Jump to content

Filistinli Teröristlerin Sonu Geliyor

Recommended Posts

İslamcı,katil,terörist filistinliler haketmedikleri toprakları kirletmekten vazgeçmiyorlar!

"dün gece başlayan çatışmalardır. öncelikle israil, hamas'ın silahlı gücü el kassam tugaylarının lider kadrosundan nureddin muhammed selam bereke'yi kaçırmak için gazze'nin üç kilometre içine sızdı. operasyon başarısız oldu ve bereke kaçtı. ellerinden kaçırınca arabasını siha ile bombalayıp öldürdüler. bunun sonucunda patlama ile birlikte el kassam tugayları israil saldırısının olduğu bölgeyi çevreledi. yani içeri giren israil komandoları gazze'ye sıkıştı. israil, gazze'deki askerlerini almak için hava saldırısı başlattı ve kuşatmayı yarmak için kassam bölgelerini bombaladı. hamas'tan yapılan açıklamada israil'in bir yüzbaşıyı kaybettiği yönündeydi, bir de israilli asker esir aldıklarını duyurdular. israil bunu reddetse bile hamas askerin adını ve sicilini yayınladı. israil'de okullar bugün tatildi. sabah her şey sakin geçerken dün gece filistin'deki bütün örgütler aldıkları saldırı kararını uygulamaya başladılar ve bugün israil'in güneyine 150'den fazla roket ile saldırdılar. roketler yerleşim birimlerine düştü. bazı kaynaklara göreyse israil'in askeri aracı vuruldu ve onun üstünde israil askeri öldü. iran'ın coğrafyadaki önlenemez yükselişi ile birlikte sürekli gelişen gazze ve lübnan, israil için tehdit. israil, bölgede tehditte kaldıkça yumuşatma hareketleri ile gazze'ye operasyonu hazırlıyor ama dün gece inanılmaz ağır bir karşılık aldılar. bunu beklemiyorlardı. daha öncesinde misket bombaları ile mahalleleri bombalarken bm dahil hiçbir güçten karşılık görmüyorlardı, şimdi direkt kassam tugaylarına yaptıkları saldırılarda dahi çok ağır karşılıklar görüyorlar, bu israil için düşündürücü. lübnan'a operasyon düşünen, lübnan'a saldırmak isteyen israil'in bunu yapmaya gücü olmadığını görüyoruz. keza kassam tugaylarına karşı bu kadar ezilen israil, hizbullah'ın eline oyuncak olur. bu çatışmaların sonu israil'in operasyonuna dönüşebilir ama dönüşürse israil çok ağır kayıplar vererek, kesin zafer alamadan çıkar. ekleme: israil'de vurulan bölgeler sınır bölgeleri değil, 80 kilometre derinlikten bahsediliyor. başkent tel aviv'de savaş çıkmış gibi kaos var şu an. dün gece güney israil'de siren sesleri durmuyordu, şimdi siren sesleri tel aviv'e kadar geldi. israil'in başkentinde siren sesleri çalıyor. ekleme2: rusya açıklama yaptı. açıklamada ateşkes vurgulanıyor." Ekşi Sözlükten alıntıdır.

Sitelerde Paylaş

Attıkları roketler bildiğimiz  topçu roketleri mi?

Şehrin 80 km içlerine kadar gitmesi öyle olmadığını gösteriyor çünkü normal roketler en fazla 20-25 km mesafeli.

Rusya belkide düşen uçağının intikamını aldı.

Ellerindeki silahların niteliği artmış anlaşılan.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Aksamsefasi yazdı:

Ben filistinlilerin sırf müslüman diye suçlanmasına karşıyım.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Gazze_Şeridi  açık hava hapishanesi gibi.

Dışarıdan gelen yardımlar engelleniyor.Göç etmeye kalkışanlar öldürülüyor.

Dünyada nufus yoğunluğu en yüksek yerlerden biri.Doğal kaynaklarıda az.

Ayaklanmayıp ne yapacaklar?

Oradaki filistinlilerin çoğu terörist.Birkaç masum ölmesin diye teröristleri rahat bırakıp daha fazla insanı tehlikeye atacak halleri yok ya.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Aksamsefasi yazdı:

Ben filistinlilerin sırf müslüman diye suçlanmasına karşıyım.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Gazze_Şeridi  açık hava hapishanesi gibi.

Dışarıdan gelen yardımlar engelleniyor.Göç etmeye kalkışanlar öldürülüyor.

Dünyada nufus yoğunluğu en yüksek yerlerden biri.Doğal kaynaklarıda az.

Ayaklanmayıp ne yapacaklar?

kim zorluyor durmadan doğurnayı onları kendileri yapıyorlar. dünayada nerde kıtlık varsa orda tavşan gibi doğruyorlar madem geçinemiyorsun kim seni zorluyor durmadan doğurmaya. israil niye soyumuz çoğlasın diye durmadan yumrtalamıyorlar israil bile teknolojiye akıla önem veriyor çöl bedevileride durmadan yumrtuluyorlar.

Sitelerde Paylaş

Doğurma ile artış yok.

Küçük bir alana sıkıştırıldıkları için artış var.

israil tüm yahudileri topraklarına almıyor.Alsa onlarda aynı durumda olacaklar.

nufus artışını, işssizliği, okuma yazma oranını  öldürerek çözmek diktatörlere göre bir iştir.

kardeşim ben burda hakikati söylüyorum israil geldi parayı bastı arolardan toprak aldı şimdi kıvırıyorlar yok burası bizim yok buarsı bizim aynı zihniyet türkiyede israile araplara herkese satılıyor yarın yok bu toprak benim diymesin toparak satılmaz yabancıya satarsan işte böyle olur. müslüman ülkeler sanki çok mahsumlar bütün islam ülkelri filistine yardım etmeseler nasıl yaşayacaklar onlari israilde madem öyle gelin bakalım topunuz  hepsini yerşe bir etti 6 günde.  şöyle  bir o arapların yaşdığı bölgeye bak israil çölü yememişl etmiş dünayay  gıda toğum satıyor. müslümanlar neden yapamıyor elerini bağlayanmı var toprağı yerşertmeden bir şey bekleme. müslümanlarda bu kafa oldukça hiç bir şey olmaz onlardan onlar hazır yemeye alışmışlar bir petrolü al müslümanın elinden ne yapacaklar hepsi acından ya ölecek ya çalışacak başak çare yok biz bile israile muhtacız tohum vermese hiç bir şey yapamıyorsun çünkü sen ilerisini düşünen ülke deyilsin ağacını ormanını nersesini bulursan kesiyorsun. haran ovasını israiler alıyor ığdır ovasını israil alıyor kerizlermi bunlar bilim adamları çok geç deyil 30 yıl sonar kıtlık başlıycak en kıymatli  tarım üetimi olacak diyorlar. ayrıca islamın olduğu ülkede eyitim olmaz bakma bizde cumuhiriyten kalan mirası yiyoruz oda az kaldı oda biti bitiyor.

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, Aksamsefasi yazdı:

İnsanlar durduk yere terorist olmazlar.

Ne demek istiyorsun?Mesaj falan mı vermek istiyorsun yoksa?

Terörist olmanın sebebi olmaz.Terörist teröristtir.

tarihinde quayz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Aksamsefasi yazdı:

Amerikayı işgal edip yerlileri öldüren avrupalılar terorist kabul edilmiyor

Başkalarını bilmem ama ben onları da haksız buluyorum.Fakat onlar emperyalisttir.

Terörizm ve emparyalizmin ikisi de kötüdür.Hiçbir savunulacak yanı yoktur.

Sitelerde Paylaş

Bahaneleride hazır oluyor ilk önce onlar saldırdı.Ben sadece ülkemi savunuyorum diyorlar.

Ülkelerini savunuyorlar tabi.Bunun bahanesi yok ki.

Savaş isteyen araplar.Önce ateş eden araplar.Ama suçlu olan İsrail oluyor.

İsrailin oradaki herbir teröristi öldürmeye sonuna kadar hakkı vardır.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Aksamsefasi yazdı:

sen orada yaşayan bir filistinli olsaydın ne yapardın? onu yazabilir misin?

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bobby_Fischer 

Boby Fisher gibi kişiler yahudi olduğu halde israil ve amerikadan nefret ediyor.Bunun sebebi ne olabilir acaba?

Orada yaşayan bir filistinli değilim.O yüzden ne yapacağımı da söyleyemem.

Boby Fisher neler söylemiş bakalım:

11 Eylül 2001 günü Filipinler'de yayın yapan bir radyoya saldırıları yorumlarken şöyle dedi: "Ne kadar güzel haber bu. Ben bu saldırıyı alkışlıyorum. Amerika ve İsrail yıllardır Filistinlileri öldürüyorlar, soyuyorlar; ama bunlar kimsenin umurunda değil. Şimdi iş tersine tepiyor... Amerika yeryüzünden silinmeli."

Antisemitist ırkçının teki işte.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Aksamsefasi yazdı:

Empati yeteneğin yok mu?

Boby fisher yahudi.Nefret sebebi ırkçılık değil ekonomik.

Bir insana yaşamı için gerekli şartları sağlamazsan o kişi isyan eder.

isyan etme yöntemi sadece terorist olmak değildir.

Bazıları kendine zarar vererekde yapar.Açlık grevi yapar intihar eder vb şeyler.

Önemli olan o insanın suç işlemesine engel olmaktır.İsrail gibi devletler bunu yapmıyor.

Öldürmek daha kolay yöntem çünkü.

Empati yeteneğim var belki de senden daha iyidir emin ol.Fakat böyle "şurada doğsaydın ne olurdun?" gibi sorularla bir yere varılmaz.Eğer soracaksan da git bunu ırkçılara sor."Kürt olarak doğsan ne yapardın" diye sor.

Ben sadece rahat durmayan,Yahudileri öldüren filistinlilere karşıyım.Bir haksızlık yapıldığı için isyan ediyorlarsa neden İsrail askerlerini öldürüyorlar?

Sitelerde Paylaş

"Araplar da toprağını satmasaydı" gibi düşünenler haklı olabilir.

"Güçlü olan kazanır" diyenler haklı olabilir.

"O topraklar daha önceden zaten İsrail'lilerindi" diyenler de haklı olabilir.

Ancak bu üç olguyu savunanlar nedense işin en önemli noktasını es geçerler.

Madem İsrail bu üç konuda haklı, o halde orada binlerce yıldır yaşayan diğer halklara eşit yaşama hakkı neden tanımaz?

Diğer halkları verimsiz topraklarda yaşamaya neden zorlar, diğer halkları neden ülkeden kovar ve sınır çizer?

Bunca eşitsizliğe başkaldıranları neden terörist ilan eder ve neden öldürür?

Yukarıda üç konuda İsrail'i haklı bulanlar alttaki bu üç soru hakkında ne düşünüyorlar?

Sitelerde Paylaş

Amma duyar kastınız be! Ahaha "Araplara haksızlık yapılıyor, kimse terörist olmak istemez, İsrail'in eşitsizliğine başkaldırıyorlar..." falan filan.

Arrablar ne menem topluluktur ki onlara haksızlık yapılsın. İsrailliler bunları eskiçağ köleleri gibi kırbaçlayarak çalıştırsa bile haksızlık diyemem çünkü Arrabın fıtratında s*kilmek vardır.

İsrail s*kmese, ABD, İngilitere s*kmese, bunlar bir mesele yaratır birbirlerini s*kerler.

Bir politik meselede tarafınızı haklıya haksıza göre değil de kim insancıl kim insanlık düşmanı diye seçin.

Arrab terörist örgüt kursa ne olur kurmasa ne olur ya. Kendileri default terörist zaten. Evet İsrail islamcı teröristleri islamcı terörist yapıyor, haklısınız.

Ayrıca neden Mısır'a gidemiyorlar anlamadım. Sınırdaşlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...