Jump to content

Belki de bu sitedeki en doğru ve en mantıklı açıklamalar bu linkte

Recommended Posts

14 hours ago, democrossian said:

Adaleti şahitlikle kısıtlamak yanlış olur. Şahitler adaletin sadece bir parçası.  

Elbette.

Artı, adalet sarayları ve hukuk fakülteleri yapıp işleteceksiniz; 

adalet mensuplarını, vicdan-cüzdan ikileminde bırakmadan, onurlu birer gelire kavuşturacaksınız

ama parayı veren düdüğü çalar hırtlığı yapmıyacaksınız, adalet kendi KENDiSiNi yönetecek

ki adalet kendi üzerine düşeni bağımısız ve tarafsız bir şekilde yerine getirebilsin, "Berlin'de hakimler var" denebilsin..

Kadınlar da öyle. 

Kadınlar

çocuk değildir, yetişkin insanlardır tıpkı erkekler gibi;

kadınlar kendilerini KENDiLERi yönetir.

Nisâ 135:

Allah için tanıklık ederek adaleti ayakta tutanlar olun - kûnû kavvâmîne bil kıstı şuhedâe lillah...

Nisâ 34: 

Erkekler kadınların üzerinde ayakta tutanlar konumundadır -Er ricâlu kavvamûne alen nisâi...

çünkü  Allah bazı kimseleri bazılarından daha varlıklı kılmaktadır...

Dikkat,

ayette Allah erkekleri kadınlardan daha varlıklı kılmaktadır denmiyor;

Allah pek âlâ bazı kadınları erkeklerden daha varlıklı kılmaktadır.

O zaman da kadınlar erkeklerin üzerinde ayakta tutanlar konumundadır.

Erkeğin kadını ayakta tutması ve kadının erkeği ayakta tutması

aile olmanın gereğidir

yani "Allah'ın yasası"dır bu -sünnetullah.

Allah'ın bu yasasını

hiç kimse

birisi ötekini yönetir safsatasına bahane yapmasın;

yoksa "sünnetullah"ı çiğner, suçlu olur.

*

Sevgili Sundance,

siz de üzerinde durduğumuz konu hakkında yazdığınızda

sizin görüşlerinizi de öğrenme fırsatı bulacağım

Allah isterse. 

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 93
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Güç olmadan adaletin olamayacağını elli kere tekrarlayamam.

Hiç bir geveleme ve lafı dolandırma, Kuran'da adamların kadınlar üzerinde kavvam olduğunun yazdığı gerçeğini değiştiremez. Kavvam da güç, yönetme yetkisi anlamında olduğu apaçık. Bu kadar apaçık konuları eveleme geveleme ile değiştiremezsiniz.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, emretemelkuran yazdı:

sana kanat taksak çok güzel melek olursun hasan bey. Cibril olursun cibril

Yasin 83 “bi yedihî melekûtu kulli şey’in (her şeyin)

Manası “Her şeyin melekutu Onun elindedir”

demek oluyor ki herhangi “bir şeyin” ne olursa olsun herhan bir “”Şey’in”  “””””melekutusi””””” o şeye hükmeden yöneten kuvvetin eseridir.

İşte Bu ayeti okuyan Bilim adamları şok geçirip kıçlarından solumuşlardır 

Ve melek diyince gülüşen insanlara “terk edin gülüşmeyi susun rezil olmayın islama göre Melek atom proton dahil her şeyin yöneten çekip ceviren kuvvetine melek denir” 

yeaaaaaaaaaaaaaa!

cibrilin 600 800 kanatlı vesaire denmesi onun azameti beyan içindir

Hulasa Melekler “Manzume-i kuvva-i ilahiden kuvvetlerdir 

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Hurma yazdı:

demek oluyor ki herhangi “bir şeyin” ne olursa olsun herhan bir “”Şey’in”  “””””melekutusi””””” o şeye hükmeden yöneten kuvvetin eseridir.

Ve melek diyince gülüşen insanlara “terk edin gülüşmeyi susun rezil olmayın islama göre Melek atom proton Dahil her şeyin yönep çekip ceviren kuvvetinde melek denir” 

yeaaaaaaaaaaaaaa!

tefsire göre istediğin organdan uydurabiliyorsun hurma bey.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Hurma yazdı:

Ve melek diyince gülüşen insanlara “terk edin gülüşmeyi susun rezil olmayın islama göre Melek atom proton Dahil her şeyin yönep çekip ceviren kuvvetinde melek denir” 

yeaaaaaaaaaaaaaa!

6 günde yarattı demiyor, 6 günde yaratacak güçte yarattı diyor. bilim adamları şokta 

dörder beşer kanatlı derken onlar atomların bağlarından bahsediyor.

bu arada atom, aton mısır tek tanrısından geliyor. musa konuma bakınız. 

amin kelimesi de amondan , çok tanrılardan geliyor. bkz amon ra, tutankh amon vs. vs. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Hurma yazdı:

Neeeeeeee!!?   

Hahahahahhahahahahhahahahah

El hamdu lillâhi fâtırıs semâvâti vel ardı câilil melâiketi rusulen ulî ecnihatin mesnâ ve sulâse ve rubâa, yezîdu fîl halkı mâ yeşâu, innallâhe alâ kulli şey’in kadîr(kadîrun).
Hamd; gökleri ve yeri yaratan, ikişer, üçer ve dörder kanatlara sahip melekleri, resûller (elçiler) kılan Allah’a aittir. Yaratmada dilediğini arttırır. Muhakkak ki Allah, herşeye kaadirdir.

Sitelerde Paylaş

semavatiyi misahati yaptınız eyvallah, melaiketiyi de melakutu yaptınız. 

alalım kuranı değiştirelim ne yapalım stephen hawkingin bi kitabı mı yapalım?

sureleri kafamıza göre ordan burdan alamayız zaten bi yeri bi yerini tutmuyor.

bi yere nokta atışı yapılıyorsa oradan yanıtlamanız gerek. Fatr 1 diyorsak gidip Fatr 1 'i Fatr 1 ile

yalanlamalısınız.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, emretemelkuran yazdı:

Fatır suresini yalanlıyor musunuz? Gidiniz Fatır okuyunuz.

Ben hiç bir şeyi yalanlamıyorum

sen 

Melekutu ile melekler farklı şeylerdir diyorsun cahil olduğunu ispat ediyorsun? Bununlada kalmayıp “melekutu” nun “melek” demek olduğunu da yalanlıyorsun hahahahahahha

çok cahillerle yazışmak deveyle tavla oynamak gibi aasjsks

zira sen Allahın arşına tahta diyende sensin 

allah diyor ki ben “büyük arşında” Rabbiyim yaratıcısı ve terbiyecisiyim diyor bu hâlâaaaaaaaaaaaaa  gelmiş allahın arşını, belkısın arşı gibi oturan tahta sanıyor muhahahahahahhahaha

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Hurma yazdı:

Ben hiç bir şeyi yalanlamıyorum

sen 

Melekutu ile melekler farklı şeylerdir diyorsun cahil olduğunu ispat ediyorsun? Bununlada kalmayıp melekutu ve melek demek olduğunu yalanlıyorsun hahahahahahha

çok cahillerle yazışmak deveyle tavla oynamak gibi aasjsks

zira sen Allahın arşına tahta diyende sensin 

allah diyor ki ben “büyük arşında” Rabbiyim yaratıcısı ve terbiyecisiyim diyor bu hâlâ gelmiş allahın arşını belkısın arşı gibi oturan tahta sanıyor muhahahahahahhahaha

Tahta demiyorum. Arş = taht diyorum.

Ya Kur'an-ı yalanlıyorsun. Ayetleri görmezden geliyorsun :D Ölümüne İslam.

Dilediğime yanıt veririm dilediğimi görmezden gelirim çünkü ben daha iyi yanıtlıyorum diyorsun çocuk aklınla.

Sitelerde Paylaş

Kendi konumda yazdım bunları. müslümanlar niye manaları derinleştireceğiz diye Kuranı yok sayıyorlar alın şunları komple bakın.

Hepsi birbirini tamamlıyor dahası bol Kur'anda diyorum. Tefsirle istersem ben sizi arm mimarisiyle yarattım bile derim sizler android telefonlarsınız bile derim ne diyeyim yani.

Hakka 17; Melekler onun etrafındadır. O gün Rabbinin arşını, bunların da üstünde sekiz melek yüklenir.

Mümin 7; Arş'ı yüklenen ve bir de onun çevresinde bulunanlar, Rablerini hamd ile tesbih ederler, O'na iman ederler. Müminlerin de bağışlanmasını isterler: Ey Rabbimiz! Senin rahmet ve ilmin her şeyi kuşatmıştır. O halde tevbe eden ve senin yoluna gidenleri bağışla, onları cehennem azabından koru! .

Talak 12; Allah, yedi kat göğü ve yerden bir o kadarını yaratandır. Ferman bunlar arasından inip durmaktadır ki, böylece Allah'ın her şeye kadir olduğunu ve her şeyi ilmiyle kuşattığını bilesiniz.

Fatır 1; Hamd, gökleri ve yeri yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler yapan Allah'a mahsustur. O yaratmada dilediğini artırır. Şüphesiz Allah'ın gücü her şeye hakkıyla yeter.

tarihinde emretemelkuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...