Jump to content

Sonsuz güç

Recommended Posts

Bişey olmuş millet siteye geliyor tek tek insanların dinsizliği depreşti.

Ben matematiksel olarak nasıl çizebiliriz demiştim. Aslında Tanrı hem vardır hem Yoktur çünkü Tanrının Yok olduğu bir durum da  Tanrının sonsuz gücünün kapsamındadır.

Eğer ihtimallerle bakarsak tanrının olmama ihtimali de tanrının olma ihtimalidir çünkü tanrı hem hepsini kapsar ve dolayısıyla hiç birini kapsamaz. çünkü tanrının bir duruş noktası

yoktur. bir başlangıç noktası yoktur ama aynı zamanda da vardır.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Thegodzeus yazdı:

Madem tanrının sonsuz bir gücü var ve sonsuz bir bilgisi var bu bilgisi ile kendi gücunun sonunu kestieebilirmi 

Not:sadece aklımdan geçen bir düşünce soruya soruyla cevap.vermek mantıksız geliyor bana uzun zamandır yoktum bu yüzden açılışı böyle yapayım

Tanrının kendisi bu dediğin hem keser hem kesemez karmaşası mı acaba? Bi cevap veremememiz mi çünkü eğer kendini sonlandırırsa bi daha başlatamaz ama başlatmaya da gücü yeter.

tarihinde emretemelkuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, emretemelkuran yazdı:

Tanrının kendisi bu dediğin hem keser hem kesemez karmaşası mı acaba? Bi cevap veremememiz mi çünkü eğer kendini sonlandırırsa bi daha başlatamaz ama başlatmaya da gücü yeter.

Eğer kendisini sonlandirirsa tekrar var edecek bir şey kalirmi ortada ??

Sitelerde Paylaş

Ben matematiksel olarak nasıl çizebiliriz demiştim. Aslında Tanrı hem vardır hem Yoktur çünkü Tanrının Yok olduğu bir durum da  Tanrının sonsuz gücünün kapsamındadır.

Eğer ihtimallerle bakarsak tanrının olmama ihtimali de tanrının olma ihtimalidir çünkü tanrı hem hepsini kapsar ve dolayısıyla hiç birini kapsamaz. çünkü tanrının bir duruş noktası

Güzel paradoks

Sitelerde Paylaş

Tanrının matematiksellesmesiyle alakalı bir yazım vardı fırsat bulunca paylaşacağım

Sitelerde Paylaş

"En iyisi bizzat kendisi gelip durumu izah etsin" diyorum, ki hitabeti güçlü ölümlü insanların arkasına saklanan bir tanrıya ben tanrı demem şahsen.

Hele kendisi bir gelsin; acaba sesi nasıl, yakışıklı mı, şakacı mı, sevecen mi ?!:D   

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Thegodzeus yazdı:

Eğer kendisini sonlandirirsa tekrar var edecek bir şey kalirmi ortada ??

Ya oradaki karmaşa ve cevap verememe durumu aslında benim Tanrı diye adlandırdığım şey siz çok şekle takılıyonuz.

Orada açıkça bir cevap veremiyoruz. Yani hatalı döngüye giriyor. 

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
On 15.11.2018 at 11:13, emretemelkuran yazdı:

Ya oradaki karmaşa ve cevap verememe durumu aslında benim Tanrı diye adlandırdığım şey siz çok şekle takılıyonuz.

Orada açıkça bir cevap veremiyoruz. Yani hatalı döngüye giriyor. 

Dostum sen sadece paradoks ile harekete geçiyorsun ve bana göre tutarsız şeyler sergiliyorsun

Sitelerde Paylaş
On 14.11.2018 at 14:40, Thegodzeus yazdı:

Madem tanrının sonsuz bir gücü var ve sonsuz bir bilgisi var bu bilgisi ile kendi gücunun sonunu kestieebilirmi 

Not:sadece aklımdan geçen bir düşünce soruya soruyla cevap.vermek mantıksız geliyor bana uzun zamandır yoktum bu yüzden açılışı böyle yapayım

''Tanrı'' düşünemez ki. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...