Jump to content

Zeyd meselesinde tek anlayamadığım kısım ?

Recommended Posts

• İleti 429
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, Getaf yazdı:

Evlatliginla arkadaşını bir mi tutuyorsun? 

Evlatlığım ile arkadaşımı elbette asla bir tutmam.

ama eşlerini bir tutarım.

Boşanılmış Kadınların ne suçu var. bana aşık olmuşsa onunla evlenmeyecek mişim?

ama gerçek evladımın boşadığı eş olsaydı o zaman çok farklı olurdu. Onu öz kızım gibi görürdüm 

Haa! Dünyada o gözle bakan kavimler yok mu dolu var? O yüzden islam kendi öz oğlunun boşadığı eş ile ve kendi annenle evlenmek yasak demiş.

Ama islam sadece türklere gönderilseydi. Bu iki şeyi demeye gerek yoktu. 

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bizim Kuran kıvırıcalar, Muhammedin her pisliğini örtmeye çalışanlar, dini yalan bilgilerle süsleyip püslemeye çalışanlar:

Muhammed ilerde örnek olsun diye evlatlığının karısıyla evlenmiş ve Muhammedin Allahı bunu (çok önemli bulduğundan) kutsal kitabına yazdırmış!
Şimdi Muhammed örnek olduğu, yolu açtığı halde evlatlığının eski karısıyla evlenen kaç kişi biliyorsunuz/tanıyorsunuz?

Burda yazan bir çok Kuran kıvırıcı Muhammedin/Allahın/Kuranın köleliği kaldırdığı yalanını söyler.
Allahın hiç bir ayette (Kuranın belirttiği gibi) APAÇIK köleliği kaldırdığını yazmaz!!! Arap ülkelerinde kölelik 19. yya kadar sürdü.... 
Ama Allah/Muhammed her nedense asırlarca bir çok kişiyi ilgilendiren kölelik sorununu kaldırdığını açıkça yazmazken Muhammedin evlatlığının karısıyla evlenmesini "ilerde örnek olsun diye" (kime, kaç kişiye örnek olduysa) Kurana APAÇIK yazar!!!!

@Getaf arkadaşın yazdıklarına katılmamak elde değil. Muhammedin, şeyhlerin, hacı hocaların ahlaksızlıklarını örte örte müslüman aleminin durumu ortada. 

Müslüman ülkelerin her bakımdan yerde sürünmeleri tesadüf değil! Pisliğe pislik, b*ka b*k demedikçe çıkamazsınız, daha içinde çok yüzersiniz!

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Duru akıl yazdı:

Bu sitede yeni bir konu başlığı nasıl oluşturuluyor bir bilen söyleyebilir mi?

Önce toplamda 20 ileti paylaşmis olmalısın. Sonra forumların üzerinde 'yeni konu aç' diyor. Zorunlu iki alan var. Biri konu başlığı, diğeri konuyla ilgili ilk iletin. Çok kolay yani.

Sitelerde Paylaş

Mantığın iflas etip mağlup olduğu yerde dırıltı ve zırva başlar.

Dünyada savaşlar kışkırtmalar iç savşlar bitmemiş ki kölelik esirlik bitsin. Poiuz

Oğulluğun boşadığı zavallı kadın adama aşık olduğunda adam onu alamaz diyorlar

Ve kimsede almamış diyorsun.

Hemde Allah Alın dediği halde almamışlar.

Bunun nedeni? Ya sayısı mahdud oğulluk müessesinin boşadığı eş saysı az yada  boşanılan eş adama aşık olmamış yada adam boşanılan eşr rağbet etmemiş yada kalbinde maraz bulunanlar boşanılan kadının duygularını istismar etmiştir ondan evlenen yok!’

İşte Allah peygamberini bizzat evlendirmiş ki boşanılan kadının duyguları istismar edilmesin ve bu mesele devamlı münafıkların dilinde düşmesin gündemde olsun. Biz öyle bir emir bilmiyoruz civarımızdan da evlenen görmedik mazeretini yıkmak için

Büyüksün Allahıö Nokta

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, poiuz yazdı:

Bizim Kuran kıvırıcalar, Muhammedin her pisliğini örtmeye çalışanlar, dini yalan bilgilerle süsleyip püslemeye çalışanlar:

Muhammed ilerde örnek olsun diye evlatlığının karısıyla evlenmiş ve Muhammedin Allahı bunu (çok önemli bulduğundan) kutsal kitabına yazdırmış!
Şimdi Muhammed örnek olduğu, yolu açtığı halde evlatlığının eski karısıyla evlenen kaç kişi biliyorsunuz/tanıyorsunuz?

Burda yazan bir çok Kuran kıvırıcı Muhammedin/Allahın/Kuranın köleliği kaldırdığı yalanını söyler.
Allahın hiç bir ayette (Kuranın belirttiği gibi) APAÇIK köleliği kaldırdığını yazmaz!!! Arap ülkelerinde kölelik 19. yya kadar sürdü.... 
Ama Allah/Muhammed her nedense asırlarca bir çok kişiyi ilgilendiren kölelik sorununu kaldırdığını açıkça yazmazken Muhammedin evlatlığının karısıyla evlenmesini "ilerde örnek olsun diye" (kime, kaç kişiye örnek olduysa) Kurana APAÇIK yazar!!!!

@Getaf arkadaşın yazdıklarına katılmamak elde değil. Muhammedin, şeyhlerin, hacı hocaların ahlaksızlıklarını örte örte müslüman aleminin durumu ortada. 

Müslüman ülkelerin her bakımdan yerde sürünmeleri tesadüf değil! Pisliğe pislik, b*ka b*k demedikçe çıkamazsınız, daha içinde çok yüzersiniz!

Mantığın iflas etip mağlup olduğu yerde dırıltı ve zırva başlar.

Dünyada savaşlar kışkırtmalar iç savşlar bitmemiş ki kölelik esirlik bitsin. Poiuz

Oğulluğun boşadığı zavallı kadın adama aşık olduğunda adam onu alamaz diyorlar

Ve kimsede almamış diyorsun.

Hemde Allah Alın dediği halde almamışlar.

Bunun nedeni? Ya sayısı mahdud oğulluk müessesinin boşadığı eş saysı az ve bu azlığın üstüne boşanılan eşler adamlarına aşık olmamış yada adamlar boşanılan eşlere rağbet etmemiş yada kalbinde maraz bulunan adamlar boşanılan eşlerin duygularını istismar etmiştir işin görmüştürde ondan evlenen yok!’

İşte Allah peygamberini bizzat evlendirmiş ki boşanılan kadının duyguları istismar edilmesin ve bu mesele devamlı münafıkların dilinde düşmesin gündemde olsun. Biz öyle bir emir bilmiyoruz civarımızdan da evlenen görmedik mazeretini yıkmak için

Büyüksün Allahım Nokta

Sitelerde Paylaş

Evlilik konusundaki garip hükümlerden biri de Nisa 23'tür. buradaki metne göre, torunlarla evlenmek serbest !

Ayrıca sadece erkeklere hitap ediliyor. anlaşılan kuran'ı yazanlar, kadınların kiminle evlenmek isteyip istemediğini umursamıyor.

Nisa 23:  Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren sütanneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur- öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikâh altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Mindsurfer yazdı:

Evlilik konusundaki garip hükümlerden biri de Nisa 23'tür. buradaki metne göre, torunlarla evlenmek serbest !

Ayrıca ayet sadece erkeklere hitap ediyor. anlaşılan kuran'ı yazanlar, kadınların kiminle evlenmek isteyip istemediğiyle ilgilenmiyor.

Nisa 23:  Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren sütanneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur- öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikâh altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Bu ayet ilgimi çekti , meal ve tefsirini enikonu incelemek gerek.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, Getaf said:

Bakın ne kadar mantıklı. Kanunlarımıza göre de yasak. Kan bağı olmamasına karşın eski kayınvalidenle evlenemezsin. O yüzden evlatlık meselesinde de kan bağı var mı yok mu diye bakılmaz! Kişinin kayınvalidesi ile de kan bağı yoktur. Üstelik kızından boşansa da kayınvalidesi ile evlenemez.

Yobaz müşriklere göre

evlatlık meselesine

acaba kan bağ var mı yok mu diye bakmak abesti

çünkü vardı o bağ, bir olup bitti olarak vardı.

Muhammed nebinin ilettiği islam itiraz etti

çünkü rablik taslayıp şirk üretmekti yapay bağ, 

amansız zulümlere yol açıyordu (31:13).

Örneğin

zevcenize "Şu andan itibaren sen benim annemsin!" deyip uyduruveriyordunuz kan bağını

ona zevceliği çok görüp anne gibi daha doğrusu köle gibi hizmet ettiriyordunuz kendinize.

Yine örneğin

evlatlığınıza "Sen benim öz evladımsın" deyip uyduruveriyordunuz kan bağını

onu öz ailesinden koparıp travmalara teşne haksızlıklara uğratıyordunuz;

artı, "Paşa gönlümün istediği gibi davranırım ona!" diyordunuz, "döverim de severim de, evladım değil mi."

Kısacası kaynananzla evlenmenizi laik hukuk eşiniz yüzünden yasak etmiştir; bence iyi de etmiştir;

evlatlığınızın eski eşiyle evlenmenizi ise cahilî hukuk uyduruk kan bağı yüzünden yasak etmiştir, kötü etmiştir.

Elma : eşiniz yüzünden

Armut: uyduruk kan bağı yüzünden

Elmalarla armutları toplayıp şu kadar elma eder dersek 

akla mantığa ters düşeriz.

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Hasan Akçay yazdı:

Kaynananzla evlenmenizi laik hukuk kan bağı yüzünden değil ama  eşiniz yüzünden yasak etmiştir; iyi de etmiştir;

evlatlığınızın boşadığı kadınla evlenmenizi ise cahilî hukuk uyduruk kan bağı yüzünden yasak etmiştir, kötü etmiştir.

Elmalarla armutları toplayıp şu kadar elma eder dersek AKLA mantığa ters düşeriz.

Haklısınız bu iki örnek eş değildir. Siz kan bağı meselesine çok vurgu yapmistiniz da eski iletilerinizde o bakımdan söyledim. Yani örnekleri yine artırabilirim meseleyi kan bağı ekseninde tutmamak için. Olaya ben sadece yasalarla sınırlı da bakmıyorum. Örneğin yıllarca teyze diye hitap ettiğim bir komşumuzun kocası öldüğünde ben o kadına talip olsam sizce de sakıncalı bir örnek oluşturmaz miyim? Oysa yasada engel de yok.

Ayrıca müşriklerin yanlış geleneklerine karşı bu evliliği yaptı gibi bir teziniz var. Yahu her yanlışı gostermek için bizzat uygulama mi yapmak gerekir. Bir tek ayetle Allah emreder! Şirki ortadan kaldırmak için insan evlatliginin eşiyle evlenir mi? Bak sinirlendim ya.. Benim midem böyle bir ahlaksızlığı kaldırmıyor!

Sitelerde Paylaş

Evlatlıkta uyduruk kan bağı filan yoktur. Muslimlerin iğrenç iftiralarından gına geldi, öğürdüm artık be! Ne uyduruk kan bağısı yahu? Kim iddia etmiş evlatlığının kendi genetiğini taşıdığını? "Ben bu çocuğu evladımdan ayırt etmeyeceğim, aynı evladım gibi, hiç farkı yok" demenin nesi kötü ulan? İnanı iyice tiksindirmeyin artık! Nefret ettirmeyin dininizden be! Hayır nefrete layık iğrenç bir din ama nefret sahibine zarar verir. O yüzden nefret etmek istemiyorum. Ama zorla nefret ettiriyorsunuz.

Ben hayatımda nefret nedir, nasıl olur, nasıl nefret edilir bilmiyordum. Nefret ettiğim bir kimse yoktu. En hoşlanmadığım kişilerden bile nefret etmiyordum. Sadece uzak duruyordum. Ama bu din belası başımıza tebelleş olduğunda nefreti öğrendim. Berbat bir şeydi. Bu duygu ile tanışmaktan hiç hoşnut kalmadım. Nefret çok zararlı bir duygu. Ama elinde değil, şekil A daki durumlar gibi durumlarda istemeden nefret ediyorsun.

Ülen ben kedimi evladımdan ayırt etmiyorum ülen kedimi, kedimi! Aynı türden canlılar bile değiliz! Ayağı betona bassa içim sızlar, ayağı hep halıya bassın isterim! Ben onu evlat edindim, ya o ya ben ölmeden asla ayrılık yok! Siz iğrenç herifler ne hakla annesiz babasız zavallı bir çocuğu evladından ayırt etmeyen insanlara bu yaptıklarının uyduruk saçmalık olduğunu söyleyebiliyorsunuz be! Size en ağır hakaret hafif kalır ama terbiyemi bozmak istemiyorum. Tiksindirmeyin bari, nefret ettirmeyin bari be! Allahınız keşke olsaydı da bin türlü belanızı elvan elvan verseydi utanmaz rezil herifler!

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Mindsurfer yazdı:

garip hükümlerden biri de Nisa 23'tür.

Evet çok vahim. Affedilmez bir ihmal. Bu cahil çöl yağmacıları ayrıntılı bir listelemeye girişmişler madem, hem hala hem teyze ve hem erkek kardeş hem kız kardeş kızları diye ayrı ayrı yazmaya gerek yokken yazdığı halde, yani ayrıntılı listeleme yaptıklarına göre torunu yazmayı unutmaları son derece vahim bir salaklık!

Kıyas yapılır evlat haramsa torun da haram denilebilir. İyi de kıyasla hala haramsa teyze de haram denir o zaman. O zaman anne baba kardeşleri ve kardeş çocukları diyecekti! Ayrı ayrı saymaya gerek yoktu! Berbat yani, rezalet, skandal. Bir kepazelik de dediğin gibi adamlara haram olanları sayması, kadınlar sanki insan değil, onlara hitap etmemesi!

Ülen cahilin en yobazı çöl yağmacıları! İnsan genel ifade kullanır, hiç adamlara yönelik kadınları dışlayan hitap olur mu be! Adama hala teyze kızı haramsa kadına da ablasının abisinin oğlu haram! İnsan olan insan bunu genel herkese hitap ederek kardeşlerinizin çocukları der be! Öküz müsünüz ulan! Bunlara artık ne diyeyim, denecek çok laf var da bunlardan nefret ettiğine değmez.  

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, democrossian yazdı:

O zaman anne baba kardeşleri ve kardeş çocukları diyecekti! Ayrı ayrı saymaya gerek yoktu!

“Halalarınız ve teyzeleriniz” demek çok daha kısa değil mi? Ahahah malıkta sınır tanımıyorsun

“kardeş çocukları” deseydi olmazdı 

Çünkü ayette gözünden kaçırdığın bir nokta var

benatü el uhi: Genelikle Yeğenlerimiz demek olmakla beraber Hemşiremizin kızlarıda demektir

Sitelerde Paylaş

Malın önde gideniyken mal lafını ağzına alırken insan olanın yüzü kızarır! Ülen malın en öküzü, hiç kardeşlerinizin kızları size haram diye sırf adamlara hitap edilir mi öküzlerin he he deyicisi öküzün en malı! Kardeşlerinizin çocukları diyerek bütün insanlara hitap edeceksin mal!

Hayır bir şunu anlamayan mal heriflere laf anlatıyoruz ona içim yanıyor!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...