Jump to content

VİCDAN SAHİPLERİNE SESLENİYORUM!!

Recommended Posts

Bir saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

evet çok şaşırıyorum kendime, kafasında bin tane göz olan arı ile atamızın ortak olduğuna inanamamak, kuşlar gibi uçamadığım için .ikeyim öyle arayı dediğim için çok üzülüyorum, canım atam oysa o benim. Sudan karaya çıktı, nelerrrr neler çekti di mi?? 

yine atamızın ortak olmasına rağmen filin beyni benim beynimden misliyle büyük olmasına rağmen ondan daha zeki oluşuma inanamamak, oysa 1800 lü yıllarda darwin amca açıklamıştı bunları, inanmalıyım, ve bugün o teorinin çöp olduğunu söyleyen dini liderlerin uşağı günümüz bilim adamları , tam bir fiyasko hepsi ama yine de inanamıyorum buna.

hem ortak ataya hem kendiliğinden patlayan bir patlamaya inanamıyorum, çok ahmağım.

Bu dünyayı yaratanın başka başka dünyalar , yaşam alanları oluşturabşleceğine inanıyorum, akmakça ama maalesef böyleyim.

beni su parçasını bahane ederek yaratanın istediği başka bir şeyleri sebep kılarak istediği kadar öldürüp diriltebilir olduğuna..

kara cahilim resmen ben ya ?

beyin var ama filden pek de hallice sayılmazsınız. siz gibiler anlasın diye basit bir örnek verelim.

bugünün amerikalıları ile ingilizleri aynı ortak ataya sahiptirler. bundan yüzyıllar önce ingiltere doğumlu, ingiliz ana babadan olma, ingiliz kanı taşıyan bir kısım insan, yeni keşfedilen kıtaya gittiler ve burada ürediler. bugünün amerikalılarının bir kısmı, bu ingilizlerin torunları ve bugün ingilterede yaşayan ingilizler ile ortak atadan geliyorlar. ortak atadan gelme konusunu bu şekilde kolayca anlayabilirsiniz diye umuyorum, bundan daha basit anlatmayı bilmiyorum.

siz de fil ile ortak atadan geliyorsunuz. fakat aradaki süre yukardaki örnekte olduğu gibi birkaç yüzyıl değil, birkaç yüz milyon yıl.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 322
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 hours ago, acizlerdenbiri said:

Bu dünyayı yaratanın başka başka dünyalar , yaşam alanları oluşturabşleceğine inanıyorum, akmakça ama maalesef böyleyim.

beni su parçasını bahane ederek yaratanın istediği başka bir şeyleri sebep kılarak istediği kadar öldürüp diriltebilir olduğuna..

kara cahilim resmen ben ya ?

Bu dunyayi yaratanin diyorsun da yaratanla bizzat tanistin mi? Belki birden fazladir. Belki Arap yarimadasini Allah, Asyayi Brahma ve Buddha yaratmistir. Belki God ve Oglu Isa, Allahtan daha zeki ve yetenekli bir tanridirlar ve bu nedenle Hristiyanlar Muslumanlardan daha iyi sartlara ve bilgi duzeyine sahiptir. Bu yuzden insanlar daha zeki tanrinin topraklarina yani Avrupaya, Avustralyaya falan gitmek istiyordur.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

beyin var ama filden pek de hallice sayılmazsınız. siz gibiler anlasın diye basit bir örnek verelim.

bugünün amerikalıları ile ingilizleri aynı ortak ataya sahiptirler. bundan yüzyıllar önce ingiltere doğumlu, ingiliz ana babadan olma, ingiliz kanı taşıyan bir kısım insan, yeni keşfedilen kıtaya gittiler ve burada ürediler. bugünün amerikalılarının bir kısmı, bu ingilizlerin torunları ve bugün ingilterede yaşayan ingilizler ile ortak atadan geliyorlar. ortak atadan gelme konusunu bu şekilde kolayca anlayabilirsiniz diye umuyorum, bundan daha basit anlatmayı bilmiyorum.

siz de fil ile ortak atadan geliyorsunuz. fakat aradaki süre yukardaki örnekte olduğu gibi birkaç yüzyıl değil, birkaç yüz milyon yıl.

hahaha örneğe bak, oldu peki adım zeki.

ingiliz ve  amerikan örneğini 5 yaşında çocuğa söylesen sana eliyle dünyaca meşhur olan o hareketi yapar, onlar insan ırkı , elbette öyle olacaktı.

fille aynı atadan geldiğimize artistlerden başka inanan yok yok, bu geyik bitti, 1800 lü yılların teorisiydi o, şimdi millet uzaya sefer düzenliyor böyle aptalca sözlere yer yok. 

aslında siz de inandığınızdan değil, tanrı fikrine karşı konuşacağınız bir konu, tutumacağınız bir dal gerekiyor.

insan ortak atadan geliyor, ortak ata da sudan geliyor, su da kendiliğinden oldu, bilinçli yaratılmadı, bütün canlılar muhtaçlar suya , içmezlerse ölürler ama bilinçli yaratılmadı,dünya da öylesine bi patlama ile oldu bitiiii

Sitelerde Paylaş
49 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

senin için de var ama insan olduğum için insan olmanın kuralları olduğu için saymıyorum onları burda.

Şu sözde kutsal ancak gerçekte sevgiden yoksun insan ürünü olan mălum kitaplarda yazanlara bakarmısınız:
"Öldürün, kesin, savaşın, pislikler, aşağılıklar, soysuzlar vs.."
Ne şirin sözler değil mi ?
Bu ve benzeri cümleleri yumurtlayanların bilim ile işleri pek olmaz.  Haliyle yat dedi mi yatacaksınız, kalk dedi mi kalkacaksınız. Bilim, milim size ve tanrınıza ağır gelir, ki geldiğini buradaki her iletinizde görüyoruz.

Bu arada ana ve baba saygısına heeç girmeyin, çünkü bu bile resmen yahudilerin 10 emrinden araklanmıştır.

Haliyle okuyacan ama anlamayacan: "Savaşma, seviş!"
Bu söylem ve verdiği mesaj, sizin kitabınıza 10 takla attırır, sulu götürür susuz getirir. Tanrınız bunu görse, kahrından tanrılıktan istifa eder. O derece yani.  

Yine de hakkınızı vermek lazım, çünkü birşeyi gayet iyi icra ediyorsunuz. Tapınmak; varsa yoksa hayali bir varlığa tapınmak.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, acizlerdenbiri said:

senin için de var ama insan olduğum için insan olmanın kuralları olduğu için saymıyorum onları burda.

Akıllı, zeki, mantıklı, gerçekçi, bilimsever, adalet kavramının ne olduğunu bilen, vicdanını dinleyen gibi sıfatlar değil mi? Tabii sen araptapar olduğun için böyle sıfatlara olumsuz  çok doğal, sana insan bu özelliklere değil de köle özelliğine sahip olmalı, düşünmeden, sorgulamadan 1400 yıl önceki araplar ne demişse kabul etmeli. Bunu kendiniz bile itiraf ediyorsunuz zaten ben Allah'ın kölesiyim diyerek.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

hahaha örneğe bak, oldu peki adım zeki.

ingiliz ve  amerikan örneğini 5 yaşında çocuğa söylesen sana eliyle dünyaca meşhur olan o hareketi yapar, onlar insan ırkı , elbette öyle olacaktı.

sizin düzeye inmeye çalıştım, bu örneği de anlayamıyorsanız, ne yapalım. sağlık olsun. merak etmeyin, 5 yaşındaki çocukların gerçekleri anlaması, uyduruk masallara inanmalarından daha kolay oluyor.

sizden bir gıdım olsun daha anlayabilir durumda olan başkaları okuyordur diye, kaldığımız yerden devam edelim. 

insan ırkı üzerinde bir gözlem yapalım.

- kuzey avrupa sarı / beyaz ırk, ince uzun vücutlar.

- ortadoğu esmer ırk, kalın geniş vücutlar.

- afrika kara ırk, ince uzun vücutlar.

- yakın doğu sarı ırk, kısa geniş vücutlar, çekik gözler, düz yüzler.

- uzak doğu sarı ırk, kısa dar vücutlar, düz yüzler, çekik gözler.

- güney yakın doğu, esmer - kara ırk, dar kısa  vücutlar

- güney uzak doğu, esmer - sarı ırk, kısa orta geniş vücutlar, basık yüzler, geniş burunlar

- avusturalya, kara ırk, çok kısa geniş vücutlar, basık burunlar

çok genel gözlenebilir özellikleri saydım. ama bunların yanısıra önünüze bir güney uzak doğulu ile afrikalı ya da uzak doğulu ile kuzey avrupalı koydukları zaman bunları asla karıştırmazsınız; her şey gün gibi açıktır. bu farklılıklar, amerika - ingiltere ayrışmasında olduğu gibi, insan topluluklarının birbirlerinden ayrışması ve izole olmaları ile kendi içlerinde üreyerek binlerce nesil sonra birbirlerinden farklılaşmaları sonucu ortaya çıkar. bu izolasyon yüzbinlerce nesil ya da milyonlarca yıl aldığında, elinizde çok büyük olasılıkla iki farklı tür olacaktır.  fakat artık global dünyada izolasyon diye bir şey en azından insan için söz konusu olmadığından, bu farklı insan grupları kaynaşmış, yeniden birlikte üremeye başlamış ve bu yüzden türleşme olmayacaktır. 

en azından pakistanlı vb güzide müslüman toplulukları saymazsak. bunlar canla başla akraba evliliği yaparak yeni bir tür yaratma peşindeler, ancak şimdilik ellerinde yalnızca deforme patates mini mini müslümancıklar var. 

basit bir örnek verelim. kuranın dübürden uydurma tanrısı şunu der: atları eşekleri ve katırları ben yarattım.

eşek ile at uzak akrabadır. bunlar amerika ve ingiltere ayrışması benzeri bir ayrışma yaşamış, ortak ataya sahip türlerdir. fakat ayrışma çok uzun zaman önce olduğu için, artık at ve eşekler birlikte nesiller üretemez olmuşlardır.  katır denilen canlı bir tür değildir. ancak bir at ve eşek çiftleşmesinden oluşabilir ve bu hayvan kısırdır. bir katırdan başka bir katır çok çok büyük olasılıkla üretilemez. dolayısı ile katırları ben yarattım diyen allah, görünen o ki sabah akşam at ve eşeklerin zekerlerinin keyfini yapmaktadır. çünkü başka türlü katır diye bir şey olmayacaktır.

bir başka örnek verelim. köpekler, kurtlardan ayrıştırılmıştır insanlar tarafından. fakat bu ayrışma yeterince zaman almadığı için, hala kurtlar ve köpekler çiftleşebilmekte ve nesil üretebilmektedir.  her ne kadar dişi köpek durumunda sorunlar olsa da.

örneğin dünyada kaplan ve aslan kırmaları mevcuttur. her ne kadar ingiltere ve amerika örneğindeki gibi nesiller önce ayrışmış olsalar da, hala çiftleşebildikleri olur. fakat bunlar da katırlar gibi soylarını sürdüremezler, kısırdırlar.

buyrun:

https://www.boredpanda.com/strange-hybrid-animals-that-are-hard-to-believe-actually-exist/

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 20.01.2019 at 14:06, bir_akil_insan yazdı:

sizin düzeye inmeye çalıştım, bu örneği de anlayamıyorsanız, ne yapalım. sağlık olsun. merak etmeyin, 5 yaşındaki çocukların gerçekleri anlaması, uyduruk masallara inanmalarından daha kolay oluyor.

sizden bir gıdım olsun daha anlayabilir durumda olan başkaları okuyordur diye, kaldığımız yerden devam edelim. 

insan ırkı üzerinde bir gözlem yapalım.

- kuzey avrupa sarı / beyaz ırk, ince uzun vücutlar.

- ortadoğu esmer ırk, kalın geniş vücutlar.

- afrika kara ırk, ince uzun vücutlar.

- yakın doğu sarı ırk, kısa geniş vücutlar, çekik gözler, düz yüzler.

- uzak doğu sarı ırk, kısa dar vücutlar, düz yüzler, çekik gözler.

- güney yakın doğu, esmer - kara ırk, dar kısa  vücutlar

- güney uzak doğu, esmer - sarı ırk, kısa orta geniş vücutlar, basık yüzler, geniş burunlar

- avusturalya, kara ırk, çok kısa geniş vücutlar, basık burunlar

çok genel gözlenebilir özellikleri saydım. ama bunların yanısıra önünüze bir güney uzak doğulu ile afrikalı ya da uzak doğulu ile kuzey avrupalı koydukları zaman bunları asla karıştırmazsınız; her şey gün gibi açıktır. bu farklılıklar, amerika - ingiltere ayrışmasında olduğu gibi, insan topluluklarının birbirlerinden ayrışması ve izole olmaları ile kendi içlerinde üreyerek binlerce nesil sonra birbirlerinden farklılaşmaları sonucu ortaya çıkar. bu izolasyon yüzbinlerce nesil ya da milyonlarca yıl aldığında, elinizde çok büyük olasılıkla iki farklı tür olacaktır.  fakat artık global dünyada izolasyon diye bir şey en azından insan için söz konusu olmadığından, bu farklı insan grupları kaynaşmış, yeniden birlikte üremeye başlamış ve bu yüzden türleşme olmayacaktır. 

en azından pakistanlı vb güzide müslüman toplulukları saymazsak. bunlar canla başla akraba evliliği yaparak yeni bir tür yaratma peşindeler, ancak şimdilik ellerinde yalnızca deforme patates mini mini müslümancıklar var. 

basit bir örnek verelim. kuranın dübürden uydurma tanrısı şunu der: atları eşekleri ve katırları ben yarattım.

eşek ile at uzak akrabadır. bunlar amerika ve ingiltere ayrışması benzeri bir ayrışma yaşamış, ortak ataya sahip türlerdir. fakat ayrışma çok uzun zaman önce olduğu için, artık at ve eşekler birlikte nesiller üretemez olmuşlardır.  katır denilen canlı bir tür değildir. ancak bir at ve eşek çiftleşmesinden oluşabilir ve bu hayvan kısırdır. bir katırdan başka bir katır çok çok büyük olasılıkla üretilemez. dolayısı ile katırları ben yarattım diyen allah, görünen o ki sabah akşam at ve eşeklerin zekerlerinin keyfini yapmaktadır. çünkü başka türlü katır diye bir şey olmayacaktır.

bir başka örnek verelim. köpekler, kurtlardan ayrıştırılmıştır insanlar tarafından. fakat bu ayrışma yeterince zaman almadığı için, hala kurtlar ve köpekler çiftleşebilmekte ve nesil üretebilmektedir.  her ne kadar dişi köpek durumunda sorunlar olsa da.

örneğin dünyada kaplan ve aslan kırmaları mevcuttur. her ne kadar ingiltere ve amerika örneğindeki gibi nesiller önce ayrışmış olsalar da, hala çiftleşebildikleri olur. fakat bunlar da katırlar gibi soylarını sürdüremezler, kısırdırlar.

buyrun:

https://www.boredpanda.com/strange-hybrid-animals-that-are-hard-to-believe-actually-exist/

ahh düzeyime inmeye çalışmışş,, insan!!

nasılda gururlu ve kendinden eminn.

katır at ve eşeğin yapamadığını yapan değerli bir hayvan, onun uydurma dediğin kitapta yazması başlı başına bir hikmet ama görene, köre ne!

marketten alışveriş yaparak değil topraktan beslenen o dönemin insanları bilmiyorlar mıydı katırın eşşek ve at birleşimdinden olduğunu? Uydurulmuş sözlerden derlenen bir kitap olsa neden katırı dahil etsinler oraya? Atı kim yarattı eşeği kim?

O zamanın en önemli en işe yarayan hayvanlarından bahsediliyor, onları kullanırken kullanıyorlar da kim yarattı onu düşünmüyorlar mı? diye düşünmeye sevkediyorlar ama bazıları için diyebiliriz ki katır dile gelse "beni bir yaratan var yahuuu yapmayın etmeyiin "diye seslense buna bile bir kulp bulur da yine de ALLAH demez bazıları.

Zaten mucize istediklerini, mucizeyi gördükten sonra bu sihirdir dediklerini biliyoruz, bir çoğunuz için bir şey değişmeyecek ama kim onlar onu bilmediğimiz için deniyoruz işte gelin yapmayın arkadaşlar diyerek fikirlerimizi söylüyoruz ama ne cahilliğimiz kalıyor ne hayvanlığımız, olsun devammmm.Kalbi yumuşak birileri vardır belki buralarda,deniyoruz.

konuşmanın mümkün olmadığı kişileri tanıyoruz onlarla konuşmuyoruz, içleri kin, nefret dolu.

Katır eşşek ile at birleşmesinden oluyor da eşşek, at nerden geliyor, deveden mi geliyor onlar, onları da yaratan aynı, eşşek ile at çiftleşebilir yaratılmış, dayanıklı bir hayvan çıkıyor ortaya, attan dayanıklı, eşekten büyük onu da yaratan aynı.

zürafa ile filin çiftleşmesinden ne çıkıyor, niye çiftleşemiyo onlar.

küfür , inkar kapıları kapandı artık, zaman geçtikçe bilgiler çıkıyor ortaya, 

cesedimiz çürüdükten sonra yeniden diriltilecekmişiz haa ahahahanah diyen kıllı göbeklerini kaşıya kaşıya gülen aklı kıt görüşü dar olanlara şöyle cevap geliyor kıyame suresi 4. ayet,

Elmalılı Hamdi Yazır: Evet, bizim onun parmak uçlarini bile aynen eski haline getirmeye gücümüz yeter.

parmak uçları ! neden bütün vücudunu yeniden yapabiliriz demek yerine parmak uçlarına kadar denilmiş? 

1400 sene önce denilseydi ki "bir insanın kim olduğunu bilmek için sadece onun parmak ucu yeter hatta ona da gerek yok, o kişinin dokunduğu yer bile onun kim olduğunun bilinmesi için yeterli"

ne derlerdi bunu söyleyene?

bu yine onların gülüşlerini arttırmaktan başka bir işe yaramazdı.

Şu tesadüfen var olan dünyada parmak izleri aynı olan iki insan yok , bu da bir tesadüf işte.. di mi.. sonu yok...

Hesap gününde diriltecekler , gelin bakalım buraya diyecekler, istemeye istemeye gidicez yine de tesadüf yaaa diycez.tesadüfen dirildik yaaa yok bişeeey.

Anlat bakalım falanca için niye iftira attın niye yalan söyledin diyecekler, aman efendim olur mu ben öyle bişey demedim falan derken ağzı mühürleyecekler , bu ağızı yaratan, içine dil koyan diş koyan kudret var ya, şak diye mühür koyacak başlayacak eller konuşmaya.. o da tesadüf... 

Evet bir insan bile bir başka insanı parmak izinden bilebilir, parmak uçları kişiye özeldir

ve insanı yaratan diyor ki biz onları parmak uçlarına kadar yaratacağız diyor , ilkinde yaratan için ikincisinde zorlanmak olur mu ki? 

ama bu parmak uçları meselesi de tesadüfen yazıyor kitapta be amaaan bende !

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, acizlerdenbiri said:

Hesap gününde diriltecekler

Senin sadist de hiç kana doymuyor ha, ölen insanı diriltip işkence etmek nasıl bir tatmin hissi veriyor puta acaba?

Hadi bu yağmacı araplar saflarını sıklaştırmak, kendinden olanları rahatlatıp, düşman olanlara korku salmak için böyle sadist, sapık, manyak bir tanrı uydurmak ihtiyacı hissetmişler, buna inanmışlar, ya sizin gibilere ne demeli? Yahu sizlerde hiç mi akıl, mantık, beyin yok? Nasıl inanabiliyorsunuz bu deli saçması zırvalara? Tamam, anladık, bize, size daha doğar doğmaz yoğun bir telkin uygulandı, beyniniz beynimiz yıkandı, içimize, içinize yoğun bir korku salındı, ama insan bir yerde uyanmalı, farkına varmalı bazı şeylerin. Sürüdeki her hangi bir maldan zerre farkınız yok, düşünmüyorsunuz hiç, düşün diyenlere de kızıyorsunuz.

Şu 8 milyarlık dünyada 6.5 milyar insan sırf bir arap bedevisine inanmadığı için sonsuza kadar yakılacak, ha? Yahu dünyada bundan daha saçma, salakça, aptalca bir düşünce olabilir mi?

Sitelerde Paylaş

El-ilah parmak izi diyecekmiş ama ağzından kaçırmış parmak ucu olarak ve gene birilerinin düzeltmesine  ihtiyaç duymuş. 

Parmak izleri neden benzesin zaten? Hiç bir insan bütünüyle birbirine %100 benzemiyorken , tek yumurta ikizleri dahil. Aaaa kimse kimseye %100 benzemiyor o zaman bir puta tapalım çok mantıklı gerçekten.

Ayrıca tesadüfen diye bir şey yoktur , olasılık vardır. Süregelen bir adaptasyon ve doğal seçilim  evrime yol açar. Senin o ağzın şak diye birden oluşmadı yada dişlerin. Nasıl bugün gördüğün köpek türlerinin çöğunluğu 100 yıl önce yoksa, seninde homosapiens olarak son halin bir kaç milyon yıl önce yoktu... Evrimden bir habersiniz.... İslamı da hala deizm argümanlarıyla savunmaya çalışmak ayrı bir çaresizlik olsa gerek.

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, lawrenceKrauss said:

El-ilah parmak izi diyecekmiş ama ağzından kaçırmış parmak ucu olarak ve gene birilerinin düzeltmesine  ihtiyaç duymuş. 

Parmak izleri neden benzesin zaten? Hiç bir insan bütünüyle birbirine %100 benzemiyorken , tek yumurta ikizleri dahil. Aaaa kimse kimseye %100 benzemiyor o zaman bir puta tapalım çok mantıklı gerçekten.

Ayrıca tesadüfen diye bir şey yoktur , olasılık vardır. Süregelen bir adaptasyon ve doğal seçilim  evrime yol açar. Senin o ağzın şak diye birden oluşmadı yada dişlerin. Nasıl bugün gördüğün köpek türlerinin çöğunluğu 100 yıl önce yoksa, seninde homosapiens olarak son halin bir kaç milyon yıl önce yoktu... Evrimden bir habersiniz.... İslamı da hala deizm argümanlarıyla savunmaya çalışmak ayrı bir çaresizlik olsa gerek.

Islamin savunulacak bir tarafi olmadigini @acizlerdenbiri icten ice biliyor, ama iste dini Kur-an ne yaziyorsa sorgulayamazsin ve dogru kabul etmelisin diyor. Bunun sonucunda akil rafa kalkiyor.

Bir kisi dusunun yapilmis bir makinanin daha iyisi olamaz diye dusunuyor. Bu kisinin bu inancla daha iyisini uretmesi mumkun degildir. Kur-an icindeki herseyi hakikat oldugunu belirtir ve hic kimse onun verdiginden daha dogru bilgi veremez. Eger bir bilgi Kur-an ile celisiyorsa Kur-an in yanlis olma ihtimali yoktur. Bilgiyi veren kisi yaniliyordur veya yalan soyluyordur. Kur-an daki bur cumlenin dogrulugunu kabul etmez bu yanlis derseniz zaten kafir olursunuz. Iste Islamiyet insanlari boyle cahil birakiyor. Insan Islamiyeti hayatina ne kadar sokarsa o kadar cahil kaliyor. 

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

ahh düzeyime inmeye çalışmışş,, insan!!

nasılda gururlu ve kendinden eminn.

katır at ve eşeğin yapamadığını yapan değerli bir hayvan, onun uydurma dediğin kitapta yazması başlı başına bir hikmet ama görene, köre ne!

marketten alışveriş yaparak değil topraktan beslenen o dönemin insanları bilmiyorlar mıydı katırın eşşek ve at birleşimdinden olduğunu? Uydurulmuş sözlerden derlenen bir kitap olsa neden katırı dahil etsinler oraya? Atı kim yarattı eşeği kim?

O zamanın en önemli en işe yarayan hayvanlarından bahsediliyor, onları kullanırken kullanıyorlar da kim yarattı onu düşünmüyorlar mı? diye düşünmeye sevkediyorlar ama bazıları için diyebiliriz ki katır dile gelse "beni bir yaratan var yahuuu yapmayın etmeyiin "diye seslense buna bile bir kulp bulur da yine de ALLAH demez bazıları.

Zaten mucize istediklerini, mucizeyi gördükten sonra bu sihirdir dediklerini biliyoruz, bir çoğunuz için bir şey değişmeyecek ama kim onlar onu bilmediğimiz için deniyoruz işte gelin yapmayın arkadaşlar diyerek fikirlerimizi söylüyoruz ama ne cahilliğimiz kalıyor ne hayvanlığımız, olsun devammmm.Kalbi yumuşak birileri vardır belki buralarda,deniyoruz.

konuşmanın mümkün olmadığı kişileri tanıyoruz onlarla konuşmuyoruz, içleri kin, nefret dolu.

Katır eşşek ile at birleşmesinden oluyor da eşşek, at nerden geliyor, deveden mi geliyor onlar, onları da yaratan aynı, eşşek ile at çiftleşebilir yaratılmış, dayanıklı bir hayvan çıkıyor ortaya, attan dayanıklı, eşekten büyük onu da yaratan aynı.

zürafa ile filin çiftleşmesinden ne çıkıyor, niye çiftleşemiyo onlar.

küfür , inkar kapıları kapandı artık, zaman geçtikçe bilgiler çıkıyor ortaya, 

cesedimiz çürüdükten sonra yeniden diriltilecekmişiz haa ahahahanah diyen kıllı göbeklerini kaşıya kaşıya gülen aklı kıt görüşü dar olanlara şöyle cevap geliyor kıyame suresi 4. ayet,

Elmalılı Hamdi Yazır: Evet, bizim onun parmak uçlarini bile aynen eski haline getirmeye gücümüz yeter.

parmak uçları ! neden bütün vücudunu yeniden yapabiliriz demek yerine parmak uçlarına kadar denilmiş? 

1400 sene önce denilseydi ki "bir insanın kim olduğunu bilmek için sadece onun parmak ucu yeter hatta ona da gerek yok, o kişinin dokunduğu yer bile onun kim olduğunun bilinmesi için yeterli"

ne derlerdi bunu söyleyene?

bu yine onların gülüşlerini arttırmaktan başka bir işe yaramazdı.

Şu tesadüfen var olan dünyada parmak izleri aynı olan iki insan yok , bu da bir tesadüf işte.. di mi.. sonu yok...

Hesap gününde diriltecekler , gelin bakalım buraya diyecekler, istemeye istemeye gidicez yine de tesadüf yaaa diycez.tesadüfen dirildik yaaa yok bişeeey.

Anlat bakalım falanca için niye iftira attın niye yalan söyledin diyecekler, aman efendim olur mu ben öyle bişey demedim falan derken ağzı mühürleyecekler , bu ağızı yaratan, içine dil koyan diş koyan kudret var ya, şak diye mühür koyacak başlayacak eller konuşmaya.. o da tesadüf... 

Evet bir insan bile bir başka insanı parmak izinden bilebilir, parmak uçları kişiye özeldir

ve insanı yaratan diyor ki biz onları parmak uçlarına kadar yaratacağız diyor , ilkinde yaratan için ikincisinde zorlanmak olur mu ki? 

ama bu parmak uçları meselesi de tesadüfen yazıyor kitapta be amaaan bende !

aynı masalları ilk anlatan siz değilsiniz. siz gibi saftiriklerin kafasını zırvalar ile doldurup kapatıyorlar, biz burada açıyoruz.

parmak ucu masalını, azıcık kafanız çalışıyor olsa, şu şekilde araştırırsınız: demek ki islam dünyasında parmak izlerinden yola çıkarak suç takibi çok çok önceden yapılabilirmiş. ya da islam dünyasında mutlaka birileri parmak izlerinin farklı olduğu konusunda bir şey yazmıştır. araştırdığınızda görürsünüz ki, islam dünyası da parmak izleri konusunu batıdan, ancak yüzyıllar sonra almıştır. çünkü kuranda dizildiği söylenen şey, parmak kemikleridir. çünkü parmak kemikleri vücuttaki en küçük kemiklerdendir. tanrı dediğiniz arap, evreni en küçük zerresine kadar yarattığına inandıramamış, küçük kemikleri dizebileceğini anlatarak inandırmaya çalışıyor. tanrı sözü sandığınız zırvalar, aynen okuduğunuz şeyleri anlatmaktadır. sizi uydurduğunuz sözde bilimsellikleri değil.

bu sene grip oldunuz ya da olacaksınız. grip olduğunuz zaman, ulan dübürünü kırdığımın allahı, ne diye sürekli virüs yaratıp gönderiyorsun diye hayıflanırsanız eğer, hatırlayın ki: grip virüsü en kolay ve bu nedenle en hızlı evrim geçiren virüslerdendir. bu yüzden grip asla dünya üzerinden yok olmayacaktır. size yerleşir, sizin genetik yapınızı kullanır, vücudunuzda yeni nesiller üretir ve her öksürüş, tıksırışınızda çevreye bu evrim geçirmiş virüsleri yayarsınız. bu yüzden size girenle, sizden çıkan virüs hiçbir zaman aynı virüs değildir. bu yüzden bin kere grip olsanız, binbirinciyi de olacaksınız.

hani soruyorsunuz ya fil ile bilmemne ne diye çiftleşemiyor diye? siz grip virüsü ile çiftleşip döl veriyorsunuz ya, daha ne istiyorsunuz?

böyle böyle öğreneceksiniz evrimi.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 23.12.2018 at 12:36, acizlerdenbiri said:

Efendim bu platformda çeşitli fikirler okuma fırsatım oldu, üzülmemek elimde değil, siz vicdan sahiplerine sesleniyorum. Kendi vücudundaki hiç bir organın tasarımında , yaratılışında en ufak bir pay sahibi olamayan hatta dalağın, böbreğin, ciğerlerin, sindirim , solunum sistemlerinin ne olduğunu dünyaya geldikten seneler seneler sonra öğrenen bir insanın, " yav senin ilahın da ne vasat ilahmış, göz yaratıyor belli yaştan sonra bozuluyor, kulak yaratıyor duymaz oluyor, diş yaratıyor ama çürüyor, dökülüyor" şeklinde söylemlerine ne denilebilir? 

Yapmayınız , etmeyiniz.. ALLAH 'ın  yarattığı azaları organları kullanıp bir de üzerine böyle sözler sarfetmek ne ayıptır ne densizliktir,onun verdiği gözü kullanıp o gözler ile görüp nasıl böyle konuşulur, o laflar nasıl söylenir. O dişler ile yemeğini ısırıp çiğniyorsun bir de üzerine laf söylüyorsun.

_"EFENDİM BENİM DİŞLER DÖKÜLDÜ İMPLANT YAPTIRDIM ,BEN ALLAH IN YARATTIĞI DİŞLERİ KULLANMIYORUM, BEN BİLİMİN ÜRÜNÜ OLAN ÜRÜNÜ KULLANIYORUM "mu diyorsun?

e akılsız adam bilimde kullandığın kafayı da o yarattı, beynini kim yarattı ? kendin mi yarattın beynini? onunla oturup kalkıyor onunla iş görüyorsun. Tıp bilimi implant tedavisini akılla bulmadı mı? İmplant ta kullanılan madenler, materyalleri dünya üzerinde kim var etti, demiri, elması, altını, azotu , karbonu kim var etti, insan kendi mi var etti onları yoksa hazır var olanı mı buldu ve zamanla keşfetti? neyle keşfetti, beyni olmasa yapabilir miydi implantı, uçağı, roketi.

İnsanlık günümüz teknolojisine gelmeden önce atalarımız öküzü , atı, koyunu kullanarak bugünlere gelmedi mi? kim yarattı öküzü? öküzü tarlada kullanma fikrini ne ile buldu insan, beynini kullanarak bulmadı mı? Çıkar o beyni bakalım ne yapabiliyorsun, olur mu? olmaz, o zaman beyin zorunluluk insan için,  Kim koydu onu kafatasının içine, insan kendi mi koydu anasının karnında?

Yapmayın kardeşim, çıkarın nefsinizi aradan, kitapta her yerde " hiç düşünmezler mi, akıl etmezler mi, akıllarını kullanmazlar mı " yazıyor  inkarcılar için, onun yarattığını kullanıp, onun yarattığını yiyip nankörlük etmeyelim , o kişilerden olmayalım yahuuu.

Sanki kendi vicdanı varmış gibi, bir de vicdan sahiplerine seslenmişmiş....

Öküzü bilmem kim yarattı ama, senin bir öküz kadar bile aklının olmadığı muhakkak. Zira, öküz en azından çıkıp böyle şapşal ve boş sorular sormaz.

Gelelim mevzuna. Kaç kuruşluk biyoloji bilgin, kimya bilgin, fizik bilgin var ki, amanda bu olur, yok olmaz, yok biri yaratmalı zart zurt diye ortalığı kokutup osuruktan teyyare ile milletin huzuruna musallat oluyorsun, işte asıl soru bu.

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, anibal yazdı:

Öküzü bilmem kim yarattı ama, senin bir öküz kadar bile aklının olmadığı muhakkak. Zira, öküz en azından çıkıp böyle şapşal ve boş sorular sormaz.

Gelelim mevzuna. Kaç kuruşluk biyoloji bilgin, kimya bilgin, fizik bilgin var ki, amanda bu olur, yok olmaz, yok biri yaratmalı zart zurt diye ortalığı kokutup osuruktan teyyare ile milletin huzuruna musallat oluyorsun, işte asıl soru bu.

cok gerginsiniz siz geldiniz diye sevinmistim nadide bilgilerinizden yararlanirım diye ama masallahiniz var

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, anibal yazdı:

Hakaret, aşağılama, küçük görme.. gerçekten de engin bilgi sahibi, irfan sahibi bir zatın kaleminden dökülen edebi sözler.

Tebrikler üstadım, hoş geldiniz sizde..

İsra 89;

Diyanet İşleri Başkanlığı: Andolsun, biz bu Kur’an’da insanlara her türlü misali değişik şekillerde açıkladık. Yine de insanların çoğu ancak inkârda direttiler.

Her şey ortada, onun tasarlayıp yarattığı ağzı onun yarattığı yiyecekleri yiyip onun yarattığı sindirim sistemini kullanıyorsunuz.

dişler kesip çiğniyor, yemek borusundan yemek iniyor, mide öğütüyor, bağırsaklardan çıkış deliğine kanal bağlanıp çıkış deliğinden dışarı atılıyor.

Etrafa bakmaya gerek yok kendi kullandığımız vücuda bakalım yaratıcıyı görürüz.

Her an her saniye onun verdiklerini kullanıyoruz, göz verdi görüyorsunuz kulak verdi duyuyorsunuz, inkar etsenin ne olur etmeseniz ne olur.

Ha size kese ile altın veren adamın verdiklerini harcamış ve ardından ne adamı ne parası siktirsin gitsin demişsiniz ha yaratılışında payınız, tasarımınız olmayan organları kullanarak yaşamış ve ne yaratıcısı bunlar olasılık sonucunda ! oldu demişsiniz.

söz alıcısınadır, alıcısı çıkar da kulak kesilir diye burdayız, insanlara hakaret etmekten başka bir şey düşünmeyen , kendini üstün görüp insanları aşağılayanlarla tartışmayacağız.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

Hakaret, aşağılama, küçük görme.. gerçekten de engin bilgi sahibi, irfan sahibi bir zatın kaleminden dökülen edebi sözler.

Tebrikler üstadım, hoş geldiniz sizde..

İsra 89;

Diyanet İşleri Başkanlığı: Andolsun, biz bu Kur’an’da insanlara her türlü misali değişik şekillerde açıkladık. Yine de insanların çoğu ancak inkârda direttiler.

Her şey ortada, onun tasarlayıp yarattığı ağzı onun yarattığı yiyecekleri yiyip onun yarattığı sindirim sistemini kullanıyorsunuz.

dişler kesip çiğniyor, yemek borusundan yemek iniyor, mide öğütüyor, bağırsaklardan çıkış deliğine kanal bağlanıp çıkış deliğinden dışarı atılıyor.

Etrafa bakmaya gerek yok kendi kullandığımız vücuda bakalım yaratıcıyı görürüz.

Her an her saniye onun verdiklerini kullanıyoruz, göz verdi görüyorsunuz kulak verdi duyuyorsunuz, inkar etsenin ne olur etmeseniz ne olur.

Ha size kese ile altın veren adamın verdiklerini harcamış ve ardından ne adamı ne parası siktirsin gitsin demişsiniz ha yaratılışında payınız, tasarımınız olmayan organları kullanarak yaşamış ve ne yaratıcısı bunlar olasılık sonucunda ! oldu demişsiniz.

söz alıcısınadır, alıcısı çıkar da kulak kesilir diye burdayız, insanlara hakaret etmekten başka bir şey düşünmeyen , kendini üstün görüp insanları aşağılayanlarla tartışmayacağız.

Bre pabucumun dindarı...Hălă mı anlamayacaksınız ?
İnsanların harbiden dobra dobra yazdığı, yazdırdığı sözde kutsal söylemlerin, gözümüzde hiçbir kıymeti ve değeri yoktur.
İyi bak, ben daha güzelini ve daha anlamlısını yazarım.
"Savaşma, seviş!"
Bu söylem, referans aldığınız kitaba ve benzerlerine bin basar. Ancak yine de insan ürünü olmaktan öteye geçemez, dolayısıyla küçük çocuklar gibi kitabınızdaki dandik dandik pasajları getirmeniz, beyhude bir davranış olmaktan öteye gidemez. Siz hayal dünyasında yaşıyorsunuz diye, herkesi kendiniz gibi saf mı zannediyorsunuz ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, acizlerdenbiri said:

İsra 89;

Tüm insanlığa gönderildiği iddia edilen bu kitap mesela 1632 yılında sence insanlığın kaçta kaçına ulaştı?

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, sağduyu yazdı:

Tüm insanlığa gönderildiği iddia edilen bu kitap mesela 1632 yılında sence insanlığın kaçta kaçına ulaştı?

Bırakın tarih vermeyide mükemmel evren ve canlılığı aciklayin hadi bunca delil karşısında boğanız düğümleniyor biliyorum. Fakat: gözlerinizi kapatmışsiniz ama Güneş siz kapattiniz diye gozunuzu gunes yok olmadi

Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, sağduyu yazdı:

günümüzde ulaşmaya devam ediyor hala.

cat stevens

muhammed ali

sinead o'connor.. daha niceleri var 

bunlara ulaşmış bak, amerika, ingiltere vs 

oran bilemem , hala ulaşmakta olduğunu söylerim sadece

57332665-ED0A-402D-8B16-61B7BF12133F.jpeg

3A16E2A5-5C79-4B34-A005-6C5F4218BE5F.jpeg

44D6C197-B031-44BC-93D8-7CFCC2CE1CCC.jpeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...