Jump to content

Zeyd meselesinde tek anlayamadığım kısım ?

Recommended Posts

9 dakika önce, democrossian yazdı:

Malın önde gideniyken mal lafını ağzına alırken insan olanın yüzü kızarır! Ülen malın en öküzü, hiç kardeşlerinizin kızları size haram diye sırf adamlara hitap edilir mi öküzlerin he he deyicisi öküzün en malı! Kardeşlerinizin çocukları diyerek bütün insanlara hitap edeceksin mal!

Hayır bir şunu anlamayan mal heriflere laf anlatıyoruz ona içim yanıyor!

O zaman bir de

baneti el uhti” derdi laf uzardı 

Ve bir kez daha “kız kardeşlerinizin kızları haram”  demek olurdu. O zaman ayet batıl olurdu. mal 1

uhti: kızlardeş demek olduğu gibi hemşiremizde demektir mal 2 nokta

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 429
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Lan ne benatil uhtisi be? Hayır malın önde gideni olup kamufle olmak için mi başkalarına mal deme sözde taktiği bu yahu? Bu kadar aptalca bir taktik de anca bunlara yaraşır! Kardeşlerinizin çocukları deyince artık ne benatil uhtisi be? Kardeşlerinizin çocukları deyince ayrı ayrı kardeşinin oğlu kardeşinin kızı demeye gerek kalıyor mu embesil? Hayır ama artık bu kadar da anlamazlığa idyotluğa vurulmaz bir cahil çöl yağmacılarının zırvalarını savunacağım diye!

Mal diyenin lafına gel şimdi: Uhti kızkardeş demek olduğu gibi hemşire de demekmiş!!! :0_80cbc_37a71a73_L:

Ha yani hemşerim deyince de hem memleketlim hem köylüm demek he he… Tabi tabi ona ne şüphe! :lol:

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, democrossian yazdı:

Lan ne benatil uhtisi be? Hayır malın önde gideni olup kamufle olmak için mi başkalarına mal deme sözde taktiği bu yahu? Bu kadar aptalca bir taktik de anca bunlara yaraşır! Kardeşlerinizin çocukları deyince artık ne benatil uhtisi be? Kardeşlerinizin çocukları deyince ayrı ayrı kardeşinin oğlu kardeşinin kızı demeye gerek kalıyor mu embesil? Hayır ama artık bu kadar da anlamazlığa idyotluğa vurulmaz bir cahil çöl yağmacılarının zırvalarını savunacağım diye!

Uhti: hemşiren demek doğrudan doğruya kız kardeşin demek değil mal mal mal mal maaaaaal

Sitelerde Paylaş

Bu şimdi ne iddia ediyor anlayan var mı yahu? Bazı olasılıklar var:

1. Hemşire ile kızkardeş aynı şeydir.

2. Hemşire ile kızkardeş farklı şeylerdir.

3. Uhti kızkardeş değil hemşire demektir.

4. Uhti hemşire değil kızkardeş demektir.

Bu şimdi hangisini iddia ediyor anlayan beri gelsin! :lol:

Uhti derken de muhtemelen benatil uhtiyi kastediyor ama o da belli değil! Sahi bu ne diyor yahu? :0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Hurma yazdı:

O zaman bir de

baneti el uhti” derdi laf uzardı 

Ve bir kez daha “kız kardeşlerinizin kızları haram”  demek olurdu. O zaman ayet batıl olurdu. mal 1

uhti: kızlardeş demek olduğu gibi hemşiremizde demektir mal 2 nokta

siz bu dakika itibarıyla neyin kafasını yaşıyorsunuz birader? o hem şu demekmiş te hem bu demekmiş te   seç beğen al hangisi işine gelirse !  :):)

Sitelerde Paylaş

Hayır şimdi bir laf edecekse şu şöyle olmuyor mu diye insan gibi edeple sorulur, insan gibi yanıt alınır. Mal mul diyerek lafa odun gibi dalarsa olacağı bundan başka olmaz! Bunlar embesil olduğu gibi ahlaksız bir de, ona laf ediyorum ben. İnsan cahil olur öğrenir. Geri zekalı olur zekasının kapasitesini bilir üstelemez. Bunlarda hiç bir yok. Hem kel hem fodul. (Fodul da ne demekse onu da bilmiyorum ya! :D Gugıl amca bilir tabi de gerek yok. Ne demekse demek!)

Yine de merak edip baktım. Kibirli demekmiş. Ha yani fadıl (üstün) kökünden tamam anlaşıldı. Demek keller kibirlenmeyecekmiş atalarımıza göre! :lol: 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, democrossian yazdı:

Hayır şimdi bir laf edecekse şu şöyle olmuyor mu diye insan gibi edeple sorulur, insan gibi yanıt alınır. Mal mul diyerek lafa odun gibi dalarsa olacağı bundan başka olmaz! Bunlar embesil olduğu gibi ahlaksız bir de, ona laf ediyorum ben. İnsan cahil olur öğrenir. Geri zekalı olur zekasının kapasitesini bilir üstelemez. Bunlarda hiç bir yok. Hem kel hem fodul. (Fodul da ne demekse onu da bilmiyorum ya! :D Gugıl amca bilir tabi de gerek yok. Ne demekse demek!)

Yine de merak edip baktım. Kibirli demekmiş. Ha yani fadıl (üstün) kökünden tamam anlaşıldı. Demek keller kibirlenmeyecekmiş atalarımıza göre! :lol: 

birader sen geçcen o işi , edep diyosun kendin çok mu edeplisin sanki? O noktada çuvalladın işte:):)

Sitelerde Paylaş
18 hours ago, Getaf said:

Olayın vahametini görmeyip "Aralarında kan bağı yok, zaten boşanmıştı, zaten bunu insanlara bir ders vermek için yapmıştı, zaten onunla hiç yatağa girmemişti!.." şeklinde bakmak, ben şeyhimi bilirim o kötü bir şey yapmaz demektir. 

BELKi kelimesini kullanarak onunla hiç yatmadı dedim

yani iki ihtimalden birisi onunla yattığı olduğuna göre  ötekisi onunla yatmadığıdır

ve  onunla yatmadığı daha güçlü olan ihtimaldir.

Çünkü

1.Onu yatağına gireceği zevce olarak görseydi kıskanırdı, "Eşini boşa" derdi Zeyd'e. 

2.Ona aşık da değildi; yoksa korkusuzlaşır, insanların ne diyeceğini umursamazdı.

3.Onunla yatmak için değil bir nebilik görevini yerine getirmek için evlendirilmişti.

4.Kendisiyle hiç yatmadığınız eşleriniz diyen ayetler var... yani o devirde bu tür evlilikler oluyordu (2:236, 33:49).

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim anladığım; çoğu kez olduğu gibi muslimleri garip olarak görme ve yazık yaaa deme alışkanlığı. Ülen bunların garipliği mi kaldı, bunların yemediği ne halt kaldı bana bir anlatabilen var mı acaba! Bu muslimler şu haltı daha henüz yemediler diye bir insanlık suçu gösterin bana!

Ben lafa dambuk dumbuk dalanlardan ve bir konuyu tekrarla açıkça anlattığım halde anlamazlığa vuranlardan başka kimseye haddini sert bildirmem. Şekil A da görüldüğü üzere... 

Sitelerde Paylaş

vayy biraderime bak sen hemende sinir küpü olurmuş :DDD  bu ne şiddet bu ne celal ? kellik mellik gibi bir durum söz konusu değil , takıldığın şey tecahüli arif konusuydu değil mi? hani edepten bahsetmiştin önceki iletide , malum bilgi kişinin önce kendini bilip tanımasıyla başlar ya ben de orda sen kendinin ne derece edepli olduğunu bilmiyor musun demek istedim bu yani  bu kadar dallandırıp budaklandırman tuhaf değil mi;)saygılar selamlar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...