Jump to content

Kafir Anne Baba Ve İslam

Recommended Posts

2 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

hangi  ayetler  nesh  olup  gitmiş?

Ayrıca  bulduğunuz  yerde  öldürün ayeti  tevbe-5 olup  orada  iman  edenlere  zulmeden  veya  savaş  açan  müşrikleri  öldürün  ayetidir. Yoksa  herkesi  gördüğünüz  yerde  öldürün  degil. 

Herkesi tabii ki öldürmezler, o kadar da salak mı bu adamlar? Herkesi öldürseler kendilerine katılacak adam mı kalır? Bazılarını esir alıyorlar, ancak tövbe ederler, namazı kılar ve zekatı verirlerse çeteye kabul ediyorlar.

Hangi ayetler nesh edilmiş? İşte bu ilginç bir soru, aslında put kitapta hangi ayetleri nesh ettiğini belirtmesi lazımdı. İnsanlara "Acaba hangi ayetleri nesh etti?" diye papatya falı açtırmanın anlamı ne?

Tevbe Suresi sondan 2. suredir, bu suredeki ayetlerle uyuşmayan önceki tüm ayetler nesh edilmiş kabul edilir, çünkü neshde kural iniş sırasına göre sonra gelen ayet uyuşmadığı öncekini nesh eder.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 saat önce, sağduyu yazdı:

Herkesi tabii ki öldürmezler, o kadar da salak mı bu adamlar? Herkesi öldürseler kendilerine katılacak adam mı kalır? Bazılarını esir alıyorlar, ancak tövbe ederler, namazı kılar ve zekatı verirlerse çeteye kabul ediyorlar.

Hangi ayetler nesh edilmiş? İşte bu ilginç bir soru, aslında put kitapta hangi ayetleri nesh ettiğini belirtmesi lazımdı. İnsanlara "Acaba hangi ayetleri nesh etti?" diye papatya falı açtırmanın anlamı ne?

Tevbe Suresi sondan 2. suredir, bu suredeki ayetlerle uyuşmayan önceki tüm ayetler nesh edilmiş kabul edilir, çünkü neshde kural iniş sırasına göre sonra gelen ayet uyuşmadığı öncekini nesh eder.

bakın  sorularla  islamiyet  cevabını  vermiş  kafir  anne  baba  konusunda  konu  kapanmaliydi  ama  ateistlerin  bu  inadı  yok  mu....

Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

bakın  sorularla  islamiyet  cevabını  vermiş  kafir  anne  baba  konusunda  konu  kapanmaliydi  ama  ateistlerin  bu  inadı  yok  mu....

Sorularla İslamiyet sitesi İslam'a uygun yanıt vermemiş. İlgili net ayetlere değinmemiş, kıza yalan söylemiş.

Bunu yapmak zorunda çünkü bu çağda bu dandik ayetlerle kızın sorununu çözemez. O kızın Kur'an'a göre anne babasına düşmanlık etmesi, onları düşmandan sayması lazım. Bunları söylemek sıkar biraz...

Sen bile Kur'an'dan konuşalım deyince "Ama sadece dost edinmeyin diyor" dedin. Bu bile ne korkunç bir şey, farkındasındır herhalde. 

Kız kafayı yemiş, o belli. Ne olduysa hayatında, gitmiş dinci olmuş ve kendi deyimiyle çağdaş, laik, Atatürkçü Müslüman olan ailesiyle ters düşmüş, evde İslam'a uygun bir hayat yaşanmadığı için "çıldıracağım" demiş. Geldiği noktaya bak...

Ana babaya zaten düşman o kız. Sorularla İslamiyet bu düşmanlığın bu çağda onun başına bela açacağını bildiği için "Sen yine de onlara iyi davran" deyip geçmiş, iyi de etmiş.

Sanki biz millet ana babasına düşman olsun, Kur'an'a uyup ana babasını kessin diyoruz...

Ayetler ortada. Arkadaşlar hepsini getirip göstermiş, o yüzden ben tekrar getirmeyeceğim. 

Kur'an'ı bile savunamıyorsunuz. Aman da bu savaş zamanı geçerli, bu yalnız peygamber için geçerli, bu sadece sahabeyi kapsıyor, ama bu ayet nesh edilmiş ... ...gibi kıvırmalarla çıkış kapısı arıyorsunuz.

Hep diyorum. Kur'an'ı savunan onun altında kalmaya mahkumdur. Savunamazsınız, savunamıyorsunuz. Bu çağda olmaz bu iş.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
40 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Bu sitede inattan bahsedecek son kişi sensin. Aynı haltları, sana kırk defa açıklandığı halde tekrar tekrar öne süren, cevabı verilince de boş boş bakan, akabinde aradan 3-5 gün geçince tam bir troll gibi bir daha, bir daha getiren sen değil misin?! İnsanda biraz yüz olur. Ama sende ondan olmadığı için, halen daha inattan falan dem vurabiliyorsun işte.

Sorularla islamiyet her biri hepi topu 1-2-3 satırlık ayetlere, yine her zamanki gibi, birer sayfalık tez yazmış açıklama diye. Bu ayıp bile yeter aslında. 2 satırın altından kalkabilmek için en az bir sayfa ıkınmak, onu da kafana göre yorum üstüne yorum sıkarak yapmak, ondan sonra o laf salatalarını "aha da açıkladım" diye pazarlamaya kalkışmak, ondan sonra bu kitabın apaçık bir kitap olduğunu iddia etmek..(!) Ha, İslam alemine dönüp sorsan üst üste 3 tane hem fikir kişi bulamazsın o yorumlar üzerinde, bir de bu tarafı var işin. Daha bunlar hadis mi kuran mı, yoksa bilmemne mi..onda bile hem fikir olamamış ki 1400 senedir, sen hala neden bahsediyorsun açıklama diye?!

Sana zaten ayetler arasındaki çelişki ve tutarsızlıktan dem vurulmuş sürekli. Mekke ve Medine ayetleri de denmiş!! Sen bunlara bir açıklama getirebildin mi ki, kalkıp bir de inat diye atarlanabiliyorsun yüzsüz yüzsüz?! Attır ortaya bir tane öznel bir yorum; tamam oldu bu iş(!) Yemezler..Arkadaş sen daha ilk mesajında demedin mi trajikomik bir şekilde, hadislerle cevap vermiş diye??! Şaka mısın sen?! Diğer mevzulara tık var mı peki..yok. Varsa yoksa yüzsüzlük, pişkinlik var.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben sunu merak ediyorum: acaba bu Kuran'i kivirip savunmaya calisan muslumanlar, Allah'in huzuruna ciksa ve de Allah onlara "Lan ben size bunlari dedim mi? Ayetlerim acik, oldurun, kesin, bicin dedim" dese, bu aptallar Allah'a ne derdi acaba?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, akılsızşuursuzatom said:

Ateist böyle siteleri şeyine bile takmaz. Bu adamların mesleği din satmak, sen hiç malını kötüleyen tüccar gördün mü?

Bir ateist olarak kendi adıma söyleyeyim, ben sizlerden veya böyle din satan sitelerden cevap falan beklemiyorum, neyin ne olduğu zaten apaçık ortada. Sorduğum sorular sadece insanların sorgulama güdüsünü harekete geçirmek, düşünmeye zorlamak, onlara şimdiye kadar baktıkları açıdan farklı açılar da olduğunu göstermek için. Manzaraya sadece din açısından değil, insanlık, adalet ve vicdan açısından da bakmaya teşvik etmek için.

Sitelerde Paylaş

... gençlerin neden islamdan çıktıklarını şöyle açıklıyor:

Bize telkin edilen dinin akıl dini, mantık dini, rasyonel gerekçelerle desteklenebilecek bir din olduğu noktasındaki hikayemiz çocukları savunduğumuz görüşlerin altını dolduracak felsefi zemini aramaya sevk etti. ‘Madem öyle, gel de ispatla’ diyor. Yani sorun yanlış bir yönlendirmeden ortaya çıktı. 

Oysa çocuğa varoluş aleminde insanlığın acziyetinden, çaresizliğinden, bir yaradana, bir efendiye muhtaç olduğu duygusu üzerinden gidip, onu kalbinden, ameli fiilinin merkezi olan gönlünden yakalasak, imanı buradan başlatsak, buradan yola çıksaydık bu iş böyle olmazdı. 

Şimdi ise öğrettiğimiz dini formasyonun melek inancından tutun Allah inancına, ahiret inancından fıkhi bir meseleye kadar, savunduğumuz görüşlerin altını dolduracak bir entelektüel ilmi donanıma sahip değiliz. Çocuklar ‘Ben neden böyle inanmak zorundayım. Alt yapısını oluştur beni ikna et’ diyor. Babada bu yok, çevrede yok, ilahiyatta yok, İmam Hatip’te yok. 

Hayatın hızı, bilginin ve iletişimin hızlı ve kolay olması dogmatik inanma imkanını elinden alıyor. Neye niçin inandığını kendi zihninde izah edecek noktaya getiriyor. Bilgimiz ise burada eksik kalıyor.

Peki "İslam akıl mantık dinidir" diye burda yazan müslümanlar kimler?
Kendilerine verilen az (veya yanlış) bilgilerle tatmin olabilen kişiler, 

bence.

Sitelerde Paylaş

sevgili müslümancıklar!

hacınız, hocanız, ağanız, şıhınız kimse ona şunları sorun:

- tebliğ edilen ve yine de islamı reddeden kafiri öldürmek uygun mudur? 

dinini iyi kötü bilen bir müslüman: uygunu geç! farzdır bile, diyecektir. sonra yine sorun:

- anam babam kafirlikte inat ediyorlarsa, onları öldürmek uygun mudur?

burada yine dinini bilen müslüman farzdır diyecektir ama bir kısmı kıvırabilir. bırakın kıvırsınlar. sonra şunu sorun:

- anam babam kafirlikte inat ediyorlarsa, onları arkadaşım öldürebilir mi?

bir öncekinde kıvıranlar buna ne yanıt verecekler, ben de merak ediyorum :D çünkü arkadaşınızın anası babası değiller ve gayet de kafir oldukları için, arkadaşınız gönül rahatlığı ile onlara müslümanlık yapabilir. siz de arkanızı döner gidersiniz. isterseniz onlara iyi davranabilirsiniz, örneğin arkadaşınız kafalarını keserken ya da annenizin ırzına geçerken, siz onları rahat bir yere oturtabilirsiniz ki dizleri falan ağrımasın; ne de olsa anaya babaya hörmet - kafir bile olsalar - önemli bazı ilim adamlarına göre...

yine tekrarlayayım: islam da kuran da pisliktir ve tanrı diye bir şey yoktur. bu uydurmalara kanıp da çevrenizdekilere zarar vermeye kalkmayın.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

sevgili müslümancıklar!

hacınız, hocanız, ağanız, şıhınız kimse ona şunları sorun:

- tebliğ edilen ve yine de islamı reddeden kafiri öldürmek uygun mudur? 

dinini iyi kötü bilen bir müslüman: uygunu geç! farzdır bile, diyecektir. sonra yine sorun:

- anam babam kafirlikte inat ediyorlarsa, onları öldürmek uygun mudur?

burada yine dinini bilen müslüman farzdır diyecektir ama bir kısmı kıvırabilir. bırakın kıvırsınlar. sonra şunu sorun:

- anam babam kafirlikte inat ediyorlarsa, onları arkadaşım öldürebilir mi?

bir öncekinde kıvıranlar buna ne yanıt verecekler, ben de merak ediyorum :D çünkü arkadaşınızın anası babası değiller ve gayet de kafir oldukları için, arkadaşınız gönül rahatlığı ile onlara müslümanlık yapabilir. siz de arkanızı döner gidersiniz. isterseniz onlara iyi davranabilirsiniz, örneğin arkadaşınız kafalarını keserken ya da annenizin ırzına geçerken, siz onları rahat bir yere oturtabilirsiniz ki dizleri falan ağrımasın; ne de olsa anaya babaya hörmet - kafir bile olsalar - önemli bazı ilim adamlarına göre...

yine tekrarlayayım: islam da kuran da pisliktir ve tanrı diye bir şey yoktur. bu uydurmalara kanıp da çevrenizdekilere zarar vermeye kalkmayın.

arkadaş  güzel  davranacağız  dine  göre ama  din  konusunda  sirdas  veya  dost  edinmeyecegiz  anlaması  çok  mu  zor  oradaki  dost  kavramının  zıttı  öldür  kes  mi  oluyor. 

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

arkadaş  güzel  davranacağız  dine  göre ama  din  konusunda  sirdas  veya  dost  edinmeyecegiz  anlaması  çok  mu  zor  oradaki  dost  kavramının  zıttı  öldür  kes  mi  oluyor. 

Hepsini değil tabii, bazılarını kendi saflarına çekmeleri gerekli, sadece kendi saflarına çekemediklerini kesip öldürüyorlar güç ellerinde iken. Güç ellerinde değilken insan taklidi yapıyorlar.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

yazdıklarımı okumuyorsunuz, yanıt vermeye kalkıyorsunuz.

size kaç tane ayet verdik kafirler hakkında: hepsinde de katilu-hum yazıyor. onları öldürün demektir.

dahası, sözde yanıt verdiğiniz konuda 3 soru var. 3 soruyu da isteğiniz müslümana sorun. bakın bakalım ne yanıt verecekler?

ha yok kafir öldürülmez falan diyorlarsa, zaten müslüman değildirler, kurandan haberleri yoktur. kafir öldürülür diyorlarsa, 2. ve 3. sorulara verdkleri yanıtlar evlere şenlik olabilir, islam bilgisine sahip olup da müslümanlığı tam olarak içselleştirememiş olanların beyninin erimesini canlı olarak izleyebilirsiniz :D

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

yazdıklarımı okumuyorsunuz, yanıt vermeye kalkıyorsunuz.

size kaç tane ayet verdik kafirler hakkında: hepsinde de katilu-hum yazıyor. onları öldürün demektir.

dahası, sözde yanıt verdiğiniz konuda 3 soru var. 3 soruyu da isteğiniz müslümana sorun. bakın bakalım ne yanıt verecekler?

ha yok kafir öldürülmez falan diyorlarsa, zaten müslüman değildirler, kurandan haberleri yoktur. kafir öldürülür diyorlarsa, 2. ve 3. sorulara verdkleri yanıtlar evlere şenlik olabilir, islam bilgisine sahip olup da müslümanlığı tam olarak içselleştirememiş olanların beyninin erimesini canlı olarak izleyebilirsiniz :D

tebliğ  edip  inkar  ederlerse  nerede  öldürün  diyor  peki  kuranda?

Ya da  inanmayan  anne  babayı  öldürün  nerede  diyor?

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

tebliğ  edip  inkar  ederlerse  nerede  öldürün  diyor  peki  kuranda?

Ya da  inanmayan  anne  babayı  öldürün  nerede  diyor?

konu ile ilgili önceki yazılarımda ayetlerin küçücük bir kısmını verdim. dönüp okuyunuz, ayetleri kendiniz de araştırınız.

uyduruk kitapta her şey için nokta atış ayet arıyorsanız eğer, bulacağınız nokta atışlar yalnızca peygamberin çükünün rahatı için gelen ayetlerde yer alır. geri kalan neredeyse her şey genel hükümler içerir. genel olarak kafirler öldürülecek der. ailenizin eşikteki, beşikteki ne kadar kafir varsa, kılıca yatırılır.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
9 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

....

12 hours ago, poiuz said:

... gençlerin neden islamdan çıktıklarını şöyle açıklıyor:

Bize telkin edilen dinin akıl dini, mantık dini, rasyonel gerekçelerle desteklenebilecek bir din olduğu noktasındaki hikayemiz çocukları savunduğumuz görüşlerin altını dolduracak felsefi zemini aramaya sevk etti. ‘Madem öyle, gel de ispatla’ diyor. Yani sorun yanlış bir yönlendirmeden ortaya çıktı. 

Oysa çocuğa varoluş aleminde insanlığın acziyetinden, çaresizliğinden, bir yaradana, bir efendiye muhtaç olduğu duygusu üzerinden gidip, onu kalbinden, ameli fiilinin merkezi olan gönlünden yakalasak, imanı buradan başlatsak, buradan yola çıksaydık bu iş böyle olmazdı. 

Şimdi ise öğrettiğimiz dini formasyonun melek inancından tutun Allah inancına, ahiret inancından fıkhi bir meseleye kadar, savunduğumuz görüşlerin altını dolduracak bir entelektüel ilmi donanıma sahip değiliz. Çocuklar ‘Ben neden böyle inanmak zorundayım. Alt yapısını oluştur beni ikna et’ diyor. Babada bu yok, çevrede yok, ilahiyatta yok, İmam Hatip’te yok. 

Hayatın hızı, bilginin ve iletişimin hızlı ve kolay olması dogmatik inanma imkanını elinden alıyor. Neye niçin inandığını kendi zihninde izah edecek noktaya getiriyor. Bilgimiz ise burada eksik kalıyor.

Peki "İslam akıl mantık dinidir" diye burda yazan müslümanlar kimler?
Kendilerine verilen az (veya yanlış) bilgilerle tatmin olabilen kişiler, 

bence.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsun @akılsızşuursuzatom?

Bir fikrin var mı?

Diğer müslümanlar ne diyor merak ettim.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 05.01.2019 at 13:45, Getaf yazdı:

Ondan sonra bilimi, bilim insanını küçümse!

On 05.01.2019 at 14:11, kavak yazdı:

İnsanların savaşmadan barış içinde yaşamaları bal gibi de mümkün, ancak piyasadaki dinler insanları sürekli ötekileştirdiği, birbirine düşman kıldığı için elbette kolay değil, benim sözünü ettiğim "Savaşma, seviş"  söyleminin başarıya ulaşması. Yahu "benim dinim, benim peygamberim, benim kutsal kitabım, benim tanrım en cicisi" inancı,  kötülüklerin ve ikiliklerin başıdır.

Hadin oradan bakalım. İnsanları öldüren din değil bilim ve teknolojidir. Benim bildiğim bir kaç din var.

Hristiyanlık der ki biri sana bir tokat vurulduğunda diğer yanağını çevir. 

Yahudilik, Kuranın ve İslamın da tasdikiyle ne der?

Bunun için İsrailoğullarına şöyle yazdık: "Kim bir kimseyi bir kimseye veya yeryüzünde bozgunculuğa karşılık olmadan öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de onu diriltirse (ölümden kurtarırsa) bütün insanları diriltmiş gibi olur".

Peki bilim, teknoloji ve bunları besleyen ve yaşatan ekonomik sistem ne der?

Ben hızlı öldüren silah yaparım, çok uzaktan öldüren silah yaparım, seri öldüren silah yaparım, binleri, yüzbinleri, milyonları aynı anda öldürebilen silahlar geliştirir ve isteyene de bedeli karşılığı satarım. Yeter ki karşılığını alayım. Bu silahların masum, suçlu kime karşı kullanıldığı da beni ilgilendirmez. 

Bu durumda insanları hangi niyetin ve sistemin, hangi adamlarının geliştirdiği hangi aletlerle öldürdüğü şüpheye mahal bırakıyor mu? İşte biz buna şeytan diyoruz. Şeytanın en büyük başarısı da insanlara şeytan yoktur, kötü olan da dindir dedirtmesidir. Böylece kendini gizler, hedef saptırır, algıları ters yüz eder vb. İşte bu yüzden, hakikatli insan olmanın ve barış içinde yaşamanın yolu itiraz ettiğiniz ayette de geçtiği gibi şeytanı düşman bilmek ve ona savaş ilan etmektir. 

tarihinde Yeni Üye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

Bunun için İsrailoğullarına şöyle yazdık: "Kim bir kimseyi bir kimseye veya yeryüzünde bozgunculuğa karşılık olmadan öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de onu diriltirse (ölümden kurtarırsa) bütün insanları diriltmiş gibi olur".

islam için yeryüzünde bozgunculuk, islamı kabul etmemektir. çünkü islamı kabul etmemek, en hafifinden allah + peygamberi yalancıdır demektir.  bu yüzden de kafirler ve genel olarak müslüman olmayan herkes öldürülmelidir.  bunun dışında durup dururken birini, ki bu birisi kafir olmamalı, öldürmek dinsel yönden suçtur.

okumadığınız kitabın ne kadar güzel olduğunu savunmanız ayrı konu, ama size bunu defalarca anlattığımız halde hala yapıyor olmanız genel olarak akıl sağlığınız ile ilgili bir sorun olduğunu gösteriyor.

yapacağınız tek şey kuranı açıp okumak. burada bozguncu diyor, bakalım kimler bozguncuymuş diye araştırmak hiç zor değil. ama insanın aman yanlış anlarım korkusu ile nabzı dübüründe atarken elbette bir şeyi okuyabilmesi ya da anlayabilmesi mümkün olmayabilir. 

korkularınızdan kurtulup, inandığınız kitabı okuyun. yukardaki gibi öne sürdüğünüz  cehalet kaynaklı zırvaları, hiç değilse daha yazmadan önce kendiniz elemeye başlarsınız.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, bir_akil_insan yazdı:

islam için yeryüzünde bozgunculuk, islamı kabul etmemektir. çünkü islamı kabul etmemek, en hafifinden allah + peygamberi yalancıdır demektir.  bu yüzden de kafirler ve genel olarak müslüman olmayan herkes öldürülmelidir.  bunun dışında durup dururken birini, ki bu birisi kafir olmamalı, öldürmek dinsel yönden suçtur.

okumadığınız kitabın ne kadar güzel olduğunu savunmanız ayrı konu, ama size bunu defalarca anlattığımız halde hala yapıyor olmanız genel olarak akıl sağlığınız ile ilgili bir sorun olduğunu gösteriyor.

yapacağınız tek şey kuranı açıp okumak. burada bozguncu diyor, bakalım kimler bozguncuymuş diye araştırmak hiç zor değil. ama insanın aman yanlış anlarım korkusu ile nabzı dübüründe atarken elbette bir şeyi okuyabilmesi ya da anlayabilmesi mümkün olmayabilir. 

korkularınızdan kurtulup, inandığınız kitabı okuyun. yukardaki gibi öne sürdüğünüz  cehalet kaynaklı zırvaları, hiç değilse daha yazmadan önce kendiniz elemeye başlarsınız.

Ne İslam ı kardeş, Tevrattan  bahsediyoruz. 

Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

Ne İslam ı kardeş, Tevrattan  bahsediyoruz.

okumadığınız için tevratta böyle bir şeyin yazmadığını da bilmiyorsunuz. yapıştırdığınız zırva da kurandan alınma.

tevratta olmayan bir şeyden, kuranın palavrasına dayanarak söz ediyor olmanız pek şahane kafaların eseri.

zaten ancak bu kafalar inanır arabın uyduruk masallarına.

bilgilenin biraz

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/63857-maide-32-%C3%A7ok-garip-bir-ayettir/

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...