Jump to content

Dişi Sivrisineğin Üzerindeki Canlı

Recommended Posts

On 26.11.2018 at 22:55, Emre Karaköse yazdı:

Dişi sivrisineklerin üzerinde onlardan kan emen, küçük parazitler keşfedilmiş: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3833289/figure/F1/?report=objectonly

Belki bu Bakara Suresi 26. ayette anlatılan canlı olabilir: "Şu bir gerçek ki Allah, bir dişi sivrisineği hatta onun da üstündeki bir varlığı örnek göstermekten sıkılmaz."

Selam

B*****ok böceklerininide araştır bunlar  sivri sinekten daha sevimli daha becerikli.Acep Allah bık  böceklerini niye yaratmış. töbe töbe yine günaha girdik akşam akşam.

K9J0cc.jpg

https://eksisozluk.com/bok-bocegi--59657?p=6

https://eksisozluk.com/bok-bocegi--59657?p=2

Sitelerde Paylaş
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 hours ago, kavak said:

Sn. @Hasan Akçay 

Harbiden merak ettim şimdi, sizin bu pasajla ilgli doğru kabul ettiğiniz tercümeyi veya tercümeleri.

Daha da önemlisi, konu sahibi ile hemfikir misiniz ?

Her ne kadar karşı kutupların insanları olsak da, umarım bu isteğimi geri çevirmezsiniz.

Yanıtınızı bekliyorum.

Cevabımın doğruluğundan 

önce benim emin olmam gerekiyor;

şu anda emin değilim. 

Beûdahبعوضة kelimesinin Muhammed nebi zamanındaki harekesiz hali olan بعض

sivrisinek değil yalnızca

bazı anlamına da geliyor yani şey, şeyler

O zaman ayette şu söyleniyor olabilir:

God does not hesitate to use examples of the lowest of things as well as the highest. (A L Bilal, Dr Kamal Omar)

Allah en önemli şeyleri de en önemsiz şeyleri de misal getirmekten çekinmez.

Araştıracağım. 

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anlam o kadar açık ki, sivrisineği değersiz görüyorsunuz ama allah onu ve ondan üstün olanı örnek vermekten çekinmez deniyor. Bu konuyu tartışmaya değer bulmuyorum. @e-teist zaten konuyu apaçık anlatmış. Daha açıklanacak bir şey kalmamış. Bülent Ersoy bile biliyor "fevkaladenin fevkinde" diyor! :D

Önemli olan bu başlıkta, Kuran'a müdahalelerin gerçekten de "fena halde" yapılmış olması. Bu müdahalelerin var olduğu kesin de, boyutları belirsiz. Yani evet, kafası çalışan Müslimlerin Kuran'ın Allah korumasında olduğunu kabul etmemeleri yerinde bir tutum. Hani bir hikaye anlatılır, zamanının Kureyş ileri gelenine demişler Ebrehe geliyor, Kabe'yi yıkacak, bir şey yapmayacak mısın? Demiş Kabe'nin sahibi ben değilim ki, Allah, o gerekeni yapar!

Şimdi bu masal gerçek olursa muslimler hapı yutar yani, masal olarak hoş gelebilir ama gerçek hayatta bu muslimler açısından bir felaket! O yüzden kafası az basan müslimler bunu düşünebiliyor. Kuran Allah korumasındaysa yan gel yat, allah korur! Bunun olamayacağını akılları az kesiyor!

Akılları kesince de akla bilime insanlığa aykırı ayetleri Emeviler eklemiş demeye başlıyorlar. Akılları az daha kesse bunu zaten komple Emevilerin düzmüş olduğunu anlarlar. :lol: Ben şahsen muslimken aynen bu yollardan geçtim.  

Sitelerde Paylaş

Burda örnek verilen sivrisinek aşağıdaki ayetteki sivrisinektir.

Ey insanlar! (Size) bir misal verildi; şimdi onu dinleyin: Allah'ı bırakıp da yalvardıklarınız (taptıklarınız) bunun için bir araya gelseler bile bir sineği dahi yaratamazlar. Sinek onlardan bir şey kapsa, bunu ondan geri de alamazlar. İsteyen de âciz, kendinden istenen de! Hacc-73

Kuranda mucizeler bulmak isteyen, en küçük ayrıntılara saplanan, kalpleriyle düşünen, akıllı müslümanlar aşağıdaki ayet hakkında ne düşünüyorlar?

Karınca vadisine geldikleri zaman bir karınca şöyle dedi: "Ey karıncalar, yuvalarınıza giriniz! Süleyman (A.S) ve onun orduları, farkında olmadan sakın sizi ezmesin."
Bunun üzerine (Süleyman A.S), onun sözüne gülerek tebessüm etti. Ve: "Rabbim, bana, anne ve babama en’am buyurduğun ni’metlere şükretmekte ve Senin razı olduğun salih amel (nefs tezkiyesi) yapmakta beni başarılı kıl. Ve beni, rahmetinle salih kullarının arasına dahil et." dedi.
Neml 18-19

Kuranda yazanın aksine...
Karıncalar k o n u ş a m a z l a r!!!!

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Punisher100 yazdı:

Mülk Suresi 5 Yemin olsun ki, biz en yakın göğü kandillerle süsledik ve onları şeytanlara ateş taneleri yaptık. O şeytanlar için çılgın ateş azabını da hazırladık.

Ayni zirvalari tekrarliyorsun.Hollywood filmleri arasinda en cok izlenenler ve sinemayi dolduranlar Sci-fi filmler.Sen burdaki Hollywood senaryolarini orda paylassan güzel paralar kazanirdin.Simdi sorulari tekrar soruyorum.

1.Bu yildizlar Seytan`a neden atis yapiyor?

Seytan kiyamete kadar serbest degilmi?Insanlari kandirmasi icin kiyamete kadar süre verilmedimi?Acaba Seytan bazen "istifa ediyorum kandirmayacagim artik insanlari "mi diyorda bunlar yasaniyor?Tatile gökyüzüne yildizlari seyretmeye gidiyor.Sonrada yildizlardan tokadi yiyor tabi.

2.Seytan bu atislardan zarar görüyormu?

Yaralanma,hafif siyrik gibi.Hatta ölme ihtimali varmi?Ölsede kurtulsak bari.Bizi kandirmak icin haril haril calisiyor.Neden atisa maruz kaliyor anlayamadim.

Engin bilgilerinle bizi aydinlatirsan cok memnun oluruz.Yoksa senin elinde bizim bilmedigimiz farkli Kuran veya eksik bilmedigimiz ayetlermi var?

Siz kafayı mı üşüttünüz?!

ayette “ŞEYTANLAR” diyor çoğul  ve “İblis” de denmiyor

buradaki Şeytanlar İblisin İnsandan (haçlı zihniyetindeki insandan) Ordularıdır

Cin şeytanları bir eüzü ile def olur

insan şeytanları bin eüzü ile deg olmaz

yıldızlarıda ilerdr onlara ateş edilecek atış taneleri olucaktır nokta 

sen bunu inkar edebilirsin

1000 sene evvel Ay’a çıkmayı -dünyanın diğer ucundakinin sesini duyabileceğini görebileceğinide inkar ettiğin gibi

ateistler bilime böyle karşıdırlar işte 1000 sene önce bunların hiç biri olmaz der gülerlerdi şimdi biliö onların dudakları olmadığını kaba etlerinde ses çıkardığını kanıtladı ahıııııı hahahah ahııııııonhaha

artınh Holliyvut diyorsunda Holliyvut veya Jul vern 1000 küsür evvel çölde yaşasaydı bilim kurgu kitaplarını yazabilir miydi?

Jul vernin odasının karşısında Gemi tersanesi varmış oraya bakıp hayal etmiş

acaba evşn karşısında küçük sanayi devrine ait kılıç yapan düllam olsaydı Jul vern aya gidilmeyi hayal edecek miydi? Hahahahhaah

Kur’an çölde yıldılardan uzaylardan yıldızların atıl tanesi olacağından uzayın aydınlatılacağından evrest dağından daha büyül gemiler yapılacağından bahseder ki bunu bu zamandaki mühendisler bile hayal edemiyor yeaaaaaa ahahahahahjaba

tarihinde Hurma tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Hurma yazdı:

Şeytanlar İblisin İnsandan (haçlı zihniyetindeki insandan) Ordularıdır

Peki bu hacli ordularinin makalede gösterilen uzayda ne isleri var?Ucuyormu bu haclilar?Veya uzaydan hacli öldürüldügünün bir linkini atsana.Laf salatasi yapma.

yıldızlarıda ilerdr onlara ateş edilecek atış taneleri olucaktır nokta 

Ilerdemi?Sen gelecekteki bir hayal kurgusundan bahsediyorsun.Bu makalede yildizdan yani tabancadan mermi cikmis.Bu mermi kime gitti.Hangi hacli öldü anlatsana.Bu kadar bosmu yapar insan.Konustugumuz seylere bak inanamiyorum.Makaledeki yildizlar nereye ates etti.Tek cevap.

ayette “ŞEYTANLAR” diyor çoğul  ve “İblis” de denmiyor

Bu seytanlar kimler?

ateistler bilime böyle karşıdırlar işte

Buna kahkaha attim koptum resmen:D.Bilimin b sinden anlasan bu zirvalari yazmazdin zaten.

1000 sene evvel Ay’a çıkmayı -dünyanın diğer ucundakinin sesini duyabileceğini görebileceğinide inkar ettiğin gibi

Aya Amerikalilar cikti.Araplar degil.Yil 2013.Iran uzaya bir maymun yollamisti hatirliyormusun.NASA`da "Biz maymun göremedik"demisti.Koyu renkli maymun uzaydan dönünce renk degistirmisti.

Kaynak:http://www.halkinhabercisi.com/nasa-iranin-maymunuyla-dalga-gecti

Düz dünyaci olan arkadaslariniz iddia ediyor "gökkubbe"gecilemez diye.Daglar kazik gibi yere cakilmis ve denge unsuru oluyordu ya.Gökkubbede yukarinin engeliydi ya.Iste o.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Emre Karaköse yazdı:

Hayır karıncaların konuştuğu kanıtlandı:

Hatta dilleri çözülmeye bile başlandı:

https://www.sciencemag.org/news/2013/02/shhh-ants-are-talking

Selam

Anam bu Emre Karaköse'de her şeyin videosu var. Her ayetin altına bir video yapıştırıyor. Yarın öbür gün  "Allah'ın varlığı ispatlandı, ahan da videosu bu!" derse şaşırmam!!.

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

Cevabımın doğruluğundan 

önce benim emin olmam gerekiyor;

şu anda emin değilim. 

Beûdahبعوضة kelimesinin Muhammed nebi zamanındaki harekesiz hali olan بعض

sivrisinek değil yalnızca

bazı anlamına da geliyor yani şey, şeyler

O zaman ayette şu söyleniyor olabilir:

God does not hesitate to use examples of the lowest of things as well as the highest. (A L Bilal, Dr Kamal Omar)

Allah en önemli şeyleri de en önemsiz şeyleri de misal getirmekten çekinmez.

Araştıracağım. 

Samimi yanıtınız için teşekkür ederim.

Konu sahibi ile hemfikir değilsiniz.

Artı emin olduğunuzda da yine cevabınızı bilmek isterim.

Sitelerde Paylaş

Fevkinde demenin anlamının daha üstün demek olduğunu apaçık anlattıktan sonra...

Üstelik de üzerinde başka canlıların yaşamadığı canlının zaten olmadığını apaçık anlattıktan sonra...

Hâla dilli düdük gibi ötmek nasıl bir yüzsüzlük ve suyu dökersin dökersin gitmez sıvaşıp kalır hani onun gibi bir durumdur artık ben başka bir şey demeyeceğim! Sabrın da bir sınırı var be!

Sitelerde Paylaş

Dişi sivrisineklerin üzerinde onlardan kan emen, küçük parazitler keşfedilmiş: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3833289/figure/F1/?report=objectonly

Belki bu Bakara Suresi 26. ayette anlatılan canlı olabilir: "Şu bir gerçek ki Allah, bir dişi sivrisineği hatta onun da üstündeki bir varlığı örnek göstermekten sıkılmaz."

Selam

Zırvalamaktan utanmıyormusun?

Karşında aptal yok, hangi dine inanıyorsan inan ama yalan söyleme!

Sitelerde Paylaş

Selam

Bu arada bu yeni müthiş keşif 1920'li yıllarda yapılmasına karşın, ilgili videosu  çok yeni çekilebilmiş.

Selam

Sitelerde Paylaş
On 28.11.2018 at 23:39, Emre Karaköse yazdı:

Dişi sivrisineğin üzerindeki canlının videosu  şurdan izlenebilir:

http://mentalfloss.com/article/58568/mosquitoes-get-bug-bites-too

selam

Diger konuda verdigim cevabi aynen buradada veriyorum.

Emre sana genel bir cevap vermek istiyorum.Bu inat ve mücadelene hayranim.Ancak istinalar kaideyi bozmaz.Burada biz yaris yapmiyoruz.Sen sürekli yeni iddialarla geleceksin bizde seni cürütecegiz.Ve cürütemessek senin dedigine inanacagiz ve sen sonunda kazanacaksin gibi.Velevki bu dedigin dogru olsun,neyi degistirecek söylermisin?Senin inandiginin yüzde yüzü yalandir,icinde hic dogru yoktur diyen oldugunu düsünmüyorum.Yüzlerce sayfa kitapta hic dogru olamaz diyecek biriside mucize iddia etmis olur.Bu konuya özel bir cevabim var ama gerekte görmüyorum zaten.Cünkü buna cevap versekte yeni iddialar mucizeler gelecek belli.

Birak sinek,böcek,cekirge ve zeytinyagini.Bunlar kücük meseleler.Savundugun tüm ideolojinin tamami yüzde yüz dogru olmak zorunda.Yüzde 99,99 bile degil.Eger 1 hata bile bulundugunda senin anlattiklarinin tümü cöpe gider.Bunda kesin hemfikiriz bence.Problem yüzde 1 olsa onada biz anlayamadik deriz sorun degil.Zira problem birde degil yüzlerce maaalesef.Sinek böcekten önce daha cok konu varki onlari cevaplayin.Apacik bir kitapta nerdeyse her konuda yüzlerce mana ortaya cikiyor.Hem fikirbirligi olan belirli bir referans yok,hemde sinirsiz referanslar kullanilabiliyor.Bu kacisin ve kivirmanin tamda merkezi.

Misal Zeyd konusunu mantigina sigdiramayan veya bu olayi sindiremeyen birine,veya Hizir`in kiyamete kadar irade hakki olan bir cocugu öldürmesini kabullenemeyen birisine""Onu birakta bak sana iste bir mucize.Simdi inanmalisin."demek bosa kürek cekmektir kanaatimce.Ben böyle düsünüyorum .Aramizda sayet"bilime,biyolojiye,jeolojiye vs. uyan bir ayet göster,sana kesin inanacagim" diyen birisi varsa paylassin.Ona anlat.Genelde böyle düsünülmedigine inaniyorum.En azindan benim görüsüm böyle.

Sözün özü böyle bir sözde mucizeyle (velevki gercek) evrimi cürütmüs olmadin ve inandigini kanitlamis olmadin.Cevapsiz yüzlerce soruyu cevaplamista olmadin.Sadece sinegin üstündeki bir canliyi ispatlamis oldun.Bilmiyorduk bunuda ögrenmis olduk diyelim sadece.

tarihinde Punisher100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Emre Karaköse yazdı:

Bu arada bu yeni müthiş keşif 1920'li yıllarda yapılmasına karşın, ilgili videosu  çok yeni çekilebilmiş.

Soru şu:

Bu yeni müthiş keşfin yapılmasında Kur'an'ın nasıl bir katkısı olmuştur?

1400 yıldır Kur'an'da yazıyordu ve müslümanlar asırlarca bunu okudular da sonunda niye Kuran'ı okumayan elin ecnebisi buldu? 

Bence yeter bu ecnebilerden kopy-paste yaptığın! Senin yaptığın ancak şunu ispatlar: Biz Batı'nın gerisindeyiz. Geri kalmamızın sebebi de hala ilerlemeyi binlerce yıllık geriye gidişle sağlayacağımıza olan inanç! Bu kafayla daha çok kopy-paste yaparız!.. 

Sitelerde Paylaş

:D arapça bilmeyen müslümancıkların, arapça bilenlere karşı  yanlışı savunması ve bir de onları küçümsemesi pek gülünç.

basit bir arama ile, kuranda gerçekten bir şeyin fiziksel olarak üzerine / üstüne dair sözlerin aleyhi ya da aynı kökten gelen sözcükler ile belirtildiği görülebiliyor. 

fevk ise üstünlük belirten bir sözcük.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...