Jump to content

Size göre bir Tanrının olmadığının veya düşünülen şekilde bir Tanrının olmadığının delili

Recommended Posts

Just now, fatihkara said:

Ah güzel arkadaşım ah, ne kadar şanslınız işinize geldimi Tanrı yok, tartışmaya geldimi Tanrınız niye şöyle niye böyle. Mükemmelik kavramınızı bir gözden geçirin. Mükemmellik kavramınızın kendisi mükemmel mi ?

Şimdi de şark kurnazlığına mı başladın? Adnan denen şarlatan da seninkine benzer bir söz söylemişti: Allah yoksa bu ateistler neyi inkar ediyor diye.

Bana göre tanrı yok ama sen bir tanrı var olduğunu ve her şeyi yarattığını iddia ediyorsun, bende senin var olduğunu iddia ettiğin tanrının ne menem bir varlık olduğunu gösteriyorum, bu hayali tanrına yüklediğin özelliklerle var olan gerçeğin nasıl çeliştiğini gösteriyorum. Mesela sen tanrı adaletli diyorsun, ben de madem adaletli, bu dünya neden böyle diyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 702
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Oy oy oy saldırganlık başladığına göre rahatsızlık hisleride başladı demekki. Özür dilerim.

Ben sana benim Tanrımı anlattım mıki sen benim olduğunu düşündüğün Tanrım adına yorumlarda bulanabiliyorsun. Ateist olarak bilmediğimiz noktalardan vahiy mi alıyorsunuz ? Benim Tanrım adına bu kadar net konuşabiliyorsunuz ?

tarihinde fatihkara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
52 dakika önce, fatihkara yazdı:

OOOO arkadaşlar boş sahaya cıkıp kendi kendinize paslaşıp boş kaleye gol atıp seviniyorsunuz. Cennetin C sinin geçmediği bir yazıya arkadaş ironi yapmaya çalışmış. Başka bir arkadaşta methiyeler düzmüş :). Bune acele bu ne heyecan az sabır daha yeni başlıyoruz. Mantıklı bir cevap göremedim yazılanlarda tekrar üzerinden geceyim bir yazdıklarınızın. Önceki Yazılarınızı okudum bundan çok daha iyisini yapabilirsiniz. Sizlere güveniyorum arkadaşlar.

:)

Sitelerde Paylaş

Oy oy oy saldırganlık başladığına göre rahatsızlık hisleride başladı demekki. Özür dilerim.

Ben sana benim Tanrımı anlattım mıki sen benim olduğunu düşündüğün Tanrım adına yorumlarda bulanabiliyorsun. Ateist olarak bilmediğimiz noktalardan vahiy mi alıyorsun ? Benim Tanrım adına bu kadar net konuşabiliyorsunuz ?

Anlat bakalım nasıl bir tanrı seninki? Zaten ortada sürüyle tanrı versiyonu var, bir de seninkini alalım, eksik kalmasın. Ayrıca her itiraza bana saldırıyorlar diye yaygara yapmana gerek yok, çok çocukça kaçıyor. Eleştiriyi kaldıramayan tipik kasaba politikacısına benziyorsun.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Anlat bakalım nasıl bir tanrı seninki? Zaten ortada sürüyle tanrı versiyonu var, bir de seninkini alalım, eksik kalmasın. Ayrıca her itiraza bana saldırıyorlar diye yaygara yapmana gerek yok, çok çocukça kaçıyor. Eleştiriyi kaldıramayan tipik kasaba politikacısına benziyorsun.

Önce tespit hani sizi eleştiriyorum ya sözlerinizi mantıklı bir gerekçeye bir sebebe dayandırın diye.

Tespit ne : Saldırganlık

Gerekçe Ne:

Şimdi de şark kurnazlığına mı başladın? (Şark kurnazı);

Adnan denen şarlatan da seninkine benzer bir söz söylemişti: (Adnan oktara benzerlik ile şarlatanlık);

bana saldırıyorlar diye yaygara yapmana gerek yok, çok çocukça kaçıyor.

Eleştiriyi kaldıramayan tipik kasaba politikacısına benziyorsun.

Eğer eleştri düzeyiniz bu ise sizden rica ediyorum lütfen saldırganlaşmayın mazallah .

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, sağduyu yazdı:

Şimdi de buna gelelim. Hani tarafıma 100 kez sordunuz her cevap alamadığınız da bir acıp yakaladım ümidi ile. Sadece doğru zaman ve yeri vardı. Yanıtlarınızı aldınız. Artık sormadığınıza göre bu sorudan kurtardık.

Bu sorularınızın da yanıtını uygun zamanda alacaksınız sn. Sağduyu.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, fatihkara said:

Önce tespit hani sizi eleştiriyorum ya sözlerinizi mantıklı bir gerekçeye bir sebebe dayandırın diye.

Tespit ne : Saldırganlık

Gerekçe Ne:

Şimdi de şark kurnazlığına mı başladın? (Şark kurnazı);

Adnan denen şarlatan da seninkine benzer bir söz söylemişti: (Adnan oktara benzerlik ile şarlatanlık);

bana saldırıyorlar diye yaygara yapmana gerek yok, çok çocukça kaçıyor.

Eleştiriyi kaldıramayan tipik kasaba politikacısına benziyorsun.

Eğer eleştri düzeyiniz bu ise sizden rica ediyorum lütfen saldırganlaşmayın mazallah .

Şimdi de saldırganlık bahanesiyle sorulardan kaçınma taktiği, gittikçe daha çok eleştiri kaldıramayan kasaba politikacılarına benzemeye başlıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Sn.Sağduyu sizden özür dilerim. 

Bu yazıları okuyanlar zaten gerekli tespiti yapacaklardır. Bu yazıları okuyanlara saygımız adına birbirimi zi suclamayı kesip fikir paylaşımlarımıza devam edelim.

Sizden tekrar özür dilerim.

Sitelerde Paylaş

Şimdi de buna gelelim. Hani tarafıma 100 kez sordunuz her cevap alamadığınız da bir acıp yakaladım ümidi ile. Sadece doğru zaman ve yeri vardı. Yanıtlarınızı aldınız. Artık sormadığınıza göre bu sorudan kurtardık.

Neyse sen hayali tanrı adına mazeret üretmeye devam et. Eğer dediğin gibi bir tanrı olsa ve çocuk gibi saklanacağına ortaya çıksa ona soracağım da kendisi ortalarda yok. Sanırım utancından kendini gösteremiyor.

Bir nazi kampında hücre duvarına yazılan bir yazı: Orjinali "wenn es einen gott gibt muß er mich um verzeihung bitten."

İngilizce'ye "if there is a god, he will have to beg for my forgiveness," diye çevrilmiş yani, "eğer bir tanrı varsa onu affetmem için yalvarmak zorunda."

Sitelerde Paylaş

Sn.Sağduyu sizden özür dilerim. 

Bu yazıları okuyanlar zaten gerekli tespiti yapacaklardır. Bu yazıları okuyanlara saygımız adına birbirimi zi suclamayı kesip fikir paylaşımlarımıza devam edelim.

Sizden tekrar özür dilerim.

Apology accepted. Şimdi fikirlere dönebilir miyiz?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sağduyu yazdı:

Apology accepted. Şimdi fikirlere dönebilir miyiz?

Teşekkür ederim. Paylaşacağınız her türlü fikre açığım. Lütfen mümkün ise vardığınız sonucları değil, fikirlerinizi, görüşlerinizi rica ediyorum.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, fatihkara yazdı:

fatih kardeşim, peygamberlere inanmayanlar oldu biliyorsunuz, mucize göster dediler mucizenin kralını gördüler, sihirdir ,büyüdür dediler. 

Tanrınızı anlatın bakalım lafını ciddiye alıp bi ton yazı yazacaksın ,alacağın tepki beni üzecek, evreni üzecek,yer yüzünde gökyüzünde nerede ne yaratılmışsa onları üzecek, konuştuğun kişinin günahı artacak. Kuran da şöyle bir ayet var ;

Kehf 18/              54. “Hakikaten biz bu Kur’an’da insanlar için her türlü misali sayıp dökmüşüzdür. Fakat tartışmaya en çok düşkün varlık insandır.” (1)

Körün aynaya ,sağırın gazele ihtiyacı yok, biz tanrı inancına set çekmiş kişilere değil,tanrı fikrine olumlu bakan ama kafaları karışık olan kişilere yardımcı olabilirsek olabiliriz ancak, sır içinde sır vardır,kim bilir bu inkarların sebebi nedir.

Ayrıca herkesle konuşulamıyor ,hakaret,aşağılama vs nin yanında tarz,uslup ..her şey kötü..

Karıştığım için kusura bakmayın,fikrimi söylemek istedim sadece.

Sitelerde Paylaş

Sn. Acizlerdenbiri

Fikirlerden daha önemli olanı niyettir.

Niyeti temiz olanın küfrüde nezdimizde kıymetlidir, değerlidir.

Niyetinizin temizliğine inancım yerindedir.

Niyet temiz ise Kusurluk bir şey olmaz.

Bizim bir hatamız oldu ise ben özür dilerim.

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim. Paylaşacağınız her türlü fikre açığım. Lütfen mümkün ise vardığınız sonucları değil, fikirlerinizi, görüşlerinizi rica ediyorum.

Firkirlerimi daha önce belirttim zaten, ortada tanrı manrı diye bir şey yok, bu insanların uydurduğu hayali bir varlık. Malum olduğu üzere, bilmeyen insan uydurur.

Sense var diyorsun, bende senin var olduğunu iddia ettiğin tanrı fikrini sorguluyorum. Bunda yanlış bir şey var mı?

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, acizlerdenbiri said:

fatih kardeşim, peygamberlere inanmayanlar oldu biliyorsunuz, mucize göster dediler mucizenin kralını gördüler, sihirdir ,büyüdür dediler. 

Tanrınızı anlatın bakalım lafını ciddiye alıp bi ton yazı yazacaksın ,alacağın tepki beni üzecek, evreni üzecek,yer yüzünde gökyüzünde nerede ne yaratılmışsa onları üzecek, konuştuğun kişinin günahı artacak. Kuran da şöyle bir ayet var ;

Kehf 18/              54. “Hakikaten biz bu Kur’an’da insanlar için her türlü misali sayıp dökmüşüzdür. Fakat tartışmaya en çok düşkün varlık insandır.” (1)

Körün aynaya ,sağırın gazele ihtiyacı yok, biz tanrı inancına set çekmiş kişilere değil,tanrı fikrine olumlu bakan ama kafaları karışık olan kişilere yardımcı olabilirsek olabiliriz ancak, sır içinde sır vardır,kim bilir bu inkarların sebebi nedir.

Ayrıca herkesle konuşulamıyor ,hakaret,aşağılama vs nin yanında tarz,uslup ..her şey kötü..

Karıştığım için kusura bakmayın,fikrimi söylemek istedim sadece.

Bir de rica etsem, fatihkara peygamberlere inanıyor mu? Bir sorar mısın?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Firkirlerimi daha önce belirttim zaten, ortada tanrı manrı diye bir şey yok, bu insanların uydurduğu hayali bir varlık. Malum olduğu üzere, bilmeyen insan uydurur.

Sense var diyorsun, bende senin var olduğunu iddia ettiğin tanrı fikrini sorguluyorum. Bunda yanlış bir şey var mı?

Elbetteki sadece, çok kolayına kaçmışsınız. Yine her türlü sorumluluğu her türlü açıklamayı benim üzerime yıkıp. Benim paylaştığım fikirlerin üzerinden giderek paylaşımı sürdürmek niyetindesiniz. 

Ricamdır sizin fikirleriniz üzerinden gidelim.

Hayat görüşünüz bu kadarmıdır. ortada tanrı manrı diye bir şey yok, bu insanların uydurduğu hayali bir varlık. Malum olduğu üzere, bilmeyen insan uydurur.

Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, fatihkara yazdı:

Sevgili Fatih, hadi ben de sana sataşayım:) Yahu bu nedir uygun zaman uygun zaman! Sana Mars'la ilgili bir şey sormuyor ki! Sen de mi vahiy bekliyorsun! 

Sağduyu'nun durduğu yer ile senin durduğun yer çok farklı. Hal böyle iken farklı düşünmenizin şaşırtıcı bir tarafı yok. Eğer aynı düşünürseniz şaşarım! Yani nezaket evet mutlaka olmalı da senin mantık yürütmelerin çok sorunlu! Ha dersen ki sen de ateistsin. Doğru. Ama aranızdaki tartışmadan bir sonuç çıkması için ortak bir dilde anlaşmanız lazım. Şu ana kadar bunun imkansız olduğu ortada. Çünkü ben de yazdiklarindan pek bir şey anlamıyorum. 

Sitelerde Paylaş

Sende sorabilirsin, şimdi bel altı çalışma ayıp oluyor Adem tarafından kardeş sayılırız.

Ben sordum, görmezlikten geldin, belki acizlerden biri sorarsa cevap verirsin diye umdum.

2 minutes ago, fatihkara said:

Elbetteki sadece, çok kolayına kaçmışsınız. Yine her türlü sorumluluğu her türlü açıklamayı benim üzerime yıkıp. Benim paylaştığım fikirlerin üzerinden giderek paylaşımı sürdürmek niyetindesiniz. 

Ricamdır sizin fikirleriniz üzerinden gidelim.

Hayat görüşünüz bu kadarmıdır. ortada tanrı manrı diye bir şey yok, bu insanların uydurduğu hayali bir varlık. Malum olduğu üzere, bilmeyen insan uydurur.

Tanrı konusunda bu kadar. Hayat görüşümün bu konuyla ilgisi yok, o başka bir tartışma konusu. Şimdi hayat hakkındaki görüşlere dalıp asıl konunun arka plana atılmasını, konunun saptırılmasını istemiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...