Jump to content

VİCDAN SAHİPLERİNE SESLENİYORUM!!

Recommended Posts

Efendim bu platformda çeşitli fikirler okuma fırsatım oldu, üzülmemek elimde değil, siz vicdan sahiplerine sesleniyorum. Kendi vücudundaki hiç bir organın tasarımında , yaratılışında en ufak bir pay sahibi olamayan hatta dalağın, böbreğin, ciğerlerin, sindirim , solunum sistemlerinin ne olduğunu dünyaya geldikten seneler seneler sonra öğrenen bir insanın, " yav senin ilahın da ne vasat ilahmış, göz yaratıyor belli yaştan sonra bozuluyor, kulak yaratıyor duymaz oluyor, diş yaratıyor ama çürüyor, dökülüyor" şeklinde söylemlerine ne denilebilir? 

Yapmayınız , etmeyiniz.. ALLAH 'ın  yarattığı azaları organları kullanıp bir de üzerine böyle sözler sarfetmek ne ayıptır ne densizliktir,onun verdiği gözü kullanıp o gözler ile görüp nasıl böyle konuşulur, o laflar nasıl söylenir. O dişler ile yemeğini ısırıp çiğniyorsun bir de üzerine laf söylüyorsun.

_"EFENDİM BENİM DİŞLER DÖKÜLDÜ İMPLANT YAPTIRDIM ,BEN ALLAH IN YARATTIĞI DİŞLERİ KULLANMIYORUM, BEN BİLİMİN ÜRÜNÜ OLAN ÜRÜNÜ KULLANIYORUM "mu diyorsun?

e akılsız adam bilimde kullandığın kafayı da o yarattı, beynini kim yarattı ? kendin mi yarattın beynini? onunla oturup kalkıyor onunla iş görüyorsun. Tıp bilimi implant tedavisini akılla bulmadı mı? İmplant ta kullanılan madenler, materyalleri dünya üzerinde kim var etti, demiri, elması, altını, azotu , karbonu kim var etti, insan kendi mi var etti onları yoksa hazır var olanı mı buldu ve zamanla keşfetti? neyle keşfetti, beyni olmasa yapabilir miydi implantı, uçağı, roketi.

İnsanlık günümüz teknolojisine gelmeden önce atalarımız öküzü , atı, koyunu kullanarak bugünlere gelmedi mi? kim yarattı öküzü? öküzü tarlada kullanma fikrini ne ile buldu insan, beynini kullanarak bulmadı mı? Çıkar o beyni bakalım ne yapabiliyorsun, olur mu? olmaz, o zaman beyin zorunluluk insan için,  Kim koydu onu kafatasının içine, insan kendi mi koydu anasının karnında?

Yapmayın kardeşim, çıkarın nefsinizi aradan, kitapta her yerde " hiç düşünmezler mi, akıl etmezler mi, akıllarını kullanmazlar mı " yazıyor  inkarcılar için, onun yarattığını kullanıp, onun yarattığını yiyip nankörlük etmeyelim , o kişilerden olmayalım yahuuu.

tarihinde acizlerdenbiri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 322
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tanrıya cennete ve cehenneme gitmek için inanmak ve iman etmek, mantıklımı?  :)  islamda cennet olmasaydı, sadece cehennem olsaydı, tanrıya bu dünyada kaç insan;

inanırdı, derler ya; big problem chose, evet!  en büyük sorun seçim büyük bir seçim yapalım adil ve anlamlı olsun, elinizde 2 seçenek var, biri tanrıya iman ve sonsuza dek yok oluş 2. side inanmamak ve sonsuza dek cehennem sizce hangisi? daha mantıklı. 

mantık hatasıda tamda burda oluşmaya başlıyor; hatırlıyalım, her iki kavramda bizi subjektif mantığına götürür, objektif olmak istiyorsanız

birini seçmek yerine her ikisinide reddederek özgür  iradenizi kullanmış oluyorsunuz, teizm size özgür iradenizi vermez kısıtlar, siz ancak

teizmi reddederseniz özgür iradenizi kullanabilirsiniz. 

tarihinde hydra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yasalara ,kurallara gık diyemeden uymaya gelince uymak ama özgür iradeden dem vurmak da pek ilginçmiş. Aç , susuz yaşayamayan , yemek içmek mecburiyetinde olan, doğmamak , ölmemek elinde olmayan bir canlıyız biz , uyumamak özgürlüğümüz var mı mesela?özgürlük nerede biz neredeyiz, biz uzağız özgürlüğe, mecburi uymamız gereken kurallarla yaşayıp, onların dışına çıkamayıp özgür iradeden bahsetmek çok ironik. 

Ayrıca "tanrıya cenette ve cehenneme gitmek için inanmak ve iman etmek mantıklı mı " sorusuna gelince, benim için Tanrının varlığı zorunlu,cennet cehennem olgusu ile hiç alakalı değil. Ortada her şey.

Bizim de tüm canlılardan farkımız yok, yeriz, boşaltırız, vs. tek fark akıl seviyemiz çok daha yüksek ve bizi muhattap almış yaratıcı, arada seçtiği kişilere çeşitli yollar ile doğru yaşamanın yollarından bahsetmiş, şöyle şöyle yapın şöyle şöyle yapmayın demiş. Çıkamıyoruz onun kati kurallarının dışına. Yaratıklarız biz de bu dünya üzerindeki. üreyişimiz, vücudumuzun sistemleri, bu sistem ve organlarımızın hiç birinde bizim bi katkımızın, tasarımımızın olmayışı..Güneşin önemi, yağmur tasarımı, canlılığın oluşması için gerekli olan bütün her şeyi bir tasarlayan var benim için, patlamayı bir başlatan var yani.. 

Hiç bir payımızın olmadığı organları bal gibi  kullanmak, meyveyi sevzeyi yemek ama inanmama özgür iradesini kullanmak.

Ne diyebiliriz ki..

Sitelerde Paylaş

Şimdi bir karar vermemiz gerekiyor, özgür irade derken, allahın iradesimi? yoksa insanların iradesimi? özgür kullanılıyor, mesela bir insan iradesiyle, uçabilirmi?

ama allah iradesiyle uçabilen bir canlı yaratabilir, şimdi asıl sorunsal şu, irade kimin? içindir? insan iradesi ne kadar? özgürdür,tartışılır,

iradenini sınırlarını kim belirliyor? allah  değilmi? o zaman  allahın verdiği irade sınırlı değilmidir? bu iradenin özgür olması mantıklımıdır?

aç kaldığımızda veya susuz kaldığımzda e nfazla 3 gün içinde ölücek olmamız,özgür irademizin sonucumudur? yoksa irademiz kısıtlandığı için

ölmemizmidir? peki? hangisi? bizi sonuca götürür, tabiki kısıtlı irade bizi sonuca götürür. 

sorduğum soru neden? mantıksız olsunki, cennet ve cehennem teizmin hedefi değilmidir? teizmcilerin asıl  hedefi b udeğilmidir?

cennet ve cehennem olmasaydı, kuru kuru iman ve inanç size ne kazandırıcaktiki! yazılarının tamamı çöp ve mantık hatası içeriyor.

@acizlerdenbiri

bizim  tüm canlılardan çok fazla farkımız var, örneğin bizim, kıllarımız var  tavuklarında tüyleri var, örneğin bizim bagışıklık sistemimimiz

çok zayıf çırılçıplak soyunduğumuzda, -45 derecede ölüm tehlikemiz var iken aynı sıcaklıkta yaşıyan soguk kanlı balıklar, hamam sefası yapıyor, bu kadar 

örnekleme yeterlimi? yoksa devam edimmi? 

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

Efendim bu platformda çeşitli fikirler okuma fırsatım oldu, üzülmemek elimde değil, siz vicdan sahiplerine sesleniyorum. Kendi vücudundaki hiç bir organın tasarımında , yaratılışında en ufak bir pay sahibi olamayan hatta dalağın, böbreğin, ciğerlerin, sindirim , solunum sistemlerinin ne olduğunu dünyaya geldikten seneler seneler sonra öğrenen bir insanın, " yav senin ilahın da ne vasat ilahmış, göz yaratıyor belli yaştan sonra bozuluyor, kulak yaratıyor duymaz oluyor, diş yaratıyor ama çürüyor, dökülüyor" şeklinde söylemlerine ne denilebilir? 

Yapmayınız , etmeyiniz.. ALLAH 'ın  yarattığı azaları organları kullanıp bir de üzerine böyle sözler sarfetmek ne ayıptır ne densizliktir,onun verdiği gözü kullanıp o gözler ile görüp nasıl böyle konuşulur, o laflar nasıl söylenir. O dişler ile yemeğini ısırıp çiğniyorsun bir de üzerine laf söylüyorsun.

_"EFENDİM BENİM DİŞLER DÖKÜLDÜ İMPLANT YAPTIRDIM ,BEN ALLAH IN YARATTIĞI DİŞLERİ KULLANMIYORUM, BEN BİLİMİN ÜRÜNÜ OLAN ÜRÜNÜ KULLANIYORUM "mu diyorsun?

e akılsız adam bilimde kullandığın kafayı da o yarattı, beynini kim yarattı ? kendin mi yarattın beynini? onunla oturup kalkıyor onunla iş görüyorsun. Tıp bilimi implant tedavisini akılla bulmadı mı? İmplant ta kullanılan madenler, materyalleri dünya üzerinde kim var etti, demiri, elması, altını, azotu , karbonu kim var etti, insan kendi mi var etti onları yoksa hazır var olanı mı buldu ve zamanla keşfetti? neyle keşfetti, beyni olmasa yapabilir miydi implantı, uçağı, roketi.

İnsanlık günümüz teknolojisine gelmeden önce atalarımız öküzü , atı, koyunu kullanarak bugünlere gelmedi mi? kim yarattı öküzü? öküzü tarlada kullanma fikrini ne ile buldu insan, beynini kullanarak bulmadı mı? Çıkar o beyni bakalım ne yapabiliyorsun, olur mu? olmaz, o zaman beyin zorunluluk insan için,  Kim koydu onu kafatasının içine, insan kendi mi koydu anasının karnında?

Yapmayın kardeşim, çıkarın nefsinizi aradan, kitapta her yerde " hiç düşünmezler mi, akıl etmezler mi, akıllarını kullanmazlar mı " yazıyor  inkarcılar için, onun yarattığını kullanıp, onun yarattığını yiyip nankörlük etmeyelim , o kişilerden olmayalım yahuuu.

allahı acındırmaya çalışmışsın gibi geldi bana. vicdan dediğin şey empati yeteneği. allahın yarattıklarını ona karşı kullanarak haksızlık ediyorsunuz der gibisin. allaha haksızlık ve nankörlük etmeyin demişsin. allahı insan gibi düşünüp empati yapmışsın.dininize göre şirke girmişsin. bence bu kadar günaha girmişsin yol yakınken ateist ol. 

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, AdamOre yazdı:

allahı acındırmaya çalışmışsın gibi geldi bana. vicdan dediğin şey empati yeteneği. allahın yarattıklarını ona karşı kullanarak haksızlık ediyorsunuz der gibisin. allaha haksızlık ve nankörlük etmeyin demişsin. allahı insan gibi düşünüp empati yapmışsın.dininize göre şirke girmişsin. bence bu kadar günaha girmişsin :0_80cbc_37a71a73_L::0_80cbc_37a71a73_L::0_80cbc_37a71a73_L: yol yakınken ateist ol. süper ironi..

Sitelerde Paylaş

Bu konuda yazara hak veriyorum. Çünkü allahı  tartışacağımıza insan hakları ihlallerini tartışsak daha çok yol alırdık. Bütün bunların sebebi zaten allahtır demek havanda su dövmeye benzer. Din tercihtir ister yap ister yapma , ama kanunlarla yada kanunsuzlukla insanlara köpekten beter hayatı reva görenlere çıt çıkarmamak... Ne diyelim yani..Afedersiniz ama karısınıa kızan allaha çatıyor yahu.

Sitelerde Paylaş

kullanıcı adın bilgi ve his ama onu hissedemiyorsun, o zaman sende his yeteneği var diyemeyiz, bilgiler ortada ama o bilgileri görüp ona varamıyorsun , o zaman bilgide de zayıfsın.ALLAH ı görebilsek günlük işlerimizi yapamazdık, işe gelip gitmek, evlenmek, konsere gitmek vs vs. Bizim için böylesi daha iyi olduğu için göremiyoruz. Aslında kendi dışında her şey ile ortada onun varlığı ama bazıları için böyle, bazıları ise "hani varsa nerede"şeklinde çok sığ düşüncelerde, sığ yerlerde.Onlarda derinde yüzme istidadı yok galiba.

Güneşten gözlerin kamaşıyor güneşi soruyorsun, üstün sırılsıklam suyu soruyorsun , o misal yani seninkisi.

Sitelerde Paylaş

Benim bu yazıda gördüğüm tanrının yamuk iş yaptığını kabul eden bir müslümdür. 

Aynı zamanda diyor ki '' tamam yamuk iş yapmış ama en azından yapmış, şükretsenize...''

Aynı potansiyeli sağlık hizmetlerine karşı da göstermen dileğiyle.....

Dur, o zaman çemkirmeye başlıyordunuz değil mi ? Doktor daha iyisini yapabilirdi diye..... 

Seni seni iki yüzlü müslüm. 

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 23.12.2018 at 20:36, acizlerdenbiri yazdı:

Ossuruktan tayyare, selam söyle o yare...

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, hydra yazdı:

Şimdi bir karar vermemiz gerekiyor, özgür irade derken, allahın iradesimi? yoksa insanların iradesimi? özgür kullanılıyor, mesela bir insan iradesiyle, uçabilirmi?

ama allah iradesiyle uçabilen bir canlı yaratabilir, şimdi asıl sorunsal şu, irade kimin? içindir? insan iradesi ne kadar? özgürdür,tartışılır,

iradenini sınırlarını kim belirliyor? allah  değilmi? o zaman  allahın verdiği irade sınırlı değilmidir? bu iradenin özgür olması mantıklımıdır?

aç kaldığımızda veya susuz kaldığımzda e nfazla 3 gün içinde ölücek olmamız,özgür irademizin sonucumudur? yoksa irademiz kısıtlandığı için

ölmemizmidir? peki? hangisi? bizi sonuca götürür, tabiki kısıtlı irade bizi sonuca götürür. 

sorduğum soru neden? mantıksız olsunki, cennet ve cehennem teizmin hedefi değilmidir? teizmcilerin asıl  hedefi b udeğilmidir?

cennet ve cehennem olmasaydı, kuru kuru iman ve inanç size ne kazandırıcaktiki! yazılarının tamamı çöp ve mantık hatası içeriyor.

@acizlerdenbiri

bizim  tüm canlılardan çok fazla farkımız var, örneğin bizim, kıllarımız var  tavuklarında tüyleri var, örneğin bizim bagışıklık sistemimimiz

çok zayıf çırılçıplak soyunduğumuzda, -45 derecede ölüm tehlikemiz var iken aynı sıcaklıkta yaşıyan soguk kanlı balıklar, hamam sefası yapıyor, bu kadar 

örnekleme yeterlimi? yoksa devam edimmi? 

o zaman  allahın verdiği irade sınırlı değilmidir?

Evet efendim,sınırlıdır.cüzi irade denilir,seçim yapabilme yetimiz vardır ancak külli irade denen yaratıcıya ait olan iradeye karşı gelemeyiz,yani o insan denen canlıyı yarattığında onu yemek yeme,içme zorunluluğu olan,hava alma zorunluluğu olan ve daha binlerce kurala bağlı yarattı,ölümlü yarattı,dışına çıkamayız,bu külli iradedir ki bu bizde yoktur ,bizim irademiz cüzi dir,bir minik parça. Hayvanlardan bizi ayıran en büyük özellik budur,cüzi irade bize verilmiştir.

Bunu örneklendirelim,antartika kral penguenlerinin erkekleri haftalarca eşlerini beklerler,ayaklarının üzerinde yere bir dakika bile değmemesi gereken yumurtalar vardır.Binlerce penguen kar fırtınasında bir arada toplanmış bir halde eşlerini beklerken (eşleri denizde avlanmakta ve yağ deposu oluşturmaktadır) bir tane bile erkek penguen '' vay arkadaş ne işim var benim burada'' diyerek orayı terketmez,yumurtayı bırakıp gitmez,yaratıcı onlara bu misyonu yüklemiştir,karşı çıkamazlar.Anne kediler,köpekler  yavrularına bakar,anne aslan yavrularına bakar,avlanmayı öğretir,bırakıp gitmez.Anne at ,anne fil vs vs,bu hep böyledir.Cüzi irade biz insanlara verilmiştir,iyilik yapmak kötülük yapmak,serbesttir,bir insan annesi yavrusunu bırakabilir,evlenmeyebilir,insan dilediğini seçebilir.Hayvanatta zaten bu olgu yok ,hayvanat dünya için gerekli,bitler ,sinekler,arılar,her şey..Onlarda cüzi irade olsaydı kafalarına göre takılırlardı,çiftleşmeyebilirlerdi,yavrularına bakmayabilirlerdi.biz insanları değerli yapan irademizin oluşu tabi iyi tarafa doğru kullanırsak,tabi bu zor bir olay çünkü bizler nefs denen doğru ve sağlıklı olan şeyleri eğlencesiz,yavan,tatsız bulan,zararlı şeylerden keyif alan bir şey ile beraber yaşıyoruz.

O yaratıcının belirlediği kurallara uymak istemiyor çünkü işine gelmiyor.Bizler onun istediği gibi yaşıyoruz,alkolik oluyor,uyuşturucu bağımlısı oluyor sürünüyoruz.Hırsızlıklar,tecavüzler ,hak yemeler vs vs hep yaratıcıyı bilmemekten,kurallarına uymamaktan dolayı oluyor.Geçiyoruz ..burası başka kapılara çıkar.

DİĞER KONU ''bizim  tüm canlılardan çok fazla farkımız var, örneğin bizim, kıllarımız var  tavuklarında tüyleri var, örneğin bizim bagışıklık sistemimimiz

örnekleme yeterlimi? yoksa devam edimmi? ''

Efendim,hayvanlardan farkımız yok derken temel kurallar,temel zorunlulukları kastetmiştim,çiftleşme sonucunda dünyaya gelmek,yemek içmek,yediklerimizi boşaltmak,,üremek,ölmek vs

Yoksa tabi ki tavuğun tüyleri var,balıklar soğuk suda mis gibi yaşıyorlar biz ise donarız vs ki bu da başlı başına ortak ata teorisini yok ediyor.ben atamdan aynı özellikleri alamıyor onları kullanamıyorsam ne yapayım öyle atayı,bende suda saatlerce yüzsem ,bende kuşlar gibi uçsam ,maymunlar gibi ağaçtan ağaca atlasam,ayılar gibi 30 km den koku alsam,onlar kadar güçlü olsam,e ben bunların hiç birini yapamıyorum,onlar da uçak yapamıyor,araba yapamıyor,hatta ben onları deneylerde kullanıyorum.Neyse geçiyoruz ..

Beyhude bu yazdıklarım ve bir işe yaramayacak biliyorum,maalesef bu platformda daha önce denk geldik ki kıymetini dünyanın bildiği,dünyanın farklı coğrafyalarından sevenleri olan dev celaleddin RUMİ için bile akılların üretmeye ,ağızların söylemeye cesaret edemeyeceği pis laflar duyduk.HEYY HEYYY ,VAHH VAHH ,VAH Kİ NE VAHH

belki bu sözler vicdan sahiplerine rast gelir diye düşündüm hepsi budur. Yoksa biliyorum ki körler çarşısında ayna satmaktayım,sağırlar çarşısında gazel atmaktayım ,fakat bu çarşıların müdavimi olmayan,öylesine buralarda dolaşan birileri olabilir diyedir  bu yazdıklarım.

tarihinde acizlerdenbiri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...