Jump to content

Celal Şengör”ün Nahl 15 yalanı

Recommended Posts

2 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

açık  konuşayım  hala  anlayamadım  kurandaki  ayetler  bilimle  çelişiyor  mu  yoksa  sıkıntı  yok  mu  daha  önce de  araştırdım  anlayamadım  tam  olarak 

Şimdi size bir matematik problemi soracağım. Bunun yanıtı 0 çıkıyorsa Allah yok demektir. Yanıt 0'dan farklı çıkıyorsa Allah olabilir. 

AllahVarmı = 0 x (x + y + z + .....)

Siz burada parantez içerisine değerler eklemekle bir şey elde edemezsiniz. Önce sıfırı yoketmeniz lazım. 

Peki buradaki 0 neyi ifade ediyor? En basit ifade ile kuran'ın yanlışlarını. Yani kuran uyduruk bazı ayetlere sahipse herşey külliyen yalan demektir. Yani bunun üzerine kurandaki tartışmayı ileri götürmenin bir anlamı yok. 

Benim yukarıda ifade ettiğim önermenin mantığını onaylıyor musunuz? 

tarihinde EnverPasa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 145
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Şimdi size bir matematik problemi soracağım. Bunun yanıtı 0 çıkıyorsa Allah yok demektir. Yanıt 0'dan farklı çıkıyorsa Allah olabilir. 

AllahVarmı = 0 x (x + y + z + .....)

Siz burada parantez içerisine değerler eklemekle bir şey elde edemezsiniz. Önce sıfırı yoketmeniz lazım. 

Peki buradaki 0 neyi ifade ediyor? En basit ifade ile kuran'ın yanlışlarını. Yani kuran uyduruk bazı ayetlere sahipse herşey külliyen yalan demektir. Yani bunun üzerine kurandaki tartışmayı ileri götürmenin bir anlamı yok. 

Benim yukarıda ifade ettiğim önermenin mantığını onaylıyor musunuz? 

ben zaten  bilimle  1 tane  kesinkes  bütün  yorumlarda  çelişen  ayetleri  koymanizi  bekliyorum. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

ben zaten  bilimle  1 tane  kesinkes  bütün  yorumlarda  çelişen  ayetleri  koymanizi  bekliyorum. 

Açın bakın lütfen, dünyanın ilk evinin Kuran'da Kabe olduğu ifade edilir. 

Bu dünyanın en büyük yalanı. Kabe 3-4 bin yıllık olduğu biliniyor.

12 bin yıllık ev bulundu Şanlıurfa'da. 

Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

3-4 bin  olduğu  nereden  biliniyor 

Bilmiyorum. Bunu bir islamcı iddia etmişti. 

Sizce kaç yaşında? 

Peki devam edeyim. Kuran'a göre Adem pat diye yaratıldı. Sonra Allah ona okumayı öğretti. 

Buna göre biz modern insanlar hiç mağarada yaşamadık. 

Peki mağarada yaşayan bizim uzaktan akrabalarımız olan Homo Neandertaller ile nasıl oluyor da çiftleşmeyi başardık? Ve bu akrabalarımızdan nasıl oluyor da çocuklarımız oldu?? 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, EnverPasa yazdı:

Bilmiyorum. Bunu bir islamcı iddia etmişti. 

Sizce kaç yaşında? 

Peki devam edeyim. Kuran'a göre Adem pat diye yaratıldı. Sonra Allah ona okumayı öğretti. 

Buna göre biz modern insanlar hiç mağarada yaşamadık. 

Peki mağarada yaşayan bizim uzaktan akrabalarımız olan Homo Neandertaller ile nasıl oluyor da çiftleşmeyi başardık? Ve bu akrabalarımızdan nasıl oluyor da çocuklarımız oldu?? 

ben  bilimsel  hata  derken  bizzat  kozmolojik  yönlerden  veya  jeolojik  yönlerden  merak  etmiştim .

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

ben  bilimsel  hata  derken  bizzat  kozmolojik  yönlerden  veya  jeolojik  yönlerden  merak  etmiştim .

Farkeder mi? 

Astrolojik hatalar da var. Güneş ile ay bir yörüngede olduğu ifade ediliyor, günleri hesap edebilmemiz için günleri yarattık diyor falan. . Hatta ingilizce çevrilmiş kurana göre hepsi tek yörüngede dünyanın çevresinde dönüyor.. İngilizce bilen insanlar dalga geçiyorlar bu yanlış diyerek. 

Yahu bu Allah nasıl oldu da izlanda'da gün kavramının olmadığını bilemedi? 

Biz bazı islamcıların yorumlarından güneş doğmasa bile günün aydınlanacağını biliyoruz. Ancak izlandada gece yarısı güneşi batmıyor. 

Jeolojik yönden de yanlış ifade zaten çıkmış ortaya. Konuştuk bu başlık altında. Yani bilim insanları bu yanlış diyorsa bizim daha fazla üzerine tartışmamızın bir anlamı yok. 

Ki Adem yalanının üzerine daha fazla tartışmamızın bir anlamı yok. Herşey apaçık ortada. 

Sitelerde Paylaş

Diyanet İşleri: (15-16) Sizi sarsmaması için yeryüzünde sağlam dağlar; yolunuzu bulmanız için de nehirler, yollar ve nice işaretler meydana getirdi. İnsanlar yıldızlarla da yollarını bulurlar.

Sizi sarsmaması için yeryüzüne sağlam dağlar, yolunuzu bulmanız için ırmakları ve yolları yarattı.

Yani Dünyanın dönmesinin insanları kötü etkilememesi için dağların yaratıldığından bahsediyor ayet. Bu daglar bir nevi denge unsuruymus yani.

Daglarin hicbir sekilde denge islevi yoktur.Kara dedigimiz ve dag dedigimiz yeryüzü olusumlarinin kita hareketine göre alcalip yükseldigini bile bilmiyorsun.Bundan milyon yil önce bu gördügün kitalar ve daglar yoktu.Bundan milyon yillar sonrada baska daglar ve kitalar olacak.Dolaysiyla denge unsuru olamazlar.Zira yillar icinde degisime ugrayip yillar sonra yok oluyorlar ve farkli noktalarda tekrar  olusuyorlar.Bu sürec tamamen "kaotik"sürectir.Kaotik olmasida degiskenligindendir.Bu konuda daha fazla bilgi istiyorsan"Pangea"yazip aratabilirsin.

Enver Pasa aslinda konuyu yeterince aciklamis.Celal hocada bu hatayi düzeltmis dolaysiyla.Galiba ne dedigini anlayamamissiniz hocanin.Egip bükmenin bir manasi yok.

tarihinde Punisher100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

işte  dağlar  olmasa  deprem  olmaz  değil  yer  yüzü  kendi  dengesini  kuramaz  demek  istiyor  

Bu yazdiklariniz fizik bilginizin hic olmadigini gösteriyor.Yukarda daglarin yeryüzünü dengeleme gibi görevi ve özelligi olmadigini acikladim sanirim.Peki bu bahsettigin neyin dengesi?

Kitalar hareket etse bile toplam kütlenin degismedigini anlamissindir umarim.Dünyanin kütlesi ortadayken uzay boyutunda denge diye birsey olmadigini biliyoruz.Bu nasil bir ironidirki veya akil tutulmasi diyelim buna dünyanin dengede oldugunu ve bunu daglarin sagladigini söylüyorsun.Sürekli degisen kaotik bir yapidan nasil bir denge bekleyecegizki?

Dengesizlik kaos entropi evrenin zaten en büyük özellikleri.Önce fizik ögrenin sonra bu kiyaslamalari yapin.Tersinden gittiginiz icin fizigi mantiginiza uydurmaya calisiyorsunuz.

Bu yorumun hic olmadi.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

ben  bilimsel  hata  derken  bizzat  kozmolojik  yönlerden  veya  jeolojik  yönlerden  merak  etmiştim

Aklın iman putuna tutsak olduğu için senin için hiçbir şey değişmeyeceğini biliyorum ama senin bahanenle belki aklı gerçekten sorgulamaya açık kişiler için faydası olur.

İşte ilk anda akla gelen bazı astronomik, jeolojik çelişkiler;

Gök 7 katlıdır. –> Atmosfer 7 katmanlı değildir.

Güneş her akşam kara bir balçığa batar. –> Gece ve gündüz dünyanın dönmesiyle oluşur.

Dünya 4 günde, gök 2 günde yaratılmıştır. –> Dünya 4,5 milyar, evren de 13,5 milyar yaşındadır

Yıldızlar şeytan için atış tanesidir. –> Yıldızlar güneşimiz gibi birer gökcismidir.

Gök yere düşmemesi için tutulur. –> Atmosfer ile uzay “ayrı”dır ve tutulmaya ihtiyaçları yoktur.

Dünyayı döşek gibi yaydık . - > Dünya düz değildir

Yine dağların depremi engelleme gibi bir fonksiyonu yoktur..

Velhasılkelam, kuran dünyanın düz bir şekilde yayıldığını, Gökyüzünün düz bir sayfa kağıdı gibi dürülebileceğini, Göklerin (veya evrenin) yükseltildiğini, Güneşin doğduğu ve battığı “belirli iki nokta” olduğunu ve En doğu vede en batı arasında kalan yerin “en büyük uzaklık” olduğunu anlatmaktadır.

Bütün bu anlatımlar küre şeklinde bir Dünyada ve günümüz astronomi bilminin ortaya koyduğu Evren gerçekleri ile açıklamak mümkün değildir.

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, EnverPasa yazdı:

Bir güney kore içkisi olan Soju'yu biraz fazla kaçırmışım. Bu nedenle yukarıda müslümanlığa geçme ihtimalim ile ilgili ifadelerimi görmezden geliniz lütfen. 

işte bilimin cevabı: 

https://spacemath.gsfc.nasa.gov/earth/6Page58.pdf

(ilk kez başlıyanlar için ) şarap ne kadar içilirse çarpar ve   bağımlı olma riski ne kadardır ? 

link ingilizce,meali mümkün mü ?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

(ilk kez başlıyanlar için ) şarap ne kadar içilirse çarpar ve   bağımlı olma riski ne kadardır ? 

link ingilizce,meali mümkün mü ?

şarapla ilgili hafif bir içki olduğunu, yemek yanında güzel gittiğini ve bağımlılık yapmadığını biliyorum. 

PDF içindeki 2. sayfayı açın. Bir çizelge var. Çizelgede bir yılda kaç gün olduğunu ve bir günün kaç saatten oluştuğunu ifade ediyor. 

Mesela Middle Cambrian zamanlarında yani 510milyon yıl önce bir yılın 424 günden oluştuğu ve bir gün 20.7 saat sürdüğü ifade ediliyor. 

Sitelerde Paylaş

ENBİYÂ-31: İnsanları sarsmaması için yerin üstüne SABİT DAĞLAR  yerleştirdik. 

bunu aklınızda tutun : SABİT DAĞLAR

DAĞLARı görürsün, onları hareketsiz sanırsın. Halbuki onlar bulutların geçişi gibi HAREKET EDERLER  ’(Neml Suresi,88.Ayet)

bir şey  hem SABİT hemde nasıl HAREKET  edebilir ?

daha doğrusu şöyle sorayım : dağlar hem  SABİT hemde nasıl HAREKET ediyor olabilir ? 

örnek : gemiyle yolculuk yapıyorsunuz. size desem ki : sen sabitsin .

Bana : ''evet haklısın  ben sabitim'' dersiniz.  

sonra size şöyle desem : siz  sabit  gözüksenizde aslında  hareket ediyorsunuz.

sizde dersiniz ki : evet, çünkü gemi hareket ediyor.dolayısı ile bende hareket ediyorum.

sonuç : siz SABİTSİNİZ ,aynı zamanda (Sabit göründüğünüz halde) HAREKET HALİNDESİNİZ.

cevabınız şu olur : EVET..haklısınız ,ben SABİTİM,çünkü OTURUYORUM.Fakat GEMİ HAREKET HALİNDE OLDUĞU İÇİNDE BENDE HAREKET EDİYORUM . 

sonuç: GEMİDEKİ BİR İNSAN SİZE BAKIP SABİT,DURAĞAN ,HAREKETSİZ OLDUĞUNUZU SÖYLESE DE , KARADA Kİ İNSANLAR SİZİN HAREKET ETTİĞİNİZİ SÖYLEYECEKLERDİR.

evet ,bizim bakış açımıza göre dağlar sabit.

DAĞLARı görürsün, onları hareketsiz sanırsın. Halbuki onlar bulutların geçişi gibi HAREKET EDERLER  ’(Neml Suresi,88.Ayet)

evet,kıtaların hareket ettiğini farkeden,takip eden için dağlar da hareketlidir.

soru : teşhisim doğruysa,1400 sene önce bu bilinebilir miydi ? 

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

bunu aklınızda tutun : SABİT DAĞLAR

bir şey  hem SABİT hemde nasıl HAREKET  edebilir ?

daha doğrusu şöyle sorayım : dağlar hem  SABİT hemde nasıl HAREKET ediyor olabilir ? 

örnek : gemiyle yolculuk yapıyorsunuz. size desem ki : sen sabitsin .

Bana : ''evet haklısın  ben sabitim'' dersiniz.  

sonra size şöyle desem : siz  sabit  gözüksenizde aslında  hareket ediyorsunuz.

sizde dersiniz ki : evet, çünkü gemi hareket ediyor.dolayısı ile bende hareket ediyorum.

sonuç : siz SABİTSİNİZ ,aynı zamanda (Sabit göründüğünüz halde) HAREKET HALİNDESİNİZ.

cevabınız şu olur : EVET..haklısınız ,ben SABİTİM,çünkü OTURUYORUM.Fakat GEMİ HAREKET HALİNDE OLDUĞU İÇİNDE BENDE HAREKET EDİYORUM . 

sonuç: GEMİDEKİ BİR İNSAN SİZE BAKIP SABİT,DURAĞAN ,HAREKETSİZ OLDUĞUNUZU SÖYLESE DE , KARADA Kİ İNSANLAR SİZİN HAREKET ETTİĞİNİZİ SÖYLEYECEKLERDİR.

evet ,bizim bakış açımıza göre dağlar sabit.

evet,kıtaların hareket ettiğini farkeden,takip eden için dağlar da hareketlidir.

“Bulutlar gibi” diyor! Bulut nasıl hareket ediyor dağılıyor yok oluyor başka yerde oluşuyor. Kuantum fiziğimçnde “gözlemci gözlenen arasında bağ vardır sen dağ bakmadığın zaman. o dağ bulut gibi hareket eder bir hayaldir anlatabildim mi? İyi akşamlar

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Hurma yazdı:

“Bulutlar gibi” diyor! Bulut nasıl hareket ediyor dağılıyor yok oluyor başka yerde oluşuyor. Kuantum fiziğimçnde “gözlemci gözlenen arasında bağ vardır sen dağ bakmadığın zaman. o dağ bulut gibi hareket eder bir hayaldir anlatabildim mi? İyi akşamlar

biz bulutlara hem sabit hemde hareketli demiyoruz.hareketli diyoruz.çünkü bulutlar sabit değil.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Ebu Kafir yazdı:

Aklın iman putuna tutsak olduğu için senin için hiçbir şey değişmeyeceğini biliyorum ama senin bahanenle belki aklı gerçekten sorgulamaya açık kişiler için faydası olur.

İşte ilk anda akla gelen bazı astronomik, jeolojik çelişkiler;

Gök 7 katlıdır. –> Atmosfer 7 katmanlı değildir.

Güneş her akştam kara bir balçığa batar. –> Gece ve gündüz dünyanın dönmesiyle oluşur.

Dünya 4 günde, gök 2 günde yaratılmıştır. –> Dünya 4,5 milyar, evren de 13,5 milyar yaşındadır

Yıldızlar şeytan için atış tanesidir. –> Yıldızlar güneşimiz gibi birer gökcismidir.

Gök yere düşmemesi için tutulur. –> Atmosfer ile uzay “ayrı”dır ve tutulmaya ihtiyaçları yoktur.

Dünyayı döşek gibi yaydık . - > Dünya düz değildir

Yine dağların depremi engelleme gibi bir fonksiyonu yoktur..

Velhasılkelam, kuran dünyanın düz bir şekilde yayıldığını, Gökyüzünün düz bir sayfa kağıdı gibi dürülebileceğini, Göklerin (veya evrenin) yükseltildiğini, Güneşin doğduğu ve battığı “belirli iki nokta” olduğunu ve En doğu vede en batı arasında kalan yerin “en büyük uzaklık” olduğunu anlatmaktadır.

Bütün bu anlatımlar küre şeklinde bir Dünyada ve günümüz astronomi bilminin ortaya koyduğu Evren gerçekleri ile açıklamak mümkün değildir.

Gök 7 katlıdır. –> Hayır Semavat (uzaylar) 7 tanedir

Güneş her akştam kara bir balçığa batar. –> o bir astronomik terimdir yoksa sen kara delik (g deliği mi sandın)

Gece ve gündüz dünyanın dönmesiyle oluşur. — > evet (ayet Güneş ay Gece gündüz herbiri bir felekte yüzmektedir) gece ve gündüzün güneşin hareketi dışında yörüngesi var diyor o halde dünya dönüyor demektir

Dünya 4 günde, gök 2 günde yaratılmıştır. –> hayır Yalan ayette semayı arzı yarattık sonra semavatı (uzayı) 2 günde yediye çıkartık der

Yıldızlar şeytan için atış tanesidir. –> Yıldızlar güneşimiz gibi birer gökcismidir. —> “Allah semavat ve arzın nurudur” kapkaranlık uzay aydınlatılacak güneş ve yıldızların ışığı kandil gibi kalıcak. Böyle bir teknolojide “Yıldız savaşları olucak o savaşta islam düşmalarına yıldızlar taş gibi atılacaktır” kuranın verdiği habere göre bugünlü bilim çok geridedir haahahahha

Gök yere düşmemesi için tutulur. –> Atmosfer ile uzay “ayrı”dır ve tutulmaya ihtiyaçları yoktur. —> güneşten milyonlarca kat yıldızın küçülüp yumruk kadar olup patlatığına inanıyorsunda semavatların arza düşeceğine neden inanmıyorsun muhahahaha

Dünyayı döşek gibi yaydık . - > Dünya düz değildir-  döşek gibi yaydık demek dünya düz demek değildir. Nokta

Sitelerde Paylaş
50 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

biz bulutlara hem sabit hemde hareketli demiyoruz.hareketli diyoruz.çünkü bulutlar sabit değil.

Enbiya 30-31 de “semadan koparıp ayırdığımız ve üzerine sudan kendilerine hayat verdiğimiz insanların Arz hareketiyle sarsılarak muzdarib olmaması için toprakları tahkim ettik, dağları yarattık der sabit zelzele depremden zerre bahsetmez

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, Hurma yazdı:

Enbiya 30-31 de “semadan koparıp ayırdığımız ve üzerine sudan kendilerine hayat verdiğimiz insanların Arz hareketiyle sarsılarak muzdarib olmaması için toprakları tahkim ettik, dağları yarattık der sabit zelzele depremden zerre bahsetmez

Hint kutsal metinlerinde dünyanın hareket ettiğinden bahsedilir.ve bu metinlerde mucize diyebileceğimiz daha pek çok şey vardır

" Deizm: Hindu Metinlerinde Gerçekten Mucizeler Var mı ?" başlığı altında bunları bulmak mümkün.

Kıtaların hareketinden de bahsedilmiş mi bilemem ama Hareket eden dünyada dağların da hareket ettiğini söylemek ne kadar mümkün ?

"Modern Bilimin Antik Kökenleri" başlığınada göz atılabilir.

Kur'an' da mucize vardır demek için " mucize " denilebilecek bilgilerden daha önce bahsedilmiş mi araştırmak gerek.aksi takdirde mucize aramak boş bir iddia olur.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Hurma yazdı:

Gök 7 katlıdır. –> Hayır Semavat (uzaylar) 7 tanedir

Güneş her akştam kara bir balçığa batar. –> o bir astronomik terimdir yoksa sen kara delik (g deliği mi sandın)

Gece ve gündüz dünyanın dönmesiyle oluşur. — > evet (ayet Güneş ay Gece gündüz herbiri bir felekte yüzmektedir) gece ve gündüzün güneşin hareketi dışında yörüngesi var diyor o halde dünya dönüyor demektir

Dünya 4 günde, gök 2 günde yaratılmıştır. –> hayır Yalan ayette semayı arzı yarattık sonra semavatı (uzayı) 2 günde yediye çıkartık der

Yıldızlar şeytan için atış tanesidir. –> Yıldızlar güneşimiz gibi birer gökcismidir. —> “Allah semavat ve arzın nurudur” kapkaranlık uzay aydınlatılacak güneş ve yıldızların ışığı kandil gibi kalıcak. Böyle bir teknolojide “Yıldız savaşları olucak o savaşta islam düşmalarına yıldızlar taş gibi atılacaktır” kuranın verdiği habere göre bugünlü bilim çok geridedir haahahahha

Gök yere düşmemesi için tutulur. –> Atmosfer ile uzay “ayrı”dır ve tutulmaya ihtiyaçları yoktur. —> güneşten milyonlarca kat yıldızın küçülüp yumruk kadar olup patlatığına inanıyorsunda semavatların arza düşeceğine neden inanmıyorsun muhahahaha

Dünyayı döşek gibi yaydık . - > Dünya düz değildir-  döşek gibi yaydık demek dünya düz demek değildir. Nokta

Trollüğün hakkını veriyorsun..

586b5fb49d970.png

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...