Jump to content

VİCDAN SAHİPLERİNE SESLENİYORUM!!

Recommended Posts

Şimdi, sağduyu yazdı:

Sen de Brahma'ya iman ediyor musun? Hazır mısın inek kesip yiyenleri lanetlemeye, ineği kutsal kabul etmeye?

İlla adı mı olması gerekiyor yaratıcının tasarlayıcının. Bir tanrı fikri size mantıklı geliyor sanırım. Yani evrenin kendiliğinden patlayıp bu hale gelemeyeceğini anlamışsınızdır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 322
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Just now, akılsızşuursuzatom said:

İlla adı mı olması gerekiyor yaratıcının tasarlayıcının. Bir tanrı fikri size mantıklı geliyor sanırım. Yani evrenin kendiliğinden patlayıp bu hale gelemeyeceğini anlamışsınızdır.

Tabii, sonra birbirlerine karışıyorlar. Ayrıca bu putlardan bazıları diğer putlara acaip kızıyor, o putlara inananları yakacağını söylüyor.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Tabii, sonra birbirlerine karışıyorlar. Ayrıca bu putlardan bazıları diğer putlara acaip kızıyor, o putlara inananları yakacağını söylüyor.

Yakacağını söylüyor dediğinize göre dinlere itimad ediyor olmalısınız.Etmiyor veya doğru bulmuyorsanız neden dinden örnek veriyorsunuz ?

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Yakacağını söylüyor dediğinize göre dinlere itimad ediyor olmalısınız.Etmiyor veya doğru bulmuyorsanız neden dinden örnek veriyorsunuz ?

Böyle salakça bir mantığı kurmayı nasıl başardın?

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, bir_akil_insan yazdı:

çevrenize bakın bunlar kendi kendine hebele hübele diyen müslümancıkların bakar kör olmaları hiç şaşırtmıyor :D

eser 17.yy ait. esere baktığımızda, kabaklardan birinin  olgunluktan patlamış, diğer meyvelerin iyice kızarmış ve en dolgun hallerinde olduğunu görüyoruz. karpuzlar da demek ki en olgun halleri ile resmedilmişler. 17.yyın en olgun karpuzları bunlar işte. 

kabak, karpuz ,şeftali,armut bunlar birbirlerinden farklıdır.

kedi ve köpek ,ayı ve ceylan gibi  yani, görünürde hayvan işte hepsi ama trilyon tane farklılıkları vardır ,araştırırsak sayfalar dolu argüman çıkar.

''KABAKLARDAN BİRİ OLGUNLUKTAN PATLAMIŞ KARPUZLAR DA EN OLGUN HALLERİNDE RESMEDİLMİŞLER DEMEK Kİ '' 

internette biraz araştırma yaptım kabak hakkında, detay detay yazı dolu ama bir tek cümleyi yazayım buraya.

----Kabak çeşitleri, olgunluğun başlangıcından iki ay sonrasına kadar kalır.---

peki karpuz olgunlaştıktan sonra 2 ay kalabiliyor mu? 

O karpuzun doğası gereği kelek olma ihtimalini hiç söylemiyorum bile, bir manavdan karpuz alırız güzel çıkar ,bir başka karpuz kelek çıkabilir.

neysee bunlar önemli değil,bahane çok olacak nasıl olsa,karpuzdan ,kabaktan, yapraktan vs den...

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Bende biliyorum ki dine inanmıyorsunuz.Tamam da bir tanrı veya her şeyi idare eden bir doğaüstü güç neden olmasın ?

Neden olsun? Kendi kendine çalışan bir sisteme hayal ürünü bir varlığı sokuşturmaya ne gerek var? İnsanlar zamanlarının tamamını bu sistemi çözmeye uğraşmakla harcaması gerekirken bir de sizlerin hayal ürünü varlıkları ile mi uğraşsınlar?

Ne boka yarıyor bu tanrı dediğin şey? Şimdiye kadar ne boka yaramış? İnsanların arasına kin ve nefret duyguları ekilmesine, kamplara bölünmesine aracılık etmekten başka?

Sitelerde Paylaş
On 07.01.2019 at 15:45, akılsızşuursuzatom yazdı:

Doğada böyle olmadığını varsayalım peki .Doğada eski haliyle bile varolması yani yabani şekliyle ehilleşmemiş verisyonu ile birlikte tuhaf değil mi ? Bir tohumun içinden bir ağaç yeşerip büyüyor. Meyve veriyor vs. ?

Bunun bir sonu yok. Biz neyi nasıl açıklarsak açıklayalım konu hep din olacak, bir yaratıcı arayacaksın. Benim onu çürütmeye çalışmadığımı bile göremeyeceksin.

Bir tohumdan bir bitkinin, ağacın vs vs oluşması ve meyve vermesi elbette tuhaf değil.

Biz de içimizden insan çıkarıyoruz. Canlılar bir şekilde ürüyor, çoğalıyor, potansiyelini gerçekleştiriyor. Kimi tür bunu çiftleşerek yapıyor kimi bölünerek kimi tozlamayla vs...

Bugüne dek dünyada yaşayan ve yok olan, türü tükenen milyonlarca tür var. Şu anda esamesi bile okunmayan, kaybolup gitmiş türler. Bizimle birlikte evrilenler de o kaybolmayanlardan. 

Dediğim gibi, bu sorular bitmez. O yüzden konuyu din temelinde değil de bilgi temelinde ele al ve öğren istedik biz. Saçma sapan sorular soruyor, saçma yorumlar yapıyorsun ve daha da acısı bizi sıkıştırdığını sanıyorsun.

Sana o kadar şey anlatılmış, hala diyorsun "o tohum nasıl ağaç oluyor da meyve veriyor? Allah olmasa bu olabilir mi? İlle de bir güç yaptı."

Yok öyle bir güç. Her şey kendiliğinden oldu. 

Ama işte bu sefer de "ilk neden" saçmalığına takılıyorsunuz ve böylece sürüp gidiyor falan...

Sitelerde Paylaş
On 07.01.2019 at 15:45, akılsızşuursuzatom yazdı:

Doğada böyle olmadığını varsayalım peki .Doğada eski haliyle bile varolması yani yabani şekliyle ehilleşmemiş verisyonu ile birlikte tuhaf değil mi ? Bir tohumun içinden bir ağaç yeşerip büyüyor. Meyve veriyor vs. ?

17 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

kabak, karpuz ,şeftali,armut bunlar birbirlerinden farklıdır.

kedi ve köpek ,ayı ve ceylan gibi  yani, görünürde hayvan işte hepsi ama trilyon tane farklılıkları vardır ,araştırırsak sayfalar dolu argüman çıkar.

Boşverin karpuzun kabağın evrimini, doğayı falan. Siz anladığınız dilden, bildiğiniz meyvelerden devam edin, ötesi size şimdilik ağır. Hatta ben de size yardım edeyim.

Sıradaki ayet ikiniz için gelsin...

16/67- Hurma ağaçlarının meyvelerinden ve üzümlerden hem içki, hem de güzel bir rızk edinirsiniz. Elbette bunda aklını kullanan bir toplum için bir ibret vardır. 

Selam ve dua ile.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Boşverin karpuzun kabağın evrimini, doğayı falan. Siz anladığınız dilden, bildiğiniz meyvelerden devam edin, ötesi size şimdilik ağır. Hatta ben de size yardım edeyim.

Sıradaki ayet ikiniz için gelsin...

16/67- Hurma ağaçlarının meyvelerinden ve üzümlerden hem içki, hem de güzel bir rızk edinirsiniz. Elbette bunda aklını kullanan bir toplum için bir ibret vardır. 

Selam ve dua ile.

Ne var bu ayette nimetlerden bahsetmiş .

Sitelerde Paylaş
15 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

Bende biliyorum ki dine inanmıyorsunuz.Tamam da bir tanrı veya her şeyi idare eden bir doğaüstü güç neden olmasın ?

Daha dün yazdım sanırım bunu. Sen yapay bir chat-bot falan mısın?!!

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Tanrının  eylemi  yaratması  aynı  andadır. 

Yani aynı anda hem burnunu karıştırıp hem karıştırmıyor mu?

Bu arada hangi tanrıdan bahsediyoruz?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yani aynı anda hem burnunu karıştırıp hem karıştırmıyor mu?

Bu arada hangi tanrıdan bahsediyoruz?

deistik  Tanrı. Dine  bağlamayın  çok  çok  rica  ediyorum.(Hayır  eylemi  yapmayı  düşündüğü  an  eylem  gerçekleşir  ekstra  bir  zamansal  bir  duruma  gerek  kalmaz.

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

deistik  Tanrı. Dine  bağlamayın  çok  çok  rica  ediyorum.(Hayır  eylemi  yapmayı  düşündüğü  an  eylem  gerçekleşir  ekstra  bir  zamansal  bir  duruma  gerek  kalmaz.

Deistik bir tanrıya inanıyorsan o şöyledir, böyledir, onu yapar, bunu yapmaz gibi yargılarda bulunamazsın. Onun için zaman yoktur, zamanın dışındadır da diyemezsin. Tek yapabileceğin var olduğuna inanıyorum demektir.

Öyle eylemi düşündüğü anda eylem gerçekleşir de diyemezsin.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...