Jump to content

Celal Şengör”ün Nahl 15 yalanı

Recommended Posts

17 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

Trollüğün hakkını veriyorsun..

586b5fb49d970.png

Troll Hıristiyanlık dünyasının uydurduğu hayal ürünüdür. Ben çok defa tesadüf etmişimdir, Hıristiyanların dinlerini gizleyip İslam aleyhinde yazılar yazdıklarını. Bunlar etten kandan kemikten tanrı kabul ettip, yiyip içip abdest alan bir tanrıya inandıkları için müslümanlar karşısında daha baştan alay konusu olacaklarını bildiklerinden alay korkusunda dinlerini gizleme yoluna gitmişlerdir.

hahahaha neyse Troll ilah-ı mechule :Ddd  tapan hıristiyanaların uydurduğu bir mechuldür. Zavallı hıristiyanlar

Sitelerde Paylaş
  • İleti 145
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

11 saat önce, Hurma yazdı:

Troll Hıristiyanlık dünyasının uydurduğu hayal ürünüdür. Ben çok defa tesadüf etmişimdir, Hıristiyanların dinlerini gizleyip İslam aleyhinde yazılar yazdıklarını. Bunlar etten kandan kemikten tanrı kabul ettip, yiyip içip abdest alan bir tanrıya inandıkları için müslümanlar karşısında daha baştan alay konusu olacaklarını bildiklerinden alay korkusunda dinlerini gizleme yoluna gitmişlerdir.

hahahaha neyse Troll ilah-ı mechule :Ddd  tapan hıristiyanaların uydurduğu bir mechuldür. Zavallı hıristiyanlar

O dediğini kendine güvenmeyen insan yapar.

Bir hristiyan için inancından dolayı hakaret yemek onurdur ,İncil'de müjdelenlerden olur,ahiretteki mertebesi yükselir. Bu yuzden dindar bir hristiyan kendini,inancını gizlemez.

İsa  inancından dolayı utanç duyanların ,bu yüzden inancını inkar edenlerin imanlarının kabul edilmeyeceğini söyler.

Utancından dolayı inancını gizleyen bir hristiyan sadece kendini aldatıyor demektir.

İslam İncil'e göre lanetlenmiş bir dindir.İslamın ilk devirlerinde Cemel,siffin savaşı gibi pekçok savaşta cennetli dediğiniz sahabeler birbirini katletmiştir,hemde "müminler ancak kardeştir"ayetine rağmen..muslumanlar için de bunlar açıklanamaz utanç verici olaylardır..bu yüzden üzerini sıvamaya,bu savaşları ,katliamları hikmetli göstermeye çalışırlar..şu anda imamı rabbaninin "mektubat"kitabını okuyorum,ordada bu savaşların sebebinin halife Osmanın şehit edilmesi ve katillerinin kısasının geciktirilmesidir diyor.halbuki iktidar savaşından başka bir şey değil.bunu utançlarından dolayı gizliyorlar.hangi muslumana sorarsan sor (belki buna sende dahilsin) bu savaşlarda hikmet arar...hristiyanlara laf atacağına önce islam tarihindeki bu ayıbı düzeltin.

Hristiyana göre bu savaşların,katliamların nedeni bellidir  İncil'de ki lanet tutmuştur.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Hurma yazdı:

Gök toplamda 9 kat, 8. kat Allah ile diğer katlar arasında bir tampon görevi görüyor. 9 kat ise Allah tahtında ve Levh-i Mahfuz bulunuyor. (Sümerlerde de aynı fikir var)

Hristiyanlarda da yaradan tahtında. 

Eski fıkıh kitaplarında geçerliydi bu. Kaçak kurslarda, tekkelerde ve yeni açılan sayısı her gün artan medreselerde hala öğretilir.

Meleklerin nasıl yaratıldığı Kur'anda açık. Dörder beşer kanatlı. Vahiy iniyor, cebrail gökten geliyor, İbrahim'e koç gökten iniyor, peygamber miraçta göğe yükseliyor. Allah suretini

nur olarak gökte gösteriyor.

Yeri ve gökleri yaratan Allah deniyor. Yerde 7 kat. Dünyanın geçmişi ise 7000 yıl olarak tahmin ediliyordu. Şu anda siyasi İslamın hükum

sürdüğü ülkelerde ve ağır Hristiyanlarda hala 7000 yıl kabul edilir.

Dağların yeri sarsmamasının sebebi ise, Dünya'nın düzlüğü düşünüldüğünde(ne kadar zorlasanızda çeperinden çıkamazsınız deniyor Kur'anda), ağırlığı dengelemesi. 

Deprem ise ağırlık dengesinin bozulması sonucu oluşuyor varsayılıyordu. Halbuki çok çok çok yıllar önceki bilimsel veriler dini düzenleyen kişiler tarafından yoksayılmış.

Hakim oğlu Mervan döneminden önce asıl mushaftaki bilgileri ben daha çok merak ediyorum. Kendisi mushafı yakmasının sebebi olarak "karışıklığa sebep olmamak" demiş.

Şimdi dinden çıkma sebebim olan şeye gelelim:

Şuraya dikkat: Yıldızlar, yer ile ay arasında şeytana atılmalık taşlar olarak tasvir edilmiş. Bir kere yıldızlar ile ayın uzaklığını kıyaslamak biraz komik ama yıldız kaydı sözünün burada meteorlarla yıldızların karıştırıldığı ve aslında meteorların şeytana atılmalık taşlar olarak belirtildiğini anlamamıza yardımcı oluyor. Böylece şeytana atılan taşların meteorlar olduğunu anlıyoruz, dolayısıyla yıldızların(meteorların) belki de çok sıcak olduğu için üzerinde bir yaşam olduğu da düşünülmüyordu.

tarihinde emretemelkuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu arada gök 9 kat demiştim, bunlardan en yüksek 2 kat 7000 yıllık yaratılış içinde sayılmaz. Çünkü bu katlar yaratılıştan önce zaten vardı.

Yani Allah bu 2 kat içerisine sıkıştırılmıştır. Öyleyse, Allah'a suret biçen başlı başına İslamın kendisidir. Ben koskoca yaradanın böyle

komik bir kitap "İNDİRDİĞİNİ" zannetmiyorum. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

O dediğini kendine güvenmeyen insan yapar.

Bir hristiyan için inancından dolayı hakaret yemek onurdur ,İncil'de müjdelenlerden olur,ahiretteki mertebesi yükselir. Bu yuzden dindar bir hristiyan kendini,inancını gizlemez.

İsa  inancından dolayı utanç duyanların ,bu yüzden inancını inkar edenlerin imanlarının kabul edilmeyeceğini söyler.

Utancından dolayı inancını gizleyen bir hristiyan sadece kendini aldatıyor demektir.

İslam İncil'e göre lanetlenmiş bir dindir.İslamın ilk devirlerinde Cemel,siffin savaşı gibi pekçok savaşta cennetli dediğiniz sahabeler birbirini katletmiştir,hemde "müminler ancak kardeştir"ayetine rağmen..muslumanlar için de bunlar açıklanamaz utanç verici olaylardır..bu yüzden üzerini sıvamaya,bu savaşları ,katliamları hikmetli göstermeye çalışırlar..şu anda imamı rabbaninin "mektubat"kitabını okuyorum,ordada bu savaşların sebebinin halife Osmanın şehit edilmesi ve katillerinin kısasının geciktirilmesidir diyor.halbuki iktidar savaşından başka bir şey değil.bunu utançlarından dolayı gizliyorlar.hangi muslumana sorarsan sor (belki buna sende dahilsin) bu savaşlarda hikmet arar...hristiyanlara laf atacağına önce islam tarihindeki bu ayıbı düzeltin.

Hristiyana göre bu savaşların,katliamların nedeni bellidir  İncil'de ki lanet tutmuştur.

Allah Allah! O nasıl lanet ki o tarihlerde ve ondan sonra gelen 800 sene boyunca müslümanlar Hıristiyanları hep yenmiş ??

hele hele ne güzel lanetmiş ki Muhammediler 1500 yıllık hıristiyan bizans imparatorluğunun ağzına sıçmışlar ?lanete bak sen ?kostantanniye Muhammeddilerin olmuş Hıristiyanlık hüngür hüngür ağlamışlar

Sen lanet ettiğine emin misin?

Bak Kostantaniye Hâlâ Muhammedilerindir, Türk askerine Mehmetçik denir ki sözlüğe bak Muhammedçik demektir. 

Hıristiyanların Atomu var milyarları var uzaya çıkar. Ama kostantaniye Hâlâ Muhammedilerindir hahahhahahah sen lanetin işe yaradığına emin misin? Hahahahahah

Lanet diyorsun da hiçte öyle olmadığı kuranda yazar 

Hazreti Aişenin, Hazreti Aliye karşı çıkacağı kuranda belirtilmiştir bu bir mucizedir 

Tahrim 4: Eğer Allaha tevbe ederseniz ne iyi, çünkü ikinizin de (Aişe ve hafza) kalbleriniz eğildi, yok eğer ona karşı tezahüre kalkışırsanız haberiniz olsunki Allah onun mevlâsı, hem Cibrîl ve mü'minlerin salihi, onun arkasından da meleklerde arka çıkar (büyük bir orduyla)”

Allahın Hazreti Aişeye karşı olan bu büyük orantısız tepkisi o gün anlaşılmamıştı

Meğer Cemel vakasındaki orduyu azameti kasdediyorlarmış?

Kur’anı da şahıslar kağıtlar kalemler değil zamanlar tefsir eder zamanlar! Hahahaha

Tahrim 5 Eğer o sizi boşarsa, Rabbi ona, sizden daha hayırlı eşler verebilir.

Hadisi şerif: “Ya Ali ezvacı tahiratım senin elindedir beni istediğin zevcemde boşayabilirsin”

Hazreti Ali, cemel vakasında Hazreti Aişeye bu hadisi şerifi hatırlatıp “Ya Aişe boşayım mı şimdi seni Peygamberden” diyince bir türlü devesinden inmeyip teslim olmayan Hazreti Aişe devesinde inip defalarca özür dileyip teslim olmuştur. O yüzden bu olaya cemel vakası (deve vakası) denir.

Bu hiçte lanet değil bir mucizedir Kuran bunun böyle olacağını haber vermiştir

Din bilmez kuran bilmez gelmiş konuşuyor ahırı ahırı ahırı hahah

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Hurma yazdı:

Allah Allah! O nasıl lanet ki o tarihlerde ve ondan sonra gelen 800 sene boyunca müslümanlar Hıristiyanları hep yenmiş ??

hele hele ne güzel lanetmiş ki Muhammediler 1500 yıllık hıristiyan bizans imparatorluğunun ağzına sıçmışlar ?lanete bak sen ?kostantanniye Muhammeddilerin olmuş Hıristiyanlık hüngür hüngür ağlamışlar

Bak Kostantaniye Hâlâ Muhammedilerindir, Türk askerine Mehmetçik denir ki sözlüğe bak Muhammedçik demektir. 

Hıristiyanların Atomu var milyarları var uzaya çıkar. Ama kostantaniye Hâlâ Muhammedilerindir hahahhahahah sen lanetin işe yaradığına emin misin? Hahahahahah

Bizansı zora düşüren 1. Haçlı Seferidir. Doğu kilisesinin Batı kilisesinden ayrılması sonucu haçlılar Konsantinapolis'e saldırdılar, şehrin tüm birikimi yağmalandı, aydınları ve yöneticileri ise öldürüldü. Fatih Sultan Mehmet, İslami bir çılgın, bir Muhammedi, bir deli fişek değildir, ona biçilen bu sıfatlar çok sonra bu olayla övünmek için müslümanlar tarafından dillendirildi. Vizyonik bir gençtir ve çok kaliteli bir organizasyon adamıdır, aynı zamanda hristiyan olduğunu da düşünüyorum. Şahsi olarak ilk defa görüyorum ama yazım tarzından tüm sosyokültürel seviyeni çıkardım Fatih bunu görse emin ol şehri almazdı, gidip intihar ederdi. 

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Hurma yazdı:

Ek olarak Osmanlı ilk dışa borçlanmasını 1600'lü yıllarla beraber yaptı. Küçük şehirleri ve kaleleri kolayca alabildiyse de Viyana gibi büyük şehirlerde tökezledi. Fetih sadece gayrimüslimlere yapılmazdı; örneğin İran'ı çok almak istediyse de alamadı. Gerileme diye adlandırdığımız dönemde de bol miktarda toprak kaybı var. Dinler arası çekişme ancak basit dindarların işi, yapışmış bok gibisiniz aynı ben nasıl bu kadar sene müslüman oldum bilmiyorum :D.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, emretemelkuran yazdı:

Bizansı zora düşüren 1. Haçlı Seferidir. Doğu kilisesinin Batı kilisesinden ayrılması sonucu haçlılar Konsantinapolis'e saldırdılar, şehrin tüm birikimi yağmalandı, aydınları ve yöneticileri ise öldürüldü. Fatih Sultan Mehmet, İslami bir çılgın, bir Muhammedi, bir deli fişek değildir, ona biçilen bu sıfatlar çok sonra bu olayla övünmek için müslümanlar tarafından dillendirildi. Vizyonik bir gençtir ve çok kaliteli bir organizasyon adamıdır, aynı zamanda hristiyan olduğunu da düşünüyorum. Şahsi olarak ilk defa görüyorum ama yazım tarzından tüm sosyokültürel seviyeni çıkardım Fatih bunu görse emin ol şehri almazdı, gidip intihar ederdi. 

O zaman Hazreti Ömer’e de Hıristiyan de! Hahahah

malum ya hazreti Ömer “Ey papaz efendi ben eğer bir adım daha içeride namaz kılarsam müslümanlar ilerdr Ömer burada namaz kıldı bu buranın Cami olmasına bir işarettir der kilisenizi camiye çevirir huzurunuz bozulur “demiştir

o halde fatih gib Ömerde Hıristiyandır muhahahah

yahu sen ancak kendin gibi cahillere bunları anlat. Fatihin hıristiyanlığa bahşetmiş olduğu imtiyazlar kendisininin vediği atiyeler değil inanmış olduğu dinin İslamın emriydi. Başka türlü hareket edemezdi.

kostantaniye isminide kaldırmayışı

“Kostantaniye muhakkak feth olunacak onu feth eden komutan ne güzel komutandır” emrindeki komutana mazhar olduğunun zevkini duymak tatmak ilan etmrk içindir hıristiyanlığa meyil değil

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Hurma yazdı:

O zaman Hazreti Ömer’e de Hıristiyan de! Hahahah

malum ya hazreti Ömer “Ey papaz efendi ben eğer bir adım daha içeride namaz kılarsam müslümanlar ilerdr Ömer burada namaz kıldı bu buranın Cami olmasına bir işarettir der kilisenizi camiye çevirir huzurunuz bozulur “demiştir

o halde fatih gib Ömerde Hıristiyandır muhahahah

yahu sen ancak kendin gibi cahillere bunları anlat. Fatihin hıristiyanlığa bahşetmiş olduğu imtiyazlar kendisininin vediği atiyeler değil inanmış olduğu dinin İslamın emriydi. Başka türlü hareket edemezdi.

kostantaniye isminide kaldırmayışı

“Kostantaniye muhakkak feth olunacak onu feth eden komutan ne güzel komutandır” emrindeki komutana mazhar olduğunun zevkini duymak tatmak ilan etmrk içindir hıristiyanlığa meyil değil

Fatih'in Ağzından Fatih,

Galata’yı gören gönlünü Firdevs Cennet Bahçesine bağlamaz
Gönlü ihya eden o Ulu’yu (başkanı) gören başka bir Ulu’nun ismini asla anmaz.
Bir Hıristiyan aksanlı(şiveli) Hz İsa’yı gördüm onda ki
Hz İsa’yı görenin dudakları Hz İsa’nın diri olduğuna şahadet eder.
Aklın dinini ve imanını nasıl korusun! 
O Hıristiyan’ı gören tüm Müslümanlar kâfir olur.
Nebi’nin (Hz İsa’nın) o içtiğini içenler Kevser’i (Ehli Beyti) anmaz olur.
Onun olduğu o kiliseye varan Mescide gitmez olur.
Belindeki Hıristiyan kuşağını, boynundaki haçı gören; 
Bir Hıristiyan kafir olduğunu bilirdi Avniya.(Avniya: Fatih’in mahlası) 

Resim sanatına ilgili bir insandı. Bir de şu "Ğ" harfi ile "Y" harfinin kullanımını öğrenelim lütfen. :D

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, emretemelkuran yazdı:

Ek olarak Osmanlı ilk dışa borçlanmasını 1600'lü yıllarla beraber yaptı. Küçük şehirleri ve kaleleri kolayca alabildiyse de Viyana gibi büyük şehirlerde tökezledi. Fetih sadece gayrimüslimlere yapılmazdı; örneğin İran'ı çok almak istediyse de alamadı. Gerileme diye adlandırdığımız dönemde de bol miktarda toprak kaybı var. Dinler arası çekişme ancak basit dindarların işi, yapışmış bok gibisiniz aynı ben nasıl bu kadar sene müslüman oldum bilmiyorum :D.

Kanuni sultan Süleymanın sohbettine gittiği büyük evliyaya nasıl efendim getirdiğimiz (kardelen vs) sulardan memnun musunuz diyince “getirdiği pisliği bu suyu temizlemez” demiö suratına kapıyo çarpmıştır. Evet osmanlı kanuniden sonra gerilemiş! Getirdiği pislik batı taklitliği yüzünden Türk milletinde kimliğinde islam yazdığı halde islam hor bakan geri kafalı gören bireyler yetiştmiştir. İşte o Kanuni değil viyana bir mahalle bilr feth edemezdi

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Hurma yazdı:

Kanuni sultan Süleymanın sohbettine gittiği büyük evliyaya nasıl efendim getirdiğimiz (kardelen vs) sulardan memnun musunuz diyince “getirdiği pisliği bu suyu temizlemez” demiö suratına kapıyo çarpmıştır. Evet osmanlı kanuniden sonra gerilemiş! Getirdiği pislik batı taklitliği yüzünden Türk milletinde kimliğinde islam yazdığı halde islam hor bakan geri kafalı gören bireyler yetiştmiştir. İşte o Kanuni değil viyana bir mahalle bilr feth edemezdi

Hangi tarikattansın Nakş-i bendi mi İsmailağa mı? Klavyeden Dünya'ya hükmediyorsun maşallah. Bir de bu din-kimlik işi çok zorlar seni :D Müslüman olmayanlarımız da boldur. 

Benim üzüntüm çok, şu Dünya insanına üzülüyorum. Senin gibi ayrımcı - nefretçi , sosyokültürel seviyesi edebi adabı olmayan o kadar velet var ki. Bu zerre kadar bi hakaret değil üzüntümün kaynağını yazma gereği duydum. Din diyanet insanları bu hale getiriyor işte. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Hurma yazdı:

Tahrim 4: Eğer Allaha tevbe ederseniz ne iyi, çünkü ikinizin de (Aişe ve hafza) kalbleriniz eğildi, yok eğer ona karşı tezahüre kalkışırsanız haberiniz olsunki Allah onun mevlâsı, hem Cibrîl ve mü'minlerin salihi, onun arkasından da meleklerde arka çıkar (büyük bir orduyla)”

hafza da mı savaşa katıldı ? 

ayette isim verilmemiş.ve birden fazla kişiden(peygamber hanımından)bahsedilmiş. cemel savaşını sadece  ayşe yapmadı mı ? 

madem verilmemiş,ayette bahsedilenin ayşe olduğundan nasıl eminsin ? 

h.z.muhammed in bir tane mi eşi vardı ? kaç tane eşi vardı ? bu ayet hangi eşlerinden bahsetmiş olabilir ? ayşe ve hafza dan bahsettiğini nerden biliyorsun ? rivayetlerin doğruluğuna delilin ne ? delilin olsada bu sadece müslümanları ilgilendirir.islama inanmayan biri için delillerinin bir anlamı yok. tartışmasız tarihi veriler lazım..

kurana inanmıyan için bu ayetler savaştan sonra yazılmış olabilir,kurana sonradan eklenmiş olabilir.sonradan eklenmediğini  kurana inanmayan birine kanıtlayabilirmisin ?

büyük harfle niye yazıyorsun.  ne bu heyecan ? 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Hurma yazdı:

osmanlı avrupaya gelince tıkandı..niye ? avrupayı  müslüman yapmak istemediğinden mi ? rusyayı niye ele geçiremedi ? 

o küfrettiğin hristİyanlar,moğol istilasından kaçan müslümanlara kucak açtı.aç biraz tarih oku.

kuran ayetini görmezden geliyorsun :

''MÂİDE-82: İnsanların içinde iman edenlere düşmanlıkta en katı olanların yahudilerle müşrikler olduğunu görürsün. İman edenlere sevgi bakımından en yakın olanların ise 'biz hıristiyanlarız' diyenler olduklarını görürsün. Bu onların içinde bilginlerin, rahiblerin bulunması ve onların büyüklenmemeleri sebebiyledir.''

İncil kuranı lanetlemiştir  .işte delil  :

''

Bakara Suresi, 25. ayet: (Ey Muhammed) iman edip salih amellerde bulunanları MÜJDELE .
  • Bakara Suresi, 97. ayet: De ki: "Cibril'e kim düşman ise, (bilsin ki) gerçekten onu (Kitabı), Allah'ın izniyle kendinden öncekileri doğrulayıcı ve mü'minler için hidayet ve MÜJDE verici olarak senin kalbine indiren O'dur.
  •  
  • Bakara Suresi, 119. ayet: Şüphesiz Biz seni bir MÜJDECİ ve bir uyarıcı olarak, hak (Kur'an) ile gönderdik. Sen cehennemin halkından sorumlu tutulmayacaksın.

Galatyalılar 1

8 İster biz, ister GÖKTEN BİR MELEK   size bildirdiğimize ters düşen bir  MÜJDE bildirirse   LANET OLSUN  ona! (YC2009)
 (GÖKTEN BİR MELEK : CEBRAİL ?)
9 Daha önce söylediğimizi şimdi yine söylüyorum: BİR KİMSE size kabul ettiğinize ters düşen bir MÜJDE bildirirse ,  ,ONA LANET OLSUN!  (YC2009)
(BİR KİMSE :MUHAMMED?)

(BAK İNCİL 600 SENE SONRA OLACAKLARI BİLMİŞ )

İsa Ölüp Dirileceğini Önceden Bildiriyor

21  Bundan sonra İsa, kendisinin Yeruşalim’e gitmesi, ileri gelenler, başkâhinler ve din bilginlerinin elinden çok  Acı çekmesi,öldürülmesi ve üçüncü gün dirilmesi gerektiğini  öğrencilerine anlatmaya başladı  .

22 Bunun üzerine Petrus O’nu bir kenara çekip azarlamaya başladı. “Tanrı korusun,Rab! senin başına asla böyle bir şey gelmeyecek! ” dedi.

23 Ama İsa Petrus’a dönüp, “Çekil önümden ŞEYTAN!  ” dedi, “Bana engel oluyorsun. Düşüncelerin Tanrı'ya değil,İNSANA ÖZGÜDÜR  .”

KUR'AN NE DİYOR :

NİSÂ-157: 'Mesih’i, Meryem’in oğlu Îsâ’yı, Allah’ın Rasulünü biz öldürdük' demeleri sebebiyle kalplerini mühürledik. Halbuki onlar ONU ÖLDÜRMEDİLER,ONU ÇARMIHA DA GERMEDİLER  .

(BUNA  GÖRE KUR'AN İNSAN SÖZÜDÜR VE ŞEYTAN ESERİDİR )

Yuhanna 10

30 BEN VE BABA BİRİZ .”(Yuhanna 10:26

(Kur'an da :  ''Ey Muhammed De Ki : ALLAH VE BEN BİRİZ '' denseydi tepkiniz ne olurdu  ? )

8 Filipus, “Ya Rab,  BİZE BABA'YI GÖSTER,BU BİZE YETER ” dedi.
(YC2009)
9 İSA, “Filipus” dedi, “Bunca zamandır sizinle birlikteyim. BENİ DAHA TANIMADIN MI ? BENİ GÖRMÜŞ OLAN,BABA'YI GÖRMÜŞTÜR.SEN NASIL ''BABA'YI GÖSTER '' DİYORSUN ?  

Matta 2

11 Eve girip çocuğu annesi Meryem’le birlikte görünce yere kapanarak O’na tapındılar . Hazinelerini açıp O’na armağan olarak altın, günnük ve mür sundular. (YC2009)

Matta 14

33 Teknedekiler, “Sen gerçekten Tanrı’nın Oğlu’sun” diyerek O’na tapındılar .
(YC2009)

Matta 28

9 İsa ansızın karşılarına çıktı, “Selam!” dedi. Yaklaşıp İsa’nın ayaklarına sarılarak O’na tapındılar . (YC2009)
17 İsa’yı gördükleri zaman O’na tapındılar . Ama bazıları kuşku içindeydi. (YC2009)

Luka 24

52 Öğrencileri O’na tapındılar  ve büyük sevinç içinde Yeruşalim’e döndüler. (YC2009)

(İSA'YA TAPINIYORLAR.)

(kur'an'da Muhammed'e tapınsalardı tepkiniz ne olurdu ?)

İncil'e göre kime tapınılmalı ? :

8 Bunları işiten ve gören ben Yuhanna’yım. İşitip gördüğümde bunları bana gösteren meleğe tapmak için ayaklarına kapandım. 9 Ama o bana, “Sakın yapma!” dedi, “Ben senin, peygamber kardeşlerin ve bu kitabın sözlerine uyanlar gibi bir Tanrı kuluyum. Tanrı'ya tap! 

Kur'an ne diyor

.MÂİDE-17: Andolsun, " TANRI,MERYEM OĞLU MESİH'TİR ''DİYENLER KAFİR OLMUŞLARDIR. 

Markos 10

11 İsa onlara, “Karısını boşayıp başkasıyla evlenen,karısına karşı zina etmiş olur ” dedi. (YC2009)
12 Kocasını boşayıp başkasıyla evlenen kadın da zina etmiş olur  .”

Kur'an ne diyor
 Eğer boşanmaya kesin kararlı iseler, Allah herşeyi işitendir, herşeyi bilendir.
BAKARA-229: (Dönüş yapılabilecek) boşama iki defadır. Sonrası, ya iyilikle geçinmek, ya da güzellikle bırakmaktır. 
TALÂK-1: Ey nebî! Kadınları boşadığınız zaman, o taktirde onların iddetlerini sayarak iddetlerinde boşayın. 
(boşanma izin veren pek çok ayet vardır .yani Kur'an da boşanmayla ilgili tam bir muhalefet vardır)

Matta  : '' Ben size şunu söyleyeyim, KARISINI FUHUŞTAN BAŞKA BİR NEDENLE BOŞAYIP BAŞKASIYLA EVLENEN ,ZİNA ETMİŞ OLUR.BOŞANAN KADINLA EVLENEN DE ZİNA ETMİŞ OLUR .”

((İncil'e göre) Kur'an da zina serbest bırakılmıştır ve fuhuş dışında bir sebeble boşanan,başka biriyle evlenen müslümanlar zina işliyor.)

İNCİL'DE   CENNET :

Dirilisten sonra (yani cennette) insanlar ne evlenir, ne de Evlendirilir,gökteki melekler gibidirler. Matta 22,30

KUR'AN'DA  CENNET :

Korunan kullar için Rablerinin yanında cennetler var ki, altlarından ırmaklar akar, içlerinde ebedî kalmak üzere onlara, hem TERTEMİZ EŞLER VAR  , hem de Allah'dan bir rıza vardır. Allah, o kulları görür. (AL-İ İMRAN/15)
İman edip salih ameller işliyenleri ise, altlarından ırmaklar akan cennetlere koyacağız. Orada ebedî olarak kalacaklar. Onlara ORADA TERTEMİZ EŞLER VARDIR.  Onları, koyu gölgeler altında bulunduracağız. (NİSA/57)
Yanlarında İRİ GÖZLÜ,BAKIŞLARINI KOCALARINDAN BAŞKALARINA ÇEVİRMEYEN HANIMLAR  vardır. (SAFFAT/48)

Biz kadınları yeniden inşa ettik (yarattık).

Onları BAKİRELER  yaptık.

Hep YAŞIT SEVGİLİLER (VAKİ'A/35-37),

İNCİL'E GÖRE  KURTULUŞ :

Yuhanna 4

34 İsa, “Benim yemeğim, beni gönderenin isteğini yerine getirmek ve O'NUN İŞİNİ TAMAMLAMAKTIR ” dedi

30 İsa şarabı tadınca, “TAMAMLANDI!” dedi ve başını eğerek ruhunu teslim etti.

Matta 10

38 ÇARMIHINI YÜKLENİP ARDIMDAN GELMEYEN BANA LAYIK DEĞİLDİR . 

Matta 16

24 Sonra İsa, öğrencilerine şunları söyledi: “ARDIMDAN GELMEK İSTEYEN KENDİNİ İNKAR ETSİN,ÇARMIHINI YÜKLENİP BENİ İZLESİN. ''

Vahiy 21

6 Bana, “Tamam!” dedi, “Alfa ve Omega, BAŞLANGIÇ VE SON BEN'İM . Susayana yaşam suyunun pınarından karşılıksız su vereceğim. (YC2009)

Vahiy 22

13 Alfa ve Omega, BİRİNCİ VE SONUNCU , başlangıç ve son BEN'İM .

Yuhanna 14

(6 İsa, “Yol, gerçek ve yaşam Ben’im” dedi. “BENİM ARACILIĞIM OLMADAN BABA'YA KİMSE GELEMEZ . (YC2009)

7 Gerçekte BAŞKA BİR MÜJDE YOKTUR . Ancak aklınızı karıştırıp Mesih’in Müjdesi’ni çarpıtmak isteyenler vardır.

KUR'AN'A GÖRE KURTULUŞ :

Âli İmrân Suresi 85 : ''Kim İslâm’dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır.''

“…Bugün kâfirler, sizin dîninizden (onu yok etmekten) ümit kesmişlerdir. Artık onlardan korkmayın; Ben’den korkun! Bugün size dîninizi ikmâl ettim; üzerinize olan nîmetimi tamamladım ve sizin için dîn olarak İslâm’ı seçtim…” (el-Mâide, 3) (Tirmizî, Tefsîr, 5/3043)

KUR'AN'A GÖRE :

Fâtır Suresi 18. : ''Hiçbir günahkâr başka bir günahkârın yükünü yüklenmez.''

İNCİL'E GÖRE :

Romalılar 5

8 Tanrı ise bizi sevdiğini şununla kanıtlıyor: Biz daha günahkârken, MESİH BİZİM İÇİN ÖLDÜ. 

2. Korintliler 5

21 TANRI, günahı bilmeyen MESİH'İ BİZİM İÇİN GÜNAH SUNUSU YAPTI.  Öyle ki, Mesih sayesinde Tanrı’nın doğruluğu olalım.

Sitelerde Paylaş
On ‎12‎.‎11‎.‎2018 at 23:33, akılsızşuursuzatom yazdı:

Yerküresi feza denizinde bir denizaltı gemisi gibi yüzmektedir. Bu denizde rotayı şaşırıp alabora olmaması için dağlar, geminin birer demir ve direkleri olarak var edilmiştir.

Çüşşşş! Şu zırvayı okuduktan sonra daha okumaya gerek yok. Allahları zeka dağıtırken muslimler nerdeydiler acaba!

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, emretemelkuran yazdı:

Fatih'in Ağzından Fatih,

Galata’yı gören gönlünü Firdevs Cennet Bahçesine bağlamaz
Gönlü ihya eden o Ulu’yu (başkanı) gören başka bir Ulu’nun ismini asla anmaz.
Bir Hıristiyan aksanlı(şiveli) Hz İsa’yı gördüm onda ki
Hz İsa’yı görenin dudakları Hz İsa’nın diri olduğuna şahadet eder.
Aklın dinini ve imanını nasıl korusun! 
O Hıristiyan’ı gören tüm Müslümanlar kâfir olur.
Nebi’nin (Hz İsa’nın) o içtiğini içenler Kevser’i (Ehli Beyti) anmaz olur.
Onun olduğu o kiliseye varan Mescide gitmez olur.
Belindeki Hıristiyan kuşağını, boynundaki haçı gören; 
Bir Hıristiyan kafir olduğunu bilirdi Avniya.(Avniya: Fatih’in mahlası) 

Resim sanatına ilgili bir insandı. Bir de şu "Ğ" harfi ile "Y" harfinin kullanımını öğrenelim lütfen. :D

Bir frengi şivelu İsa'yı gördüm anda kim

(Galata'nın kimliğinde bir Hıristiyan dilli İsa gördüm ki)

Lebleri dirisidür diridi İsa'yı gören

(Dudakları kutsal bir tapınak olur, İsa'nın insanlık dünyasını gören)

Akl-ü fehmin din-ü imanın nice zapt eylesün

(Dinle imanın akıl ve anlayışını sıkı tutmak gerekir)

Kafir olur hey müsemmanlar o tersayı gören

(Yoksa ey müslümanlar, o kiliseyi gören olabilir kafir hemen)

Kevseri anmaz ol içdüği mey-i nabi içen

(Galata'nın içtiği katıksız şarabı içen, cennetteli Kevser şarabını bile anmaz olur)

Mescide varmaz o vardugi kilisayı gören

(Orada karşılaştığı kiliseyi gören de bir daha gitmez mescide falan)

Bir frengi kafir olduğun bilürdi Avniya

(Avniya -Fatih'in mahlası- bilirdi senin bir kafir hıristiyan olduğunu)

Belde zünnarini boynunda çelipayı gören

(Belinde keşiş kuşağını, boynunda haçını gören)

sen yanlış anlamışsın. Fatih burada kendisinin bir hıristiyan hayranı olduğunu anlatmıyor.Fatih Eğer benim gördüklerimi görselerdi ve Onun içtiği şarabı içselerdi o aptal müslümanlar kafir olur kevseri anmazlar mescide gitmezlerdi diyor Tıpki Hazreti Ömerin "ey papaz efendi eğer ben biraz daha ileri gidersem Aptal Müslümanlar yarın ömer bu kilise içinde namaz kıldı. Bu buranın cami olmasına bir işarettir der sizin kiliseyi camiye çevirirler huzurunuz bozulur" demesi gibi. benide bir frengi görse belinde keşiş kuşağı boynuna hacı benide kafir bilirdi. diyor

Hırsitiyanlıktaki Haç islamda besmele makamındadır. Hazreti Meryem karnında çocuk nedir diye sıkıştırdıklarında cenabı hak konuşmayacaksın dediğinde.  haç işareti yapmış "alnımın yazısı karnımdaki çocuğa omuzlarındaki iki melek şahittir demiştir işaret ederek" 

hulasa-i kelam Ne ömer hırsitiyandır ne fatih sultan mehmet hıristiyandır. Fatih sultan mehmet han ve hazreti Ömer  mensub olduğu dinin gerekliklierinni yerine getiriyordu başka türlü hareket edemezlerdi

Alıntı

"Ya’melûne lehu mâ yeşâu min mehârîbe ve temâsîle"

Aboooo Süleyman aleyhisselamda  Hıristiyanmış :D:D Sanat hayranı (temasile) Temsiliği model heykeler yaptırıyormuş 

yahu din bilmez kuran bilmez konuşursun islamda sanat var var! Fatih sultan mehmet bu dinin seni gibi cahili değildiii... kumu hahaha kumu hahaha

5 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

hafza da mı savaşa katıldı ? 

ayette isim verilmemiş.ve birden fazla kişiden(peygamber hanımından)bahsedilmiş. cemel savaşını sadece  ayşe yapmadı mı ? 

madem verilmemiş,ayette bahsedilenin ayşe olduğundan nasıl eminsin ? 

h.z.muhammed in bir tane mi eşi vardı ? kaç tane eşi vardı ? bu ayet hangi eşlerinden bahsetmiş olabilir ? ayşe ve hafza dan bahsettiğini nerden biliyorsun ? rivayetlerin doğruluğuna delilin ne ? delilin olsada bu sadece müslümanları ilgilendirir.islama inanmayan biri için delillerinin bir anlamı yok. tartışmasız tarihi veriler lazım..

kurana inanmıyan için bu ayetler savaştan sonra yazılmış olabilir,kurana sonradan eklenmiş olabilir.sonradan eklenmediğini  kurana inanmayan birine kanıtlayabilirmisin ?

büyük harfle niye yazıyorsun.  ne bu heyecan ? 

Hafza'da savaşa katılmak için gitmek istedi ama evinden çıkmadı tarih bunu böyle kaydetmiş bunları turan dursun forumda yazdık

O ayeti okuyan bir amerikalı kalkıp kendi bulunduğu mahallin imamına gidip sorsa bu eşleri kimdir diye Aişe ve hafza diye yanıtını çok rahatlıkla alır

sonra Neden Bu kadar orantısız bir güçle  cenabı Hak Hazreti Aişe ve Hafzanın üzerine gidiyor dese. cemel vakasını bilse aradaki bağlatıyı kendisine anlatılsa. hemen Aaaa der Kuranın bi rmucizesi der secdelere kapanırdı. 

Kuranı kerimi şahıslar kağıtlar kalemler değil  zamanlar tefsir eder zamanlar.. 

Kur'ana sonradan eklemeler yapılabilseydi. Siz Hıristiyan dünyasındaki İnciller gibi olur Kur'an'ın da100.000 binlerce versiyonu olurdu. hahaha

Kur'an iner inmez yalnız satırlara yazılmaklada kalmayıp 7 den 70e ezberletildiğinden hafızları (koruyucuları) olduğundan dolayı noktasına dahi el sürülememiştir hıristiyanlar çatlatmıştır.

Kur'an'dan 200 sene sonra yazılan kitap diyor ki "Kuran osman zamanı kitap haline geldi" bu kitap bozulabilir el karışabilir. İnsan ürünüdür. Ama Kur'ana kimse el süremez

bir müslüman Kur'anda başka kitabı kabul etmez. nokta. ederse Müslüman değildir. Kur'an korunur kimse el süremez ama diğer kitaplar beşer kitabıdır müdahale edilebilir. 

3 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

osmanlı avrupaya gelince tıkandı..niye ? avrupayı  müslüman yapmak istemediğinden mi ? rusyayı niye ele geçiremedi ? 

o küfrettiğin hristİyanlar,moğol istilasından kaçan müslümanlara kucak açtı.aç biraz tarih oku.

kuran ayetini görmezden geliyorsun :

''MÂİDE-82: İnsanların içinde iman edenlere düşmanlıkta en katı olanların yahudilerle müşrikler olduğunu görürsün. İman edenlere sevgi bakımından en yakın olanların ise 'biz hıristiyanlarız' diyenler olduklarını görürsün. Bu onların içinde bilginlerin, rahiblerin bulunması ve onların büyüklenmemeleri sebebiyledir.''

İncil kuranı lanetlemiştir  .işte delil  :

''

Bakara Suresi, 25. ayet: (Ey Muhammed) iman edip salih amellerde bulunanları MÜJDELE .
  • Bakara Suresi, 97. ayet: De ki: "Cibril'e kim düşman ise, (bilsin ki) gerçekten onu (Kitabı), Allah'ın izniyle kendinden öncekileri doğrulayıcı ve mü'minler için hidayet ve MÜJDE verici olarak senin kalbine indiren O'dur.
  •  
  • Bakara Suresi, 119. ayet: Şüphesiz Biz seni bir MÜJDECİ ve bir uyarıcı olarak, hak (Kur'an) ile gönderdik. Sen cehennemin halkından sorumlu tutulmayacaksın.

Galatyalılar 1

8 İster biz, ister GÖKTEN BİR MELEK   size bildirdiğimize ters düşen bir  MÜJDE bildirirse   LANET OLSUN  ona! (YC2009)
 (GÖKTEN BİR MELEK : CEBRAİL ?)
9 Daha önce söylediğimizi şimdi yine söylüyorum: BİR KİMSE size kabul ettiğinize ters düşen bir MÜJDE bildirirse ,  ,ONA LANET OLSUN!  (YC2009)
(BİR KİMSE :MUHAMMED?)

(BAK İNCİL 600 SENE SONRA OLACAKLARI BİLMİŞ )

İsa Ölüp Dirileceğini Önceden Bildiriyor

21  Bundan sonra İsa, kendisinin Yeruşalim’e gitmesi, ileri gelenler, başkâhinler ve din bilginlerinin elinden çok  Acı çekmesi,öldürülmesi ve üçüncü gün dirilmesi gerektiğini  öğrencilerine anlatmaya başladı  .

22 Bunun üzerine Petrus O’nu bir kenara çekip azarlamaya başladı. “Tanrı korusun,Rab! senin başına asla böyle bir şey gelmeyecek! ” dedi.

23 Ama İsa Petrus’a dönüp, “Çekil önümden ŞEYTAN!  ” dedi, “Bana engel oluyorsun. Düşüncelerin Tanrı'ya değil,İNSANA ÖZGÜDÜR  .”

KUR'AN NE DİYOR :

NİSÂ-157: 'Mesih’i, Meryem’in oğlu Îsâ’yı, Allah’ın Rasulünü biz öldürdük' demeleri sebebiyle kalplerini mühürledik. Halbuki onlar ONU ÖLDÜRMEDİLER,ONU ÇARMIHA DA GERMEDİLER  .

(BUNA  GÖRE KUR'AN İNSAN SÖZÜDÜR VE ŞEYTAN ESERİDİR )

Yuhanna 10

30 BEN VE BABA BİRİZ .”(Yuhanna 10:26

(Kur'an da :  ''Ey Muhammed De Ki : ALLAH VE BEN BİRİZ '' denseydi tepkiniz ne olurdu  ? )

8 Filipus, “Ya Rab,  BİZE BABA'YI GÖSTER,BU BİZE YETER ” dedi.
(YC2009)
9 İSA, “Filipus” dedi, “Bunca zamandır sizinle birlikteyim. BENİ DAHA TANIMADIN MI ? BENİ GÖRMÜŞ OLAN,BABA'YI GÖRMÜŞTÜR.SEN NASIL ''BABA'YI GÖSTER '' DİYORSUN ?  

Matta 2

11 Eve girip çocuğu annesi Meryem’le birlikte görünce yere kapanarak O’na tapındılar . Hazinelerini açıp O’na armağan olarak altın, günnük ve mür sundular. (YC2009)

Matta 14

33 Teknedekiler, “Sen gerçekten Tanrı’nın Oğlu’sun” diyerek O’na tapındılar .
(YC2009)

Matta 28

9 İsa ansızın karşılarına çıktı, “Selam!” dedi. Yaklaşıp İsa’nın ayaklarına sarılarak O’na tapındılar . (YC2009)
17 İsa’yı gördükleri zaman O’na tapındılar . Ama bazıları kuşku içindeydi. (YC2009)

Luka 24

52 Öğrencileri O’na tapındılar  ve büyük sevinç içinde Yeruşalim’e döndüler. (YC2009)

(İSA'YA TAPINIYORLAR.)

(kur'an'da Muhammed'e tapınsalardı tepkiniz ne olurdu ?)

İncil'e göre kime tapınılmalı ? :

8 Bunları işiten ve gören ben Yuhanna’yım. İşitip gördüğümde bunları bana gösteren meleğe tapmak için ayaklarına kapandım. 9 Ama o bana, “Sakın yapma!” dedi, “Ben senin, peygamber kardeşlerin ve bu kitabın sözlerine uyanlar gibi bir Tanrı kuluyum. Tanrı'ya tap! 

Kur'an ne diyor

.MÂİDE-17: Andolsun, " TANRI,MERYEM OĞLU MESİH'TİR ''DİYENLER KAFİR OLMUŞLARDIR. 

Markos 10

11 İsa onlara, “Karısını boşayıp başkasıyla evlenen,karısına karşı zina etmiş olur ” dedi. (YC2009)
12 Kocasını boşayıp başkasıyla evlenen kadın da zina etmiş olur  .”

Kur'an ne diyor
 Eğer boşanmaya kesin kararlı iseler, Allah herşeyi işitendir, herşeyi bilendir.
BAKARA-229: (Dönüş yapılabilecek) boşama iki defadır. Sonrası, ya iyilikle geçinmek, ya da güzellikle bırakmaktır. 
TALÂK-1: Ey nebî! Kadınları boşadığınız zaman, o taktirde onların iddetlerini sayarak iddetlerinde boşayın. 
(boşanma izin veren pek çok ayet vardır .yani Kur'an da boşanmayla ilgili tam bir muhalefet vardır)

Matta  : '' Ben size şunu söyleyeyim, KARISINI FUHUŞTAN BAŞKA BİR NEDENLE BOŞAYIP BAŞKASIYLA EVLENEN ,ZİNA ETMİŞ OLUR.BOŞANAN KADINLA EVLENEN DE ZİNA ETMİŞ OLUR .”

((İncil'e göre) Kur'an da zina serbest bırakılmıştır ve fuhuş dışında bir sebeble boşanan,başka biriyle evlenen müslümanlar zina işliyor.)

İNCİL'DE   CENNET :

Dirilisten sonra (yani cennette) insanlar ne evlenir, ne de Evlendirilir,gökteki melekler gibidirler. Matta 22,30

KUR'AN'DA  CENNET :

Korunan kullar için Rablerinin yanında cennetler var ki, altlarından ırmaklar akar, içlerinde ebedî kalmak üzere onlara, hem TERTEMİZ EŞLER VAR  , hem de Allah'dan bir rıza vardır. Allah, o kulları görür. (AL-İ İMRAN/15)
İman edip salih ameller işliyenleri ise, altlarından ırmaklar akan cennetlere koyacağız. Orada ebedî olarak kalacaklar. Onlara ORADA TERTEMİZ EŞLER VARDIR.  Onları, koyu gölgeler altında bulunduracağız. (NİSA/57)
Yanlarında İRİ GÖZLÜ,BAKIŞLARINI KOCALARINDAN BAŞKALARINA ÇEVİRMEYEN HANIMLAR  vardır. (SAFFAT/48)

Biz kadınları yeniden inşa ettik (yarattık).

Onları BAKİRELER  yaptık.

Hep YAŞIT SEVGİLİLER (VAKİ'A/35-37),

İNCİL'E GÖRE  KURTULUŞ :

Yuhanna 4

34 İsa, “Benim yemeğim, beni gönderenin isteğini yerine getirmek ve O'NUN İŞİNİ TAMAMLAMAKTIR ” dedi

30 İsa şarabı tadınca, “TAMAMLANDI!” dedi ve başını eğerek ruhunu teslim etti.

Matta 10

38 ÇARMIHINI YÜKLENİP ARDIMDAN GELMEYEN BANA LAYIK DEĞİLDİR . 

Matta 16

24 Sonra İsa, öğrencilerine şunları söyledi: “ARDIMDAN GELMEK İSTEYEN KENDİNİ İNKAR ETSİN,ÇARMIHINI YÜKLENİP BENİ İZLESİN. ''

Vahiy 21

6 Bana, “Tamam!” dedi, “Alfa ve Omega, BAŞLANGIÇ VE SON BEN'İM . Susayana yaşam suyunun pınarından karşılıksız su vereceğim. (YC2009)

Vahiy 22

13 Alfa ve Omega, BİRİNCİ VE SONUNCU , başlangıç ve son BEN'İM .

Yuhanna 14

(6 İsa, “Yol, gerçek ve yaşam Ben’im” dedi. “BENİM ARACILIĞIM OLMADAN BABA'YA KİMSE GELEMEZ . (YC2009)

7 Gerçekte BAŞKA BİR MÜJDE YOKTUR . Ancak aklınızı karıştırıp Mesih’in Müjdesi’ni çarpıtmak isteyenler vardır.

KUR'AN'A GÖRE KURTULUŞ :

Âli İmrân Suresi 85 : ''Kim İslâm’dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır.''

“…Bugün kâfirler, sizin dîninizden (onu yok etmekten) ümit kesmişlerdir. Artık onlardan korkmayın; Ben’den korkun! Bugün size dîninizi ikmâl ettim; üzerinize olan nîmetimi tamamladım ve sizin için dîn olarak İslâm’ı seçtim…” (el-Mâide, 3) (Tirmizî, Tefsîr, 5/3043)

KUR'AN'A GÖRE :

Fâtır Suresi 18. : ''Hiçbir günahkâr başka bir günahkârın yükünü yüklenmez.''

İNCİL'E GÖRE :

Romalılar 5

8 Tanrı ise bizi sevdiğini şununla kanıtlıyor: Biz daha günahkârken, MESİH BİZİM İÇİN ÖLDÜ. 

2. Korintliler 5

21 TANRI, günahı bilmeyen MESİH'İ BİZİM İÇİN GÜNAH SUNUSU YAPTI.  Öyle ki, Mesih sayesinde Tanrı’nın doğruluğu olalım.

HIRİSTİYANLAR DA MOĞOL CEPHESİNDE MÜSLÜMANLARA SALDIRDI

Kanuni sultan süleymanın getirdiği pislik yüzünden osmanlı yıkılmıştır. dünyanın en güzel yerleri neresidir Akdeniz çevresidir rusyanında gözü akdenizdedir. Osmanlı Akdenizi  havuz yapmıştı :D hahahaha daha ne.....  3 kıtada icrarı hükümet ederdi.

mucize mi hahah O kelimeyi nereye çekersen çek hahaha mucize dediğin tam böyle oturur tahrim 4 ve 5 deki gibi

"Kim Allah’a ve Rasul’e itaat ederse işte onlar, Allah’ın kendilerine lütuflarda bulunduğu Peygamber’ler, sıddıklar, şehidler ve salih kişilerle beraberdir. Bunlar ne güzel arkadaştır".

Dört halifenin sırasıyla halife olacağı kuranda beyan edilmişmiş işte mucize böyle olur.

Ayeti ailehide sıddıkn başında Ebu bekir gelir

sırasıyla 3 şehitte Ömer Osman Ve Ali gelir.

Hazreti Muhammed ben ve baba biriz demedi ama "Beni gören Allahı görmüştür" dedi. Ayet "Attığın zaman sen atmadın Allah attı" ve "biadde ellerin üstündeki el allahın elidir (üsteki el hazreti Muhammedin eli) "dedi şüphesiz bu ve benzeri ayetler İncildede olsaydı Hıristiyan ulaması İsaya Allah demeyecekti. ama öyle olamaz neden. çünkü Allah indirdiği kitapla bir çoklarını hidayete erdirdiği gibi bir çoklarınıda delalette bırakmak için indirir. o günkü Hırisityanlar fasıktı. bozulmuştur. araplar yumurta bozulupta içinde çivçiv cıkmayınca fasık derler

O günkü hiristiyanlarda bozulmuştu onlardan İnsanlık doğmazdı hakikat doğmadı cenabı hak onları saptırdı.ahahahahahhaha

Bu nasıl adettir  "Bir erkek karısını fuhuş yapmadıkça asla boşayamaz"  huzursuz ailede çocuk terbiyesi derhal ihmal edilir. adam karısına karşı bir meyli yoksa ve onu boşayamıyorsa o ev en huzursuz evdir. çocuklar o evden terbiyesiz yetişir

Müslümanlıkta nasıldır. boşamak 3 keredir. erkek karısını boşamak isterse 3 ay karısına meyletmeyecek yaklaşmayacaktır. eğer yaklaşırsa bir birlerine karşı meyilleri vardır demektir. boşanmak gerçersizdir. İslam eşler ancak birbirlerine karşı meyilleri istekleri yoksa boşanabilirler derken. hıristiyanlık Bir erkek karsını asla boşayamaz der. isterse eve ceberrut gibi gelsin

karısıda kocasını "gelir hayvan oğlu hayvan diye kapıda beklesin" boşayamaz. hahahahahah

Hıristiyanlık Tuzlu suda (Vaftiz) yıkanmadıkça cennete giremezsiniz derken.

İslamiyet: amali saliha ile cennete girersiniz diye 

hahahahh aradaki farka bak

Hıristiyanlık insanları çanla davet ederken

İslamiyet: İnsan insan sesi ile davet olunur çanla çıngırakla değil diyor ahahhahaah

aradaki farka bak!

Hiristiyanlık ekmek isanın cesedi şarapda kanı imiş der

Ne tüyler ürpertiçi bir fikir!

insanın düşmanı hakkında kullanırken bile iğrenir!

elime geçse etini yer kanını içerim gibi! hahahha asıl troll bunlar yaaa

yahu bu fikirler mi İnsanlık alemini selamete çıkaracaktır.

Hakiki Hırsitiyanlık haminne dinidir hahahaha haminne neden? çünkü Hıristiyanlıkda düşmana mukabela etmek bile yasaktır.

eğer Avrupa Eğer amerika hakkıyla hırsitiyan olsaydı. şuanda yeryüzünden silinirlerdi.  hahahaha

yahu hıristiyanların putperestlikten ne farkı vardır. kilisedeki putlar resimler tapmak nedir? hahahaha

kilisen bir putperest değiliz demeleri için kiliseyi baştan başa boya badana yapılmaları lazıdmır hahahahahaah 

Ey hırtistiyan kardeş!

Ademde yer içer abdest alırdı. isada yer içer abdest alırdı. arada ne fark var muhahahaahha

Eğer siz İsaya babasız doğdu diye Allah diye tapıyorsanız. Ademde hem anasız ham babasız olmuştur Ona niye Allah diye tapmıyorsunuz? O'nada Allah diye tapın. Allahınız 2 olsun hahaha

yok eğer siz İsaya ölüleri diritti diye Allah diye tapıyorsanız. İncilde Ölüyü diritlren (ilyas) bir peygamberden de bahseder. O'na da niye Allah diye tap mıyorsunuz. Onuda katın Allahınız 3 olsun hahahahahhahahahaha

İncilde : İsanın "Beni size bende sonra bir ruh gelecek o tanıttıracaktır" demiştir 

Hakikattende öyle olmamış mıdır? yahudiler hazreti isaya ve annesine çirkin sözler izafe derken. Hazreti Muhammed bütün İnananlarına milyarlarca müslümana hazreti İsa babasız bu aleme tecelli etmiştir incil namında bir kitabın peygamberidir anneside iffet ve ismet numunesi bir kadındır. bunu kabul etmeyen islam defterininde kaydını silinir demiştir.

eğer milyarlarca müslüman hazreti İsanın babasız doğduğuna annesinin iffet ve ismet numunesi bir kadın olduğuna şahit olmasaydı bu gün hıristiyanlık yoktu.

Yahu düşünmez misin? İsa ne demiş? Birisi bir yanığıma vurursa diğer yanağımı çeviririm"  bunu kim yapabilir? anca kadınlar

hazreti İsa babası doğduğunda Annesi merye çekmiş o yüzden kendisinde gücünmeler darılmalar tecelli ediyordu Eyyyyyy gafil uyan uyan

Allahu akbar hahah Allahu akabarrrrr hahaha bir hıristiyanı bu uyandıramazsa daha ne uyandırabilir

daha devam ederimde sıkıldım hahaha

not: bazen yazılar büyük çıkıyor evet bu bende değil!  telefondan girdiğimde bazen büyük çıkıyor bende anlamadım neden büyük oluyor

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, Hurma yazdı:

hıristiyanlık Bir erkek karsını asla boşayamaz der. isterse eve ceberrut gibi gelsin

karısıda kocasını "gelir hayvan oğlu hayvan diye kapıda beklesin" boşayamaz.

En azından Hristiyanlıkta eşitlik var değil mi?İslamda sadece erkekler boşayabiliyor.Fakat Hristiyanlıkta ikisininde boşama hakkı yok.Ne güzel işte?En azından eşitlik var.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, democrossian yazdı:

Çüşşşş! Şu zırvayı okuduktan sonra daha okumaya gerek yok. Allahları zeka dağıtırken muslimler nerdeydiler acaba!

2.madde doğru  değil  mi dağlar  ; dünyanın  yalpalanmaması  için  ve  dünyanın  ferahlamasi  için  oluşan  oluşumlar  değil mi?

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, quayz yazdı:

En azından Hristiyanlıkta eşitlik var değil mi?İslamda sadece erkekler boşayabiliyor.Fakat Hristiyanlıkta ikisininde boşama hakkı yok.Ne güzel işte?En azından eşitlik var.

Yahu din bilmez kuran bilmezsin afedersin gerinden uydurma. İslamda Kadında kocasını boşayabilir ama aldığını mihiri geri vererek! Mihir almamışsa bu kayda geçmemişse mahkemede bir celsede boşar!

Ne bicim dininiz var ey hırisriyanlar. Adam karısı ile geçinemiyor boşayamazsın diyor hahahah

huzursuz huzursuz yaşa o aileden sülalden hitlerde çıkar stalinde çıkar bir düğmeye basıp atom bombalarıyla dünyanın bir yerinde hiç kimsenin haberi yokken milyonlarca hayatı imha eden insanlarda öyle ailelerden çıkar

dünyanın yüz karası pis hıriariyanlık

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kur'an' da mucize varsa,Hint kutsal metinlerinde babası var,al hayrını gör :

haribhakt.com

hindu oluyormusun ? 

Bak bu da  islam tarihinden kanlı bir sayfa (bir benzerinide türklere ve kürtlere yaptılar) :  

haribhakt.com/terrorist-aurangzeb-was-curse-on-humanity-killer-of-4-6-millon-hindus/

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...