Jump to content

Sizin Cennet Hayaliniz Nasıl?

Recommended Posts

4 dakika önce, Getaf yazdı:

Tahtını sana vermez de belki bir kere oturmana izin verebilir! Hahaha!

Tahtını(!) vermek istese bile, bir de en azından 8 tane melek gerekli onu taşımak için.

Meleklerin de bana yüz vereceğini zannetmiyorum.:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5 dakika önce, kavak yazdı:

Meleklerin de bana yüz vereceğini zannetmiyorum.:D

Bence sen o tahta oturur oturmaz devrim yaparsın! Melekleri işten kovarsin! Şeytanı vezirin yaparsın! Kutsal kitap diye de fıkralarını yayınlarsın! Hahaha! 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Getaf yazdı:

Kutsal kitap diye de fıkralarını yayınlarsın! Hahaha! 

Bak burasını sevdim. :D
Harbiden kutsal(!) kitapları okurken içim daralıyor, istesem de neşelenemiyorum. O derece yani.
Şimdi düşünüyorum da, muhtemelen zamanında tanrının elçisiyim diye ortalıkta güya dolaşmış olanların da mizah yetenekleri pek kuvvetli değilmiş ki, kestiğim kestik astığım astık bir tanrı profilini çizmişler.

Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, kavak yazdı:

Harbiden kutsal(!) kitapları okurken içim daralıyor, istesem de neşelenemiyorum.

Bize Muhammed'in aslında pek esprili biri olduğunu anlatmak için iki anekdot anlatırlardı. Biri, "hayvan eti yemiş" sözünü söyleyip takılırmış güya. Bir de yaşlı bir kadın gelmiş, ben cennete girecek miyim demiş. Muhammed de yaşlılar cennete girmeyecek demiş. Kadın üzülmüş. Muhammed de yaşlılar cennete girmeyecek, çünkü cennette 33 yaşında olacaksın demiş! Hahaha! 

Sitelerde Paylaş
On 05.12.2018 at 23:11, Getaf yazdı:

Her şeye gücü yetmeyen sınırlı bir tanrı modeli mantıklı mıdır??

Mesela bir tanrı vardı. Bütün gezegenleri, evreni yarattı. Ama sonra her ne olduysa iflas etti! Dev gökdelenler inşa edip eserleriyle övünen ünlü bir müteahhidin bir gün iflas etmesi gibi! Tanrı da iflas etmiş, cennet teslimatlarını yapamadan ortadan kaybolmuş olamaz mı?!

Efendim tanrı öldü cennet hayalide boşa çıktı. Big bang patlamsıyla Allahta öldü malesef toprağı boş olsun diyecem toprak insana mahsutur kim bilir tanrımız hangi kara delikte. yoksa dünay evren böyle başı boş sahipsiz yalan konuşam müslümanlardan oluşmazdı

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, Getaf yazdı:

Tamam anlaşıldı abicim senin cennet hayalin buymuş! Ayıp değil! İsteyenin bir yüzü, vermeyenin... ? 

Şakaydı aslında efendim  ben müslümanken bile cennet hayali kuramdım hep cehnem korkusuyla yaşadım. şimdi reklam olmasa dinden çıktım. Cennet haylim yok nasıl olabirki araplaraın özlemini çektiyi şeylerden bahseder. cennete otağdan bahseder çadırın bir gelişmişi. huriden bahsederken  yumrta gibi benbeyaz bahseder belliki araplar çölde karamış dışında kadın görmemiş. inci gibisinden bahseder oda  zaten malüm oğlandan bahseder. sırtını yasalamış birlerine selam selam diyorlar muhbert yok hiç bi şey yok varsa yoksa şarap huri otağ.  benim çocuğum akrabaö cennhennmde yanrken onları seyrtmekmi. Ha bu dünyada hayalin ne dersen everenin bir ucundan bir ucunu gezmek olurdu. Htta everin dışında ne var merak eder oraya geçerdim.

Bu videoyu izledim tam bana göre.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Getaf yazdı:

@güven

Konu tanrı, cennet olunca saçmalamak da serbest oluyor tabii! ? Ne yapalım, iki gülelim dedik...

Efendim   sen bana  saçmalamışın dişin olmayan bir şeyin nesini hayel edelim  sanırım baba  saçmalakma itam atiniz ben saçmaldım siz cennet hayalini  genişletin cennet kuruldupunda allah bir konuşma açılış yapacak vata millete hayrlı uğurku olsun. beyimler masala doğar doğmaz mesala cebbet cehnnem masalına ne yal ederdim demek sende islam üzerinden atamadığından dolayı bana saçmalmakta sebest demen doğal

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, güven yazdı:

beyimler masala doğar doğmaz mesala cebbet cehnnem masalına ne yal ederdim demek sende islam üzerinden atamadığından dolayı bana saçmalmakta sebest demen doğal

Bir yanlış anlaşılma var sanırım. Seni itham ederek söylemedim. Hayali şeylerden bahsettiğimiz icin ister istemez işin içine gırgır giriyor! Ben onu söylüyorum. Yeri geldi ben de işi şakaya vurdum, diğer arkadaşlar da.. Sen de esprili bir dille anlattın. Ben de tam bunu kastederek dedim ki evet saçmalamak serbest çünkü konu tanrı, cennet olunca bu kaçınılmaz! Yani saçma olan tanrının kendisi, cennetin kendisi.. Yani bu sözüm şahsına değil. Çünkü olmayan bir şeyi tartışıyoruz. Ha diyeceksin ki olmayan bir şeyi niye tartışıyorsun? E biz zaten Ateistforum'da sürekli olmayan şeyleri tartışmıyor muyuz? Dinin kendisi zaten tamamı masal değil mi? Sadece ateistcafe'de biz işi biraz da gırgıra döktük. Hepsi bu. Bilmiyorum anlatabildim mi? 

Ama sen son cümlende beni itham etmişsin!

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Getaf yazdı:

Bir yanlış anlaşılma var sanırım. Seni itham ederek söylemedim. Hayali şeylerden bahsettiğimiz icin ister istemez işin içine gırgır giriyor! Ben onu söylüyorum. Yeri geldi ben de işi şakaya vurdum, diğer arkadaşlar da.. Sen de esprili bir dille anlattın. Ben de tam bunu kastederek dedim ki evet saçmalamak serbest çünkü konu tanrı, cennet olunca bu kaçınılmaz! Yani saçma olan tanrının kendisi, cennetin kendisi.. Yani bu sözüm şahsına değil. Çünkü olmayan bir şeyi tartışıyoruz. Ha diyeceksin ki olmayan bir şeyi niye tartışıyorsun? E biz zaten Ateistforum'da sürekli olmayan şeyleri tartışmıyor muyuz? Dinin kendisi zaten tamamı masal değil mi? Sadece ateistcafe'de biz işi biraz da gırgıra döktük. Hepsi bu. Bilmiyorum anlatabildim mi? 

Ama sen son cümlende beni itham etmişsin!

Efendim sorun yok ben yalış anlamışım. Bu yazışmada bir terslik hisediyordum  ya  bana gerçeten salık yapmkta serbes diyordunuz. yada  ben anlıyamıyordum durdum başlığı tekrar okudum  ben  bir resim paylaştım  neden salak muamlesi göreyim dedim kendi kendime.  şimdi anlaşıldı ben yanlış anlamışım   sorun yok.

Sitelerde Paylaş

Bir sistem mensuplarına seksi kadınları ve  erkekleri vaad ediyor ama diğer taraftan da seksiliğin adına zina diyerek yasaklıyor.  Kesinlikle yaklaşmayın diyor..

Bu sistemin cennet tasvirinde cinsellik var ama adalet yok , eşit ve insanca yaşama koşulları yok , temiz çevre yok ...Birilerinden faydalanma var..

Dolayısı ile islamın cennet vaadini duyup da müslüman olanların zihninde de adalet ,eşitlik ve insanca yaşama  algılarının oluşmaması çok normal çünkü vaad ettiği mükafat ve ideal hayat bunların hiçbirini içermiyor. İslama girenlerin de cinsel kontrol yönünden zayıf olmalarını yadırgamamak lazım.  

Şeker vaad ederseniz şekeri sevenler size gelir
Para vaad ederseniz parayı sevenler size gelir

Seks vaad ederseniz seksi sevenler size gelirler..Ama bir yandan seks vaad ederek diğer yandan da onu yasaklarsanız mensuplarınızı iyice azgın kudurmuş şekle sokarsınız.

Savaş ve ganimeti vaad ederseniz barbarlığı sevenler size gelir.  Sonra da Allah sizi kadın ve mallarla imtihan ediyor diyerek insanları kısır döngüye sokarsınız.  Mutsuz , depresif , öfkeli bir kalabalık oluturur bunlar.

Bukadar açık bir denklemdir.  Bu sistem aslında kendi düşmanını kendi oluşturuyor. Kavga etmenizi istiyor. Bunun sonu yok. 100 milyon yıl yaşasanız bile bu kavganın sonu gelmez. Mümkün değil bu.

Bence Sami dinleri  bedevi arapları ve barbarları bir derece ıslah etmeye dönük bir çalışmadır. Muhammedi bu konuda çok eleştirmek istemiyorum o toplumda daha iyisi yapılamaz gibi..

Kısacası insan olmak zor zanaat be kardeşim..

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir zamanlar dindarken,vakit namazlarını muntazam kılarken son dönem cennet hayalim şöyleydi

içinde Allah olmayan,sarıklı,sakallı müslümanlar ,islamı veya herhangi bir dini hatırlatacak bir şeyler olmayan ,yemyeşil  bir yer ...dille söylemedim tabi,aklımdan geçirdim.ciddiyim.dindarken insan bunu aklından geçirirmi,geçirdim.

Hislerim beni yanıltmıyorsa,

Namazla amaçlanan şu olmalı : kendinizi köle gibi hissetmeniz,etliye sütlüye karışacak vaktinizin azalması,bedensel ve zihinsel sizi meşgul etmek, havadaki kuşa bak demek,elinizdekini kapmak.

islam huzur muzur vermiyor arkadaşlar bunu aklınızdan çıkarmayın.namaz abdest sinirlerinizi yatıştırabilir,anlık dünyadan soyutlayabilir ama sahte bir huzur .senelerdir namaz kılıp psikiyatris kapılarından ayrılmayan,leblebi gibi antidepresan yutan ,depresyondan uyuyamayıp uyku ilacı kullanan ,hatta intihar edenler olduğunu biliyorum ve gördüm.adam sarığıyla intihar etmiş,ötesimi var ? malesef durum bu..

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam dininin şu yazdıklarınız açısından her zaman vahşi kapitalizme hizmet ettiğini düşünmüşümdür. Dindar olmadan ateist olunmaz diye düşünüyorum çünkü bu girdapı tatmadan bilemezsiniz.  

Ortaçağ kilise dini de aynı şekilde vahşi kapitalist ve faşist uygulamaların hizmetkarı olagelmiştir. Bir hristiyan öğretisi olan ''Vurana elsiz , sövene dilsiz olacaksın'' lafı resmen kendini ifşa niteliğindedir. Birileri sana tekme vuracak ve sen sabredeceksin , herşeyden vazgeçeceksin.. falan filan.. Hristiyan dünyası bu handikaptan kurtulmayı başardı ve reform yaptı. Ancak hala müslüman dünyası biat - itaat kıskacında mensuplarını vahşice sömürmektedir. Bu durum başından sonuna kadar siyasaldır.  Papanın haçlı fedailerini cennet vaadiyle kandırması gibi ümmet-hilafet-cennet vaadiyle kandırılan ve oligarşik faşist bir gurubun fedaisi haline dönüştürülmeye çalışılan toplumlar var.  Bu durum ''Ben senin azına s*çacağım ama sen şükredeceksin'' demenin farklı bir yoludur.

Şehitlik - Cennet - cehennem - Kafirlik ve Evliyalık gibi kavramların arkasına baktığınızda her zaman devletlerin siyasal hesaplarını görürsünüz. Onları yöneten bir gurup oligarkın ortak çıkarlarını görürsünüz. Bu bir algı yönetimidir. Size hayal kurdurur ve elinizdekini alır... Kurandaki İbrahim - İsmail kurbanlık olayında bir baba girdiği iddia uğruna oğlunu kesmeye götürecek ama oğlunun buna sesi çıkmayacak , şükür diyecek.. İşte böyle yaparsanız cennetlik olacaksınız diyecekler. Bu açıdan baktığımızda cenneti kimin nasıl hayal ettiğinin önemi yok. Önemli olan birilerinin çıkar gurupları için ölmeyi göze alabilmesidir.

Osmanlı döneminde de sarayın giderlerini karşılamak için yapılan akınlarda halk hep Hak Yolunda Vuruşmaya Kafirin Boynunu Vurmaya gittiğini düşünmüştür.  Benzer algı günümüzde de farklı versiyonlarla hep karşımıza çıkıyor.

Otoriteye  biat eden cennete etmeyen de cehenneme gider. Ancak otorite her zaman her boku yemekte özgürdür , çünkü allah için yapmaktadır.  Bilinmeyen üzerinden halkı yönetmek ve kandırmak bu kadar kolaymış meğer..Bu yüzden de kapitalist ve faşist ticari guruplar her zaman dini kurumlara bolca para akıtır yada bolca vicdan kasarlar.

Sitelerde Paylaş

Benim cennet hayalim şöyle 72 donsuz gız,

72 denede donsuz tüysüz oplan altın garyolalara yamış beni bekliyürler.Garyolaların başında birer tas guvvat macunuyla.

Bir fıçı İtalyan şarabbı.

Ohhhhhh  beeeeeeeeeeeeeeee bunlar için 5 değil günde 50 vait namaz gılarım vallaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Sitelerde Paylaş

Ben hiç cennet hayal edemedim. Bu Allahın ispatı falan dermişim. Tabii ki de cennet bana hep masalları çağrıştırmıştır. Bu yüzden tam olarak cenneti hayal edemezdim, ilginçtir yeşillik, akarsu, ağaçlar felan anca. Bir de uçan kelebekler vs hayalleri kurardım. Huri muri hiç aklıma gelmezdi.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Getaf yazdı:

İlginçtir, müslümanken ben de huri muri hayali kurmazdim. Şimdi ateistim. Her gece huri hayali kuruyorum! Nasıl iş anlamadım:)

Aslında arkasında okuduğumuz kitabın izi var. Kitap bize fikir verdiği için aklımıza bu geliyor ama müslümanken galiba kuranı tam okumadığımız için huri kısmı da aklımıza gelmiyor. Neyse ben kaçayım, işin sırrını bozdum galiba. ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...