Jump to content

VİCDAN SAHİPLERİNE SESLENİYORUM!!

Recommended Posts

26 minutes ago, acizlerdenbiri said:

Melekler ve Ruh, süresi elli bin yıl olan bir günde (dönemde) O’na yükselirler. (70-Mearic-4)

Bu ayete göre put nerede olabilir sence? Keşke put burada melekler ve ruhun hızını verseydi. Kabaca bulunabileceği yerleri hesaplar, oraları araştırırdık.

Acaba bu melekler ve ruhlar ne zaman kalkış yaptı? Bizim zamanımıza göre hala yolda olmalılar. Yeteri kadar güçlü teleskoplarla bunları görebilir miyiz sence?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 322
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

22 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Ne var bu ayette nimetlerden bahsetmiş .

1 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

sıradaki parça için teşekkürler bu arada bu ayet ile ne anlatmak istendi acaba 

Sizin dille konuştum, onu da anlamadınız. Daha ben ne yapayım bilemedim ki...

İkinize birden hediye ettiğim ayet şuydu:

"16/67- Hurma ağaçlarının meyvelerinden ve üzümlerden hem içki, hem de güzel bir rızk edinirsiniz. Elbette bunda aklını kullanan bir toplum için bir ibret vardır. "

Dedim ki boşverin karpuzun, kavunun, kabağın, portakalın "evrimini". Evrimi anlamak değil, reddetmek kafasında olduğunuz için anlatmak boş...

E bu durumda en güzeli en iyi bildiğiniz, sizi en çok tatmin eden ve bizim de inanmamız için kendinizi paraladığınız kaynağa dönelim dedim, meyveli sebzeli bir ayet hediye edeyim dedim. 

Ama hemen savunmaya geçtiğinize göre ayetteki "üzümden içki" kısmına takılıp "Aman da cennette şarap var" imasında bulunduğumu düşündünüz.

Yok valla. Aklımın ucundan bile geçmemişti, size tapındığınız kitaptan bir kuble getirip kısa bir an da olsa huzur hissettireyim dedim.

Olmadı ama. Kur'an'dan huzur bekleyince böyle oluyor işte. Ateist olan ben iken fesatlanan siz oldunuz.

Sitelerde Paylaş
59 minutes ago, acizlerdenbiri said:

...

...

Ben başka şeyler sormuştum ?

Senin bu kopyalayıp yapıştırdığın Kuranda bir yerde 1.000 yıl derken diğer bir yerde 50.000 yıl yazıyor olması ve bu yanlışı düzeltmenin çabası. 
Mesela ben veya başka biri böyle bir şey yazsa "yanlış, saymasını bile bilmiyorsunuz" derdiniz.
Ama bu hatanın Kuranda olması sizi bu hallere düşürüyor.
Einsteinmış, İzafiyet Teorisiymiş....
Kuran dünyanın yuvarlak olduğunu bilmiyor, yıldızların ne olduğunu bile bilmiyor ?

Sorularım orda duruyor.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Türk Ateist yazdı:

Sizin dille konuştum, onu da anlamadınız. Daha ben ne yapayım bilemedim ki...

İkinize birden hediye ettiğim ayet şuydu:

"16/67- Hurma ağaçlarının meyvelerinden ve üzümlerden hem içki, hem de güzel bir rızk edinirsiniz. Elbette bunda aklını kullanan bir toplum için bir ibret vardır. "

Dedim ki boşverin karpuzun, kavunun, kabağın, portakalın "evrimini". Evrimi anlamak değil, reddetmek kafasında olduğunuz için anlatmak boş...

E bu durumda en güzeli en iyi bildiğiniz, sizi en çok tatmin eden ve bizim de inanmamız için kendinizi paraladığınız kaynağa dönelim dedim, meyveli sebzeli bir ayet hediye edeyim dedim. 

Ama hemen savunmaya geçtiğinize göre ayetteki "üzümden içki" kısmına takılıp "Aman da cennette şarap var" imasında bulunduğumu düşündünüz.

Yok valla. Aklımın ucundan bile geçmemişti, size tapındığınız kitaptan bir kuble getirip kısa bir an da olsa huzur hissettireyim dedim.

Olmadı ama. Kur'an'dan huzur bekleyince böyle oluyor işte. Ateist olan ben iken fesatlanan siz oldunuz.

bir şey anlamadım ki fesatlanayım, ayrıca ayet cennetten bahsetmiyor ki dünyada olanlardan bahsediyor,bu hoş bir suredir hadi bir önceki ayete bakalım,ibret verici bir ayettir, 

Ve muhakkak ki, sizin için (sağmal) hayvanlarda da (çıkarılacak) bir ders vardır: hayvanın karnında, (bedeninden) atılacak artıklarla kan arasından (salgılanan) ve içenlere lezzet ve ferahlık veren katıksız süt içiriyoruz size.

efenim yaniiii ,yaniii neymişş,neymişşş, kendiliğinden oluşan!! bir dünyadaaa kendiliğinden bir inek oluşmuuuş ve  o ineğin atılacak artıklarla kan arasından süt çıkıyormuş,atalarımız binlerce yıl o hayvanları tarla sürmekte,eşya taşımakta, etlerini yemekte,sütlerini içmekte, derilerinden elbise ,ayakkabı yapmakta kullanmışlar ama hiç de sandığımız gibi insan denen canlı için değilmiş onlar,ama kullanmışız ve kullanıyoruz hala bu kendiliğinden olan hayvanları, yoksa '' Ben yeryüzünde insan denen bir halife yaratacağım'' diyen yaratıcının o yaratacağı insan için tasarladıklarından değil bunlar ,yanlış anlaşılmasın,kendiliğinden oldu o hayvancağız. önce sudan çıkıp karaya uyum sağlayan atasından var oldu o,o atası da kendi kendini var etti ya da o da kendiliğinden oldu işte.

Bir de sonraki ayeti tavsiye ediyorum ;

68.ayet:  : Ve Rabbin bal arısına da ilham etmiştir ki, «Dağlardan ve ağaçlardan ve çardaklardan evler ittihaz edin.»

69:ayet: Sonra meyvelerin (çiçeklerin) hepsinden yeyin! Rabbinin emre amade kılınmış yollarında sülûk edin (uçun, dolaşın). Onun karnından muhtelif (çeşitli) renklerde içecek (bal) çıkar. Onda insanlar için şifa vardır. Muhakkak ki bunda, tefekkür eden bir kavim için elbette bir âyet (delil) vardır.

burada da kendiliğinden oluşan bir arıcığın kendi insiyatifi ile yaptıklarını görüyoruz.

YAPMAYIN YAHU,YAPMAYIN ETMEYİN KARDEŞLERİM YAPMAYINN..NASIL BÖYLE OLDUNUZ SİZ. ARILAR NASIL YARATIKLARDIR BİR ARAŞTIRIN ,ARI KOLONİSİNİ BİR ARAŞTIRIN,ÖZELLİKLERİNE BİR BAKIN,BİR TEFEKKÜR EDİN,BİR ZAMAN AYIRIN RİCA EDİYORUM SİZLERE,RİCA EDİYORUM RİCA,KRALİÇE ARI NEDİR,İŞÇİ ARILAR NEDİR,NE YAPARLAR BİR BAKIN. KİM YAPTIRIYOR BUNLARI ONLARI,PROGRAMLANMIŞLAR ,EMİR UYGULUYORLAR,BİZİM İÇİN YAPIYORLAR ,BİZİM İÇİN VARLAR,DİĞER HAYVANLARDA İSTİFADE EDİYOR AMA DİĞER HAYVANLARDA BİZİM İÇİN VARLAR,DÜNYA İÇİN,İNSAN İÇİN VARLAR. BİR TEK BİZ YARATICININ EMİRLERİNE KARŞI ÇIKIYORUZ ÇÜNKÜ BİZE İRADE VERDİ,HAYVANATIN TÜMÜYLE BİZİ AYIRAN TEK ÖZELLİK BU,AKIL OLARAK TABİ ÜSTÜNÜZ AMA ONLARDA DA ONLARA YETECEK KADAR AKIL VAR ,BİZE İRADE,SEÇME YETİSİ VERİLDİ,İYİYİ DE SEÇEBİLİRİZ KÖTÜYÜ DE ,.BİZİ MANTARLATAN DA BU,NEFSİMİZ İSTEMİYOR YARATICIYA UYMAYI,BİZİ NEFS MANTARLATIYOR,BEN ONLARIN YOLUNA OTURACAĞIM DİYEN ŞEYTAN MANTARLATIYOR, GÖZLE GÖREMEDİĞİMİZ VARLIKLAR YOK MU,KARABASAN GELMEDİ Mİ HİÇ SİZLERE, NEDİR O HİÇ MERAK ETMEDİNİZ Mİ,CİNLER DE VAR ,ŞEYTAN DA VAR VAR BUNLAR .AH KARDEŞLERİMM AHH AHHH .BİZİ BİR YARATAN VAR YAPMAYIN YAPMAYINN

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

bir şey anlamadım ki fesatlanayım, ayrıca ayet cennetten bahsetmiyor ki dünyada olanlardan bahsediyor,bu hoş bir suredir hadi bir önceki ayete bakalım,ibret verici bir ayettir, 

Ve muhakkak ki, sizin için (sağmal) hayvanlarda da (çıkarılacak) bir ders vardır: hayvanın karnında, (bedeninden) atılacak artıklarla kan arasından (salgılanan) ve içenlere lezzet ve ferahlık veren katıksız süt içiriyoruz size.

efenim yaniiii ,yaniii neymişş,neymişşş, kendiliğinden oluşan!! bir dünyadaaa kendiliğinden bir inek oluşmuuuş ve  o ineğin atılacak artıklarla kan arasından süt çıkıyormuş,atalarımız binlerce yıl o hayvanları tarla sürmekte,eşya taşımakta, etlerini yemekte,sütlerini içmekte, derilerinden elbise ,ayakkabı yapmakta kullanmışlar ama hiç de sandığımız gibi insan denen canlı için değilmiş onlar,ama kullanmışız ve kullanıyoruz hala bu kendiliğinden olan hayvanları, yoksa '' Ben yeryüzünde insan denen bir halife yaratacağım'' diyen yaratıcının o yaratacağı insan için tasarladıklarından değil bunlar ,yanlış anlaşılmasın,kendiliğinden oldu o hayvancağız. önce sudan çıkıp karaya uyum sağlayan atasından var oldu o,o atası da kendi kendini var etti ya da o da kendiliğinden oldu işte.

Bir de sonraki ayeti tavsiye ediyorum ;

68.ayet:  : Ve Rabbin bal arısına da ilham etmiştir ki, «Dağlardan ve ağaçlardan ve çardaklardan evler ittihaz edin.»

69:ayet: Sonra meyvelerin (çiçeklerin) hepsinden yeyin! Rabbinin emre amade kılınmış yollarında sülûk edin (uçun, dolaşın). Onun karnından muhtelif (çeşitli) renklerde içecek (bal) çıkar. Onda insanlar için şifa vardır. Muhakkak ki bunda, tefekkür eden bir kavim için elbette bir âyet (delil) vardır.

burada da kendiliğinden oluşan bir arıcığın kendi insiyatifi ile yaptıklarını görüyoruz.

YAPMAYIN YAHU,YAPMAYIN ETMEYİN KARDEŞLERİM YAPMAYINN..NASIL BÖYLE OLDUNUZ SİZ. ARILAR NASIL YARATIKLARDIR BİR ARAŞTIRIN ,ARI KOLONİSİNİ BİR ARAŞTIRIN,ÖZELLİKLERİNE BİR BAKIN,BİR TEFEKKÜR EDİN,BİR ZAMAN AYIRIN RİCA EDİYORUM SİZLERE,RİCA EDİYORUM RİCA,KRALİÇE ARI NEDİR,İŞÇİ ARILAR NEDİR,NE YAPARLAR BİR BAKIN. KİM YAPTIRIYOR BUNLARI ONLARI,PROGRAMLANMIŞLAR ,EMİR UYGULUYORLAR,BİZİM İÇİN YAPIYORLAR ,BİZİM İÇİN VARLAR,DİĞER HAYVANLARDA İSTİFADE EDİYOR AMA DİĞER HAYVANLARDA BİZİM İÇİN VARLAR,DÜNYA İÇİN,İNSAN İÇİN VARLAR. BİR TEK BİZ YARATICININ EMİRLERİNE KARŞI ÇIKIYORUZ ÇÜNKÜ BİZE İRADE VERDİ,HAYVANATIN TÜMÜYLE BİZİ AYIRAN TEK ÖZELLİK BU,AKIL OLARAK TABİ ÜSTÜNÜZ AMA ONLARDA DA ONLARA YETECEK KADAR AKIL VAR ,BİZE İRADE,SEÇME YETİSİ VERİLDİ,İYİYİ DE SEÇEBİLİRİZ KÖTÜYÜ DE ,.BİZİ MANTARLATAN DA BU,NEFSİMİZ İSTEMİYOR YARATICIYA UYMAYI,BİZİ NEFS MANTARLATIYOR,BEN ONLARIN YOLUNA OTURACAĞIM DİYEN ŞEYTAN MANTARLATIYOR, GÖZLE GÖREMEDİĞİMİZ VARLIKLAR YOK MU,KARABASAN GELMEDİ Mİ HİÇ SİZLERE, NEDİR O HİÇ MERAK ETMEDİNİZ Mİ,CİNLER DE VAR ,ŞEYTAN DA VAR VAR BUNLAR .AH KARDEŞLERİMM AHH AHHH .BİZİ BİR YARATAN VAR YAPMAYIN YAPMAYINN

Çok doğru şeyler yazmışsınız.Evrim daha sütü balı açıklayamıyor. Arılar hakkında da çok doğru demişsiniz mesela; eşek arıları bal arılarını yağmalar doğadaki müthiş döngü bu işte tam da düşündüğünüz gibi .

Sitelerde Paylaş

@akılsızşuursuzatom

@acizlerdenbiri

Muhteremler

Dünyanın en iyi fıkrası ikinize gelsin, nasılsa dediğim dedik çaldığım düdük modundasınız.

İki avcı ava giderler ve ormanda dolaşırken birisi aniden boğazını tutarak yere yıkılır. Diğer avcı panikler ve acil servisi telefonla arar.
Der ki: "Sanırım arkadaşım öldü, şimdi ne yapayım ?"
Acil servisteki doktor yanıtlar: "Sakin olun! Evvela arkadaşınızın gerçekten öldüğünden emin olmanız gerek."

Kısa bir aradan sonra bir silah sesi duyulur. Avcı tekrar telefona gelir ve der ki: "Tamam halloldu ve peki şimdi n´olacak ?"

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

kör sağır tabiata vermiyoruz en azından bütün bu olanları. Süt bile tasarımcının mucizesi .Bizim için süt yapıyor arı da öyle bal yapıyor vs.

Buna kibir deniyor işte. Böyle düşünen birisi hayvanlara her istediğini yapma hakkını da bulur kendinde.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Ama bizim için üretim yapıyorlar doğru değil mi ?

Tabii tabii, zaten onlar senin için var. Sen olmasan ne diye uğraşsınlar? Kendini beğenmişler, egoistler, narsisistler, sosyopatler böyle düşünür.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, sağduyu yazdı:

Tabii tabii, zaten onlar senin için var. Sen olmasan ne diye uğraşsınlar? Kendini beğenmişler, egoistler, narsisistler, sosyopatler böyle düşünür.

tamam diyelim ki sizin dediğiniz. Peki hiç şaşırmıyor ilginç bulmuyor garipsemiyor acaba demeden saf bir süt çıkarıyor hayvanlar , Bal gibi şifa ve lezzet ortaya konuyor.Belki olabilir düşüneyim demiyor musunuz? Bunları herhalde tesadüfler ve kör tabiat yapamaz diye siz bile şu an düşünmeye başladınız itiraf edin artık.Bence akıllısınız bunu idrak edebiliyorsunuz. (arap palavraları ve diğer klişeleri kullanmadan ) açıklarsanız memnun olurum .

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

4140617062.jpg

Arılar:

12.000 yıl önce Valenciada bir mağrada çizilmiş bir resim. 
Mezepotamyada MÖ 2400 yılında insanlar arıcılık yapmaya başlarlar.
İsrail,  Tel Rechovda 3.000 yıllık arı kovanları bulunur.
Antik Yunan ve Romada seramik kovalar olduğu biliniyor.
Ve antik dünya balın tıbbi önemini biliyordu.
Güney Amerikada Melipona beecheii ve Melipona yucatanica gibi iğnesiz arılar Mayalılar tarafından bal yapımında kullanılıyordu.

Ama Kuran gelmeden önce mağralarda taşdevrini yaşayan, kertenkele yiyen Araplar Kuranın sayesinde arılar hakkında bilgi edinebilmişler, balın şifalarını öğrenmişler.

Yaa aslında şimdi de öyle değil mi, müslümanlar zamanın/devrin yüzlerce binlerce yıl gerisinden gelmiyor mu?

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bal arıları bizim kara gözümüz ve kara kaşımız için bal üretiyorlar ise, bok böcekleri de kesinlikle bahçemizdeki hurma ağacımıza gübre hazırlıyorlardır.

Sevgili safkan dindar dostlarımız okuyacak, ama anlamayacak.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

tamam diyelim ki sizin dediğiniz. Peki hiç şaşırmıyor ilginç bulmuyor garipsemiyor acaba demeden saf bir süt çıkarıyor hayvanlar , Bal gibi şifa ve lezzet ortaya konuyor.Belki olabilir düşüneyim demiyor musunuz? Bunları herhalde tesadüfler ve kör tabiat yapamaz diye siz bile şu an düşünmeye başladınız itiraf edin artık.Bence akıllısınız bunu idrak edebiliyorsunuz. (arap palavraları ve diğer klişeleri kullanmadan ) açıklarsanız memnun olurum .

Bunlar arap palavraları, hiç bir canlının umurunda değilsin. Sen kendini ne zannediyorsun ki, bu hayvanlar senin için uğraşsın. İnsanlık yok olsa belki bu hayvanlar daha da sevinirdi, doğanın dengesini bozan, bencil bir yok oldu gitti diye.

Arap palavraları demiş miydim?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

akıl sağlığınıza ilişkin düşündüm bir miktar.

bir insana açık biçimde evrim sürecini bilmiyorsun, oku araştır gel denildiği halde okumayıp, araştırmayıp da hala sütmüş balmış, tesadüfmüş  diye konuşuyorsa, akıl sağlığı hakkında düşünmek gerekir.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

akıl sağlığınıza ilişkin düşündüm bir miktar.

bir insana açık biçimde evrim sürecini bilmiyorsun, oku araştır gel denildiği halde okumayıp, araştırmayıp da hala sütmüş balmış, tesadüfmüş  diye konuşuyorsa, akıl sağlığı hakkında düşünmek gerekir.

Buyrun dinliyorum sizi süt nasıl yapar veya nasıl oluştu .Bal keza ?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

kör sağır tabiata vermiyoruz en azından bütün bu olanları. Süt bile tasarımcının mucizesi .Bizim için süt yapıyor arı da öyle bal yapıyor vs.

sütü inekten, balı da arıdan çalıyoruz.

binlerce yıl boyunca ineğin en yumuşak huylu ve bol süt verenini seçerek yetiştirmişiz. aynı şekilde arıları da hizaya getirmişiz.

ama hala arılara yanaşırken koruma için giysi ve buhar kullanıyoruz ki, ballarını çalarken ağzımızı yüzümüzü sokmasınlar.

alık müslümancıklar da hala arılar bizim için bal yapıyyelea diye konuşuyorlar.

gidin bir arı kovanından arıları buharla uyuşturmadan, üstünüze koruma giymeden bal alın bakalım, arılar size allahınızı tersten öptürsünler.

gidin vahşi bir inekten süt çalmaya çalışın bakalım, ağzınızın ortasına toynağı yediğiniz gibi olimposa zeusun yanına aktarmasız uçarsınız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...