Jump to content

Sızma zeytinyağı floresan özelliğiyle ışık yayar

Recommended Posts

@notdefteri üşenmeyip tercüme yaptığın için sağol. Ben linki açmadım bile, bu kadar safsata bir yalana on saniyemi bile ayıramam. Yalanın da artık bu kadarı, çüşşş artık yani!

Dediğim çıktı yani, ultraviyole ışınım son derece zararlıdır ve molekül bağlarını parçalayarak enerji açığa çıkarır. Tabii o zaman ışıma normal. Yukarıda söylemiştim böyle olacağını. Tercüme beni doğruladı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Her ne kadar Yahudi ağacı hadislerde gargat ağacı olarak geçiyorsa da ve bunu zeytine çevirenler troller olabilirse de...

Bunların bu ağaç düşmanlığı çok göze batıyor. Zeytinlikleri koruma kanununda değişiklik yaparak zeytinliklerde imara izin verdiler. Bu değişiklik çok sayıda zeytin ağacının rant uğruna yok edilmesine neden oldu. Nedir bu ağaç düşmanlığı acaba? Rant hırsı bu kadar mı gözlerini bürüdü, bu kadar mı kendilerini işgalci ve yağmacı gibi hissediyorlar?  

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Tüm araştırmalar Kuran'ı doğrulamaya devam ediyor:

02d9ccf4-5dd1-4747-8083-99dc9a005fd1.jpg

Selam

gösterdiğin bölgede zeytinyağının ışık şiddeti düşük.(intensity)

Yeşil renk ışık şiddeti yüksek olan.Yeşil rengin karşısında ne yazıyor? grape seed oil yani üzüm çekirdeği yağı.:)

3 bölgede ise mor renk en şiddetli.mor renkleri ayırt edemiyorum.Biri zeytinyağı diğeri ceviz yağı.

Bana ceviz yağı gibi geldi.

Ayrıca yağlar bu renklerde ışığı kendiğilinden  yaymıyor.Dışarıdan mor ötesi ışık vermen gerekiyor.

Ayette ateşsiz  ışık verir diyor.Böyle bir durum yok yani.Ayrıca ayetin başında Allah ışığa benzetiliyor.Böyle  bir ışığa benzetmek hakaret olur.

Karanlıkta ışık veriyorsa çeker resmini gönderirsin.:)

Bak aşağıda compton saçılımını gösteren resim var.

Atomun elektronlarına tutulan ışığın dalga boyu yansıyan ışığın dalga boyundan düşük.

yani mor ötesi ışık tutarsan yağı oluşturan atomlara  elektronların enerji seviyelerine göre yansıyan ışığın rengi  görünür alana kızıl ötesi alana doğru kayar.

slide_37.jpg

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Ben o bölgeyi göstermedim. Tabloyu gösterdim,.

Tabloda en yüksek olan zeytinyağı . Nokta.

Sela 

haklısın.özür dilerim.verdiğim cevapta renkleri ayırt edemediğimi söyledim.

3 bölgede ki mor renk zeytin yağı 681 nm dalga boyu yazıyor yazıda.

Ama ayet ile uyuşmuyor.Ateşsiz ışık  verir ne anlama geliyor?

Yağa  tutulan mor ötesi ışığın kaynağı ne? :)

Sitelerde Paylaş

Hahaha

Arabistanda zeytin yetişiyor mu?
Araplar petrolün üzerinde oturuyorlar, elin ingilizi gelip petrolu bunların elinden alıyor....
Allah da en iyi ışığın zeytin yağı ışığı olduğunu söylüyormuş!
Tam bir komedi, tam müslüman kafası!

Ben merak ediyorum...

Burda yazan Emre, Hasan, akılsızşuursuz...

Siz kendi yazdıklarınıza gerçekten inanıyor musunuz?

Sitelerde Paylaş

@Emre Karaköse

Alıntı

Nur 35.

ALLAH göklerin ve yerin ışığıdır.

Işığının örneği şuna benzer: içinde lamba bulunan bir oyuk... Lamba bir cam kap içindedir.

Allah bir kap içinde midir?

O cam kap ise, incimsi bir gezegen gibidir. 

Yakıtı, ne batıya ne de doğuya bağıntısı olmayan, zeytinyağı üreten bereketli bir ağaçtandır.

Yağı, neredeyse ateş değmeden aydınlık verir. Işık üzerine ışıktır.

ALLAH dileyeni/dilediğini ışığına ulaştırır.

İşte ALLAH halka böyle örnekler verir. ALLAH her şeyi bilir.

"ALLAH göklerin ve yerin ışığıdır. "cümlesinde  geçen ışığın anlamı nedir?

Zeytinyağı dışarıdan mor ötesi ışık verildiğinde ışık yayıyor.

zeytin yağı cam kab içinde.Allah neyin içinde ?

Allah'ın yaydığı ışık (anlamı her neyse) zeytinyağının ışığına benzetilirse Allah'ın yaydığı ışığın kaynağı var manasına gelmez mi?

Sitelerde Paylaş

İşin ilginç tarafı, müslümanlar mucize iddialarına inanılmasını bekliyor. ancak diğer taraftan iddia sahibi, zaten kendileri...

Bu durum islamın, müslümana inanmak üzerine kurulu bir inanç şekli olduğunu..., yani insan ürünü olduğunu doğruluyor. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, poiuz yazdı:

Hahaha

Arabistanda zeytin yetişiyor mu?
Araplar petrolün üzerinde oturuyorlar, elin ingilizi gelip petrolu bunların elinden alıyor....
Allah da en iyi ışığın zeytin yağı ışığı olduğunu söylüyormuş!
Tam bir komedi, tam müslüman kafası!

Ben merak ediyorum...

Burda yazan Emre, Hasan, akılsızşuursuz...

Siz kendi yazdıklarınıza gerçekten inanıyor musunuz?

ayette doğu ,batı ile bağıntısı olmayan ağaç demiş.Arabistan ı merkez alırsak arabistanında doğu batı ile bağıntısı yok.

Üstelik zeytin yetişmiyor.:)

Sitelerde Paylaş
On 29.11.2018 at 05:12, Emre Karaköse yazdı:

Evet zeytinyağı en kuvvetli floresan özelliğe sahip gıdadır ve ışık yayar. Tabii bu ışığın görüntülenebilmesi günümüz teknolojisiyle yeni gerçekleşmiştir.

Kuran ise bu bilgiyi 1400 yıl önce vermişti:

Nur 35. ALLAH göklerin ve yerin ışığıdır. Işığının örneği şuna benzer: içinde lamba bulunan bir oyuk... Lamba bir cam kap içindedir. O cam kap ise, incimsi bir gezegen gibidir. Yakıtı, ne batıya ne de doğuya bağıntısı olmayan, zeytinyağı üreten bereketli bir ağaçtandır. Yağı, neredeyse ateş değmeden aydınlık verir. Işık üzerine ışıktır. ALLAH dileyeni/dilediğini ışığına ulaştırır. İşte ALLAH halka böyle örnekler verir. ALLAH her şeyi bilir.

Demek ki o dönemde zeytin yağı, kandillerde ışık kaynağı olarak kullanılıyormuş.  o metinden bu anlaşılıyor. ve bunun hiçbir ilginç tarafı yok.

"Ateş değmeden aydınlık" meselesine gelirsek...; orada geçen, "neredeyse" kelimesi, zaten o cümlenin mecaz olduğunu gösteriyor.

mecaz olmasa bile yine uyum yok. çünkü floresan, elektrik olmadan ışık vermiyor (bu örnekte, elektrik = ateş)

Ayrıca orada "gezegen" diye bir kelime de geçmiyor. Kuran'da gezegenler, güneş sistemleri, galaksiler filan yoktur.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Daha çok gezegen anlamında kullanılır ve yıllar önce Ateistforum'da Arapça bilen bir ateist  katılımcı da aynı şeyi söylemişti.

Selam

Doğrudur biraz önce kendim nette biraz araştırınca yıldız için necm kelimesinin daha sıklıkla kullanıldığı sonucuna ulaştım .

Sitelerde Paylaş

Şimdi bu illa küfür yiyeyim diye uğraşıyor. Normal zekada bir insan bu kadar apaçık açıklanmış konular üzerinde bu kadar inat etmez. Bunun bu küfür yemek için çırpınmasına siz de inat edip buna sakın küfür edeyim demeyin arkadaşlar. 

Hayır yani kandillerde yağ kullanıldığını ve en kaliteli kandil yağının zeytinyağı olduğunu, Fenikelillerin milattan önce Akdeniz'de yoğun zeytinyağı ticareti yaptıklarını, özellikle saraylara satılan zeytinyağının iyice saflaştırıldığını ve cam içinde yakılarak daha hızlı hava akımı almasının ve daha da parlak yanmasının sağlandığını açıklamış olmasak neyse... 

Bu artık yani yedi yaşında çocuğun şıp diye anında anlayacağı bir konu. Ama bu illa nasıl kendime sövdürür de bir nebze haklı duruma geçerim diye yırtınıyor. Eline geçebilecek tek koz bu. Yoksa iddiası kepaze çoktan oldu.

Sitelerde Paylaş
On 29.11.2018 at 06:12, Emre Karaköse yazdı:

Evet zeytinyağı en kuvvetli floresan özelliğe sahip gıdadır ve ışık yayar. Tabii bu ışığın görüntülenebilmesi günümüz teknolojisiyle yeni gerçekleşmiştir.

Kuran ise bu bilgiyi 1400 yıl önce vermişti:

Nur 35. ALLAH göklerin ve yerin ışığıdır. Işığının örneği şuna benzer: içinde lamba bulunan bir oyuk... Lamba bir cam kap içindedir. O cam kap ise, incimsi bir gezegen gibidir. Yakıtı, ne batıya ne de doğuya bağıntısı olmayan, zeytinyağı üreten bereketli bir ağaçtandır. Yağı, neredeyse ateş değmeden aydınlık verir. Işık üzerine ışıktır. ALLAH dileyeni/dilediğini ışığına ulaştırır. İşte ALLAH halka böyle örnekler verir. ALLAH her şeyi bilir.

Bu Kuran mucizesi İngilizlerin de dikkatini çekmiş ve konuyla ilgili güzel bir video hazırlamışlar:

Selam

Ve

Selam

Sitelerde Paylaş

Ülen üzerine ultraviyole ışını tuttuktan sonra parlamış mı patlamış mı ne önemi var be! Bi gidin yahu! Sinekten yağ çıkarın siz sinekten! Belki o allahınızı kanıtlar. Hayır bu kadar da absürd olunmaz artık be!

Bunun kandilde yakınca en temiz ve parlak yanan yağın zeytinyağı olması ve milattan öncesinden sonrasına kadar özellikle saraylara satılan kandil yağının zeytinyağı olduğunun bilindiği gerçeğinden ne farkı var be! İnsanda sabrın da bir sınırı var artık!

Fenikeliler eski, Arapların atası bir milletti ve milattan önce Akdeniz'de gemilerle zeytinyağı, şarap alıp satarlardı. Kartaca'ya kadar gitmişlerdi. Hayır da ama artık bundan mucize filan çıkmayacağı kabak gibi meydanda yahu!

Sitelerde Paylaş
On 29.11.2018 at 13:39, Hurma yazdı:

Videoyu çevirebildiğin kadar Türkçeye çevirsene

Ayarlardan önce "altyazı" seçeneğini açıp, ve de dillerden Türkçeyi seçtikten sonra tercüme edilmiş bir şekilde izleyebilirsin videoyu.

Tercüme hiç de fena değil.

İngilizlerin, Kuran'ın bu mucizesini gayet güzel ve heyecanla anlattığını göreceksin.

Selam

tarihinde Emre Karaköse tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Ayarlardan önce "altyazı" seçeneğini açıp, ve de dillerden Türkçeyi seçtikten sonra tercüme edilmiş bir şekilde izleyebilirsin videoyu.

Tercüme hiç de fena değil.

İngilizlerin, Kuran'ın bu mucizesini gayet güzel ve heyecanla anlattığını göreceksin.

Selam

Altyazının Türkçesinin olduğununa emin misin? Alt yazıda bende İngilizce çıkıyor Türkçe yok

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...