Jump to content

İlk Anıtkabir ziyaretim

Recommended Posts

14 saat önce, Charles dawkins yazdı:

Robespierre siyasetten anlardı. Niye perinçek i seviyordu hiç anlamadım bu güne kadar?

Kendisi açıklamıştı aslında. Özeti, çok uzun yıllardır Perinçek'in yanında olması, onunla ve arkadaşlarıyla durduğu gönül bağı, alışkanlık... Yoksa dediğin gibi doğruyu yanlışı gayet net görebiliyor Robespierre. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 116
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 dakika önce, paestum yazdı:

Ben zaten heykellerin kaldırlamasını istiyorum. Çoğu heykelin sanatsal bir değeri bile yok. Torno tezgahından çıkmış gibiler.

Bunu söyleyince müslimlerden ne farkın kaldı şimdi?Müslimler de arap putuna,kabeye taparlar ama insanların yaptığı heykelleri yasaklarlar.Vardır senin de taptığın bir putun.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, paestum yazdı:

Ben zaten heykellerin kaldırlamasını istiyorum. Çoğu heykelin sanatsal bir değeri bile yok. Torno tezgahından çıkmış gibiler. Bunu söyledim diye beni de Atatürk düşmanı ilan etmeyesin. Ben sadece Atatürk'ün ilahlaştırılmasına karşıyım. Yoksa evimde onunla ilgili 10'larca kitap mevcuttur. Ama ben günümüzdeki insanların Atatürkü yanlış anladıklarını düşünüyorum. O yüzden Kemalistleri eleştiriyorum. 1930'ların mantığını şimdi günümüze direkt uyarlamaya çalışıyorlar. Bu da uymuyor kardeşim uymuyor. Çağın gereklerine uymuyor. 

İlginç ama çağın gerekleri dediğin şeyle yaşayanlar da en önce Kemalistler oluyor, değil mi? Ülkenin okumuş, kafası basan, ülkeyi dışarıda temsil eden kesimi bu kesim. Ateisti de bunlardan çıkıyor bilimcisi de sanatçısı da. Ve bu insanların hepsi de senin kaldırılmasını istediğin heykelleri görmekten gayet hoşnut. Ben de dahil.

Kısacası, çağın gerisinde kalmış olanlar sizlersiniz. Dinci dururken Atatürkçülerle ve onun heykelleriyle kafayı bozmak geri kafalı olmaktan, aptallıktan başkası değil. Atatürkçülerin bu denli korunmacı ve sert olmalarının nedeni gayet ortadayken hem de...

Atatürk bütün bu milyonlar için önemli bir simge. Onu çok seviyor, ona büyük saygı ve minnet duyuyorlar. Dinciler ve yancısı Kürtçülerle liberaller senelerdir Atatürk'e saldırıp Atatürkçü kesimi baskı altına alınca; çağdaş değerlerin, aklın, laikliğin, özgürlüğün ve demokrasinin "simgesi" saydıkları Atatürk'ü bu kadar sahiplenmek ve "Evet, ilahsa ilah, sana ne?" demekte hiçbir sakınca yok. Herkes biliyor ki bu insanlar kimseye tapmıyor, ilahları falan da yok. Ama sizlerin Atatürk'ü ilah gibi gördüğü kesin. Bunu da ayrıca tartışırız.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, quayz yazdı:

Bunu söyleyince müslimlerden ne farkın kaldı şimdi?Müslimler de arap putuna,kabeye taparlar ama insanların yaptığı heykelleri yasaklarlar.Vardır senin de taptığın bir putun.

Sevilen biri de olsa, bir kişinin bu kadar heykelinin olması sıkıntılıdır kardeşim. Çünkü artık orada sanatsal bir değer aranmaktan ziyade sadece topluma o kişiyi ve ideolojisini zorla benimsetme amacı olduğu ortaya çıkar. Devlet batı demokrasilerinde olduğu gibi, bir kişiye ideolojik kalıp belirlememelidir. Bunu düşnmüyorsunuz, hangi Atatürk heykelinin sanatsal değeri vardır? Çoğunun inan ki yoktur. Sanatsal kaygı ile yapılmadığı için çoğu eğrelti durur. 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, paestum yazdı:

Sevilen biri de olsa, bir kişinin bu kadar heykelinin olması sıkıntılıdır kardeşim. Çünkü artık orada sanatsal bir değer aranmaktan ziyade sadece topluma o kişiyi ve ideolojisini zorla benimsetme amacı olduğu ortaya çıkar. Devlet batı demokrasilerinde olduğu gibi, bir kişiye ideolojik kalıp belirlememelidir. Bunu düşnmüyorsunuz, hangi Atatürk heykelinin sanatsal değeri vardır? Çoğunun inan ki yoktur. Sanatsal kaygı ile yapılmadığı için çoğu eğrelti durur. 

Atatürk bu ülkedeki herkesin sahip çıkması gereken bir değerdir.Atatürkü sevenlerin görüşleri farklı da olabilir.Kimseye zorla ideoloji benimsettikleri yok ki.Eğer Atatürkün heykellerinin kaldırılmasını savunuyorsan müslimlere bayram ettirirsin onu söyleyeyim.

tarihinde quayz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

Allah aşkına yapma şunu. Bu başlıktan silinen önceki iletinde de saçma sapan bir şeyler yazmışsın. Tamam, beni sevdiğini ve bana güvendiğini biliyorum, çok teşekkür ederim ama bunu abartmasan, foruma da her an bu kadar yansıtmak zorunda olmadığını anlasan?

SKULLCRUSHER beni on senedir tanır. Bu söylediklerini bana daha önce de söyledi, forumda böyle kafa göz dalıp tartışmışlığımız çok oldu vs. O yüzden sen takma, ama sana önerdiği şeyi gerçekten dikkate almaktan da geri durma.

*Bu iyice kişiselleşmiş iletileri raporlayacağım. 

Ozur dilerim.

Rivotril kullaniyorum, biraz aptallastirdi galiba desem, ozurumu kabul eder mi acaba?

Aman... O kadar da anlamaz canim. Rivotril yuzunden sacmalayiverdim derim. Inanir.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, rootx yazdı:

Turk Ateist'e laf eden, karsisinda beni bulur, bu kadar! O kendini gayet savunabilecek, zeki, guclu ve akli basinda bir kadindir ama ayrica burada ben varim ve su an Rivotril kullaniyorum, ona gore.

Kendime bomba gibi guveniyorum. Ben bir Tanri'yim.

Lan tipsiz, sen kimsin ki kimi koruyacaksın. Ortalıkta zekiyim diye dolanıyorsun kendi fikrini, ideolojini oluşturacak bilgi edinme süreçleri yerine gidip birilerinin arkasında var olmaya çalışıyorsun. İlaç alıyormuş da.. tipik psikolojik ilaç alıyor diye kendini özel sanan, hastalığını etiket yapmaya çalışan bir zavallısın o'lum sen.

Ateistforum tiplerini senelerdir bilirim. Burada Atatürkçü geçinenler ne atatürkçülük için sokağa çıkmıştır ne de atatürk okumuştur. Akp geldikten sonra jetonu yavaş yavaş düşmeye başlayan kulaktan dolma bilgilerle atatürkçülük yapmaya çalışan yavan bir kitledir. Ha bunlar böyleyken karşısındakiler farklı mı? Hayır. Burada Atatürk heykelleri ile derdi olduğunu söyleyenler gerçek hayatta da dincilere yalakalık olsun diye onlarla bu muhabbeti yaparlar, ama günde 5 defa yaşlı adamların cırtlak seslerinin kulaklarına tecavüz etmesini dillendiremezler bile. Çocuklarının kafalarına ilkel çağ öğretilerinin sokulmasını dert edinmeye yürekleri yetmez. Alayı liboştur. İki yüzlü ve yavşaktırlar. Bir de günümüzün solcuları vardır, hayatındaki en büyük devrimi şerit değiştirmekten ibaret olan gerizekalı ''devrimci''ler,  Atatürk devrimlerini küçük görüp faşist derler. Yobazlar ile günümüz solcuları arasında hiçbir fark yoktur. Her iki kısım da kitaplardaki bilinç ürünü saçma sapan ideal şeyleri okuyup doğayı(insanı, tarihi) bunlarla yargılar ve bunlara uydurmaya çalışırlar.

Ateistforumun kullanıcı profili yıllardır bellidir. Sanıyorsunuz ki çok değişik düşünceleriniz, kişilikleriniz var. Sizin gibilerle uğraşmakla geçti insanların yılları ve hala bu aptal peygamberciliği yerine getirmeye çalışan romantikler olması da kişisel çıkmazlarından başka bir şey değil. Yani diyeceğim şurada adam yerine konuluyorsunuz diye kendinizi bir şey sanmayın. Saçmalıklarınızı, ergenliğinizi, yavanlığınızı, dinci kafalarınızı, emperyalist uşaklığınızı ve de kendi içine kaçan solculuğunuzu kimse yemez burada. Yiyenin de kafası kırılır.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, SKULLCRUSHER yazdı:

Lan tipsiz, sen kimsin ki kimi koruyacaksın. Ortalıkta zekiyim diye dolanıyorsun kendi fikrini, ideolojini oluşturacak bilgi edinme süreçleri yerine gidip birilerinin arkasında var olmaya çalışıyorsun. İlaç alıyormuş da.. tipik psikolojik ilaç alıyor diye kendini özel sanan, hastalığını etiket yapmaya çalışan bir zavallısın o'lum sen.

Ateistforum tiplerini senelerdir bilirim. Burada Atatürkçü geçinenler ne atatürkçülük için sokağa çıkmıştır ne de atatürk okumuştur. Akp geldikten sonra jetonu yavaş yavaş düşmeye başlayan kulaktan dolma bilgilerle atatürkçülük yapmaya çalışan yavan bir kitledir. Ha bunlar böyleyken karşısındakiler farklı mı? Hayır. Burada Atatürk heykelleri ile derdi olduğunu söyleyenler gerçek hayatta da dincilere yalakalık olsun diye onlarla bu muhabbeti yaparlar, ama günde 5 defa yaşlı adamların cırtlak seslerinin kulaklarına tecavüz etmesini dillendiremezler bile. Çocuklarının kafalarına ilkel çağ öğretilerinin sokulmasını dert edinmeye yürekleri yetmez. Alayı liboştur. İki yüzlü ve yavşaktırlar. Bir de günümüzün solcuları vardır, hayatındaki en büyük devrimi şerit değiştirmekten ibaret olan gerizekalı ''devrimci''ler,  Atatürk devrimlerini küçük görüp faşist derler. Yobazlar ile günümüz solcuları arasında hiçbir fark yoktur. Her iki kısım da kitaplardaki bilinç ürünü saçma sapan ideal şeyleri okuyup doğayı(insanı, tarihi) bunlarla yargılar ve bunlara uydurmaya çalışırlar.

Ateistforumun kullanıcı profili yıllardır bellidir. Sanıyorsunuz ki çok değişik düşünceleriniz, kişilikleriniz var. Sizin gibilerle uğraşmakla geçti insanların yılları ve hala bu aptal peygamberciliği yerine getirmeye çalışan romantikler olması da kişisel çıkmazlarından başka bir şey değil. Yani diyeceğim şurada adam yerine konuluyorsunuz diye kendinizi bir şey sanmayın. Saçmalıklarınızı, ergenliğinizi, yavanlığınızı, dinci kafalarınızı, emperyalist uşaklığınızı ve de kendi içine kaçan solculuğunuzu kimse yemez burada. Yiyenin de kafası kırılır.

Mesajini tam okumadim. Onunla mi ugrasacagim simdi?

Ama mesaja tipsiz diye baslamis. Hahahaha. Turk Ateist, benim resmimi gordu. Hic tipsiz degilim. Saclari kaldirinca bomba oluyorum. BOMBA.

Sitelerde Paylaş

Bu arada zeki konusuna gelince, belki de Turkiye'deki en iyi proflardan olan birine gittim. Adam tam bir prof psikiyatrist. Turk Ateist ismini biliyor. Adam bana sen zeki bir gencsin dedi.

Eger bu adam bunu diyorsa, zekiyimdir. O kadar!

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, rootx yazdı:

Bu arada zeki konusuna gelince, belki de Turkiye'deki en iyi proflardan olan birine gittim. Adam tam bir prof psikiyatrist. Turk Ateist ismini biliyor. Adam bana sen zeki bir gencsin dedi.

Eger bu adam bunu diyorsa, zekiyimdir. O kadar!

Hahaha, kıl tüyle uğraşan bir süper zeka. Aşırı zeki filan değilsin. Sana daha önceden de söylemiştim ama kafan basmıyor dediklerimi. Zeka dediğin tek başına hiçbir şeye yaramaz. Disipline edilmeyen herhangi bir aşırı zeka disipline edilmiş bir normal zekanın her zaman gerisinde kalır. Sana genç olduğun için bir şeyler anlatmaya çalışıyorum ama boşa kürek çekmeyi de sevmem. Eh yeter bu kadar. Sağlıcakla...

Sitelerde Paylaş

Boş boş, Atatürk üzerine yalan dolanla tartışacağınıza güncel sorunlarınızın ve insanların günümüzde içine girdiği dönüşüm üzerine tartışın. 

Haberiniz oldu mu bilmiyorum ama başlığı açılmadığına göre pek bir haberiniz olmayabilir. Başlık açmak için mesaj kasacak değilim, konuşmak isterseniz başlığı isteyen biri açabilir. BlackMirror dizisini bilenler için ibretlik bir olay. 

https://www.bbc.com/news/world-latin-america-46145986

Kısaca özetlersek:

Meksika'da üniversite okuyan bir genç ve amcası whatsapp üzerinden yayılan dedikodular nedeniyle kasabalılarca cocuk kaçıran ve organ ticareti yapanlar olarak mimleniyor. Çocuk ve amcası inşa etmekte oldukları su kuyusu için malzeme almak üzere kasaba merkezine indiklerinde tepkilerle karşılaşıyorlar. Linç kampanyası whatsapp üzerinden yayıldıkça yayılıyor, polis bu 2 kişiyi toplum huzurunu bozmak bahaesiyle tutukluyor fakat herhangi bir suç işlediklerine dair bir bulgu yok. Polis merkezinde tutulduklarında duyanlar toplanıyorlar ve serbest bırakalacaklarını duyunca bu iki kişiyi yakmak için benzin alıyorlar. Çocuk ve amcasını karakoldan çekip alıyorlar ve dövüp üzerlerine benzin döküp yakarak öldürüyorlar. Bu arada tüm bu olaylar canlı yayın ile facebook üzerinden yayınlanmakta. Çocuğun annesine çocuğunun çocuk kaçırma ve organ ticaretinden tutuklandığı mesajları geliyor akrabalarından. ilk önce anlam veremese de sayfasına gelen canlı yayın bağlantısını açıyor ve çocuğunun ve kaynının dövülüp yakılarak öldürülmesini canlı canlı izliyor. Yapmayın etmeyin, onlar çocuk hırsızı değil filan dese de ölümlerini canlı canlı izliyor.

Vakti olan biri daha da uzun bir çevirisini yapabilir.

tarihinde SKULLCRUSHER tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 saat önce, SKULLCRUSHER yazdı:

Boş boş, Atatürk üzerine yalan dolanla tartışacağınıza güncel sorunlarınızın ve insanların günümüzde içine girdiği dönüşüm üzerine tartışın. 

Haberiniz oldu mu bilmiyorum ama başlığı açılmadığına göre pek bir haberiniz olmayabilir. Başlık açmak için mesaj kasacak değilim, konuşmak isterseniz başlığı isteyen biri açabilir. BlackMirror dizisini bilenler için ibretlik bir olay. 

https://www.bbc.com/news/world-latin-america-46145986

Kısaca özetlersek:

Meksika'da üniversite okuyan bir genç ve amcası whatsapp üzerinden yayılan dedikodular nedeniyle kasabalılarca cocuk kaçıran ve organ ticareti yapanlar olarak mimleniyor. Çocuk ve amcası inşa etmekte oldukları su kuyusu için malzeme almak üzere kasaba merkezine indiklerinde tepkilerle karşılaşıyorlar. Linç kampanyası whatsapp üzerinden yayıldıkça yayılıyor, polis bu 2 kişiyi toplum huzurunu bozmak bahaesiyle tutukluyor fakat herhangi bir suç işlediklerine dair bir bulgu yok. Polis merkezinde tutulduklarında duyanlar toplanıyorlar ve serbest bırakalacaklarını duyunca bu iki kişiyi yakmak için benzin alıyorlar. Çocuk ve amcasını karakoldan çekip alıyorlar ve dövüp üzerlerine benzin döküp yakarak öldürüyorlar. Bu arada tüm bu olaylar canlı yayın ile facebook üzerinden yayınlanmakta. Çocuğun annesine çocuğunun çocuk kaçırma ve organ ticaretinden tutuklandığı mesajları geliyor akrabalarından. ilk önce anlam veremese de sayfasına gelen canlı yayın bağlantısını açıyor ve çocuğunun ve kaynının dövülüp yakılarak öldürülmesini canlı canlı izliyor. Yapmayın etmeyin, onlar çocuk hırsızı değil filan dese de ölümlerini canlı canlı izliyor.

Vakti olan biri daha da uzun bir çevirisini yapabilir.

Bunun konuyla ne alakası var?

Sitelerde Paylaş

Atatürkçüler eğer olmayanları(her ne sebeple ise) mecazen zorla ayağa kaldıracak olsaydı heralde 24 saat ayakta kalırlardı.

Böyle olmadığı için zaten şimdi dincilerin ve Kürtçülerin saldırısıyla karşılaşılıyor. Ülkemizi İslam batağına soktukları için Kürt toplumuna

teşekkürü bir borç biliriz şimdiye kadar gerek terörist olmayan fakat terörist faaliyet gösteren örgütleri(demirtaşın lafı) nedeniyle dincilerin eline binbir türlü koz verdiler.

Gidip İzmir'e göçerler rahat rahat ama gidip dinciler Atatürkçülere saldırdığında keyifle izlerler.

Çoğunlukla Kürtçü ateistlerin bir refleksidir Atatürk düşmanlığı. Sanki Atatürk'ün çevresinde hiç Kürt yokmuş gibi uydurmaca bir düşmanlık güderler!

Atatürkçü Yunanda, Ermeni de, Kürt de vardır.

tarihinde emretemelkuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, emretemelkuran yazdı:

Çoğunlukla Kürtçü ateistlerin bir refleksidir Atatürk düşmanlığı. Sanki Atatürk'ün çevresinde hiç Kürt yokmuş gibi uydurmaca bir düşmanlık güderler!

Bunların Atatürk düşmanlığı arkasında feodal ağaları ve onları besleyen kurtuluş savaşı mağlupları yatıyor.

Kurtuluş savaşıyla birlikte başlayan Atatürk düşmanlığı tam bir asırdır pompalanıyor.

Bunu Seyit Rızacılar, Nursiciler ve ayrılıkçılar bi güzel yutuyor.

Yutanların yoksul olması ve yoksulların da bu ülkenin yüzde doksanı olduğu düşünülürse işin vahameti daha iyi anlaşılır.

Bu durumda Atatürk düşmanlığını salt yutuyor olmaya bağlayamıyoruz, çünkü düşmanlık daha ziyade geçim ve çıkar kaynağı haline getirilmiştir.

Atatürk düşmanlığı üzerinden iş bulmak, bulduğu işi kaçırmamak, makamını sağlama almak veya bir üst makama yükselmek gibi bir ekol yarattılar. Dinci ve faşist diktatörlük  makamı da bu ekolun en büyük destekçisi konumunda. Dinci ve faşist diktatör olduğu halde oy verenlerin büyük bir çoğunluğu bunu bilerek iradesini satmaktadır. Oysa aynı güruh, 15 Temmuz darbesini yapanlar kazansaydı onları alkışlayacak, aynı desteği onlara vereceklerdi. Aynen daha önce Atatürkçü görünüp onun üzerinden ülkeyi soyanları destekledikleri gibi...

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Bunların Atatürk düşmanlığı arkasında feodal ağaları ve onları besleyen kurtuluş savaşı mağlupları yatıyor.

Kurtuluş savaşıyla birlikte başlayan Atatürk düşmanlığı tam bir asırdır pompalanıyor.

Bunu Seyit Rızacılar, Nursiciler ve ayrılıkçılar bi güzel yutuyor.

Yutanların yoksul olması ve yoksulların da bu ülkenin yüzde doksanı olduğu düşünülürse işin vahameti daha iyi anlaşılır.

Bu durumda Atatürk düşmanlığını salt yutuyor olmaya bağlayamıyoruz, çünkü düşmanlık daha ziyade geçim ve çıkar kaynağı haline getirilmiştir.

Atatürk düşmanlığı üzerinden iş bulmak, bulduğu işi kaçırmamak, makamını sağlama almak veya bir üst makama yükselmek gibi bir ekol yarattılar. Dinci ve faşist diktatörlük  makamı da bu ekolun en büyük destekçisi konumunda. Dinci ve faşist diktatör olduğu halde oy verenlerin büyük bir çoğunluğu bunu bilerek iradesini satmaktadır. Oysa aynı güruh, 15 Temmuz darbesini yapanlar kazansaydı onları alkışlayacak, aynı desteği onlara vereceklerdi. Aynen daha önce Atatürkçü görünüp onun üzerinden ülkeyi soyanları destekledikleri gibi...

Çok doğru demişsin keşke milletin bir kısmı en azından böyle bir analizi yapabilse. Diyelim seçimi CHP kazandı olmaz ama, bu sefer bu kökten dinci dediğimiz güruh bir anda Atatürkçü hale gelecek. Bir anda Atatürk düşmanları aslında Atatürkçüyüz diyecek bakın şu anda AKP'de sözde Atatürkçü çıkarcılar olduğu gibi, CHP'de de sözde dinci çıkarcılar var. Yani sorunun kökünde ahlaksızlık yatıyor maksat düşmanlık değil.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Aksamsefasi yazdı:

Atatürk kapitalizmi savunan  ve uygulayan biri.

Perinçek gibi tuhaf bir komunist anlayışın var.:)

Bir şey diyeyim burada biz Atatürk %100 müthiş ötesi tanrımız demedik ki. Ben bi şeye değindim o cevap vermiş. Atatürk her şeyiyle allahıma kitabıma doğruydu haklıydı diye bi iddaada kimse bulunmuyor ki. Atatürk insan sonuçta. Bir nebze kapitalist uygulaması da olabilir bir nebze komünistte olabilir. Bilmiyorum senin de Atatürk ile alıp veremediğin ne var arkadaşın dediği curly bracket'in içinde misin { x,y,z } ? Atatürk kapitalist ötesi idi diyebilir miyiz? 

Şimdi oturduğum yerden şimdiki koşullarla diyorum ki Atatürk milliyetçiliği de zorlayan biri bana kalırsa ama o dönemin koşullarında bunu yapmasa idealleri ayakta kalabilecek miydi yoksa paramparça bi devlet mi olacaktı ortada. Doğrusuyla yanlışıyla Atatürk başarılı mıydı başarılıydı ve kendini Türk görenlere de bir vatan inşaa etti. 

tarihinde emretemelkuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, Aksamsefasi yazdı:

Atatürk kapitalizmi savunan  ve uygulayan biri.

Perinçek gibi tuhaf bir komunist anlayışın var.

Teniten, yine başladın aynı konulara,

Sana sayısız defa anlattık ama anlamıyorsun işte, halen aynı yerde sayıklamanın anlamı yok.

Hani olur da tuzağa düşürürüm, yanıltırım, kelimeleri cımbızla çekerek konuyu kaydırırım gibi bir haleti ruhiye içindesin.

Ancak ben yine de yazacağım, tabi sana cevap olsun diye değil, konuyu merak eden diğer okuyucular için.

Atatürk kapitalizmi savunan biri olsaydı dünyanın en büyük antiemperyalist savaşını vermezdi dimi?

Ama senin kafan basmaz buna, nasıl olsa Atatürk düşmanlığı yapmak daha kolay.

Ee, o halde niye kapitalist sistemi getirdi?

İşte bu soruyu soruyorsan ve madem bu kadar merak ediyorsan o halde neden öğrenmeyip de doğrudan düşmanlığı yeğliyorsun?

Feodalizmden sonra kapitalist sistemden başka hiç bir sistemin gelemeyeceğini idrak edemiyorsan bu senin suçun.

Ee, kapitalist sistemden başka seçeneği yoksa o halde kurtuluş savaşının ne anlamı var?

Burayı hele hiç anlayamazsın ama kısaca değineyim.

Bağımlı kapitalist sistem ile bağımsızı bir defa çok iyi etüd etmen gerekir, ikisi arasındaki uçurum farkını anlayamazsan konuyu da çözemezsin.

Ee, bugün bağımlı olduysak bu Atatürk'ün suçu değil mi?

Burada da önce Atatürk'ü anlaman lazım, onu anlamadan işte böyle boş beyinli kalırsın.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, bilgivehis yazdı:

Sana sayısız defa anlattık ama anlamıyorsun işte, halen aynı yerde sayıklamanın anlamı yok.

Hani olur da tuzağa düşürürüm, yanıltırım, kelimeleri cımbızla çekerek konuyu kaydırırım gibi bir haleti ruhiye içindesin.

Bu ahlaksız yüzsüzü yanıtlamak yerine gördüğünüz yerde direk raporlayın ki gerekeni yapabilelim. Forumda hiçbir şekilde istemediğimiz, onlarca kere attığımız halde yılmadan gelen bir utanmazdır kendisi.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, bilgivehis yazdı:

Ancak ben yine de yazacağım, tabi sana cevap olsun diye değil, konuyu merak eden diğer okuyucular için.

Atatürk kapitalizmi savunan biri olsaydı dünyanın en büyük antiemperyalist savaşını vermezdi dimi?

Ama senin kafan basmaz buna, nasıl olsa Atatürk düşmanlığı yapmak daha kolay.

Ee, o halde niye kapitalist sistemi getirdi?

İşte bu soruyu soruyorsan ve madem bu kadar merak ediyorsan o halde neden öğrenmeyip de doğrudan düşmanlığı yeğliyorsun?

Feodalizmden sonra kapitalist sistemden başka hiç bir sistemin gelemeyeceğini idrak edemiyorsan bu senin suçun.

Ee, kapitalist sistemden başka seçeneği yoksa o halde kurtuluş savaşının ne anlamı var?

Burayı hele hiç anlayamazsın ama kısaca değineyim.

Bağımlı kapitalist sistem ile bağımsızı bir defa çok iyi etüd etmen gerekir, ikisi arasındaki uçurum farkını anlayamazsan konuyu da çözemezsin.

Ee, bugün bağımlı olduysak bu Atatürk'ün suçu değil mi?

Burada da önce Atatürk'ü anlaman lazım, onu anlamadan işte böyle boş beyinli kalırsın.

Hocam Toprak Reformu konusunda neler düşünüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, adalet123 yazdı:

Hocam Toprak Reformu konusunda neler düşünüyorsunuz?

Toprak reformu konusunu bu ülkede çarpıtarak lanse ediyorlar. İşte üreticiye destek, köylüye toprak şovları yapıyorlar. Ama uygulamaya gelince tam tersi yapılıyor. Üreticiye destek verilmeyince tarımcılık da bitiyor, az-biraz toprağı olan da ya ağalara ya da yabancılara satmak zorunda bırakılıyor. Mardin, Urfa, Konya ovalarının bir kısmı, ülkenin kıyı şeritleri ve yeraltı kaynakları tamamen yabancılara satılmış durumda. Hatta bir AKP bakanı taşınmazların yabancılara satılmasını övünçle-gururla anlatıyordu. Buna ne medyadan ne de sivil toplum örgütlerinden bir tek haber veya tepki gösteren de olmamıştı. Oysa taşınmazların yabancılara satılması vatanın satılmasıdır.

Kendim bir ara denize gideyim dedim, uygun gördüğüm her kıyı şeridinden yabancılar tarafından kovuldum, "burası bizim özel mülkümüz" dediler, tam bir günüm özel mülksüz sahil aramakla geçti...

Ülkenin ne hale geldiğine kısaca değindikten sonra şimdi soruna geleyim.

Toprak reformu için bir defa özel mülkiyet olmamalı, varsa da kalkmalı. Ağalık, derebeylik, bugünkü anlamda tüccarlık eritilmeli.Toprak köylünündür, köylülere işletebileceği oranda karşılıksız toprak verilmeli. Üretim için maddi ve teknolojik destek verilmeli, ürünün satışı veya takas için pazar bulunmalı, yoksa da yaratılmalı. Aynı şekilde toprağa bağımlı olan gıda sanayisi dışa bağımlı olmamalı, ya kendisi üretmeli ya da takas yoluna gitmeli. Devlet bunun için pay ayırmalı, yoksa da diğer alanlardan denge kurmalı...

Lakin bu ülkede bunlar olmaz. Toprağını elinden alan, üretici gücünü bitiren, kendisini yokluk içinde süründüren yöneticilere dombalan yine aynı köylülerdir. Bugün fındık için sokağa dökülürler, ertesi gün aynı yönetime oy verirler. 

Atatürk düşmanları "Atatürk niye toprak reformu yapmadı?" diye eşek gibi debelenirler.

Oysa toprak reformu mücadele ile, kanla kazanılır, onu birileri vermez... 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...