Jump to content

Zeyd meselesinde tek anlayamadığım kısım ?

Recommended Posts

Turan  dursun  olayı  cinsellik  boyutuyla  değerlendirmiş  fakat  benim  anlam  veremediğim; şayet  böyle  bir  şey  isteseydi  zaten  hz.Zeynepi  Hz.muhammed  kendisi  alabilecekken  evlatlığı  zeyde  almıştır.

2.nedende  soy  karmaşası  olmasın  diye  evlatlık  kurumu  kaldırılmış  diye  biliyorum. 

sizin  eleştirileriniz ne olurdu bu  konuya  ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 429
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

20 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Turan  dursun  olayı  cinsellik  boyutuyla  değerlendirmiş  fakat  benim  anlam  veremediğim; şayet  böyle  bir  şey  isteseydi  zaten  hz.Zeynepi  Hz.muhammed  kendisi  alabilecekken  evlatlığı  zeyde  almıştır.

2.nedende  soy  karmaşası  olmasın  diye  evlatlık  kurumu  kaldırılmış  diye  biliyorum. 

Zeyd bin Hârise (Arapça: زيد بن حارثة; d. 581 - 629)

https://tr.wikipedia.org/wiki/Zeyd_bin_Harise

Muhammet den 11 yaş küçük biri olan Zeyd  evlatlığı olamaz.Kölesidir.

Zeyneb peygamberin halasının kızıdır.

Akraba evliliğine ve köleliğe karşı  islam dininin peygamberinin ve tanrısı Allah ın  hiçbir yasağı yoktur.

Akraba olmadığı halde süt kardeşlerin evlenmesi yasaklayan bir dinin bunlara izin vermesi eleştirilecek bir konudur.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

isteseydi  zaten  hz.Zeynepi  Hz.muhammed  kendisi  alabilecekken  evlatlığı  zeyde  almıştır.

Peki gönlü sonradan istemis olamazmi?

Gelelim asil meseleye.Yani zurnanin zurt dedigi yere.Empati denen birsey var ama degilmi.Istersen birlikte empati yapalim simdi.

Yani gelelim empati yapamadigin bölüme. Sen simdi kendini onun yerine koy.Sen bir erkek evlatlik aldin.Sonra onu davulla zurnayla evlendirdin."bir yastikta kocayin" dedin.Buraya kadar güzel.Simdi ask dolu bir geceden sonra evlatligin geldi el öpmeye.Ve mübarek ellerinden güzelce elini öptü.Pesinden hemen gelin geldi ve senin elini öperek sevgiyle"Hosbulduk babacigim"dedi.Ve sende gelin senin elini öperken"sagolasin kizim,bir yastikta kocayin"dedin.Sonra günler haftalari ,haftalar aylari,aylarda yillari kovaladi.Bu ""babacigim"ve "kizim"muhabbetleri yillarca sürdü.Ve yillar sonra artik "babacigim"yerini"aslan kocacigim"ve "kizim"yerini "canim karicigim"a birakti.

Ya birde düsünsene Zeyd`den cocugu oldu.Oldunmu simdi dede.Birde senden cocugu oldu.Oldunmu simdi dedesi+ babasi.

Bizim  dede paradoksundan dahada karmasik oldu olay.Ayikla pirincin tasini.

Yada bu senaryoyu birakalim yeni senaryo yazalim o zaman.Egip bükme senaryosu diyelim buna.isime geldigi gibi yani.Senaryo 2.

El öpme sahnesi geldi gelinin sana "Hosbulduk Ali bey"dedi.(Ali bey tabiki hayali ismin bilmiyorum ismini)Sende geline "Bir yastikta kocayin Ayse hanim"dedin.

Hangi senaryo dogru?Bence ilk senaryo.

26 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

soy  karmaşası  olmasın  diye  evlatlık  kurumu  kaldırılmış

Yani bunu bizzat yapmasi gerekiyordu.Söylemesi yeterli degildi.Uygulamali yapti diyorsun.Peki herseyi neden uygulamali yapmadida bunu uygulamali yapti?Söylemesi yeterli olmazmiydi?Ayetler var ayetler denildigi zaman is bitmistir.öyle degilmi?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Punisher100 yazdı:

Yani bunu bizzat yapmasi gerekiyordu.Söylemesi yeterli degildi.Uygulamali yapti diyorsun.Peki herseyi neden uygulamali yapmadida bunu uygulamali yapti?Söylemesi yeterli olmazmiydi?Ayetler var ayetler denildigi zaman is bitmistir.öyle degilmi?

Hz.Zeynebin  onurunu  kurtarmak  için  uygulamalı  yapmış diye  biliyorum.Hz.zeynebi  o  durumdan  ancak  böyle  itibarlı  ve  güvenilir  bir  kisiyle  evlenmesi  ve  de  istediği  kişiyle  evlenmiş  olması  (hz.muhammedle) hz.zeynebin  onurunu  kurtarmıştır.Hem  onun  gibi  değerli  bir  kadın  ancak  peygambere yakışırdı. Peygamber  sadece  köleyle  hür  kadının  evlenmesini topluma  göstermek  için  evlenmelerini sağlamıştır. 

Sitelerde Paylaş

Zeynep peygamberimizin küçüklüğünden beri hemde çok daha genç ve güzelken hemde tesettür ayetide inmemişken kucağında büyümüşken. Bunu bilen bir insan 

nasıl Buharideki şu hadislere inanır? Bir gün peygamber zeynebin kollarını açık görmüş meyletmiş falan filan.

2.si: Hazreti haticenin vefatında seneler sonra medeniye hicretteb sonra pek ala Zeynebi zeyde vermeden kendi alırdı. Yok neymiş meyletmiş aşık olmuş haaaaaaasssssssss burnu şüheda eüzübillahi şuttul şemer diyorum asahajskdjdj

3.sü: Allah’ın açıklayacağı peygamberimizin ise insanlardan çekinip gizlediği şey Allah’ın “oğulluğunun boşadığı eş ile evlen” emriydi. Bunu biliyordu çekindi nas dedikodı yapacak zavallı 3-5 sayfa okuyan çocuklar dinden çıkacak diye onlara merhamet edip. Allahtan azar işticeğini bildiği halde “oğulluğunun boşadı eş ile evlen” zeynep ile evlen emrini nasdan gizledi. Resülallahın bu hareketininse ümmetine duyduğu bir şefkatten ileri geldiği anlaşılıyor.

4. sü Allah “Zeynep” ile evlen diyorsa zeynep Resülallaha aşıktı duasını kabul ettirdi. zeyd ile evlendirilirken aşıkın şanı masukuşun rızası olduğundan kabul etmiştir. nokta hadi bana eyvallah

eüzü billaaaaa iyi akşamlar aasdjsjdkd

5. Zeynep resüllaha aşıktı Allah biliyordu kimse bilmiyordu. Zira şöyle bir emri vardı sevdiğinin 

“bir kimse birine aşık olurda aşkını gizleryerek ölürse şehit olur” Zeynep o yüzden kimseye söylemedi Allah biliyordu nokta

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Hurma yazdı:

Zeynep peygamberimizin küçüklüğünden beri hemde çok daha genç ve güzelken hemde tesettür ayetide inmemişken kucağında büyümüş. Bunu bilen bir insan 

nasıl buharidekş şu hadislere inanır? Bir gün peygamber zeynebin kollarını açık görmüş meyletmiş falan filan.

2.si: Hazreti haticenin vefatında seneler sonra medeniye hicretteb sonra pek ala Zeynebi zeyde vermeden kendi alırdı. Yok neymiş meyletmiş aşık olmuş haaaaaaasssssssss burnu şüheda eüzübillahi şuttul şemer diyor asahajskdjdj

3.sü: Allah’ın açıklayacağı peygamberimizin ise insanlardan çekinip gizlediği şey Allah’ın “oğulluğunun boşadığı eş ile evlen” emriydi. Bunu biliyordu çekindi nas dedikodı yapacak zavallı 3-5 sayfa okuyan çocuklar dinden çıkacak diye onlara merhamet edip. Allahtan azar işticeğini bildiği halde “oğulluğunun boşadı eş ile evlen” zeynep ile evlen emrini nasdan gizledi. Resülallahın bu hareketininse ümmetine duyduğu bir şefkatten ileri geldiği anlaşılıyor.

4. sü Allah “Zeynep” ile evlen diyorsa zeynep Resülallaha aşıktı duasını kabul ettirdi. zeyd ile evlendirilirken aşıkın şanı masukuşun rızası olduğundan kabul etmiştir.

3. maddedekinde sorun var gibi hocam peygamber nassı gizleyemez hemsini vahyolunduğu gibi aktarmak zorunda yoksa sıkıntı çıkar .

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Hz.Zeynebin  onurunu  kurtarmak  için  uygulamalı  yapmış diye  biliyorum.Hz.zeynebi  o  durumdan  ancak  böyle  itibarlı  ve  güvenilir  bir  kisiyle  evlenmesi  ve  de  istediği  kişiyle  evlenmiş  olması  (hz.muhammedle) hz.zeynebin  onurunu  kurtarmıştır.Hem  onun  gibi  değerli  bir  kadın  ancak  peygambere yakışırdı. Peygamber  sadece  köleyle  hür  kadının  evlenmesini topluma  göstermek  için  evlenmelerini sağlamıştır. 

2 dakika önce, Hurma yazdı:

Zeynep peygamberimizin küçüklüğünden beri hemde çok daha genç ve güzelken hemde tesettür ayetide inmemişken kucağında büyümüş. Bunu bilen bir insan 

nasıl buharidekş şu hadislere inanır? Bir gün peygamber zeynebin kollarını açık görmüş meyletmiş falan filan.

2.si: Hazreti haticenin vefatında seneler sonra medeniye hicretteb sonra pek ala Zeynebi zeyde vermeden kendi alırdı. Yok neymiş meyletmiş aşık olmuş haaaaaaasssssssss burnu şüheda eüzübillahi şuttul şemer diyor asahajskdjdj

4. sü Allah “Zeynep” ile evlen diyorsa zeynep Resülallaha aşıktı duasını kabul ettirdi. zeyd ile evlendirilirken aşıkın şanı masukuşun rızası olduğundan kabul etmiştir.

İkiniz de bol keseden zırvalıyorsunuz. 

Atalarımız ne demiş: "Kalkmış y..ğın dini imanı olmaz."

Din kardeşleriniz olan Yahudi ve Hrıstiyanların insan ürünü kutsal kitaplarının kötü bir kopyası olan kitabınızı adam gibi okuyun.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

3. maddedekinde sorun var gibi hocam peygamber nassı gizleyemez hemsini vahyolunduğu gibi aktarmak zorunda yoksa sıkıntı çıkar .

Vahy daha gelmeden evvel biliyordu. Vahy gelince söylemek zorunda kaldı

Resülallahım iki cephesi vardır

Bir yüzü Allah’a bakar. Allah orada herşeyş bildirmiştir bilmediği bir şey yoktur

diğer cephesi ise halka bakar. Orada muhattabın seviyesine göre konuşur bilmiyorum rabbim bildirmedi. O bilgi ref oldu kaldırıldı (unutturuldum bilgi benim değil allahındır) vesaire der 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Hurma yazdı:

Vahy daha gelmeden evvel biliyordu. Vahy gelince söylemek zorunda kaldı

Resülallahım iki cephesi vardır

Bir yüzü Allah’a bakar. Allah orada herşeyş bildirmiştir bilmediği bir şey yoktur

diğer cephesi ise halka bakar. Orada muhattabın seviyesine göre konuşur bilmiyorum rabbim bildirmedi. O bilgi ref oldu kaldırıldı (unutturuldum bilgi benim değil allahındır) vesaire der 

valla bravo vahiy gelmeden vahyi biliyorsa kendi  düşünceleri olabilir belki o vahiy dediği şeyler

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, kavak yazdı:

İkiniz de bol keseden zırvalıyorsunuz. 

Atalarımız ne demiş: "Kalkmış y..ğın dini imanı olmaz."

Din kardeşleriniz olan Yahudi ve Hrıstiyanların insan ürünü kutsal kitaplarının kötü bir kopyası olan kitabınızı adam gibi okuyun.

Bu kadar açık akli ve mantıki deliller sunarak konuştuğum halde 

itirazınız oluyorsa ben sana bir şey diyemem artı

“Din kardeşlerini yahudi ve hıristiyanların derken onlar bizi din kardeşi görüyor mu hayır? Görseler   zaten beşer uydurması Tora ve Evangel kitablarını Tevrat ve İncil kabul etmezlerdi.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Zeynebin onuru baba dedigi birisine sonra koca deme zorunlulugunda iflas etmistir kesin.Ve yasitlari ile evlenme sansi varken baba yasindakiyle evlenmesi dahada onur kiricidir.Zira yasli biri daha erken ölecek ve Zeynep tekrar evlenmek zorunda kalacaktir.

Gelelim soy karmasasi olayina.Bu kisi haber getiren(elci) kisi oldugu icin gelecegi bilmeside muhtemeldir.Bakiniz kiyamet alametleri.

Dolaysiyla DNA`nin o günlerde bilinmemesi o gün icin problemdi hemfikiriz.Ancak bu kadar ileriyi görebilen bir elcinin DNA`nin bulunacaginida öngörebilmesi gerekliydi.Zira bu kitap tüm zamanlarin kitabi oldugu gerceginiz varken.Bir dipnot düserek DNA`nin bulunacaginin ipuclarini görmeliydik.Simdi biliniyor ve soy karmasasi kalmadi.Evlatlik yasakmi simdi?

15 dakika önce, Hurma yazdı:

Allah “Zeynep” ile evlen diyorsa zeynep Resülallaha aşıktı duasını kabul ettirdi. zeyd ile evlendirilirken aşıkın şanı masukuşun rızası olduğundan kabul etmiştir

Sacmalik.Özgür iradeye gene "live"müdahale yine.Hizir örneginde oldugu gibi denemenin dogasina aykiri kurallar gerceklesiyor.Tanri isine geldigince iradeye müdahalede bulunuyor.Zeynep burda konu mankeni durumuna düsüyor bu durumda.Zira karari Tanri veriyor.Zeynepte oyuncu.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Hurma yazdı:

“Din kardeşlerini yahudi ve hıristiyanların derken onlar bizi din kardeşi görüyor mu hayır? Görseler   zaten beşer uydurması Tora ve Evangel kitablarını Tevrat ve İncil kabul etmezlerdi.

siz neden hristiyanlığı aşkla savunan bir hristiyan değilsiniz ki veya yahudi veya başka bir dine mensup birisi değilsiniz ?

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

valla bravo vahiy gelmeden vahyi biliyorsa kendi  düşünceleri olabilir belki o vahiy dediği şeyler

Hadis var
Bir gün peygamberimiz cebraile sordular vahy nerden alıyorsun diye
oda arşın ötesinde perde arkasından dedi.. bir dahaki sefere o perdeyi kaldır buyurdular 
cibril ! ya resulüllah bir parmak ileriye gidersem nar-ı gayret beni yakar dedi 
(Allah çok kıskançtır) 
peygamberimiz ona : sen perdeyi kaldır eğer bir tecell-i celali ile karşılaşırsın ismimi an buyurdular
cibril baş üstünde dedi
vahy almaya vazifelenip gittiğinde o perdeyi kaldırdı
karşısında Cenabı ahmediyetti gördü

Demek ki : vahy Cenab-ı Ehadiyetten Cenab-ı Ahmediyete oradan da nuzulu lüzumu lazım olduğuda Hakikat-i Muhammediye gelir

Cibril bu hadiseden sonra huzur peygamberiyye çoook daha mahcub ve hurmet ile gelmeye başlamıştır hahahahahah
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Hurma yazdı:

Hadis var
Bir gün peygamberimiz cebraile sordular vahy nerden alıyorsun diye
oda arşın ötesinde perde arkasından dedi.. bir dahaki sefere o perdeyi kaldır buyurdular 
cibril ! ya resulüllah bir parmak ileriye gidersem nar-ı gayret beni yakar dedi 
(Allah çok kıskançtır) 
peygamberimiz ona : sen perdeyi kaldır eğer bir tecell-i celali ile karşılaşırsın ismimi an buyurdular
cibril baş üstünde dedi
vahy almaya vazifelenip gittiğinde o perdeyi kaldırdı
karşısında Cenabı ahmediyetti gördü

Demek ki : vahy Cenab-ı Ehadiyetten Cenab-ı Ahmediyete oradan da nuzulu lüzumu lazım olduğuda Hakikat-i Muhammediye gelir

Cibril bu hadiseden sonra huzur peygamberiyye çoook daha mahcub ve hurmet ile gelmeye başlamıştır hahahahahah

Allah'la peygamberimiz arkadaş gibiler sübhanallah berakallah .Aralarında su sızmıyor .

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

siz neden hristiyanlığı aşkla savunan bir hristiyan değilsiniz ki veya yahudi veya başka bir dine mensup birisi değilsiniz ?

Çünkü Allah bana iltimas etmiş yorulmadan çalışmadan aramadan tetkik etmeden Muhammedi yapmış Muhammedi sulbden getirmiş Muhammede ait insansın demiş o yüzden. Diğer dinlere çanlı çıngıraklı :dddddd diğer dinlere bakınca Allahın bu hakkını asla ödeyemeyeceğimi anlıyorum napıcam bilemem hahahaha

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Hurma yazdı:

Bugüne kadar sizden mantıklı(!) bir yorum geldiğini hatırlamıyorum. :D

Artı harbiden dürüst bir dindar olsaydınız, telif hakkına sahip olanlara iftira atmazdınız.

Kaldı ki şunu unutmayınız; dininiz sıfırdan bir yenilik getirmedi, bir soluk yaratmadı sadece mevcut eldekileri karman çorman edip elinize verdi. Bunun en belirgin kanıtı kitabınızın ta kendisidir, çünkü orada mesela kura fasulyenin tarifesini bulmak ve anlamak için at koşturmaya mecbursunuz.  Bu son cümlemi anlayacağınızdan şüpheliyim. 

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Allah'la peygamberimiz arkadaş gibiler sübhanallah berakallah .Aralarında su sızmıyor .

Cebraile Namus-u Ekber Cibril-i Emin denmiştir. Neden denmiş inceliğini nedir bilir misin? Allah ile Hazreti Muhammed arasındaki sırrı kimseye ifşa etmediği için

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...