Jump to content

Şeytanın cennette işi ne

Recommended Posts

Ya şimdi tanrı ademi yarattı sonra huzuruna getirdi sonrada secde edin dedi şeytan karşı çıktı şeytana sen ebediyen cehhenmdesin diyor sonra ademin kaburgası dan guya havayı yaptı (erkekgin yaşanmasının herhangi bir yerinden oluşan birey eğer kadindansa oluşan verimli döl sadece erkek yada sadece kadın oluyor) sonra şeytan (ebediyen cehennemlik olan cennete geliyor ve onları yoldan çıkarıp yasak meyveyi yemelerini yada yapmalarını söylüyor ve onlar yapıyor ve dünyaya atılıyor lar. Asıl soru cehhenlik bir suret yada varlık nasıl cennete girebiliyor güvenlik nasıl almış içeri.

Sitelerde Paylaş

Aslinda meleklere secde edin diyor ama seytan bir melek degil aslinda cin. Sonra bu yanlis farkedilip eski ayeti ortadan kaldirmadan baska bir ayetle kivirma yoluna gitmisler, eger yersen. O ayeti hatirlamiyorum bulursam eklerim konuya.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 30.12.2018 at 11:31, Thegodzeus yazdı:

Ya şimdi tanrı ademi yarattı sonra huzuruna getirdi sonrada secde edin dedi şeytan karşı çıktı şeytana sen ebediyen cehhenmdesin diyor sonra ademin kaburgası dan guya havayı yaptı (erkekgin yaşanmasının herhangi bir yerinden oluşan birey eğer kadindansa oluşan verimli döl sadece erkek yada sadece kadın oluyor) sonra şeytan (ebediyen cehennemlik olan cennete geliyor ve onları yoldan çıkarıp yasak meyveyi yemelerini yada yapmalarını söylüyor ve onlar yapıyor ve dünyaya atılıyor lar. Asıl soru cehhenlik bir suret yada varlık nasıl cennete girebiliyor güvenlik nasıl almış içeri.

Çocuklar cennettedirler. Rüşte eresiye kadar cinselliliği ve daha birçok şeyi bizim gibi görmezler. Rüşte erdiklerinde ise dünyaya bizler gibi bakmaya başlarlar. Bu sözdeki cennet bir mekan değil, bizim içimizde. Mutluluğumuzun yüzde kaçı dış etkenler, yüzde kaçı iç etkenlere bağlı?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Nuri Kara said:

Çocuklar cennettedirler. Rüşte eresiye kadar cinselliliği ve daha birçok şeyi bizim gibi görmezler. Rüşte erdiklerinde ise dünyaya bizler gibi bakmaya başlarlar. Bu sözdeki cennet bir mekan değil, bizim içimizde. Mutluluğumuzun yüzde kaçı dış etkenler, yüzde kaçı iç etkenlere bağlı?

Konu sahibi ne anlatıyor, sen ne anlatıyorsun? Konu sahibi arap masalındaki saçmalıklara değiniyor, sense konuyu saptırmaya çalışıyorsun. Anlaşılan senin amacın bu arap masalındaki saçmalıkları ortaya çıkmasını konuyu saptırarak engellemeye çalışmak.

Sitelerde Paylaş

Kur'an'da izah  edilmeye gerek duyulmamış,duyulmadığı kadarda izaha muhtaç o kadar çok mevzu var ki şeytanın cennete girme meselesi devede kulaktır.

şey diye duymuştum,o şey sanırım şuydu : şeytan cennete girmedi,fakat şu anda hatırlamadığım bir şekilde ademe havva ya vesvese verdi. yani cennete girmesine gerek yok ademe havvaya vesvese verip yoldan çıkarması için.böyle bir  şeydi sanırım.

cevap verilmeyen hiç bir konu yoktur islamda.bu konuda uzmanlaşan insanlar vardır.  bu uzmanlık alanıdır,ve en uzman kişiler müslümanlardan çıkar.istediğiniz soruyu sorun size cevap verirler.Kur'an insanın bu yönünü bilemek istercesine bir çok şeyi yüzeysel anlatır.içini sen doldur.artık neyle doldurursun bilemem.rivayetlerle,hadislerle,israilliyatla ..

Sitelerde Paylaş

Bu kötü durumun bir sorumlusu olmali, tüm kötü gidisleri tanriya mal etmemek icin. Burada seytan bütün suclarin sorumlusu olarak görülmekte. Tanri istemezse yaprak kipirdamaz derler ama biri bir baskasina celme takinca Seytana uymus oluyor, seytan vesvese vermis ama yaprak kipirdamazdi hani! Sanki seytan bir görünüyor bir kayboluyor gibi bir durum var bu ilahi dinlerde. Hür irade =Seytan midir nedir bu olayin asli?

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, deadanddark yazdı:

Bu kötü durumun bir sorumlusu olmali, tüm kötü gidisleri tanriya mal etmemek icin. Burada seytan bütün suclarin sorumlusu olarak görülmekte. Tanri istemezse yaprak kipirdamaz derler ama biri bir baskasina celme takinca Seytana uymus oluyor, seytan vesvese vermis ama yaprak kipirdamazdi hani! Sanki seytan bir görünüyor bir kayboluyor gibi bir durum var bu ilahi dinlerde. Hür irade =Seytan midir nedir bu olayin asli?

bizim. Ural bir tane güya okumuş birisi var ve oda diyorduki cennetten kovulan 2 tane hayvan var Dior biri tavus kuşu diğeri yilan güya şeytan önce tavus kuşuna yanaşıyor tavus kuşu başta yardım ediyor sonra etmemis sonra yılanla dostluk kurmuş yılan şeytana yardım etmiş şeytani ağzına almış hatta dediği şey şuydu şeytani ağzına aldığı için dişlerinde zehir var ve o kadar çirkin bir surette dedi bana  cidden baya gülmüş tüm işte sonra şeytan Adele vesevse vermeye çalışmış adem hayır demiş sonra havvaya Havva kalmış oda ademi kandırmış öyle olmuş diyorlar  ??????

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Thegodzeus yazdı:

bizim. Ural bir tane güya okumuş birisi var ve oda diyorduki cennetten kovulan 2 tane hayvan var Dior biri tavus kuşu diğeri yilan güya şeytan önce tavus kuşuna yanaşıyor tavus kuşu başta yardım ediyor sonra etmemis sonra yılanla dostluk kurmuş yılan şeytana yardım etmiş şeytani ağzına almış hatta dediği şey şuydu şeytani ağzına aldığı için dişlerinde zehir var ve o kadar çirkin bir surette dedi bana  cidden baya gülmüş tüm işte sonra şeytan Adele vesevse vermeye çalışmış adem hayır demiş sonra havvaya Havva kalmış oda ademi kandırmış öyle olmuş diyorlar  ??????

Ilk defa duydum tavus kusunu ve yilanin cennette bir haltlar karistirdigini. Ben cennetten kovulan tek hayvanin Adem oldugunu biliyordum. Az önce yorumundan sonra biraz olayin aslini eseledim. Sonuc bir dinin baska bir dini kötüleme politikasi oldugunda karar kildim. Burada Islam Hindulara camur atiyor.

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, deadanddark yazdı:

Ilk defa duydum tavus kusunu ve yilanin cennette bir haltlar karistirdigini. Ben cennetten kovulan tek hayvanin Adem oldugunu biliyordum. Az önce yorumundan sonra biraz olayin aslini eseledim. Sonuc bir dinin baska bir dini kötüleme politikasi oldugunda karar kildim. Burada Islam Hindulara camur atiyor.

Bana dediği oydu bende ara sıra onun yanına gidiyorum soruyorum öyle şeyler söylüyor mesela yıldız kayması meleklerin şeytana attıkları taslarmis yada adam ilk insan evriltisini yok sayıyor ilkel canlılık diye bir şey yoktu diyor karbon 14 testine fazla guvenmeyin diyor ? bende sadece tamam diyorum ☺???

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, Thegodzeus yazdı:

Bana dediği oydu bende ara sıra onun yanına gidiyorum soruyorum öyle şeyler söylüyor mesela yıldız kayması meleklerin şeytana attıkları taslarmis yada adam ilk insan evriltisini yok sayıyor ilkel canlılık diye bir şey yoktu diyor karbon 14 testine fazla guvenmeyin diyor ? bende sadece tamam diyorum ☺???

Cinlerin ıșık hizinda haraket ettigini söylerler , bu durumda atilan tașlarin isabet etme yüzdesini hesaplarken denkleme c yi eklemek gerekecek.( Hay aksi, hangi konuya dahil olsam ıșık hizina yakalaniyorum, benimle ne alip veremedigi var bu ateș böceklerinin). Bence sen istersen saygida kusur etme anlatilanlari dinle ve haline șükret. Görüyorsun ne garip canlilar var. Tepegözü gercek zannederdim bir zamanlar anadoluda. Biliyorum bunlar gelip gececek. Dinlerde evrim hizla devam ediyor, simdilerde isa yi matrixin neo'su zannedenler var. Scientology dininde isa ve muhammedin yerini Ashtar Sharan almis. Anlatabiliyor muyum, fazla degil yüz sene sonra ne muhammet kalir ne isa ne de musa.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, deadanddark yazdı:

isa yi matrixin neo'su zannedenler var. Scientology dininde isa ve muhammedin yerini Ashtar Sharan almis. 

Baya güldüm ama forum kurallarının doUnu asmiyalim sonuçta bundan rahatsız olacak çok kişi var ??☺☺

Sitelerde Paylaş

Hayatın kuralları içerisine doğmuşuz , bu kuralları bilerek yaşamak gerekir. Yapılacak ve yıkılacak ne varsa kuralına göre yapılmalı veya yıkılmalıdır. 

Ancak burada anne baba ve çevre kıskacında kalan bir kişinin yaşadıkları ve öğrendikleri şeyler onu zorlayıcı kılıyor. İşte sıkıntı burada başlıyor.  Örneğin otobüste ona buna tekme atıp camlara vuran bir çocuğun annesi hiç sesini çıkarmadan herşey normalmiş gibi yoluna devam ediyor. Çocuk ise böyle saldırgan büyüyor. Çevreyi böyle görüyor. İleriki yaşlarda geri dönmesi çok zor olan bir handikap bu . Anne baba böyle ise çocuğun suçu nedir?

Bilen insanlara burada düşen sorumluluk kuralına göre yordam belirlemektir. 

Şeytanın ne olduğu çok da önemli değil. Bazen insanın kendisi şeytandır diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Hayatın kuralları içerisine doğmuşuz , bu kuralları bilerek yaşamak gerekir. Yapılacak ve yıkılacak ne varsa kuralına göre yapılmalı veya yıkılmalıdır. 

Ancak burada anne baba ve çevre kıskacında kalan bir kişinin yaşadıkları ve öğrendikleri şeyler onu zorlayıcı kılıyor. İşte sıkıntı burada başlıyor.  Örneğin otobüste ona buna tekme atıp camlara vuran bir çocuğun annesi hiç sesini çıkarmadan herşey normalmiş gibi yoluna devam ediyor. Çocuk ise böyle saldırgan büyüyor. Çevreyi böyle görüyor. İleriki yaşlarda geri dönmesi çok zor olan bir handikap bu . Anne baba böyle ise çocuğun suçu nedir?

Bilen insanlara burada düşen sorumluluk kuralına göre yordam belirlemektir. 

Şeytanın ne olduğu çok da önemli değil. Bazen insanın kendisi şeytandır diye düşünüyorum.

Harikasın konuyu çok güzel değiştiriyorsun ve burda bana laf atmak bence haddin eğik ben kimse tarafından şekillenmiş düşüncelere sahip degilim

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
3 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

şeytan  elbette  Allahtan  aldığı  güç  ile  ademe  vesvese  verdi. Cennete  girmedi.Sonucta  insan  gibi  değil  daha  güçlü  varlıklar  cinler 

Cennetin  kapısına  gelip  vesvese  vermiş. olabilirde  bunda  sıkıntılı  durum  yok

Sallama , inek bölümünü oku . Orada şeytanla beraber adem ve eşine " inin oradan" deniyor. Hepsi kovuluyor ancak şeytan pazarlıkta payını alarak çıkarken tanrı öfkesini en zayıf gördüğü insandan çıkarıyor.

Ayrıca işin daha öncesinde şeytanla Allah'ın pazarlık süreci var. Yani Allah şeytana insanı kandırması için izin veriyor. Adem ve Havva sırf. Allah istediği için şeytana uydular.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Sallama , inek bölümünü oku . Orada şeytanla beraber adem ve eşine " inin oradan" deniyor. Hepsi kovuluyor ancak şeytan pazarlıkta payını alarak çıkarken tanrı öfkesini en zayıf gördüğü insandan çıkarıyor.

Ayrıca işin daha öncesinde şeytanla Allah'ın pazarlık süreci var. Yani Allah şeytana insanı kandırması için izin veriyor. Adem ve Havva sırf. Allah istediği için şeytana uydular.

tamamda şeytan olmasa veya ademe secde etse bile zaten bakara-30 da Allah yeryüzünde birini yaratacağım demiş çoktan şeytana uyması ufak bir sebep sadece ki uymasa da dünyaya gelecekti. Allah'ın hikmetli imtihanı için birer cüz'i vesile olmuş ademi kandırması.

Sitelerde Paylaş

İslam mitolojisine göre Zaten şeytana uyması için yaratılmış insan.  Dünyada fesat çıkarıp kan dökmesi için yaratılmış. Bunu inek bölümündeki devam eden cümlelerde söylüyor. Yani yaratılış amacı baştan belli.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Şimdi şeytanı bir varlık olarak düşünelim. Bu allah ne diyor. Benden cehennemi insanları dolduracağıma dair bir söz çıktı. Bu sözüm yerine gelecektir. Sözü yerine gelecek. Masal bu ya. Bunun için de, adem ile havvanın tuzağa düşürülüp, yeryüzüne sürülmeleri ve orada da üremeleri gerekiyor. Yoksa allahın sözü nasıl yerine gelecek, cehennemine yakıt nasıl üretilecek. İşte bu şeytan da cennete girip, adem ile havvayı tuzağa düşürüyor. Ve şeytan ne diyor. Beni sen saptırdın, yoldan çıkardın. Allah böyle bir söz verdiyse, sözü yerine gelecekse, sözün yerine gelme süreci, yolu da buysa, bu durumun olmaması gibisinden bir durum söz konusu mu olabilir mi? Yani işin özü aslında, her şeyi yapan bu allah. Tuzağa düşüren o, şeytanlık yapan da, karşılık verip, secde etmeyen de o. Ama tabi müminler işlerine gelen eylemleri allaha üstlendirirlerken, örnek olarak, hastalıkları tedavi eden insanların bu eylemlerini, allah bunu yaptı, allah şafi adıyla sağlık verdi diyip, buna övgü beklerlerken, işlerine gelmeyen eylemleri ise allaha üstlendirmezler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...