Jump to content

Celal Şengör”ün Nahl 15 yalanı

Recommended Posts

4 saat önce, emretemelkuran yazdı:

işin şakası düz dünyacıların arkasına aldığı kaynak Kur'an. Düz dünya olduğuna göre dağlar bildiğin Dünya'yı sarsmasın diye var.

Medrese eğitiminde de düz dünya sabit. Neyin davası sürüyor bilmiyorum. Çeperinden zorlasanız da çıkamazsınız demek bildiğin eski denizcilerin

okyanus çeperlerinde büyük canavarlar vardır öteye gidemezsin mantığıyla uyuyor. Zaten Ahmet Mahmut Ünlü'ye bakarsan onlar da uzay araştırmalarına sıcak

bakmıyor. Her bir uzay araştırması adamların bağrına bi hançer.

Ruhul Beyan tefsiri sahibi: İsmail hakkı Kırk hadis kitabı şerhisinin 197. sahifesinde diyor ki: .. olduğu gibi semavattaki (uzayımızdaki ve uzayımızın dışındaki uzaylardaki) alemlerin her birisinde şekilleri renkleri halleri muhtelif İnsan bulunmaktadır- diyor

ve Alum kuran tefsiri cilt 7 sahife 556 
ve şirbilliğin kuran tefsiri cild 3 sahife 640 
ve Keşaaf tefsiri cild 3 sahife 341 
ve teberi kuran tefsiri cild 14 sahife 18de de semavattaki alemlerin her birisinde her türlü mahlukatın bulunduğunu yazmışlardır

ve evliyalarda keşfen bilim adamlarının teleskoplarla gördüğü yıldızlarda yaşayan varlıklar olduğunu görmüşler söylemişlerdir.

Verilen tefsirleri sahaflar çarşısında bulun okuyun

hulasai kelam Kur’an’ın vermiş olduğu haberleri okuyup gördükten sonra bugünkü Bilim dünyasının uzayda marsda hayat var mı yok mu? Diye heyecanla araştırmasına pek şaşırarak ve osurarak bakıyorum zavallı bilim dünyası çoook geride 

Aasddjkdkfldkdlsş

Sitelerde Paylaş
  • İleti 145
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 15.11.2018 at 14:08, Hurma yazdı:

Kavakım canım müsaadenle şöyle diyelim Tora ve Evangel. Tevrat ve İncilin kötü bir kopyası olduğundan Kur’an’la tam uyuşmuyor.

Ali İmran 3 Sana, onların ellerindekini tasdik eden Kitab'ı (Kur’ânı) hak ile, kısım kısım indirdi. Ve Tevrat ve İncil’i de indirdi.

İşte görüldüğü gibi Kur’an’nın tasdik ettiği şey, Tevrat ve incil olamaz. Ellerindeki şey ne ise onu tasdik ediyor. Ellerindeki şey Tevrat ve İncil olmadığına göre Çakma uyudurma (Tora) ve çakma uydurma (Evangel) de olamaz. Allah Beşeri uydurulmuş şeyi tasdik etmez.

o halde elleri arasında ki tasdik edilen şey ehli kitabı müştiklere karşı tasdik etmektir doğrulamaktır. Ehli kitap iahir zaman peygamberi gelecek diyerek müşriklere karşı övünüyor ve sıkıştıkları vakit ahir zaman peygamberi adına yardım dileniyorlardı. Ellerinde böyle Gerçek Tevrat ve incilden metinler vardı.  Kur’an da sizi tasdik ediyorum ellerinizde metinleri doğrulayarak Kur’an’ı indirdim diyordu. 

hulasa-i kelam çakma tevrat (Tora) ve çakma incil (Evangel) orjinal Tevrat ve İncilin kötü birer kopyasıdır Kur’an bu kötü kopyalaı tasdik ettiğini söylemez

Hepsi zırva, çünkü onlara göre sizler kibarca söylersek "sonradan görenlersiniz". Yani beleşçi kötü kopyacılarsınız.

Artı  insan din kardeşlerinin(telif hakkı da onların) kutsal kitaplarını çekiştirmez.

Ayıp. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kavak yazdı:

Hepsi zırva, çünkü onlara göre sizler kibarca söylersek "sonradan görenlersiniz". Yani beleşçi kötü kopyacılarsınız.

Artı  insan din kardeşlerinin(telif hakkı da onların) kutsal kitaplarını çekiştirmez.

Ayıp. 

Bize göre ise tora ve evangel, tevrat ve incilin kötü birer kopyası

kur’an ise tevrat ve incilin üstünde bir kitaptir. Kur’an’da Allahın beyan etmediği hiç bir hakikat yoktut bütün hakikatleri hepsini beyan ettiği kitap Kur’andır.

Tevratta ve incilde neden bu hakikatler yok! Onu daha öncede söylediğim gibi. Tevrat ve incile muhattab olan insanlığın kapasitesi düşüktü. Kur’an’ın ineceği zaman artık insanlık kapasitesini genişletmişti. Onlara ne arsito ne sokrates ne musa ne İsa kafi geliyordu. Hepsini eskitmişlerdi. Tenezzülen Üstas-ı Medrese-i Ehadiyet. Allah mektebinin Üstası, Muallim-i Yegane-i Medeniyet. Hakiki medeniyetin efendisi teşrif ettiler. Alem başka alem adem başka adem oldu. Hatemül enbiya. Nokta

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 13.11.2018 at 16:13, EnverPasa yazdı:

şarapla ilgili hafif bir içki olduğunu, yemek yanında güzel gittiğini ve bağımlılık yapmadığını biliyorum. 

PDF içindeki 2. sayfayı açın. Bir çizelge var. Çizelgede bir yılda kaç gün olduğunu ve bir günün kaç saatten oluştuğunu ifade ediyor. 

Mesela Middle Cambrian zamanlarında yani 510milyon yıl önce bir yılın 424 günden oluştuğu ve bir gün 20.7 saat sürdüğü ifade ediliyor. 

Benim bildiyim kadaryla bağımlı yapar adı üstünde şarapcı

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, EnverPasa yazdı:

Yanlış biliyorsunuz. 

Yanalış biliyor olabilirim. tüm alkolü içecekler bağımlılık yapıyorsa şarapta yapar  diye düşündüm.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, güven yazdı:

Yanalış biliyor olabilirim. tüm alkolü içecekler bağımlılık yapıyorsa şarapta yapar  diye düşündüm.

Hayır, söyledikleriniz pek yanlış değil bence. Şarap ta bundan muaf değildir.

Yani arada bir tüketilen alkolün bağımlık etkisi pek olmayabilir ancak tükettiğiniz alkolün miktarı ve bilhassa frekansı onu tehlikeli kılan.

Mesela siz düzenli olarak günde bir şişe şarap devirirseniz, uzun sürmez beğımlılık belirtileri.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, kavak yazdı:

Hayır, söyledikleriniz pek yanlış değil bence. Şarap ta bundan muaf değildir.

Yani arada bir tüketilen alkolün bağımlık etkisi pek olmayabilir ancak tükettiğiniz alkolün miktarı ve bilhassa frekansı onu tehlikeli kılan.

Mesela siz düzenli olarak günde bir şişe şarap devirirseniz, uzun sürmez beğımlılık belirtileri.

Bende çok içersem bağımlısı olursun  diyecektim sen benden önce  davrandın.

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, EnverPasa yazdı:

Yanlış biliyorsunuz. 

Alkol psikolojik bağımlılığa sebep olur. Sürekli metabolik asidoz öncesi baskılama etkisini görmek istersin o da uyarıcı etki yapar kafein gibi. İçmezsen de yokluk sendromu yapar, tüm belirtileri vücuttan atılıp, neural pathwayleri yok olana kadar çekersin. Ayrıca şarap resveratrol içeriğinden dolayı özellikle şarap lobisi olan Fransa tarafından yüceltilse de içerisindeki resveratrole oranla alkol çok daha toksik etki gösterir. Çekirdekli siyah üzüm yemek, şarap içmekten çok daha faydalıdır. Hiç bir alkolün vücuda faydası yoktur, erken yaşlanmaya sebep olur hücreleri patır patır öldürür. Bir diğer sıkıntı cannabis lobisi. İnsanlar antik zamanlarda tükettiler, orta çağda tükettiler, hiç bi cacığa faydası olmadı. İnsanları uyarıp uyuşturup çöp etti.

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, emretemelkuran yazdı:

Alkol psikolojik bağımlılığa sebep olur. Sürekli metabolik asidoz öncesi baskılama etkisini görmek istersin o da uyarıcı etki yapar kafein gibi. İçmezsen de yokluk sendromu yapar, tüm belirtileri vücuttan atılıp, neural pathwayleri yok olana kadar çekersin. Ayrıca şarap resveratrol içeriğinden dolayı özellikle şarap lobisi olan Fransa tarafından yüceltilse de içerisindeki resveratrole oranla alkol çok daha toksik etki gösterir. Çekirdekli siyah üzüm yemek, şarap içmekten çok daha faydalıdır. Hiç bir alkolün vücuda faydası yoktur, erken yaşlanmaya sebep olur hücreleri patır patır öldürür. Bir diğer sıkıntı cannabis lobisi. İnsanlar antik zamanlarda tükettiler, orta çağda tükettiler, hiç bi cacığa faydası olmadı. İnsanları uyarıp uyuşturup çöp etti.

Haftada 1 kadeh şarap bu anlattıklarınızın hiçbirine neden olmaz. Yararları da vardır. Zaten herşeyi fazlası zarar değil mi? 

Cannabis yani Marijuana ile ilgili fayda ve zararlar bazı bilim insanları tarafından araştırılıyor. Ve paylaşılıyor.

Biraz meraklı olup araştırın. Bi tane kitabın arkasında kitabın ne dediğini bile anlamadan gidiyorsunuz. 

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Haftada 1 kadeh şarap bu anlattıklarınızın hiçbirine neden olmaz. Yararları da vardır. Zaten herşeyi fazlası zarar değil mi? 

Cannabis yani Marijuana ile ilgili fayda ve zararlar bazı bilim insanları tarafından araştırılıyor. Ve paylaşılıyor.

Biraz meraklı olup araştırın. Bi tane kitabın arkasında kitabın ne dediğini bile anlamadan gidiyorsunuz. 

Hayır ben bi kere dinli değilim. İkincisi toksikoloji, kimya, yazılım, AI gibi alanlardayım.

Etil alkolün az veya çoğunun vücuda hiç bir yararı yok. Zararı var. Alkol kan PH'ını asitlik seviyesine düşürür. Asidik bir metabolik asidoza sebep olup, hücrelere enerji üreten

(hücrelerin jeneratörü) olan mitokondrileri patlatır. Hücre ölür. Az hücre ölür, çok hücre ölür. Az ile çok arasındaki fark bu. Karaciğer toksisiteyi filtrelemeye çalışır.

Cannabis, lobi tarafından short term hafızada geçici hasar verir deniliyordu. 15 güne kadar toparlanma öngörülüyordu. 2017 araştırmalarına göre cannabis hem short term hem long term hafızaya kalıcı hasar verir.

Bilimsel araştırmalarda researchgate ve uptodate üyesiyim.

Ek olarak; cannabisçiler görmüştür. Bir şematik var, cannabis ve Yemende tüketilen khat bitkisi alkolden daha az zararlı gösteriliyor.

Bu merkezi sinir sistemindeki fizyolojik hasarı göstermez. Çünkü insan beyninin kimyası çözülebilmiş değil. Esrarkeş görenler yurtdışında falan bilirler, mal gibi olurlar.

Gerçek gösterge budur.

tarihinde emretemelkuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, emretemelkuran yazdı:

Etil alkolün az veya çoğunun vücuda hiç bir yararı yok. Zararı var. 

Aşağıdaki kaynakta tam tersini gösteriyor. 

https://patient.info/health/alcohol-and-liver-disease/alcohol-and-sensible-drinking

Screenshot_20181118-133626.thumb.jpg.dd41be764139dba291bc933a81c2e429.jpg

Cannabis ile ilgili de paylaşımda bulunacağım. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, EnverPasa yazdı:

En kalın kafalıya şu bilgi yeter!

bir bardak sekirin 35 saat zarfında kalb atışlarını Bilmem kaç küsür kez fazlalaştırıyor. İnsan fabrikasının en önemli parçası boşa çalışıyor. Sen fanrikanın rn önemli parçasının boşa çalışmasına asla razı olmazken kalp boşa çalışıyor.

şimdi de en inatçı gerizekalıya alkolün müdafaasını yapan adama şunu söylemek yeterlidir

Ameliyat masasına yatmış kıçından soluyan acaba çıkabikecel miyim diye düşünen adama doktor soruyor “alkol kullanır mıydın sen?” Adam kıçından nefes alıp “ivi et” cevabını verir evet de diyemez ahahahahahahahah alkolün müdafasını yapacaksa bi kişi ameliyat masasını yattığı zaman yapsın lütfen ahırı ahırı ahırı aasdjslel

not kimseyi, bir şahşı muhattap alıp konuşmadım konuşma tarzı böyle alıntı sahibine gerizekalı demedim

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Hurma yazdı:

bir bardak sekirin 35 saat zarfında kalb atışlarını Bilmem kaç küsür kez fazlalaştırıyor. İnsan fabrikasının en önemli parçası boşa çalışıyor. Sen fanrikanın rn önemli parçasının boşa çalışmasına asla razı olmazken kalp boşa çalışıyor.

şimdi de en inatçı gerizekalıya alkolün müdafaasını yapan adama şunu söylemek yeterlidir

Ameliyat masasına yatmış kıçından soluyan acaba çıkabikecel miyim diye düşünen adama doktor soruyor “alkol kullanır mıydın sen?” Adam kıçından nefes alıp “ivi et” cevabını verir evet de diyemez ahahahahahahahah alkolün müdafasını yapacaksa bi kişi ameliyat masasını yattığı zaman yapsın lütfen ahırı ahırı ahırı aasdjslel

not kimseyi, bir şahşı muhattap alıp konuşmadım konuşma tarzı böyle alıntı sahibine gerizekalı demedim

Anladığım kadarıyla tartışmayı bilmiyorsunuz. Muhatap olmayalım. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, emretemelkuran yazdı:

Hayır ben bi kere dinli değilim. İkincisi toksikoloji, kimya, yazılım, AI gibi alanlardayım.

Etil alkolün az veya çoğunun vücuda hiç bir yararı yok. Zararı var. Alkol kan PH'ını asitlik seviyesine düşürür. Asidik bir metabolik asidoza sebep olup, hücrelere enerji üreten

(hücrelerin jeneratörü) olan mitokondrileri patlatır. Hücre ölür. Az hücre ölür, çok hücre ölür. Az ile çok arasındaki fark bu. Karaciğer toksisiteyi filtrelemeye çalışır.

Cannabis, lobi tarafından short term hafızada geçici hasar verir deniliyordu. 15 güne kadar toparlanma öngörülüyordu. 2017 araştırmalarına göre cannabis hem short term hem long term hafızaya kalıcı hasar verir.

Bilimsel araştırmalarda researchgate ve uptodate üyesiyim.

Ek olarak; cannabisçiler görmüştür. Bir şematik var, cannabis ve Yemende tüketilen khat bitkisi alkolden daha az zararlı gösteriliyor.

Bu merkezi sinir sistemindeki fizyolojik hasarı göstermez. Çünkü insan beyninin kimyası çözülebilmiş değil. Esrarkeş görenler yurtdışında falan bilirler, mal gibi olurlar.

Gerçek gösterge budur.

https://www.webmd.com/mental-health/addiction/news/20140814/amount-alcohol

Yeni bir şey daha öğrendim. Alkolün az bir miktarının dahi yararının açık olmadığını gösteren bir araştırma. 

Teşekkürler. 

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Aşağıdaki kaynakta tam tersini gösteriyor. 

https://patient.info/health/alcohol-and-liver-disease/alcohol-and-sensible-drinking

Screenshot_20181118-133626.thumb.jpg.dd41be764139dba291bc933a81c2e429.jpg

Cannabis ile ilgili de paylaşımda bulunacağım. 

,

Gerçekten sağlam ötesi bir kaynakmış. Bütün bilimsel kimliğimi bırakıyorum. :D

Sen içiyorsun diye bir şey doğru olmak zorunda değil. Her gün içtiğim antidepresanda toksiktir. İçtiğimiz şeker de toksiktir. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Yeni bir şey daha öğrendim. Alkolün az bir miktarının dahi yararının açık olmadığını gösteren bir araştırma. 

Teşekkürler. 

2014'ten bahsetmiyoruz. 2018 kaynaklarına geliyoruz.

https://www.google.com.tr/search?q=ANY+AMOUNT+OF+alcohol+is+bad&oq=ANY+AMOUNT+OF+alcohol+is+bad&aqs=chrome..69i57j0.9184j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Bak amele ingilizcesi bu :D Any amount of alcohol is bad.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Anladığım kadarıyla tartışmayı bilmiyorsunuz. Muhatap olmayalım. 

Anlamadım. Ben de mi, benle muhattap olmıyım? Assddjdkskslks hah ha neyse ben tartışmanızın arasına girmiyim siz güzel güzel tartışın birbirinize kötü laf söz söylemeyin söylemezsiniz de ben yinede kendi kendime konuşurken söylüyorum söylemeyin diye asssjskksjahaks

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Hurma yazdı:

dinci bey, konuyu kirletmeyiniz.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Teşekkürler. 

Araştırmaların kaynakları ve araştırmacılar haberin içinde. Bizim medya gibi kaynaksız değil.

https://www.bbc.com/news/health-45283401

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...