noktada kaldı diye tefsir edilir

hatta ateşin hz ibrahimin ellerini bağlayan halatları yaktığı ancak hemen yanı başındaki kıllarına dahi zarar gelmediği anlatılır

aynı şekilde aşağıdaki video da ey yer suyunu yut denildiğinde şayet su ifade edilmese idi yer yüzünün üzerindeki taş ağaç insan dağ hatta hz nuhun gemisi de dahil  tüm her şeyi yutacağı söylenmektedir ki  ateşe verilen selim emrine tam mutabıktır.

yine ya nidası uzaktan seslenmeyi  ifade eder.

ancak ya nidası ile yer ve göğün marife olduğunu söyleyenlerde vardır

aşağıdaki video da ise yer ve gök cins isimdir denmektedir.

bu emir verenin kuvvet ve gücünü temsil eder

zira bir komutan  bir askeri özel ismi ile çağırdığında bir yakınlık vardır

ancak asker buraya gel dediğinde umumi bir cins isim kullanıp esasen kendi kuvvet ve kudretinin şamilliğini vurgulamış olur

zira özel bir asker değil her hangi bir asker olması fark etmez kime emir verse o emir teredütsüz hemen yerine getirilir

yine denildi ki lafzı ile emir veren adeta meçhul hale getirilmiş ve emir alanlar ön plana çıkarılmış  ve emirler mecazi değil hakiki manada verilmiştir

ki bu kibriya ve azamet makamına delalettir

ibtila yerine ibla denmesi hemen vakit geçirmeden hızlı şekilde olma anlamı vardır

yine suyun yere isnad edilmesi esasen gökte ki suyunda yerden buharlaşma ile gittiğine delildir  yani gökteki suda yerindir manası vardır zira gök sadece yerin suyunu başka yere adeta nakleder

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 03.07.2020 at 22:23, EK said:

İşte beyinsiz Anibal yine kendini gösteriyor. Hem de yazımda cevabını verdiğim konuda kendini rezil ediyor şaşkoloz.

Bir ada(hatta devasa kıta ada bile olabilir dedik makalede)  okyanusta yok olunca üzerindeki hayvanların da yok olacağını düşünebilmek seni aşan bir zeka ve bilgi durumu, farkındayım Anibal.

Bu yüzden küfredip ağlayıp sayfada kirlilik yaratacağına yazılanları sessizce takip etmen tüm izleyiciler için daha faydalı olacaktır diyorum hep sana. Seni gerçekten çok aşan konular bunlar.

Selam

Taharetsiz beyin fukarası, buyur, harita orda, burda, şurda her yerde. Al eline bir kalem, çiz bakalım hadi, ahada şuralar su latında kaldı diye, çizebilecek misin? O suyu orada tutacak coğrafya ve orayı dolduracak kadar su, hepsi bu. Sonra da diyeceksin basitçe, buraya endemik şu şu hayvanlar vardı, onları kurtarmak için gemi falan falan...

Hadi buyur, çizde görsün millet. O taharetsiz kıçından zortlamakla olmuyor bu işler. 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On ‎3‎.‎7‎.‎2020 at 22:23, EK yazdı:

İşte beyinsiz Anibal yine kendini gösteriyor. Hem de yazımda cevabını verdiğim konuda kendini rezil ediyor şaşkoloz.

Bir ada(hatta devasa kıta ada bile olabilir dedik makalede)  okyanusta yok olunca üzerindeki hayvanların da yok olacağını düşünebilmek seni aşan bir zeka ve bilgi durumu, farkındayım Anibal.

Bu yüzden küfredip ağlayıp sayfada kirlilik yaratacağına yazılanları sessizce takip etmen tüm izleyiciler için daha faydalı olacaktır diyorum hep sana. Seni gerçekten çok aşan konular bunlar.

Selam

Şah ve mat, her zaman olduğu gibi...

Zaten bu yukarıda yazdığıma verebileceğin hiçbir cevabın olamazdı.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, EK yazdı:

Azıcık çükün varsa, böyle kaçak güreşeceğine, sana yukarıda sorulan soruları yanıtlarsın. Bu arada benimkilerini de unutma sakın!

Gözüm üzerinde, ona göre.

Ve azıcık adamsan, cevap verdiğin kişinin son iletisini de alıntılarsın.

Yapman gereken şu:

12 saat önce, anibal yazdı:

Taharetsiz beyin fukarası, buyur, harita orda, burda, şurda her yerde. Al eline bir kalem, çiz bakalım hadi, ahada şuralar su latında kaldı diye, çizebilecek misin? O suyu orada tutacak coğrafya ve orayı dolduracak kadar su, hepsi bu. Sonra da diyeceksin basitçe, buraya endemik şu şu hayvanlar vardı, onları kurtarmak için gemi falan falan...

Hadi buyur, çizde görsün millet. O taharetsiz kıçından zortlamakla olmuyor bu işler. 

9 saat önce, EK yazdı:

Sen şimdi yanıt vermiş mi olmuşsun?!

Ah sahi, nasıl da unutmuşum...

...senin derdin habire İslam misyonerliği yapmaktı.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Vay canına! Nuh Tufanı efsanesine gerçekten inanıyor ve bir de bilimsel falan açıklama yapıyorlar!

Mucize bir inanç, iman işidir. İnanabilirsiniz, inanmayabilirsiniz. Ancak mucizeyi fizikle, kimyayla, matematikle ve sosyal bilimlerle temellendirmeye, açıklamaya kalkmak aptallıktır. Zekanızı ve aklınızın nasıl çalıştığını ele verir.

IHA'lar falan varmış geçmişte, Nuh da oğluyla cep telefonu aracılığıyla konuşmuş. O zamanki teknoloji bugün bile yokmuş...

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Vay canına! Nuh Tufanı efsanesine gerçekten inanıyor ve bir de bilimsel falan açıklama yapıyorlar!

Mucize bir inanç, iman işidir. İnanabilirsiniz, inanmayabilirsiniz. Ancak mucizeyi fizikle, kimyayla, matematikle ve sosyal bilimlerle temellendirmeye, açıklamaya kalkmak aptallıktır. Zekanızı ve aklınızın nasıl çalıştığını ele verir.

IHA'lar falan varmış geçmişte, Nuh da oğluyla cep telefonu aracılığıyla konuşmuş. O zamanki teknoloji bugün bile yokmuş...

:D

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

:0_80cbc_37a71a73_L: :0_80cbc_37a71a73_L:

Mu kıtasının varlığına inananlardan farkı yok bu adamın.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Mu

http://www.yavuzornek.com/hakkimizda/  

Kimya üzerine eğitim almış.güldüm ama şimdi acımaya başladım. :(

tarihinde Smile Buddha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Smile Buddha yazdı:

:0_80cbc_37a71a73_L: :0_80cbc_37a71a73_L:

Mu kıtasının varlığına inananlardan farkı yok bu adamın.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Mu

http://www.yavuzornek.com/hakkimizda/  

Kimya üzerine eğitim almış.güldüm ama şimdi acımaya başladım. :(

Sayfasına girip yazdıklarına şöyle bir baktım.

Adamın Dr. ünvanı var ancak bu ünvanı hak edecek bir şeyler göremedim.

Tam bir hayal kırıklığı yaşadım, çünkü ben bile mevcut bilgi seviyemle bu zattan daha bilimsel makaleler yazarım.:D

İşin komik yanı ne, biliyor musunuz?

Bu zatlar zırvalamakta sınır tanımazken, aklı başında müslüman camiasından tık yok. Kendi cenahından birisi cıkıp da, yahu sen ne saçmalıyorsun diye hesap sormuyor. Ve bunlar okullarda, üniversitelerde boy göstermeye devam ediyorlar.

Geleceğin aydın, çağdaş ve özgürlükçü gençleri bu gericilere emanet.

Gel de ağlama!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...

Nuh tufanı hakkında birçok teori bulunmakta. Van Gölü ve çevresinde olabileceği de söyleniyor. Ayrıca Cebelitarık üzerinden, Akdeniz'e boşalan Atlas Okyanusu'nun, boğaz üzerinden asitli bir göl olan Karadeniz'i doldurması da olabilir deniyor. Konu ile ilgili kaynakları şöyle bırakayım: 

http://www.csun.edu/~vcgeo005/Nr38Reasons.pdf

https://medium.com/@diamondtema/nuh-tufanı-efsanesi-hakkında-ff7090b9d86b

https://www.researchgate.net/publication/327439922_NUH_TUFANI_UZERINE

https://www.researchgate.net/publication/335224211_Nuh_Tufani_Ararat_masali_ve_hikayenin_asil_cografyasi

tarihinde Freudyen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...