Jump to content

Size göre bir Tanrının olmadığının veya düşünülen şekilde bir Tanrının olmadığının delili

Recommended Posts

Just now, Keyhole said:

Bu ne şimdi? Bir din tüccarı başka tüccarları eleştiriyor. Sanki bu herif bu dini kullanarak para kazanmıyor. Hiç bir çıkar gözetmiyorum diyen biri bile en azından cenneti ve hurileri düşünerek çıkar gözetiyordur, aman put beni cehenneme atıp da sonsuza kadar yakmasın korkusu içindedir. İşin içine çıkar ve korku girdi mi akıl ve mantık devre dışı kalır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 702
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bu ne şimdi? Bir din tüccarı başka tüccarları eleştiriyor. Sanki bu herif bu dini kullanarak para kazanmıyor. Hiç bir çıkar gözetmiyorum diyen biri bile en azından cenneti ve hurileri düşünerek çıkar gözetiyordur, aman put beni cehenneme atıp da sonsuza kadar yakmasın korkusu içindedir. İşin içine çıkar ve korku girdi mi akıl ve mantık devre dışı kalır.

Sizde o zaman ateist olarak çıkar peşindesiniz. Ateist büyüklerinizden kim bilir ne paralar alıyorsunuz.  

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Keyhole yazdı:

Lütfen Yaşar Nuri Öztürk'ün desit olduğu hakkında yaptığı açıklamanın video adresini verebilir misiniz?

y.n.: Deizmi savunuyorum, deizm insanlığın kurtuluşu olacaktır.. 
Tabi tepkilerden korunmak için ben deistim sözünü ağzına alamıyor normal olarak, mecburiyetten kulağını tersten gösteriyor, yinede durum gayet ortada..

Sitelerde Paylaş

Cevap veremezsin, verdiğin anda tüm iddialarının çöp olacağını sen de içten içe biliyorsun onun için cevap vermemek için kıvırıyorsun.

Soru 1- Bahsi geçen ayetteki 5 meal çevirisi yani "VURUN değil SALIVERİN" eğer doğru ise bu ayetin açıklaması sizce normal midir?

Soru 2- Ateist olmak size ne kazandırıyor

Soru 3- Allah'a inanan biri ne kaybediyor

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

Tabi tepkilerden korunmak için ben deistim sözünü ağzına alamıyor normal olarak, mecburiyetten kulağını tersten gösteriyor, yinede durum gayet ortada..

Bende burada kaç gündür aynı şeyleri söylüyorum. Sizin ortaya koyduğunuz din örneklerine bende inanmıyorum. Ya da sözde Müslümanların islam adı altında ki yaşadıklarına asla katılmıyorum. Siz de zaten bu örneklerden yola çıkarak bu görüşü seçmişsiniz. Bu nedenle size hiç bir zaman tek bir olumsuz kelimem olmadı. Aksine görüşünüzü kabul etmiyor olsam da saygı duyduğumu ifade ettim. Eğer aramızdaki bu yanlış ifadeleri eleyebilirsek daha faydalı bir diyalog yaşama şansımız olur. Tüm bu islam adı altında sizlerin sunduğu örnek saçmalıkları bir kenara bırakın. Benim size sunduğum islam anlayışını ortaya koyalım. Bunun üzerinden ilerleyelim. Diğer anlamda ne siz ne ben bir sonuca gidemeyiz.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Keyhole said:

Soru 1- Bahsi geçen ayetteki 5 meal çevirisi yani "VURUN değil SALIVERİN" eğer doğru ise bu ayetin açıklaması sizce normal midir?

Soru 2- Ateist olmak size ne kazandırıyor

Soru 3- Allah'a inanan biri ne kaybediyor

1. Değildir, ayetin tamamı falsolu.

2. Gerçeği, düzgün, sağlıklı düşünmeyi, bir takım aşağılık heriflerin peşinden gitmememiz gerektiği gerçeğini... Saymakla bitmez.

3. Benliğini kaybediyor, 1400 yıl önceki arabın kuklası oluyor, bu rezil aşağılık dine destek vermiş oluyor. Say sayabildiğin kadar.

Yıl 1632. Kuran'ın tamamlandığı iddia edilen tarihin üzerinden tam 1000 yıl geçmiş. Sence bu yılda dünyada kaç adet Kuran vardı, kaç dile çevrilmişti ve insanlığın kaçta kaçı bu kitabı okumak istediği halde kitaba ulaşamıştı?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

Yaşar Nuri Öztürk'ün bir çok görüşüne katılıyor olsam da bazı görüşlerine katılmıyorum. Bu video da bahsettiği açıklamalar var olan gerçekler. Fakat deizm haktır. Bu yüzden bunu tercih edeceğim demiyor tabi ki.

Sitelerde Paylaş
Just now, Keyhole said:

Yaşar Nuri Öztürk'ün bir çok görüşüne katılıyor olsam da bazı görüşlerine katılmıyorum. Bu video da bahsettiği açıklamalar var olan gerçekler. Fakat deizm haktır. Bu yüzden bunu tercih edeceğim demiyor tabi ki.

Anlamadım, İslam'a göre deizm hak mı?

Sitelerde Paylaş

1. Değildir, ayetin tamamı falsolu.

2. Gerçeği, düzgün, sağlıklı düşünmeyi, bir takım aşağılık heriflerin peşinden gitmememiz gerektiği gerçeğini... Saymakla bitmez.

3. Benliğini kaybediyor, 1400 yıl önceki arabın kuklası oluyor, bu rezil aşağılık dine destek vermiş oluyor. Say sayabildiğin kadar.

Yıl 1632. Kuran'ın tamamlandığı iddia edilen tarihin üzerinden tam 1000 yıl geçmiş. Sence bu yılda dünyada kaç adet Kuran vardı, kaç dile çevrilmişti ve insanlığın kaçta kaçı bu kitabı okumak istediği halde kitaba ulaşamıştı?

Bu başlığın altında yazanların arasında en cahili sensin sanırım. Ulaşıp ulaşmadığı hakkında benden nasıl bir bilgi vermemi bekliyorsun? 

Sitelerde Paylaş
Just now, Keyhole said:

Bu başlığın altında yazanların arasında en cahili sensin sanırım. Ulaşıp ulaşmadığı hakkında benden nasıl bir bilgi vermemi bekliyorsun? 

Gayet açık, net ve basit bir soru:

Bir tahmin yürüt. Madem cahilim aydınlat beni.

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, Keyhole said:

Haktır demiyor dedim

22 minutes ago, Keyhole said:

Gelelim asıl soruya:

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Keyhole said:

Geldiğiniz yoldan gidiyorsunuz sanırım :) 

Şu soruya bile yanıt veremiyorsunuz. Gerçekten hayal kırıklığısınız. 

Bahsi geçen ayette ki kelime VURUN değil de SALIVERİN olsaydı. Sizce ayet normalleşir miydi ?

Cevap verin öyle gidin :)  

Vurun değil salıverin dese yine bir şey değişmezdi çünkü bunun gibi onlarca yüzlerce sorun var. Sana yazıyoruz ama sen görmezden geliyorsun, istersen bir daha oku diyeceğim ama sen zaten görmek istemiyorsun.

Ben ne anlatıyorum yaa! 
Kitapta "dayının kızı, halanın kızı..." diye Muhammedin kimle elvenbileceğini yazmış. Ulan bize ne kiminle evlenirse evlensi bunun insanlara ebediyen yol gösterecek kitapta işi ne. 

Kısaca kendimi üç yaşında bir çocuğa matematik öğretmeye çalışır gibi hisediyorum.
"2 elma, 2 elma daha 4 elma yapar" diyorum, bana soru geliyor "elmalar kırmızı değil de yeşil olsa sonuç ne olurdu?" gibi.

Senin, yazdıklarımızı anlayabilecek kapasiten olmadığını düşünüyorum
Beyhuda yazmak anlamsız.

İyi günler

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

Gelelim asıl soruya:

Cevabı yukarı da verdim. 

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, poiuz yazdı:

Vurun değil salıverin dese yine bir şey değişmezdi çünkü bunun gibi onlarca yüzlerce sorun var. Sana yazıyoruz ama sen görmezden geliyorsun, istersen bir daha oku diyeceğim ama sen zaten görmek istemiyorsun.

Ben ne anlatıyorum yaa! 
Kitapta "dayının kızı, halanın kızı..." diye Muhammedin kimle elvenbileceğini yazmış. Ulan bize ne kiminle evlenirse evlensi bunun insanlara ebediyen yol gösterecek kitapta işi ne. 

Kısaca kendimi üç yaşında bir çocuğa matematik öğretmeye çalışır gibi hisediyorum.
"2 elma, 2 elma daha 4 elma yapar" diyorum, bana soru geliyor "elmalar kırmızı değil de yeşil olsa sonuç ne olurdu?" gibi.

Senin, yazdıklarımızı anlayabilecek kapasiten olmadığını düşünüyorum
Beyhuda yazmak anlamsız.

İyi günler

Bilgi kafanızda dolaşıyor ama kullanılmak üzere inecek yer bulamıyor. 

En azından o ayete karşı olan ön yargınızı kırmış olmak güzel.

Anlattıklarınıza anlatan olarak değil de dinleyen olarak bakıldığında nasıl görüldüğünü bir bilseniz eminim çok uzun bir süre konuşmazdınız...

Sağlık olsun 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...