Jump to content

Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

Recommended Posts

2 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Ağır ol bakalım, bu ne atar ergenim ?

Daha konuştuğun şeylerin ne olduğundan haberin yok gelmiş burada millete tasarım sunuyorsun. 

Basit bir soru sordum altına ekstra bir şey koymadım. Elektromanyetik dalgaların kaynağı yalnızca şudur demedim mesela. Bir şey zannettiğimde yoktu bu yüzden.

İşin matematiğinden ve fiziğinden bihaber şekilde havaya konuşmak kolay tabii. 

►Bir bokta yapabildiğin yok popülercinin tekisin. 3 kuruşluk bilgin olsaydı savunduğun şeyleri kendin yapardın. Sonucu da görürdün.

Bir daha başka bir konuşmanın başında ergence çıkışmalarını dizginleyip öyle yaz ki ciddiye alalım. 

Hayır tüm bu detayları yazımda belirtmeme rağmen ısrarla herkes bu konuyu açtığımda aynı şeyleri soruyor yada söylüyor. Tükendim artık ve patlamak sana nasip oldu :) Ergen değilim oldukça olgun bir insanım. Söylemek istediklerini ve itirazlarını daha açık ve net dile getirirsen sana daha çok bilgi verebilirim fakat ben yazdıkça sen kaçarsan yazdıklarım hep havada kalır ve kiminle tartıştıysam hep böyle oldu. Genelde atarlı değilim fakat yazdıklarımı anlayan ve yorumlayabilen olmadığından ve yanlış bilgilerle beslendiğinizi de bildiğimden doğrusunu söyleme üslubunu kullanıyorum. Bunu herkes yapıyor örneğin karşılık olarak sen de bana aynı tondan yaklaştın. Neyse kırdıysam özür dilerim amacım kesinlikle bu konuların daha iyi anlaşılmasını sağlamaktır. Yanlış anlaşılmasın.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Deneme yanılma yoluyla ''elektronikçilik'' oynayan cahillerin millete laf attığı güzel bir başlık olmuş. 

En doğrusu budur. Ne öğreniyorsanız siz de böyle öğrenin. Kitabi bilgilere körü körüne inanmak ve bağlı olmak doğru değildir. Bilgilerini deneme yanılma yoluyla pekiştirmelisin böylece daha kalıcı olurlar ve yanlış bilinen bir çok kitabi bilgiyi de düzeltme fırsatın olur. Buna kolay kolay izin vermeseler de ısrarcı olursan fizik kitaplarındaki yada Maxwell denklemlerindeki bir çok yanlışı düzeltebilirsin. Newton fiziği ve kuantum fiziği arasındaki bu uçurumu biraz olsun azaltmak gerekiyor. Bunu ise ancak deneme yanılma yoluyla keşfederek yapmak gerekiyor. Bilim böyle yapılır yoksa sadece kitap okuyarak değil. ;)

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Aksamsefasi yazdı:

Deneme yanılma yapmadan sabitleri nasıl bulup formüllerini yazacaksın?

sürtünme katsayısını veren bir formül söyleyebilir misin?:)

Hayrola yeni sabitler mi buluyorsunuz da haberim mi yok ?

Neyin deneme yanılması olacak bu ? Ben sana söyleyeyim neyin deneme yanılması olduğunu bak. 

Bir A kütlesi olsun, bu A kütlesini B ivmesi ile yukarı kaldırmak için gereken kuvveti bulmak iste. 

İşte doğru ivmeyi tutturana dek farklı kuvvetler denemek deneme yanılma olur.

Ancak işin doğru ve kabul gören kısmı fiziksel eşitsizlikler ile bu kuvvete ulaşmaktır. (zamanında türetilmiş olanlar - bilim birikim ile ilerler)

Haa, sen kalkıpta şu kabloyu buraya bağla bunu buraya bağla bir tane plaka çıkar oradan diyip sınırsız enerji ürettim bak dersen kimse seni ciddiye almayacaktır. 

►Nelere bağlı bu enerji ? (örneğin kablo kestini değiştirmek, plaka yüzeyini değiştirmek, plaka şeklini değiştirmek, dalga boyunu değiştirmek, malzemeyi değiştirmek, ..................) 

Bunlarla gelen enerji arasında bir orantı veya eşitsizlik kurabilir misin ? 

►Nereden geliyor bu enerji ?

Elektromanyetik dalgadan diyip işin içinden çıkamazsın, havada o kadar enerji zaten var diyip işin çıkamazsın, göstereceksin var olduğunu, göstereceksin sönümlenen enerjiyi........

Daha çok gider konuda popüler fizik için bunları anlatmanın anlamı yok.

Hayal kırıklığı yaratmiyim elbette ama 2-3 video ve resim ile çözülecek iş değil bu.

@John_Ahmet

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@Aksamsefasi isimli üyenin tüm mesajları silinmiş neden acaba? @Sütlü KaseAyrıca bu konuları sizin gibi konuda tepeden inme bilgilere sahip insanlarla tartışmaktan çok bunaldım. Bu konuda bitmiş projeler var. Onlardan birini üreteceğim ayrıca benim de konu hakkında çok fazla tecrübem oldu. Ürettiğim bu elektrikle bitcoin ve altcoinlerde madencilik (mining) yapmak istiyorum. Biliyorsunuz bitcoin ve altcoin madenciliğinin tek maliyeti elektriktir ve bu maliyeti karşıladıktan sonra ürettiğiniz paranın tümü size kalır. Madenciliğe zaten 3 ay önce başladım. Şimdilik gün $20 kaznıyorum. Elektrik üretimini elimdeki projeleri bitirip bu madencilere bağlayacağım. Böylece gelirim %50 oranında artacak ve $30 olacak. Sonra daha güçlü madenciler satın alarak ve bir yandan elektromanyetik dalgaları elektriğe dönüştüren projelere de yatırım yaparak bu masraflarımı azaltmayı planlıyorum.

Anladım bu konuyu sizlerle tartışmak bana zarar veriyor. Zaten anlamıyorsunuz. Artık kendime çalışacağım.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, John_Ahmet yazdı:

@Aksamsefasi isimli üyenin tüm mesajları silinmiş neden acaba? @Sütlü KaseAyrıca bu konuları sizin gibi konuda tepeden inme bilgilere sahip insanlarla tartışmaktan çok bunaldım. Bu konuda bitmiş projeler var. Onlardan birini üreteceğim ayrıca benim de konu hakkında çok fazla tecrübem oldu. Ürettiğim bu elektrikle bitcoin ve altcoinlerde madencilik (mining) yapmak istiyorum. Biliyorsunuz bitcoin ve altcoin madenciliğinin tek maliyeti elektriktir ve bu maliyeti karşıladıktan sonra ürettiğiniz paranın tümü size kalır. Madenciliğe zaten 3 ay önce başladım. Şimdilik gün $20 kaznıyorum. Elektrik üretimini elimdeki projeleri bitirip bu madencilere bağlayacağım. Böylece gelirim %50 oranında artacak ve $30 olacak. Sonra daha güçlü madenciler satın alarak ve bir yandan elektromanyetik dalgaları elektriğe dönüştüren projelere de yatırım yaparak bu masraflarımı azaltmayı planlıyorum.

Anladım bu konuyu sizlerle tartışmak bana zarar veriyor. Zaten anlamıyorsunuz. Artık kendime çalışacağım.

Madencilik mi ?

Böyle bir enerji kaynağı ile madencilik mi yapmayı hedefliyorsun ? 

Dilersen ironman zırhı yapabilirsin mühendislik kısmından anlamıyorsan sen güç kaynağını yapıp bana yolla ben zırh ile bütünleştirip sana yollarım :) küçük düşünme 

Aslında konuyla doğrudan bağlantılı olmasa da küçük boyutlarda yüksek enerji üretimi için güzel bir örnek :) 

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Sütlü Kase yazdı:

Madencilik mi ?

Böyle bir enerji kaynağı ile madencilik mi yapmayı hedefliyorsun ? 

Dilersen ironman zırhı yapabilirsin mühendislik kısmından anlamıyorsan sen güç kaynağını yapıp bana yolla ben zırh ile bütünleştirip sana yollarım :) küçük düşünme

7 saat önce, Sütlü Kase yazdı:

Aslında konuyla doğrudan bağlantılı olmasa da küçük boyutlarda yüksek enerji üretimi için güzel bir örnek :) 

Aptal olmayın! Sadece bir kaç megawatt için böyle oyuncak gibi projelere gerek yok. Soğuk füzyondan daha güçlü projeler biliyorum. Size yalan geliyor. Doğruları elbet bir gün öğreneceksiniz.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...