Jump to content

Zeyd meselesinde tek anlayamadığım kısım ?

Recommended Posts

9 hours ago, Getaf said:

Kuran'ı mı savunuyorsunuz Medeni Kanunu mu ben anlayamadım! Aklımızı kullanalım diyorsunuz, eşitlik filan diyorsunuz.. Bunları Kuran'a bakarak mı söylüyorsunuz yoksa Medeni Kanuna mı? Eğer vahye inanıyorsanız ne aklı ne de eşitliği savunursunuz! Kuran'ın öyle bir derdi yok. Bu, müslümanlar hiç aklını kullanmıyor demek değil. Hareket noktanız neresi? 

Kuran'ı esas alıyorum, sevgili Getaf,

ne söylüyorsam Kuran'a bakarak söylüyorum

bu konuda daha önce yaptığım gibi.

Ve lütfen dikkat, Kuran'ın öyle bir derdi yok bir iddiadır;

iddiayı sahiplenenler öne sürer onu, örneğin SiZ öne sürersiniz

ama yeri burası değil; bunun için başlık açılması gerekiyor.

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 429
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 minutes ago, Getaf said:

İsvicreliler Kuran'a çok şey borçlu o zaman! Tek eşle evlilik, eşitlik vs. ben bunların İsviçre'den aldığımız Medeni Kanunla geldiğini zannederdim, meğer İsvicreliler de Araplardan almış!

Nolur, lütfen, rica ediyorum

yeni başlık açalım da orda söyleyelim bunları,

bu başlığın konusuna musallat olmayalım. 

Sitelerde Paylaş

Dogmatik saplantı "bu Kuran her ne koşulda olursa olsun mutlaka eğilip bükülüp kıvırıp dürüp illa ki kakalanacak, yutturulacak" kıvrantısı olduktan sonra konuşmak artık boşuna oluyor.  

Bu yarın 'huri' yi damacana da yapar, öbür gün 'zebani'yi vergi memuru da yapar, kıvırtmada bir sınır olmadığına, kıvırtmak yasalara göre suç olmadığına göre! Sallamak da, titretmek de, kıvırtmak da sonuna kadar serbest. Şeriat yasaları olacaktı ki buna gösterirlerdi kıvırtmayı! :D

Utanma yok utanma! Alenen açıkça yalan söyleyerek Kuran'da tek eşlilik var diyebilmek için insanın suratına manda gönü geçirmesi lazım ki yüzü kızarmasın! İnsan artık bu kadar da fütursuzca yalan söyleyemez! Çüş artık! 

Sitelerde Paylaş
On ‎12‎.‎12‎.‎2018 at 21:25, fezadabirtürk yazdı:

Kafam karışıkta ondan.

Kafanın karışık olması bir bencillikten. Egonu sonsuz yapacak bir tanrı ihtiyacındasın. Asıl neden bu. Ama eğer bir tanrı olsaydı bu istek şirk olurdu. Tanrılaşma isteği olurdu. Buna tanrı olsaydı asla izin vermezdi. Hadi diyelim insanları ölümsüz yaptı ve bir milyon yıl geçti. Eeee yeter ama artık demesi kaçınılmazdır. Böyle bir sonsuz benlik olamayacağını, tanrı olsaydı buna asla izin vermeyeceğini anlayamıyorsunuz.  Hoş tanrının olması da olanaksız da, farzediyoruz.

Adıl nedeni açıkladıktan sonra ikinci neden ise korku. Ya tanrı değil de allah varsa diye korkuyorsunuz. Tanrı pek sorun değil de tehdiktar, intikamcı, sadist, işkenceci allah korkutucu. Arabın yarattığı bu mitolojiden tırsıyorsunuz. Herifler sizi bu uydurdukları saçmalıklarla tırstırmayı başarıyor! Öldüm, toprağa girdim anaaa o ne! Melekler! Bu saçma sapan senaryodan korkarken hiç utanmıyorsunuz ben nasıl ezik bir kişiliğim diye! Allağın çöl Arapları sizi sıkmalık üzüm gibi ezmiş! Utanç!

Sitelerde Paylaş

Sorun, bu şaklabanların "neyse ki şeriat veya ateist diktatörlüklerde değil laik özgür sistemde yaşıyoruz" diye alabildiğine fütursuz ve yalancı olabilmeleri. Özgürlük olduğu için sallamak sonuna kadar serbest. Ama tam özgürlük olmadığı için Muhammed'e salavat serbest olduğu halde sallamak yasak!

Tam ve tarafsız özgürlük olmayıp yanlı özgürlük anlayışı olunca böyle oluyor. Bir şey yarım ve yanlı olmamalı. Olacaksa tam, olmayacaksa hiç olmamalı. Faraza adam çıkıyor "evrim din haline getiriliyor" diye yakınıyor. Ha yani demek inancı din haline getirmek kötü bir işmiş değil mi! E o halde siz niye dini ısıtıp ısıtıp ortaya karışık sürüyorsunuz madem din edinmek öyle kötü bir şeyse? Bunu diyen yok!

Yani insan böyle yarım yamalak ve yanlı özgürlük olacağına şeriat mı ateist mi ne halt olacaksa diktatörlük olsun bundan iyi diyeceği geliyor! Olmaz tabii denemez, demek doğru değil ama neredeyse öyle dedirtecek kadar yanlılık ve yarımlık var.

Yeri gelmişken bir soru: Ateist bir diktatörlük mü şeriat diktatörlüğü mü? Kırk katır mı kırk satır mı? Hangisi tercihe şayandır?

Ben kişisel olarak ikisinden birini seçmek zorunluysa ateist diktatörlüğü tercih ederim. Yani allah diyenin idam edildiği bir Pol Pot diktatörlüğü. Şeriatten gene iyidir! :D Tabii muslimler de şeriat olsun da çamurdan olsun diyeceklerdir. :lol:

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, democrossian said:

Utanma yok utanma! Alenen açıkça yalan söyleyerek Kuran'da tek eşlilik var diyebilmek için insanın suratına manda gönü geçirmesi lazım ki yüzü kızarmasın!

Yeni başlık açın dedim, açmadınız;

peki ben açtım:

Kuran'da tek eşlilik değil de çok eşlilik var diyenler,

oraya buyursunlar

iddialarını orada kanıtlasınlar. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, democrossian yazdı:

Kafanın karışık olması bir bencillikten. Egonu sonsuz yapacak bir tanrı ihtiyacındasın. Asıl neden bu. Ama eğer bir tanrı olsaydı bu istek şirk olurdu. Tanrılaşma isteği olurdu. Buna tanrı olsaydı asla izin vermezdi. Hadi diyelim insanları ölümsüz yaptı ve bir milyon yıl geçti. Eeee yeter ama artık demesi kaçınılmazdır. Böyle bir sonsuz benlik olamayacağını, tanrı olsaydı buna asla izin vermeyeceğini anlayamıyorsunuz.  Hoş tanrının olması da olanaksız da, farzediyoruz.

Adıl nedeni açıkladıktan sonra ikinci neden ise korku. Ya tanrı değil de allah varsa diye korkuyorsunuz. Tanrı pek sorun değil de tehdiktar, intikamcı, sadist, işkenceci allah korkutucu. Arabın yarattığı bu mitolojiden tırsıyorsunuz. Herifler sizi bu uydurdukları saçmalıklarla tırstırmayı başarıyor! Öldüm, toprağa girdim anaaa o ne! Melekler! Bu saçma sapan senaryodan korkarken hiç utanmıyorsunuz ben nasıl ezik bir kişiliğim diye! Allağın çöl Arapları sizi sıkmalık üzüm gibi ezmiş! Utanç!

Ve hayatlarımızı mahvetmiş.Kur'an' da öyle diyorya sizi korkuyla,maldan eksilmeyle,hastalıkla,yoklukla sınayacağım,sabredelere müjde ver..arabın biri Muhammed'e seni canımdan çok seviyorum dediğinde " fakirliğe hazır ol " diyor...

sonra cihad emrediliyor..eşini,aileni,evladını,topraklarını terkedip hayatını riske sokmanı,senin gibi inanmıyanları,sırf inanmadı diye öldürmeni,gaspetmeni,cariye almanı ,kocasını ,ailesini öldürdüğün kadına tecavüz etmeni istiyor..kocasının,sevdiklerinin  katiliyle sevişmeye zorlandığı yetmezmiş gibi pazarda satılmaya mecbur bırakılan kadınlar,kız çocukları..ne korkunç..zaten Fetih suresi 6 da Allah , müşrik ve kafirlere azap etmek için savaşın emredildiğini söylüyor.müslümanlar cariyeliği,köleliği,cihadı insanlığın hayrına,mutluluğu için deyip öve dursun..karşı tarafın hayrına,mutluluğuna olmadığı kesin.kendi adına konuş..lakin ,bütün bunları yaptıktan sonra Allah bendende mutlu olmamı bekliyor.niye ? Cenneti hakettiğim,sevişecek bir sürü karım olduğu için...bende bunlar insan fıtratına uygunmu,nasıl uygun ?sorguluyorum.uygunsa sorun yok,değilse mutsuzum.1000 sene önce yaşamıyorum,tabi sorgulayacağım.

artık bunlar yok.cihad yok.cariye yok.çoğunun dininden haberi yok.islamı evden,işyerinden camiye gitmek zannediyorlar...adam 35 yaşına gelmiş,Muhammed'in 8,9 tane karısı varmış dediğimde "hadi yaa,öylemi ,bilmiyordum" diyen,lise mezunu insanlar var memlekette.

Ailenden hiç  dayak yedinmi bilmiyorum..ben yedim..Türkiyede de çok yiyen vardır heralde..onunla kalsa iyi,öğretmen dayağı,asker dayağı..bir oyana,bir buyana savrulan şamar oğlanı gibi..alttan onlar,üstten Allah sıkıştırmış..nasıl bir netice bekliyorsun  ? 

Sitelerde Paylaş

allah her insanın adil tanrısı olsaydı, ilk dönem kölesi olan zeyd evlatlığının karısı zeyep'i alan ahlaksız muhammedi değil, gariban zeyd'i destekleyen ayetler göndermesi gerekirdi. allah efendi muhammed'i cezalandıracağına köle zeyd'i cezalandırmış. kız kardeşim diyerek karısı sara'yı firavun'a satan ibrahim'i cezalandıracağına, firavun'u cazalandırmasına ilaveten aynı yanlışı ikinci kez yapmış. hemde boşu boşuna. dünya müslümanları evlatlık karısıyla evlenme sünnetini uygulamıyorlar bugün, çünkü kendileri de bu sünnetten iğreniyorlar üstelik ayet "kolaylık olsun senden sonraki evlatlık karısıyla evleneceklere" demesine rağmen.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...