Jump to content

VİCDAN SAHİPLERİNE SESLENİYORUM!!

Recommended Posts

2 minutes ago, acizlerdenbiri said:

hayır,Rabbimiz bir çok yerde gafur, rahim, afüv , gaffar, settar, isimleri ile geçer ayetlerde, çok bağışlayan,rahmet eden,affetmeyi seven,günahları örtücü... daha da fazlası ile ben onu senin sandığından çok farklı düşünüyorum,onu eleştirmiyorum ayrıca, inancım gereği onun her şeyi en iyisi ile bildiğini düşünüyorum, bu şekilde biliyorum onu,eleştiremezsin ki böyle bir düşüncede isen, her şeyi yaratan ve her şeye gücü yeten,her şeyi hakkıyla bilen gibi sıfatlara sahip bir tek o var,ayetlerde böyle geçtiği gibi benim zannımca da öyle,öyle sıfatlara sahip olmayan yaratıcı sıfatına sahip olamaz çünkü.

O ZULMEDENLERİ ,HAK YİYENLERİ CEZALANDIRACAK ,sorgulayanları,düşünenleri değil.Aksine düşünmemiz ,araştırmamız ,sorgulamamız hoşuna gidecektir, bir çok ayette '' düşünmezler mi,tefekkür etmezler mi,akıllarını kullanmazlar mı''' hitabı var .

Kuran da hz Musa ve hızır as kıssası vardır, çok güzel bir örnektir .Zahiren kötü gözüken işler aslında hakikatte farklı olabilir fakat biz bilemeyebiliriz. 

İşte bu kural yüzünden bilmediğim işlere karışmaktan yana değilim, düşünmemek değil düşünmek gerekiyor islamda fakat hiç bilgim olmayan konular hakkında konuşmam doğru değil.

Yahu bir kere şu klişeleri bırak da az dürüst ve samimi ol. Çok bağışlayan, affetmeyi sevenmiş, yahu inanmadı diye insan yakıyor senin Allah. İnsan yakmakla bağışlamayı, affetmeyi nasıl bağdaştırabiliyorsun? Bir düşün bakalım, inanmıyor diye insan yakmak nasıl bir şeydir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 322
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yahu bir kere şu klişeleri bırak da az dürüst ve samimi ol. Çok bağışlayan, affetmeyi sevenmiş, yahu inanmadı diye insan yakıyor senin Allah. İnsan yakmakla bağışlamayı, affetmeyi nasıl bağdaştırabiliyorsun? Bir düşün bakalım, inanmıyor diye insan yakmak nasıl bir şeydir?

Buna cevap olarak bütün kainatı ve Allah'ın isimlerini inkar edip tasdik etmedik diye çok büyük suç işlediğimiz için inanan ama kötü bir insan değil inanmayan ; Allahın sanatını takdir etmeyen ve görmezden gelenler sonsuz azabı hak eder diye bir düşüncede var bazılarında .

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Buna cevap olarak bütün kainatı ve Allah'ın isimlerini inkar edip tasdik etmedik diye çok büyük suç işlediğimiz için inanan ama kötü bir insan değil inanmayan ; Allahın sanatını takdir etmeyen ve görmezden gelenler sonsuz azabı hak eder diye bir düşüncede var bazılarında .

Diyelim ki öyle, sanatını takdir etmedik, görmezden geldik, bu bir insanı sonsuza kadar yakmayı mı gerektirir?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Allah’ın intikamı bizim intikamımız gibi değildir. Bizim intikamımız zulme uğramış kimsenin çektiği sıkıntılar ve işkenceler ve benzeri haksızlıkların tezahürü olarak ortaya çıkan bir ezikliğin, bir acizliğin yansımasıdır. Allah’ın intikamında ise, onun kullarına zulmedenlere, kâinat çapında hak ve hakikate şahitlik eden binlerce varlıkların şahitliklerini yalanlamak suretiyle onların hukukuna tecavüz eden, onların Allah’a şerefli birer memuru olma makamından başı bozuk, tesadüf oyuncağı birer değersiz oyuncak derekesine düşüren inkârcılara karşı gösterdiği bir ihkak-ı haktır ve ayn-ı adalettir.

“Biz hiç, Allah’a itaat ve teslimiyet gösterenleri suçlu kâfirlerle bir tutar mıyız?”(Kalem, 68/35)

Suçlu ! kelimesine dikkat ettin mi? Daha önce bir çok kez yazdık,islamiyetin doğduğu zamanlarda müslümanları katlettiler,onlara zulm eden  kafirler yanacaklar, inansalardı kafir denilmezdi zaten,,inansalardı insanlar taşlara tapmayacağız biz ALLAH a inanıyoruz diyenleri katletmezlerdi zaten.

Bir insan hiç kötülük yapmadı, ondan hep iyilik zuhur etti .kinsenin dinine ,yaşayışına kötü söz söylemedi,ibadetine karışmadı ama bu insan inanmıyor diyelim,mantığa yakın değil gibi ama öyle diyelim ,diğer yanda inanan ama nefsinin ,şeytanın telkinlerinden,sunduklarından kurtulamayan,nefsini kötülüklerden ,kötülükten arındıramayan ama namaz kılan biri var diyelim, hak yemiş,zimmetine para geçirmiş,ihaleye fesat karıştırmış, yalancı şahitlik yapmış,birinin ayağını kaydırmış vs vs , ilk örnekteki kişi için bir şey diyemem ama ikinci örnekteki eleman taklaya gelir,cezasını çeker. ALLAH gafurdur rahimdir tabi ama hesap günü de şiddetli, hesap günü de boşuna olmayacak.

• فَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْراً يَرَهُۜ 
    ﴿٧﴾
  • وَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَراًّ يَرَهُ 
    ﴿٨﴾

YANİ, 

﴾7﴿

Kim zerre miktarı hayır yapmışsa onu (karşılığını) görür.

﴾8﴿

Kim de zerre miktarı şer işlemişse onu (karşılığını) görür.

ve bu arada doğrusunu Rabbimiz bilir fakat demek istiyorum ki ilk örnekteki  inanmayan ama kötülük de yapmayan kişi ölmeden önce iman ile taçlandırılır ,o halde kalmaz gibime geliyor.

tarihinde acizlerdenbiri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 minute ago, acizlerdenbiri said:

Allah’ın intikamı bizim intikamımız gibi değildir. Bizim intikamımız zulme uğramış kimsenin çektiği sıkıntılar ve işkenceler ve benzeri haksızlıkların tezahürü olarak ortaya çıkan bir ezikliğin, bir acizliğin yansımasıdır. Allah’ın intikamında ise, onun kullarına zulmedenlere, kâinat çapında hak ve hakikate şahitlik eden binlerce varlıkların şahitliklerini yalanlamak suretiyle onların hukukuna tecavüz eden, onların Allah’a şerefli birer memuru olma makamından başı bozuk, tesadüf oyuncağı birer değersiz oyuncak derekesine düşüren inkârcılara karşı gösterdiği bir ihkak-ı haktır ve ayn-ı adalettir.

“Biz hiç, Allah’a itaat ve teslimiyet gösterenleri suçlu kâfirlerle bir tutar mıyız?”(Kalem, 68/35)

Suçlu ! kelimesine dikkat ettin mi? Daha önce bir çok kez yazdık,islamiyetin doğduğu zamanlarda müslümanları katlettiler,onlara zulm eden  kafirler yanacaklar, inansalardı kafir denilmezdi zaten,,inansalardı insanlar taşlara tapmayacağız biz ALLAH a inanıyoruz diyenleri katletmezlerdi zaten.

Bir insan hiç kötülük yapmadı, ondan hep iyilik zuhur etti .kinsenin dinine ,yaşayışına kötü söz söylemedi,ibadetine karışmadı ama bu insan inanmıyor diyelim,mantığa yakın değil gibi ama öyle diyelim ,diğer yanda inanan ama nefsinin ,şeytanın telkinlerinden,sunduklarından kurtulamayan,nefsini kötülüklerden ,kötülükten arındıramayan ama namaz kılan biri var diyelim, hak yemiş,zimmetine para geçirmiş,ihaleye fesat karıştırmış, yalancı şahitlik yapmış,birinin ayağını kaydırmış vs vs , ilk örnekteki kişi için bir şey diyemem ama ikinci örnekteki eleman taklaya gelir,cezasını çeker. ALLAH gafurdur rahimdir tabi ama hesap günü de şiddetli, hesap günü de boşuna olmayacak.

• فَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْراً يَرَهُۜ 
    ﴿٧﴾
  • وَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَراًّ يَرَهُ 
    ﴿٨﴾

YANİ, 

﴾7﴿

Kim zerre miktarı hayır yapmışsa onu (karşılığını) görür.

﴾8﴿

Kim de zerre miktarı şer işlemişse onu (karşılığını) görür.

ve bu arada doğrusunu Rabbimiz bilir fakat demek istiyorum ki ilk örnekti o inanmayan ama kötülük yapmayan kişi ölmeden önce iman ile taçlandırılır ,o halde kalmaz gibime geliyor.

Neyse, beni ikna etmek için kendini zorlama, sadece kendi kendine düşün, kendini ikna et.

Bak, Allah ne diyor:

Yasin 7-11: Andolsun, onların çoğu üzerine o söz (azap) hak olmuştur. Artık onlar iman etmezler. Onların boyunlarına demir halkalar geçirdik, o halkalar çenelerine dayanmıştır. Bu sebeple kafaları yukarıya kalkık durumdadır. Biz, onların önlerine bir set, arkalarına da bir set çekip gözlerini perdeledik. Artık görmezler. Onları uyarsan da, uyarmasan da onlar için birdir, inanmazlar. Sen ancak Zikr’e (Kur’an’a) uyanı ve görmediği hâlde Rahmân’dan korkan kimseyi uyarırsın. İşte onu bir bağışlanma ve güzel bir mükâfatla müjdele.

Arap putu bizi yakmayı kafasına koymuş zaten, bir de bunu sağlama almak için önümüze arkamıza set koyup gözlerimizi perdelemiş görmeyelim diye. Yani senin gelip burada inanmayanları uyarmaya çalışman boş bir iş.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Artık onlar iman etmezler.

Rabbimiz zamanın ilerisini görebildiği için onların ( zulmeden zalim kafirlerin) inanmayacaklarını biliyor ve onu söylüyor.

o kadar kötülük yaptılar ki biz onlara böyle yaptık deniliyor,burada zorla bir inandırmama olayı yok,zaten inanmayacakları belli,zulm ettikleri için ,zulümde ısrarcı oldukları ve olacakları için cezalandırılıyorlar.İman delilleri gelmeyecek yani onlara,oysa ki bizlere (biz inananlara yani) bu deliller geliyor,bana bir çok delil geldi hamd olsun, iman delillerim çok yani, öyle tek başına bırakmıyorlar inanları,yardım var,deliller var,zalimleri,insan denilemeyecek,hayvan bile denilmeyecek zalimleri kendi hallerine bırakıyorlar diyebilirim.

Onların boyunlarına demir halkalar geçirdik, o halkalar çenelerine dayanmıştır. Bu sebeple kafaları yukarıya kalkık durumdadır. Biz, onların önlerine bir set, arkalarına da bir set çekip gözlerini perdeledik. Artık görmezler. 

Burada da asmış kesmiş ,zulümde ileri gitmiş ,insanlara eziyetler çektirmiş kişilerin hakikat dellilerini artık  göremeyeceklerinden, gösterilmeyeceğinden, kafaları yukarda kibirli kibirli dolaşmaya devam ettirileceklerinden bahsediliyor.

Senin öğüdün öğüt almak isteyenlere,öğütlere karşı kulağını tıkamayanlara denilmiş .

Adamlar putlarına inanmayıp yeni bir inanç sistemi getirdiler diye asıp kesiyor,ne ALLAH ı yahu diye alay ediyor, içlerinden ( çoğu üzerine ) hitabına dahil olmayanlar o muameleye maruz kalmıyor,demek ki o dönemde zulmeden zalimlerin çoğu için o anlatılanlar gerçekleşmiş ama bazıları hariç ,demek ki bazıları kurtulacak ,kurtulmuş .

yani onlar insanlara zulmettiler her kötülüğünde bir cezası var haliyle ,onlar da cezalandırılmış gibi düşünelim. 

Siz neden kendinizi onlarla bir tutuyorsunuz ayrıca, siz müslümanların asılıp kesilmesi taraftarı mısınız.

Kimseye kötülülüğünüz dokunmuyorsa,kimsenin dinine ,inancına ,inandığı ilaha,peygamberine kötü sözler söylemiyorsanız neden kendinizi ateşlik olarak görüyorsunuz.

Kimsenin ilahına,peygamberine ,inancına kötü söz söyleyecek kadar da insanlıktan nasip almamış olmadığınıza,sağduyulu bir insan olduğunuza rağmen korkmanız yersiz.

Ne zaman ki size gözü kulağı eli ayağı verenin bu verdiklerini hem kullanıp ,hem onun yarattığı ağızla yiyip hem onun tasarladığı sindirim sistemini ve diğer bütün azaları kullanır ve bir de onun peygamberine ,kendisine,inanan kullarına kötü sözler söyler işte o zaman bir şeyler hak eder o adam ya, tövbe edip ,ayıp ettim ben demezse eğer ,di mi?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Sundance yazdı:

Çok bağışlayıcı, merhametli ve barışcıllar.

'''Allahın sanatını takdir etmeyen ve görmezden gelenler sonsuz azabı hak eder diye bir düşüncede var bazılarında .''

Bazılarının böyle düşünmesi herkesin öyle düşündüğünü ve bu düşüncenin doğru olduğunu göstermez derim ben.

Sanatı fark edemeyen,sanatçıyı fark edemeyen kendisi ıskalamıştır o kadar,bu ıska hayatı farklı yaşaması,olaylara farklı açılarla bakması,bir nevi hayatı ıskalaması anlamına gelecektir sadece.Diyebilirim ki inanmayan kişi bu hayatta ruhi sıkıntılar çeker, inanan kişi de sıkıntılar çekebilir ama ikisi birbirlerinden farklıdır.

sonsuz azabı bunu ıskalayan çekmeyecektir, İNSANLARA ZULMEDENLER çekecektir. Bir insan inançlıyım dedi,namaz kıldı ama insanlara zulmetti,haklarını yedi,kötülük yaptı o kişi azap çeker. Sanatı göremedi,sanatçıyı göremedi ama kimseye zararı yok,bu kişi sonsuza dek azabı hak eder demek olmaz.

Hasılı her şeyin doğrusunu ancak O bilir.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, acizlerdenbiri said:

Siz neden kendinizi onlarla bir tutuyorsunuz ayrıca, siz müslümanların asılıp kesilmesi taraftarı mısınız.

Kimseye kötülülüğünüz dokunmuyorsa,kimsenin dinine ,inancına ,inandığı ilaha,peygamberine kötü sözler söylemiyorsanız neden kendinizi ateşlik olarak görüyorsunuz.

Kimsenin ilahına,peygamberine ,inancına kötü söz söyleyecek kadar da insanlıktan nasip almamış olmadığınıza,sağduyulu bir insan olduğunuza rağmen korkmanız yersiz.

Yok, sadece Muhammed'in büyük bir sahtekar ve yalancı olduğunu söylüyorum. Dinlerin ve inançların koca bir yalan olduğunu, peygamberlerin sahtekar şarlatanlar olduğunu söylüyorum. Tanrılarının da hayalden ibaret olduğunu. Bu durumda Allah bana ne yapacak? Sırf birilerinin laflarına inanmadığım için beni sonsuza kadar yakacak mı?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

'''Allahın sanatını takdir etmeyen ve görmezden gelenler sonsuz azabı hak eder diye bir düşüncede var bazılarında .''

Bazılarının böyle düşünmesi herkesin öyle düşündüğünü ve bu düşüncenin doğru olduğunu göstermez derim ben.

Sanatı fark edemeyen,sanatçıyı fark edemeyen kendisi ıskalamıştır o kadar,bu ıska hayatı farklı yaşaması,olaylara farklı açılarla bakması,bir nevi hayatı ıskalaması anlamına gelecektir sadece.Diyebilirim ki inanmayan kişi bu hayatta ruhi sıkıntılar çeker, inanan kişi de sıkıntılar çekebilir ama ikisi birbirlerinden farklıdır.

sonsuz azabı bunu ıskalayan çekmeyecektir, İNSANLARA ZULMEDENLER çekecektir. Bir insan inançlıyım dedi,namaz kıldı ama insanlara zulmetti,haklarını yedi,kötülük yaptı o kişi azap çeker. Sanatı göremedi,sanatçıyı göremedi ama kimseye zararı yok,bu kişi sonsuza dek azabı hak eder demek olmaz.

Sanat yok diyince ıskalamış oluyoruz yani?

Kırmızı ile belirttiğim yorumunuz zırva.

Neredeyse 30 yıllık ateistim hiç ruhi bir sorunum olmadı. 

Isaac Asimov'un bir hikayesinde "Baştan istediğin önermeleri doğru kabul ederek mantıken istediğin sonuca ulaşabilirsin" gibi bir ifade vardı.

1- Sanat var

2- Sanat yok diyen ıskalamış

3- Iskalayan ruhi sıkıntı çeker

4- Allah ne güzel

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

Muhterem

Herşeyin en doğrusunu ancak o(!) biliyorsa, o zaman siz ve sizin zihniyettekiler neden çene yoruyorsunuz ?

Muhtemelen, ya ne dediğinizin farkında değilsiniz ya da buraya sadece geyik yapmaya gelmişsiniz.

Hal böyle ise, sizin ne söylediğinizin zerre kadar anlamı yok.

Nedendir bilmiyorum ama sizlere de kızamıyorum.

Bakın ne diyeceğim.

İsyan etmek, cesaret ister.

İsyan etmek, aynı zamanda koyun olmadığını belirtmektir.

İsyan etmek, aynı zamanda hayvanlar ile insanlar arasında hiçbir farkın olmadığının farkına varmaktır.

İsyan etmek, aynı zamanda sözde herşeye gücü yeten bir tanrıya orta parmağını göstermektir.

İsyan etmek , aynı zamanda farkındalığının farkına varmaktır.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Sundance yazdı:

Sanat yok diyince ıskalamış oluyoruz yani?

Kırmızı ile belirttiğim yorumunuz zırva.

Neredeyse 30 yıllık ateistim hiç ruhi bir sorunum olmadı. 

Isaac Asimov'un bir hikayesinde "Baştan istediğin önermeleri doğru kabul ederek mantıken istediğin sonuca ulaşabilirsin" gibi bir ifade vardı.

1- Sanat var

2- Sanat yok diyen ıskalamış

3- Iskalayan ruhi sıkıntı çeker

4- Allah ne güzel

söylediklerinin içinde en çok 30 yıldır hiç ruhi sorunun olmadığına katılmadım, ruhi sıkıntılardan kastettiğim şeyi açıp uzun uzadıya anlatmak istemiyorum çünkü bir şey değişmeyecek.ben kapıları kapatmış ve arayış içinde olmayanlara bir şey anlatamam,sözlerimin alıcısı varsa diye bazı yazılar yazıyorum, bazı cevaplar geliyor,bazılarına cevap yazmıyor bazılarına ise yazıyorum hepsi bu.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

söylediklerinin içinde en çok 30 yıldır hiç ruhi sorunun olmadığına katılmadım, ruhi sıkıntılardan kastettiğim şeyi açıp uzun uzadıya anlatmak istemiyorum çünkü bir şey değişmeyecek.ben kapıları kapatmış ve arayış içinde olmayanlara bir şey anlatamam,sözlerimin alıcısı varsa diye bazı yazılar yazıyorum, bazı cevaplar geliyor,bazılarına cevap yazmıyor bazılarına ise yazıyorum hepsi bu.

Peygamber Muhammed gelmiş de kafirlere müşriklere hitap ediyor sandım bi an...

Kendinizi böyle seçilmiş, özel, haber iletici, doğru yola sokucu falan hissediyorsunuz durduk yerde. Cenneti de garantiliyorsunuz.

Ne güzel kafa valla. 

Sen milletin "arayış" içinde olduğunu niye düşündün, bu kanıya nereden vardın veya burada öyle insanlar olduğu fikrine nereden kapıldın ki?

Ama ateistlerin bir şekilde kandırılmaya uygun olduğu düşüncesi bütün din misyonerlerinde var. Bir ara Yehova Şahitleri'nden olan bir grup ateist olduğumu öğrenince peşime düşmüştü. Bu ilişkimizin sonu çok hazin bitti falan ama oluyor bu. Ateistleri, arayış içinde, mutsuz, ne yana gideceğini bilemeyen kararsızlar sanmak hoşunuza gittiğinden değil yalnız, onları dine sokup bonus kazanmak istemekten de oluyor.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Türk Ateist yazdı:

Peygamber Muhammed gelmiş de kafirlere müşriklere hitap ediyor sandım bi an...

Kendinizi böyle seçilmiş, özel, haber iletici, doğru yola sokucu falan hissediyorsunuz durduk yerde. Cenneti de garantiliyorsunuz.

Ne güzel kafa valla. 

Sen milletin "arayış" içinde olduğunu niye düşündün, bu kanıya nereden vardın veya burada öyle insanlar olduğu fikrine nereden kapıldın ki?

Ama ateistlerin bir şekilde kandırılmaya uygun olduğu düşüncesi bütün din misyonerlerinde var. Bir ara Yehova Şahitleri'nden olan bir grup ateist olduğumu öğrenince peşime düşmüştü. Bu ilişkimizin sonu çok hazin bitti falan ama oluyor bu. Ateistleri, arayış içinde, mutsuz, ne yana gideceğini bilemeyen kararsızlar sanmak hoşunuza gittiğinden değil yalnız, onları dine sokup bonus kazanmak istemekten de oluyor.

Bu şekilde cennet garantilenmez, yapılması gerekenleri yapmam lazım,yapılmaması gerekenleri yapmamam lazım. Kolay değil,buralarda yazı yazmakla olacak iş değil o.

Tekamülü tamamlamak gerek, nefs ise bunu istemiyor,dünyevi zevkleri tatmış biri için çok zor bir durum.

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

Gerek yok zaten, açık açık kendim çalarım kendim oynarım diyorsunuz.

Size iyi eğlenceler

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, acizlerdenbiri said:

Bu şekilde cennet garantilenmez, yapılması gerekenleri yapmam lazım,yapılmaması gerekenleri yapmamam lazım. Kolay değil,buralarda yazı yazmakla olacak iş değil o.

Tekamülü tamamlamak gerek, nefs ise bunu istemiyor,dünyevi zevkleri tatmış biri için çok zor bir durum.

Tekamül nedir ve nasıl tamamlanır?

Neden cennete gitmek istiyorsun ve orada ne yapmayı planlıyorsun? Dünyevi dediğin zevkler orada yok mu?

Cennete gidemezsek ne olur?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Tekamül nedir ve nasıl tamamlanır?

Neden cennete gitmek istiyorsun ve orada ne yapmayı planlıyorsun? Dünyevi dediğin zevkler orada yok mu?

Cennete gidemezsek ne olur?

seninle konuşmak istemiyorum, seni tanıdık ,sen insanlarla dalga geçen ,hakaret eden birisin, böyle biri olduğuna dair bir sürü örnek kopyalayabilirim yazdıklarının içinden.

İnsanların inançlarına,inandıklarına kötü sözler söylüyorsun. Senin neye inancın olursa olsun ben inançlarınla ve seninle dalga geçmem, benim inandığım din böyle konuşmaktan men eder beni, ayrıca tasavvufa çok daha aykırı,benim için din ,dil ,ırk ayrımı yoktur,insan vardır.Bir insan ineğe de tapsa ,su bardağına da tapsa onunla dalga geçilmez.

Herkesle konuşulmuyor maalesef ,keşke konuşulabilse.

Sorduklarının cevaplarını benden daha iyi cevaplayacak olan kişiler var ,hatta o kişileri bulmak zorunda değilsin internette mevcut hepsi

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, acizlerdenbiri said:

seninle konuşmak istemiyorum, seni tanıdık ,sen insanlarla dalga geçen ,hakaret eden birisin, böyle biri olduğuna dair bir sürü örnek kopyalayabilirim yazdıklarının içinden.

İnsanların inançlarına,inandıklarına kötü sözler söylüyorsun. Senin neye inancın olursa olsun ben inançlarınla ve seninle dalga geçmem, benim inandığım din böyle konuşmaktan men eder beni, ayrıca tasavvufa çok daha aykırı,benim için din ,dil ,ırk ayrımı yoktur,insan vardır.Bir insan ineğe de tapsa ,su bardağına da tapsa onunla dalga geçilmez.

Herkesle konuşulmuyor maalesef ,keşke konuşulabilse.

Sorduklarının cevaplarını benden daha iyi cevaplayacak olan kişiler var ,hatta o kişileri bulmak zorunda değilsin internette mevcut hepsi

Küstün yani.

Ayrıca insanı da o kadar abartma, dalga geçilecek olanla dalga geçilir, ayıplanacak olan ayıplanır, takdir edilmesi gereken takdir edilir, herkese aynı şekilde davranmak adaletsizliktir. İnsan olarak doğduğun için çok mu özel sanıyorsun kendini?

Bir de bırak bu hümanist ayaklarını, arabın putuna inanan biri olarak sende çok eğreti duruyor. Aç inandığın kitaba bak, başkalarının inançlarına neler söylenmiş, farklı inançlara ne hakaretler edilmiş. Onun için rol yapmayı bırak.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

dalga geçilecek olanla dalga geçilir,

Dalga geçilecek olanla dalga geçmek adaleti yerine getirmek olmaz çiğlik olur,hadsizlik olur daha başka şeyler de söylenir buna ama gerek yok arif olana bir söz yeterli.

'' ayıplanacak olan ayıplanır, takdir edilmesi gereken takdir edilir'' 

Kime göre? ayıp kime göre ayıp ? Hangi edep hangi ahlak anlayışına göre,kime göre?bana göre ayıp olan sana göre ayıp olmuyor baksana.

Takdir kime göre ? senin takdir ettiğini ben takdir etmeyebilirim benim takdir ettiğimi sen takdir etmeyebilirsin.

'' Onun için rol yapmayı bırak.''

aklına gelenler, yazdıkların bende yok, insanlara doğru olmayan,hoş olmayan sözler  isnat edip duruyorsun.

OSHO tavsiye ediyorum sana,kuran ya da tasavvuf kitapları tavsiye edemem o ilaç seni daha kötüleştirir,osho iyidir. Hafiftir,naiftir.

Dalga geçilecek olanla dalga geçilmez ama tavsiye gerekene tavsiye edilir ,edilmelidir.

Ayrıca kuran da en aşağılık olan kişilere ,hak edenlere sözlenmiş sözler vardır, '' başkalarının inançlarına neler söylenmiş, farklı inançlara !'' söylenmedi o sözler,müslümanları kesip doğrayanlara ,eziyet edenlere söylendi.İftira hoş bir şey değil.

tarihinde acizlerdenbiri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...