Jump to content

VİCDAN SAHİPLERİNE SESLENİYORUM!!

Recommended Posts

56 dakika önce, Klonopin yazdı:

Zavalli, su yazdiklarina bak. Hepsini okuyamadim bile. Bu ne kadar kotu bir yazidir ya? Dua edecegine git Turkce ogren biraz.

Escinsel, hatta oral sex yapan hayvanlar var. Ee, bunlar bunu neden yapiyor?

Senin sorunun bilmedigin bir konuda yorum yapman. Uc kurusluk bilgin var, gelmis burada evrim karsiti yazilar yaziyorsun, madem yazacaksin, git evrimi dogru duzgun ogren, oyle yaz.

Neyi  yanlış  yazılanların  aciklasaydiniz  bari 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 322
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

Gel vazgeç inadından, konuş onunla, dua et.

Madem ki sen bizi, beni yarattın, bana yardım et, bana gerekenleri anlat, göster.. de.Hatayı onda arama kardeşim, hatayı kendinde ara, o varsa o kendini bana göstersin deme, kibirli olma, tevazu içinde ol, hata bendedir kesin de.Huzura almıyorlarsa bir sebebi vardır de, dua et , iste , isteyene vermemezlik yapmazlar, mümkün değil.

Uyuyakalmışım; tüüh. :D

Evet, bir hafta evvel ne demiştik ?

On 05.01.2019 at 01:18, kavak yazdı:

Muhterem

Birincisi: Saçmalamayın. Aldananlar sizsiniz, aldatanlar ise  kesinlikle bizler değiliz. Biz dinsizler, durum ne ise, onu dile getiriyoruz. Ne fazla, ne eksik.

İkincisi: Biz dinsizler sizin gibi kör, sağır ve dilsiz değiliz. Bu cümle size bir yerden tanıdık geliyor mu?

Hasılı iddiası olan, iddiasını yerine getirmekle mükelleftir, ki bizim köyde pısırık olanlara heeeç kız vermezler.

Bence sapına kadar haklılar. Bu sözde yaratıcı, bu saniyeye kadar sizin gibi sayısız kişileri keklemiştir. 

Bu kadar net.

Evet...bekliyoruz...

Bu sözde peygamberin, sözde kitabının ve elbette herşeye gücü yeten sözde tanrısının somut bir şekilde icraata girişmesini.

Yazın şuraya...

Siz, evet siz, sittin sene dua etseniz dahi, tanrınız sizi hiç ama hiç kaale almayacaktır.

Denemesi bedeva.

Bugün günlerden 05.01.2019, 00:17:  Haftaya size aynı saate yine soracağım, tanrıyı görüp görmediğinizi.

Bakalım; el mi yaman, ben mi yaman...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Klonopin yazdı:

Zavalli, su yazdiklarina bak. Hepsini okuyamadim bile. Bu ne kadar kotu bir yazidir ya? Dua edecegine git Turkce ogren biraz.

Escinsel, hatta oral sex yapan hayvanlar var. Ee, bunlar bunu neden yapiyor?

Senin sorunun bilmedigin bir konuda yorum yapman. Uc kurusluk bilgin var, gelmis burada evrim karsiti yazilar yaziyorsun, madem yazacaksin, git evrimi dogru duzgun ogren, oyle yaz.

Espriden yoksun ve kötü üsluplu biriymişsin, keşke o kadar yazıyı sana yazmasaymışım.

Neyse; Ateist sitelerinde eşcinsel hayvanlar olduğuna dair yazılar var evet, kaynak kabul edilebilir dahi olsa eşcinsel eğilim gösteren  hayvanlar ömürleri boyunca eşcinsel yaşamıyorlar ,o şekilde eğilimler göstermeleri asla karşı cinsle ilgilenmedikleri, çiftleşmedikleri , yavrulamadıkları anlamına gelmez. 

Eşcinsellik eğilim gösteriyor olsalar da nesil çifleşerek devam ediyor ki anlatmak istediğimiz " bir gücün bunu şartlara bağladığı ve bu şartların insan denen canlı türü dışında bozulmadığı, karşı konulmadığıydı"

Yani bi gün eşcinsel bir horoz görebiliriz belki ? ama bu onun tavukları döllemeyeceği anlamına gelmez.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

Espriden yoksun ve kötü üsluplu biriymişsin, keşke o kadar yazıyı sana yazmasaymışım.

Neyse; Ateist sitelerinde eşcinsel hayvanlar olduğuna dair yazılar var evet, kaynak kabul edilebilir dahi olsa eşcinsel eğilim gösteren  hayvanlar ömürleri boyunca eşcinsel yaşamıyorlar ,o şekilde eğilimler göstermeleri asla karşı cinsle ilgilenmedikleri, çiftleşmedikleri , yavrulamadıkları anlamına gelmez. 

Eşcinsellik eğilim gösteriyor olsalar da nesil çifleşerek devam ediyor ki anlatmak istediğimiz " bir gücün bunu şartlara bağladığı ve bu şartların insan denen canlı türü dışında bozulmadığı, karşı konulmadığıydı"

Yani bi gün eşcinsel bir horoz görebiliriz belki ? ama bu onun tavukları döllemeyeceği anlamına gelmez.

Allah  vermedi  mi  onlara  icgudulerini  neden  eşcinsel  eğilim  var 

Sitelerde Paylaş

Gözlerimle görmesem inanmazdim. Askerdeyken hayvanlarla ilgili beni şoke eden gözlemlerim oldu. Askeriye malum yeşil bir alan ve kedisi köpeği de çok fazlaydı.. Özellikle yemek saatinde nerdeyse askerler kadar kedi köpek toplanırdı yemekhane önünde. Bir gün öğle yemeği sonrası bir ağaç dibine çöktüm ve bir sigara yaktım. Dalgın dalgın ağaçlara bakarken bir köpeğin bir kedinin yanindan ayrılmadığını gördüm. Sonuçta hayvanlar, birbirleriyle oynarlar çok çok biraz koklasirlar dedim. Fakat baktım ki köpek boyuna kedinin kıçını yalıyor! Bir süre böyle izledim, şaşırdım, hiçbir anlam veremedim. Bir köpeğin bir kediyle ilgilendiğini ben daha önce ne görmüş ne de duymuştum. Hatta o kadar şaşırdım ki, galiba yanlış gördüm dedim kendi kendime! Ancak başka bir gün aynı köpeği aynı kedinin peşinde görünce daha bir dikkat kesildim. Yine köpek uzun uzun kedinin kıçını yaladı. Ve ardından hamleler yaptı!.. Kedi de nazlaniyor gibi miydi yoksa korkusundan çaresiz rıza mi gösteriyordu artık onu çözemedim. 

Sitelerde Paylaş

Eşcinsellik en çok sürü hayvanlarında yaygındır. Bazı hayvanlar sorunları eşcinsel ilişki ile çözerler, yani bir nevi "Savaşma, seviş" yöntemini hayata geçirirler. Örneğin erkek aslan, rakip erkek aslan ile ilişkiye girerek, sürünün yönetimini güvence altına almaya çalışır.

Artı mesela pengüenlerin beşte bir eşcinseldir. Delphin´lerde escinsellik seneler boyu sürmektedir, öyle "one night stand" diyenler haltetmiştir. Hayvanlar ăleminden sürüyle örnekler verilebilir. İnsanlar ălemine hiç girmiyorum bile (insanlar, hayvan degildir diyen aklıevvelleri duyar gibiyim).

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Allah  vermedi  mi  onlara  icgudulerini  neden  eşcinsel  eğilim  var 

Bilemem , kendi cinsimden , ırkımdan dışarı çıkamadım . Hayvan olmak lazım ki bilebilelim, fakat tahmin yürütebilirim, bütün hayvanlar içinde eşcinsel eğilim var mı önce ona bakmak lazım, bütün hayvanlarda yok, 7,8 tane örnek vermişler, bu eşcinsel eğilim gösteren hayvanlarda @kavak arkadaşın verdiği aslan örneğinde olduğu gibi bir amaç için olabilir bu davranışlar ya da tamamen şehvet duygusu sebebiyle olabilir, aslında bizler için de böyle, çok yoğun olduğunda dizginlemezsek kötü oluyor, hatta insanlıktan nasibi olmayanlar tecavüzler , tacizlerle zulmediyorlar .

kontrol altına almazsak @Getafın da değindiği gibi insan da hayvandır diyebiliriz, hatta bir insan birine tecavüz eder, rızası dışında onu ilişkiye zorlar o hayvandan da daha aşağıda bir derecededir, hatta ona dereke demek gerekir çünkü derece kelimesi bile doğru değildir böyle bir cani için.

Ama insan var , şehevi duygularını kontrol altına alır, diline  hakim olur, ruhunu kemal derecesine yükseltir işte o hayvan olmaz. Ruhu hayvan sıfatından sıyrılır bedeni hayvani vasıfları taşıyabilir, yemesi içmesi lazım gelir falan onlar yaşamak için mecburi, kanun böyle çünkü onun dışına çıkılmaz.

Bir canlı eşcinsel olsun olmasın yemeye, içmeye, hasılı onu hayata bağlayan kaidelere uymak zorunda mı? zorunda . Kim koydu bu kanunları ? ister tabiat de ister evrim de .. farketmez, dışına çıkamıyorsan bir sistemin içindesin demektir.Bu kurallar sistemini koyan akıllı bir tasarımcıdır diyorum ben, kabul etmeyen karşıt görüşlerini hakaret etmeden, alay etmeden söyler,olay bu sadece.

Canlılar için olmazsa olmaz kurallar vardır dedik, çiftleşme, üreme, yavrulara bakmak vs gibi konular içinde  gey horoz geyiğine bi girdik , olay eşcinsel hayvanlar olayı oldu, yazılan diğer şeylere ehemmiyet verilmedi.Zaten kurtlar vadisi yayınlanırken biri dünyanın oluşumu çözüldü, büyük soru cevaplandııı diye bangır bangır yayın yapan bi kanal olsa .. bekleyecek.. kusura bakmasın, daha önemli şeyler var, daha popüler şeyler var hayattaa beylerrr, popüler olmayanları es geçelimm.

Zaten ne yazarsak yazalım yazılanların içinde din, Tanrı, kitaplar vs kelimeleri geçmese bile dinle, Tanrıyla alakalı yazılar yazan bir kaç arkadaş var, onların tek sevdiği şey olayı dinlere, dinlerden nemalananlara, yobazlara, hurilere getirmek.

üzüm yemek isteyen yok varsa yoksa bağcı dövmek

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, acizlerdenbiri said:

Zaten ne yazarsak yazalım yazılanların içinde din, Tanrı, kitaplar vs kelimeleri geçmese bile dinle, Tanrıyla alakalı yazılar yazan bir kaç arkadaş var, onların tek sevdiği şey olayı dinlere, dinlerden nemalananlara, yobazlara, hurilere getirmek.

Bütün kabahat senin Allah'ında aslında, eğer o ben cennete giden erkeklere huriler vereceğim demese bizim aklımıza nereden gelsin huri meselesi.

Ayrıca sen deist misin de konunun dinlere gelmesinden şikayet ediyorsun? Bunu bir deist dese anlarım, onun yakınmasının bir mantığı var, o kendini dinlerden sıyırmış bir birey, sen bir müslüman olarak ne hakla yakınıyorsun konunun dine gelmesinden?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

Bilemem , kendi cinsimden , ırkımdan dışarı çıkamadım . Hayvan olmak lazım ki bilebilelim, fakat tahmin yürütebilirim, bütün hayvanlar içinde eşcinsel eğilim var mı önce ona bakmak lazım, bütün hayvanlarda yok, 7,8 tane örnek vermişler, bu eşcinsel eğilim gösteren hayvanlarda @kavak arkadaşın verdiği aslan örneğinde olduğu gibi bir amaç için olabilir bu davranışlar ya da tamamen şehvet duygusu sebebiyle olabilir, aslında bizler için de böyle, çok yoğun olduğunda dizginlemezsek kötü oluyor, hatta insanlıktan nasibi olmayanlar tecavüzler , tacizlerle zulmediyorlar .

kontrol altına almazsak @Getafın da değindiği gibi insan da hayvandır diyebiliriz, hatta bir insan birine tecavüz eder, rızası dışında onu ilişkiye zorlar o hayvandan da daha aşağıda bir derecededir, hatta ona dereke demek gerekir çünkü derece kelimesi bile doğru değildir böyle bir cani için.

Ama insan var , şehevi duygularını kontrol altına alır, diline  hakim olur, ruhunu kemal derecesine yükseltir işte o hayvan olmaz. Ruhu hayvan sıfatından sıyrılır bedeni hayvani vasıfları taşıyabilir, yemesi içmesi lazım gelir falan onlar yaşamak için mecburi, kanun böyle çünkü onun dışına çıkılmaz.

Bir canlı eşcinsel olsun olmasın yemeye, içmeye, hasılı onu hayata bağlayan kaidelere uymak zorunda mı? zorunda . Kim koydu bu kanunları ? ister tabiat de ister evrim de .. farketmez, dışına çıkamıyorsan bir sistemin içindesin demektir.Bu kurallar sistemini koyan akıllı bir tasarımcıdır diyorum ben, kabul etmeyen karşıt görüşlerini hakaret etmeden, alay etmeden söyler,olay bu sadece.

Canlılar için olmazsa olmaz kurallar vardır dedik, çiftleşme, üreme, yavrulara bakmak vs gibi konular içinde  gey horoz geyiğine bi girdik , olay eşcinsel hayvanlar olayı oldu, yazılan diğer şeylere ehemmiyet verilmedi.Zaten kurtlar vadisi yayınlanırken biri dünyanın oluşumu çözüldü, büyük soru cevaplandııı diye bangır bangır yayın yapan bi kanal olsa .. bekleyecek.. kusura bakmasın, daha önemli şeyler var, daha popüler şeyler var hayattaa beylerrr, popüler olmayanları es geçelimm.

üzüm yemek isteyen yok varsa yoksa bağcı dövmek

benim sorum  hala  geçerli  hayvanlarda  normal  dişi  erkek  ilişkisi  değilde  neden  erkek-erkek  veya  dişi-dişi  ilişkisine  izin  verecek  sizin  deyiminizle  (programlanma,içgüdü) verilmiş  yani  bu  şekilde  olmadan  döngü  ve  amaç  sağlanamaz  mıydı? Diyorsunuz  ki  insan  cinsel  tercihini  seçebilir  hadi  diyelim  seçsin  bu  demek  olur  ki  insandan  başka  örnek; hayvanlar  zorunlu  olarak  yaparlar  bu  zaruriyetide  onlara  koyan  tasarimcıdır  derseniz  ; tasarımcı  eşcinsel  ilişki  yaşayan  canlıları  bu  şekilde  yaratmak  zorunda  olmuş  olur başka  türlü  bu  canlılar  yaşamlarını  sürdüremezlerdi  demek  oluyor. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

benim sorum  hala  geçerli  hayvanlarda  normal  dişi  erkek  ilişkisi  değilde  neden  erkek-erkek  veya  dişi-dişi  ilişkisine  izin  verecek  sizin  deyiminizle  (programlanma,içgüdü) verilmiş  yani  bu  şekilde  olmadan  döngü  ve  amaç  sağlanamaz  mıydı? Diyorsunuz  ki  insan  cinsel  tercihini  seçebilir  hadi  diyelim  seçsin  bu  demek  olur  ki  insandan  başka  örnek; hayvanlar  zorunlu  olarak  yaparlar  bu  zaruriyetide  onlara  koyan  tasarimcıdır  derseniz  ; tasarımcı  eşcinsel  ilişki  yaşayan  canlıları  bu  şekilde  yaratmak  zorunda  olmuş  olur başka  türlü  bu  canlılar  yaşamlarını  sürdüremezlerdi  demek  oluyor. 

Sevgili arkadaşım, demek istediğinizi anladım,rabbimizin izni olmaksızın,onun bilgisi dışında bir şey gelişemeyeceğini tasdik ederim fakat ötesine geçemem,sebepleri bilemem, bundan acizim,kısıtlı aklımın ürettiği yanlış sözler yüzünden özür dilerim.

Hayvanlarda eşcinsel eğilimler üzerine araştırma yapan birinin çok kısa makalesini okudum şöyle sözler var ;

Neden bazı kuşlar lezbiyen ilişkiye giriyor?
Duruma bağlı.
Mesela erkek kuş sayısı azalmışsa, bu tip bir bağ kurabiliyorlar.

Sorulan soruya bu şekilde cevap vermiş.

Bu konuyla ilgili bir bilgim yok,özür dilerim.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

Sevgili arkadaşım, demek istediğinizi anladım,rabbimizin izni olmaksızın,onun bilgisi dışında bir şey gelişemeyeceğini tasdik ederim fakat ötesine geçemem,sebepleri bilemem, bundan acizim,kısıtlı aklımın ürettiği yanlış sözler yüzünden özür dilerim.

Hayvanlarda eşcinsel eğilimler üzerine araştırma yapan birinin çok kısa makalesini okudum şöyle sözler var ;

Neden bazı kuşlar lezbiyen ilişkiye giriyor?
Duruma bağlı.
Mesela erkek kuş sayısı azalmışsa, bu tip bir bağ kurabiliyorlar.

Sorulan soruya bu şekilde cevap vermiş.

Bu konuyla ilgili bir bilgim yok,özür dilerim.

işte burada dengesizlik ve bir sorun meydana geliyorsa müdahale eden tasarımcının da payı vardır bu işte. 

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bak bu sefer doğru dedin. Mantıken bir sistemde bir hata varsa o hata tasarımcının hatasıdır. Şimdi bu mantığı dine uygula.

söyleyemez çünkü,  hikmetinden sual olunur anlamına gelir ki bu da imana terstir. Çok tuhaf bir durum din adlı meyhaneden iman şarabı içmek .

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Bak bu sefer doğru dedin. Mantıken bir sistemde bir hata varsa o hata tasarımcının hatasıdır. Şimdi bu mantığı dine uygula.

onun yarattığı sistemde hata olmaz, ben onun sisteminde hata var demedim, o bir işin sonunu görebilir, onun her şeye gücü yeter ayeti bundan bahseder ve bu biz inananlar için böyledir. 

Hayvanlar arasında eşcinsel eğilimi olanlar varsa bu bir sebep içindir,onun bilgisi dahilindedir,bir şeyler yarattı ve sonra gidişatta onun öngöremediği olaylar zuhur etti diyemeyiz.

İnsanların yaptıkları zulümler,yanlışlar onun yanlışı değil, iyi insanlar da var ,tüm insanlar kötü mü,hayır. dünyada daha fazla,çok daha fazla iyi insan var, dünya nüfusunun kaçta kaç oranında hırsız var,kaçta kaç oranında tecavüzcü var. İnsan denen yaratıkta bir özellik var, irade verilmiş insana,iyi ve kötü davranışları insanlar kendileri seçiyorlar ,kötü davrananlar,zulüm edenler,haksızlık yapanlar insanlar,peki tanrı insanların içinde böyle kötülük yapanlar olacağını bilmiyor muydu yaratırken,biliyordu,ayette de var zaten,'' Ben yer yüzünde halife yaratacağım dedi yaratıcımız,melekler dedi ki biz seni hamd ile tespih ediyoruz,sana kulluk ediyoruz,yeryüzünde kan dökecek bozgunculuk yapacak bir yaratık mı yaratacaksın dediler, '' ben sizin bilmediklerinizi de bilirim '' cevabını aldılar, iyiler de iyilik yapanlar da olacaktı çünkü aralarında, heh işte o iyiler için iyiliklerinin ,sabırlarının karşılığında hak ettikleri bir yer hazırladı ve kötüler hesap gününde cezalarını çekecekler. 

Bu mantığı dine uygulayamayız,dinde problem yok ,hatalı uygulayan insanlarda problem var.Yapılması istenenler yapılmıyor,yapılmaması istenenler yapılıyor.Din tam olarak uygulansa problem kalmayacak dünyada,uygulanmadığı için bu halde dünya.

Tabi sen başka ben başka kafadayız o yüzden ortak bir konuşmamız olamayacak.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, acizlerdenbiri said:

onun yarattığı sistemde hata olmaz, ben onun sisteminde hata var demedim, o bir işin sonunu görebilir, onun her şeye gücü yeter ayeti bundan bahseder ve bu biz inananlar için böyledir. 

Hayvanlar arasında eşcinsel eğilimi olanlar varsa bu bir sebep içindir,onun bilgisi dahilindedir,bir şeyler yarattı ve sonra gidişatta onun öngöremediği olaylar zuhur etti diyemeyiz.

İnsanların yaptıkları zulümler,yanlışlar onun yanlışı değil, iyi insanlar da var ,tüm insanlar kötü mü,hayır. dünyada daha fazla,çok daha fazla iyi insan var, dünya nüfusunun kaçta kaç oranında hırsız var,kaçta kaç oranında tecavüzcü var. İnsan denen yaratıkta bir özellik var, irade verilmiş insana,iyi ve kötü davranışları insanlar kendileri seçiyorlar ,kötü davrananlar,zulüm edenler,haksızlık yapanlar insanlar,peki tanrı insanların içinde böyle kötülük yapanlar olacağını bilmiyor muydu yaratırken,biliyordu,ayette de var zaten,'' Ben yer yüzünde halife yaratacağım dedi yaratıcımız,melekler dedi ki biz seni hamd ile tespih ediyoruz,sana kulluk ediyoruz,yeryüzünde kan dökecek bozgunculuk yapacak bir yaratık mı yaratacaksın dediler, '' ben sizin bilmediklerinizi de bilirim '' cevabını aldılar, iyiler de iyilik yapanlar da olacaktı çünkü aralarında, heh işte o iyiler için iyiliklerinin ,sabırlarının karşılığında hak ettikleri bir yer hazırladı ve kötüler hesap gününde cezalarını çekecekler. 

Bu mantığı dine uygulayamayız,dinde problem yok ,hatalı uygulayan insanlarda problem var.Yapılması istenenler yapılmıyor,yapılmaması istenenler yapılıyor.Din tam olarak uygulansa problem kalmayacak dünyada,uygulanmadığı için bu halde dünya.

Konu kendi dinine gelince nasıl da akıl, mantık devre dışı kalıyor. Normalde kafan düzgün çalışırken konu kendi dinin olunca hemen sapıtıyorsun. Hiç nedenini düşündün mü? Eğer ben bu Allah denen tanrıyı eleştirirsem, itiraz edersem beni yakar diye mi korkuyorsun? Doğru söyle.

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

söyleyemez çünkü,  hikmetinden sual olunur anlamına gelir ki bu da imana terstir. Çok tuhaf bir durum din adlı meyhaneden iman şarabı içmek .

Diyelim bir tanrı var, onu eleştirdik diye neden kızsın, köpürsün sonra da cehenneme atıp yaksın? Sen hiç kendisini eleştirdi diye bir ana babanın çocuğunu sobaya atıp yaktığını gördün mü?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

sorun iyilerin olması değil iyiliğin olması zaten iyi bir tanrı söyleminin altında insanlara normal gelirken kötülük ve hatta gereksiz sayılabilecek kötülükler varsa mutlak iyi bir tanrı açısından problem oluşturacaktır deniliyor nitekim. Yeryüzünde kan dökecek birilerini mi yaratacaksın? Ben sizin bildiğinizden daha iyisini bilirim diyen Tanrının imtihanında veya olayında suçsuzlar ve sadece insan merkezli değil diğer unsurlardan dolayı telef olup gidiyorsa burada sorun meydana gelir .Tanrı deseydi ki ben sizin bilmediğinizi bilirim deyip daha farklı rasyonel bir imtihan yapılabilseydi o zaman derdik ki Ya rabbi bilmediğimizi sen biliyormuşsun vs. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, sağduyu yazdı:

Konu kendi dinine gelince nasıl da akıl, mantık devre dışı kalıyor. Normalde kafan düzgün çalışırken konu kendi dinin olunca hemen sapıtıyorsun. Hiç nedenini düşündün mü? Eğer ben bu Allah denen tanrıyı eleştirirsem, itiraz edersem beni yakar diye mi korkuyorsun? Doğru söyle.

anladım ki insanların doğaya anlam yüklemesinden başka bir durum değil bu. Hayvanlar hasta olur insanda olur.Onlar imtihanda değil biz imtihandayız ama yine de doğal olarak hasta olurlar denilir. Başka gezegenlerde doğal afet meydana gelir veya göktaşı düşer deriz ki doğal olaydır normaldir. Dünyaya düşünce aniden ereksel düşünüp bu imtihan deriz. Sürekli her olan bir olaya amaçsal baka baka bu hallere düştük sanırım .

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Eğer ben bu Allah denen tanrıyı eleştirirsem, itiraz edersem beni yakar diye mi korkuyorsun? Doğru söyle.

hayır,Rabbimiz bir çok yerde gafur, rahim, afüv , gaffar, settar, isimleri ile geçer ayetlerde, çok bağışlayan,rahmet eden,affetmeyi seven,günahları örtücü... daha da fazlası ile ben onu senin sandığından çok farklı düşünüyorum,onu eleştirmiyorum ayrıca, inancım gereği onun her şeyi en iyisi ile bildiğini düşünüyorum, bu şekilde biliyorum onu,eleştiremezsin ki böyle bir düşüncede isen, her şeyi yaratan ve her şeye gücü yeten,her şeyi hakkıyla bilen gibi sıfatlara sahip bir tek o var,ayetlerde böyle geçtiği gibi benim zannımca da öyle,öyle sıfatlara sahip olmayan yaratıcı sıfatına sahip olamaz çünkü.

O ZULMEDENLERİ ,HAK YİYENLERİ CEZALANDIRACAK ,sorgulayanları,düşünenleri değil.Aksine düşünmemiz ,araştırmamız ,sorgulamamız hoşuna gidecektir, bir çok ayette '' düşünmezler mi,tefekkür etmezler mi,akıllarını kullanmazlar mı''' hitabı var .

Kuran da hz Musa ve hızır as kıssası vardır, çok güzel bir örnektir .Zahiren kötü gözüken işler aslında hakikatte farklı olabilir fakat biz bilemeyebiliriz. 

İşte bu kural yüzünden bilmediğim işlere karışmaktan yana değilim, düşünmemek değil düşünmek gerekiyor islamda fakat hiç bilgim olmayan konular hakkında konuşmam doğru değil.

tarihinde acizlerdenbiri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...