Jump to content

Zeyd meselesinde tek anlayamadığım kısım ?

Recommended Posts

• İleti 429
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

21 hours ago, Duru akıl said:

Sevgili Hasan AKÇAY beyefendi dini savunmak isterken haddinden fazla hezeyanlar sarfettiğinizin farkında mısınız ? Lütfen yazdıklarınızı bir kez daha eni-konu gözden geçirin ve sonra söyleyebilirsiniz tüm bunların makul ya da kabul edilebilir her hangi bir yönü var mı ? saygılar selamlar.

Örneğin?

Sitelerde Paylaş
On 23.11.2018 at 04:51, Hasan Akçay yazdı:

Aralarında kan bağı olmayanların evliliği,

bırakın iğrençliği, analarının ak sütü gibi tertemizdir;

hele bi de, örneğin, birbirlerini deliler gibi seviyorlarsa

sevenlere engel olmanızdır iğrençlik.

Peki Hasan hocam, şöyle bir ayet gözüme çarptı. Alıntı yaptığım yerdeki yazdıklarınızı göz önünden bulundurarak, bununla ilgili düşünceleriniz nedir? Ayette yapılması emredilen şey, sizin "iğrençlik" tanımınıza uyuyor mu?

Bakara-221 :   İman etmedikleri sürece Allah’a ortak koşan kadınlarla evlenmeyin. Allah’a ortak koşan kadın hoşunuza gitse de, mü’min bir cariye Allah’a ortak koşan bir kadından daha hayırlıdır. İman etmedikleri sürece Allah’a ortak koşan erkeklerle, kadınlarınızı evlendirmeyin. Allah’a ortak koşan hür erkek hoşunuza gitse de; iman eden bir köle, Allah’a ortak koşan bir erkekten daha hayırlıdır. Onlar ateşe çağırırlar, Allah ise izniyle, cennete ve bağışlanmaya çağırır. O, insanlara âyetlerini açıklar ki, öğüt alıp düşünsünler.

Saygılarımla.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, dursun yazdı:

Allah’a ortak koşan kadınlarla evlenmeyin.

Hasan'ın çanına ot tıkayacak daha ne ayetler çıkar! Çapanoğlu mübarek! Kurcaladıkça çıkmayan yok! :D

Öyle ya canım! Hasan'ın deyimiyle müşrik kadını "deliler gibi sevdin!" Engel olsunlar mı sana! Ha? Yak bakalım burdan da!

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, dursun said:

Peki Hasan hocam, şöyle bir ayet gözüme çarptı. Alıntı yaptığım yerdeki yazdıklarınızı göz önünden bulundurarak, bununla ilgili düşünceleriniz nedir? Ayette yapılması emredilen şey, sizin "iğrençlik" tanımınıza uyuyor mu?

Bakara-221 :   İman etmedikleri sürece Allah’a ortak koşan kadınlarla evlenmeyin. Allah’a ortak koşan kadın hoşunuza gitse de, mü’min bir cariye Allah’a ortak koşan bir kadından daha hayırlıdır. ..

Şirk = Allah'a ortak koşmak,

müşrik = Allah'a ortak koşan kadın, erkek... 

tamam?

Müşriklerin atalar dinininde

karınız = anneniz,

evlatlığınız = evladınız (33:4).

Konumuz bu,

karınızın anneniz olması iğrenç midir değil mi,

bunu müzakere etmeye çalışıyoruz.

Beni tekrar etmek zorunda bıraktınız,

yine de özür dileyerek söyleyeyim:

karınızı nikah masasında siz edinirsiniz, annenizi ise ALLAH yaratır.  

Yani

edinmek ile yaratmak arasındaki fark,

insan ile Allah arasındaki farktır;

karınızı anne ilan etmeniz şirktir  ve... şirk amansız bir zulümdür -inneş şirke le zulmüm azîm (31:13).  

Karınız,

siz onu anneniz  ilan edince,

anneniz oluverecek;

size köle gibi hizmet edecek ama zevcelikten gelen hiç bir hak talep edemeyecek.

Zulüm işte bu,

iğrenç olan bu.

Ve Kuran'ın şirki reddediş nedenlerinden biri bu.

Müminin

müşrik bir kadınla evlenmesi 

zulme çanak tutmasıdır

yani iğrenç olan şey zulüm yapmak, zulme çanak tutmaktır.

Sitelerde Paylaş

Ha yani böyle saçma sapan uyduruk bir bahaneyle "sevenlere engel" olsunlar! :D

Buraya kadarmış! Göçtü garibin bütün tezleri! Lafını bir güzel geri yedi mi! :lol: Tamam millet islamda yerine göre "sevenlere engel olmak" farzmış yerine göre engel olmamak! Çıkarın neyi gerektiriyorsa oymuş! Hadi geçmiş olsun! :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

Hasan Bey zor sorular karşısında böyle kapı duvar olur! Büyük bir sessizliğe gömülür. Bu sadece Hasan Bey'in değil müslimlerin sıkça yaptığı bir şeydir. Hasan Bey yoksa düğün telaşından mı cevap yazamiyorsunuz!

Ama bakarsınız birazdan ortaya çıkar ve şöyle der: Zaten bazı ateistler Muhammed'in yaşamadığını söylüyor. O halde ortada böyle bir evlilik de yoktur! Hasan Bey, çocuğunuzu evlendiriyorsunuz; pratikte hiçbir karşılığı olmayan bir şeyi neden savunursunuz?

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Hasan beyi birçok siteden tanırım.Onunda ötekilerden farkı öteki çokları bilmeden iddie ederler.Hasan beyde bildiği halda tersini iddie der.

Ne demişti bizim SULTANI EVLİYE.İslam içinse her YALLAN ın sevabı vardır.

Yani sıkıştılarmı KIVIRIRLAR.

Almanya kölnde diyenetin bir kuruluşu var DİTİP.

Burası bir almanca kuran yayınlıyor.

Almanın biri bu kuranlardan bir tane satın alıyor.

Bakıyorki kuranda kadını dövme ayeti var.Alıyor kitabe DİTİP e gidiyor.

Yahu diyor,bir yerde kadını dövne yok diyorsunuz işte kuranda dövme ayatı.

Hemen kıtap almanın elinden alınıyor parası ödeniyor.Piyasadakı almanca kuranlar toplatılıyor.Bir yanlışlık olmuş kusura bakmayın diyürler.

Ve dananın biri çıkıyor Hürriyet gazatasında açıklama yapıyor.Kuranda kadını dövme ayatı yok deye.Bunu okuyunca hürriyete açtım telefonu o din adamı yalan söylüyür dedim.Kuranda kadını dövme ayatı şu dedim.Benim bu söylediklerimide gazataya yazın deyince,yok biz yazamayız,adamın telefon numarasını verelimde onunla konuş.

Dedimki YALANLARI yazıyorsunuzda doğruları niye yazmıyorsunuz.

Hemen adam telefonu kapattı.

Hürriyet gazatası gibi bir gazata.

Bu arabın dinini yapan baldırlı.enterili,iki ayahlı iki kollu allahı Hürriyet gazatasını bile etkisi altına almış.Bizim Hasan Akçay hocada onların çok bilmişlerinden birisidir.Kibardırda:-)))).

Sitelerde Paylaş

2 soru:

1.Mümin bir kız

kendisini nikahına aldıktan sonra

annesi ilan edeceğini bildiği bir müşriği sevip

onunla evlenir mi böcek ezer gibi ezsin diye?

2.O kızın mümin babası siz olsanız

kızınızı nikahına aldıktan sonra

annesi ilan edeceğini bildiğiniz müşriğe

kızınızı verir misiniz?

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 23.11.2018 at 04:51, Hasan Akçay yazdı:

Aralarında kan bağı olmayanların evliliği,

bırakın iğrençliği, analarının ak sütü gibi tertemizdir;

hele bi de, örneğin, birbirlerini deliler gibi seviyorlarsa

sevenlere engel olmanızdır iğrençlik.

Bence de. Yani hepimiz böyle düşünüyoruzdur herhalde.

Peki Kur'an'daki dayı kızı, hala kızı, amca kızı, onun kızının kızı helaldir durumu için ne düşünüyorsunuz? Genel olarak İslam alemi, bizim ülkemiz de dahil, yakın akraba evliliğini pratik eder ve helaldir. İlgili ayet Muhammed'e inmiştir, diğer müminlere helal değildir demeyin lütfen. 

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Şirk = Allah'a ortak koşmak,

müşrik = Allah'a ortak koşan kadın, erkek... 

tamam?

Sayın Hasan hocam burası tamam, sıkıntı yok. Müşrik nedir anladık.

14 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Müşriklerin atalar dinininde

karınız = anneniz,

evlatlığınız = evladınız (33:4).

Burada Ahzap-4 de "Kendilerine zıhâr yaptığınız eşlerinizi de anneleriniz yapmamıştır." diyor. Yani atalar dini olduğu konusu belirtilmiyor. Bu olayı da "Zıhar yapmak" diye belirtilen bir arap geleneği olarak buldum ben.

15 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Beni tekrar etmek zorunda bıraktınız,

yine de özür dileyerek söyleyeyim:

karınızı nikah masasında siz edinirsiniz, annenizi ise ALLAH yaratır.  

Yani

edinmek ile yaratmak arasındaki fark,

insan ile Allah arasındaki farktır;

karınızı anne ilan etmeniz şirktir  ve... şirk amansız bir zulümdür -inneş şirke le zulmüm azîm (31:13).  

Evet insanın karısını annesi ilan etmesini de büyük bir şirk olarak görelim. (Ayrıca "amansız" derken bağışlanması mümkün olmayan demek istediniz sanırım). Bu arada Mücadele suresinin aşağıdaki ayetlerine göz atalım:

2 - Diyanet İşleri: İçinizden kadınlarına zıhar yapanlar bilsinler ki, o kadınlar onların anaları değildir. Onların anaları ancak, kendilerini doğuran kadınlardır. Şüphesiz onlar (zıhar yaparlarken) hoş karşılanmayan ve yalan bir söz söylüyorlar. Şüphesiz Allah çok affedicidir, çok bağışlayıcıdır.

3 - Diyanet İşleri: Kadınlarından zıhar yaparak ayrılıp sonra da söylediklerinden dönecek olanlar, eşleriyle birbirlerine dokunmadan önce, bir köle azat etmelidirler. İşte bu hüküm ile size öğüt veriliyor. Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.

4 - Diyanet İşleri: Kim (köle azat etme imkânı) bulamazsa, eşine dokunmadan önce ard arda iki ay oruç tutmalıdır. Kimin de buna gücü yetmezse altmış fakiri doyurmalıdır. Bunlar, Allah’a ve Resûlüne hakkıyla iman edesiniz, diyedir. İşte bunlar Allah’ın sınırlarıdır. Kâfirler için elem dolu bir azap vardır.

Gördüğünüz gibi, karınız=anneniz yapma durumu atalar dini filan değil, bizzat İslamiyet'in içindeki bir durumdur. hatta bunu bugün bile yapıp, sonra da bir köle azat ederek yahut oruç tutarak da affettirebilirsiniz.

15 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Karınız,

siz onu anneniz  ilan edince,

anneniz oluverecek;

size köle gibi hizmet edecek ama zevcelikten gelen hiç bir hak talep edemeyecek.

Zulüm işte bu,

iğrenç olan bu.

Evet bu gerçekten iğrenç bir durum ve İslamiyet ile içiçe bir durum.

Sonuç olarak, sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda İslamiyette de Müslümanlar (sonrasında kurtulabilecek olsalar da) şirke düşmüş olabiliyor. Bu durumda müşriklerle evlenmenin bir sakıncası kalmıyor. Yani sevenleri gereksiz ve açıklanması mümkün olmayan bir sebepten dolayı ayırmak yada kavuşmasına engel olmak doğru birşey olmuyor.

Saygılarımla.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Türk Ateist said:

Bence de. Yani hepimiz böyle düşünüyoruzdur herhalde.

Peki Kur'an'daki dayı kızı, hala kızı, amca kızı, onun kızının kızı helaldir durumu için ne düşünüyorsunuz? Genel olarak İslam alemi, bizim ülkemiz de dahil, yakın akraba evliliğini pratik eder ve helaldir. İlgili ayet Muhammed'e inmiştir, diğer müminlere helal değildir demeyin lütfen. 

Hayır, demem.

Ama kuzenlerle evlilik akraba evliliği sayılsa bile

laik devletimizde de yasak değil;

demek ki HOŞ GÖRÜLEBiLEN bir akraba evliliğidir; en azından buynu söyleyebiliriz.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, dursun said:

Sonuç olarak, sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda İslamiyette de Müslümanlar (sonrasında kurtulabilecek olsalar da) şirke düşmüş olabiliyor. Bu durumda müşriklerle evlenmenin bir sakıncası kalmıyor. Yani sevenleri gereksiz ve açıklanması mümkün olmayan bir sebepten dolayı ayırmak yada kavuşmasına engel olmak doğru birşey olmuyor.

Lütfen!

Ben böyle bilgiler veremem.

Zihar

yani bir adamın

karısına

"Bundan böyle sen benim annemsin" demek suretiyle anne payesi vermesi

33:4'te gerekçesi de belirtilerek yasaklanıyor.

Benim söyleyebileceğim budur.

"Zihar"ın, müminler tarafından, 

sizin deyiminizle, pratik edilmesine gelince

bu mümkün değil.   

Allah'ın koyduğu zihar yasağına

ya uyarsınız müminsiniz

ya da uymazsınız hâlâ cahiliye denen şirk ortamını yaşıyorsunuz. 

Kefaret yoluyla tasfiyesi istenen zihar ise

33:4'ten önce pratik edilmiş olanlardır

tıpkı savaşın köleliğe kaynaklık etmesini durduran 47:4'ten sonra kefaret yoluyla tasfiyesi istenen köleler gibi.

Onlar da 47:4'ten önce edinilmiş olan kölelerdir yalnızca. 

Müminlerin

47:4'ten sonra köle edinmeleri

ve 33:4'ten sonra eşlerini anne ilan etmeleri 

mümkün değildir.

Sitelerde Paylaş

Şirk, Müşrik ve Aşk Tanrısı Allah!

Müşrik (Allah’a ortak koşan) kadınları, (onlar) mü’min oluncaya kadar nikâhlamayın. Mü’min bir cariye müşrik (hür) bir kadından elbette daha hayırlıdır, hoşunuza gitse bile. (Kadınlarınızı da) müşrik erkeklerle, (onlar) mü’min oluncaya kadar nikâhlamayın. Mü’min bir köle, müşrik (hür) birinden hoşlansanız bile elbette daha hayırlıdır. ışte onlar, (sizi) ateşe davet ederler. Allah ise kendi izni ile (sizi) cennete ve mağfirete davet ediyor ve insanlara âyetlerini açıklıyor. Umulur ki onlar böylece tezekkür ederler. Bakara 221

Aşk tanrısı Allah burda müşriklerle (Allaha ortak koşanlarla) evlenilmesini istemiyor. Deliler gibi aşık olsalar da!

......

Ey âmenû olanlar! Hicret etmiş olan mü’min kadınlar size geldikleri zaman onları imtihan edin (hicret sebeplerini sorun). Allah, onların îmânını çok iyi biliyor. Artık onların mü’min hanımlar olduğunu bilirseniz (mü’min olduklarından emin olursanız), bundan sonra onları kâfirlere geri döndürmeyiniz. Onlar (mü’min hanımlar), diğerlerine (kâfir erkeklere) helâl değildir. Diğerleri de (kâfir erkekler de), onlar için (mü’min hanımlar için) helâl değildir. Onlara (kâfir erkeklere), infâk etmiş oldukları şeyi (mü’min olarak size gelen kadınlara daha önce vermiş oldukları mehirlerini) geri verin. Ve kendilerine mehirlerini verdiğiniz taktirde, onlara nikâh yapmanızda sizin üzerinize bir günah yoktur. Ve kâfir kadınları nikâh ile tutmayın. Ve siz ne infâk ettiyseniz (mehir olarak ne verdiyseniz) geri isteyiniz. Ve onlar da infâk ettiklerini istesinler. İşte bu, Allah’ın hükmüdür. Aranızda hüküm vermektedir. Ve Allah; Alîm’dir (en iyi bilendir), Hâkim’dir (hüküm sahibidir). Mumtehine 10

Bu ayette yine Mümin kadınların kafir erkeklere (deli gibi sevseler de) haram olduğunu yazıyor. Ve kafir kadınlarla evlenmeyin diyor, aşk tanrısı Allah.

......

Bugün size iyi ve temiz şeyler helâl kılındı. Ve kendilerine kitap verilenlerin yemeği, size helâl, sizin yemeğiniz de onlara helâldir. Ve mü’minlerden iffetli hür kadınlar ve sizden önce kendilerine kitap verilenlerden iffetli kadınlar, zina etmeksizin, gizli dost tutmaksızın namuslu bir biçimde mehirlerini verdiğiniz taktirde, sizlere helâldir. Ve kim îmânı inkâr ederse artık onun ameli boşa gitmiştir. Ve o âhirette hüsrana uğrayanlardandır. Maide 5

Bu ayette aşk tanrısı Allah fikir değiştiriyor, kendilerine kitap verilen (hristiyan ve yahudi) kadınlarla evlenilebileceğini söylüyor! 

......

Ey âmenû olanlar (Allah’a ulaşmayı dileyenler)! Müşrikler sadece bir necistir (pisliktir). Artık bu yıldan sonra Mescid-i Haram’a yaklaşmasınlar. Ve eğer yoksulluktan korkarsanız, Allah şâyet dilerse (Kendi) fazlından sizi yakında zenginleştirecektir. Muhakkak ki Allah; Alîm’dir, Hakîm’dir.
Kitap verilenlerden, Allah’a ve yevm’il âhire (Allah’a ulaşma gününe) inanmayan kimselerle ve Allah’ın ve O’nun Resûl’ünün haram ettiğini haram etmeyenlerle ve hak dîni, dîn edinmeyenlerle, onlar küçük düşüp, cizyeyi elleriyle verinceye kadar savaşın.
Ve yahudiler: “Üzeyir Allah’ın oğludur.” dediler ve nasraniler: “Mesih Allah’ın oğludur.” dediler. Onların ağızlarıyla söylediği bu sözler, daha önce inkâr eden kimselerin sözlerine benziyor. Allah onları öldürsün
(Bu da güzelmiş. Allah, Allaha yalvarıyor :-)). Nasıl da döndürülüyorlar.
Onlar, ahbarları (dîn adamlarını) ve ruhbanları (rahipleri) ve Meryem oğlu Mesih’i Allah’tan başka Rab’ler edindiler. Tek bir ilâha kul olmalarından başka bir şeyle emrolunmadılar. O’ndan başka ilâh yoktur. (Onların) şirk koştukları şeylerden O (Allah), münezzehtir.
(Onlar) ağızları ile Allah’ın nurunu söndürmeyi istiyorlar. Ve Allah, kâfirler kerih görseler bile nurunu tamamlamaktan başka bir şey istemez.
Resûl'ünü müşrikler kerih görseler de, hidayetle ve hak dîn ile (bu dîni) bütün dînler üzerine izhar etmesi (hak dîn olduğunu ispat etmesi) için gönderen O'dur.
Tevbe 28-33

Ve bu ayette aşk tanrısı Allah kitap gönderdiği (evlenilebilecek yahudi ve hristiyan) kadınların dinlerini anlatıyor. Her iki dinin inanırlarının ŞİRKE battığını söylüyor! Şirk!!!!

.....

İşte Kuran bu. Anlayana sivrisinek saz anlamayana.... 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, poiuz said:

Aşk tanrısı Allah burda -Bakara 221'de- müşriklerle (Allaha ortak koşanlarla) evlenilmesini istemiyor. Deliler gibi aşık olsalar da!

Bu ayette -Mümtehine 10'da- yine Mümin kadınların kafir erkeklere (deli gibi sevseler de) haram olduğunu yazıyor. Ve kafir kadınlarla evlenmeyin diyor, aşk tanrısı Allah.

Bu ayette  -Mâide 5'te- aşk tanrısı Allah fikir değiştiriyor, kendilerine kitap verilen (hristiyan ve yahudi) kadınlarla evlenilebileceğini söylüyor! 

Ve bu ayette -Tevbe 28-33'te- aşk tanrısı Allah kitap gönderdiği (evlenilebilecek yahudi ve hristiyan) kadınların dinlerini anlatıyor. Her iki dinin inanırlarının ŞİRKE battığını söylüyor! Şirk!!!!

....... 

Sevgili poiuz,

Bu ayetlerin hiç birinde 

sizin çıkardığınız hükümler 

yok.

Örneğin Bakara 221... Mümin bir kız bilir ki

evlendiği müşrik erkek uygun gördüğü anda

onu anne ilan edip köle olarak kullanacaktır.

Bu iğrençliğin aşkla ilgisi olamaz;

akıl sağlığı yerinde olan hiç bir kız bunu bilip dururken

o zalime deliler gibi aşık olmaz. 

Mümtehine 10'da sözü edilen

sığınmacı mümin kadınlar kafir kocalarından,

islam devletindeki kafir kadınlar ise mümin kocalarından boşanmışlardır;

"Kafirlere yapmış oldukları harcamaları geri ödeyin!" onun için deniyor.

Boşananlar birbirine helal değildir.

Öteki ayetleri de SiZ

bir daha okur musunuz. Lütfen.

Sitelerde Paylaş

:D Böyle çaresizlik de az görülür ha!

Ülen bunun bahsettiği zıhar geleneği. Yani boşamanın bir yöntemi! Her müşrik karısına bunu yapacak diye bir kayıt yok ki! :lol:

Boşayacağında sen bana anam gibisin demek ve bu yolla boşamak bir gelenek olmuş! Bu yani! Boşama islamda da var, kaldırmamış ki? Yalnızca bu anam gibisin lafını yasaklamış, yoksa boşama yine var!

Boşamayacaksa sorun yok yani! "Deliler gibi seviyorsa" da boşamayacaktır, niye boşasın? Hasaaan Hasan, tezlerin yine fos çıktı, muslim oldukça yazgın bu senin! Gördün mü bak, asıl sevenlere mani olan senin islam çıktı!  :0_80cbc_37a71a73_L:

Bu islam hep sevenlere engel, sadece muhammede torpilli! E yani tek tek sayarak üstelik, bütün kuzenlerin helal, mehirsiz kendini hibe eden kadınlar da sana helal! Evlatlığının karısı bile olsa yeter ki sen iste allah boşattırır sana nikahlar! Oooha! Boşansın da semerini de yesin bari artık!

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Lütfen!

Ben böyle bilgiler veremem.

Pekala, belki anlatmak istediğimi yanlış bir cümle ile belirttim. Şöyle diyeyim, "sizin daha önceki mesajlarınızdan anladığım kadarıyla" diyeyim. 

Allah'ın koyduğu zihar yasağına

ya uyarsınız müminsiniz

ya da uymazsınız hâlâ cahiliye denen şirk ortamını yaşıyorsunuz. 

Bu sizin şahsi görüşünüz sanırım, zira ben bu konuya açıklık getiren bir ayet göremedim. Varsa yayınlarsınız lütfen.

Şuan halen Anadoluda "anam avradım olsun" diye bir yemin var. Elbette bu tür şeylerin sadece sözde olduğu kanısındayım. Bu tür insanlar da müşrik mi olmuş oluyor? 

Dünyanın hiçbir toplumunda karısına "sen benim annemsin" deyipte, böyle bir uygulama yaptığını görmedim, duymadım. Böyle bir geleneğin sürdüğünü de sanmıyorum. Diyelim ki bazı kesimlerde halen var. Ben müşrik bir kadın ile evleneceğim. Bu durumu söyledim ve bana; "salakmısın! lan öyle şey olur mu" dedi. Engel devam ediyor mu, bence ediyor. Çünkü ne olursa olsun ayet var, sevenleri ayırmak var. Müşrik ne olursa olsun; dünyanın en iyi kalpli insanı da olsa, en ahlâklı insanı da olsa, en dürüst insanı da olsa ev-le-nil-mez. Doğru mu hocam? Çünkü Allah'a ortak koşar müşrik. Allah sevenleri kendine ortak koşulduğu için ayırdı mı, bence bu yüzden ayırdı...

Allah'ın peygambere evlilik konusunda tabiri caiz ise torpil geçtiği aşikârdır. Midesiz evlilikler dünyanın her yerinde ayıplanır, tasvip edilmez. Bunu yapanlar gerekirse dışlanır. Evlatlığının karısını almak da bunlara apaçık dahildir, savunulacak bir tarafı yoktur.

Sonuç olarak cevaplarınız ve yorumlarınız benim açımdan hiç tatmin edici değildi. Yine de çaba gösterdiğiniz için teşekkür ederim. 

Saygılarımla.

Sitelerde Paylaş
On 22.11.2018 at 05:11, Hasan Akçay yazdı:

...büyüyünce nâmahrem olacak.

Hayır,

evlat edindikleriniz ve SiZiN dünyaya getirdikleriniz 

nâmahremlik açısından aynıdır, Nûr 58:

İnananlar!

yeminlerinizin size bağladığı kimseler ve yaşına ermemiş öz çocuklarınız

sizden 3 kez izin alsınlar çünkü bunlar sizin avret vakitlerinizdir:

sabah namazından önce, öyleyin giysilerinizi attığınızda, akşam namazından sonra...

"Travma"yı asıl yaşayacak olan ise biyolojik anne-babası kendisinden saklanmış olandır

çünkü yerin kulağı vardır, bir gün nasıl olsa öğrenir;

işte o zaman "meğer yalan söylemişler," der, "meğer öz ailemi tanımamı çok görmüşler bana"

ve işte o zaman siz yalancıları anne babalıktan reddeder, kimsesizliği bir kat daha artar. 

Kuran dürüstçe gerçeğin söylenmesini istiyor,

evlatlığınız anlayabilecek kadar büyür büyümez 

ona şunu söyleyeceksiniz:

"Bak Zeyd evladım, ben senin öz baban değilim; senin öz baban Haris'tir

ama bil ki öz evlat ne kadar sevilebilirse ben seni ta o kadar seviyorum." 

Kuran'ın emri:

1.

Evlatlık = öz evlat demeyin.

Çünkü şirktir bu... 

ve şirk acımasız bir zulümdür, travmadır (Lokman 32)

2.

Evlatlığınızı örneğin Muhammed'in oğlu Zeyd diye değil Haris'in oğlu Zeyd diye çağırın

ama babası bilinemiyorsa "din kardeşim" diye çağırın; müminler ancak kardeştir, 49:10.

Şimdilerde

babası bilinmeyenlere p.ç diyenler

Kuran'ın ne kadar gerisinde kalmış

görüyor musunuz?

5 ...10 yaş aralığındaki bir çocuğa "Ahmet 'in oğlu " diye çağırmak, sevgiye,SAMİMİYETE en fazla ihtiyacı olan o yaştaki bir çocuğu nasıl etkiler ? 

-Ahmet'in oğlu 

-baba..  Ahmet kim ?  

-öz baban yavrum.

-sen benim babam değil misin ?

-hayır ...

- ya Annem ?.

-.....

Mesela ben erkek evlat edindim , 25 yaşına geldi . senelerce "Ahmet 'in oğlu  " diye çağırdığım ve soyutladığım bu evlatlığımı sabah işe giderken akşama kadar eşimle başbaşa bırakabilirim ve bunda "nâmahrem "lik bir durum yok öyle mi ? 20 yaşındaki Öz kızımda evde olsun...ben işteyim. 

Sitelerde Paylaş
On 22.11.2018 at 06:17, Hasan Akçay yazdı:

Bal gibi anne baba der size;

siz de ona evladım dersiniz

yüreğinizin bütün sıcaklığıyla.

Tıpkı biyolojik evladınız gibi evlendirirsiniz onu,

boşanmadığı sürece ömür boyu gelinim diye bakarsınız,

bakışınızı değiştirmeye zorlayan yok sizi.

Nebinin Zeyneb'le evliliği yalnızca "görev evliliği"dir,

belki hiç yatmadı onunla, 33:49, 2:236...

şirki lağv etmek için yerine getirilmiştir;

artık hiç kimse nebi değildir, dolayısıyla hiç kimseye o görev verilmemiştir.

Kuran

hiç kimsenin 

evlatlığının ESKi eşiyle evlenmesini teşvik etmiyor;

Bir daha:

Şirki lağvetmek için yerine getirilen bir görev evliliği idi o,

bitti gitti. 

Evlatlığınız size bal gibi anne baba der 

ve biyoloik anne babasından daha bile güvenli bulup sever sizi

yüreğinin bütün sıcaklığıyla

yeter ki öz evlat ne kadar sevilebilirse ta o kadar sevin onu

ve dürüst olup gerçeği söyleyin.

Ayette " evlatlıklarının eşiyle evlenmede müslümanlara zorluk olmasın diye " deniliyor.daha geniş alırsak dileyen evlatlığının karısıyla nikahlanabilir , gerdeğe girebilir,3,5 de çocuk yapabilir diyor..

Evlatlığımın karısıyla evlendim diyelim.evlatlığımda evde bizimle kalıyor.

Daha dün onun koynundaydı..bu gün benden hamile ..

Bu örneği herkes kendisine tatbik etsin.hatta ben evlatlık olayım.veya sizler..üvey babamız da eski  karımızla evlenmiş olsun..3 aylıkta hamile.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...