Jump to content

VİCDAN SAHİPLERİNE SESLENİYORUM!!

Recommended Posts

On 23.12.2018 at 20:36, acizlerdenbiri yazdı:

e akılsız adam bilimde kullandığın kafayı da o yarattı, beynini kim yarattı ? kendin mi yarattın beynini? onunla oturup kalkıyor onunla iş görüyorsun. Tıp bilimi implant tedavisini akılla bulmadı mı? 

İnsanlık günümüz teknolojisine gelmeden önce atalarımız öküzü , atı, koyunu kullanarak bugünlere gelmedi mi? kim yarattı öküzü? öküzü tarlada kullanma fikrini ne ile buldu insan, beynini kullanarak bulmadı mı?

Tanrı neden insanlara bilimi hazır bir kullanım kılavuzu gibi vermemiştir de binlerce yıl birikerek ilerlemesini ister?

İmplant tedavisi de allahtan geldiyse, neden bin yıl önce yoktur mesela, eski insanlar sıradanken şimdiki insanların babası muhtar mıdır allah katında da kıyak geçilmiştir onlara?

Hiç evreni yaratma kabiliyeti olan varlık, bilimin kullanılmasını istese, bu bilim uzun ve meşakatli bir birikim ile ortaya çıkar mı? İstese tanrı bu bilimi taa en başında insanlara verirdi.

Peki ne oluyor da tanrı binlerce yıllık bir sürece yayıyor uygarlığın oluşumunu ve insanlığın gelişimini? Neden insanlara bulduruyor buluşları? Tanrınız oyun mu oynuyor?

Sakın tanrınız insan olmasın?

İmplantın olmadığı dönemde yaşayanlar ne yapacak peki? Dişleri çürüdüğünde diş çektirme işini o keskin acıyla yaşayanlar neye şükredecek?

Dur tahmin edeyim, elhamdülillah elleri ayakları, "mükemmel" organları var değil mi. Ne güzel.

En büyük acıların hesabını nasıl verecek tanrı? Bize akıl, el ayak verdiği için affedelim, değil mi?

Kötülük problemi ortada dururken ve bütün teodiseler açıkça çöp değerindeyken, şükredilmesi gerektiğini zanneden insan, ya düşünmemiştir, ya da kendini kandırıyordur.

Ya da bir dalkavuk olduğu için, sebebi olmamasına rağmen "onun bir bildiği vardır" deyip ona kölelik etmeye devam ediyordur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 322
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Vicdanlı müslüm bilader, iddiana göre senin allah;

- 300-350 milyar büyük galaksi

- 7 trilyon cüce galaksi

- 30 milyar trilyon (3x10^22) yıldız

Ve sayısız gezegen yaratmış, gitmesekte görmesekte hepsi bizim için!!

Dünyada ki karmaşık eko sistemi ve canlıları yaratmış,

Akabinde 7. Yüzyıl arap çöllerinde okuma yazma dahi bilmeyen cahil bir bedeviyle iletişime geçip şunları söylemiş;

Muhammed'in geliniyle evlenebileceğini(Ahzab 37),karılarıyla istediği sırayla sex yapabileceğini(Ahzab 51),evine gelen misafirlerin çok oturmaması gerektiğini (Ahzab 53),kızlarını boşayan dünürü Leheb'in elleri kuruması gerektiğini

Hafsa'nın gününde, Hafsa'nın yatağında Maria ile yakalanan Muhammed'in "bir daha Maria ile yatmayacağım" diye yemin ettiği halde bu yemini bozabileceğini (Tahrim 2)

.

.

.

Ve bunlara itiraz eden herkesi cehennemde yakıp sonsuza kadar işkence edecek!!

Tabi manyakmısınız, arap tanrısı allaha inanmamak kadar büyük saçmalık olmaz. :0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde Ebu Kafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, skeptikal yazdı:

Tanrı neden insanlara bilimi hazır bir kullanım kılavuzu gibi vermemiştir de binlerce yıl birikerek ilerlemesini ister?

İmplant tedavisi de allahtan geldiyse, neden bin yıl önce yoktur mesela, eski insanlar sıradanken şimdiki insanların babası muhtar mıdır allah katında da kıyak geçilmiştir onlara?

Hiç evreni yaratma kabiliyeti olan varlık, bilimin kullanılmasını istese, bu bilim uzun ve meşakatli bir birikim ile ortaya çıkar mı? İstese tanrı bu bilimi taa en başında insanlara verirdi.

Peki ne oluyor da tanrı binlerce yıllık bir sürece yayıyor uygarlığın oluşumunu ve insanlığın gelişimini? Neden insanlara bulduruyor buluşları? Tanrınız oyun mu oynuyor?

Sakın tanrınız insan olmasın?

İmplantın olmadığı dönemde yaşayanlar ne yapacak peki? Dişleri çürüdüğünde diş çektirme işini o keskin acıyla yaşayanlar neye şükredecek?

Dur tahmin edeyim, elhamdülillah elleri ayakları, "mükemmel" organları var değil mi. Ne güzel.

En büyük acıların hesabını nasıl verecek tanrı? Bize akıl, el ayak verdiği için affedelim, değil mi?

Kötülük problemi ortada dururken ve bütün teodiseler açıkça çöp değerindeyken, şükredilmesi gerektiğini zanneden insan, ya düşünmemiştir, ya da kendini kandırıyordur.

Ya da bir dalkavuk olduğu için, sebebi olmamasına rağmen "onun bir bildiği vardır" deyip ona kölelik etmeye devam ediyordur.

Şöyle demişsiniz; 

''Tanrı neden insanlara bilimi hazır bir kullanım kılavuzu gibi vermemiştir de binlerce yıl birikerek ilerlemesini ister?

İmplant tedavisi de allahtan geldiyse, neden bin yıl önce yoktur mesela,Hiç evreni yaratma kabiliyeti olan varlık, bilimin kullanılmasını istese, bu bilim uzun ve meşakatli bir birikim ile ortaya çıkar mı? İstese tanrı bu bilimi taa en başında insanlara verirdi. ''

Yaratıcıyı kendi düşünceniz gibi düşünmemek ile mi suçluyorsunuz? Dediğiniz gibi mi olmalıydı ? Bilimin hepsini bir kitaba koysaydı, bütün bilimi.Nereye kadarını? Bizim şu an bildiğimiz kadarını mı mesela? İçinde de implant tedavisinden bahsetmiş olsaydı.Mikroplar,bakterilerden,roketlerden,fiziki kurallardan,yasalardan.. ,doğa olaylarından,hatta bütün bilim dallarından,fizik,kimya,matematik,tıp,vs yani hepsinden,çünkü hepsi birbirleri ile bağlantılı,bu zamana kadar ki bütün bilinen bilim olmadan implant tedavisinden bahsedemezsiniz,ayrıca yine inkar etmek için bir bahane kalacaktı ve denilecekti ki '' yahu burada sadece tıptan bahsediyor,hani fizik,hani astronomi?'' yani bütün bilgilerin yer aldığı bir kitap yollasaydı fikri bebeğe yahni yedirmek gibi,5 yaşında çocuktan atomu parçalamasını istemek gibi bir şey olacaktı o zamanın insanı için.

Ve bir başka soru ; ''' eski insanlar sıradanken şimdiki insanların babası muhtar mıdır allah katında da kıyak geçilmiştir onlara?''

şimdiki insanlar o zamanki insanlara göre kıyak geçilmiş gibi mi? bu yoruma bağlı ,göreceli bir durum. o zamanın insanı bizden uzun yaşıyordu,egzoz dumanları,fabrika gazları,yiyeceklerdeki katkı maddeleri,koruyucular,deterjanlarda,yumuşatıcılarda,şampuanlarda,sabunlarda vs her şeyde kanserojen varken,bizim daha şanslı olduğumuzdan bahsedebilir miyiz.o zamanın adamı bambaşka bir hava soluyor ve bambaşka yiyecekler yiyordu.Şurda daha yakın bir zamana kadar duyuyorduk ki karadeniz de ya da doğuda hastane yüzü görmeden 90-100 yaşlarına gelen insanlar vardı.Biz bugün bir hastanesinde acıdan kıvranarak ölmüyor muyuz yani? Belki o insanlar bizden daha şanslıydı kim bilir.

Neyse ben inkarı şiar edinmiş kişilerle tartışmak istemiyorum,niyetim tartışmak değil,sözler alıcısına efendim,alıcısı varsa ne ala,alıcısı olmayan ile tartışmaya gerek yok

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Ebu Kafir yazdı:

Vicdanlı müslüm bilader, iddiana göre senin allah;

- 300-350 milyar büyük galaksi

- 7 trilyon cüce galaksi

- 30 milyar trilyon (3x10^22) yıldız

Ve sayısız gezegen yaratmış, gitmesekte görmesekte hepsi bizim için!!

Dünyada ki karmaşık eko sistemi ve canlıları yaratmış,

Akabinde 7. Yüzyıl arap çöllerinde okuma yazma dahi bilmeyen cahil bir bedeviyle iletişime geçip şunları söylemiş;

Muhammed'in geliniyle evlenebileceğini(Ahzab 37),karılarıyla istediği sırayla sex yapabileceğini(Ahzab 51),evine gelen misafirlerin çok oturmaması gerektiğini (Ahzab 53),kızlarını boşayan dünürü Leheb'in elleri kuruması gerektiğini

Hafsa'nın gününde, Hafsa'nın yatağında Maria ile yakalanan Muhammed'in "bir daha Maria ile yatmayacağım" diye yemin ettiği halde bu yemini bozabileceğini (Tahrim 2)

.

.

.

Ve bunlara itiraz eden herkesi cehennemde yakıp sonsuza kadar işkence edecek!!

Tabi manyakmısınız, arap tanrısı allaha inanmamak kadar büyük saçmalık olmaz. :0_80cbc_37a71a73_L:

Evet bir kardeşimiz ALLAH ın verdiği göz ile yazdıklarımızı okumuş,onun verdiği beyin yazdıklarımızı idrak etmiş,onun verdiği parmakları kullanarak yine onun verdiği beyni kullanarak beyan etmiş ve bir şeyler yazmış.

Bu yazdıklarınızın içinde safsata olanlar da var kısmen doğru olanlar da var,bunların mantıklı açıklamaları olmasa ( safsata olmayanlardan bahsediyorum) islam dininin bu kadar mensubu olmaz,sadece kendinizi akıllı sanıyor,milyar insanı aptal sayıyorsunuz,bunda komikçe bir cehalet var oysa ki.

Neyse geçiyoruz,sözler alıcısına,kulaklarını tıkayanlara değil.

söylemlerinin seviyesi aşağılarda olan ,insanların kutsal saydıkları ile alay edenlerle konuşmayacağım.Malumdur herkesle konuşulmaz 

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

Şüphesiz öyledir. Zaten aksini söylemiş değilim,benim yazımda dindar olmayanlara vicdansız oldukları söylemi yoktur. Vicdan sahiplerine sesleniyorum dedim sadece.

Vicdansizlar Allah önünde secde edemez mi? Belki vicdansiz oldugunun farkinda degildir.  Vicdanli ve vicdansiz herkese seslenmelisin, özellikle vicdansizlara. Vicdanlilar böylede güzel.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

De ki: "İyi insanlar iyi şeyler yapar ve kötü insanlar kötü şeyler yapar. İyi insanların kötü şeyleri yapabilmesi için dine ihtiyaç vardır."

Dinler insanları ötekileştirir ve düşmanlaştırır, çünkü kendinden olmayanlara saygıları yoktur. Hergün dünyanın dört bir yanındaki ibadethanelerde ve özel mekanlarda  "Benim dinim en doğrusu, benim tanrım en yakışıklısı, benim cennetim en güzeli ve benim cehennemim en gaddarı" babında çığırılır. İnsanlar cennete imrendirilir, cehennemle korkutulur. Bunlar yetmiyormuş gibi, rahat da bırakmazlar dinsiz imansızları, iyi mi ?!
Vicdanmış..mış.
Vicdan kim, siz kim ?!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, deadanddark yazdı:

Vicdansizlar Allah önünde secde edemez mi? Belki vicdansiz oldugunun farkinda degildir.  Vicdanli ve vicdansiz herkese seslenmelisin, özellikle vicdansizlara. Vicdanlilar böylede güzel.

ben vicdansızlara sesleniyorum diyemem,bu hoş bir söz değil.vicdanlılara ve vicdansızlara sesleniyorum desem bu da abes,vicdansız yakıştırmasını kim üzerine alacak da '' du bakiim bana seslenmiş birisi'' diyecek 

secde edenler ,etmeyenler falan diye bir söylemim de olmadı.Secde kelimesi hiç geçmedi benim yazımda.

İnsanlar yaratıcının verdiği azaları kullanıp ona kötü sözle isnat etmesinler,nankörlük etmiş olurlar diye bir söylemim oldu hepsi budur.

Vicdanlarına sorsunlar vicdan sahipleri efendim,kendilerinin bir tasarımı ,bir payı olmadığı yiyecekleri yemekteler, onun tasarladığı sindirim sistemi o kişi farkında bile değilken gereğini yapar ve yediğinin posası dışarı atılır,onun yarattığı yemekler yeniyor,onun yarattığı sistem devreye giriyor ve posalar dışarı atılıyor,eğer atılmasa insan yaşayamaz,onun verdiği organları kullanmaktalar ama onları verene, tasarlayana kötü sözler söylemekte ve ayıp etmekteler.

Çölde çırılçıplak aç susuz bir insan düşünelim,biri gelip ona giyecek yiyecek içecek vs verse ve dese ki '' bunları sana cömert biri var da o yolladı ,şöyle şöyle davranırsa kendisi için daha iyi olur dedi,senin için çeşitli tavsiyeler verdi '' dese,o kişi onu verenlere teşekkür eder,güzel sözler söyler.  O hediyeleri yiyip içip kullanıp da ''ben görmüyorum ki bana bu hediyeleri veren kişiyi,yok öyle biri '' dese... işte bu misaldeki kişi yaratıcının verdikleri ile yaşayıp giden ama ona teşekkür etmek yerine onunla alay eden, ona uyanlarla,onun istediklerini yapmaya çalışanlarla dalga geçen kişidir. O kişi böyle davranmakla yaratıcıya zarar veremez elbet, kendisi ıskalamış olur,ayıp edenlerden olmuş olur ıskalayanlardan olur .

Bende istedim ki bu civarda kafası karışık olan ama tümden inkar içinde olmayan birileri var ise eğer onlarla konuşayım, yoksa tümden inkar içinde olanlar mucize istemişler,mucize gösterildiğinde de'' bu sihirdir ya '' demişler,yine de inkar yolunu seçmişler. Ben kim oluyorum yani o kişiler karşısında .Preh preh prehhh

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, kavak yazdı:

De ki: "İyi insanlar iyi şeyler yapar ve kötü insanlar kötü şeyler yapar. İyi insanların kötü şeyleri yapabilmesi için dine ihtiyaç vardır."

Dinler insanları ötekileştirir ve düşmanlaştırır, çünkü kendinden olmayanlara saygıları yoktur. Hergün dünyanın dört bir yanındaki ibadethanelerde ve özel mekanlarda  "Benim dinim en doğrusu, benim tanrım en yakışıklısı, benim cennetim en güzeli ve benim cehennemim en gaddarı" babında çığırılır. İnsanlar cennete imrendirilir, cehennemle korkutulur. Bunlar yetmiyormuş gibi, rahat da bırakmazlar dinsiz imansızları, iyi mi ?!
Vicdanmış..mış.
Vicdan kim, siz kim ?!

Bunlar yetmiyormuş gibi, rahat da bırakmazlar dinsiz imansızları, iyi mi ?!

Efendim insanların hepsi aynı değildir,hepsini aynı gibi görmek öyle zannedenin kendi eksikliğidir. 

Ayrıca birilerinin eksikliği ,yanlış düşünmesi,tam anlayamaması bütün insanlığa mal edilemeyeceği gibi o dinin de suçu değildir.İnsanlar kendilerini geliştirmeliler,başka dinden olanlara saygı duymalılar, iyi davranmalılar,yardım etmeliler.

Dinler insanları ötekileştirmez,düşmanlaştırmaz,insanlar ya çıkarları için ,ya içlerindeki kötülüğü emreden nefslerine uydukları için,ya başka kötü niyetli kişilerin kışkırtmalarına geldikleri için,yani belki bilinçli belki bilinçsizce dinde anlatılanın dışına çıkarlar.DİNDEN ÇIKAN ÖLDÜRÜLÜR diye bir ayet olmamasına rağmen böyle bir lakırdı dolaşıyor ortalıkta. Kitapta yazmıyor yahu eşşek herifler, kitapta yazmayan bir şeyi nasıl söylersin,nasıl uygularsın.Bu davranışın ile dine hizmet mi ediyorsun onu rezil mi ediyorsun.dünya müslümanlarının bir kısmı maalesef islam dinine mensup olduklarını düşünür ama uygulayamaz ya da uygulamaz ki bu işid kafasında olan bir azınlıktır. İslama karşı sempati yerine fobi oluşmasına sebep olan bu insanlar için islam dinini suçlayamayız.

Ve şu son yazdığınız ...

Vicdanmış..mış.
Vicdan kim, siz kim ?!

YORUM YAPMIYORUZ,VİCDANLARA BIRAKIYORUZ BU SÖZÜ...

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

Çölde çırılçıplak aç susuz bir insan düşünelim,biri gelip ona giyecek yiyecek içecek vs verse ve dese ki '' bunları sana cömert biri var da o yolladı ,şöyle şöyle davranırsa kendisi için daha iyi olur dedi,senin için çeşitli tavsiyeler verdi '' dese,o kişi onu verenlere teşekkür eder,güzel sözler söyler.  O hediyeleri yiyip içip kullanıp da ''ben görmüyorum ki bana bu hediyeleri veren kişiyi,yok öyle biri '' dese... işte bu misaldeki kişi yaratıcının verdikleri ile yaşayıp giden ama ona teşekkür etmek yerine onunla alay eden, ona uyanlarla,onun istediklerini yapmaya çalışanlarla dalga geçen kişidir. O kişi böyle davranmakla yaratıcıya zarar veremez elbet, kendisi ıskalamış olur,ayıp edenlerden olmuş olur ıskalayanlardan olur .

Galiba sen iyi bir dindarsin. Istersen hep böyle kalabilirsin.Sorun degil.Ayrica madem tesekkür ediyorsun sana o yemegi pisirene önüne getirene ve o yemegin olusumunda emegi gecen herkese tesekkür etmelisin.

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

Bunlar yetmiyormuş gibi, rahat da bırakmazlar dinsiz imansızları, iyi mi ?!

Efendim insanların hepsi aynı değildir,hepsini aynı gibi görmek öyle zannedenin kendi eksikliğidir. 

Ayrıca birilerinin eksikliği ,yanlış düşünmesi,tam anlayamaması bütün insanlığa mal edilemeyeceği gibi o dinin de suçu değildir.İnsanlar kendilerini geliştirmeliler,başka dinden olanlara saygı duymalılar, iyi davranmalılar,yardım etmeliler.

Dinler insanları ötekileştirmez,düşmanlaştırmaz,insanlar ya çıkarları için ,ya içlerindeki kötülüğü emreden nefslerine uydukları için,ya başka kötü niyetli kişilerin kışkırtmalarına geldikleri için,yani belki bilinçli belki bilinçsizce dinde anlatılanın dışına çıkarlar.DİNDEN ÇIKAN ÖLDÜRÜLÜR diye bir ayet olmamasına rağmen böyle bir lakırdı dolaşıyor ortalıkta. Kitapta yazmıyor yahu eşşek herifler, kitapta yazmayan bir şeyi nasıl söylersin,nasıl uygularsın.Bu davranışın ile dine hizmet mi ediyorsun onu rezil mi ediyorsun.dünya müslümanlarının bir kısmı maalesef islam dinine mensup olduklarını düşünür ama uygulayamaz ya da uygulamaz ki bu işid kafasında olan bir azınlıktır. İslama karşı sempati yerine fobi oluşmasına sebep olan bu insanlar için islam dinini suçlayamayız.

Ve şu son yazdığınız ...

Vicdanmış..mış.
Vicdan kim, siz kim ?!

YORUM YAPMIYORUZ,VİCDANLARA BIRAKIYORUZ BU SÖZÜ...

A dini diyor ki: "En doğru  din benim ,  en yakışıklı tanrı bende ... bana inanmayanlar tü kaka".
B dini diyor ki: "En doğru  din benim ,  en yakışıklı tanrı bende ... bana inanmayanlar tü kaka".
C dini diyor ki: "En doğru  din benim ,  en yakışıklı tanrı bende ... bana inanmayanlar tü kaka".
ve bu böyle gidiyor, ki piyasada sayısız dinler var.

Eğri oturup doğru konuşalım:  Bu zihniyet ötekileştirme, düşmanlaştırma değil de nedir ?

Sizin dininiz de bunlardan birisi ve halböyle iken buraya gelip bizim vicdanımızı ve ahlakımızı sorgulama cüretine kalkıyorsunuz. Bana "benim dinim diğerlerinden farklı" falan demeye kalkmayın, ki diğerleri de aynı argümanla yola çıkıyorlar.  

Soru şu: Dininizin ve tanrınızın ismi nedir ?
Siz buna cevap verdiğiniz an taraf olacaksınız, ki zaten olmuşsunuz. Taraf olduğunuz andan itibaren kutsal kitabınızda ne yazıyorsa odur.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@acizlerdenbiri

Milyarlarca musluman cahil siz akilli misiniz diye sormussun.  Istatistige gore dunya nüfusunun %31i hristiyan %24 u musluman. Simdi sayi onemliyse bizim hristiyan olmamiz lazim veya dunyada 1.1 milyar Hindu var 1.2 milyar ateist var. Ben koyun degilim ki inanan sayisina bakarak din seciyim. Ayrica musluman olmak icin allahin tek ve muhammedin onun elcisi oldugunu kabul etmem gerek. Ben ne muhammedi gordum ne de allahi. Gormedigim bir allaha nasil tek derim. Senin bakis acina gore musluman olmak hic mantikli degil. Cunku dunyanin 4 te 1 inden fazlasi islamiyete inanmiyor. Neden Buddha, Brahma degil de Allah? Hem Budist olmak icin Buddha Allahin elcisidir falan diyip gormedigin sey hakkinda yalan soylemene de gerek yok. "Gormedigin allah birdir ve muhammed allahin elcisidir" yalanini soylemekten yol yakinken don. Cunku senin yasin 7. yy. da yasadigi iddia edilen muhammedi gorecek kadar yoktur. Sen gel Budist ol sana mutluluk getirir. Veya Hristiyan ol Tanrinin oglu Isa insanlarin gunahi icin kendini feda etti. Vicdanin varsa Tanrinin bu kadar nimetini ve Isanin bizlerin gunahlari icin canini verdigini gormezden gelme ve Hristiyan ol. Hem musluman sayisindan cok daha fazla uyesi olan bir din. 2.3 milyar Hristiyan salak olamaz ya?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

Dinler insanları ötekileştirmez,düşmanlaştırmaz,insanlar ya çıkarları için ,ya içlerindeki kötülüğü emreden nefslerine uydukları için,ya başka kötü niyetli kişilerin kışkırtmalarına geldikleri için,yani belki bilinçli belki bilinçsizce dinde anlatılanın dışına çıkarlar.

Asagidaki ayet otekilestirmis ve diger dinde olup kabeyi kutsal sayanlarinda kabede ibadet etmesini yasaklamistir. Otekilestirme var, diger dindekilerin kutsal saydigi yere girmesine de yasaklama getirilmis. 

Tevbe Suresi 28. Ayet

Ey iman edenler! Müşrikler ancak bir pisliktir. Onun için bu yıllarından sonra Mescid-i Haram'a yaklaşmasınlar. Eğer yoksulluktan korkarsanız, (biliniz ki) Allah dilerse sizi kendi lütfundan zengin edecektir. Şüphesiz Allah iyi bilendir, hikmet sahibidir.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, kavak yazdı:

Vicdanmış..mış.
Vicdan kim, siz kim ?!

ama o sizi  seviyor

tarihinde Thegodzeus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...