Jump to content

Allah çekinir mi?

Recommended Posts

Allah, bir sivrisineği, ondan daha da ötesi bir varlığı örnek olarak vermekten çekinmez. İman edenler onun, Rablerinden (gelen) bir gerçek olduğunu bilirler. Küfre saplananlar ise, “Allah, örnek olarak bununla neyi kastetmiştir?” derler. (Allah) onunla birçoklarını saptırır, birçoklarını da doğru yola iletir. Onunla ancak fasıkları saptırır. Bakara 26

Ayette çekinmez yazıyor. Demek ki çekinebileceği şeyler de var ki bunun zıttı söz konusu.

Peki nelerden çekinir? Mesela köleliği yasaklıyorum demekten çekinir mi? Ben küçük çocukları açlıkla deniyorum demekten çekinir mi? 

Allah nasıl çekiniyor yahu? Koskoca tanrının çekinebileceği ne olabilir ki ayette çekinmediğini söylüyor? 

Araplar burada fena pot kırmışlar. 

tarihinde illusion_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tanrı ne demez bikiyoemusin küçük çocuklara tecavüz etmeyin demez ama tesadüfe bak tanrı yılbaşını haram kılmış jsjsjwjejwieiej her gün gülerim yaklaşıyor zaten yılbaşı yine güleceğim yılbaşının haram olguyla alakalı yüzlerce video yada eşcinsellerin öldürülmesi gerektiği tanrı bundan çekinmez fuhuş yapan bir kadının taşlanarak öldürülmesi bunu soykemekten çekinmez 

Sitelerde Paylaş
On 18.12.2018 at 00:51, illusion_ yazdı:

Allah, bir sivrisineği, ondan daha da ötesi bir varlığı örnek olarak vermekten çekinmez. İman edenler onun, Rablerinden (gelen) bir gerçek olduğunu bilirler. Küfre saplananlar ise, “Allah, örnek olarak bununla neyi kastetmiştir?” derler. (Allah) onunla birçoklarını saptırır, birçoklarını da doğru yola iletir. Onunla ancak fasıkları saptırır. Bakara 26

Ayette çekinmez yazıyor. Demek ki çekinebileceği şeyler de var ki bunun zıttı söz konusu.

Peki nelerden çekinir? Mesela köleliği yasaklıyorum demekten çekinir mi? Ben küçük çocukları açlıkla deniyorum demekten çekinir mi? 

Allah nasıl çekiniyor yahu? Koskoca tanrının çekinebileceği ne olabilir ki ayette çekinmediğini söylüyor? 

Araplar burada fena pot kırmışlar. 

Çekimez yazmıyor haya etmez yazıyor

haya ettikleri var

Mesela “ben bir ihtiyara azab etmekten haya ederim diyor ya ihtiyar bende haya etmez mi” diyor

köleliği yasaklıyorum dese

Kirabullahta savaş esirleri (kölelerine) ne muamele yapılacaktı köle kamplarına mı koyın diyecekti yada ben Haminne bir Allahım savaş esirleri serbest bırakın mı diyevekti a hahahaha ahahah

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...