Jump to content

Kuran'ın belirttiği üzere karıncaların konuştuğu kanıtlandı

Recommended Posts

16 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Mezardan kasıt gömüldüğün yer değil. 

Allah burada da mı kastediyor?

Uzun uzun çekirgelerin topraktan çıkışını anlatıyorsun, sonra da diyorsun yok kastedilen mezar değil!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çekirgeler nasıl ki topraktan çıkıyor, insanlar da öyle, topluca, yeni yaratıldıkları yerden çıkacaklar.

İstisna kişiler ise şimdiden yaratıldılar Ahiret Evreninde (Rabbin Katında).

Açıkça anlatılıyor bunlar, yeter ki kitabı bütünlük içinde oku. Ayeti cımbızlamadan tüm kitaba bak. Kuran kendi tefsirini kendi yapıyor.

Selam

tarihinde Emre Karaköse tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ha yine cımbızcı olduk!

Ben diyorum ki sorunlu olan bir ton konu var. Sen diyorsun cımbızlama! Şimdi sorunlu konuların listesini uzun uzun yazayım mı sana? 

Bu dünyayla ilgili ayetlerin yaşamda ne kadar karşılığı olduğu ortada. Ama öbür dünya konusuna hiç girme! Orası tam şenlik!

Sitelerde Paylaş

Vay canına...

Karıncalar gitmiş, yerine yine çekirgeler gelmiş, demek ki  zamanında boşuna çene yormuşuz.

Bir kulağından girmiş, diğerinden çıkmış.

On 11.07.2017 at 20:49, kavak yazdı:

Konu sahibi pabucumun müslümanı yine taraflı, eksik bilgiler vermekten hiç gocunmuyor, muhtemelen yüzü de kızarmıyor.

Şimdi bu dindarın Tanrısının piyasada 25000(!) den fazla çekirge çeșidi olduğunu ve hemen hemen her ortamda hatta bazılarının tatlı suda bile yașadıklarını bilmediği kesin. Bunların içinde yumurtasını toprağın içine, dıșına ve bitkilere bırakan cinsler var.

Bunu da bilmediği kesin, bu yüzden çekirgelerin sadece toprağın altından çıktıklarını zannediyor.

Daha kaç kere söyleyeceğiz; kitabınız eksik ve yanlıș bilgilerden geçilmiyor.

Haliyle boşuna demiyorum; bunlara olsa olsa fıkra anlatılır.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 29.11.2018 at 00:30, Emre Karaköse yazdı:

Nahl 24. Onlara 'Rabbiniz ne indirdi?' dendiğinde, 'Eskilerin masallarını' diye cevap verirler. 

Kalem 15. Ayetlerimiz ona okunduğunda şöyle der: "Daha öncekilerin masalları!"

Mutaffifin 13. Ayetlerimiz ona okunduğunda, "Daha öncekilerin efsaneleri!" deyiverir.

Kuran'ı yazan adamların kendilerini haklıymış gibi göstermek için bulduğu yöntemlerden biridir bu...;

İnanmayan insanların sözlerinden işine gelenleri alıp yazmışlar. yani anlayacağınız asıl cımbızlama denilen şey budur. 

Sitelerde Paylaş

Zaten Kuran'da geçen doğru sözler sadece "müşrikler dediler ki" ile başlayan sözlerdir! 

Örneğin "in hâza illa kavlül beşer" demişler. (74/25) Yani "bu ancak insan sözüdür" demişler! E yani çok doğru söylemişler. Yok gökten filan inmiş allah mallah sözü mü olacaktı, yani bunun insan sözü olduğu dosdoğru, en doğru saptama!

Hayır şimdi Kuran'da anlatım o denli bozuk ki, pasajları birer cümle olarak bile ele alamıyorsun! Şu verdiğim pasaj şimdi, tek başına bir cümle değil! Anlam bütünlüğü yok! Bu sözü kim söyledi, belli değil! Yani bu bir cümle olsa öznesi yok! 24 ve 25 birleşik olacak ki haaa bunu birisi demiş diye anlayacak, önceki pasajlara bakıp kimmiş bunu söyleyen, öğrenmeye çalışacaksın. Yok yani şimdi hiç 25 ayrı bir pasaj olur mu yahu! Akıl var mantık var! Yani bu Kuran'da anlatım öyle böyle bozuk değil, aşırı bozuk! Berbat ötesi!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 28.11.2018 at 05:52, Emre Karaköse yazdı:

Evvelden, karıncaların ses kullanmadan işaretleştiği kabul ediliyordu. Ama artık Kuran'da da belirtildiği gibi, karıncaların sesli konuştuğu ortaya çıktı:

Karıncaların kendi aralarında sesli iletişim kurmalarının bu konuda hiçbir belirleyici tarafı yok.

Neml 18'e tekrar bakalım...; Nihayet karınca vadisine geldikleri vakit bir karınca, “Ey karıncalar! Yuvalarınıza girin, Süleyman ve ordusu farkına varmadan sizi ezmesinler” dedi.    19: Bunun üzerine (Süleyman A.S), onun sözüne gülerek tebessüm etti.

Yani karıncanın bir savaş muhabirliği yapmadığı kalmış:) ve Süleyman'ın dilinde konuşarak onu güldürmeyi de başarmış.

Bu durumda insan zekasına sahip, insanlar arasındaki olayları çözebilen, dillerini anlayabilen ve konuşmalarıyla güldürebilen bir karınca göstermeniz gerekir.

Ayrıca kuran'daki tek bir bilimsel yanlış bile bu iddiaları geçersiz hale getirmeye yeter. kuran'da bilimle uyuşmayan sayısız iddia var.

zaten bunlar "mucize" tanımına filan da girmez.

Ve ayrıca size mucize sunma yetkisini kim verdi...?

Şayet peygamber iseniz, mucizeden önce şu islam toplumlarını gericilikten, diktatörlükten, sapıklıktan kurtarın...

sömürüden, kadın düşmanlığından kurtarın. Eşitlik, adalet, düşünce özgürlüğü..., insana, doğaya ve sanata saygı getirin. çünkü aksi durumda peygamberlik iddianız da boşa çıkacaktır. 

Dininizi temsil eden toplumlar, dinsiz toplumların yarısı kadar bile insanlıktan anlamıyor iken, hiç kimse mucize uydurarak insanları aldatabileceğini zannetmesin !

Sitelerde Paylaş

Maymunlar insanları bile anlayabiliyorlarmış, ama kuranda bununla ilgili bir ayet yok. Maymunları aşağılayan bir ayet var. 

https://www.youtube.com/watch?v=b6aKHaCZ-gs

Yasaklandıkları şeylerden vazgeçmeye yanaşmayınca da onlara “aşağılık maymunlar olun” dedik. Araf 166

tarihinde illusion_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gurup halinde yaşayan her hayvan birbiriyle iletişim kurmak zorundadır.

ayak altında  dolaşan,böylece ezilmek zorunda kaldığı halde umrunda olmayan (demekki biri diğerini uyarmıyor) bir kaç canlıdan biri belkide sayısal olarak en fazla olanı niye  karınca ? Ve gereksiz erzak yığma derdindeler..Ne bulursa götürüyorlar ,sanki hepsini yiyecekler ..bazen taşımakta zorlandıklarını görüyorum,fakat öteki dur şuna omuz atayım diye yardıma gelmiyor..bu nasıl dialog ? ..sanırım pek anlaşamıyorlar..

Sitelerde Paylaş

Bilim dünyasında  karıncaların sesli konuşmalarına yoğun ilgi var gibi gözüküyor şu günlerde. Keşif yeni olunca ilgi de büyük oluyor sanırım. Bu arada, ayette bir diğer dikkat çeken nokta; konuşanın dişi karınca olması, muhtemelen halkına komut veren kraliçe kendisi .Araştırmalarda da daha çok kraliçenin yaptığı konuşmalar kaydedilmişti, daha evvel verdiğim linklerde görülebileceği üzere. Ve dişi karıncaların erkek karıncalar gibi kanatları pek olmaz. Dolayısıyla uçarak kaçamazlar, ezilmemek için yuvalarına girerler.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, kavak yazdı:

Haliyle boşuna demiyorum; bunlara olsa olsa fıkra anlatılır.

Bunların kendisi fıkra! :D

Müslimin teki bir gün uçağa binmiş... Uçakta bir Yahudi bir de Hristiyan varmış... Yahudi demiş ki "benim papağanım bana sabah günaydın gece iyi uykular der." Hristiyan "o da bir şey mi benim muhabbet kuşum bana iyi yolculuklar diledi." Muslim: "O da bir şey mi benim karıncam her akşam bana fıkra anlatır!" :lol:  

Hristiyan: "Kalk başka yere oturalım. Burda da muslim var yahu! Hayır şunların olmadığı Alaska var deseler gidecem ülen!"

Yahudi: "Otur yahu! Az gülelim! Bunlar varken fıkraya ne hacet! Eee muslim, karıncan başka ne yapar? İnternete de bağlanır  mı? Hani antenler... Wireless filan! Ha haaay!"

Muslim: "Alay edin siz alay edin. Muhakkak biz de alay edicilerden olacağız!"

Yahudi: "Umut fakirin ekmeği diyosun!"

Muslim: "Allah fakirdir dediler. De ki allah zengindir. Sadakallahül aziiiiym."

Hristiyan: Öyle fakir değil olum, zeka fakiri, zeka! For example you! Ha ha ha!"

Muslim: "Ben bir aptes alıp iki rekat namaz kılayım! Allah sabredenlerle beraberdir." :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Emre Karaköse yazdı:

Bilim dünyasında  karıncaların sesli konuşmalarına yoğun ilgi var gibi gözüküyor şu günlerde. Keşif yeni olunca ilgi de büyük oluyor sanırım. Bu arada, ayette bir diğer dikkat çeken nokta; konuşanın dişi karınca olması, muhtemelen halkına komut veren kraliçe kendisi .Araştırmalarda da daha çok kraliçenin yaptığı konuşmalar kaydedilmişti, daha evvel verdiğim linklerde görülebileceği üzere. Ve dişi karıncaların erkek karıncalar gibi kanatları pek olmaz. Dolayısıyla uçarak kaçamazlar, ezilmemek için yuvalarına girerler.

"Karıncanın biri " diye çevirmiş mealcilerin çoğu..mealciler bile hemfikir değil.ayette "karıncalara seslendi " denirken,"neml" denmiş,"bir karınca " derken "neml" denmiş..ikiside "neml" ise ,dişi karınca dişi karıncalara mı seslendi ? Fakat "bir karınca" da ki "neml" de " etun" diye bir ekleme var.etun ne demek ? "Bir" mi yoksa atun =hatun ? Gibi bir şey mi..arapça sözlüğe baktım ,karınca diye yazdım alakasız bir şey çıktı..dişi karınca yazdım yine öyle..kraliçe karınca yazdım beyhude..öyleyse "neml" arapça bir kelime değil..Kur'an' da arapça olmayan yüzlerce kelime olduğunu duymuştum."pürüzsüz bir arapça" "apaçık arapça " diye ayetlerde geçtiği için ,bunu eleştirenler vardır.bu ayrı konu ama..şu "neml" "etun" kelimelerini çözemedim.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

PKU diye bir hastalık vardır.özellikle hayvansal besinler yasaktır.bu yüzden ömür boyu diyet gerekir.

Hac 36 .ayete göre mutlaka et yiyeceksiniz ve  Nahl 66.ayete göre süt içeceksiniz.PKU hastasıysanız hayatınız tehlikeye girmiş demektir.

Karıncaların dialoğundan,zeytinyağının florasan etkisinden daha önemli olmasına rağmen Kur'an da ufakta olsa uyarı mahiyetinde değinilmemiş bir konu..

Fruktozemi hastalığında ise şeker,meyve şekeri,bal yasaktır.tüketilmeleri halinde hayati riski vardır.

Fakat Nahl 69. ayete göre bu hastaların hiç şansı yoktur .

Bu konulara bakış açın nedir Emre hocam.

Sitelerde Paylaş

Karıncalar vücutlarından ses çıkararak birbirleriyle iletişime geçiyorlarmış, müslümanlar bundan "Karıncalar Süloyla konuştu" çıkartıyorlar. Sülonun karıncaları duyması imkansız çünkü karıncaların çıkardığı sesler insanın duyamıyacağı kadar sessiz :-)

Bir de karıncanın "Süleyman" diye hitap etmesi var ki... Hahaha
Demekki Allah Ademde olduğu gibi karıncaya da "herşeyin" ismini öğretmiş. 
Sonra Sülo da karıncaya cevap veriyor. Artık karıncayla mı kimle konuşuyorsa... Ama karıncayla konuşuyorsa karıncaya en az 10cm yaklaşması gerek çünkü karınca 10 cmden daha uzak yerden gelen sesleri duyamaz.
Benim şahsi görüşüm: Bu karıncalar "cennetin dili" Arapça konuşmuşlardır ?

Sitelerde Paylaş

Şu şirin espri, karınca ve çekirge özürlü dindarlara gelsin.

Bir genetikçi bilim adamına sormuşlar: "Bir sinek ile bir fili çiftleştirdiniz mi ?"

Bilim adamı: "Hayır, ama bir çekirge ile bir fili çiftleştirmeyi başardık. Ancak sonuç pek hoş değildi. Çekirgefilin soyundan gelenler çok uzağa zıplayabiliyorlardı - bir kere !"

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İncil okuyanlar bilir ; İsa hastaları iyileştirmiş,körlerin gözlerini açmış,kötürümleri ayağa kaldırmış,ölüleri diriltmiştir .havarileri ve İncil'de kıyamete kadar gelecekleri haber verilen ,görevleri İncil'i tebliğ etmek olan peygamberler de  "İsa Mesih'in adıyla"  hastaları iyileştirmiş ve iyileştirmeye devam edeceklerlerdir...

Kur'an'ın ve Muhammed'in bu tarz bir şifacı ,insan sağlığını,hayatını önceleyen bir yanı yoktur...olmamakla birlikte , Kur'an' da  tedaviyi güçleştirecek,hatta hastanın ölümüne neden olacak sanki teşvik mahiyetinde genel ifadeler, ayetler vardır..yukarda,son yorumumda belirttiğim üzere (akraba evliliğine özendirmekde bunlardan sayılıyor)..

Kur'an ' da hayat kurtarıcı ,İnsan hayatına yönelik bu tarz artılar olmadığı gibi , İnanmayanlara tehdit,lanet,savaşa,öldürmeye teşvik vardır...

Bütün bunlara rağmen Maide 3.ayette "dininizi kemale erdirdim,tamamladım,en üstünü yaptım" denir.

İçinde "cihad" ayeti olmayan,havarileri savaşa teşvik etmeyen,bilakis tokat atana diğer yanağınızı çevirin,gömleğinizi isteyene abanızıda verin,düşmanlarınıza iyilik yapın,dua edin diyen, hastaları iyileştirmekle insan hayatını önceleyen,önemseyen İncil,İsa olmasına rağmen....

Kur'an Zeytinyağının florasan etkisinden,karıncaların dialoğundan,sivrisineğin gizeminden bahsederken 

Nasıl oluyorda ,İslam en yüce ,tamamlanmış,kemale erdirilmiş din oluyor ?  

Emre bey ,Bununda izahını yaparsa sevinirim.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Günümüzde  bilimadamları da bu alanda Süleyman Peygamberin seviyesine oldukça yaklaşmış durumda. Kraliçenin sohbetlerini kaydettikleri gibi, birçok komutu çözümünü de vermişler internette.

Biri dokuz yıl önceki keşif demiş, e ben de zaten 2 saat önceki demedim.

Hıristiyan arkadaşa da hediyemi tekrar vereyim:

http://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/ruhculugun-hristiyanlktaki-tezahurleri.html

Selam

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Emre Karaköse yazdı:

Günümüzde  bilimadamları da bu alanda Süleyman Peygamberin seviyesine oldukça yaklaşmış durumda. Kraliçenin sohbetlerini kaydettikleri gibi, birçok komutu çözümünü de vermişler internette.

Biri dokuz yıl önceki keşif demiş, e ben de zaten 2 saat önceki demedim.

Hıristiyan arkadaşa da hediyemi tekrar vereyim:

http://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/ruhculugun-hristiyanlktaki-tezahurleri.html

Selam

"Balda sizin için şifa vardır" ayetine bakarak 0-1 yaş arası çocuğa bal yedirirseniz,tehlikeli ve ölümcül bir hastalık olan  " BOTULİZM" e yakalabilir...zeytinyağının florasan etkisi,karıncaların konuşması,sivrisineğin üzerindeki mi ,yoksa bu mu önemli ? 

Soruyorum sadece..ayette ne diyor "aklını kullanmayanların üzerine pislik atarım"..beni aklımı kullanmakla yargılamayacaksın heralde ..

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

"neml" "etun" kelimelerini çözemedim.

Arapçada bütün varlıkların cinsiyeti vardır. Arapça kadar cinsiyet ayrımcı bir dil daha bilmiyorum. Nesne yani, tahta değil mi! Ona da cinsiyet atanır. Arapça böyle saçma sapan bir dil. 

Karınca, arı, sivrisinek gibi hayvanlara cinsiyeti gözetilmeksizin dişilik ataması yapılır. Neden? Bunların zayıflığı naifliği dişilik özelliği olarak görüldüğü için. Kelebek, çiçek... Bunlara hep dişi ataması yapılır.

Yani karınca ve arı kraliçelerini filan bildiklerinden değil. Olayın altında bu iş var.  

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...