Jump to content

Kuran'ın belirttiği üzere karıncaların konuştuğu kanıtlandı

Recommended Posts

• İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ayet bükücülük yetmedi şimdide bilimsel verileri çarpıtmaya başladınız demek,

Sana kalsa bu makaleden karıncaların akşam işten sonra kahveye gidip pişpirik oynadıklarını da iddia edersin zaten.

İşiniz gücünüz yalan dolan, en azından kendinize saygınız olsun bari diyeceğim ama nerdee..

Alıntı

These types of ants have a specialized spike along their abdomen that they strokewith one of their hind legs, similar to dragging the teeth of a comb along the edge of a table. Preliminary studies seemed to indicate that this noise served primarily as an emergency beacon, allowing the ants to shout for help when being threatened by a predator.
https://www.sciencemag.org/news/2013/02/shhh-ants-are-talking

Türkçe meali:

bu tip karıncalar karın kısmında özelleşmiş bir çıkıntıya sahiptirler. Bu çıkıntıyı arka ayaklarına vurarak aynen bir saç tarağının dişlerini masaya sürter gibi bir ses çıkartabilirler. Bu tip karıncalar üzerine yapılan çalışmalar çıkartılan sesin doğal düşmanlarından herhangi bir tehdit algılayan karıncaların diğer karıncalara yardım çağrısı yapmak amaçlı kullanıldığını göstermekte.

İnsana en yakın olan hominidler olan bonobo ve şempanzeler konuşamazken karıncaların konuştuğunu ancak bir dinci kafası iddia edebilir zaten

Üzgünüm ama yazdığın uzun yazılar da hep bu şekilde çöp içerik ve zaman kaybından müteşekkil..

Sitelerde Paylaş

Bilimadamları da artık Süleyman Peygamber gibi karıncaların sesli dilini çözmeye başladılar ve linkini verdiğim sitede bazı komutların ne olduğunu bile gösteriyorlar.

Ve ilginçtir, Süleyman'ın sesini işittiği karınca da muhtemelen kraliçe idi:

Neml 18-19: Nihayet karınca vadisine geldiklerinde bir dişi karınca dedi ki: "Ey karınca topluluğu, kendi yuvalarınıza girin, Süleyman ve orduları farkında olmaksızın sizi kırıp geçmesin." Bunun üzerine Süleyman, karıncanın sözüne güldü ve dedi: "Rabbim, bana ve ebeveynime lütfettiğin nimetine şükretmeme, hoşnut olacağın hayırlı ve barışçıl bir iş yapmama imkân ver. Ve rahmetinle beni iyilik ve barışı seven kullarının arasına sok."

Selam

Sitelerde Paylaş

Madem bilim adamları kuranda bilimsel mucizeleri kanıtladı neden 1 tane bile bilim adamı sonradan müslüman olmadı? Adamlar  70 yıl sadece allaha ve kitabına inanarak sonsuz cenneti ellerinin tersiyle itermi sence?  Kafası çalışan insanların bunun doğruluk payının %0 olduklarını bildikleri icin inanmıyor olabilir mi acaba?

Adamların hem zekasına güveniyorsun ve yaptıkları deneyleri onaylıyorsun sonrada çıkıp adamların kabul etmediği kitabı adamlar bilimle kanıtladı diyorsun , bu ikiyüzlülük değilde nedir?

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Bilimadamları da artık Süleyman Peygamber gibi karıncaların sesli dilini çözmeye başladılar ve linkini verdiğim sitede bazı komutların ne olduğunu bile gösteriyorlar.

Karıncaların kendi aralarında çıkardıkları seslerle sağladıkları ilginç iletişim biçimi şaşırtıcı ve de dikkat çeken bir buluştur. Bir şeyi şaşırtıcı ve dikkat çekici kılan şey, onu daha önce gözlemlememiş olmamızdır. Sadece yeni buluşlara şaşırmayız, ilk defa gördüğümüz egzotik bir meyve bile şaşırtır bizi. Bu millet yıllarca kiviye şaşırarak baktı! Elin ecnebileri zaten belgesel kanallarında 24 saat bu buluşları ve hayvanlar alemindeki bize sıra dışı gelen bilgileri yayınlıyor. Bizim müslümanlar da kopyala-yapıştırla gavurların buluşlarını Kur'an tefsirlerine delil olarak koyuyor. Diyeceksin ki iyi de karıncaların konuştuğunu 1400 yıl önce Kur'an haber verdi. Hayır efendim karıncaların konuştuğu çok sayıda masal biliyorum ben. Hint menşeli bu masallar milattan önceye dayanıyor. Bence bu son buluş o Hint masallarını doğruluyor!!

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, lawrenceKrauss yazdı:

Madem bilim adamları kuranda bilimsel mucizeleri kanıtladı neden 1 tane bile bilim adamı

Bir tane değil, binlercesi Müslüman oldu ve hala da oluyor:

Ve Kuran'daki gerek İslam'ı öğrenmeye başladıklarında sadece bilimadamları da değil, her kesimden insan , her dinden din adamı bile kendi öğretisini terk edip Müslüman oluyor.

Selam

tarihinde Emre Karaköse tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu adamlar kim neyi icat etmişler? Adları bile geçmiyor kimi kandırıyorsunuz? Parayı verip adamlara söyletiyolar bunları bunun gibi olay çok yaşandı .Millet bu dini terketmesin diye her türlü oyunu yapıyor bu adamlar. A bak bilim adamı bile islama geciyor e doğrudur o zmn....

Bana dünyada  önemli bir buluş yapmış sonradan müslüman olan bilim adamı göster tmm diyeceğim. Bekliyorum....

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Bir tane değil, binlercesi Müslüman oldu ve hala da oluyor

Yusuf İslam (ki bilim adamı değil) müslüman oldugunda en çok sevinenlerden biri bendim. Sonra noldu, ben ateist oldum!. Yıl olmuş bilmem kaç.. Daha dünyanın dörtte biri müslüman. Müslüman olanlar da tarihte farklı nedenlerle kitlesel olarak İslam'a katılmışlar. Teknoloji bu kadar gelişmemişken insanların İslam'dan haberi bile yoktu. Gitti mi milyarlarca insan güme! Evrensel bir dinden mahrum kaldılar! Bugün iletişim son sürat. Hala dünyanın dörtte üçü müslüman değil! Yine gidiyor mu milyarlarca insan güme! Hepsi cehennemlik!!!

Bu arada cehennemden kurtulmak için müslüman olmak da yetmiyor. Müslümanların da acaba kaçta kaçı gerçek İslam'ı biliyor, yaşıyor? Gitti mi onların da bilmem kaçta kaçı güme!. 

İki tane şarkıcı, bilim adamı müslüman olacak da müslümanlar imaj yapacak! Yahu milyarlarca insanın akıbeti ne olacak!! Adım adım cehenneme! Vah ki vah!!!

Emre Karaköse de burada ateistforum'da iki tane ateisti müslüman yapacak da cehennemden kurtaracak! Neymiş karıncalar konuşuyormuş!! Neymiş sineğin üstünde de bir sinek varmış!! Git allaana sen...

Sitelerde Paylaş

Bu dünyada iyiler değil güçlüler kazanıyor! 

Öteki dünya da zayıfların adalet umarak düşledikleri muhayyel bir dünyadır. Gücü elinde bulunduranlar da zayıfları öteki dünyaya inandırarak güçlü kalmaya devam ederler!

Sonuç, iyiler değil güçlüler kazanıyor!

Bu arada ben kaybetmeyi de göze alarak iyiler arasında saf tutuyorum. İyiler yani gerçeği manipüle etmeyenler, kazanmayı değil haklı olmayı önemseyenler, güçlünün değil zayıfın tarafını seçenler... Ne zaman bu halka güçlenirse işte o zaman iyiler kazanacak!

Sitelerde Paylaş

Konu sahibi muhteremin "Son lafı ben söylemeliyim" tiki var.

Bunlara laf anlatılmaz, olsa olsa fıkra anlatılır.

1.

Temel, eşi Makbule ve afacan oğlu Hamdi ile beraber ormanda dolaşıyorlar. Bir kaç saat sonra Temel "Baksanıza, işte burası bir piknik yapmak için gerçekten çok uygun bir yer" der. Mabule söylenir: "Datlım, her zamanki gibi yine haklısın. Herhalde yüzbinlerce karınca yanılmaz, diimi!"

2.

Temel´in köyündeki Temelköy ilkokulunda temel bilgiler dersinde, öğretmen sınıftaki öğrencilere der ki:  
"Karıncalar kendilerinden 50 kere daha ağır olan tahta parçalarını çekebiliyorlar. Bu neye işaret ediyor acaba ?"

Temel´in afacan oğlu Hamdi hemen cevabı yapıştırır: "Olmayan sendikalarına!"

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, kavak yazdı:

Konu sahibi muhteremin "Son lafı ben söylemeliyim" tiki var.

Bunlara laf anlatılmaz, olsa olsa fıkra anlatılır.

1.

Temel, eşi Makbule ve afacan oğlu Hamdi ile beraber ormanda dolaşıyorlar. Bir kaç saat sonra Temel "Baksanıza, işte burası bir piknik yapmak için gerçekten çok uygun bir yer" der. Mabule söylenir: "Datlım, her zamanki gibi yine haklısın. Herhalde yüzbinlerce karınca yanılmaz, diimi!"

2.

Temel´in köyündeki Temelköy ilkokulunda temel bilgiler dersinde, öğretmen sınıftaki öğrencilere der ki:  
"Karıncalar kendilerinden 50 kere daha ağır olan tahta parçalarını çekebiliyorlar. Bu neye işaret ediyor acaba ?"

Temel´in afacan oğlu Hamdi hemen cevabı yapıştırır: "Olmayan sendikalarına!"

Bak aklıma ne geldi. Bu karıncalar konuşuyorlarmış ya, acaba birbirlerine fıkra da anlatıyorlar mi?!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...