Jump to content

Mevlana

Recommended Posts

İşte böyleee,

Mevlana Şemse sırılsıklam AŞIKTI.

Tekkede Mevlana Şemsle bir odaya girdiler,7 ay hiç odadan dışarı adım atmadan,kimseye görünmeden,ihtiyaçlarını kapının altından alıp vererek DOYASIYA  yaşadılar.

Konya ise KARISININ kocasızlıktan feryatlarıyla çalkalanıyordu.

Kadın,kocam tekkede ŞEMSLE her istediği an AŞKI  YAŞARKEN ben burda kocasızlıktan kıvranıyorum deye arkadaşlarına dert yanar.

Arkadaşlarıda arkadaşlarına anlatınca olay TÜM konyaya yayılır.

Bir gün hızmatcı kapının altından Mevlanaya kahvaltıyı verirken şöyle der mevlanaya.Şeyhım,tüm konya çalkalanıyor senin karının laflarıyla.

Kocasızlıktan ölüyormuş senin garı.Sense ŞEMSLE bol bol AŞK yaşıyormusun.

Bunu duyan Mevlana kahvaltıyı sevgilisi Şemsin önüne kor atlar faytona doğru eve.Garıyı golundan TTUTAR atar yatağa tam 72 dafa garıyı becerir.Garı derki tuvaletim geldi.Mevlana derki çabuk gel daha doymadım.

Kadın TUVALETE değil dama çıkar sesi çıktığı kadar şöyle bağırır.

Eyyyyyyyyyyyyyy Konyalılar,yetişin kocam beni yiyecek.Can kurtaran yokmu.

Tüm konya kapıya dayanır.

Gerisini dimem arayında bulun:-))))

1. mevlana ve kabak olayı - ekşi sözlük - eksisozluk.com

https://eksisozluk.com/mevlana-ve-kabak-olayi--623168

ceviz kabuğu programında iki hafta üst üste tartışılmış, mesnevi'nin 5. cildinde geçen olaydır. -niye "olay" oluyorsa artık-iki programda da abdurrahman dilipak bulunmamakla birlikte, ilk programa telefon bağlantısıyla katılıp mevlana ile ilgili "farklı" açıklamalarda bulunan prof. dr. mikail bayram aldığı tehditler yüzünden ikinci programa katılamadığını ...

2. ceviz kabuğu ve mevlana.. - islamiforumlar.net - islami forum

https://www.islamiforumlar.net/.../1274-ceviz-kabugu-ve-mevlana.html

Cemalnur Sargut'un katıldığı bir programın videosunu izliyordum. Orda anlatılıyor olay. Hepimizin bildiği ''Ceviz Kabuğu'' programı vardır.

3. Ceviz Kabuğu - Hulki Cevizoğlu

www.cevizkabugu.com.tr/yazilar.asp?procid=146

Takipsizlikten kaybettiğimiz dava, Ceviz Kabuğu’nda adları hiç anılmadığı halde Tekirdağ Şubesi’nin açtığı dava. Bu bilgi kitabına inandıkları için dava açanlar şunlar: Mustafa Özgül, Bekir Güngör (aynı zamanda davayı açan avukat), Cafer Çetin, Rasim Namuk, Sacit Tuğrul Üren.

4. Mikail Bayram - Mevlana Ve Moğollar

https://mikailbayram.tr.gg/Mevlana-Ve-Moğollar.htm

Mevlana Ve Moğollar. MİKAİL BAYRAM İLE MEVLANA’NIN MOĞOLLARLA VE MOĞOL YANLILARIYLA İLİŞKİLERİ ÜZERİNE . 1. Geçtiğimiz ay Hulki Cevizoğlu’nun düzenlediği Ceviz Kabuğu programından Mevlana ve çevresi ile ilgili konuşmanızla Türkiye medyasında yer aldınız.

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

cengiz han gök tengriyle konuşmuş,savaş için izin almış tengriden.mevlana evet ,diyor,cengiz han Tanrıyla konuştu,ondan izin aldı..burada gök tengriye iman etmiş bir mevlana   var.doğruysa ilginç.ama mevlana diğer dinlerdekilerede gayet hoş görülüymüş.müslüman olmayı reddeden bi hristiyana  senin yolunda doğrudur demiş.müslümanlar böyle düşünmüyor heralde.

Sitelerde Paylaş
On 10.12.2018 at 15:34, tolonbey yazdı:

İşte böyleee,

Mevlana Şemse sırılsıklam AŞIKTI.

Tekkede Mevlana Şemsle bir odaya girdiler,7 ay hiç odadan dışarı adım atmadan,kimseye görünmeden,ihtiyaçlarını kapının altından alıp vererek DOYASIYA  yaşadılar.

Konya ise KARISININ kocasızlıktan feryatlarıyla çalkalanıyordu.

Kadın,kocam tekkede ŞEMSLE her istediği an AŞKI  YAŞARKEN ben burda kocasızlıktan kıvranıyorum deye arkadaşlarına dert yanar.

Arkadaşlarıda arkadaşlarına anlatınca olay TÜM konyaya yayılır.

Bir gün hızmatcı kapının altından Mevlanaya kahvaltıyı verirken şöyle der mevlanaya.Şeyhım,tüm konya çalkalanıyor senin karının laflarıyla.

Kocasızlıktan ölüyormuş senin garı.Sense ŞEMSLE bol bol AŞK yaşıyormusun.

Bunu duyan Mevlana kahvaltıyı sevgilisi Şemsin önüne kor atlar faytona doğru eve.Garıyı golundan TTUTAR atar yatağa tam 72 dafa garıyı becerir.Garı derki tuvaletim geldi.Mevlana derki çabuk gel daha doymadım.

Kadın TUVALETE değil dama çıkar sesi çıktığı kadar şöyle bağırır.

Eyyyyyyyyyyyyyy Konyalılar,yetişin kocam beni yiyecek.Can kurtaran yokmu.

Tüm konya kapıya dayanır.

Gerisini dimem arayında bulun:-))))

1. mevlana ve kabak olayı - ekşi sözlük - eksisozluk.com

https://eksisozluk.com/mevlana-ve-kabak-olayi--623168

ceviz kabuğu programında iki hafta üst üste tartışılmış, mesnevi'nin 5. cildinde geçen olaydır. -niye "olay" oluyorsa artık-iki programda da abdurrahman dilipak bulunmamakla birlikte, ilk programa telefon bağlantısıyla katılıp mevlana ile ilgili "farklı" açıklamalarda bulunan prof. dr. mikail bayram aldığı tehditler yüzünden ikinci programa katılamadığını ...

2. ceviz kabuğu ve mevlana.. - islamiforumlar.net - islami forum

https://www.islamiforumlar.net/.../1274-ceviz-kabugu-ve-mevlana.html

Cemalnur Sargut'un katıldığı bir programın videosunu izliyordum. Orda anlatılıyor olay. Hepimizin bildiği ''Ceviz Kabuğu'' programı vardır.

3. Ceviz Kabuğu - Hulki Cevizoğlu

www.cevizkabugu.com.tr/yazilar.asp?procid=146

Takipsizlikten kaybettiğimiz dava, Ceviz Kabuğu’nda adları hiç anılmadığı halde Tekirdağ Şubesi’nin açtığı dava. Bu bilgi kitabına inandıkları için dava açanlar şunlar: Mustafa Özgül, Bekir Güngör (aynı zamanda davayı açan avukat), Cafer Çetin, Rasim Namuk, Sacit Tuğrul Üren.

4. Mikail Bayram - Mevlana Ve Moğollar

https://mikailbayram.tr.gg/Mevlana-Ve-Moğollar.htm

Mevlana Ve Moğollar. MİKAİL BAYRAM İLE MEVLANA’NIN MOĞOLLARLA VE MOĞOL YANLILARIYLA İLİŞKİLERİ ÜZERİNE . 1. Geçtiğimiz ay Hulki Cevizoğlu’nun düzenlediği Ceviz Kabuğu programından Mevlana ve çevresi ile ilgili konuşmanızla Türkiye medyasında yer aldınız.

Dostum ben cidden bildiğin bir şeyi sordum sana mizah zaman i değil 

Sitelerde Paylaş

Kendi yilina ait gok bilimci ve kisiselci biri. Rahman ve tekamul ile ilgili bir cok inanisi var. Gunumuzde Mevlane Kardeslik Butunlugu adi altinda toplantilari devam ediyor. Ben gittim, gordum, dinledim. Hatta ispanakli borek bile ikram ettiler? nyse sonra baktim bana gore degil arkadasla bar a gidip ictik acayip geyige vurduk cok keyif almistim. Saolasinizz

Sitelerde Paylaş

Ben mevlananın yaşadığı devre ait orjinal bir kaynak bulamadım. Bilidiğim kaynaklar 17.yy dan kalma ve farsçadır.  Ayrıca mevlana gibi döneme adını vuracak birisinin adı sanı mutlaka aynı dönem düşünürlerinin kitaplarında da geçmelidir. Yada yaptığı munazaralar bir başkalarının hatıratında geçmelidir. Yada hem selçuklu son dönem  hemde osmanlı ilk dönem kayıtlarında olmalıdır. Ama bunlara dair kaynak göremiyorum.

Bir mevlana var bir de varsa yoksa şems denen kişi.. (mısır güneş tanrısı RA)

Bence  mevlana hayali karakter olabilir. Osmanlıda yeni bir din anlayışı kurmak için uydurulmuş bir karakter olabilir. Bu tür olaylar geçmişte de oldu hatta osmanlı kendisi bile topraklara sahip çıkabilmek için  birçok bizans azizini evliya olarak yutturmuş ve üzerlerine türbeler inşa etmiştir. Bunların en meşhuru da hakkında birçok kitap  yazılan , menkıbeler anlatılan Eyüp Sultandır.

Ben mevlanayı da aynı sistematik  ile değerlendiriyorum.  Tamamen siyasi amaçlı uydurma hayali karakterdir.

Sitelerde Paylaş
On 13.12.2018 at 21:11, Thegodzeus yazdı:

Dostum ben cidden bildiğin bir şeyi sordum sana mizah zaman i değil 

Alıntı tolon dededen dinliyelim.:D:lol:

İşte böyleee,

Eskisi gibi abtallar yok diyecem ama ,Bursada kı dervişin kaldırdığı şeyinin üstüne oturupda cennetlik olacağını sanan ABTALLAR olduğuna göre eskisi kadar olmasada gene bu ABTALLARIN sayısı milyarı bulur sanırım.
Hatta karılı kocalı dervişin kucağına oturmak için gidenlere ne denirki?.
KERHANANIN bir başka türü.

Polis dervişi sorguladığında adamların ihtiyeci var.
Benim gucağıma oturmasalar,başkalarının gucağına oturacaklar demiş.

Ne demiş ULU vede SULU Manitu.
İnanç sorgulanmaz.

Polis hata etmiş,bırahın kıçı kaşınanın kıçını kaşısın derviş.
Alan memnün veren memnün sene ne olıy.

Görüyürüzkü dinler bilimle ,teknikle degil daha çohca gaşınmayı gıdermeyle uğraşıyor.
Imamı muazzam Müslüm gündüz Fadımenin üstünde yahalandıydı.Beceren din adamı olunca ZİNE gattiyenem olmaz.

Öyle anlaşılıyorki,din ve Allahı andınmı,önünde cıbıldah olmayacahlar pekde fazla degil gibime geliyür.
Atatürk TEKKE ve ZAVIYALARI bu yüzden gapatmadımı?
Ama daha az zararlı olmayan CELALIN tekkesini neden Atatürk kapatmadı onu çoh marah etmekteyim.
O ülkesine İHENETİN apacık bir örnegidir.
Hele eşekle ilişkiye giren kadının hikeyesi ile onun nekadar ulu bir derviş olduğu anlaşılıyor.

Dinlerde mücize tonlarca,gucağa oturmadada bir MÜCİZE vardır mutlaka.

Eskiden genç oğlanları tekkelere götürürlerdi yetişsinler deye.
Tekke dervişi bu çocuhları 40 günlügüne bir mürütle bir odaya dıhardı.Gece gündüz hep barabardılar.dışarı çıhma yoh.
40 gün 40 gece sonra dışarı çıharlardı.
Bu 40 günde oğlanlara , gerekli ders tastamına verilirdi.

Bu 40 günlük süreye goca dervişler(ŞEMS ve CALAL uymadılar.Tamtamına 7 ay heç dışarı çıhmadan HASRAT gidermişler.
Dahada çıhacahları yondu ama Calalın garı işleri garıştırdı.
Suç garıda,sankim ne vardı bırahsaydıda adamcıhlar odada bir yıllarını tamamlasalardı.
Bu konu Savaş Ayın pıroğramındada tartışıldı.
Bizim Ulusalcı Bayaz İsmaıl Nacara bir saldırdıkı sorma gitsin.
Savaş ay olmasaydı yumruklar konuşacaktı.

7 ay boyunca gocasız galan Calalın garı, başlar arkadaşlarına dert yanmaya.
Bu hal kısa zamanda tüm konyaya yayılır.

Calalın tekkesine kadar ulaşır bu habar.
Kapının altındaki delikten Calalların kahvaltısını veren Calalın öğrencisi Calala şöyle der.Ulu şeyhım tüm konya çalkalanıyor.Senin garı gocasızlıhtan 7 aydır ölüp ölüp diriliyürmüş.

Bu habarı alan çoooooooooohhhhh ulu devüş hızla odayı terk eder eve gider garıyı yatağa atar Tam YETMİŞ kellim şey eder,dervişin garı bir yolunu bulup dervişin altından gaçıp DAMA çıhar ve IMDADDDDD
,CAN GURTARAH YOHMU bu adam beni yiyecek derdemez Bayaz hoca Nacara saldırır,seni IRANLI seni şii diye.Derken Savaş Ay girer araya.
Nacar gayat yumuşak bir sesle şöyle der.
Ben yanlarında degildim.
Ben kıtapların yazdığını söylüyürüm.

Calal,benim yazdıhlarımı ohumah için önce abdas almanız gerek.Çünkü benim yazdıhlarım Allahın ineyetiyle yazılmıştır demiştir.
Bu ulu derviş demeye getürüyürki benim yazdıhlarımda kur,andan farhsızdır.

Ne demiş atalarımız?
Hoca OSURURSA
Camaat BOŞALIR.

Calalın yazdıhlarında eşşek olayına benzer çoh şeyler vardır.

Anlaşılacağına göre eşşek olayınıda ohumah için abdest alacağız.

Bu Allahın adamları bizi KOYUN SÜRÜSÜ gibi istedigleri şekilde kullanıyorlar.

Dini konuları irdelemiycen
Araştırıp
Karıştırmıycan
Şüphelenirsen bundada bir HİKMET var deyip üstünü kapatacan.

Bu millet nelerin üstünü kapatmadıkı
Dervişlerin herşeyi mucızadır

Derviş Müslüm Gündüzün yeşil gözlü Fedimesi dediki bir televizyon gonuşmasında,şeyhımız yere TÜKÜRDÜGÜNDE onu yalamah için biz kadınlar birbirimizi ezerdik.
Çünkü ınanmıştık onun TÜKÜRÜGÜNDE BÖYYÜK bir HİKMETİN sahlı olduğuna.

Bunları yazdıhca benimde ŞEYH olma hislerim gabarmahda,ne yalan söyliyim.

Anam dediki bir gün,oğlum köye kör bir derviş gelmış vaaz edecekmış,ben oraya gidiyorum.
Dedimki,ana ona fazla yahlaşma,o namussuz bahar kör nömresi yapıyordur.
Neyse anam gitti,ilk gidenlerden olduğu için şeyhın yanına oturur.
Kalabalık gittikce çoğalır,derken gapıdan genç goca memeli,çohda güzel ?????? gelini gapıdan içeri girer.Ehramını düzeltiyim deye önce açıp her yerini gösterir ve tekrer gapanır.

O azgın gelini gören kör şeyh anama,senburdan kalkda kapının yanına otur.O giren yanıma gelsin, onun senden çoh dini bilgiye ehtiyeci var deyince anam toplantıyı terk eder eve gelir.Birde bahdım anam pür hiddet daldı eve.
Ne o ana dedim,şeyh yohsa sanamı saldırdı?
Anam toplantıda olanı anlatınca,dedimki ben sana demedimmi bunlar din adına herboku yerler.
Anam,haçan o adam köridi,penum yaşlı falancanın gelininin genç olduğunu nasıl gördü deyince,ANA dedim,dua etki adamın gözü açıhdı.Kör olaydı seni genç deye bir hala yola gordu dedigimde.
Anam,utanmayusun anana böyle söylemeye dedi.

Ana bunların işi gücü GARIDIR.
En namuslusu babamdı,oda Kelkite Ramazanlığa gidince nasıl girdi başka garının goynuna.

Anam:Erkek degilmisiniz,hepiniz aynı poksunuz dedi :-)))))))))

Anam hahlı vallaaa

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...