Jump to content

MİKRO DALGA İLE PİŞİRMENİN GİZLİ ZARARLARI

Recommended Posts

8 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Yav ben işin parasından değilim yemişim parasını.. altı üstü 500 dolar fazla harcarsin zaten.. benim dediğim bunlarin toplumlari tehdit edecek seviyede olmasıdır. Adam 50000 dolar harcar ve o cihazı yüksek radyasyona ayarlanabilir hale dolarda ne halt edeceğiz onu diyorum.

Onun adı baz istasyonu olmaz. Tüm mesele bu. 

Şu an, elimin altında, evet bilfiil elimin altında, dediğin gibi bir şey var mesela. Buna uygun anten takarsan, ki o da lab'da duruyor, 30m önünde durursan, seni kör edebilir. ama bu şeyden baz istasyonunda yok.

O cihazı, ne harcarsan harca, öyle yüksek doz radyasyona ayarlayamazsın. Ama gayet makul bir paraya, dediğini yapacak bir şeyi kolayca alabilir, yapabilirsin. Bak burada var bir sürü:

http://www.ifi.com/amplifiers/twt-amplifiers.html

Gücü 1000 ve daha üstü olanlar işini görür. Merak ettiysen, fiyatları 22.000 dolaresten başlıyor. Ha, bunu sana falan satmazlar, özel izin gerekiyor alabilmek için. 

8 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Dalgalar konusunu da cozmussun ama...

Yayılan dalgalar elektron değildir. Sadece öyle varsayılarak hesap yapılır. Alfa ışınlarında helyum çekirdeği yayınlanmadigiı gibi diğer işimalarda da elektron yayılmaz. Bunu da yaz kenara. Dalgalar konusu henüz açıklığa kavuşmamistir. Hareket eden şeyin ne olduğu hakkında birçok teori var. Ama pratikte isimize yarayan kısmına bakarak hesap yapıyoruz.   

Manyetik dalgalar senin bahsettiğin silisyum elektronik falan filan.. bulunmadan önce de incelenen bir konudur.  

Elektrik de aynen böyledir. Teoride iyon hesabı yapılır ama gerçekte titreşim şekillerine göre neyin iletildiği hala merak konusu. Ama sen sonucu bulmussann konu kapanmıştır.  

Aynen, manyetik dalga diye bir şey sayıklayan biriyle tartışılacak mevzu değil bu elbette.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Mikrodalga diye de birşey yok. Baz istasyonuda yok.. Anibal yok diyorsa yoktur.

Sen ezberledin noktalarda kalmışsın. 

22000 dolara alacak olan kişi ben değilim. Hala neyin kafasını yaşıyorsun..

Ben yok diyorsam, yoktur, nokta.

Hayatında bir transistör alıp fm verici bile yapmamış bir yarım akıllı olduğunu kabul et ki, doğru dürüst bir şeyler öğrenebilesin.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, anibal yazdı:

Ben yok diyorsam, yoktur, nokta.

Hayatında bir transistör alıp fm verici bile yapmamış bir yarım akıllı olduğunu kabul et ki, doğru dürüst bir şeyler öğrenebilesin.

İşte o FM verici bile yapmayan sensin. Ezberin dışında bildiğin hiçbir bok yok. Burada tavuklara yem satan üçkağıtçı nin tekisin.

Sitelerde Paylaş
Just now, Düşünen Hayvan said:

İşte o FM verici bile yapmayan sensin. Ezberin dışında bildiğin hiçbir bok yok. Burada tavuklara yem satan üçkağıtçı nin tekisin.

Siktir git şurdan, plastikten magnetron yapmaya çıkan geri zekalı...

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, anibal yazdı:

Siktir git şurdan, plastikten magnetron yapmaya çıkan geri zekalı...

Yav be adam , millete akıl verecem derken iyice deli olduğunu gösterdin maskot oldun el aleme.

Sinyal verici ie sinyal düzenleyicileri birbirine katıp karıştırıp bir boka benzemez yazılarını çocuklara masal diye anlat sen.

İnsan beyni bile sinyal yayar hemde anlamlı sinyaller yayar ama görüyoruz ki senin beynin sinyal vermeyi kesmiş. Bir iki şaplak at da çalışsın.

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Yav be adam , millete akıl verecem derken iyice deli olduğunu gösterdin maskot oldun el aleme.

Sinyal verici ie sinyal düzenleyicileri birbirine katıp karıştırıp bir boka benzemez yazılarını çocuklara masal diye anlat sen.

İnsan beyni bile sinyal yayar hemde anlamlı sinyaller yayar ama görüyoruz ki senin beynin sinyal vermeyi kesmiş. Bir iki şaplak at da çalışsın.

Yazık laaa kimin çocuğuysan...

Sinyal vericiymişte, yok sinyal düzenleyiciymişte... Uydru bakalım o ishal götünden daha neler uyduracaksın. Plastikten magnetron yapan salağın tekinden daha orijinal şeyler beklerdik.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...