Jump to content

Celal Şengör”ün Nahl 15 yalanı

Recommended Posts

Celal Şengör diyor ki: “Ben kur’anı inceleyen sırf bizimkiler değil adam gibi araştıran adamlarlada oturdum konuştum.. oksforda iken... “ 

Mesela Nahl 15de “Biz dağları karaları zelzeleden korusun diye yarattık” der halbuki danıştım

“Tam tersi Dağların olduğu yerde müthiş zelzele olur canına olur karaların”

Şimdi Celal!

Kuranı adam gibi araştıranlarla oturup kalktım kuran çok iyi biliyorum diyorsun ama 

nahl 15 ayetini yanlış veriyorsun! Ya bilmiyorsun biliyorum diyorsun yakutih biliyorsun bilerek yanlış veriyorsun 

Nahl 15 de “Ve yeryüzünde ağır baskılar, (en temîde bikum) sizinle sallanmasın sizinle temayül etmesin diye büyük sağlam dağlar halkettik” der

Şimdi o danıştığın adamlara bir daha danış o ayette “sizi sallamaması için dağlar halkettik” demiyor “Sizinle sarsılmaması için yeryüzünde dağlar yarattık” diyor bu ne diye sor gel canım 

Ahırı ahırı ahırı ahırı Celal Şengör

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 145
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

16 dakika önce, Hurma yazdı:

nahl 15 ayetini yanlış veriyorsun! Ya bilmiyorsun biliyorum diyorsun yakutih biliyorsun bilerek yanlış veriyorsun 

http://www.kuranmeali.org/16/nahl_suresi/15.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

Önce kendin öğrenmelisin ne yazıyor. 

Ayrıca

Dağların oluşmasının sebebi depremler değildir. Dünyada kara parçaları hareket eder. Birbiri üzerine bindiren bazı karalar sıkışır ve yukarı doğru zamanla yükselti oluşturur. Yani dağları oluşturur. 

E arkadaşım, dağı oluşturmanın bir sebebi yok ortada. Dağ bir sonuçtur.

Yani dağlar bizi zelzeleden falan korumaz. 

Celal Bey'de zaten dağlar depremi önlemez diyor. Depremin olduğu yerde, yani kara parçalarının hareket ettiği yerde dağ olur diyor. 

Yani senin o tapındığın kitap uydurmadır diyor. 

tarihinde EnverPasa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ki dağları bir anda oluşturmuş gibi bir anlam çıkıyor o ayetlerden. 

Yine uyduruk Kuran.

Yani Muhammed oturmuş düşünmüş. Uydurmuş.

1400 yıl önceki uydurma ifadeleri bugün ilim bilim fen yalanlarken siz çıkıp hala savunuyorsunuz.  Keşke bu tartışmalardan sonra aklınız buradan uzaklaştığında içinize bir parça şüphe düşse de sorgulasanız. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Ki dağları bir anda oluşturmuş gibi bir anlam çıkıyor o ayetlerden.

Ayetten “dağları Allah bir anda halketmiş oluşturnuş” anlamını nereden çıkar göster yemin ediyorum 8 gün osurmaya pırtlamaya çalışıcam kaç defa pırtladım kaç defa osurdum bunların çizelgesini çıkartacam inşallah

Sitelerde Paylaş

Harbi bu dağ deprem olayı benim kafamı karıştırdıyor bu gün öylesine aklıma geldi. ilk depermi gölcükte yaşadık yakış hatırlamıyorsam birileri  dağ deyil tabi daşalık kayalık yerlerde ev yapmak sert zeminden oluştuğu için fazala hsara yol açmıyor diye tv konuşan profsörlerden duymuştum depremin  ne olduğunu istanbulu zaten yeni  öyrenmişti. tekrar anlatmıyım  bir 12 yıl  felan okumaya başaldım  dağaların nasıl oluştuğu azda olsa öyrendim sitlerde okuyarak dağaların oluşması kıtaların birini itmesisiyle oluştuğunu öyrendim yanşışam söyleyin. Hata Dünya yüzeyinde biz canlı nesiler yaşamadan önce kıta felanda yokmuş bu evrim gbi uzun zaman alan zamanla yer kürde toprak kaymaları  depremler olma sebebide var tabi kıtalar oluşmuş denizlerin dalagaları da vesile olarak dağlar oluşmuş. Ama çöl bedevisinin dediyi gibi biz  dağalarıda kasık yaptık sarsılmıyasınz diye deyil deperem benim bildiyim  kadarıyla dağalar depremi hasarını önlemez. Bana göre taşların olduğu sert zeminler deprem hasarını biraz azaltır.:D DEPREMLE İgili bir anım var köydeyiz  çocuğum yatakta yaıyoruz sanki yatak altımızdan kayar gibi oldu depremi o zaman tatım ama hasar  olmadı  beni asış ilgilendiren konu deprem oldu benim babamda hafız gibi birdir kuranı arapacasını yutmuş biri hemen komşular babma geldiler geceydi tabi dua oku dediler bamda teneke aldı eline tek katlı bina  kerpiçten örülme evdir evin üstündende bir terafatan dua okuyor veya  kurandan ayet okuyor tenkeyeye vurarak belki bir saat dolaştı damda şimdi düşünüyorum özülüyorum aslında babam aydınlamdan hep ahret için yaşadı  yazık zaman zaman gözlerim doluyor.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Hurma yazdı:

Ayetten “dağları Allah bir anda halketmiş oluşturnuş” anlamını nereden çıkar göster yemin ediyorum 8 gün osurmaya pırtlamaya çalışıcam kaç defa pırtladım kaç defa osurdum bunların çizelgesini çıkartacam inşallah

siz nereye çekerseniz oraya gidiyor ya. Ben de çekerim. 

Ancak o osuruk yarışı ile ilgili ifadeleriniz size hiç yakışmadı. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Hurma yazdı:

ya ne kadar cahilsin ben okuma yazama sonradan öyrendim sen okuyor anlamıyorsun ilaki aytmi koyalım önüne sen kurandaki aytleri bilmiyorsun ne diye tartışıyorsun  arabın putu dünayayı kaç günde yartmış 4 günde 2 gündede gök yüzünü yartmış bazı aylerde 8 çıkıyor ben sen,n yerinde olsam o****suramana gerek yok  Allahın en sevmediyi ses eşek sesidir eşek gibi anır.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Hurma yazdı:

Çok özür dilerim. Bir anlık fevaran oldu

Üzülmene  özür dilemene gerek yok senin Allahında hep küfür hakaret eder başka ne bekliyemeyiz.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

ayette açıkça  bilimle  çelişen  ne var söyler  misiniz?

Ben söyliyim. Bilimle çelişen hiç bir şey yok!

Biri Celal Şengör’ü iyi keklemiş ?

Ayetde “ Biz dağları karaları zelzeleden korusun diye yarattık” yazmadığı halde öyle yazıyor demişler, zavallı Celal Şengör’de buna inanmış.

Halbuki ayette bilime tezad bir söz şöyle dursun, aksinr bilime yeni bir mevzu veren bilgi var 

“Biz yeryüzünde size temayül etmesin sizinle sallanmasın diye Ağır baskılar ve sağlam büyük dağlar yarattık der

“Ravasiye” bu iki manaya gelir

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Sizi sarsmaması için yeryüzünde sağlam dağlar ; yolunuzu bulmanız içinde nehirler , yollar ve nice işaretler meydana getirdi . " nahl 15

Ayette dağlardan hemen sonra nehirlerin,yolların ve işaretlerin işlevlerinden ve hayatı kolaylaştırdığından bahsedilmiş.yani nehirler ,yollar,işaretler yol bulmak için içinse ,dağlar da sarsılmamak için var olmuş olmalı.

Bu ayeti 1400.sene önce araplar nasıl anladı,bu bizim için.çok mühim.

Gerçekten bu ayet indiğinde araplar dağların işlevinden ne anladı ? Eski tefsirler bu ayetten nasıl bahseder ? Bu ayetler 1400 sene önceki arabın yanlış anlamasına neden olmuşsa,Allah kullarını yanıltmış olmaz mı ? Bakın Celal Şengör bile yanlış anlamış.

1400 sene önceki insanın kafasıyla,bilgisi,anlayışıyla dusunmemiz gerekmez mi ? Eğer 1400 sene önce bu ayet yanlış anlaşılmışsa, Allah dağların foksiyonunun yanlış anlaşılmasını umursamadı mı demeliyiz ?

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran Mealleri linki yolladım. Açıp okumadınız mı? 

Çok büyük bir çoğunluğu diyanet işleri de dahil "sarsılmayın diye dağları yarattım" şeklinde meali olduğunu ifade etmiş. 

Celal Bey'in avukatı değilim, ancak bu nasıl herkese gönderilmiş kurandır ki her kafadan bir ses çıkıyor, herkes kendi bildiği gibi yorumluyor. Allah'ın kitabı bütün insanlığa gönderildiyse açık bir anlamı olması lazım. Hepimiz okuduğumuzda da hemfikir olmamız lazım. Bu noktada dahi Muhammed'in uydurma kitabı kendini açığa çıkarıyor. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, EnverPasa yazdı:

Kuran Mealleri linki yolladım. Açıp okumadınız mı? 

Çok büyük bir çoğunluğu diyanet işleri de dahil "sarsılmayın diye dağları yarattım" şeklinde meali olduğunu ifade etmiş. 

Celal Bey'in avukatı değilim, ancak bu nasıl herkese gönderilmiş kurandır ki her kafadan bir ses çıkıyor, herkes kendi bildiği gibi yorumluyor. Allah'ın kitabı bütün insanlığa gönderildiyse açık bir anlamı olması lazım. Hepimiz okuduğumuzda da hemfikir olmamız lazım. Bu noktada dahi Muhammed'in uydurma kitabı kendini açığa çıkarıyor. 

işte  dağlar  olmasa  deprem  olmaz  değil  yer  yüzü  kendi  dengesini  kuramaz  demek  istiyor 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...