Jump to content

PATENT ALMA

Recommended Posts

Bir saat önce, güven yazdı:

Yanlışım yoksa türk patent avurpayıda kapsamıyor. kesin konuşmuyum unutmasam 2 svukst birde o işlere bakan var örnein x türk paten kurulunuda yok vertmi  ona benzerler dava  açıp patenti benzerllkten dolayı vermiyorler. hatta ben bir paten başvusu yapıldı nresmi gazetede yayılandı itiraz olmayınca  bana verdikleri 10  yılık benimdir derken ,beşiktaş kulünü ititaş alınmış  patende itraz etti benim elimden patenti alfılat türk ğatenti verdiyese gerş gönüşümü olöaz türk patrnt kurulu yarı cezayı kendş yarısınıben ödüycek aacemilik oldu avukt kazabnış adliylerde bulamdık bunun hesabına yarrdık cezayı. aslınta beşik taş biraz benim üxerime geldi. rftren püften hiç alkası olmayan üzerine  vazifa olmayan  bir ititazda bulunudu adidas firamsı bulunsa hadi benzerlşktnen dolayı bana verilmez cezada ödemezdim beşiktaş uzaktan yakından alakası yok.. sanırım her ülkede motor hakını trscilemen lazım istersen usmanına sorarım

Hocam ne kadar ceza ödediniz?

Benim için uzmanına sormanız iyi olurdu aslında.Teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 01.12.2018 at 14:58, adalet123 yazdı:

Merhaba arkadaşlar,ben geliştirdiğim bir motor için patent almak istiyorum.

Patent başvurusunda yardım edecek benzer patentler olup olmadığını araştıracak bir şirkete ihtiyacım var 

anladığım kadarıyla.Ne yapmalıyım yardımcı olabilecek var mı? son olyda 5,000 teleödedim am bunn nyarsını tüyrkpatan kurulu odemesi gerkiyor biz avujatın hesabına parayı yatrdık  o  para gitti yani acmiliyimize geldi. bir seferinde t-sşhrtin  üzerinde katala nem isimden uzlaşma yoluyla 25,000 ödedim  ben beşiltaş kalatarsaray logolarını kulanmıyordum  örnek nir sigam döyyüm yer siyeh gök beyez. bu solgasn kimi andırır  rkleriyiylyle yaptınmıbeşiktaş akla helir dimi ben bunların batenrini alıp tasarıpm yaptırıp satıyordum ku suralar yapmıyorum resmi çalışıyordum çalkma çalışmıyordum ben bu sulagabları almaya başladım gs .fp bjk  gözleri açıldı onlarda solon almaua naşladılar işin kötü yani en az saran beşiktaş kuklübü  bizi sorlayanda beşiktaş kulunuydü avukat para kazanacağını anladımı mahkemeye veriyor  savvı avkat ortak çalışıyorlar zaten.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, güven yazdı:

Hocam keşke karara itiraz etseydiniz.Bu ülkeden bir bok olmaz.Ben bu nedenle aracı bir firma ile avrupa patent e başvuru yapacağım.

Size patent veren Türkpatent ve eğer ki o ürün daha önce yapılmış ise tüm cezayı onlar ödenmeliydi.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, hemdemo yazdı:

bakınız: türk mucit niko

Ayyaş itin tekisin sorun sende değil seni doğuran kadında.Alçak köpek.Siktir ol git.Zoruna gitti değil mi lan senin gibi ayyaş adi şerefsiz olmamam.Senin gibi sülük pislik sefil biri olmayıp bir şeyler üretmeye çalışan ve bilim adına zamanını feda eden birisi olmamı hazmedemiyorsun.Bana ve benim gibi üretmeye çalışan insanlara baktıkça adi şerefsiz bitmiş haline sinirleniyor hıncını benim gibi bireylerden çıkarmaya çalışıyorsun.Onun bunun çocuğu.Zavallı seni.Ruh hastası pislik.Seni simdi raporluyorum.

Sitelerde Paylaş

Sana kızmıyorum bile. beni hakaretle etkileyemezsin. sen bir imbesilsin çünkü kendini ifade edemeyen bir aciz olarak hakarete başvuruyorsun. ayrıyeten ad hominem yapıyorsun. fikrime karşılık vermiyorsun, bunun yerine alkolizmime atıfta bulunuyorsun. söylesene senin eğitim ve yeteneğin ne ki BMW veya Volkswagen mühendislerinin icat edememçdiği bir yenilik ortaya koydun.?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, hemdemo yazdı:

Sana kızmıyorum bile. beni hakaretle etkileyemezsin. sen bir imbesilsin çünkü kendini ifade edemeyen bir aciz olarak hakarete başvuruyorsun. ayrıyeten ad hominem yapıyorsun. fikrime karşılık vermiyorsun, bunun yerine alkolizmime atıfta bulunuyorsun. söylesene senin eğitim ve yeteneğin ne ki BMW veya Volkswagen mühendislerinin icat edememçdiği bir yenilik ortaya koydun.?

Düzgün bir üslupla soru sorduğun için sana cevap vereceğim.Büyük firmalarda çalışanlar da senin benim gibi sıradan insanlar.Ve emin ol onların bir şekilde gözden kaçırdığı noktalar olabiliyor.En büyük mucit,tesadüflerdir denir.Çok zeki yada çok iyi eğitim alıp almaman seni bir mucit olmaktan asla alıkoymaz.Buna emin olabilirsin.Youtube da Kickstarter yazarak bir arama yap ve sıradan insanların yaptığı o büyük şirketlerin aklına gelmeyen onlarca buluşu incele.Benimle alay ettin ve akıl hastası bir kimseye benzettin bu beni çok rahatsız etti.Benden özür dilediğin takdirde ben de senden özür dileyeceğim.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, hemdemo yazdı:

eğitim ve yeteneğin ne ki

Hiç okul okumadım, herhangi bir diplomam yok ama yaptığım icatları üretime geçirip toptan satışlarını yaptım, ABD şirketlerinden anlaşmalar yaptım, Irak meydanlarının modernizasyonu için tek yetkili bendim, yerel ve ulusal gazetelerde yazarlık yaptım...

Bana da her girişimde aynı davranışları göstermişlerdi, moral olarak dahi kimse destek olmamış aksine köstek olmuşlardı. Her başarıda köstek olanların sayısı ve dozajı artıyordu. Başarılı olmak için bir şeyler icat etmek yetersizdir, asıl birinci planda olan bu köstekçileri, fırsatçıları, hırsızları ve pazar güçlerini atlatmaktır.

İki tane mühendis benim ABD şirketiyle yaptığım projemi çalmışlardı, çaldıklarından benim haberim yokken, bütün servetlerini bu projeye yatırmışlar ve başarılı olamayınca zügürt kalmışlar.

Bu işlerin eğitimle, diksiyonla veya bilinç düzeyiyle alakası yok, yetenek ve zekayı kullanmaya bakar.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, bilgivehis yazdı:

Hiç okul okumadım, herhangi bir diplomam yok ama yaptığım icatları üretime geçirip toptan satışlarını yaptım, ABD şirketlerinden anlaşmalar yaptım, Irak meydanlarının modernizasyonu için tek yetkili bendim, yerel ve ulusal gazetelerde yazarlık yaptım...

Bana da her girişimde aynı davranışları göstermişlerdi, moral olarak dahi kimse destek olmamış aksine köstek olmuşlardı. Her başarıda köstek olanların sayısı ve dozajı artıyordu. Başarılı olmak için bir şeyler icat etmek yetersizdir, asıl birinci planda olan bu köstekçileri, fırsatçıları, hırsızları ve pazar güçlerini atlatmaktır.

İki tane mühendis benim ABD şirketiyle yaptığım projemi çalmışlardı, çaldıklarından benim haberim yokken, bütün servetlerini bu projeye yatırmışlar ve başarılı olamayınca zügürt kalmışlar.

Bu işlerin eğitimle, diksiyonla veya bilinç düzeyiyle alakası yok, yetenek ve zekayı kullanmaya bakar.

Hocam merhaba,siz bu patent işini nasıl hallettiniz?

Aracı bir firma şart galiba.Ben Türk Patent kurumunun saçma sapan bir kurum olduğunu düşünüyorum bu nedenle Avrupa paten kurumu na başvuru yapmak istiyorum.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, adalet123 yazdı:

Hocam merhaba,siz bu patent işini nasıl hallettiniz?

Aracı bir firma şart galiba.Ben Türk Patent kurumunun saçma sapan bir kurum olduğunu düşünüyorum bu nedenle Avrupa paten kurumu na başvuru yapmak istiyorum.

Patent almadım, yaptığım icatları anonim isim altında ürettim, amacım piyasada ne gibi bir karşılık bulacağıydı. Yurt içinden ve yurt dışından çeşitli ciddi tehditlerle karşılaştım. Bunun üzerine pazara girebilmek için çeşitli sernayedarlar ile ortak oldum, tabi bunların ortak olma nedeni işin püf noktasını öğrenmek sonra beni sepetlemekle sınırlıydı. Ben bu gerçeği bildiğim için onlara işlerin sırrını göstermedim, bu yüzden bütün ortaklıklar kısa sürdü. Daha sonra icatlarımın kimisi tedavülden kalktı, kimisi yarım kaldı, kimisi de hayalde kaldı.

İcat maçta hakemin başlama düdüğüdür sadece, hakemle birlikte 12 kişiye karşı teksin ve maça 6-o mağlup başlıyorsun. Parası olanlardan medet bekleme, parayı da senin bulman gerekiyor, tehdit ve hırsızlardan korunman gerek. Makine mühendisleri odalarından bir icadın olduğunu söylemeden fikir toplamalısın, patent en son iş.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bilgivehis yazdı:

Patent almadım, yaptığım icatları anonim isim altında ürettim, amacım piyasada ne gibi bir karşılık bulacağıydı. Yurt içinden ve yurt dışından çeşitli ciddi tehditlerle karşılaştım. Bunun üzerine pazara girebilmek için çeşitli sernayedarlar ile ortak oldum, tabi bunların ortak olma nedeni işin püf noktasını öğrenmek sonra beni sepetlemekle sınırlıydı. Ben bu gerçeği bildiğim için onlara işlerin sırrını göstermedim, bu yüzden bütün ortaklıklar kısa sürdü. Daha sonra icatlarımın kimisi tedavülden kalktı, kimisi yarım kaldı, kimisi de hayalde kaldı.

İcat maçta hakemin başlama düdüğüdür sadece, hakemle birlikte 12 kişiye karşı teksin ve maça 6-o mağlup başlıyorsun. Parası olanlardan medet bekleme, parayı da senin bulman gerekiyor, tehdit ve hırsızlardan korunman gerek. Makine mühendisleri odalarından bir icadın olduğunu söylemeden fikir toplamalısın, patent en son iş.

Hocam cevap için teşekkür ederim.Makine mühendisi odalarından nasıl bilgi toplayacağtoplayacağım?

Patent almadan geliştirdiğim motoru çalışma sistemini gösteren bir animasyonu büyük şirketlere yollasam aptallık mı yapmış olurum?

Bazı prototipler yaptım ve motor çalışıyor.

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, adalet123 yazdı:

Hocam keşke karara itiraz etseydiniz.Bu ülkeden bir bok olmaz.Ben bu nedenle aracı bir firma ile avrupa patent e başvuru yapacağım.

Size patent veren Türkpatent ve eğer ki o ürün daha önce yapılmış ise tüm cezayı onlar ödenmeliydi.

Dostrum biz istanbuldayız dava ankarada, oratığım bilgili anagorya işlerş çok ilgilenşyır lerke  bu çol nişiyotmask-lıhfangokşey bilmiyıt. nice mahkeme kataı grldi  oytak nen kadılacapım amakara  giti satimi nr lasçırmış 2mahkmek gelfi gitmedi hakiö çyle yaılar byazmış sankiğbenim düşmenım bilitdim nıu navakatalar savçılatla patayı kıtşyıyotlt bu saçok slmem gösüöle gördüm isatanbulda. benim ortqak çol biliıot frim ya.neyde benim ortak nitaz pimdi aslında  bizim yaoacağımız şey avukatımızı göndecektik o parayı vermexdik oyoağım pimtümitasz çulr kotkmuşki  bişxim kitkretim sadıma ne solhan aloıngtıuda heosi giti sanıyıt . ary 25dımıfta 25sımaıfaları bunların yanına kıukçılıktan tut çocuk besi bileotel  alşıma gelbiyor patfümeri halöoşım 25 dınıf üretici 35 dımıf mğazalık kapsıyor benim motak gelen tebikatı olumuş nütüm bunuların riimixden aslındığı düiümüuot şitketin ismi vergiye tanidir. en son o çok bilem ortsğım herşey elden giti korkuyur . brn avukatıma dosyayı gödem ya dedi avukat istesende böyle gerçe yazamsın yani  bize niye habr cermfi sitem eri neyse kara bakyı sadece 3 ierit ititaz olmuş bende okumuştum avujat gini anlamıltım as öok rn sononda natkanın günü deolmuş yenilmemiz lazım 2 kalmış ya boş biz yaarıs avukta 36 mtel vercek ondan korjuyor pinti deim ya  çokda benden zenginç en sıpm 1 kalmıştı yav sen  bu şlş hakd4enesin brn asvukata gönderiyorum parayı ya yanrsa  o zaman sen rijsren çekil ben alabşlrsem ben alıuım  sonta tamamm ikimzin üzerine al dedş bir sor kaç paradır:D 100,70 dedim tamam al dedisırda o matkayı almak içimsırda çok adam var . hata bize benxer açamlar oldu itiraz etik belli para mdüyorsun itiraza en  az az 11---12  kinin  brenxerl,ilyern dolasyı yürk patany beni haklı buldı önüne arkasına ek yapnların hepsi redildi zamanında işim maslıma bir bu şirket adı altında güxel oarlar kazandık sobra ekonomi kötü gidinvr yapmadık ama yapma pozşswoyonu var önümüz açık sadece nu modelet yeni bir sitile biyasay  gireniliriz xevgiylre kasl

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, adalet123 yazdı:

@güven  Abi yazdıklarını anlayamıyorum.Rica etsem biraz daha okunaklı yazar mısın? Cevap için teşekkürler.

genelde kötü yazarım ama dün   uyku hapı yutum uyumak  aslında yazamam gerkirdi kala almadı diye düşünmüyesin diye yazdım ben  o kadar kontürül ettim  gözlerim açılmıyordu  bir an önce yazıyı bitirmem gerktiyini düşündüm kusura bakna yazımdan dolayı tekrar özür dilerim

bir  bakıyım deim yazdıklarıma ben okuymadım sen nasıl oluycaksın özgünüm  uyku hapları beni sersem etti ama kötü huyum illaki o uazıyı bitreceyim gözlerim görmüyor birdr yazı yazı yazıyorum binlerce özür dilerim

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, adalet123 yazdı:

Hocam cevap için teşekkür ederim.Makine mühendisi odalarından nasıl bilgi toplayacağtoplayacağım?

Patent almadan geliştirdiğim motoru çalışma sistemini gösteren bir animasyonu büyük şirketlere yollasam aptallık mı yapmış olurum?

Bazı prototipler yaptım ve motor çalışıyor.

Dediğim gibi bu işin kesin bir çizgisi yoktur, biraz tutturmaya, biraz şansa, biraz da zekaya bakar. 

Makine mühendisleri odasına gideceksin onlardan sadece sohbet ederek fikir sahibi olacaksın, yoksa yaptığın icattan bahsedersen seni avlarlar.

Yani icadını teşhir etmeden önce çeşitli yollardan yeterli fikir sahibi olacaksın.

Bahsettiğim gibi, ben fikir sahibi olmak için icadımın kötü ve eksik üretimini piyasaya sürmüştüm, tabi fazla ses çıkarmayacak yerlere vermiştim, onu yapmak isteseler dahi tam teşekküllü olmadığı için yapamazlardı, zaten fikir sahibi olduktan sonra bilinçli olarak yaptığım hatalı üretimi kestim.

Bu ne demektir, yani birden dünyaya duyurmayacaksın, önce çevreye sınırlı şekilde fikir edinmek için öylesine açılım yapacaksın, baktın ki, işin gideri var, bir yandan icadını başka yerlerde saklayacaksın bir yandan da ufaktan alanı genişleteceksin, yani icadını evde saklama ve adım adım yürüyeceksin.

Çünkü sen bir kapitalist değilsin, haliyle ortada bir kuzusun, kimseden asla maddi-manevi destek bekleme ve sakın herhangi bir mühendise projeni gösterme.

Örneğin dünyanın en büyük mucidi Nikola Tesla yoksulluk ve açlık içinde öldü,  oysa ondan kat kat geride olan Edison kapitalist olduğu için işi yürüttü, hatta Nikola Tesla'yı engelleyen de Edison'du.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, bilgivehis yazdı:

Dediğim gibi bu işin kesin bir çizgisi yoktur, biraz tutturmaya, biraz şansa, biraz da zekaya bakar. 

Makine mühendisleri odasına gideceksin onlardan sadece sohbet ederek fikir sahibi olacaksın, yoksa yaptığın icattan bahsedersen seni avlarlar.

Yani icadını teşhir etmeden önce çeşitli yollardan yeterli fikir sahibi olacaksın.

Bahsettiğim gibi, ben fikir sahibi olmak için icadımın kötü ve eksik üretimini piyasaya sürmüştüm, tabi fazla ses çıkarmayacak yerlere vermiştim, onu yapmak isteseler dahi tam teşekküllü olmadığı için yapamazlardı, zaten fikir sahibi olduktan sonra bilinçli olarak yaptığım hatalı üretimi kestim.

Bu ne demektir, yani birden dünyaya duyurmayacaksın, önce çevreye sınırlı şekilde fikir edinmek için öylesine açılım yapacaksın, baktın ki, işin gideri var, bir yandan icadını başka yerlerde saklayacaksın bir yandan da ufaktan alanı genişleteceksin, yani icadını evde saklama ve adım adım yürüyeceksin.

Çünkü sen bir kapitalist değilsin, haliyle ortada bir kuzusun, kimseden asla maddi-manevi destek bekleme ve sakın herhangi bir mühendise projeni gösterme.

Örneğin dünyanın en büyük mucidi Nikola Tesla yoksulluk ve açlık içinde öldü,  oysa ondan kat kat geride olan Edison kapitalist olduğu için işi yürüttü, hatta Nikola Tesla'yı engelleyen de Edison'du.

Hocam ben bir kısmını dahi piyasaya sürsem direkt anlaşılır.3 ayrı şu an Projem var ve araştırdığım kadarıyla patent alınmamış.Motor projesi için Nasa ya projeyi anlatan mail yollayacağım.Işe yarıyorsa zaten bana geri dönüşte bulunurlar diye düşünüyorum.Motor eğer gerçekten işe yarıyorsa zaten kayıtsız kalmaları imkansız bence.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Bugün bir uzmanla görüştüm.En az 10 000 dolar gerekiyor patent için.İncelemeli patent ücreti bu.Bana 20 yıllık koruma sağlayacak.Ancak benim 10 000 dolarım yok.Üstelik sadece bir ülke için geçerli bu ücret.Çin,Rusya ve Amerika için  10 biner dolar daha gerekiyor.Toplam 50 000 dolardan fazla.Yaptığım prototipi yerli ve yabancı üniversitelere götüreceğim.Bana birisi sponsor olmadan ilerleyebilmem çok zor.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
On 15.12.2018 at 12:05, adalet123 yazdı:

Bugün bir uzmanla görüştüm.En az 10 000 dolar gerekiyor patent için.İncelemeli patent ücreti bu.Bana 20 yıllık koruma sağlayacak.Ancak benim 10 000 dolarım yok.Üstelik sadece bir ülke için geçerli bu ücret.Çin,Rusya ve Amerika için  10 biner dolar daha gerekiyor.Toplam 50 000 dolardan fazla.Yaptığım prototipi yerli ve yabancı üniversitelere götüreceğim.Bana birisi sponsor olmadan ilerleyebilmem çok zor.

Patent için neden buluş sahibinden para alıyorlar?

Motorun  ne ile çalışıyor?

Elektrikli benzinli mazotlu,vb.

Motorun çıkışı doğrusal mı yoksa dönerek mi çalışıyor?

Günümüzde ki motorlara göre verimli mi? Verimli değilse kimsenin ilgileneceğini sanmıyorum.

Wankel motoru bir zamanlar moda idi ama günümüzde kullanan yok.

59eb307f274b1.jpg

https://www.makaleler.com/wankel-motoru-nedir-nasil-calisir

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, priest of nature yazdı:

Patent için neden buluş sahibinden para alıyorlar?

Motorun  ne ile çalışıyor?

Elektrikli benzinli mazotlu,vb.

Motorun çıkışı doğrusal mı yoksa dönerek mi çalışıyor?

Günümüzde ki motorlara göre verimli mi? Verimli değilse kimsenin ilgileneceğini sanmıyorum.

Wankel motoru bir zamanlar moda idi ama günümüzde kullanan yok.

59eb307f274b1.jpg

https://www.makaleler.com/wankel-motoru-nedir-nasil-calisir

Dostum bu adamin motoru filan yok. Hepsi bir hayalden ibaret. Kendisi akil hastasi.

Bir konuda yurtdisinda dil okumaya parasi olmadigini soyluyor, diger konuda ise otelim var diyor. Milyon dolarlik projeler filan hepsi bunun uydurdugu bir hayalden ibaret.

Ben uzman degilim, tam olarak ne sorunu oldugunu anlayamam ama bu adamin bir akil hastasi oldugunu sana soyleyebilirim.

Dusun ki otel sahibisin ve milyon dolarlik projen var, gelip burada bu konuyu acar misin? Yahu bu isle ilgili profesyonel kisileri bul, onlara sor. Otelin varsa, buna yetecek paran da vardir, di mi?

Dedigim gibi oteller, milyon dolarlik projeler, motorlar filan hepsini kendisi uydurdu cunku internette kendisinden tamamen farkli bir kisilik yaratmaya calisiyor. Muhtemelen zugurdun teki, zenginlik hayali kuruyor iste. Hatta bir konuda ablasinin psikolojik sorunlarindan bahsetmisti. Muhtemelen ailesi de saglikli degil. Yani ailesinde de akil hastaligi filan olmali.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...