Jump to content

Zeyd meselesinde tek anlayamadığım kısım ?

Recommended Posts

• İleti 429
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 dakika önce, Hurma yazdı:

Ar bakara ͭ بكرة [#bkr mr.] 1. deve yavrusu, 2. makara

Eğer Kur’an Türkçe nazil olsaydı. Surenin adı yine “bakara makara” olucaktı.

“bakara” nefse işarettir

“makarada” ahmak ve inadcı yahudilerin musa ile mücadelesi ve musanı ahmak inatcılarla nasıl makara geçtiğini işaret edecekti.

Bakara 67 ibiz senden maktulun failini istiyoruz sen bakara kesin diyorsun bizle makara mı geçiyorsun” dediler hahahah

Zırva...

İskambil kağıdı ile oynanan bir oyun olmasın ?! :D

Okuyacan, ama anlamayacan.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, quayz yazdı:

Müslimler birbirine düşman olacak kadar gerizekalıysa Hristiyanlar ne yapsın yahu?

Hıristiyanların kitabı paranın üzerindeki Vaşhigtondur bakıyor orada 100 mü 1000 mi yazıyor diye Müslümanları da kendi kitaplarına (vaşhinkton usd dolarına) taptırtıyorlar birbirine düşman ediyorlar. Onlar Müslüman ismini taşıyan hıristiyanlardan oluyorlar anladın mı?

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Hurma yazdı:

Hıristiyanların kitabı paranın üzerindeki Vaşhigtondur bakıyor orada 100 mü 1000 mi yazıyor diye Müslümanları da kendi kitaplarına (vaşhinkton usd dolarına) taptırtıyorlar birbirine düşman ediyorlar. Onlar Müslüman ismini taşıyan hıristiyanlardan oluyorlar anladın mı?

Müslimler maklubeye tapıyor.

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Hurma yazdı:

Geçmişten günümüze adamlara “oğulluklarının eşleri” kendilerine aşık olabiliyor. Bu durumda adamlar pek tabi onlarla ilişki yaşamaya başlıyorlar 

İşte islam bunu görmüş kadına yazık oluyor adamın elimde oyuncak oluyor adamda %100 haklı çünkü kendi öz mü öz oğlunun eşi değil!

Bir kere böyle bir durumda arada ciddi yaş farkı olacağı aşikar. Ciddi yaş farkı olan evliliklere onay vermek bile ayrı bir midesizlik. 

14 saat önce, Hurma yazdı:

Bunu tatbikatlı olarak yaptırmış ki, kimse bunu bugüne kadar yapmadı peygamber bilr söylemiş ama yapmamış mazeretini yıkmıştır

Eee.. Yasaklansaydı bu da. Alkol yasak, zina yasak, saçı göstermek yasak, peygamber evine girmek falan filan yasak, domuz eti yasak. Ama bu serbest. Hem de ayetle. Maksat ne, "kadınları kurtaralım" yersen. Yok hocam yok, neresinden tutarsanız elinizde kalan bir konu... Üç nokta!

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, fezadabirtürk said:

...böylece evlatlık alınan çocuk kendisini asla aileden biri gibi hissetmiyecek. nasıl hissedebilir ki? babasının adıyla çağrılıyor, kendisine  ''OĞLUM'' denmiyor, FALANCANIN OĞLU diye çağrılıyor,  ALLAH BENİ EVLATLARI SAYMADI diye düşünüyor. kendisini dışlanmış, ''yabancı'' hissedecek, bunun hem aile hem çocuk için yaratacağı psikolojik travmayı doktorlara, uzmanlarına bırakıyorum. bu şartlar içinde kim evlatlık olmak veya kim evlat edinmek ister? Kur'an  ''evlatlık' 'edinmeyi zorlaştırıyor.  o çocuk madem aile için ''yabancı'' , büyüyünce ''namahrem'' olacak.  ...ağır bir psikoloji..kabul eden eder, o ayrı mesele.

...büyüyünce nâmahrem olacak.

Hayır,

evlat edindikleriniz ve SiZiN dünyaya getirdikleriniz 

nâmahremlik açısından aynıdır, Nûr 58:

İnananlar!

yeminlerinizin size bağladığı kimseler ve yaşına ermemiş öz çocuklarınız

sizden 3 kez izin alsınlar çünkü bunlar sizin avret vakitlerinizdir:

sabah namazından önce, öyleyin giysilerinizi attığınızda, akşam namazından sonra...

"Travma"yı asıl yaşayacak olan ise biyolojik anne-babası kendisinden saklanmış olandır

çünkü yerin kulağı vardır, bir gün nasıl olsa öğrenir;

işte o zaman "meğer yalan söylemişler," der, "meğer öz ailemi tanımamı çok görmüşler bana"

ve işte o zaman siz yalancıları anne babalıktan reddeder, kimsesizliği bir kat daha artar. 

Kuran dürüstçe gerçeğin söylenmesini istiyor,

evlatlığınız anlayabilecek kadar büyür büyümez 

ona şunu söyleyeceksiniz:

"Bak Zeyd evladım, ben senin öz baban değilim; senin öz baban Haris'tir

ama bil ki öz evlat ne kadar sevilebilirse ben seni ta o kadar seviyorum." 

Kuran'ın emri:

1.

Evlatlık = öz evlat demeyin.

Çünkü şirktir bu... 

ve şirk acımasız bir zulümdür, travmadır (Lokman 32)

2.

Evlatlığınızı örneğin Muhammed'in oğlu Zeyd diye değil Haris'in oğlu Zeyd diye çağırın

ama babası bilinemiyorsa "din kardeşim" diye çağırın; müminler ancak kardeştir, 49:10.

Şimdilerde

babası bilinmeyenlere p.ç diyenler

Kuran'ın ne kadar gerisinde kalmış

görüyor musunuz?

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 hours ago, democrossian said:

Yanaşma, büyüyünce cinsel istismara açık bir besleme haline getirdikten sonra ne anlamı kaldı... Anne baba diyemedikten sonra... İslamın en büyük cinayetlerinden birisi de budur. Aynen evladı gibi görecekti yoksa... Tıpkı evladı gibi evlendirecek, ömür boyu gelinim diye bakacaktı. bakışını asla değiştirmeyecekti yoksa... Bütün bunlar olmadıktan sonra ne bota yaradı be! 

Bal gibi anne baba der size;

siz de ona evladım dersiniz

yüreğinizin bütün sıcaklığıyla.

Tıpkı biyolojik evladınız gibi evlendirirsiniz onu,

boşanmadığı sürece ömür boyu gelinim diye bakarsınız,

bakışınızı değiştirmeye zorlayan yok sizi.

Nebinin Zeyneb'le evliliği yalnızca "görev evliliği"dir,

belki hiç yatmadı onunla, 33:49, 2:236...

şirki lağv etmek için yerine getirilmiştir;

artık hiç kimse nebi değildir, dolayısıyla hiç kimseye o görev verilmemiştir.

Kuran

hiç kimsenin 

evlatlığının ESKi eşiyle evlenmesini teşvik etmiyor;

Bir daha:

Şirki lağvetmek için yerine getirilen bir görev evliliği idi o,

bitti gitti. 

Evlatlığınız size bal gibi anne baba der 

ve biyoloik anne babasından daha bile güvenli bulup sever sizi

yüreğinin bütün sıcaklığıyla

yeter ki öz evlat ne kadar sevilebilirse ta o kadar sevin onu

ve dürüst olup gerçeği söyleyin.

Sitelerde Paylaş

Günümüzde

hiç kimse evlatlık = biyolojik evlat demiyor,

şirk o alanda yok artık, sorun yok.

Ve Kuran

eş almayı nasıl yasaklamış değilse

evlat almayı da yasaklamış değil.

Ahzâb 4:

Sizin anne ilan ettiğiniz eşlerinizi anneniz yapıvermez Allah

ve evlat aldıklarınızı evladınız yapıvermez. 

mâ ceale ezvâcekumullâî tuzâhırûne min hunne ummehâtikum 

ve mâ ceale ed’ıyâekum ebnâekum...

Zevce = anne değildir demek zevce almayı yasaklamak mıdır ki

evlatlık = evlat değildir demek evlatlık almayı yasaklasın?

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Günümüzde

hiç kimse evlatlık = biyolojik evlat demiyor,

şirk o alanda yok artık, sorun yok.

Ve Kuran

eş almayı nasıl yasaklamış değilse

evlat almayı da yasaklamış değil.

Ahzâb 4:

Sizin anne ilan ettiğiniz eşlerinizi anneniz yapıvermez Allah

ve evlat aldıklarınızı evladınız yapıvermez. 

mâ ceale ezvâcekumullâî tuzâhırûne min hunne ummehâtikum 

ve mâ ceale ed’ıyâekum ebnâekum...

Zevce = anne değildir demek zevce almayı yasaklamak mıdır ki

evlatlık = evlat değildir demek evlatlık almayı yasaklasın?

Isaac Asimov'un dediği gibi teolojik kelime oyunları dinin diri tutulmaya çalışılması. Din sedyede ölmüş kollarına zorla bi sürü serum :D

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

"Travma"yı asıl yaşayacak olan ise biyolojik anne-babası kendisinden saklanmış olandır

çünkü yerin kulağı vardır, bir gün nasıl olsa öğrenir;

işte o zaman "meğer yalan söylemişler," der, "meğer öz ailemi tanımamı çok görmüşler bana"

ve işte o zaman siz yalancıları anne babalıktan reddeder, kimsesizliği bir kat daha artar. 

Kuran dürüstçe gerçeğin söylenmesini istiyor,

evlatlığınız anlayabilecek kadar büyür büyümez 

ona şunu söyleyeceksiniz:

"Bak Zeyd evladım, ben senin öz baban değilim; senin öz baban Haris'tir

ama bil ki öz evlat ne kadar sevilebilirse ben seni ta o kadar seviyorum." 

Bu kişiden kişiye farklıdır hocam. Öyle ki capcanlı, kapkanlı bir olaya şahit olmuşluğum var. İki gözümün önünde, yaşı epey ilerlemiş olan birine "evlatlık" olduğu söylendi. Adam apaynen şunu söyledi "benim için hiçbir önemi yok, söylemeseydiniz de olurdu. Benim tek anne babam sizlersiniz" dedi. Ve olay kapandı gitti. Adam evlendi barklandı bile. 

Sitelerde Paylaş

Biz ne bileceğiz be, Muhammed diye bir adam var mı, evlatlığının karısını yani gelinini nikahladıktan sonra yattı mı yatmadı mı ne halt etti ülen? 

Biz bize anlatılan hikayede ne anlatıldığına bakarız. Bu hikayede evlatlığının boşadığı karısı, yani gelini nikahlanmış mı nikahlanmamış mı! Nikahlanmış! Mevzu biter! Laga lugaya gerek yok. 

Bu hikayeye göre evlatlık evlat olmadığı için kız evlatlık olsa kendisi de nikahlanabilir mi nikahlanabilir! 

İşte durum bu kadar iğrenç! İslamda evlatlık edinme fasa fiso mu, evet fasa fiso! Erkekse karısını al, kızsa kendisini al, serbest. Kepazeliğe bak yahu! Gelinini nikahı bastırıp alacak utanmaz rezil herif, sonra da ne o görev icabı, mecburen! İlla iyice tiksindirecek, iğrendireceksiniz insanı be! Yerin dibine batsın iğrenç kepaze dogmatik saplantınız! İlle öğürtür, midesini ağzına getirirsiniz insanın!

Ülen biraz ar damarı olan, biraz yüzü kızarabilen insan tipli müslimler çaresiz kalıp bu ayetleri Kuran'a Emeviler eklemiş demek zorunda kalıyor be! Hayır şöyle iğrenç bir şey de savunulur mu ülen! Yazıklar olsun! İnsanlıktan da çıkmış bunlar!

Ben biraz kafası çalışabilen müslimlerle bu konuları uzun uzadıya konuştum. Kuran'ın Allah'tan bir korunma garantisi olmasının söz konusu olmadığını söylerlerdi. Zaten bunun akla aykırı olduğunu, böyle bir garanti olsa insanların "Allah nasıl olsa kitabını koruyor" deyip sırtüstü yatacaklarını söylerlerdi. Biz indirdik biz koruyacağız yazıyor dediğimde bunu da Emevilerin eklemiş olabileceğini, değilse bile bunun ekleme çıkarmadan koruma anlamı taşımadığını savunurlardı.

Peki derdim Emevilerden beri böyleyse bunun aslı kayıp demektir? Ne olacak? Aslına döndürmenin yolu kalmamış demektir? Bu soru onları biraz kıvrandırırdı. Fakat buna da son peygamber iddiasının da Emevi uydurması olduğu ile cevap verirlerdi. Yani hâlâ yeni bir kitap gelebilirmiş. Bazen de ümitsizliğe kapılıp belki de kıyamet yakındır derlerdi. 

Lan zırvaya bak yahu! Görev için nikahlamışmışmış! Lan ananzı mı güzel lan sizin! Keriz mi var karşınızda be! Müslimleri keklediğinizgibi bizi de kekleyeceksinz ha? Lan öyle bir şey hadi olsa bile "görev için nikahladım, gün bitmeden iş görmeden boşuyorum bak" deyip görev  için olduğunu kanıtlaması gerekirdi!

Hayır Kuran'da "gönlün kaymıştı  ama insanlardan çekiniyordun" yazmasa neyse! Herif sulanmış lan, sulanmış gelinine yazıyor açıkça be! İnsanın asabını da bozarsınız artık, ne iğrenç şeylersiniz siz böyle yahu! 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, democrossian yazdı:

Biz ne bileceğiz be, Muhammed diye bir adam var mı, evlatlığının karısını yani gelinini nikahladıktan sonra yattı mı yatmadı mı ne halt etti ülen? 

Biz bize anlatılan hikayede ne anlatıldığına bakarız. Bu hikayede evlatlığının boşadığı karısı, yani gelini nikahlanmış mı nikahlanmamış mı! Nikahlanmış! Mevzu biter! Laga lugaya gerek yok. 

Bu hikayeye göre evlatlık evlat olmadığı için kız evlatlık olsa kendisi de nikahlanabilir mi nikahlanabilir! 

İşte durum bu kadar iğrenç! İslamda evlatlık edinme fasa fiso mu, evet fasa fiso! Erkekse karısını al, kızsa kendisini al, serbest. Kepazeliğe bak yahu! Gelinini nikahı bastırıp alacak utanmaz rezil herif, sonra da ne o görev icabı, mecburen! İlla iyice tiksindirecek, iğrendireceksiniz insanı be! Yerin dibine batsın iğrenç kepaze dogmatik saplantınız! İlle öğürtür, midesini ağzına getirirsiniz insanın!

Ülen biraz ar damarı olan, biraz yüzü kızarabilen insan tipli müslimler çaresiz kalıp bu ayetleri Kuran'a Emeviler eklemiş demek zorunda kalıyor be! Hayır şöyle iğrenç bir şey de savunulur mu ülen! Yazıklar olsun! İnsanlıktan da çıkmış bunlar!

Ben biraz kafası çalışabilen müslimlerle bu konuları uzun uzadıya konuştum. Kuran'ın Allah'tan bir korunma garantisi olmasının söz konusu olmadığını söylerlerdi. Zaten bunun akla aykırı olduğunu, böyle bir garanti olsa insanların "Allah nasıl olsa kitabını koruyor" deyip sırtüstü yatacaklarını söylerlerdi. Biz indirdik biz koruyacağız yazıyor dediğimde bunu da Emevilerin eklemiş olabileceğini, değilse bile bunun ekleme çıkarmadan koruma anlamı taşımadığını savunurlardı.

Peki derdim Emevilerden beri böyleyse bunun aslı kayıp demektir? Ne olacak? Aslına döndürmenin yolu kalmamış demektir? Bu soru onları biraz kıvrandırırdı. Fakat buna da son peygamber iddiasının da Emevi uydurması olduğu ile cevap verirlerdi. Yani hâlâ yeni bir kitap gelebilirmiş. Bazen de ümitsizliğe kapılıp belki de kıyamet yakındır derlerdi. 

Lan zırvaya bak yahu! Görev için nikahlamışmışmış! Lan ananzı mı güzel lan sizin! Keriz mi var karşınızda be! Müslimleri keklediğinizgibi bizi de kekleyeceksinz ha? Lan öyle bir şey hadi olsa bile "görev için nikahladım, gün bitmeden iş görmeden boşuyorum bak" deyip görev  için olduğunu kanıtlaması gerekirdi!

Hayır Kuran'da "gönlün kaymıştı  ama insanlardan çekiniyordun" yazmasa neyse! Herif sulanmış lan, sulanmış gelinine yazıyor açıkça be! İnsanın asabını da bozarsınız artık, ne iğrenç şeylersiniz siz böyle yahu! 

Ben bu sitede daha kaliteli müslimler beklerdim. Hepsi lale. Modernistler çare olarak Kur'an tahrip edildi diyor. Yazdıklarına imza atarım.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, emretemelkuran yazdı:

Modernistler çare olarak Kur'an tahrip edildi diyor.

Yani başka çıkar yol yok! Bu rezillikler savunulur mu yahu? Olacak iş değil. 

Neymiş evlatlık gerçek evlat olmadığını öğrenince yıkılırmışmış! Ülen sen gidip annesi babası olan çocuğu evlatlık verirsen tabii yıkılır! Bu acayip adet Anadolu'da vardır. Kadın çocuğu olmayan kızkardeşine çocuğunu evlatlık verir! Bu tabii aptalca bir garabet ve berbat bir gelenek! Böyle şey tabii olmaz. Annesi babası olmayan, evlat edinen olmazsa hayatta ölünceye kadar kimselere anne baba deme şansı olamayacak kimsesiz zavallı çocukları evlat edineceksin!

Aklı sıra dramatize yapacak ileri zeka! Ülen kimi kerizliyorum ben demiyor, bunlar muslimler gibi kerizlenecek kekstralar mı diye düşünemiyor, ona canım sıkılıyor benim! Lan kaçın kurrası ateistler yer mi be! Babamızın hayrına mı ateist olduk lan biz!

Sitelerde Paylaş

Müslüman isen, Kur'an'a inanıyor isen, yazılanı da kabul edeceksin. Bazı modern müslümanlar elinden gelse Kur'an'ı yeniden yazacak, sonra da "aha aslını bulduk getirdik, tartışılan o ayetlerin hiçbiri yokmuş aslında" diyecek.

Gökten de indirilmiş olsa, yerden de fışkırmış olsa bu Kur'an; burda apaçık bir iğrençlik var. Allah böyle iğrenç olmamızı istiyor diye kabullenmek zorundasın. İnanmaya da devam edeceksen de işte böyle iğrençlikleri yaşayarak inanacaksın. Bu da senin genişliğine bağlı.

Bıkkınlık geldi artık "yok öyle demedi böyle dedi, şöyle demedi de öyle-böyle dedi". 2 cümlelik olay: Peygamber evlatlığının karısını istiyor, Allah izin veriyor, "olur da sizin de başınıza gelirse çekinmeyin alın" diyor. Uzatılacak hiçbişey yok!

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, dursun said:

Müslüman isen, Kur'an'a inanıyor isen, yazılanı da kabul edeceksin. Bazı modern müslümanlar elinden gelse Kur'an'ı yeniden yazacak, sonra da "aha aslını bulduk getirdik, tartışılan o ayetlerin hiçbiri yokmuş aslında" diyecek.

Gökten de indirilmiş olsa, yerden de fışkırmış olsa bu Kur'an; burda apaçık bir iğrençlik var. Allah böyle iğrenç olmamızı istiyor diye kabullenmek zorundasın. İnanmaya da devam edeceksen de işte böyle iğrençlikleri yaşayarak inanacaksın. Bu da senin genişliğine bağlı.

Bıkkınlık geldi artık "yok öyle demedi böyle dedi, şöyle demedi de öyle-böyle dedi". 2 cümlelik olay: Peygamber evlatlığının karısını istiyor, Allah izin veriyor, "olur da sizin de başınıza gelirse çekinmeyin alın" diyor. Uzatılacak hiçbişey yok!

Hayır,

bu müzakerenin konusu olan ayette Peygamber evlatlığının karısını istemiyor;

"Zevceni zevcen olarak tut!" diyor yani eşini boşama - emsik aleyke zevcek.

Kusura bakmayın ama niçin yalan söylüyorsunuz?

Bir önceki iletinizde konuya iki açıdan da bakabilmişsiniz,

dürüst olabilen birisiniz. 

Sitelerde Paylaş

Gökten de indirilmiş olsa, yerden de fışkırmış olsa bu Kur'an;

burda apaçık bir iğrençlik var.

Ben sizin gibi düşünmüyorum,

sizin gibi düşünmemekte özgür müyüm; özgür olduğumu teslim ediyor musunuz amasız fakatsız...

örneğin beni modern müslüman filan diye yaftalamasız?

Aralarında kan bağı olmayanların evliliği,

bırakın iğrençliği, analarının ak sütü gibi tertemizdir;

hele bi de, örneğin, birbirlerini deliler gibi seviyorlarsa

sevenlere engel olmanızdır iğrençlik.

Zaten engel tanımaz sevenler;

hani Anadolu'da kaçmak diye bişey var ya

kaçarlar, teper giderler engel olan sizi;

haddinizi aştığınızla kalırsınız.

Sitelerde Paylaş

Şimdi işte lafın tam yeri gelmiyor mu... Bu artık mide kaldıran, öğürten muslimlere allahınız olsa keşke de bin türlü belanızı elvan elvan verse demekte haksız mıyım!

Ulen artık insanın midesini de kaldırmayın be! Bu kadar da iğrenç yalancılık olur mu yahu! Utanmadan yüzü kızarmadan bir de bize yalan söylüyorsunuz diyor kepaze! Ülen şimdi bu rezil, domuz gibi de "eşini bırakma diyordun" ifadesinin ardında "allahın bildiğini nefsinde saklıyordun" yazdığını bilmiyor mu! Domuz gibi biliyor! Bunun iğrençliği, bir kek bulup kekler, cahil çöl yağmacılarının uyduruk tanrısı allahı kakalarsam kâr kârdır diye iğrenç bir fikre sahip olmasında!

Hayır böyle yazmaz da hadi neyse belki tartışılacak bir konu olur! Oysa yazıyor, "oysa insanlardan değil allahtan korkman lazımdı" diyor yahu! Herifin gelinine sulandığı açıkça yazıyor be! Ülen gelini, evlatlığının nikahında, herif kadına sulanıyor be! Allahınız keşke keşke olsa, keşke yani olsa da bin türlü belanızı elvan elvan verse artık ya! Daha ne diyeyim!

Şunları, şu rezillik, iğrenç skandalları savunan kepazeler... Bunlardan daha rezil kim var!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi eğer Muhammed diye bir çöl yağmacısı yaşadıysa böyle bir olay normal. Böyle bir cahil çöl yağmacısının yemeyeceği bir bot değil bu anlatılan elbette. 

Ama Muhammed'in yaşamadığını biliyoruz. Bir hayali kişiliğe bu cahil çöl yağmacıları böyle bir olayı neden atfeder?

Yaparlar, çünkü cahil çöl yağmacıları bunlar. Bunlar yedikleri her bota allahı kılıf yapmayı iyice alışkanlık haline getirmiş ahlaksız yağmacılar. Yemek istedikleri bir bot oldukça düzmüşler de düzmüşler ilkel cep ajandalarını... 

Yahudilerle barış içinde yaşayan müşriklerin ahlakını yerle bir edip yağmacılık ahlaksızlığını yerleştirmek için, elemanlarını Yahudileri soykırım etmeye kışkırtmak için yemedikleri bot kalmamış bunların! Bütün dertleri bu Kureyş ileri gelenleri bu Yahudilerle nasıl olur da barış içinde yaşar! Dertleri güçlerinin Yahudileri yağmalamak olduğunu daha Kuran'ı ilk okumaya başladığında kabak gibi görürsün. Bu o kadar açık görülüyor ki, kör gözüne gözüne misali daha başlangıç sığır bölümünde Yahudi düşmanlığı pompalamaktan yani böyle gözü dönmüş heriflerin, apaçık! 

Döndüre döndüre defalarca, artık bıktıracak şekilde Yahudilere çemkirmeye doymuyor. Yahudiler şöyle de Yahudiler böyle de... Ya bi yeter he tamam kesecen bu Yahudilerin hepsini he tamam he tamam dersin yani, o derece!

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, democrossian said:

(Hasan Akçay) "allahın bildiğini nefsinde saklıyordun" yazdığını bilmiyor mu!

Evet, (Hasan Akçay) biliyor;

övgü Allah'a.

...mâ allahu mubdîhi -Allah neyi ortaya çıkaracaksa o.

Allah'ın 33:37'de yazdığı yani Allah'ın kararı budur

ve nebinin nefsinde sakladığı şey Allah'ın bu kararıdır .

Allah'ın ortaya çıkaracağı şey ise 

size kan bağı ile bağlı olmayan birisini, örneğin, evlatlığınızın ESKi eşini 

nikahınıza almanızın caiz olduğudur. 

Tamam, Muhammed nebi bunu  bilmektedir;

belki vahiy yoluyla öğrenmiştir, belki sezgileri sayesinde bilmektedir

ama bilmektedir. Bu kesin.

Bizim konumuz ise "Muhammed evlatlığının karısını istiyor" iddiasıdır;

iyi de Allah'ın ortaya çıkaracağı şeyi nebinin bilmesi 

onun evlatlığının karısını istiyor oluğunu göstermez ki.

Dayanağı yok o iddianın.

Nebinin evlatlığının karısını istemediğinin kanıtı ise ayetin içinde var: 

nebinin Zeyd'e "Zevceni boşama!" demiş olması -emsik aleyke zevcek. 

Evet, biliyor nebi

ve istemiyor;

bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...