Jump to content

Zeyd meselesinde tek anlayamadığım kısım ?

Recommended Posts

5 dakika önce, Hurma yazdı:

Çünkü Allah bana iltimas etmiş yorulmadan çalışmadan aramadan tetkik etmeden Muhammedi yapmış Muhammedi sulbden getirmiş Muhammede ait insansın demiş o yüzden. Diğer dinlere çanlı çıngıraklı :dddddd diğer dinlere bakınca Allahın bu hakkını asla ödeyemeyeceğimi anlıyorum napıcam bilemem hahahaha

evet Allahın şanslı kulusun hocam savun islamı elinden geldiğince elhamdülilllah .Onların dini sahte ve bozuk zaten boşver başkalarını

Sitelerde Paylaş
  • İleti 429
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

10 dakika önce, kavak yazdı:

Bugüne kadar sizden mantıklı(!) bir yorum geldiğini hatırlamıyorum. :D

Artı harbiden dürüst bir dindar olsaydınız, telif hakkına sahip olanlara iftira atmazdınız.

Kaldı ki şunu unutmayınız; dininiz sıfırdan bir yenilik getirmedi, bir soluk yaratmadı sadece mevcut eldekileri karman çorman edip elinize verdi. Bunun en belirgin kanıtı kitabınızın ta kendisidir, çünkü orada mesela kura fasulyenin tarifesini bulmak ve anlamak için at koşturmazdınız. Bu son cümlemi anlayacağınızdan şüphelim. 

Hazreti Muhammed öyle bir yenilik yaptı ki. İnsanlar millet ülkeler ona hayran oldu taklide başladır. Alem başka alem, adem başka adem oldu.

“Her Yeniliğin Muhite Göre Tesiri Olur” kavakcımm Yeni Din Muhitine öyle bir tesir ettiki vahşet yuvası avrupa akıbet işte gördüğün gibi medeniyet yuvası oldu. 

Evet son cümleni anlamadım kur fasulye nohut mu? Hahaha 

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Hurma yazdı:

Hazreti Muhammed öyle bir yenilik yaptı ki. İnsanlar millet ülkeler ona hayran oldu taklide başladır. Alem başka alem, adem başka adem oldu.

“Her Yeniliğin Muhite Göre Tesiri Olur” kavakcı Yeni Din Muhitine öyle bir tesir ettiki vahşet yuvası avrupa akıbet işte gördüğün gibi medeniyet yuvası oldu. 

Doktora görün.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, emretemelkuran yazdı:

Koskoca yaradan bu kadar fiziki bu kadar alçak ve hezeyan dolu hale getirilmemeli. Perde, ışık, cibril. Eş, dost, akraba. Bunlara inanan eksik bir akıl olabilir. Nerede kaldı zamandan, mekandan gayrı yüce yaradan?

Allah nasıldır? Şöyle değildir böyle değildir? sadece var denilir.

İyi ama Allah şöyle değildir demek için öyle olan bir mevcut (vucud bulunmuş) olması lazım gelir bu Vucuda ikiliye mucibtir

Buluşun! bir buluş daha buldu! 

Bu bulduğun şey Allah değildir Allahtan gayrı. E bu nasıl Allahtan gayrı var olmuş. Hahaha

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, emretemelkuran yazdı:

Doktora görün.

Anlıyorum yanlış bilgilerle beynini çok sulamışlar gerçekleri görüşünü hala etkiliyor yapacak bir şey yok 

Avrupalılar müslümanlara savaşta mülaki olmasaydı. Kendi hayvanlıllarını pisliklerini asla idrak edemeyeceklerdi. Müslümanlara mülaki olduklarında müslümanların ne kadar temiz nezih olduklarını gördüler kendi hayvanlıklarını idrak ettilerde medeniyet oldular. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Hurma yazdı:

Anlıyorum yanlış bilgilerle beynini çok sulamışlar gerçekleri görüşünü hala etkiliyor yapacak bir şey yok 

Avrupalılar müslümanlara savaşta mülaki olmasaydı. Kendi hayvanlıllarını pisliklerini asla idrak edemeyeceklerdi. Müslümanlara mülaki olduklarında müslümanların ne kadar temiz nezih olduklarını gördüler kendi hayvanlıklarını idrak ettilerde medeniyet oldular. 

Dostum beni senin gibi nefret dolu insanlar İslam'dan soğuttu ve arafta 3 kitabın komedisini gördüm. Nefretiniz önyargısız sizin olsun. Aynı sözüm her din mensubuna. Allah perde arkasında karagöz oynamaz. Sana göre oynar. Dilediğin de serbestsin. Ama apaçık gayrimüslimlere hakaret ediyorsun.

Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, Hurma yazdı:

“Her Yeniliğin Muhite Göre Tesiri Olur” kavakcımm Yeni Din Muhitine öyle bir tesir ettiki vahşet yuvası avrupa akıbet işte gördüğün gibi medeniyet yuvası oldu. 

Evet son cümleni anlamadım kur fasulye nohut mu? Hahaha 

O sizin hüsnü kuruntunuz. Eskilerin masallarından gayri birşeyler bulamazsınız orada.

Son cümlemi nasıl anlamıyorsunuz, hayret doğrusu; ha kuru fasule olmuş ha nohutlu pilav farketmez. Halbuki her fırsatta aynı yöntemi uyguluyorsunuz.

Birşeyleri açıklamaya çalıştığınızda şunu yapıyorsunuz:

Efendim ; evvela 10. sayfanın 3. pasajına bakacağız, ardından 50. sayfanın 40. cümlesini göz önünde bulunduracağız, bitmedi... nihayet 100. sayfanın 23. cümlesini görmezden geleceğiz. Ancak bunu yapmamıza rağmen nohutlu pilavın tarifesini anlamamızın bir garantisi olmayabilir. :D

Bu yöntemi hepiniz uyguluyorsunuz, çünkü buna mecbursunuz.

Oradaki karmaşık birkaç kırıntıyı anlayabilmek için eliniz mahkum "o sayfa senin bu sayfa benim" diye sayıklamaya.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, kavak yazdı:

O sizin hüsnü kuruntunuz. Eskilerin masallarından gayri birşeyler bulamazsınız orada.

Son cümlemi nasıl anlamıyorsunuz, hayret doğrusu; ha kuru fasule olmuş ha nohutlu pilav farketmez. Halbuki her fırsatta aynı yöntemi uyguluyorsunuz.

Birşeyleri açıklamaya çalıştığınızda şunu yapıyorsunuz:

Efendim ;evvela 10. sayfanın 3. pasajına bakacağız, ardından 50. sayfanın 40. cümlesini göz önünde bulunduracağız, bitmedi... nihayet 100. sayfanın 23. cümlesini görmezden geleceğiz. Ancak bunu yapmamıza rağmen nohutlu pilavın tarifesini anlamamınız bir garantisi olmayabilir.

Bu yöntemi hepiniz uyguluyorsunuz, çünkü buna mecbursunuz.

Oradaki karmaşık birkaç kırıntıyı anlayabilmek için eliniz mahkum, o sayfa senin bu sayfa benim diye sayıklamaya.

Kavakcım. Atıyorum bakara 6 daki

“kafirlere gelince onları uyarsanda uyarmasanda birdir” cümlesindeki “kafirlerin” neyin kafiri olduğunu bilmen için bakarayı 1 den 6 ya kadar okuman lazım ki murad-ı İlahiyeyi anlayabilesin.

Ama sen napıyorsun “Hayır bir öncek ayeti okumadan, bu ayeti okuyup bir anlam çıkarmaya çalışıyorsun” demek ki

O zamanda şöyle oluyor

Mesela bir kitapta  “Eşşeği görünce abdesti bozuldu” cümlesini okuyunca

demek ki eşşekten tahrik oldu diyorsun 

iyi ama kitabın bir önceki paragrafında eşşekte abdest alabileceği su küpü vardı yazıyor onu niye görmezden geliyorsun 

hahahahahah

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, Hurma yazdı:

Hadis var
Bir gün peygamberimiz cebraile sordular vahy nerden alıyorsun diye
oda arşın ötesinde perde arkasından dedi.. bir dahaki sefere o perdeyi kaldır buyurdular 
cibril ! ya resulüllah bir parmak ileriye gidersem nar-ı gayret beni yakar dedi 
(Allah çok kıskançtır) 
peygamberimiz ona : sen perdeyi kaldır eğer bir tecell-i celali ile karşılaşırsın ismimi an buyurdular
cibril baş üstünde dedi
vahy almaya vazifelenip gittiğinde o perdeyi kaldırdı
karşısında Cenabı ahmediyetti gördü

Demek ki : vahy Cenab-ı Ehadiyetten Cenab-ı Ahmediyete oradan da nuzulu lüzumu lazım olduğuda Hakikat-i Muhammediye gelir

Cibril bu hadiseden sonra huzur peygamberiyye çoook daha mahcub ve hurmet ile gelmeye başlamıştır hahahahahah

İnanamıyorum hala senin gibi hurafelere inan var ama sen onlara nal toplatırsın.  birkere o hadis deyil  sözde ayet denen zıbırtı. sahi Allah yeni gekin gibi niye perde arakasına saklanıyor utanıyormu? Bu hadiside oku gözlerin açılsın.

Şura=51:Allah, bir insanla ancak vahiy yoluyla, yahut perde arkasından konuşur. Yahut bir elçi gönderip, izniyle ona dilediğini vahyeder. Şüphesiz O yücedir, hüküm ve hikmet sahibidir.

ATEŞ BAŞINA VURMUŞ HAZRETİ AİŞENİN:))))) TAM BİR FIRLAMA.

Sahih hadisçi Buhari'nin kaynaklarında geçen hadiseye göre Hz. Ayşe, nasıl güsl abdest alındığını göstermek için erkeklerle arasına bir perde çekip yıkanmış. Kaynakta olay şöyle geçiyor:
Ebû Seleme'nin yaptığı diğer bir rivayette şöyle gelmiştir: "Hz. Âişe (radıyallahu anhâ)'nin yanına girmiştim. Yanımda Hz. Âişe'nin süt kardeşi vardı. Kendisine, Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm)'in cenabetten nasıl yıkandığını sorduk. Bir sa' miktarında bir kap getirtti ve onunla yıkandı. Âişe ile aramızda bir perde vardı. (Yıkanırken) üzerine üç kere su döktü ve dedi ki:
"Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ın zevceleri, saçları kulak memesi civarında olması için saçlarının başlarını alırlardı." [Buhârî, Gusl 2; Müslim, Hayz 41, 42, (319, 320); Muvatta, Tahâret 68, (1, 44, 45); Ebû Dâvud, Tahâret 97, (238); Nesâî, Tahâret 144, (1, 127).]

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Hurma yazdı:

Zeynep peygamberimizin küçüklüğünden beri hemde çok daha genç ve güzelken hemde tesettür ayetide inmemişken kucağında büyümüşken. Bunu bilen bir insan 

nasıl Buharideki şu hadislere inanır? Bir gün peygamber zeynebin kollarını açık görmüş meyletmiş falan filan.

2.si: Hazreti haticenin vefatında seneler sonra medeniye hicretteb sonra pek ala Zeynebi zeyde vermeden kendi alırdı. Yok neymiş meyletmiş aşık olmuş haaaaaaasssssssss burnu şüheda eüzübillahi şuttul şemer diyorum asahajskdjdj

3.sü: Allah’ın açıklayacağı peygamberimizin ise insanlardan çekinip gizlediği şey Allah’ın “oğulluğunun boşadığı eş ile evlen” emriydi. Bunu biliyordu çekindi nas dedikodı yapacak zavallı 3-5 sayfa okuyan çocuklar dinden çıkacak diye onlara merhamet edip. Allahtan azar işticeğini bildiği halde “oğulluğunun boşadı eş ile evlen” zeynep ile evlen emrini nasdan gizledi. Resülallahın bu hareketininse ümmetine duyduğu bir şefkatten ileri geldiği anlaşılıyor.

4. sü Allah “Zeynep” ile evlen diyorsa zeynep Resülallaha aşıktı duasını kabul ettirdi. zeyd ile evlendirilirken aşıkın şanı masukuşun rızası olduğundan kabul etmiştir. nokta hadi bana eyvallah

eüzü billaaaaa iyi akşamlar aasdjsjdkd

5. Zeynep resüllaha aşıktı Allah biliyordu kimse bilmiyordu. Zira şöyle bir emri vardı sevdiğinin 

“bir kimse birine aşık olurda aşkını gizleryerek ölürse şehit olur” Zeynep o yüzden kimseye söylemedi Allah biliyordu nokta

Allah işi gücü bırakmışta peygambere eş mi ayarlamayla uğraşıyor? Sonsuz güce sahip Allah, madem Zeynep'i peygambere eş yapacaktı, ne diye evlatlığını araya soktu bilmem naptı. Durumu kurtaracaz diye Allah'ı da aşk meşk oyunlarına alet ediyorsunuz ya pes. Resmen pembe dizi çevrilmiş, siz halen madde madde bu iğrençliği açıklamaya çalışıyorsunuz, açıklamaya çalıştıkça rezil oluyorsunuz. Tek kelime ile "midesizlik" denilecek bir durumu savunmanızı anlamıyorum. 

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, Hurma yazdı:

Kavakcım. Atıyorum bakara 6 daki

“kafirlere gelince onları uyarsanda uyarmasanda birdir” cümlesindeki “kafirlerin” neyin kafiri olduğunu bilmen için bakarayı 1 den 6 ya kadar okuman lazım ki murad-ı İlahiyeyi anlayabilesin.

Ama sen napıyorsun “Hayır bir öncek ayeti okumadan, bu ayeti okuyup bir anlam çıkarmaya çalışıyorsun” demek ki

O zamanda şöyle oluyor

Mesela bir kitapta  “Eşşeği görünce abdesti bozuldu” cümlesini okuyunca

demek ki eşşekten tahrik oldu diyorsun 

iyi ama kitabın bir önceki paragrafında eşşekte abdest alabileceği su küpü vardı yazıyor onu niye görmezden geliyorsun 

hahahahahah

Bence sizin neyinize fasulyenin veya nohutlu pilavın tarifesi ?
Okuyacan, ama anlamayacan.
Konu bütünlüğü nedir, haberiniz var mı acaba ?

Artı kitabınızdaki bölümlerin Türkçe anlamını yazmaya utanıyorsunuz galiba. Eğer yazacaksanız hepsini Türkçe yazmalısınız.
Bakaraymış; hemen herşeyi tercüme ediyorsunuz ama bilhassa bazı bölümlerin Türkçe anlamını, olmasına rağmen, içinizde gizli(!) tutuyorsunuz.

Neymiş şunun Türkçesi ?:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Turan  dursun  olayı  cinsellik  boyutuyla  değerlendirmiş  fakat  benim  anlam  veremediğim; şayet  böyle  bir  şey  isteseydi  zaten  hz.Zeynepi  Hz.muhammed  kendisi  alabilecekken  evlatlığı  zeyde  almıştır.

2.nedende  soy  karmaşası  olmasın  diye  evlatlık  kurumu  kaldırılmış  diye  biliyorum. 

sizin  eleştirileriniz ne olurdu bu  konuya  ?

Ahzab 50yi de katalım konuya:

Ey Peygamber, mehirlerini verdiğin eşlerini ve Allah'ın ganîmet olarak sana ihsân ettiği ve senin de temellük ettiğin câriyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin, seninle berâber yurdundan göçen kızlarını helâl ettik sana. Bir de inanan bir kadın, kendisini Peygambere bağışlar da Peygamber de dilediği takdîrde onu nikâhla almak isterse bu, yalnız sana helâldir, başka inananlara değil. Sana bir güçlük olmasın diye onlara, eşleri ve sâhip oldukları câriyeleri hakkında ne farz ettiğimizi de gerçekten bildirdik ve Allah, suçları örter, rahîmdir.

Kuran'ın sırası karman çorman olduğundan, ahzab 50nin çok büyük olasılıkla 50. sırada olmadığını çıkartabiliriz. müslümancıkların deyimi ile, o ayetler ile ahzab 50yi bir arada okuyarak neden önce zeynebi almamışken, sonra alabildiğini anlayabilirsiniz. yani, oh kız güzelmiş ama hala kızı olduğu için alamıyorum. benim evlatlığa, köleye / emirerine nikahlayayım da, yabancıya gitmesin; sonra bir ayetle basarım kıçına eniğin, ben çökerim yavruya düşüncesi hiç de garip gelmiyor.

tabii bu arada muhammed, zeyd, zeyneb vb gerçekliği olmayan karakterlerdir. yukardaki, masalın kurgusu üzerine düşünme alıştırmasıdır.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 saat önce, kavak yazdı:

Bence sizin neyinize fasulyenin veya nohutlu pilavın tarifesi ?
Okuyacan, ama anlamayacan.
Konu bütünlüğü nedir, haberiniz var mı acaba ?

Artı kitabınızdaki bölümlerin Türkçe anlamını yazmaya utanıyorsunuz galiba. Eğer yazacaksanız hepsini Türkçe yazmalısınız.
Bakaraymış; hemen herşeyi tercüme ediyorsunuz ama bilhassa bazı bölümlerin Türkçe anlamını, olmasına rağmen, içinizde gizli(!) tutuyorsunuz.

Neymiş şunun Türkçesi ?:D

Mesela senim adında kavak bir manası var? Hahahah

bakara İnek demek dişi sığır demek! Buda insanda ruhun karısı olan nefse işarettir. Nefsi kesmezsen kalb dirilmez. Kalb olmayıncada insanları sevemezsin kedileri köpekleri seversin ama insanları sevemezsin işte bakarayı ürün ver ineği yani nefsini kesersen insanları sevebilirsin diyor yani hahahahahah 

kavakın ne alaka ne manası var! Manasız hahahaha

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, dursun yazdı:

Allah işi gücü bırakmışta peygambere eş mi ayarlamayla uğraşıyor? Sonsuz güce sahip Allah, madem Zeynep'i peygambere eş yapacaktı, ne diye evlatlığını araya soktu bilmem naptı. Durumu kurtaracaz diye Allah'ı da aşk meşk oyunlarına alet ediyorsunuz ya pes. Resmen pembe dizi çevrilmiş, siz halen madde madde bu iğrençliği açıklamaya çalışıyorsunuz, açıklamaya çalıştıkça rezil oluyorsunuz. Tek kelime ile "midesizlik" denilecek bir durumu savunmanızı anlamıyorum. 

Bu sorununda cevabı verilmiştir

Geçmişten günümüze adamlara “oğulluklarının eşleri” kendilerine aşık olabiliyor. Bu durumda adamlar pek tabi onlarla ilişki yaşamaya başlıyorlar 

İşte islam bunu görmüş kadına yazık oluyor adamın elimde oyuncak oluyor adamda %100 haklı çünkü kendi öz mü öz oğlunun eşi değil! evlenmekte kabul edilmiyor. Bunu tatbikatlı olarak yaptırmış ki, kimse bunu bugüne kadar yapmadı peygamber bilr söylemiş ama yapmamış mazeretini yıkmıştır 

kadın için inen bir ayettir. Çünkü gerek Amerikalı gerek avrupalı adamlar duygusal bir ilişki başladığında kadınla eğleniyor işini görüyor yuva kurmuyordu. Nokta

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, Hurma yazdı:

Bu sorununda cevabı verilmiştir

Geçmişten günümüze adamlara “oğulluklarının eşleri” kendilerine aşık olabiliyor. Bu durumda adamlar pek tabi onlarla ilişki yaşamaya başlıyorlar 

İşte islam bunu görmüş kadına yazık oluyor adamın elimde oyuncak oluyor adamda %100 haklı çünkü kendi öz mü öz oğlunun eşi değil! evlenmekte kabul edilmiyor. Bunu tatbikatlı olarak yaptırmış ki, kimse bunu bugüne kadar yapmadı peygamber bilr söylemiş ama yapmamış mazeretini yıkmıştır 

kadın için inen bir ayettir. Çünkü gerek Amerikalı gerek avrupalı adamlar duygusal bir ilişki başladığında kadınla eğleniyor işini görüyor yuva kurmuyordu. Nokta

Yuva kurmuyordu nokta. :D Adam hiç Avrupa tarihi ile beslenen şeyler okumamış ki hiç görmemiş hiç anlamamış. İşkembeden atsan daha güzel olur.

Sen matbaa haram günah derken adamlar 16. yy'da kitap basıyorlardı hala da satılıyor.

Hangi tekkede okutuyolar seni hala söylemedin.  Roma'nın banyo kültürünü, Türk'ün giyinme adabını İslam yapıp piyasada satışa çıkart gerçi Suudlar, bedeviler onu da öğrenemediler.

Sitelerde Paylaş

Ateistforum kaliteli dincileri bekliyor. İthal mi edelim bunları da :D.

Adam peygamberin aşna fişnesi doğrudur, helaldir diyor, ona buna hakaret serbest.

Başka da dincisi yok forumun adam gibi. Birisi ayet uydurur birisi medrese tefsiri cilalar,

birisi bambaşka bi Kur'an ortaya çıkartır.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, emretemelkuran yazdı:

Yuva kurmuyordu nokta. :D Adam hiç Avrupa tarihi ile beslenen şeyler okumamış ki hiç görmemiş hiç anlamamış. İşkembeden atsan daha güzel olur.

Sen matbaa haram günah derken adamlar 16. yy'da kitap basıyorlardı hala da satılıyor.

Hangi tekkede okutuyolar seni hala söylemedin.  Roma'nın banyo kültürünü, Türk'ün giyinme adabını İslam yapıp piyasada satışa çıkart gerçi Suudlar, bedeviler onu da öğrenemediler.

Hahahaha Daha düne kadar Napolyonun Sarayında tuvalet yoktu. Adamçağız istediği yere sıçar işer pislerdi hizmetcileri sonra temizlerdi. Avrupa kadar pislik bir yer cihanda yoktu. Yeni Dinin mutinie tesiri sayesinde Avrupa temizlenmeye başladı. Kim ki avrupalıdır o bir pislik soyudur kuahahajjaah kuhahahhaha kuuuuhahahaj

Sitelerde Paylaş

evlatlığı yasaklamak veya  sınırlandırmak için  H.z.Muhammed'in evlatlğıyla evlenmesi gereklimiydi ..bence değildi..ancak ''Allah tuzak kuranların en hayırlısı'' dır ayeti düşünüldüğünde gerekliydi.Muhammed'in evlatlığıyla evlenmesine 1400 yıl önce toplumun tepkisini iyi bilmek lazım. birini biliyorum : zeynep'ten dolayı zeyd 'e laf attığı için öldürülen Ümmü Kırfe 

evlatlıkla evlenmek Kur'an'da Allah'ın onayladığı bir sünnet.belki tek sünnet(sünnet değildir densede sünnet niyetiyle yapılırsa sünnet).misvak,oturarak 3 yudumda su içmek,helaya sol ayakla girmek vs bunların hiç biri Kur'an'da zikredilmez.tabi evlatlık edinmediğinizde bu sünneti yerine getiremezsiniz.edinsenizde kız evlat tercih edilir.o da büyüyünce namahrem olur.karmaşık mesele.  

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...