Jump to content

VİCDAN SAHİPLERİNE SESLENİYORUM!!

Recommended Posts

1 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

sütü inekten, balı da arıdan çalıyoruz.

binlerce yıl boyunca ineğin en yumuşak huylu ve bol süt verenini seçerek yetiştirmişiz. aynı şekilde arıları da hizaya getirmişiz.

ama hala arılara yanaşırken koruma için giysi ve buhar kullanıyoruz ki, ballarını çalarken ağzımızı yüzümüzü sokmasınlar.

alık müslümancıklar da hala arılar bizim için bal yapıyyelea diye konuşuyorlar.

gidin bir arı kovanından arıları buharla uyuşturmadan, üstünüze koruma giymeden bal alın bakalım, arılar size allahınızı tersten öptürsünler.

gidin vahşi bir inekten süt çalmaya çalışın bakalım, ağzınızın ortasına toynağı yediğiniz gibi olimposa zeusun yanına aktarmasız uçarsınız.

Tamam bizim için yapmıyor diyelim tatları nasıl hoşumuza gidiyor.Yani burada seçile seçile demeyeceksiniz herhalde sonuçta en başta süt veren hayvan içilebilir bir tatta üretti ki bunu insanlar içebildi. Bal içinde daha güzel ve lezzetli balları biz seçmedik sanırım ? 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 322
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

18 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Tamam bizim için yapmıyor diyelim tatları nasıl hoşumuza gidiyor.Yani burada seçile seçile demeyeceksiniz herhalde sonuçta en başta süt veren hayvan içilebilir bir tatta üretti ki bunu insanlar içebildi. Bal içinde daha güzel ve lezzetli balları biz seçmedik sanırım ? 

Şimdi bu tanrı o kadar yalnız ve zavallı ki, biz insanlara yaranabilmek, bizim sevgimizi kazanabilmek için bize çeşitli hediyeler veriyor, gönlümüzü kazanmak istiyor. Vardır böyle tipler, başkalarının arkadaşlığını, dotluğunu hediyeler vererek kazanmak isterler, tanrı da onlar gibi. Ne dersin, tanrıyı da aramıza alalım mı? Bak, nasıl da hüzünlü bakıyor, aramıza kabul etmemiz için nasıl da çaresizce bakıyor.

Buarada bir şey daha aklıma geldi, kadını erkek için mi yoksa erkeği kadın için mi yarattı? Ya da çocuğu ana babası için mi ya da ana babayı çocuk için mi yarattı?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

hayır.

evrim sürecinde en başta diye bir şey yoktur. her şey birlikte evrimleşir. canlılar hayatta kalabilmek için her şeyi denerler. her şeyin tadına bakarlar. bunlardan bazıları onları öldürür, bazıları süründürür, bazıları besler, bazıları hiçbir işe yaramaz. ölenlerin soyu artık devam etmez. sürünenlerin de büyük olasılıkla devam etmez. ama beslenenler veya hiçbir zarar ya da yarar görmeyenler, bu bilgiyi sonraki nesillere taşırlar. böylece canlı ve beslendiği / beslenemediği şey artık birlikte evrimleşmeye başlar. önceki yazılarımdan birinde elma örneği ile bunu anlattım. 

örneğin kediler, yılanlar ve daha nice hayvan da başka hayvanların sütünü içerler. örneğin ayılar da, türlü yırtıcılar da arı kovanlarını yağmalar ve ballarını yerler. bunların hepsi de yine deneme ve yanılma sonucu edinilen bilgilerin gerek genetik, gerek sosyal olarak bir sonraki nesle aktarılması sonucu yığılmış deneyim ve bilgilerdir. burada allahlık bir durum yoktur. tüm canlılar, hayatta kalabilmek ve nesillerini sürdürebilmek için besine kolay ulaşım yollar geliştirmiştir. kimi depolar, kimi depoları yağmalar.

basitçe bir örnek vereyim: önceki yazımda vahşi inekten söz ettim. vahşi ineklerin memeleri, çiftlik ineklerinin memelerinin yarısından daha küçüktür. çünkü bunlar görece doğal seçilimle soylarını sürdüren varlıklardır. ama çiftlik inekleri, vahşi ineklerden başlayarak sürekli daha büyük memeli ve daha çok ve güzel içimli süt verenleri seçip çiftleştirerek oluşturulmuş soylardır.

aynı şekilde, balın ağız tadımıza uygun olması için kovanları çiçek tarlalarına, meyve bahçelerine yakın koyarız. kovanları bizim için zehirli çiçeklerin vb olduğu bir yere koyarsanız, o baldan hayır gelmez. arılar da yine bizim kovanları koyduğumuz yerin özelliklerine uyum sağlamak zorunda kalırlar. yani örneğin hava sıcaklığı bir etkense, artık o kovanda nesiller sonra o sırcaklığa ve o çevredeki besinlere uyum sağlamış olan arılar bulursunuz. o arıları alıp da bir başka bir iklime / örtüye vb  götürdüğünüzde kovanın verimi ciddi biçimde etkilenir ve büyük olasılıkla arıların önemli bir kısmını da kaybedersiniz.

Sitelerde Paylaş

MASAL

♦ Genellikle halkın ortak yaratısı olan; kahramanları arasında olağanüstü kişilerin de yer aldığı ve olağanüstü olayların öykülendiği eserlere masal denir.
♦ Tamamen düş ürünü ve uydurma oluşları masalların temel niteliğidir.

Konu:
♦ Masallarda genellikle iyilik-kötülük, doğruluk-haksızlık, adalet-zulüm, alçak gönüllülük-kibir gibi karşıt durumları simgeleyen kişilerin mücadeleri; ulaşılması zor hedeflere varma isteğinden doğan hayaller işlenir.

Olay:
♦ Masal gerçek dışı ve olağanüstü olaylar üzerine kurulur. Gerçek ya da gerçeğe yakın öğeler masalın belkemiği olan olağanüstü atmosfer içinde eritilmiştir.

Kişi:
♦ Masalın kahramanları padişahlar, vezirler, zengin tüccarlar, sıradan ve yoksul insanlar, hırsızlar ya da haydutlar gibi gerçek dünyadan alınan kişilerin yanı sıra peri, cin, dev, ejderha, cadı, gulyabani, şahmeran, Zümrüdüanka kuşu gibi hayvanlar da masal kahramanları arasında yer alır. 

Yer
♦Masallarda olayların geçtiği çevre, belirsizleştirilen bir yer ya da Kafdağı gibi haritada bulunmayan ülkeler; “yedi kat yerin altı”, “bulutların üstü” gibi hayalde tasarlanan yerlerdir.

Zaman
Masallarda “zaman”ın tarihî zamanla ilgisi yoktur. “Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, develer tellâl iken, pireler berber iken, ben babamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken…” gibi tekerlemeler de zamandaki bu belirsizliği güçlendirir.

Sitelerde Paylaş
13 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

benim  idrak  edemediğim  şu (ki  çok  varda  bir  tanesi diyeyim) uzay  zaman  vs.olmasa  geriye  kalan  hiç  midir  yoksa  hala  maddeye  dair  bir  şeyler  var  mıdır ? Kısacası  hiclikte  tanrı  var  mı ya da  hiçlik  fizikte  kuantum  kurallarını  mı  ifade  eder  neyi  ifade  eder? şimdiden  sağolun. 

Arkasından süttü baldı diye aynı dinci ağzıyla saçmalayacaksan, şimdiden sağolun falan deme bundan sonra. Bir kıymeti ya da anlamı yok. Böyle devam edersen pek yakında atılmanı sağlamak için çaba göstereceğim. Kabul olur ya da olmaz bilinmez. Ama vaziyet benim açımdan bu. Senin de haberin olsun şimdiden.

12 hours ago, acizlerdenbiri said:

çok çok güzel anlatıyor durumu bu karikatür, sokakta bir kardan adam görsek ve bu kardan adam kendiliğinden oldu desek bu cümle kulağa nasıl gelirse ! işte kainatın ,dünyanın,bizlerin kendiliğinden olduğunu söylemek bundan bin beter geliyor .

Detay verince, açıklanınca anlıyor musun sanki..?!! Anlamaya niyetin var mı? Daha da ötesi, böyle bir samimiyetin var mı?!

Sen sütü balı evrim açıklamıyor deyince açıklamamış mı oluyor sence? Ben cahilim demek bin beter geldiği için evrim açıklayamıyor deniyor olabilir mi?!

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, teflon yazdı:

Arkasından süttü baldı diye aynı dinci ağzıyla saçmalayacaksan, şimdiden sağolun falan deme bundan sonra. Bir kıymeti ya da anlamı yok. Böyle devam edersen pek yakında atılmanı sağlamak için çaba göstereceğim. Kabul olur ya da olmaz bilinmez. Ama vaziyet benim açımdan bu. Senin de haberin olsun şimdiden.

Hakikaten  sordum  öğrenmek için .Teistlerin  modal  kozmolojik  argumanina  eleştirileri  okuyorumda  irada  yokluk  ve  hiçlik  kavramları  geçiyor  sizinde  fikrinizi  almak  istedim. 

Sitelerde Paylaş
41 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Hakikaten  sordum  öğrenmek için .Teistlerin  modal  kozmolojik  argumanina  eleştirileri  okuyorumda  irada  yokluk  ve  hiçlik  kavramları  geçiyor  sizinde  fikrinizi  almak  istedim. 

Teistlerin ne argümanı olacak? Özellikle hristiyanların, yahudilerin ve müslümanların. O argüman dediğin şeyler bu arap ve yahudi palavralarını direk öne sürdükleri zaman çok yavan kalacağını ve saçmaladıklarının ortaya kabak gibi çıkacağını bildikleri için konuyu sulandırma çabaları.

Mesela neden hiç bir müslüman direk "Eğer Muhammed'in dediklerine inanmazsanız sonsuza kadar cayır cayır yanarsınız." diyemiyor? İçten içe o da biliyor bunun ne kadar saçma bir iddia olduğunu. Oysa dininin özeti bu. Gerisi süsleme. Herifler daha dinlerinin en önemli şartını savunamıyorlar, geri kalanını nasıl savunacaklar?

O argümanları ancak deistler ileri sürebilir, teistler değil.

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, sağduyu yazdı:

Teistlerin ne argümanı olacak? Özellikle hristiyanların, yahudilerin ve müslümanların. O argüman dediğin şeyler bu arap ve yahudi palavralarını direk öne sürdükleri zaman çok yavan kalacağını ve saçmaladıklarının ortaya kabak gibi çıkacağını bildikleri için konuyu sulandırma çabaları.

Mesela neden hiç bir müslüman direk "Eğer Muhammed'in dediklerine inanmazsanız sonsuza kadar cayır cayır yanarsınız." diyemiyor? İçten içe o da biliyor bunun ne kadar saçma bir iddia olduğunu. Oysa dininin özeti bu. Gerisi süsleme. Herifler daha dinlerinin en önemli şartını savunamıyorlar, geri kalanını nasıl savunacaklar?

öyle  diyelim  deistik  argumanda denebilir  deizm  sonuçta  teizmden  beslenir  bazı  yönleriyle  hatta  teizmin  etkisinden  tam  kurtaramamis  kendini  sanki 

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, sağduyu yazdı:

öyle  diyelim  deistik  argumanda denebilir  deizm  sonuçta  teizmden  beslenir  bazı  yönleriyle  hatta  teizmin  etkisinden  tam  kurtaramamis  kendini  sanki 

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

bir şey anlamadım ki fesatlanayım, ayrıca ayet cennetten bahsetmiyor ki dünyada olanlardan bahsediyor,bu hoş bir suredir hadi bir önceki ayete bakalım,ibret verici bir ayettir, 

Ve muhakkak ki, sizin için (sağmal) hayvanlarda da (çıkarılacak) bir ders vardır: hayvanın karnında, (bedeninden) atılacak artıklarla kan arasından (salgılanan) ve içenlere lezzet ve ferahlık veren katıksız süt içiriyoruz size.

efenim yaniiii ,yaniii neymişş,neymişşş, kendiliğinden oluşan!! bir dünyadaaa kendiliğinden bir inek oluşmuuuş ve  o ineğin atılacak artıklarla kan arasından süt çıkıyormuş,atalarımız binlerce yıl o hayvanları tarla sürmekte,eşya taşımakta, etlerini yemekte,sütlerini içmekte, derilerinden elbise ,ayakkabı yapmakta kullanmışlar ama hiç de sandığımız gibi insan denen canlı için değilmiş onlar,ama kullanmışız ve kullanıyoruz hala bu kendiliğinden olan hayvanları, yoksa '' Ben yeryüzünde insan denen bir halife yaratacağım'' diyen yaratıcının o yaratacağı insan için tasarladıklarından değil bunlar ,yanlış anlaşılmasın,kendiliğinden oldu o hayvancağız. önce sudan çıkıp karaya uyum sağlayan atasından var oldu o,o atası da kendi kendini var etti ya da o da kendiliğinden oldu işte.

Bir de sonraki ayeti tavsiye ediyorum ;

68.ayet:  : Ve Rabbin bal arısına da ilham etmiştir ki, «Dağlardan ve ağaçlardan ve çardaklardan evler ittihaz edin.»

69:ayet: Sonra meyvelerin (çiçeklerin) hepsinden yeyin! Rabbinin emre amade kılınmış yollarında sülûk edin (uçun, dolaşın). Onun karnından muhtelif (çeşitli) renklerde içecek (bal) çıkar. Onda insanlar için şifa vardır. Muhakkak ki bunda, tefekkür eden bir kavim için elbette bir âyet (delil) vardır.

burada da kendiliğinden oluşan bir arıcığın kendi insiyatifi ile yaptıklarını görüyoruz.

YAPMAYIN YAHU,YAPMAYIN ETMEYİN KARDEŞLERİM YAPMAYINN..NASIL BÖYLE OLDUNUZ SİZ. ARILAR NASIL YARATIKLARDIR BİR ARAŞTIRIN ,ARI KOLONİSİNİ BİR ARAŞTIRIN,ÖZELLİKLERİNE BİR BAKIN,BİR TEFEKKÜR EDİN,BİR ZAMAN AYIRIN RİCA EDİYORUM SİZLERE,RİCA EDİYORUM RİCA,KRALİÇE ARI NEDİR,İŞÇİ ARILAR NEDİR,NE YAPARLAR BİR BAKIN. KİM YAPTIRIYOR BUNLARI ONLARI,PROGRAMLANMIŞLAR ,EMİR UYGULUYORLAR,BİZİM İÇİN YAPIYORLAR ,BİZİM İÇİN VARLAR,DİĞER HAYVANLARDA İSTİFADE EDİYOR AMA DİĞER HAYVANLARDA BİZİM İÇİN VARLAR,DÜNYA İÇİN,İNSAN İÇİN VARLAR. BİR TEK BİZ YARATICININ EMİRLERİNE KARŞI ÇIKIYORUZ ÇÜNKÜ BİZE İRADE VERDİ,HAYVANATIN TÜMÜYLE BİZİ AYIRAN TEK ÖZELLİK BU,AKIL OLARAK TABİ ÜSTÜNÜZ AMA ONLARDA DA ONLARA YETECEK KADAR AKIL VAR ,BİZE İRADE,SEÇME YETİSİ VERİLDİ,İYİYİ DE SEÇEBİLİRİZ KÖTÜYÜ DE ,.BİZİ MANTARLATAN DA BU,NEFSİMİZ İSTEMİYOR YARATICIYA UYMAYI,BİZİ NEFS MANTARLATIYOR,BEN ONLARIN YOLUNA OTURACAĞIM DİYEN ŞEYTAN MANTARLATIYOR, GÖZLE GÖREMEDİĞİMİZ VARLIKLAR YOK MU,KARABASAN GELMEDİ Mİ HİÇ SİZLERE, NEDİR O HİÇ MERAK ETMEDİNİZ Mİ,CİNLER DE VAR ,ŞEYTAN DA VAR VAR BUNLAR .AH KARDEŞLERİMM AHH AHHH .BİZİ BİR YARATAN VAR YAPMAYIN YAPMAYINN

18 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Çok doğru şeyler yazmışsınız.Evrim daha sütü balı açıklayamıyor. Arılar hakkında da çok doğru demişsiniz mesela; eşek arıları bal arılarını yağmalar doğadaki müthiş döngü bu işte tam da düşündüğünüz gibi .

Sütü ve balı bizim için değil, yavruları için üretiyorlar ve biz resmen onları manipüle edip faydalanıyoruz. Bak sen insanın şu yaptığına...

Bu sürecin nasıl geliştiğini @bir_akil_insan Bilal'e anlatır gibi anlatmış sağolsun. Daha da mı anlamaz, akletmezsiniz?

@acizlerdenbiri

İlk sayfada da yazmışım ya hani?

Yine aynısını söylemek durumundayım. Allah için, Allah adına inanç dilenme arkadaşım. 

Ayrıca senin iradeden falan söz etmen çok anlamlı değil. Bir akla, iradeye, güce tâbi olduğun ve onun manifestosunu sahiplenip yayıcısı olmaya karar verdiğin anda ortada irade falan kalmaz. Cehennem gibi korkunç bir tehdit ve son varken iradeden söz edilemez.

Bu durumda biz, özgür iradesini Allah'a inanmamak yönünde kullanmış geri zekalı veya deliler oluyoruz ayrıca, o da başka hakaret... 

Sitelerde Paylaş

vahşi inekten süt çalma konusunda youtubeda milking wild cow vb aramalar ile ilginç videolar bulacağınızı düşünüyorum.

bu konu bir rodeo benzeri eğlence konusudur. bir rodeo alanında, süt çalmak üzere birkaç kişi birleşip bir ineğe girerler ve olaylar gelişir.

müslümancıkların nasıl bir hayal dünyasında yaşadığını da görmek açısından iyi olacaktır.

Sitelerde Paylaş
On 10.01.2019 at 18:57, Türk Ateist yazdı:

Sütü ve balı bizim için değil, yavruları için üretiyorlar

İnek, koyun , tavuk, balık, bunları sen yemiyorsan bile ( ki yiyorsun) atalarımız yedi, çocuklarına yedirdi, sütlerini içtik, derilerini kullandık, atalarımız onlara mecburdu, A101 lere binlerce sene vardı daha.

ataların o biçim faydalandı onlardan. şimdi tü kaka oldular , marketten aldığımız için önemi bilinmez oldu.

sütü, balı yavruları için üretiyorlar.. yavrular ne işe yarıyor, büyümeye, üremeye,çoğalmaya.. böylelikle bitmeyen  et ,süt, yumuta vs vs gibi insan için gerekli gıdalar İNSAN için TASARLANMIŞ..BİTMEYEN KAYNAK YARATLMIŞ.ET BİTMİYOR, SÜT BİTMİYOR, YUMURTA BİTMİYOR, DOĞAN, BÜYÜYÜP, ÇOĞALAN CANLILAR, DİKKAT EDELİM BUNU BİR DÜŞÜNELİM.

ayrıca benim ALLAH için ALLAH adına inanç dilenmem komikliği... 

onun ihtiyacı mı var buna, ben isteyen varsa gözlere sürme çekmek istiyorum hepsi bu.

tarihinde acizlerdenbiri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, poiuz yazdı:

"Ey iman sahipleri! Eğer siz Allah'a yardım ederseniz, Allah da size yardım eder ve ayaklarınızı sağlam bastırır."

Allaha yardım edin ülen!!!

Hahaha

Vah vah, onca yazılan karşısında yazdığınız , aklınıza gelen bu demek.. ne kadar yazık, ne kadar.. 

ALLAH ın her şeye gücü yettiğine dair bin tane ayet var, ihlas suresinde SAMED ismi geçiyor, onun bir şeye ihtiyacı yok.

bu ayette yer alan “yardım” kavramı, savaş sırasında karşı karşıya gelmiş iki taraftan birinin istediğinin hâkim olmasına katkı sağlamaktır. İslam cihadında,  bir taraftan “kâfirlerin müminlere galip gelmelerini, küfrün hâkim olmasını arzu eden” şeytanın isteği vardır. Bir taraftan da müminlerine kâfirlere galip gelmesini, imanın hâkim olmasını isteyen Allah’ın isteği vardır.

İşte kim Allah’ın bu isteğinin tahakkuku için çaba gösterir, yardım ederse, o Allah’a yardım etmiş sayılır.

Yapmayın , dalga geçmeyin bari.ayıp etmeyin öyle hahhah falan yazmayın .

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, poiuz yazdı:

"Ey iman sahipleri! Eğer siz Allah'a yardım ederseniz, Allah da size yardım eder ve ayaklarınızı sağlam bastırır."

Allaha yardım edin ülen!!!

Hahaha

Bruce Allmighty bunu denemisti , kisa bir süreligine basarili olmus, sayesinde tanri tatile cikmisti. 

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

İnek, koyun , tavuk, balık, bunları sen yemiyorsan bile ( ki yiyorsun) atalarımız yedi, çocuklarına yedirdi, sütlerini içtik, derilerini kullandık, atalarımız onlara mecburdu, A101 lere binlerce sene vardı daha.

ataların o biçim faydalandı onlardan. şimdi tü kaka oldular , marketten aldığımız için önemi bilinmez oldu.

sütü, balı yavruları için üretiyorlar.. yavrular ne işe yarıyor, büyümeye, üremeye,çoğalmaya.. böylelikle bitmeyen  et ,süt, yumuta vs vs gibi insan için gerekli gıdalar İNSAN için TASARLANMIŞ..BİTMEYEN KAYNAK YARATLMIŞ.ET BİTMİYOR, SÜT BİTMİYOR, YUMURTA BİTMİYOR, DOĞAN, BÜYÜYÜP, ÇOĞALAN CANLILAR, DİKKAT EDELİM BUNU BİR DÜŞÜNELİM.

ayrıca benim ALLAH için ALLAH adına inanç dilenmem komikliği... 

onun ihtiyacı mı var buna, ben isteyen varsa gözlere sürme çekmek istiyorum hepsi bu.

Sen neyin kafasini yasiyorsun ya?

Bu dediklerinden ne anlamaliyiz? Yavrulari icin uretiyorlar, biz de somuruyoruz iste.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Klonopin yazdı:

Sen neyin kafasini yasiyorsun ya?

Bu dediklerinden ne anlamaliyiz? Yavrulari icin uretiyorlar, biz de somuruyoruz iste.

Mantar kafası.

neyse olay şu ;

yavrular... 

baba anneyi döllüyor, anne gebe kalıyor yavru doğuyor, anne besliyor.. yavru büyüyor , yavru ya erkek olup büyüyünce dölleme yapıyor ya dişi olup gebe kalıp yavru doğuruyor.

Bu arada biz etleri yiyoruz, sütleri içiyoruz, derilerini farklı işlerde kullanıyoruz ( atalarımız kullandılar, ayakabı yaptılar, palto yaptılar, tereyağı, ayran vs için bile derilerini kullandılar, güçlerinden faydalandılat, mal taşıttılar, yolculuk yaptılar onların sırtında,tarla sürdürdüler, alıp sattılar para kazandılar, acıktıklarında yediler vs)

Şimdi, burda bu döngü devam ederken döllemek istemeyen erkek yok, binbir takla tukla ile o iş isteniyor dişiden, keza dişi her ne kadar kolay kabul etmese de ölürüm de vermem demiyor.

Neden? 

erkeğe verilen 30 saniyede bitecek bir istek var,alt tarfı 30 saniye belki o kadar bile değil ama ne güçlü bir istek,acayip işler,kafa tokuşturmalar, ısırmalar, pençe atmalar, en iyi en güçlü kimse ödülü o kapacak, en güçlünün tohumları döllenmeye alınacak. 

yahu 10 saniye için değer mi bu patırtıya, fıtratları gereği olacak , programlanmışlar çünkü, mecbur olacak bunlar, nesil devam edecek, onlar bu kavgaları nesil devam etsin diye mi yapıyorlar,, yok, biliyoruz ne için yaptıklarını.

Bir tek insan hayvandan farklı olarak irade sahibi olduğu için kendini tutabilir, çiftleşmeyebilir o veya bu sebeple yapmayabilir, evlenmeyebilir, evlenebilir, bebeğini büyütebilir,büyütmek istemeyip bir kapıya bırakabilir vs, ama hayvan anneleri (guguk kuşu müstesna )doğadaki bütün anne hayvanlar hatta bazılarının erkekleri bile yavrularına bakarlar büyütürler, eğer içlerinde ölecek olan yavru varsa anne onun öleceğini anlayıp diğer yavrulara bakar ve ölecek olanı beslemez artık ki böyle bir olay yoksa canı pahasına bakar yavrularına.

Şimdi burda ne var?

1: hayvanlar kanunlara bire bir uyanmaktadırlar.

Ben çiftleşmek istemiyorum diyen horoz olmaz ,var mı öyle horoz, gey horoz. ü ürü üüü ayol kalkın sabah oldu ya tembel tenekelerrr.. yok öyle bi horoz, keserler.

Ben çifleşmiycem dünyayı gezicem diyen dişi ayı var mı?. ya da  emzirmiycem göğüslerim sarkıyo diyen? yok öyle bi ayı, insanda var hep bu üç kağıtçı işler..

2: hayvanlar bu olayların farkında değiller, onlarda böylesi bir farkındalık yok, olsaydı bazıları başına buyruk hareket ederlerdi, gey horoz olurdu işte o zaman.

Hayvanların bu çifleşme, yavru yapıp besleme döngüsüne uyuşları bunun bir kural olduğunu gösterir, çünkü dışına çıkan yok, tesadüfi olsa bazılarında çifleşme isteği olmazdı, şehvet , cinsel arzu olmazdı, hepsinde var bu istek ve arzu, bu ;nesil devamının bir bahanesi, sebebi.

Bizler için de öyle, eğer dünyaya çocuk getirmek için bir erkeğin 3 km koşup, 80 takla atıp, 100 mekik çektikten sonra bi tarafından gelen suyu dişinin bi tarafına boşaltması gerekseydi şu an dünya nüfusu kaç olurdu?

Neslin devamı nasıl bir olayla bağlanmış ama! Tabiat.. Doğa... bilinçli mi acaba... hımmm?

3: Ve bizler tarih boyu bu hayvanları kullandık, sömürmek değil bu, etinden, sütünden, yumurtasından, gücünden, koku alma duyusundan, bekçiliğinden vs yani ne kadar faydalandığımız hayvan varsa bunlar insan için, bizim faydalanmadıklarımız da diğer hayvanlar için, dünya için , sistem için varlar. 

Kullandıkkk çünkü onlar bizim için yaratıldılar.

onları" BEN YERYÜZÜNDE İNSAN DENEN BİR HALİFE YARATACAĞIM " diyen yaratıcı yarattı.

İnsanın yeryüzünde var olması için, yaşayabilmesi için hayvanlar yarattı, onları ehlileştirilebilir yarattı.

10 yaşında çocuk katar önüne inekleri, mandaları oraya buraya götürür.

- Efenim onları o hale insan getirdi yoksa inek ona bi çaksa soluğu acilde alır.

onlara o fıtrat yerine aslan kaplan timsah fıtratı verse ne olacaktı, atalarımızın zamanında uyuşturucu iğne de yok, gerçi olsa tarlada , orda burda çalıştıramazsın uyuşmuş hayvanı, aslanı kaplanı sirkte vs de kullanıp zulmediyolar ama iğneyle vs ile, ya da kırbaçla falan ama arada bi bakıcısını, gösteri partnerini falan parçalıyo, inekte var mı öyle olay, inekten fiske yiyen kaç kişi vardır bi soralım bakalım.

- E biz yaptık onları öyle de aslında onlar vahşiyken galsğwbsgağamsisiskshyui..

Sana o hayvanları ehlileştirecek , onları araştıracak, anlayacak aklı kim verdi ? Sende de anca onlardaki kadar akıl olabilirdi, neden sende daha fazla akıl var? köprü yapıyorsun, tünel yapıyosun, uzaya çıkıyosun, gezegenlere araç yollayıp fotoğraf çektirtiyosun?? kim verdi sana bu aklı?Niye sende hayvanattan milyon kat fazla akıl var?

- Efenim evrimm.. onların zeka orda kaldı bizim zeka devam etti..

- Canlılık nasıl başladı?

- efenim ilk atamız sudan karaya çıktı ..

- su nasıl oldu?

-Efenim bu büyük patlamaya kadar gider

- büyük patlama bilinçsiz mi patladı bi anda

- evet.

" BEN YERYÜZÜNDE HALİFE YARATACAĞIM" sözüne mazhar olan insan !

Seni bu dünyada babanın bi tarafından çıkan iki damla suyu bahane edip yaratan sen öldükten sonra başka bir şeyi bahane edip tekrar yaratmaya da güç yetirir.

Aslında o bir şeyi bahane etmeksizin de yaratabilirdi bizi lakin sebebi bilemezsek bizim için iyi olmazdı, kafayı yerdik,şimdi biliyoruz ki elimize külodumuza bulaştığında tiksindiğimiz,çabucak  elimizi yıkayıp kurtulmak istediğimiz bir su parçasından var oluyoruz.Heh, tamam, rahatladık şimdi. şimdi her şey tamam, devam edebiliriz inkarımıza. 

Seni evrende toz zerresi kadar bile yer kaplamayan bu dünya denen yerde var eden, başka başka yerlerde de var edebilir.

Her şey ortada, yapmayın..

Gel vazgeç inadından, konuş onunla, dua et.

Madem ki sen bizi, beni yarattın, bana yardım et, bana gerekenleri anlat, göster.. de.Hatayı onda arama kardeşim, hatayı kendinde ara, o varsa o kendini bana göstersin deme, kibirli olma, tevazu içinde ol, hata bendedir kesin de.Huzura almıyorlarsa bir sebebi vardır de, dua et , iste , isteyene vermemezlik yapmazlar, mümkün değil.

Ne diyeyim kardeşler ne diyeyim .. saat oldu 03:16 ne diyeyim ben size daha, uykumdan harcıyorum size, ah ah ..

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

Mantar kafası.

neyse olay şu ;

yavrular... 

baba anneyi döllüyor, anne gebe kalıyor yavru doğuyor, anne besliyor.. yavru büyüyor , yavru ya erkek olup büyüyünce dölleme yapıyor ya dişi olup gebe kalıp yavru doğuruyor.

Bu arada biz etleri yiyoruz, sütleri içiyoruz, derilerini farklı işlerde kullanıyoruz ( atalarımız kullandılar, ayakabı yaptılar, palto yaptılar, tereyağı, ayran vs için bile derilerini kullandılar, güçlerinden faydalandılat, mal taşıttılar, yolculuk yaptılar onların sırtında,tarla sürdürdüler, alıp sattılar para kazandılar, acıktıklarında yediler vs)

Şimdi, burda bu döngü devam ederken döllemek istemeyen erkek yok, binbir takla tukla ile o iş isteniyor dişiden, keza dişi her ne kadar kolay kabul etmese de ölürüm de vermem demiyor.

Neden? 

erkeğe verilen 30 saniyede bitecek bir istek var,alt tarfı 30 saniye belki o kadar bile değil ama ne güçlü bir istek,acayip işler,kafa tokuşturmalar, ısırmalar, pençe atmalar, en iyi en güçlü kimse ödülü o kapacak, en güçlünün tohumları döllenmeye alınacak. 

yahu 10 saniye için değer mi bu patırtıya, fıtratları gereği olacak , programlanmışlar çünkü, mecbur olacak bunlar, nesil devam edecek, onlar bu kavgaları nesil devam etsin diye mi yapıyorlar,, yok, biliyoruz ne için yaptıklarını.

Bir tek insan hayvandan farklı olarak irade sahibi olduğu için kendini tutabilir, çiftleşmeyebilir o veya bu sebeple yapmayabilir, evlenmeyebilir, evlenebilir, bebeğini büyütebilir,büyütmek istemeyip bir kapıya bırakabilir vs, ama hayvan anneleri (guguk kuşu müstesna )doğadaki bütün anne hayvanlar hatta bazılarının erkekleri bile yavrularına bakarlar büyütürler, eğer içlerinde ölecek olan yavru varsa anne onun öleceğini anlayıp diğer yavrulara bakar ve ölecek olanı beslemez artık ki böyle bir olay yoksa canı pahasına bakar yavrularına.

Şimdi burda ne var?

1: hayvanlar kanunlara bire bir uyanmaktadırlar.

Ben çiftleşmek istemiyorum diyen horoz olmaz ,var mı öyle horoz, gey horoz. ü ürü üüü ayol kalkın sabah oldu ya tembel tenekelerrr.. yok öyle bi horoz, keserler.

Ben çifleşmiycem dünyayı gezicem diyen dişi ayı var mı?. ya da  emzirmiycem göğüslerim sarkıyo diyen? yok öyle bi ayı, insanda var hep bu üç kağıtçı işler..

2: hayvanlar bu olayların farkında değiller, onlarda böylesi bir farkındalık yok, olsaydı bazıları başına buyruk hareket ederlerdi, gey horoz olurdu işte o zaman.

Hayvanların bu çifleşme, yavru yapıp besleme döngüsüne uyuşları bunun bir kural olduğunu gösterir, çünkü dışına çıkan yok, tesadüfi olsa bazılarında çifleşme isteği olmazdı, şehvet , cinsel arzu olmazdı, hepsinde var bu istek ve arzu, bu ;nesil devamının bir bahanesi, sebebi.

Bizler için de öyle, eğer dünyaya çocuk getirmek için bir erkeğin 3 km koşup, 80 takla atıp, 100 mekik çektikten sonra bi tarafından gelen suyu dişinin bi tarafına boşaltması gerekseydi şu an dünya nüfusu kaç olurdu?

Neslin devamı nasıl bir olayla bağlanmış ama! Tabiat.. Doğa... bilinçli mi acaba... hımmm?

3: Ve bizler tarih boyu bu hayvanları kullandık, sömürmek değil bu, etinden, sütünden, yumurtasından, gücünden, koku alma duyusundan, bekçiliğinden vs yani ne kadar faydalandığımız hayvan varsa bunlar insan için, bizim faydalanmadıklarımız da diğer hayvanlar için, dünya için , sistem için varlar. 

Kullandıkkk çünkü onlar bizim için yaratıldılar.

onları" BEN YERYÜZÜNDE İNSAN DENEN BİR HALİFE YARATACAĞIM " diyen yaratıcı yarattı.

İnsanın yeryüzünde var olması için, yaşayabilmesi için hayvanlar yarattı, onları ehlileştirilebilir yarattı.

10 yaşında çocuk katar önüne inekleri, mandaları oraya buraya götürür.

- Efenim onları o hale insan getirdi yoksa inek ona bi çaksa soluğu acilde alır.

onlara o fıtrat yerine aslan kaplan timsah fıtratı verse ne olacaktı, atalarımızın zamanında uyuşturucu iğne de yok, gerçi olsa tarlada , orda burda çalıştıramazsın uyuşmuş hayvanı, aslanı kaplanı sirkte vs de kullanıp zulmediyolar ama iğneyle vs ile, ya da kırbaçla falan ama arada bi bakıcısını, gösteri partnerini falan parçalıyo, inekte var mı öyle olay, inekten fiske yiyen kaç kişi vardır bi soralım bakalım.

- E biz yaptık onları öyle de aslında onlar vahşiyken galsğwbsgağamsisiskshyui..

Sana o hayvanları ehlileştirecek , onları araştıracak, anlayacak aklı kim verdi ? Sende de anca onlardaki kadar akıl olabilirdi, neden sende daha fazla akıl var? köprü yapıyorsun, tünel yapıyosun, uzaya çıkıyosun, gezegenlere araç yollayıp fotoğraf çektirtiyosun?? kim verdi sana bu aklı?Niye sende hayvanattan milyon kat fazla akıl var?

- Efenim evrimm.. onların zeka orda kaldı bizim zeka devam etti..

- Canlılık nasıl başladı?

- efenim ilk atamız sudan karaya çıktı ..

- su nasıl oldu?

-Efenim bu büyük patlamaya kadar gider

- büyük patlama bilinçsiz mi patladı bi anda

- evet.

" BEN YERYÜZÜNDE HALİFE YARATACAĞIM" sözüne mazhar olan insan !

Seni bu dünyada babanın bi tarafından çıkan iki damla suyu bahane edip yaratan sen öldükten sonra başka bir şeyi bahane edip tekrar yaratmaya da güç yetirir.

Aslında o bir şeyi bahane etmeksizin de yaratabilirdi bizi lakin sebebi bilemezsek bizim için iyi olmazdı, kafayı yerdik,şimdi biliyoruz ki elimize külodumuza bulaştığında tiksindiğimiz,çabucak  elimizi yıkayıp kurtulmak istediğimiz bir su parçasından var oluyoruz.Heh, tamam, rahatladık şimdi. şimdi her şey tamam, devam edebiliriz inkarımıza. 

Seni evrende toz zerresi kadar bile yer kaplamayan bu dünya denen yerde var eden, başka başka yerlerde de var edebilir.

Her şey ortada, yapmayın..

Gel vazgeç inadından, konuş onunla, dua et.

Madem ki sen bizi, beni yarattın, bana yardım et, bana gerekenleri anlat, göster.. de.Hatayı onda arama kardeşim, hatayı kendinde ara, o varsa o kendini bana göstersin deme, kibirli olma, tevazu içinde ol, hata bendedir kesin de.Huzura almıyorlarsa bir sebebi vardır de, dua et , iste , isteyene vermemezlik yapmazlar, mümkün değil.

Ne diyeyim kardeşler ne diyeyim .. saat oldu 03:16 ne diyeyim ben size daha, uykumdan harcıyorum size, ah ah ..

Zavalli, su yazdiklarina bak. Hepsini okuyamadim bile. Bu ne kadar kotu bir yazidir ya? Dua edecegine git Turkce ogren biraz.

Escinsel, hatta oral sex yapan hayvanlar var. Ee, bunlar bunu neden yapiyor?

Senin sorunun bilmedigin bir konuda yorum yapman. Uc kurusluk bilgin var, gelmis burada evrim karsiti yazilar yaziyorsun, madem yazacaksin, git evrimi dogru duzgun ogren, oyle yaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...