Jump to content

Size göre bir Tanrının olmadığının veya düşünülen şekilde bir Tanrının olmadığının delili

Recommended Posts

9 saat önce, acizlerdenbiri yazdı:

Yardım etmeye çalıştığınız kişiler İslam düşmanı, müslüman düşmanı, ALLAH düşmanı... kalpler bahsettiklerinizi almak niyetinde değil ki akıllar bahsedilenleri anlasın.

Numuneliksiniz, muhterem

Dininizin, imanınızın temeli kendinizden olmayanları habire damgalamak, işaret etmek ve onları düşman bilmek. Siz bunun en güzel örneklerinden birisi olduğunuzu her iletinizde cümle ăleme gösteriyorsunuz. Kafanıza, görünmez, beceriksiz, utangaç şu mălum tanrınız kadar taş düşsün, emi ?!

Yahu; sizler hiç kimseyi düşman bellemeden ve huşu içinde dört duvar arasında kimsenin haberi olmadan dininizi icra edemiyor musunuz ?

Hasılı şu lafları bizzat size armağan ediyorum:

De ki: "Tanrı yok, dinler yalan!"

De ki: "Kalbin temizse, hiçkimseyi düşman belleme. Yani kutsal kitapları hemen çöpe at, yoksa kalbin zehirlenir." 

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 702
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 saat önce, fatihkara yazdı:

Son  sorum.

Sorulardan dolayı rahatsızlık verdim ise özür dilerim. fakat düşünce yapınızı , varmış olduğunuz noktaya gelebilmek için kullandığınız arguman ve fikirlerinizin temeli ni oluşturan motor mantık düşüncelerinizi hızlıca toplayabilmek adına yaptım. Çok güzel fikirler cıktı bunun için ayrıca tekrar tşk ederim. bu 8 yada ulaşacağı 10 sayfayı print alıp tek tek her sözün her fikrin üzerinden gecip analiz yapacağım.

İlk analizim üstün körü şu sanırım tanrı kavramına karşı içinizde çok büyük bir öfke var neden insanı böyle kusurlu yarattı diye, yada böyle lanet bir canlıyı neden yarattı. tecavüz eden, öldüren, hırsızlık yapan, bencil bir varlığı. Yani aslında öfkeniz tanrının insan diye bir varlık yaratmasına. İnsan gibi kusurlu yanlış bir varlığı yaratan varlık kusursuz olamaz madem bu kadar zeki neden insanı kusursuz yaratmadı. İnsan kusurlu öyle ise bir yaratıcı olamaz a gelmiş iş. Cünkü insandan cıkamazsınız, dinden dalıyorsunuz konuya , dinden cıkamazsanız fiziğe, kuantum mekaniğinede kadar gidiyorsunuz.

Gözden kacırdığınız tek bir şey oldu ne yazıkki . Hiç bir yazımda din ile yada kitap ile ilgili, yada ateisizm ile ilgili tek bir görüş belirtmedim. sadece daha iyi insanlar olmalıydık dedim. daha iyi insan olabilmek. Sucu hiçbir varlığa atmadan.

Sorum şudur ...

Şu koskoca evrende, nokta kadar dünyaya hep birlikte sığınmışız. Bizim insan olup insan gibi hep birlikte yaşayamamızın sebebi bizim hayvanlığımız mıdır , yoksa kabahat yaratıcıdamımı dır. içimizde kötülüğü , bencilliğini işimize  cıkarlarımıza uygun geldiği için  kontrol etmeyip sağa sola zarar vermemizin suclusu bizmiyiz_ ? yoksa tanrımı ?

Lütfen tanrı kötülüğü yaratmasa idi kötülük olmazdı gibi basite kacmadan yanıt verirseniz sevinirim.

İnsan sadece iyilikten yaratılmış olsa idi secim şansı olmazdı.

secim olmaması demek secenek olmaması demek.

secenek olmaması demek sectiğini deneyimleyip, doğru yanlışı bulma imkanını olmamak demek.

doğruyu yanlışı bulmamamk demek gelişmemek , idrak etmemek, anlamamak demek.

ateistforum'dasınız ve bir yaratıcının varlığını savunuyorsunuz. yaratıcınızı tanımlamadığınız ve yaratıcınıza ilişkin herhangi bir ipucu vermediğiniz için, türkiye şartlarına göre islam ya da diğer bilindik dinlere göre değerlendirmek son derece doğaldır. deist yaklaşımınız olsa bile, sonuçta herhangi bir ilişki kurmadığınız tanrınızı nereden uydurdunuz sorusunun yanıtı ancak yine yerel dinlerden duyup alıştım ve sonra dinleri beğenmedim, ama tanrıları yadigar kaldıdan başka bir şey olmayacaktır. elbette bunu kabul etmeyebilirsiniz.

suç arayışındasınız. yemek konulu ilk sorunuzu okuduğumda, ortada bir suç mu var ki, demiştim. suç kavramını yasalardan bağımsız düşünemezsiniz. toplumun ya da sözde tanrıların elçilerinin ortaya koyduğu yasalara aykırı bir durum yoksa, ortada suç da yoktur. bu yüzden, soruyla ilgili tüm argümanlar aslında vicdan yoklamadan başka bir şeye dayanmıyor. 

biz insanlar olarak birlikte yaşayabiliyoruz. gerçekleşen her şey doğamızın bir sonucu ve diğer hayvanlarda da bunlardan daha farklı bir şey göremezsiniz. bazı alıkların, örneğin pedofili vb gibi kendilerini rahatsız eden şeyleri hayvanlar bile yapmıyor gibi argümanlarla lanetlediklerini görebilirsiniz. bunun nedeni, bu alıkların hayvanlar ile pek ilişkisi olmamasıdır. hayvanlar da yine tuttuklarını yaşına, cinsiyetine ve türüne bakmadan düzerler.

yine yukardaki sorunuza karşılık da, ortada bir suç mu var diye sormak gerekiyor. yasa tanımlı değilse, suç yoktur. tanrı diye bir şey zaten yoktur. bu yüzden, öncelikle yasayı ortaya koyarsınız, sonrasında da buna aykırı davrananları değerlendirirsiniz.

tüm bu değerlendirmelerde eksik bıraktığınız taraf şudur: kimse normal değildir. normlar, toplumun üzerine anlaştığı davranışlar/düşünceler bütünüdür. buna töre ya da ahlak da diyebilirsiniz. hepimizin bu anlaşmaya denk düşen ya da bu anlaşmaya göre düzenlediğimiz davranışlarımız ve düşüncelerimiz vardır. bunların dışında da bizi toplumdan ayrı kılan kısımlar bulunur. bir kısım insanın normlar dışında kalan düşünce ve davranışları -normlara uygun olarak hazırlandığını varsaydığımız- yasalara aykırı düştüğünde, bunlar suç olarak adlandırılır. 

bunların dışında kalan hiçbir şey suç değildir.

sizin yaratıcınız ortaya bir kural koymuşsa, bunları lütfen paylaşın. eğer bu kurallar yoksa ve eğer insan yasalarına aykırılık da yoksa, ortada suç yoktur. boşuna vicdan tartmaya çalışmayın.

bir yaratıcı var ama kural yok, hiçbir şey yok, hatta yaratıcıya dair bir şey de yok ama bir yaratıcı var diyorsanız, vicdandan önce tartmanız gereken şey, sizin hiçbir kanıtı olmayan bir şeye inanmanızı sağlayan aklınızın sağlığıdır.

eğer konu yaratıcıdan bağımsız ise, aslında sormak istediğiniz şeyin "neden etkili yasalar yapamıyoruz ki insanlar arası sağlıklı ve adil işleyen bir hukuk işletemiyoruz"dur. bunun içine de zaten tanrı / yaratıcı sokuşturmanız gereksiz.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, fatihkara said:

Sorum şudur ...

Şu koskoca evrende, nokta kadar dünyaya hep birlikte sığınmışız. Bizim insan olup insan gibi hep birlikte yaşayamamızın sebebi bizim hayvanlığımız mıdır , yoksa kabahat yaratıcıdamımı dır. içimizde kötülüğü , bencilliğini işimize  cıkarlarımıza uygun geldiği için  kontrol etmeyip sağa sola zarar vermemizin suclusu bizmiyiz_ ? yoksa tanrımı ?

Sen ortaya her şeye gücü yeten, her şeyi bilen, her şeyi yapan bir tanrı iddiası ortaya atarsan suçlu tabii ki senin ortaya attığın tanrıdır, bunu görebilmek için süper zeka olmaya gerek yok, kafası din, tanrı zırvaları ile kirlenmemiş veya bu zırvalardan kurtulmuş bir insan bile bunu rahatça görür. Yaratıcı diyorsun sonra da insanın kötülüğünden, bencilliğinden, çıkarcılığından dert yanıyorsun, hangi mantıkla? Yaratıcı var, her şeyi o yaratıyor diyorsan tüm bu olumsuzlukların kaynağı da o yaratıcı dediğin zımbırtı olmuyor mu?

3 hours ago, fatihkara said:

Lütfen tanrı kötülüğü yaratmasa idi kötülük olmazdı gibi basite kacmadan yanıt verirseniz sevinirim.

İnsan sadece iyilikten yaratılmış olsa idi secim şansı olmazdı.

secim olmaması demek secenek olmaması demek.

secenek olmaması demek sectiğini deneyimleyip, doğru yanlışı bulma imkanını olmamak demek.

doğruyu yanlışı bulmamamk demek gelişmemek , idrak etmemek, anlamamak demek.

Olmasın, senin seçim şansın olsun diye orada bir bebeğin açlıktan acı çekerek ölmesi mi gerekiyor? Neden dünyada kötülük olmasını bu kadar ateşli bir şekilde savunuyorsun? Demek bir bilim adamı çıksa dünyadaki tüm kötülükleri yok edecek bir yöntem keşfettim dese en büyük düşmanı sen olacaksın, bu kadar kötülük meraklısın yani. Kötülük yapabilmek senin için vazgeçilmez bir şey, olmazsa olmazın yani.

Ki seçim şansının olması için ille de kötülük olması gerekiyor diye bir şart da yok, salt iyiliğin olduğu dünyada da sürüyle seçenek var, mesela futbol yerine basketbol, resim yapmak yerine müzik, fizik alanı yerine kimya alanı seçmek gibi. İyiliklerden iyilik, güzelliklerden güzellik seç. Ama yok, sana göre ille de kötülük olmalı, kötülüğün olmadığı bir dünyayı hayal bile edemiyorsun, herhalde böyle bir dünya sana kabus gibi geliyor. Asıl çelişki ise şu, böyle ateşli kötülük savunucularının nihai hedefinin kötülüğün olmadığı cenneti hedeflemeleri. Madem o kadar kötülük olsun da seçim yapalım diye yırtınıyorsunuz, o zaman bu cennet hedefi de ne?

İdrak etmek, gelişmek, anlamak için de ortada kötülük olmasına  gerek yok, kötülük olmadan da bunlar yapılabilir. Ayrıca sen idrak edesin, anlayasın, gelişesin orada bir bebek, bir canlı açlıktan acı çekerek ölecekse, bir çocuk sapık bir adamın tecavüzüne uğrayıp işkence edilerek öldürülecekse, gelişme, anlama, idrak etme.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, fatihkara yazdı:

Sorum şudur ...

İnancınızı olumlamak için ısrarla görmezden gelsenizde mesele sadece kötülüğü yaratmak değil. İnsanı yaratan, insanı yönlendiren tüm dış etmenleri, şartları, olanakları, raslantıları, vb. planlayan ve uygulayan tanrı isimli bir etkenin varlığından bahsediyorsanız atılan her adımın mimarı bu masal kahramanına sorumluluk yüklemek zorundasınız. Tanrı insanı bu haliyle yaratmış olma masalı gerçek olsaydı, evet 100% sorumlu tanrı olurdu.

İnsan'ın kişiliği beyin kimyasından gelir, beyin hasarı yaşanmış olaylardan sonra kişiliği dramatik biçimde değişmiş, iyiliğe veya kötülüğe meyillenme hikayelerine sıkça duyarız. daha önce bu tür bir takıntısı olmayan lakin beyin üzerinde büyüyen kist sonucu pedofil eğilimler göstermeye başlayan ve kist alındıktan sonra eski kişilik özelliklerini geri kazanan hasta hikayeleri vardır. Velhasıl kelam, Tanrı bizi mevcut halimizle yaratmış olsaydı kişiliğimiz ve eğilimlerimizi de yine kendisi belirliyor olurdu. 

Tanrı iyiki yok, eğer gerçekten olsaydı iğrenç bir sapık tarafından tecavüz edilip işkenceyle ve acılar içinde  öldürülen 5 yaşında bir masumun hesabını vermek zorunda kalırdı..

Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

eğer konu yaratıcıdan bağımsız ise, aslında sormak istediğiniz şeyin "neden etkili yasalar yapamıyoruz ki insanlar arası sağlıklı ve adil işleyen bir hukuk işletemiyoruz"dur. bunun içine de zaten tanrı / yaratıcı sokuşturmanız gereksiz.

Sıfır kötülük, sıfır hata, sıfır arıza zaten ütopyadır. Eğitim ve hukuk; insanın doğasında olan saldırganlık güdüsünü aşağı çekmek için vardır. Eğitim ikna yöntemi, ceza caydırma aracıdır. Çağdaş ülkelerde her ikisi de insani ölçülerde uygulanır. Ne eğitecegim diye bireyin canını alırlar, ne de cezalandıracağım diye hayatına son verirler. Katı bir eğitim de yoktur katı bir ceza da. Çünkü bilirler ki kötülük yok edilecek bir şey değildir. Ancak kötü duygular ehlilestirilmek suretiyle aşağı çekilir. Hedef de budur yöntem de budur! Cezayı ne kadar artırırsam istediğimi o kadar yaptırırım mantığı ilkel güçlerin ilkel düşüncelerinin sonucudur. Yani kötülük niye var, suç bizim demek; insanı tanımamak, doğasından zerre kadar anlamamak ve cehaletin zirvesine çıkmaktır. Kötülüğü en aza indirmek de çağdaş bir eğitim anlayışı ve dolayısıyla çağdaş bir yaşam tarzıyla mümkündür. Ama ne kötülük biter ne de insanın kötülükle mücadelesi...

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, sağduyu yazdı:

Her şeyi bilen, hiç bir şeye ihtiyacı olmayan bir tanrı neden insan ve canlı yaratır? Amacı nedir?

Kadir-i & Alim-i mutlak bir varlık neden canlı yaratıp sınav yapmak isteyebilir sorusunu göz ardı ettik diyelim, hadi öldük ve masaldaki tanrının karşısına çıktık ve atıyorum bana 15. yüzyılda, koyu dindar bir aile ve çevrede, arabistanda rastgele bir tarihte, vb. gibi bir şans tanısaydın ben hakkını veren bir mümin olup cenneti kazanırdım! desem bana bu sonsuz ihtimalleri nasıl ispat edebilir? Bence bu şekilde hiçkimse asla cehenneme gitmezdi.

islam, cahil ve vahşi çöl yağmacılarının elinden çıktığı için bug bulmak kolay..:D

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, poiuz yazdı:

Hangi öğe burda fazladan? Gereksiz? İşlevsiz? Olmasada olur?

cevap kötülük,ve bu kadar basit.Dünya genelinde bir anket yapılsa büyük çoğunluk böyle cevap verir,içlerinde ileri görüşlü olanlar Tanrı olmasa iyilik ve kötülük de olmazdı derler.Bende öyle demek isterim fakat bu sizin istediğiniz cevap değil.Kötülüğü 

18 saat önce, Getaf yazdı:

Sevgili Fatih soru sormasını seviyorsun. Ama sınava girenlerin çok büyük çoğunluğu sınavdan kalırken, diyorsun ki öğrenciler olarak biz daha çok çalışmalıyız! Sana göre öğretmenin ya da sınavı hazırlayanların hiçbir suçu yoktur! Ne olursa olsun o sınavdan ben gecmeliyim diyorsun! Bin yıllardır yeryüzünde insanlar açlıktan öldüler, tecavüze uğradılar, işkencenin en ağırını gördüler.. Bugün de savaşlar, zulümler, felaketler devam ediyor. Evet felaket demişken işin bir de doğal afet yönü var. Yani diyelim ki insanlar çok adil bir şekilde yiyecekleri paylaştılar. Tam her şey güllük gülistanlik derken bir fırtına koptu bir sel oldu! Gitti mi bütün buğdaylar bulgurlar sele?! Ki tarihte çekirge istilası, kuraklık vs nedenlerle zaten sayısız kere kıtlık yaşanmıştır. Sonuç; büyük bir zayiat! 

Fatih dostum, yarın uyanınca bu soruya da sen cevap ver: Suçlu kim?

İnsanlar birlik olmalı,kim nerede zulüm yapıyorsa gidip durdurmalı, kutsal kitaplara uymalı,eğer zulmü durdurmak için bir şey yapılmaz ise zulüm devam eder,eğer insanlar zulmü durdurmak için harekete geçerse onlara yardım gelir ama sıcak evinde kahvesini yudumlarken bana dokunmayan yılan bin yaşasın derlerse bir gün zulüm onlara da gelir.

Tecavüz eden asılmalı,hırsızlık yapanın eli kesilmeli,gerekli tedbirler alınmalı.Bunların müsebbibi tanrıymış gibi konuşmamalı,dünyada kötülük kadar hatta daha fazlasınca iyilik meydana gelmiştir,iyiler kötülerden sayıca fazladır.Bu durumda kötülük var ,tanrı kötülük yarattı diyeceğimize tanrı iyilik yaratmış demeliyiz,daha az olanı seçmek kişinin bakış açısı,ruhu ile alakalı.

Doğal afetler meselesine gelince ,deprem bölgelerinde jeolojik yapıya göre yerleşim yerleri yapılmalı,binalar yukarı doğru değil yeryüzüne yayılarak olmalı,tek katlı,iki katlı,üç katlı vs,belki biraz daha fazla ama malzemelerden çalınmadan  .Bu konuda japonlardan falan mı destek alınmalı bilmiyorum.yüksek binalar yerine yeryüzüne yayılma yöntemine de gidilse yeryüzü yeterli olacaktır ,o zaman sığamayız demeye gerek yok.Sel baskınlarının olduğu yerlere yerleşim yeri yapılmamalı,tecrube kazanılmış olan deneyimler göz ardı edilmemeli.Çekirge istilası vs gibi problemler,kuraklık ve kıtlık gibi durumlar kimi zaman ceza için gelmiştir ki zaten bunlar kutsal kitaplarda bahsedilmiştir. 

Afrika gibi kurak bölgelerde yerleşim bölgeleri oluşturmak mantıklı değilmiş demek ki,o bölgede yaşayanların ataları oralara gelmemeliydi ya da su olan bölgelere doğru gitmelilerdi, gerçi afrika su kuyuları dolu,oraların kanını iliğini sömürenler ordan elini eteğini çekse ve insanlar o bölgelere biraz yardım etseler su sorunu ortadan kalkabilir ama kim uğraşacak ki bu işle,biraz müslümanlar yardım topluyorlar,gidip kuyu açıyorlar falan.

Tanrıyı suçlamak için çok bahane bulabilirsiniz.Onun yarattğı parmaklar ile dokunuyorsunuz klavyeye,onun yarattığı gözler ile görüyorsunuz ,onun yarattığı akıl ile idrak ediyor ve beyan ediyorsunuz,inkar da etseniz kullandığınız bütün organlar onun,haberiniz bile yokken yaratıldınız.Kalbinizin atışını bile siz ayarlamıyorsunuz, kurulmuş saat gibi tıkır tıkır atıyor,görevini yerine getiriyor organlarınıza kan pompalıyor,baştan aşağı bir sistemler dizisi içindesiniz,sinir sistemi,sindirim sistemi,vs vs, göz kapağınız tasarlandı,kaşlarınız tasarlandı,dişleriniz tasarlandı,saymakla bitmez yerleriniz tasarlandı, güneş tasarlandı,ay tasarlandı.. 

Eğer sebeplerini bilmeseniz biri size 1.90 lık bir adam gösterse ve dese ki''bu adam yanında duran iki büklüm olmuş 160 lık annesinin karnından çıkmıştır'' inanır mıydınız?

Kış geldiğinde yapraklarını döküp kuru ,ölmüş gibi duran dalların ilk baharda nasıl coşup çiçekler açtığını bilmeseniz bu dallar çiçek dolacak ve sonra meyveye dönüşecek diyenlere inanır mıydınız?

eğer bilmeseniz ,görmeseniz bir küçücük su parçasından yaratıldınız diyenlere inanır mıydınız?

Cennet cehennem de tasarlandı onları da görünce inanacaksınız.Görememeniz onların olmadığı anlamına gelmez.

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, sağduyu yazdı:

Ne yani milyarlarca insan inanıyor diye bu çarpık ve sapık değerlere, yalanlara, sahtekarlıklara, sömürüye, kutsallık zırhının arkasına saklanarak insanların arasına kin ve nefret tohumları eken bu çarpık zihniyete saygı mı göstermemiz gerekiyor? Bu ne yüzsüzlük, ne utanmazlık!

Yüzyıllardır insanlığın gelişmesinin, olgunlaşmasının önündeki en büyük engel bu İslam, hristiyanlık, yahudilik gibi kurumsallaşmış, artık siyaset ve sömürü aracı olmuş dinlerdir, hala da olmaya devam etmektedirler. Daha düne kadar insanlığın en büyük ayıbı olan köleliğe en büyük destek bu dinlerden gelmekteydi, insanlık bilinçlenip ayıplamasa hala da destek vermeye devam edeceklerdi, kimi takipçileri hala da gizli gizli destek vermeye devam ediyor. Yine insanlığın kendisini doğayı anlamasını sağlamakta kullandığı yegane araç olan bilime en büyük saldırı yine bu aşağılık dinlerden gelmiştir, toplumların da cehaletinden faydalanıp onları arkasına alarak fırsat buldukça da saldırmaya devam etmektedirler.

Senin kudreti sınırsız dediğin, her şeyi bildiğini iddia ettiğin koskoca tanrın bu açlıktan acı çekerek ölen bebeğe "Ya kusura bakma, seni kurak yerde yaratmışım." mı diyecek? Böyle zavallıca bir savunma mı olur?

senin ailenden birileri yolsuzluk yapsa, haksızlık yapsa bütün ailenin hepsine kötü söylesek biz ne yapmış oluruz? sende aynısını yapıyorsun.

Devlet adamlarının, kanun yürütücülerin, vs vslerin yanlış tutumları, haksızlık yapmaları, insanların dini kullanmaları vs vs bunların hiç biri tanrının ve dinlerin suçu değil. Dinleri doğru anlamayan , anlayamayanların suçunu o din, ve dini doğru yaşayanlar çekmemeli.

Neyse , bir şey değişmeyecek.

Din düşmanları, ALLAH düşmanları işlerini yapacaklar, dini yaşamak isteyenler yaşayacaklar..böyle devam edecek.

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

Çekirge istilası vs gibi problemler,kuraklık ve kıtlık gibi durumlar kimi zaman ceza için gelmiştir

Dostum ilkokul çocuklarına vaaz mi veriyorsun. Elle tutulur hiç mi bir cümle kurmaz insan? Bu anlattıklarını en son ilkokulda dinledim ben. Yazık ki küçücük beyinler bu hikâyelerle dolduruluyor! Gerçeği görmek senin için pek mümkün değil. Çünkü sen de ilkokulda bu hikâyelerle büyüdün. Farkımız şu, ben üniversiteye başladığımda artık hikayelerin gerçekten çok farklı olduğunu ayırt edebiliyordum. O gün bugündür de değişmedi bu durum. Yunan mitolojisini hiç okudun mu? Peki insanın cennetten kovuluşu, şeytan, melekler ve cinlerin mitolojiden ve halk efsanelerinden farkı nedir? Ben söyleyeyim. Artık kimse mitolojiye inanmıyor! Ama söylediğin hikayelerin hala bir dolu müşterisi yani inananı var! Yani bir hikayeyi başka bir hikayeden farklı kılan, ona inanıp inanmayan insan sayısıdır! Maşallah uzun yazında insanlığın bütün sorunlarını çözmüşsün! Tecavüzcüyü öldür, hırsızın elini kes! Hukuk fakülteleri niye var ki! Binlerce yıllık alışkanlıkları yürürlüğe koyalım olsun bitsin! Hatırlar mısın bilmem, kaç yıl önce Belgrat tecavüzcüsü diye bir adamı gazetelerde manşet yaptılar. Defalarca televizyonlarda gösterdiler. Herkes lanet okudu, adam da hapse kondu sonra. Derken bir zaman sonra adamın suçsuz olduğu, gerçek tecavüzcü yakalanınca ortaya cikti! Demem o ki eğer idam edilseydi geri dönülmez bir karar alınmış olacaktı. Onun için ne savunduğunu iyi düşün! Seni de bir gün hırsız, tecavüzcü diye yanlışlıkla götürür boynunu vurabilir, elini kesebilirler! Ha bana sorarsan senin fikirlerin bir tecavüzcuden daha tehlikeli! Çünkü sen din adı altında her türlü tecavüzü de meşru görürsün. Birden fazla eşle evlenmeyi savunur, tarihteki cariyeleri normalmiş gibi sayarsın! Ganimete inanır, ele geçirilen senindir dersin! Bunun adı da tecavüz değildir dersin! Bak ben hümanist biriyim. Senin düşüncelerini ne kadar tehlikeli görsem de bir gün kanunları yapma hakkım olsa yine de idam cezasını getirmem, senin idam edilmeni istemem. Dua et de bu ülkeye idam midam gelmesin. Kimin kellesinin gideceğini kimse bilemez. Avrupa yasaları olmasaydı senin kızın, kızkardeşin bir başkasının bilmem kaçıncı karısı olacaktı! Öyle doğada hikmet arayacağına bir de bunları düşün! Avrupa ne yapmış da kalkınmış, biz niye cehalet içindeyiz? Avrupa'nın da sömürü felsefesini değil iyi taraflarına kafa yor! Eğitimde, hukukta, bilimde, sanatta hangi devrimleri yapmışlar? Bunları düşün. Sonra çocuklara vaaz ver. Biz tanrıyı manrıyı suçlamayız! Olmayan şeyi suçlamak da inanmak da inanırların işidir! Tanrı da yok, şeytan da! Okey.

tarihinde Getaf tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Suçu işlediği kesinleşmiş tecavüzcüden bahsediyorum.Senin verdiğin örnek başka bir örnek. Suçu işlediği kanıtlanan adam içerde yatıp çıkıyor, birine tecavüz etmeyi tasarlayıp gerçekleştiren adam hastalıklı bir zihne sahiptir, eğer suçu sabit olanı asmazsan tecavüzün önüne geçemezsin, senin örnek aldığın avrupanın tecavüz oranına bir bak, fransa da tecavüz oranına bak, daha geçenlerde irlanda da bir kıza tecavüz eden adam kız tanga giymiş diye suçsuz bulunmuş, ellerinde tanga ile binlerce kadın sokaklara döküldü, ne dersin çok iyi bir hukuk sistemi değil mi? 

Tecavüzün önü kesildi mi bizim ülkemizde?

Hırsız kaynıyor ülkemiz, içeri girip çıkan rezil bir de bununla övünüyor, kendim duydum " gapstan yattım " diye böbürlenerek anlatıyordu, çünkü hukukçularımız çook başarılı.

Sen senin akıldaşlarına pazarla bu lafları, hoşlarına gider.Gerçekler sizin sandığınız gibi değil, dünyanın bazı bölgelerinde tecavüzcüye öyle bir ceza veriyorlar ki bir daha tecavüz vakası bilmem kaç sene gözükmüyor, hırsızlık yapan oç nun elini kessinler bakalım kaç kişi hırsızlık yapacak, oran neye düşecek.

Senin ailenden birine tecavüz edilirse , evin soyulursa o kadar hümanist olmazsın merak etme.

Ayrıca tanımadığın insanlar için " din adı altında her türlü tecavüzü de meşru görürsün" demek akılla örtüşmez, "ganimetlere inanırmışım, ele geçirilenlere benim dermişim!! Tanıyor musun beni?

Ayrıca sırf ALLAH dediler diye kanlarını döken, kıtır kıtır doğrayan , ateşe atıp yakan, bunların söylediği bu yeni tanrıya inanılırsa bizim putlarımıza inanılmaz, putlarımızı görmeye gelmezler, panayırlarımıza gelen olmaz, ticaret yapamayız,mal satamayız diye ellerinden geleni yapanlara karşı savaşıp ,öldürdüklerinin mallarını almamalılardı diyosun, onlar onları öldürdüğünde alıyor ama, ganimet diye bir olay var yani. Onlar da bıraksınlar istedikleri tanrıya inansın insanlar, onlar bir savaş başlatıyor, onlar zulm başlatıyor ve artık tek çare candan olmaksa canını almak isteyenle savaşmak oluyor. Neyse...

islam ile şereflenen kimse , tasavvufla tanışan kimse tanıdığı ya da tanımadığı biri hakkında böyle şeyler söyleyemez , sen şöyle yaparsın, sen tecavüzcü gibi tehlikelisin vs vs öğretiler vardır, böyle konuşulmaz, insanların hepsini aynı kefeye koymanız ve bu tarz söylemleriniz sizin hümanist olmadığınızı gösterir.

Kuru kuru hümanistim demekle  olunmaz, ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz.

hümanist olduğunuz doğru değil. 

Üniversitede bunları öğretmezler, islam rahatsız ediyorsa hint felsefesi okuyun, osho falan okuyun, onlarda da var bu öğretiler.

Bizden 800 yıl falan önce bir zat kulaklara küpe olacak bir söz söylemiş;

ilim ilim bilmektir

ilim kendin bilmektir 
Sen kendin bilmezsin 
Ya nice okumaktır"

Yani biz insanlık kitabını, insan olmanın gerekliliği kitabını okuyup uygulamazsak neyi okumuş oluruz ki o okuduğumuz ondan daha makbul bir şey olsun.

Sitelerde Paylaş
32 minutes ago, acizlerdenbiri said:

senin ailenden birileri yolsuzluk yapsa, haksızlık yapsa bütün ailenin hepsine kötü söylesek biz ne yapmış oluruz? sende aynısını yapıyorsun.

Devlet adamlarının, kanun yürütücülerin, vs vslerin yanlış tutumları, haksızlık yapmaları, insanların dini kullanmaları vs vs bunların hiç biri tanrının ve dinlerin suçu değil. Dinleri doğru anlamayan , anlayamayanların suçunu o din, ve dini doğru yaşayanlar çekmemeli.

Neyse , bir şey değişmeyecek.

Din düşmanları, ALLAH düşmanları işlerini yapacaklar, dini yaşamak isteyenler yaşayacaklar..böyle devam edecek.

Tipik bir yobaz tepkisi. Tam da senin gibi birinden beklenecek bir şey. Asla düşünme yok, sadece pilli bebek gibi ezberletilmiş lafları tekrarlamak var sadece. Ne zaman dinine, putuna bir eleştiri yapılsa din düşmanı, Allah düşmanı diye slogan atacaksın, sen böyle davranmak için programlanmışsın.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, sağduyu yazdı:

Tipik bir yobaz tepkisi. Tam da senin gibi birinden beklenecek bir şey. Asla düşünme yok, sadece pilli bebek gibi ezberletilmiş lafları tekrarlamak var sadece. Ne zaman dinine, putuna bir eleştiri yapılsa din düşmanı, Allah düşmanı diye slogan atacaksın, sen böyle davranmak için programlanmışsın.

Kullanıcı adı SAĞDUYU olan bir kardeşten fikirlerini söyleyen birine karşı süper sağduyulu bir girizgah..

" TİPİK BİR YOBAZ TEPKİSİ" 

Dünyada çok zulüm var da bunun kaynağı insan.. Baksana adı SAĞDUYU olan birinin yazdıklarına ;

Tarih 22 ekim; " Bırak bu sizleri karanlıktan çıkarmak,kurtarmak istiyorum ayaklarını, senin asıl derdin insanları kurtarmak falan değil, putuna bak senin reklamını yapıyorum diyerek cenneti garantilemek,sevap kazanmak, böylece fazladan huri kapmak.Sen sadece kendini kurtarmak istiyorsun"

Nasıl ama? tam isabet ettirmiş, niyetimi anlamıışşş, e tabi sağduyu var adamda.

yine 22 ekim ; " senin gibilerin mantığı saçmalık, mantıksızlık üzerine kurulu, bir yazı ne kadar akıl , mantık ve zekadan yoksun olursa sana o kadar keyifli gelir"

Hemen tanıyorrr, analiz ediyorr vee bam..

Harika ya , türk her yerde türk anasını satayım.

Attım oldu, yaptım oldu...

Sitelerde Paylaş

Eğitimli insanlar olarak yaptığımız tartışmaların düzeyine bakıyorum da eğitimsiz insanların birbirini kesmesi gayet doğal geliyor artık bana. Fırsat bulsak bizde birbirimizi öldüreceğiz neredeyde, sebep ne düşündüğümüzü yada inandığımızı söylemek . Her iki taraf içinde geçerli bu durum. İnanç kelimesi geçti diye hemen dine kitaba bağlamayın.

Allaha inanmayana ateist,

Dinlere inanmayana deist,

İnsanlara inanmayanlara ne deniyor acaba ?

sayenizde insan diye canlı bir türün varlığına olan inancımı kaybedeceğim. 

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, acizlerdenbiri yazdı:

senin örnek aldığın avrupanın tecavüz oranına bir bak, fransa da tecavüz oranına bak

Ben sana İslam tarihini anlatıyorum. El kesmeyi savunuyorsan ganimeti de savunuyorsundur. Ganimeti savunuyorsan cariyeyi de savunuyorsundur. Cariyeyi savunuyorsan tecavüzü de savunuyorsundur! Çünkü kimse gönüllü cariye köle olmaz!

Demek Avrupa'da Fransa'da tecavüz oranları zirvede! Ama niyeyse insanlar boğulmak pahasına kaçak yollarla Avrupa'ya gidiyor! Orada tecavüze uğramak için mi? Avrupa'da kaç milyon Türk var. Sor bakalım kaç Türk tecavüze uğramış?

Bak buraya açık açık yazıyorum: Evime hırsız girerse hırsızın eli kesilmesin! Ailemden birine tecavüz edilirse tecavüz eden idam edilmesin! Tamam. Hem hırsız hem tecavüzcü yakalansın ve yasalar uygulansin! Başka bir şey istemiyorum. Ha bir de okullarda çocuklara doğru düzgün bir eğitim verilsin! Hırsızlığın, tecavüzün kötü olduğu bilinci çocuklarda uyandırılsın. Sağlıklı bir cinsellik eğitimi de verilsin. Cehennemle korkutarak değil çağdaş bir eğitimle yapılsın. Ayrıca insanları hırsızlığa sevk etmeyecek bir gelir ve iş olanakları da sağlansın. Cinsel tatmin oranı arttıkça tecavüz de azalacaktır. Ama insanların elini de kessen, s.kini de kessen birileri yine tecavüze meyledecektir! Ben ağzını da bantlasam senin cahil cahil konuşmaya devam edeceğin gibi...

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Getaf yazdı:

Ben sana İslam tarihini anlatıyorum. El kesmeyi savunuyorsan ganimeti de savunuyorsundur. Ganimeti savunuyorsan cariyeyi de savunuyorsundur. Cariyeyi savunuyorsan tecavüzü de savunuyorsundur! Çünkü kimse gönüllü cariye köle olmaz!

Demek Avrupa'da Fransa'da tecavüz oranları zirvede! Ama niyeyse insanlar boğulmak pahasına kaçak yollarla Avrupa'ya gidiyor! Orada tecavüze uğramak için mi? Avrupa'da kaç milyon Türk var. Sor bakalım kaç Türk tecavüze uğramış?

Bak buraya açık açık yazıyorum: Evime hırsız girerse hırsızın eli kesilmesin! Ailemden birine tecavüz edilirse tecavüz eden idam edilmesin! Tamam. Hem hırsız hem tecavüzcü yakalansın ve yasalar uygulansin! Başka bir şey istemiyorum. Ha bir de okullarda çocuklara doğru düzgün bir eğitim verilsin! Hırsızlığın, tecavüzün kötü olduğu bilinci çocuklarda uyandırılsın. Sağlıklı bir cinsellik eğitimi de verilsin. Cehennemle korkutarak değil çağdaş bir eğitimle yapılsın. Ayrıca insanları hırsızlığa sevk etmeyecek bir gelir ve iş olanakları da sağlansın. Cinsel tatmin oranı arttıkça tecavüz de azalacaktır. Ama insanların elini de kessen, s.kini de kessen birileri yine tecavüze meyledecektir! Ben ağzını da bantlasam senin cahil cahil konuşmaya devam edeceğin gibi...

Yani  onca tasarım  deliline  yukarda  arkadaşında yazdığı  gibi  organlar  sistemler  kalp  vs. ye  rağmen  bir  yaratıcıyı  inkar  mı  etmemiz  lazım  size göre?

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Yani  onca tasarım  deliline  yukarda  arkadaşında yazdığı  gibi  organlar  sistemler  kalp  vs. ye  rağmen  bir  yaratıcıyı  inkar  mı  etmemiz  lazım  size göre?

Şakacı atom kardeşim! Var olan bir şeyi inkar etmek salaklıktır! Olmayan bir şeye inanmak ise salaklık ötesidir! Onun için biz hiçbir şeyi inkar etmiyoruz. Olan şeyi niye inkâr edelim!

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Getaf yazdı:

Şakacı atom kardeşim! Var olan bir şeyi inkar etmek salaklıktır! Olmayan bir şeye inanmak ise salaklık ötesidir! Onun için biz hiçbir şeyi inkar etmiyoruz. Olan şeyi niye inkâr edelim!

meselâ  merak  ediyorum.Kalp  canlı  mıdır  değilse  nasıl  hareket  eder  veya  diğer  organlarımız  canlı  olmamasına  rağmen  nasıl  görevlerini  ifa  ederler bilginiz  var  mı  acaba?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...