Jump to content

Allah’ın oğlu olamaz mı?

Recommended Posts

Bir saat önce, Hurma yazdı:

İsanın babasız doğduğu içim biyolojik babası Tanrıdır ve isa Tanrının oğludur diyorsan 

Adem de aynı babasız ve artı anasız da doğduğu için hem anası hem babası Tanrıdır İsa’dan üstündür ve hemde Tanrının Tam Oğludur, ve bende Adem oğlu olduğum için bende Tanrının Torunuyum hahahahha

o halde ne diye babasız doğdu diye İsaya allah diye tapıyım. Benim babam Adem anasızda doğmuştur Tanrının Tam oğludır bende Tanrının tam Torunuyum Hahahahahahahahah diyorum

Şu ensest üremeyi bana hatırlatma, bunu savunmaktan utanmıyormusunuz?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Phocas yazdı:

Adem ile Havva Allah'ın izniyle aynı genetik havuzdan değildir! Lakin daha sonra çocukları aynı genetik havuzdandır.

Sonra çocukları da kardeş kardeş.. Dur lan?1 !!'^Bismillah olm napıyoruz biz. Bunlar kardeş. Tıbben böyle bişey olmaz ki!

Oha Allah ol derse olur. Lan dur bilimi doğradık. Lan karaciğer pankreas bakteriler falan hep evriliyor evrim olamaz mı? Olmazzz..

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Phocas yazdı:

Müslüman bir ailede ensest üreme dinen yasaktır. 

Taeih boyunca Yahudilerde ve Hırisriyanlarda ve Ateistlerde ensest üreme yasaktır diye bir kural yoktur

Bu şu demek olur senin şuan benimsediğin akaid ensest yasaktır demez.  Nasıl utanmıyorsun tüüüü yazıklar olsun sana

Senin Seçerende anasını becermiş bir oğlanın neslinden gelme olasılığın müslümanlara göre %1000 dir. Binaenaleyh senin katıksız ensest nesli olduğunu söylesem vallahi günahkar olmam.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Hurma yazdı:

Taeih boyunca Yahudilerde ve Hırisriyanlarda ve Ateistlerde ensest üreme yasaktır diye bir kural yoktur

Bu şu demek olur senin şuan benimsediğin akaid ensest yasaktır demez.  Nasıl utanmıyorsun tüüüü yazıklar olsun sana

Senin Seçerende anasını becermiş bir oğlanın neslinden gelme olasılığın müslümanlara göre %1000 dir. Binaenaleyh senin katıksız ensest nesli olduğunu söylesem vallahi günahkar olmam.

Ensest üremeyle çoğaldığımızı iddia eden sizsiniz, ben değilim.

Adem ve Havva bölünerek mi çoğaldı?

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Hurma yazdı:

Makat lalesi, tıbben aynı gen havuzundan ürersen mutasyonu yersin. Ademle Havvanın torunlarının torunlarının olması imkansız.

Ayrıca fıtrat olarak müslüman yaratılmış diyon ademle havva bunların yedi ceddi ensest olmuş.

Allah perde arkasından konuşacağına şu işi halletsin. Bak canercim evrimci islamcı sen de öyle olsana. Senin tarikat geride kalmış.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Phocas yazdı:

Ensest üremeyle çoğaldığımızı iddia eden sizsiniz, ben değilim.

Adem ve Havva bölünerek mi çoğaldı?

Hacı bunların 3,5 tane hocalarının kitapları var bu hocaları Kürt İslamcılar onların kitaplarını yalayıp yutup burdan cevap yetiştiriyorlar her şeye kendilerince :D .

Ama bak bu dini olay örgüsünün bütün kalması için her şeyin izole olması lazım, fazla kurcalamamak elzem. Yoksa olay bozuluyor.

Arşı tutan melekleri kurcalamıcaksın, melekler niye var çünkü Allah hizmetkar olamaz, kast sistemi, kölelik, ensest, aile ilişkileri bunları fazla kurcalama.

Her şeye ayrı ayrı cevap vereceksin ki adam gibi savunasın. Kelimelerin farklı farklı anlamlarını bul mesela elini kes dendiğini elini çek manasına koy ki barışçıl gösteresin :D

Mesela göğüsleri yeni tomurcuklanmışı, cennetteki oturma yerleri falan yap öyle ahlaklı bi anlam çıksın.

huri değilll onlar hurma..

tarihinde emretemelkuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mesela cariye değil cern.  su üstünde değil sıvı üstünde. çamurdan yaratmak diğer kültürlerde falanda vardaaaa mesela putlar falan çamurdanda o aslında çamur değilmiş

karbonmuş. evlenmesinin sebebi korumakmış,  3 yaşında değilmiş 33 yaşındaymış falan. hep böyle kelime oyunları yapıyolar :D 

adam kitabı koymuş işte hepsi birbirine benziyor tarihsel gerçeğe bakıyon uymuyor bilimsel uymuyor. ama çocukluktan kıt bi zekayla bunu kakmışlar kafalarına adam o cennetteki

üzümleri bekler olmuş.

biz de hep hayınız hristiyanız falan. ben hiç hayatımda sanki camiye gitmedim hiç namaz kılmadım hiç kuran okumadım hiç :D gittik gördük yani sanki uzayda yaşıyoruz da dindarlar muhteşem hayat sürüyorlar. bak atayıs bile değilim diyorum sade göksel dinler tırt.  

alkol almam, kumar oynamam, zina yapmam, taşkınlık yapmam.

ailem diyo dinden çıkma çarpılırsın anne diyorum sen islamın kurallarını uyguluyor musun? işine geleni uyguluyorsun. 5 vakit namaz kılıyorsun ama kafanı kapatmıyorsun. kısa kollu giyiyorsun. erkeğinin sözünü dinlemiyorsun. kurban diye hayvan katledilmesini pekte uygun bulmuyorsun. vegan olacam diyorsun.

anne diyorum vegan vejeteryan islamda yasak. anne diyorum kutupta olsan nasıl oruç tutacaksın? işte bak diyanet ne dedi en yakın olası noktayı referans alın. anne diyorum sen şeriat kurallarını sevmiyorsun ki? işte diyor o şeriat aslında kuranda yok kafalarından uydurmuşlar falan. anne diyorum kitabını tam olarak okudun mu? yok okumadım. EEE oku bi zahmet. Anne diyorum baba diyorum, siz tarikatları sever misiniz? siz değil misiniz bağnaz diyen. Bi türlü ikna edemiyoruz din kafayı kitliyor. Evrim gerçek diyorlar sonra ademle havva var diyorum bu kitapta, o aslında insanoğlunu zahiri bi şekilde anlatmış diyorlar falan.

ya bi kitap olacaksa bu kitap kuran tevrat falan olmaz yani.

Sitelerde Paylaş

kimse dünyada çok okumadan çok gezmeden çok anlamadan akıllı olmadan dinini bırakmaz.

ne dini olursa olsun bu. ama islamcılara gelirse, diğer kavimlere dini barışla götürmüşler. dini barışla götüren tek bir devlet var

o da osmanlı devleti o da her yerde her zaman geçerli değil. hem abbasi hem emevi hem kureyş dini tike tike götürüyor tike tike yayıyor.

aynı kudurmuş hristiyan tarikatları gibi adam doğruyorlar. bize de onlar zalım putperestlerdi diyorlar. ya birader zalım putperestler senin barışçıl

dinine niye karşı çıksın, çünkü sen adamları zorluyorsun.  sen gidip türklerin arasına al-allah kabah kabah allahuakbar diye bağırırsan türkler

senin dinine niye girsin! bi faydanı görmemişler seni tanımıyolar ki! senin dilini dinini tanımıyorlar. ama onları kesip biçersen tanırlar.

sonra da mükafaat olarak cenneti alırsın. işte jihad budur.

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Hurma yazdı:

Evet erkek

Hadis şerif “Kadınlarda erkeklerin diğer yarısıdır. Erkek onunla tamam erkek olur”

o yüzden Allah bütün insanları (kadın ve erkeği) aynı gayede kendisine ibadet için yarattığını söyledikten sonra her kadık erkek her insana “Huve” Diye hitap eder.

Kadın olsun erkek olsun bir kimsenin allahtakş ismi (hüve-hu) dur. Birisinin ismi unuldulmu ona “Ya Hu” derler Hu-hüve aynı zamanda bir zamirdir Allahın ismidir. Dedelerimiz ninelerimiz birbirlerine “Ya Hu nerdesin” derler birbirlerine hitabda bile Allahı ararlardı.

hulasa-i kelam Allah ve bütün insanlık hüve hitabıyla tam erkektir.

Kadınlar isr erkeklerin diğer yarısıdır. Erkek onunla tam erkek olur. O yüzden Allah kadın ve erkeğe (hu-hüve) diye hitap eder.

kul hu vallahu ehad. 0 allahtır ehaddır.  Burada Allahın Hazreti Muhammedin Ağzından dinleyenlerine bütün insanlara (kadın erkek herkese) “Hüve Allah’dır ehaddır” diye hitap ettiği insanlığın kendisidir. 

Bunu ilk defa duyuyorum hocam çok teşekkürler. Allah'ın cinsiyeti benim için önemliydi. Vücudunu zihnimde canlandırabilmem için cinsiyetini bilmem gerekliydi, sağolun siz de açıkça "erkektir" dediniz. Tekrar teşekkürler hocam.

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, dursun yazdı:

Bunu ilk defa duyuyorum hocam çok teşekkürler. Allah'ın cinsiyeti benim için önemliydi. Vücudunu zihnimde canlandırabilmem için cinsiyetini bilmem gerekliydi, sağolun siz de açıkça "erkektir" dediniz. Tekrar teşekkürler hocam.

Sana bir soru:

“İnsan mefhumu erkek midir kadın mı?

Yaaa apışıp kaldın dimi?

Allah insanlara “Huve” diye hitap eder “huve” erkektir

İnsan “erkekdir” ama senin zihninde canlandırmaya maddileştirmeye çalıştığın Erkek değil. Nokta Allahta erkek ama senin maddileştirmeye çalıştığın gibi erkek değil Nokta

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben "üç nokta" yı koymadığım sürece, senin noktaların "virgül" gelir hocam.

42 dakika önce, Hurma yazdı:

Allah insanlara “Huve” diye hitap eder “huve” erkektir

İnsan “erkekdir” ama senin zihninde canlandırmaya maddileştirmeye çalıştığın Erkek değil. Nokta Allahta erkek ama senin maddileştirmeye çalıştığın gibi erkek değil Nokta

Eee Nasreddin Hoca bu, durur mu hiç? Yapıştırır cevabı; 

- A benim avanak komşum, kazanın doğurduğuna inanıyorsun da, öldüğüne neden inanmıyorsun? 

... diyeceğim ama, kime anlatıyorum ben. Boşver sen hocam, takılma böyle şeylere.  Duvara her tosladığında gevşek gevşek gülmeye devam et. Başedemediğin her konuda da "nokta" koymayı ihmal etme. 

Üç nokta ;) ...

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

sümerlerde cinselliğini fuhuşa vakfetmiş kadınlar, allah'a hizmet ediyor sayılıyordu. m.ö. 1500 yıllarında olasılıkla asur kralı şamşi adad, fahişe kadınlara ilaveten evli kadınların da başlarını örtmelerini emretti. böylece meşru seks yapan tüm kadınlar başörtülü görünerek belirgin olacaktılar. Sümerlerde fahişe rahibelerinin çocuk doğurmaları yasaktı, kazara böyle doğan çocuklar öldürülürdü çünkü fahişe rahibeleri allah'ın kutsal hizmetçileri oldukları için allah'ın karıları olarak görülüyordu halk tarafından. 

isa'nın ben tanrı'nın oğluyum demesi bu sebepten. yani benim annem meryem, fahişe rahibesi meryem, beni allahın hizmetinde doğurdu demişti ama hristiyanlar meryem'in fahişeliğini gizleyince tarihsel açıklamalar arapsaçına dönüştü. hristiyanlarda kullanılan isa için biricik oğul ifadesi, meryem'den gayri fahişe rahibelerinin yasak çocuk doğurmadığının ispatı niteliğindedir.

Sitelerde Paylaş

Tapınak rahibeleri bitkisel ilaçlarla korunurdu. Üstelik tapınak rahibeleri her gün hizmet vermezlerdi, sadece bayramlarda. Tapınak rahibeleri ile yatmak için de tapınağa düzenli bağışta bulunmak gerekirdi. Bütün bunlara rağmen bir rahibe hamile kalırsa çocuğun öldürüldüğü doğru değil, çocuk doğrudan tapınağa adanırdı. Yani rahip veya rahibe olarak yetiştirilirdi. Çünkü onun doğmasını tanrıların dilediği kabul edilirdi.

Meryem ve İsa yaşamamıştır, efsane bunlar. Ama bu efsanelerin yaratılmasında Sümerlerden kalan bu gelenekler temel olmuştur. Yani güya İsa'nın doğmasını da tanrı istemiş! Sümerleri öğrenmek istiyorsanız dünyanın bir numaralı Sümerologu Muazzez İlmiye Çığ kitaplarını okuyacaksınız. Hepsini okumaya fırsatınız yoksa Sümerli Ludingirra'yı okusanız epey bilgi alırsınız.

Halen dini bayramlarda kadınların yeni şık elbiseler alıp bayram gezmeye çıkmaları tapınak rahibelerinin geleneğinden kalmadır. Başörtüsü zaten öyle. Baş örtüsü Sümerlerde rahibe olmanın alametiydi zaten, elbette. Diğer kadınlar başını örtmezdi. Bir ayrıntı daha: Halk bira içer, saray ve tapınak şarap içerdi. Şarap kutsaldı. İlahi bir şeydi. İsa da şarabı haramlıktan çıkarmış, kutsamış! Kanımdır demiş! :D Nuh da şarapçıydı diye bilinir!

Sitelerde Paylaş

Muazzez İlmiye Çığ'a Sümerolog olmasını bizzat Atatürk emretmiştir. O da bu emri fazlasıyla yerine getirerek tüm ömrünü Sümerleri araştırmaya adamıştır. Bir Sümer tabletini çözecek yetkinlikte bir bilim kadınıdır. 

Atatürk bütün işlerin bu Sümerlerin başının altından çıktığını anlayacak zekada bir adamdı. Sümerleri çözerseniz tarih konusunda çok şeyi çözmüşsünüz demektir. Sümerler pil bile yapmıştır! Elektriği nerde kullanıyorlardı bilemiyoruz ama yaptıkları piller kazılarda bulunmuştur. Bunları seri bağlayıp voltajı yükseltmeyi biliyorlar mıydı onu da bilmiyoruz ama pil yaptılarsa onu da keşfetmiş olmalılar.

Tabletlerde pili nerede kullandıklarına dair bir bilgi bulunduğunu duymadım. Bu olasılıkla bir "gizli ilim" idi, herkese açık olmayan bir sırdı. O yüzden tabletlere yazılmamış olabilir. Pil basittir, herkes yapabilir ama küçük bir sırrı vardır: Anotun mangan dioksitle kaplanması gerekir. Sümerler anota yapışan hidrojen kabarcıklarını farkedip bunu önlemenin yolunu keşfetmiş olmalı. Mangan dioksit kullandılar mı, bunun yerine başka bir madde iş görür mü bilmiyorum. Bakır da eski çağlarda bilindiğine göre iletken yapıp devre kurmuş olmalarını olası görüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...