Jump to content

MÜSLÜMANLARIN ZEKA SEVİYESİ

Recommended Posts

insanlar arasında ciddi bi zeka seviyesi farkı var bu gune kadar en muhafazakar dini ailelerde yetistim ve tamamen din ile buyutulmeme rağmen etrafimdaki insanlarin gerizekali olduklarini dusundum hep ve dusuncelerimi aile bireyleriyle ustu kapali surekli tartistim ve tam bir gerizekali olduklarini gordum onlar benim ailem onlari cok seviyorum ama disardan yabanci insanlarin icindende boyle olanlar cok benim kendimi bildim bileli inanmadigim bir duruma bi baskasi nasil olurda canini feda edecek kadar inanir ve sever diye kendimi sorguladim hep hemde kafalarinda kurduklari bir seye sonunda yaptigim tezlere ve empatilere gore gercekten cok gerizekali olduklarini gordum cok uzucu bir durum.

Sitelerde Paylaş

Dinini bilmeyen insanlarla tartışmak çok sinir bozucu,bir yandan da acı verici.

Sorgulayan bir insan zaten kimsenin sırf müslüman değil diye sonsuza kadar yakılacağına inanmaz.

Bu yüzden müslümanlarda empati yeteneği yoktur desek yeridir.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, "dünyayaışınlanıpçoğaldık" yazdı:

insanlar arasında ciddi bi zeka seviyesi farkı var bu gune kadar en muhafazakar dini ailelerde yetistim ve tamamen din ile buyutulmeme rağmen etrafimdaki insanlarin gerizekali olduklarini dusundum hep ve dusuncelerimi aile bireyleriyle ustu kapali surekli tartistim ve tam bir gerizekali olduklarini gordum onlar benim ailem onlari cok seviyorum ama disardan yabanci insanlarin icindende boyle olanlar cok benim kendimi bildim bileli inanmadigim bir duruma bi baskasi nasil olurda canini feda edecek kadar inanir ve sever diye kendimi sorguladim hep hemde kafalarinda kurduklari bir seye sonunda yaptigim tezlere ve empatilere gore gercekten cok gerizekali olduklarini gordum cok uzucu bir durum.

6 saat önce, engineer yazdı:

Sigara izmariti bile muslumanlardan daha zekidir.

2 saat önce, quayz yazdı:

Sorgulayan bir insan zaten kimsenin sırf müslüman değil diye sonsuza kadar yakılacağına inanmaz.

Bahsettiğiniz Gerizekalı Muhafazakar Aileleri Biliyorum! Ve Gerizekalı Aptal Olduklarını Şuradan Tespit Ediyorum

O Gerizekalılar Ve Muhtemel Ki Buna Sizde Dahilsiniz “Kunut Duasını Bilene Hocam” Diyorlar.?

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zekanın inançlarla alakası bulunmuyor. 

Örneğin Prof. Aziz Sancar'ın açıklamaları: 

Bu adam zeki bir adam. Ancak müslüman bir adam.

Dolayısıyla bu adam müslüman diye bu adam zeki değildir sonucuna varmamız zırvalıktan öteye gitmez. 

Sitelerde Paylaş

genelleme doğru değil.islamın ilk devirlerinde büyük ilim /bilim adamları/alimler yetişmişken sonra ki dönemlerde düşüşe geçilmiştir.öncelikle bunu sorgulamak gerekir.

'' cennete gireceklerin çoğu fazla zeki olmayanlardır'' diye bir rivayet duymuştum. doğruysa zeka insanın başına dert açıyor demektir.  

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

genelleme doğru değil.islamın ilk devirlerinde büyük ilim /bilim adamları/alimler yetişmişken sonra ki dönemlerde düşüşe geçilmiştir.öncelikle bunu sorgulamak gerekir.

'' cennete gireceklerin çoğu fazla zeki olmayanlardır'' diye bir rivayet duymuştum. doğruysa zeka insanın başına dert açıyor demektir.  

“Cennete budalalar girer” buyurmuş peygamberimiz. Buradaki budala Hakka arif olana göre budaladır.

Zira Allah zevkini marifetullah zevkini tadan kimselere diğer zevkler azab gibi gelir

“budala ve abdal” bedeller bedel demektir. 

Yani öyle senin zannettiğin gibi değil jo

asdffjkssl

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 08.11.2018 at 12:52, EnverPasa yazdı:

Zekanın inançlarla alakası bulunmuyor. 

Örneğin Prof. Aziz Sancar'ın açıklamaları: 

Bu adam zeki bir adam. Ancak müslüman bir adam.

Dolayısıyla bu adam müslüman diye bu adam zeki değildir sonucuna varmamız zırvalıktan öteye gitmez. 

sendemi ya hayal kirikligina ugradim suan bak pc ler insaar baz alinarak yapilmistir ve bir pc nin bilgi islem kismi depalama kismiyla farklidir yani azis sancar bilgili bi insan ama zeki değil bak zeka ile biliyi karistirmayin bir pc 1 tb olabilir ama islemcisi dusuktur icinde onemli bilgiler olabilir baska bir pc 250 gb olabilir ama islemcisi yuksektir yani birseyi anlama ve isleme koyma olayidir zeka yoksa bi doktot bi muhendis salak olabilir etrafimizdada cok goruyoruz ders calisan salak insanlar olumune iman edenler sorugulama yetisi olmayanlar dolayisiyla o yanlis bir bilgi.

Sitelerde Paylaş
On 08.11.2018 at 08:38, quayz yazdı:

adamsın

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...