Jump to content

İnançlı sülüklerin masrafları bize ödetilmemeli

Recommended Posts

Bugün haberlerde gördüm yargıtay alevilerin de ibadet giderleri devletten yani halktan alınacak vergiyle karşılanmalı demiş.

Bu alevi ve sünni sülüklerden bıktım.İnançlarıyla dünyayı yeteri kadar kirlettikleri etrafa pislik saçtıkları yetmiyormuş gibi

birde bunların masraflarını biz ödüyoruz.Ben bu asalakların masraflarını karşılamak zorunda değilim.Bu düpedüz GASPTIR.

Adice ve alçakça bir düzendir.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, adalet123 yazdı:

Bugün haberlerde gördüm yargıtay alevilerin de ibadet giderleri devletten yani halktan alınacak vergiyle karşılanmalı demiş.

Bu alevi ve sünni sülüklerden bıktım.İnançlarıyla dünyayı yeteri kadar kirlettikleri etrafa pislik saçtıkları yetmiyormuş gibi

birde bunların masraflarını biz ödüyoruz.Ben bu asalakların masraflarını karşılamak zorunda değilim.Bu düpedüz GASPTIR.

Adice ve alçakça bir düzendir.

Benimde çocuğum yok.Eğitim için vergi alınmasını istemiyorum.

Asgari ücret altında gelirim olduğu için GSS primi  alınıyor.

Her yıl arsa ev vergisi alındığı halde evlerden zorunlu deprem sigortası  alınıyor.amaçları özel sigorta şirketlerine  müşteri bulmak.

işçilerden zorunlu özel sigorta için prim alınıyor.Amaçları aşamalı şekilde SGK kurumunu özelleştirip yok etmek.emeklilik yaşını ortalama yaşam sınırına çıkartmalarının sebebide bu.

özel şirketlerinde aldığı ücretler var.Mesela turk telekom konuşmasan bile  sabit ücret alıyorlar.Mobil telefon şirketleri  hattında kontor olsa bile belli aralıklarla kontor yüklemeni istiyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

suriyeli kürt dilenciler lüks arabadan inerek bölgelere yerleştirilmesi kameraya yakalandı.

aldanmayın dilencilere çoğu insandan daha zenginler. kırmızı ışıklardaki arabalardan para toplayan dilencinin biri asgari ücretliden zengin her hâlükârda. 

Sitelerde Paylaş
On 29.11.2018 at 16:31, fezadabirtürk yazdı:

halka rağmen başbakanını asmış,defalarca darbe yapmış bir ülkede bu tür itirazlar edilemez. 

Haklısın; halka, milli iradeye rağmen, %50 oy alarak seçilmiş bir başbakanı astı Kemalistler.

Ama halk ne yaptı?

Bu demokrasi şehidi için yollara döküldü, demokrasinin peşine düşüp darbecilere haddini bildirdi.

Adnan Menderes, gözleri açık gitmemiştir eminim. Bu halk onu hep sevgi ve minnetle, demokrasi şehidi olarak anacak, hiçbir zaman unutmayacak...

Daha fazlasını yazmak isterdim ama beceremeyeceğim.

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Haklısın; halka, milli iradeye rağmen, %50 oy alarak seçilmiş bir başbakanı astı Kemalistler.

Ama halk ne yaptı?

Bu demokrasi şehidi için yollara döküldü, demokrasinin peşine düşüp darbecilere haddini bildirdi.

Adnan Menderes, gözleri açık gitmemiştir eminim. Bu halk onu hep sevgi ve minnetle, demokrasi şehidi olarak anacak, hiçbir zaman unutmayacak...

Daha fazlasını yazmak isterdim ama beceremeyeceğim.

Sen gerçekten ciddi misin yoksa ironi mi yapıyorsun? Adnan Menderes gelmiş geçmiş en büyük vatan hainidir, ne şehitliğinden bahsediyorsun? Umarım bu şakadır ama şaka da olsa hiç hoş değil. 

Asılması da çok iyi olmuştur. Onu sevenlerin tamamı gerici, yobaz, dinci ve liberal ayak takımıdır. 27 Mayıs'ı hep liberal ve dinciler hedef alır. 27 Mayıs darbe falan değil büyük bir devrimdir. Keşke Allah olsa da cennetinin en güzel bahçelerini Cemal Gürsel ve arkadaşları için ayırsa...

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Ulusalcı yazdı:

Sen gerçekten ciddi misin yoksa ironi mi yapıyorsun? Adnan Menderes gelmiş geçmiş en büyük vatan hainidir, ne şehitliğinden bahsediyorsun? Umarım bu şakadır ama şaka da olsa hiç hoş değil. 

Asılması da çok iyi olmuştur. Onu sevenlerin tamamı gerici, yobaz, dinci ve liberal ayak takımıdır. 27 Mayıs'ı hep liberal ve dinciler hedef alır. 27 Mayıs darbe falan değil büyük bir devrimdir. Keşke Allah olsa da cennetinin en güzel bahçelerini Cemal Gürsel ve arkadaşları için ayırsa...

Tekrar oku ve yazdığım net yanlışı bulduktan sonra yaz gerekirse. Yanlış bile değil, yalan var yazımda.

Esas vurguladığımsa zaten o. Onun çektiği numarayı, yalanını daha büyük bir yalan bilgiyle abartarak, yemediğimizi anlatıyorum güya. Dalga geçiyorum velhasıl... İroni veya şaka değil.

Sitelerde Paylaş

halkın önüne bir lider çıkarıyorsunuz,halk onu benimsiyor,bağrına basıyor.sonra darbe yapıyor ve basbakanı asıyorsunuz.halk ne darbe yapılmasını istemiştir nede çok sevdiği başbakanının öldürülmesini."başbakanını idam etmiş bir ülkenin lideriyle el sıkışmam " diyenleri biliyoruz.."halk tepki gösterir,isyan eder vs " gibi hassasiyet gösterilmediği ortada.ikincisi böyle radikal bir karar için,ortada  çok ciddi bir vatan hainliği olması gerekir.fakat bu gün hakim görüş Menderes ve arkadaşlarının infazı gerektirecek bir suç işlemedikleri yönünde. aksi ispat edilmediği sürece,halkın önemsenmediği ,görmezden gelindiği çok açık değil mi ?  Demek istediğim buydu..

Sitelerde Paylaş

Ülkede demokrasi yoksa halkın seçiminden bahsedilemez ve halkın tercihi de şaibeli hale gelir. Eğer demokrasi olsaydı halk kendi kararlarina sahip çıkar ve darbe yaptırmazdi.

Bu açıdan bakarsak halk sadece önüne konan kişiyi oylar. Buna demokrasi denmediği gibi seçilmiş gibi gösterilenler de demokratik değiller.

Allah'tan başka hiç kimseye hesap vermeyiz demek bu demektir.

Mezara mi götüreceğim ben ölünce yine sizin olacak demek bu demektir.

Kendine inancı olmayanlar başkalarının inancıyla yaşarlar. Aslında inançsızdirlar.bu yüzden sülük gibi hep başkalarının emek ve birikimlerini yağma ederler. Himmet , sadaka , zekat , yardım dernekleri , bosnaya imam hatip yapacağız , Filistinli kardeşlerimiz diyerek hep branşlarının emeklerinin üzerine konmaya kalkarlar.

Buna din demokrasi yada seçim denemez. Bu olsa olsa hokkabazlık tır.

Bu yüzden dinsizlik onlar için yok olma sebebidir. Bu yüzden dinsiz devlet onlara göre düşmandır.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

halkın önüne bir lider çıkarıyorsunuz,halk onu benimsiyor,bağrına basıyor.sonra darbe yapıyor ve basbakanı asıyorsunuz.halk ne darbe yapılmasını istemiştir nede çok sevdiği başbakanının öldürülmesini."başbakanını idam etmiş bir ülkenin lideriyle el sıkışmam " diyenleri biliyoruz.."halk tepki gösterir,isyan eder vs " gibi hassasiyet gösterilmediği ortada.ikincisi böyle radikal bir karar için,ortada  çok ciddi bir vatan hainliği olması gerekir.fakat bu gün hakim görüş Menderes ve arkadaşlarının infazı gerektirecek bir suç işlemedikleri yönünde. aksi ispat edilmediği sürece,halkın önemsenmediği ,görmezden gelindiği çok açık değil mi ?  Demek istediğim buydu..

İyi ya işte, Adnan Menderes'in asılması gibi radikal karara varmalarına neden olan gerekçe çok ciddi vatan hainliğiyle suçlanmasıydı. Adnan Menderes çok ciddi bir vatan hainiydi zaten.

Şimdiki büyük vatan haininden tek farkı üniversite mezunu olmasıydı...

Şimdiki hakim görüş bu tip vatan hainlerinin bile asılmaması yönünde, evet. O zaman idam vardı, idam edildi. Şimdi asmayız da başka tülü cezalandırırız ki bence de asmak bu tip hainler için hafif bir ceza olur. 

Halklar genellikle aptaldır ayrıca, o yüzden aman da halk bunu seçti deyip yaptıkları hainliklere göz yumulamaz. Bugünkü haine hala göz yumuluyor olması demokrasiye saygıdan değil örneğin. Gün gelecek, kendilerine yonttukları o sahte demokrasi, onları, kendilerine bizzat oy veren kendi halklarının gazabından koruyamayacak. 

Öyledir bu hainlerin sonları... 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

Liberal, hümanist, pembe yanaklı, şeyimin enteli, ne yazık ki ultra vatan hainlerinin tipik söylemleri..

İnsan denen yaratığı oldukça büyütüyorsunuz, Koskoca çöplük olan insanlık tarihinde cımbızla çekilecek  insanlar, düşünceler dışında dikkate değer bir şey bulunamaz.

Atatürk’e karşı çıkmak, eleştirmek bu çöplüğe, yeni çöpler eklemekten başka bir işe yaramaz. Bu ifade özgürlüğü değildir, bilakis kötülüğün ta kendisidir, hainliktir.

Halk dediğin ne ki? Bir avuç manipülasyona açık cahil ve yamyam sürüsü, bunları dürüstçe eğitmeden hiç bir ehliyet verilmemelidir.

Menderes de Atatürk düşmanı, cahil halkı manipüle edip cehalet kuleleri diken, saraylarda el karısıyla fingirdeşecek kadar umarsız ultra hain bir kişi olup asılmasına zerre acımam.

Sitelerde Paylaş

Başlık konusuna dönersek...

Aleviler ibadethanelerinin giderlerini değil, yalnız elektrik giderlerini devletin ödemesini istemiş ve dava açmış, mahkeme de ödenmesi gerektiğine hükmetmiş. Devlet öder mi bilmiyorum ama şu durumda yasal olarak ödemek zorunda.

Daha önce bir kısım Alevi dedeleri devletten, tıpkı imamlar gibi maaş almaları gerektiğini ileri sürmüş kendilerine maaş bağlanmasını istemişti. Alevi açılımı saçılımı muhabbetleri sırasında devlet bunu kabul etmeye yanaşmış, hatta ciddi ciddi teklif götürmüştü.

Sonra genel olarak bütün Alevi dernekleri bir araya geldi ve "Maaş alırsak devletin memuru konumunda oluruz, oysa bizim hükumetlerin veya siyasi partilerin tarifine ihtiyacımız yok. İnanışımıza da uygun değil" diyerek reddetti.

Demek istediğim, biz zaten sayısı 120 bini aşan caminin ve cami içlerindeki Kur'an Kurslarının elektrik su giderlerini, imamların maaşlarını vs vs ödüyoruz hep. 900 bin sayılı cemevinin yalnız elektrik parasını ödememiz gerekince bu kadar celallenip Alevileri öne çıkarmak yanlış. Aleviler bu devletin bir kuruşunu yememiş bugüne dek. 

Hiçbirini ödememeliyiz zaten, bize ne milletin ibathanesinden, kendileri ödesin elbette. Yalnız inançsızlardan değil, ibadethaneye hiç gitmeyen inançlılardan bile alınmamalı bu masraflar. Bana, bize kalsa Diyanet kökten kapatılmalı, hatta çoktan kapatılmalıydı. 

Ama o milyon dolarlar bizlerden vergi adı altında alınıyor işte. O noktada da Aleviler bu konuda açıkça ayrıma uğradıkları için onlar adına sevindim. Onlara verilen, Diyanet'e ayrılan ödeneğin içinde devedeki pire kadar etmez bile.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

İyi ya işte, Adnan Menderes'in asılması gibi radikal karara varmalarına neden olan gerekçe çok ciddi vatan hainliğiyle suçlanmasıydı. Adnan Menderes çok ciddi bir vatan hainiydi zaten.

Şimdiki büyük vatan haininden tek farkı üniversite mezunu olmasıydı...

Şimdiki hakim görüş bu tip vatan hainlerinin bile asılmaması yönünde, evet. O zaman idam vardı, idam edildi. Şimdi asmayız da başka tülü cezalandırırız ki bence de asmak bu tip hainler için hafif bir ceza olur. 

Halklar genellikle aptaldır ayrıca, o yüzden aman da halk bunu seçti deyip yaptıkları hainliklere göz yumulamaz. Bugünkü haine hala göz yumuluyor olması demokrasiye saygıdan değil örneğin. Gün gelecek, kendilerine yonttukları o sahte demokrasi, onları, kendilerine bizzat oy veren kendi halklarının gazabından koruyamayacak. 

Öyledir bu hainlerin sonları... 

bir ülkenin  Başbabakanı "vatan hainliği" yaparken tek başına hareket etmez.grup çalışması söz konusur..millet uyurken,gecenin bir yarısı "dur kimse görmesin" diyerek vatana hainliği yapılmaz,tabi söz konusu makam başbakanlıksa ve en az iki üç bakan  işin içindeyse,diğerleri mışıl mışıl uyuyorsa..nasıl uykuysa artık...

göz yumanlar,önünü açanlar,yürü arkandayız diyenler,çıkar sahipleri ve fazlası olmalı veya olabilir diye düşünüyor insan.

Başbakan ve bakanlar "hainlik yapalım ama kimsenin haberi olmasın  " diyecek kadar  aptal mıdır ? Bu soruyu kendimize soralım ; başbakanız ve ikide bakanımız var.vatan hainliği yapıyoruz ama olayda sadece üçümüzün parmağı var,diğerleri uyuyor...bu ne kadar mümkün ? Eğer mümkün değilse ,amacımız hainlik olmamalı.belliki gızlemeye ihtiyaç duymamışız.

Ayrıca darbe yapanlar sütten çıkmış ak kaşık mıdır,sorgulanması gerekir. 

Darbeleri haklı ve gerekli görmekte gerekir..gerçekten öyle midir ? 

Yassıadada Menderese infaz öncesi neler yapıldığını biliyoruz,okuyoruz..utanıp ,yapmayın etmeyin dediği ve gerekli olmadığı halde en mahrem yerlerinden muayeneler falan..bi fotoğraf var..gardiyan mıdır nedir,menderesin yanında ayakta dikiliyor,tek elini beline dayamış,diğeri masada, ,Menderese bir bakışı var ,sanki " ibneye bak ibneye,nasılmış ha nasılmış hihihihi.salak.." der gibi ..Menderes iki büklüm mahçup, kırgın,zavallı bir halde gözleri yerde,saç baş dağınık,perişan..ortada bir hainlik varsa yargılar,idam edersiniz..biri altına kaçırırsa ,gizlesede kendini kokusundan belli eder..bütün bunları görüp,duyduktan sonra şahsen burnuma hiç de iyi kokular gelmiyor .

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, Melon şapka yazdı:

Liberal, hümanist, pembe yanaklı, şeyimin enteli, ne yazık ki ultra vatan hainlerinin tipik söylemleri..

İnsan denen yaratığı oldukça büyütüyorsunuz, Koskoca çöplük olan insanlık tarihinde cımbızla çekilecek  insanlar, düşünceler dışında dikkate değer bir şey bulunamaz.

Atatürk’e karşı çıkmak, eleştirmek bu çöplüğe, yeni çöpler eklemekten başka bir işe yaramaz. Bu ifade özgürlüğü değildir, bilakis kötülüğün ta kendisidir, hainliktir.

Halk dediğin ne ki? Bir avuç manipülasyona açık cahil ve yamyam sürüsü, bunları dürüstçe eğitmeden hiç bir ehliyet verilmemelidir.

Menderes de Atatürk düşmanı, cahil halkı manipüle edip cehalet kuleleri diken, saraylarda el karısıyla fingirdeşecek kadar umarsız ultra hain bir kişi olup asılmasına zerre acımam.

Belliki çok mazbut bir hayat yaşıyorsun.."S.kinin keyfinde olmak" ne zamandan beridir idam nedeni  ?

anlamadım,bana hakaret mi ediyorsun.ediyorsan misliyle sana iade ediyorum..cahil yamyam sürüsü  dediğin o insanların sayesinde şimdi internete girip bunları yazabiliyorsun..sizin zihniyetinizde olanların borusu öttüğünde olacakları hayal edebiliyorum.milletini hor gören,aşağılayan vatanperver olmak nasıl bir şey acaba ..Menderes "Atatürk' ü koruma kanunu" getiren adam..Menderes Atatürk düşmanı ha ? Ezanı arapça yaptı diyeyse garezin , bunun altında çok farklı nedenler olduğunu söyleyenler var.yani islami hassasiyet dışında asıl nedenler..

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Menderes tam da s.knin keyfinde olan bir adamdı. Öyle dini değerler filan hiç umrunda olan bir adam değil. Demokrasi dediğin şey oportünizmdir ki Menderes de bunu yapmıştır. Gerçekte ise Menderes; kendisine oy vermedikleri için Kırşehir'in il vasfını alıp ilçe yapmış, yine Malatya İnönü'yü desteklediği için Adıyaman'ı Malatya'dan ayırmış vs vs. Yani bu kadar despot bu kadar otoriter. İslamcıların Menderes'i savunmalarının tek nedeni Arapça ezan! Çünkü İslamcılar Arapça ezanı her şeyin üzerinde tutuyorlar. Menderes bugün hayatta olsa bir tane İslamcı gidip selam vermez! Menderes'in, Fatin Rüştü Zorlu'nun idam sürecinde yazdıkları mektuplara bakmayın! Hepsi dualı niyazlı.. Oysa bunların hepsi hovardanın kralı! Bunlarda namaz niyaz ne gezer? Hayatları güzel kadınlarla gönül eğlendirerek geçmiş! Bu beni ilgilendirmez tabii. Yani kim özel hayatında ne yaşarsa yaşar. Fakat İslamcıların evliya mertebesine çıkardığı Menderes, kendisinin yarı yaşında ve de evli kadınlarla ilişki yaşayan, kadınla rahat birlikte olmak için kocasını yurt dışına gönderen bir adam!. Ha dersen ki idam edilmeli miydi? Benim zaten iletilerimi okuyanlar benim idam gibi bir cezayı savunmayacagimi bilirler. Aslında 27 Mayıs darbesini yapanların Menderes'i idam etmek gibi bir düşünceleri asla yoktu. Ama sonra birileri onlara dedi ki Menderes'i oldurmezseniz bir gün o sizi öldürür. Onlar da bu endişeyle Menderes'i idam ettiler. Yoksa mahkeme süreçleri vs hepsi zaten göstermelikti. Bu arada darbe sonrası kabul edilen 1961 Anayasası dünyanın en özgür anayasalarından biriydi...

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

bir ülkenin  Başbabakanı "vatan hainliği" yaparken tek başına hareket etmez.grup çalışması söz konusur..millet uyurken,gecenin bir yarısı "dur kimse görmesin" diyerek vatana hainliği yapılmaz,tabi söz konusu makam başbakanlıksa ve en az iki üç bakan  işin içindeyse,diğerleri mışıl mışıl uyuyorsa..nasıl uykuysa artık...

göz yumanlar,önünü açanlar,yürü arkandayız diyenler,çıkar sahipleri ve fazlası olmalı veya olabilir diye düşünüyor insan.

Başbakan ve bakanlar "hainlik yapalım ama kimsenin haberi olmasın  " diyecek kadar  aptal mıdır ? Bu soruyu kendimize soralım ; başbakanız ve ikide bakanımız var.vatan hainliği yapıyoruz ama olayda sadece üçümüzün parmağı var,diğerleri uyuyor...bu ne kadar mümkün ? Eğer mümkün değilse ,amacımız hainlik olmamalı.belliki gızlemeye ihtiyaç duymamışız.

Ayrıca darbe yapanlar sütten çıkmış ak kaşık mıdır,sorgulanması gerekir. 

Darbeleri haklı ve gerekli görmekte gerekir..gerçekten öyle midir ? 

Yassıadada Menderese infaz öncesi neler yapıldığını biliyoruz,okuyoruz..utanıp ,yapmayın etmeyin dediği ve gerekli olmadığı halde en mahrem yerlerinden muayeneler falan..bi fotoğraf var..gardiyan mıdır nedir,menderesin yanında ayakta dikiliyor,tek elini beline dayamış,diğeri masada, ,Menderese bir bakışı var ,sanki " ibneye bak ibneye,nasılmış ha nasılmış hihihihi.salak.." der gibi ..Menderes iki büklüm mahçup, kırgın,zavallı bir halde gözleri yerde,saç baş dağınık,perişan..ortada bir hainlik varsa yargılar,idam edersiniz..biri altına kaçırırsa ,gizlesede kendini kokusundan belli eder..bütün bunları görüp,duyduktan sonra şahsen burnuma hiç de iyi kokular gelmiyor .

Tek başına asmamışlar işte, kendin söylüyorsun. İki bakanı da gitmiş ki biri para musluğunun başındaki maliye bakanı. Kabineden, genel olarak Menderes'in saz ekibinden başka arkadaşları da yargılandı ve ceza aldı. Hepsini birden idam edecek halleri yoktu herhalde, nitekim doğru da olmazdı. 

Bir kişi "Ben iktidar olayım da bir güzel ihanet edelim, vatan haini olalım" demez. Bir aptal da demez bunu. Hatta aptal, hiç demez. Menderes aptal değildi.

Kişisel menfaatlerinin peşine düşersin, iktidarda kalıp her şeylere hakim olmak istersin, gücün tek sahibi olmak tek amacın haline gelir ve bunları sürdürmek için işine yarayan her şeyi kullanırsın. ABD'ye de satarsın ülkeyi, halkı da ezersin.

Menderes asla milliyetçi, vatanperver değildir. O asıldığında ülkenin bütün iyi niyetli vatanperverleri derin oh çekmiş, asıldığına sevinmiştir. Bugünkü hainin başına böyle bir şey gelse yine aynı şey olacaktır, bundan da emin ol. Halk dediğin tek başına iki kuruşa oyunu satan, cahilliğiyle övünen, eğitim almamakla övünecek kadar utanmaz insanlardan oluşmuyor. Onların sayısı daha fazla diye Menderes gibiler iktidarda kalmaya devam edebiliyor. 

Bu arada Menderes, Atatürk'ü de geç, laik cumhuriyetin alabildiğine düşmanı olan dincileri yeniden sahiplendi ve piyasaya sürdü. Devrimlerden sonra inlerine çekilen ne kadar dinci hain varsa hepsini rahatlattı ve destekledi. O tarikatlardan biri olan Ticaniler Atatürk ve cumhuriyet düşmanlığı tamamen açıktan yapmaya ve artık Atatürk büstlerini vb kırıp yıkmaya başlayınca halktan büyük tepki gördü, askerin dikkatini çekti ve Menderes hükumeti boş durmayıp derhal Atatürk'ü Koruma Yasası'nı çıkardı.

Yani Menderes çıkardı diye övündüğün o yasa Atatürk'ü değil, Menderes'in kendisini korumak için çıkarıldı.

Gördüğümüz üzere pek işe yaramamış... 

Velhasıl 27 Mayıs bir bayramdır, onurumuzdur. Asılmadan önce adada maruz kaldı aşağılamalar beni hiç etkilemez şahsen. Fazlasını da haketmiştir hatta... Tescilli, adi bir vatan haini azıcık psikolojik baskı görmüş, aşağılanmış diye üzülecek değilim. 

Sitelerde Paylaş

Alevilik bir ırkçılıktır. Ancak Alevi bir ailede doğanlar Alevi olabilirler. Sonradan sen ben onlar Alevi olamazlar. Bu yüzden ibadet giderlerinin devletin karsilamasi iki kere haksızlık olur. Her fırsatta eşitlik ve adaletten dem vuran Alevilerin bu uygulamaya baştan kendilerinin karşı çıkması gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...