Jump to content

Kuran'da çok eşlilik yok.

Recommended Posts

• İleti 66
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Iki insan biraz dis görünüs biraz tatli dil ile birbirine cekilip bunu vucut sivilarini karistirarak sonlandiramaz mi? Bunun neresinde kötülük. Sonucta bu eylem ikisininde rizasi ile gerceklesiyor.  Yani insanlar ücret karsiligi olmadan bu acliklarini dindiremezler mi? Bunu yapmanin kiside ne gibi negatif etkileri olabilir? Ask ise bana göre Cinsel dürtü+Sahiplenme arzusunun bir bilesigi. Bu konuda ne diyeceksiniz?

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, deadanddark yazdı:

Iki insan biraz dis görünüs biraz tatli dil ile birbirine cekilip bunu vucut sivilarini karistirarak sonlandiramaz mi? Bunun neresinde kötülük. Sonucta bu eylem ikisininde rizasi ile gerceklesiyor.  Yani insanlar ücret karsiligi olmadan bu acliklarini dindiremezler mi? Bunu yapmanin kiside ne gibi negatif etkileri olabilir? Ask ise bana göre Cinsel dürtü+Sahiplenme arzusunun bir bilesigi. Bu konuda ne diyeceksiniz?

Yanlış anladınız, cinsel çekim, arzu, cinsellik kötü değil elbette.

Tam tersine insanların gelişimi için gerekli bir şey.

Benim yorumum makbul olma açısından karşılıklı sevginin olduğu cinselliğin daha makbul olduğu idi.

Aşkla ilgili olarak da; 

Bana göre aşk sadece cinsel dürtü + sahiplenmeden ibaret ise daha çok arzu ağırlıklıdır.

Bunlar yok demiyorum.

Ancak aşk bileşiğinin formülünde şefkat + sevgi de yer alıyor bence.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
15 dakika önce, Hristiyangenç18 yazdı:

Kuranda nisa 3 ayeti ile çok eşliliği onaylıyor.Ve ayrıca Kuran kadını aşağılayan,cinsel öbje olarak gören ayetlerle doludur.

Kadin sonradan yaratilmis, kadin erkegin arkasindan yürütülmüs. Kadini asagilayan bu din aslinda dünyayi sekillendirenin aslinda hep bir adim önde olanin kadin olmasini cekememis.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...